bg 1 ie cheques an goed itantgeld. nog zu - NIXONGEDULD MET WERKING DEMOCRATIE f| e^elH EERSTE KAMER TOONT ZICH MILD: Prijsstop mag niet te lang duren Inaar huis Geen troepen om sociale protest te onderdrukken Moord op Chinees opgelost PERSCOMMENTAREN OVER EXCESSEN rockefeller voortijdig 2 Geef-ideeën van Remington «TB Hogere loonstijgingen door hogere prijzen Betaalpashouder? taaicheques kunt u aktisch elke bank, nadat ing heeft geopend, d en brengt geen mee. CNV OVER CURASAO I ?plü°EITIE van Frankfurt heeft gis- I i„ studenten gearresteerd die I JC11.,'nstituut van de universiteit I (W-oiwistratie hielden, waar- I «Mi Mnden S6S doorgans kon" Nieuwe incidenten in Hadercibad Lubomir Strougal plaatsvervanger Gustav Husak Verzekeraars; Prijsstop trof ook premie ziektekosten verzekering Veha-Neclo in conflict met metaalbonden Remington Selectric. REMINGTON n Zwitserland. n DE STEM VAN WOENSDAG 4 JUNI 1969 11 IADISON (AP) De Ameri- pc„ a* militaire rtienstnlir.ht het allen eerbiedied worden. „In onze openbare besprekingen werking van de democratie, maar MADISON (AP) De Ameri kaanse president Nixon heeft zich gisteren gekeerd tegen de opstan digheid in de steden en de colleges en aangedrongen op vreedzame her vormingen. In een rede voor het Gen. Beadle College besprak hij de onrust van deze tijd zoals deze tot uiting komt in het verzet bij het hoger onder wijs, de rassenstrijd, het verzet te gen de militaire dienstplicht, het gebruik van verdovende middelen en de stijgende misdadigheid. Hij riep op tot eerbied om langs demo cratische weg op ordelijke wijze tot veranderingen te komen. Hij zei hiertoe niet op te roepen ter be scherming van de gevestigde orde, maar om de vrijheid te waarborgen en te verzekeren dat de verande ringen in overeenstemming zijn met de openbare wil en de rechten van allen eerbiedigd worden. Hij vroeg meer aandacht te schen ken aan één van de belangrijke leu zen van de jonge mense. „Ik spreek nu over hun eis tot eerlijkheid, per soonlijke eerlijkheid, eerlijkheid in het openbare leven". Hij meende dat veel van hetgeen zich voordoet als een revolte eenvoudig „een poging is om tot de kern van de waarden door te dringen". ,In onze openbare besprekingen hebben wij dringend behoefte aan een soort eerlijkheid welke te dik wijls heeft ontbroken de eer lijkheid van een openhartig ge sprek". Hij legde de nadruk op de noodzaak van zeer straffe intellec tuele integriteit in de openbare de batten. Hij stelde vast, dat veel mensen ongeduldig zijn geworden over de werking van de democratie, maar keerde zich tegen hen die bij de campus-revolten dwang gebruiken en voegde hieraan de waarschuwing „Voor dit soort zelfgerechtigde mo rele arrogantie is geen plaats in een vrije gemeenschap. Het ontkent de meeste fundamentele van alle waar den die wij hoog houden: eerbied is het fundament van de gehele structuur van ordelijke vrijheid welke de vrijheid mogelijk maakt". Een bijeenkomst van spoken...: I nee, —maar wel nieuwe terras- I stoelen voor een bistrot in de Pa- I rijse Quartier Latin. Wel een I beetje ongewoon, zo op liet eer- I ste gezicht. (Van onze redactie buitenland) PORT OF SPAIN Gouverneur I Nelson Rockefeller van New York beeft voortijdig een eind gemaakt aan de „vriendschapsreis" die hij aan het hoofd van een Amerikaanse I delegatie naar Zuid-Amerika maakte. Zijn bezoek aan Venezuela is voor ■korte tijd uitgesteld nadat president ICaldera daarom had gevraagd naar I aanleiding van de bliedige onlusten I waartoe de komst van de gouver- |Mr in Ecuador en Columbia had V geleid- De Argentijnse regering heeft I besloten alle buitenlanders die af- breuk doen aan de nationale veilig- 1 tieid en de openbare orde uit te wij- IM), In de stad Cordoba waar het de I "Selopen dagen bijzonder onrustig 1 o geweest, is gisteren het uitgaans- I verbod opgeheven. I j een voorstad van Montevideo, hoofdstad van Uruguay, hebben ■®h heftige gevechten voorgedaan stekend personeel van Pauselijke koelhuizen en de politie. IJ® LICHTSCHIP GOEREE, 30 km I zuidwesten van Hoek van Hol- Ij Za^ 1970 worden vervangen "v een onbemand en geautomati- I nït vFurtoren-Platvorm. lus ,-e,eerste van de yier Neder - I trnSC lastschepen, die alle vervan- I j w°rden door een op de e™°dem rustend platvorm. (Van onze redactie buitenland) WILLEMSTAD/UTRECHT Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft de regering met klem verzocht „er zorg voor te dragen dat de Neder landse militairen op Curasao niet worden gebruikt om het sociale pro test op de Antillen te onderdrukken". In een verklaring zegt het C.N.V. dat de spanningen die zich de afgelopen dagen hebben ontladen, voor een be langrijk deel te wijten zijn aan de schrijnende verschillen tussen rijk en arm, de grote werkloosheid en het ontbreken van goede sociale voorzie ningen". Reacties van vertegenwoordigers van de Antilliaanse overheid getui gen, volgens het CNV, van een ont stellend gebrek aan begrip voor ele mentaire eisen van sociale rechtvaar digheid. Dit wijst op een ondeugde lijke sociale mentaliteit. Het CNV heeft er begrip voor dat lang opge kropte spanningen Zich hebben ge uit in een daad van protest, hoewel het CNV betreurt dat dit gepaard is gegaan met vernielingen en gewel- dadigheden. Het CNV dringt er bij de Nederlandse regering op aan al het mogelijke te doen het beleid op de Antillen in een sociaal verantwoorde richting om te buigen. De vakbewe ging dient daarbij te worden betrok ken. De studentenvereniging Antiyas Li ber in Leiden en de afdeling Nijme gen van het Actiecomité van Antil- lianen in Nederland hebben bij de Tweede Kamer geëist dat de Neder landse „bezettingstroepen" onmiddel lijk worden teruggetrokken. Het dagelijks bestuur van de Ar- jos (jongerenorganisatie ARP) vindt het een ongezonde situatie dat Ne derlandse militairen ingezet moeten worden voor het herstel van de orde op de Antillen. Aan hulpverlening van Nederlandse zijde zou de uit drukkelijke voorwaarde verbonden moeten worden dat deze ten goede komt aan de arme bevolkingsgroe pen. Een werkcomité, gevormd uit ruim 60 Curagaose handelslieden, gaat zo nauw mogelijk samenwerken met de Vereniging van Koophandel en Nij verheid en met de Kamer van Koop handel, om de situatie zo spoedig mo gelijk weer normaal te maken en de bestaande problemen op te lossen. Ook voor gisteravond gold op Cu rasao een uitgaansverbod. (Van onze redactie buitenland) HAIDERABAD Bij de onlusten in de Indiase stad Haiderabad zijn sinds maandag tien personen om het leven gekomen. De politie moet voortdurend optre den tegen demonstranten die afschei ding eisen van het gebied van Te- lengana van de Indiase staat Andra Pradesh. In verscheidene delen van de stad deden zich hevige botsingen voor tussen voor- en tegenstanders van de beweging voor onafhankelijk heid. De militairen die te hulp zijn geroepen proberen de menigte in be dwang te houden die reeds een groot aantal winkels, scholen, en postkan toren in brand heeft gestoken. Het aantal slachtoffers van de ras- sonincidenten in Singapore is giste ren tot vier gestegen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Senatoren van de KVP, CHU en VVD hebben giste ren minister De Block (Econ. Zaken) op het hart gebonden de prijs stop niet te lang te laten duren. Bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken toonde de Eerste Kamer zich zeer mild tegenover de minister. Hij mocht zelfs enkele schouderklopjes in ontvangst nemen, met name voor zijn industrialisatiebeleid. Wat dit betreft zag ook de PvdA enkele positieve kanten, De heren Terwindt (KVP), De Wil de (WD) en Piket (CHU) hadden oog voor de moeilijke omstandighe den waaronder minister De Block moet werken. Voor de algemene prijsstop hadden zij begrip, maar zo n prijsstop is een zeer grove maatregel en mag daarom niet te lang duren. De prijsstop is met onze instemming afgekondigd, zet de heer Terwindt, maar zonder ontheffingen kan zij maar van korte duur zijn. Ik wil niet pleiten voor het vrijlaten van de prijzen, een strak beleid blijft nodig, maar het moet wel redelijk en recht-1 vaardig zijn. De liberaal De Wilde zei dat het totale financieel-sociaal-economische beleid van de regering niet altijd even gelukkig is. Maar hij wilde van mi nister De Block geen kop van jut maken en hem alleen de verwijten toeschuiven. Het is onmogelijk en economisch ongewenst, zei mr. De Wilde, om via een prijsstop een her stel van het economisch evenwicht te bewerkstelligen. Het kabinet zal zich in zijn uitgaven moeten matigen. De socialist drs. Verburg vond dat de prijsstop veel te laat was geko men, de inkomensverhoudingen steeds ongunstiger worden voor de werknemers en een uitkering ineens maar een beperkt soelaas zal geven voor de verslechtering van de positie der werknemers. De prijsstop moet voorlopig wor den gehandhaafd, liefst ook volgend jaar, aldus drs. Verburg. Het regionale beleid begint zich naar de mening van drs. Verburg af te tekenen. Voor een loonsom-be lasting op bedrijven In de randstad was hij niet enthousiast. Hij bepleitte een krachtige nationale zeehavenpo- litiek en een betere samenwerking in de grensgebieden. Ook de heer Terwindt vroeg hier voor aandacht, in het bijzonder voor het Benelux-middengebied. Jammer vond hij het dat de opdracht voor de Zeeuwse kernenergiecentrale naar Duitsland was gegaan. Het is een na tionaal belang als opdrachtgevers en industrieën het in de toekomst eens worden over de uitvoering van com plete opdrachten door de Nederland se industrie. Mr. Piket zwaaide minister De Block lof toe voor enkele successen op het gebied van de industrie-ves tigingen. Mede dank zij deze minister zullen aan West-Brabant nieuwe le venskansen worden geboden, zei hij. (Van onze redactie buitenland) PRAAG Lubomir Strougal, de conservatieve leider van de Tsjechi sche communistische partij, is giste ren benoemd tot plaatsvervanger van de Tsjechoslowaakse partijleider Gustav Husak. Dit is besloten op een bijeenkomst van het presidium van de partij. Eveneens werden bekendgemaakt de benoemingen van een aantal an dere conservatieve communisten. Vasil Bilak wordt leider van de af deling voor internationale politiek, Alois Indra. staatsorganen en massa- organisaties; Josef Lenart, economi sche zaken; Josef Pene, economische zaken; Jarolim Hettes, landbouw en Josef Kemny, ideologische zaken, massamedia, onderwijs, wetenschap en cultuur. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De moord in de Amsterdamse chinezenwijk in de vroege morgenuren van 14 mei ge pleegd, is opgelost. De moordenaar is vanmorgen voor een Engelse rech ter in Londen geleid, die zal uitma ken wat het verdere lot van de za terdag door hoofdinspecteur Valken in samenwerking met Scotland Yard gearresteerde Richard K. zal zijn Ook Toni Wong, broer van het slacht offer, werd op beschuldiging van me deplichtigheid gearresteerd. Richard heeft tegenover hoofdin specteur Valken toegegeven, dat het niet zijn bedoeling was geweest „De Boss", zoals het slachtoffer werd ge- noemd, neer te schieten, maar dat het plan was g* veest hem bang te maken. In een latere verklaring heeft Richard zelfs de indruk willen wekken, dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten en dat broer Toni met de hele zaak, althans met de geweldpleging, niets te maken heeft. Hoofdinspecteur Valken staat nogal sceptisch tegenover dit verhaal en heeft de indruk, dat beide mannen een nuchtere moord hebben ge pleegd, maar het bewijs hiervoor zal niet eenvoudig geleverd kunnen wor den. (Van onze parlemenatire redactie) DEN HAAG De collectieve ar beidsovereenkomsten, die in de maanden maart, april en mei zijn al- gesloten, laten een aanzienlijk hoge re loonstijging zien dan die, welke in de eerste twee maanden van dit jaar tot stand kwamen. Het verschil is ongeveer 1,4 procent. Men kan dit toeschrijven aan de zich in de eerste maanden steeds duidelijker mani festerende prijsstijgingen. Het C.N.V.-blad „De Gids" heeft de stand opgemaakt van de situatie per 28 mei. Op die datum waren (ge durende bijna vijf maanden dus) nieuwe c.a.o.'s afgesloten voor ruim 1.750.000 werknemers. Laat men de arbeidstijdverkorting en de verlen ging van vakanties buiten beschou wing, dan komen de verbeteringen in die c.a.o.'s neer op een kostenstij ging van ongeveer 7 3/4 procent. Die arbeidstijdverkorting en vakantiere geling kan men waarderen op 0,7 procent. In totaal dus een kostenstij ging van circa 8,5 procent gemiddeld, EIND 1969 zullen in de gehele wereld 479 kernreactors in gebruik zijn. Daarvan zijn er 105, gebouwd in 15 landen, bestemd voor het opwekken van elektriciteit. De overige, die zich in 48 landen bevinden, zijn in ge bruik voor het onderwijs, proefne mingen en onderzoek. (Van onze redactie binnenland) ®L\ HAAG Dc regeringsnota ',ver het Setlr»S van Nederlandse mi- jj.^n *n vo°rmalig Nederlands-In- is in verschillende commentaren schokkend rapport genoemd. I j. eroil^er volgt een bloemlezing uit I erse dagbladen. IS°eLlSuRANT r.r moesten ken- iNanla aepin???Jziin- Des' I schok'rapport een zware I Wartelinc een zwarte lijst van Iïftran8m Plunderingen, van het Iteiietpn Van kampongs en 't dood- IterdelJi" fangenen. Met die I harde „J? Sevangenei l^derlan/ i worden we nu, ais I v°lkskram k' geconfronteerd. De I te het hplc erkent" het gevaar I °mdat het wor(it scheef getrokken Itegmaen h-5?0,1? enkel over mis- I handelt. Het blad noemt een overzicht van de Nederlandse politiek dringend nodig. Daaruit zou den de politieke verantwoordelijkhe den, ook voor het militaire optreden en dus voor de excessen duidelijk moeten worden." TROUW schrijft dat het rapport het deksel boven de put wegtrekt, waar van niemand de diepte kan zien. Over de vraag of alsnog tot vervol ging moet worden overgegaan, heeft de regering zich nog geen oordeel ge vormd. Wij voor ons hebben geen be hoefte aan een paar zondebokken Het rechtsgevoel blijft ook dan on bevredigd. Als het Nederlandse volk uit het rapport de les zou trekken dat het wat minder vlot voor gezags- ondermijners moet uitmaken de men sen die op tijd tegen wandaden pro testeren, dan heeft het rapport vol doende zin gehad. ALGEMEEN DAGBLAD: Een oor deel over wat in Indonesië is gebeurd kan pas geveld worden als alles uit de doeken is gedaan. De nota kan daarom zo schrijft het blad op zich geen aanleiding zijn en zij is daarvoor ook niet bedoeld om thans terug te grijpen naar het wa pen van de gerechtelijke vervolging. DE ROTTERDAMMER; We hebben geen behoefte aan een discussie of dit nu het „topje van de ijsberg" is of niet. Het is voldoende. De nodige klaarheid is geschapen, tenminste wat de militaire en justitiële kant van de zaak betreft. Het blad schrijft ver der dat als er een oordeel over de periode moet komen dit niet uit gesproken moet worden door een ka binet, maar door het Nederlandse volk zelf. Er zal dan sprake zijn van verantwoordelijkheid van de meer derheid, die niet altijd begrip heeft getoond voor het voortschrijdende proces van dekolonisatie. HET VRIJE VOLK vraagt zich af of er bij het mishandelen van gevange nen van systeem of gewoonte gespro ken kan worden. Het is waar dat on getwijfeld slechts een beperkt aantal militairen zich aan wandaden heeft schuldig gemaakt. Uit de feiten die uit de nota naar voren zijn gekomen heeft het Nederlandse volk reden ge noeg om beschaamd te staan tegen over wat zich in die vijf jaar in Indo nesië heeft afgespeeld. DE TELEGRAAF meent dat het uit brengen van deze nota geen zin heeft. Men mag verwachten dat uit het his torisch onderzoek zal blijken dat de positieve daden van het Nederlandse leger de overal ter wereld onvermij delijke excessen ver in de schaduw zullen stellen. DE TIJD noemt de nota triestma- kend. Het is eenzijdig stuk geworden dat alleen de negatieve kanten van de acties belicht en over de politieke en bestuurlijke medeverantwoorde lijkheden voor de gepleegde wanda den zwijgt. Dat is een nadeel. Het grote voordeel is dat vast is komen te staan dat Nederland niet onbe smet uit het avontuur gekomen is. De Tijd zet een vraagteken achter de „norm voor een exces". Op de bere kening van minister-president De Jong valt heel wat aan te merken. Toch is deze publikatie een van de beste daden van dit kabinet. Het blad schrijft verder: Het zou ons welkom zijn als parlement en kabinet zich alsnog bezonnen op een weg die het rechtsgevoel bevredigt zonder tot een kwaadaardige heksenjacht te voeren. HET PAROOL meent dat het totale beeld niet uitermate schokkend is. Excessen in een militair conflict als in Indonesië noemt het blad zowel weerzinwekkend als vanzelfsprekend. Wat nu ter tafel ligt is een oneven wichtig stuk dat gemakkelijk tot on evenwichtige beoordeling kan leiden, aldus Het ParooL (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De prijsstop van de regering heeft er toe geleid dat de premies voor de ziektekostenverzeke ringen op 1 mei niet zijn verhoogd. Dit deelde gistermiddag jhr. mr, W. de Brauw, voorzitter van de Ne derlandse Unie van schadeverzeke raars in Den Haag tijdens de jaar vergadering van zijn organisatie me de Volgens mr. De Brauw was de in 1968 en de per 1 januari 1969 plaats gevonden stijging van ziekenhuista rieven en van de kosten van medi sche hulp zodanig dat het niet lan ger verantwoord was de premies op het peil van 1968 te handhaven. Hij sprak de verwachting uit, dat de ontheffing spoedig plaats zou vin den, temeer daar de ziekenfondsen reeds op 1 januari van dit jaar wei een premieverhoging doorvoerden. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Tussen de bonden in de metaalnijverheid en de directie van de N.V. Verenigde Apparaten en Radiatorenfabriek Veha-Nedo in Wierden (een door de NDSM overge nomen en daarna weer zelfstandig geworden bedrijf uit de failliete boe del van Van Heyst) is een ernstig conflict ontstaan. Vorig jaar is een verlies genoteerd van bijna vijf mil joen gulden, waardoor de leiding van het bedrijf reorganisatiemaat regelen noodzakelijk oordeelde. Een deel van de arbeidsintensieve produktiehandelingen zou naar de vestiging in het Belgische Grobben- donk worden overgehr. cht, waar door ongeveer 100 van de 320 pe-rso neelsleden zouden moeten afvloeien onder wie 41 beambten. De boniden in de metaalnij verheid voerden daarover siinds 27 mei een ogenschijnlijk nor maal overleg met de bedrijfsdirec tie, waardoor het aantal voor ont slag in aanmerking komende be ambten zou worden beperkt tot 24, Daarvoor werd een goede afvloei ingsregeling getroffen. Voorts zou den de 70 gastarbeiders moeten af vloeien. De NVV-metaalbedrijfsbond ver wijt de directie than9 woordbreuk, omdat na een vrijdag gehouden ge combineerde ledenvergadering is ge bleken, dat de directie met de on dernemingsraad andere afspraken heeft gemaakt en de verdere gang van zaken ook met de onderne mingsraad wenst te regelen. Deze gewijzigde houding bleek na drie korte stakingen, vorige week donder dag. De heer J. H. Abbenhues, dis trictsbestuurder van de NVV-me taalbedrijfsbond, heeft de directie gisterochtend telegrafisch laten we, ten dat het verbreken van de ge maakte afspraken ernstige conse quenties kan hebben „dit voor het voortbestaan van de onderneming gevolgen kuen en hebben". De ANMB-NW-leden hebben zich in een telegram gedistancieerd van de uitlating-en van de heer Abbenhues, FREULE mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen zal tot het zomerreces het CHU-fractievoorzitterschap in de Tweed Kamer overnemen van drs. Ti- lanus, die in een ziekenhuis in Arn hem is opgenomen. Drs. Tilanus lijdt aan een stoornis in de bloedsomloop van hartvaten en zal tenminste zes weken moeten rusten. Om te beginnen geef ik hierbij een van de gedachten prijs die gisteren in mij opwelden. Ik dacht ineens: rijk zijn is toch ook niet alles. Konink rijk zijn nog minder. In deze krant kunt u lezen wan neer precies de eerste landing op de maan zal gebeuren. Als u nu goed leest, ziet u dat het maanlandings vaartuig van de Apollo-11 zondag avond tegen half acht op de maan moet landen. De astronauten stappen dan echter nog niet uit. Ze wachten daarmee tot ze ongeveer tien uur verder zijn. En ik weet waarom ze dat doen. Ze willen wachten tot het MAAN- dag is. Wie meent dat wie verstandig snoept een appel eet, heeft het vol gens het bestuur van een suikerwerk- fabriek in Amsterdam (Kiene) hele maal mis. In het jaarverslag van dat bedrijf staat: „Veelal wordt verge ten dat een flinke appel evenveel suiker bevat als een rolletje drop". U mag voor uzelf uitmaken welke reclamemensen gelijk hebben, die van „eet een appel" of die van „eet drop". Een Nederlandse immigrant in Aus tralië, een 22-jarige metselaar, is dienstweigeraar. Kennelijk niet zo zeer uit pacifistische motieven, want onlangs werd hij tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld wegens een vechtpartij. Hevig verontwaar digd heeft hij toen gezegd: „Ik werd veroordeeld wegens vechten. Als ik niet voor mezelf mag vechten, hoe kan de overheid dan het recht heb ben mij in het leger te laten vech ten?" Hij blijft vechten tegen zijn oproep. Bakker: vice-minister-precedent. „De eis om een opstel te schrijven (op 't schoolexamen) is merkelijk, te gek. Ze eisen dat je in 2Vz uur geïn spireerd creatief werk kan leveren. Als dat niet lukt, wat moet je dan concluderen? Hooguit kun je zeggen dat ze op dat moment ziek waren of zenuwachtig of ongesteld. Maar niet dat ze geen opstel kunnen schrijven". (Drs. A. Oskamp, leraar Nederlands aan drie Amsterdamse scholen, zegt dit in het blad Student). Ondergetekende doet elke dag exa men, als je het zo stelt. En dit is een kreet waar u niet van terug hebt, ql is de gedachte al aar dig oud: „De christelijke vakbewe ging is de onbetaalde rekening van de kerk". (Prof. dr. H. van Zuthem). Sjonge, Feijenoord is wel wat van plan, dat moeten we toegeven. Nu ze daar Dobiaz gekocht hebben, vraag ik me toch af of ze niet het hele elf tal van Spartak zouden moeten kopen. Dat is tenslotte een ploeg die Ajax bijna uit de finale hield. Er is heel wat deining rond de fi guur van Poher, de tweede overge bleven presidentskandidaat in Frank rijk naast Pompidou. In diplomatieke kringen spreekt men zelfs van Po- herrie. „Elke Nederlander is in het diepst van zijn gedachten een Batavier", heeft de heer D. Schoor gezegd, die in Soestdijk een barbecuetuin heeft geopend. Daar houden we het dan maar op, totdat één uwer met een betere sug gestie komt. Gegroet. MERIJN. (ADVERTENTIE) yr/re 69-6 Het enige scheerapparaat met de beroemde regelknop. Voor élke baard, élke huid. Idee no. 2: de Remington Selectric 300. Heeft 3 scheerkoppen en uiteraard de regelknop. Model Selectric 200 met inruil van oud elektrisch scheer apparaat f 73,50 (zonder Inruil f 98,50), Selectric 300 94,- (zonder inruil 119,-). JL ""SPER5Y RflhD

de Stem | 1969 | | pagina 9