Zeeland en Brabant gaan Reimerswaal etaleren MAATREGELEN OP „ST.-ANNA" Voorlopig pionieren in wijk Dauwendaele Kloosterzande sloeg zeer goed figuur D'66 doet mee te Goes, M'burg en Vlissingen ZEBRA-GEDEPUTEERDEN VONDEN ELKAAR IN MIDDELBURG In gesprek met Brabant wil in „commissie Posthumus*' Tweede dubbeldekker #p 5 juli te water Ontvangst stereo-Goes veelbelovend Wemeldinge ijvert voor behoud van ringrijderij A. ML Le Grand ts toneel 3lijk peil NDAAG ORGEN AANDACHT VAN G.S. VOOR GEVAARLIJK KRUISPUNT Voornamelijk dr oog Aftellende snelheid Diamanten bruiloft in Schoondijke Eerst berg-af in nieuwe buurt te Middelburg Speelplaatsen EHBO-wedstrijd Voor de kantonrechter Hond - „echte Don Juan" - achter loopse teef aan Gemeenteraadsverkiezingen Openingstijden bruggen kanaal Walcheren gewijzigd ïzer verslaggevers) de in Eindhoven lag van het Brabaih iet Amateurtoneel rs bekend «m£g lelingswerk in het 9. In het algemeen ia ies van de 26 Bra" erenigingen, die aan fswerk hebben deelcT redelijk peil, al L Idelde iets lager düf 1967 '68. n sse werd de eerste jor de Waalwijkse tn D.V.S.V. met het stuk x>r misdeelden" van werd d. toneelgroen Eindhoven met „Om horton Wilder; derde niiginig O.V.K.W. mt iet „Klanten kunnen van Jan Staal. werd de eerste prijs r de groep uit Veldhoven mei 1" van Agathe Chris, rijs: „Sophokles" uit Klanten kunnen niet J an Staal en derde Huiten met „Zachtjes i" van N. Fermaud, ,M CONCERT ENZ G aradijzen, 14 j. 4-16-18-20-22 uur 5 jaar 30-16.50-19.10-21.30 uur ktor 18 jaar 14-16-18-20-22 uur ifde 18 jaar -16-18-20-22 uur tichael 18 jaar 16-18-20-22 uur jaar 12-14-16-18-20-22 uur ar 17-20.30 uur l jaar rijders in de hel a.l. :t laatste fort 14 jaar heim van de diamant- :and was rood, 18 jaar it tot het donker wordt INSTELLINGEN 5 idhuis World Press Zeeland en de Dordtse tlVERSEN 01100-6440) 5 azerne 18.30 uur Start agse M, CONCERT ENZ onder Vandaag .r Toneel: „Black Co- The white liars" onder Vandaag Toneel: De alchemist INSTELLINGEN rdhuis: World Press Zeeland en de 10de HVERSEN X azerne 18.30 uur Start agse 20 uur Bijeenkomst ranje 15 uur Prov. in Zeeland rubriek: tel. #1M®' 116 in Middelburg. rderdag 5 juni Zoom: 7.32 en 19.» rt: 6.27 en 18.44 U«j nelen: 10.21 en 22." n: 5.53 en 18.10 uur, 5.20 en 17.42 uur, 7.22 en 19.48 u® besproei... re DIG IK U UIT MUS )W TE OPENEU DE STEM VAN WOENSDAG 4 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op verzoek van het Brabantse college van Gedeputeerde Staten zal een Brabants - Zeeuwse werkgroep worden gevormd die het Reimerswaalplan verder zal etaleren. In deze werkgroep zullen van beide provincies een lid van Gedeputeerde Staten en vertegenwoordigers van enkele pro vinciale diensten zitting hebben. Dit besluit werd dinsdag genomen tijdens besprekingen tussen de twee provinciale besturen in het provinciehuis te Middelburg. tuele wijziging van de grens tussen Noord-Brabant en Zeeland. Afgespro ken werd, dat over deze zaak n-a.v. wederzijdse argumenten onder meer van waterstaatkundige aard nader beraad zal volgen. Een korte beschouwing werd ge wijd aan de samenstelling van de Commissie Zeehavenoverleg, de zgn. commissie Posthumus, waarin van de havenbeheerders zitting hebben Rot terdam, Amsterdam, Delfzijl, het ha venschap i.o. en het toekomstige ha. vensehap Terneuzen. Noord-Brabant acht het onjuist, mede gezien de havenontwikkelingen te Bergen op Zoom en in de toekomst te Reimerswaal, dat het geen zitting heeft in de commissie Posthumus. Aan Zeeland werd verzocht op de ge- eigende plaats het streven van Noord- Brabant tot opneming in deze com missie te ondersteunen. Een ander onderwerp dat in be spreking kwam, betrof de toneel- spreiding. In het voorlopige toneel- bestel zijn o-a. de provincies Noord- Brabant en Zeeland aangewezen als een door het eigen regionaal gezel schap te bespelen regio. Daarvoor zou in aanmerking komen de toneelgroep Globe, die haar zetel in Eindhoven heeft. Van Zeeuwse zijde werd de vraag gesteld of uit het oogpunt van reis afstand een eventuele „binding" niet beter zou kunnen worden gezocht bij een toneelgezelschap in het zuidelijke deel van de randstad. Over een mogelijke samenwerking op het punt van de toneelspreiding zullen Noord-Braabnt en Zeeland contact met elkaar onderhouden, zo werd besloten. In het algemeen was Belangrijkste reden tot instelling van de werkgroep was de wens een schematische opzet van het plan na der te concretiseren. Eerste punt van bespreking vormde dt vaste oeververbinding over de Westersehelde. Hoewel Noord-Bra bant bij een nog oostelijker verbin ding dan bij Kruiningen-Perkpolder zou zijn gebaat, werd van de zjjde van G.S- van Noord-Brabant meege deeld, dat door hen tegen het geko zen tracé geen bezwaar zou worden „Het ligt voor de hand dat een tweede vaste oeververbinding hoven de Westersehelde in een wat verdere toekomst een aanmerkelijk oostelij ker tracé zal volgen" zo werd gister avond in een communiqué meege deeld. Zoals gemeld, hebben Gedeputeer de Staten en Provinciale Staten van Zeeland zich akkoord verklaard met een tracé bij Kruiningen-Perkpolder nadat uit mededelingen van de mi nister van Verkeer en Waterstaat was gebleken, dat een tracé ter hoogte van Terneuzen om technische rede nen niet als een reëel alternatief zou kunnen worden beschouwd. Ook werd gesproken over een even- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De tweede dub beldeksveerboot voor de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, de ■Triris Willem Alexander" za] op v'iji juli op de scheepswerf „De Merwede" te HardinxveldGiessen- dam te water worden gelaten. 9e doopplechtigheid zal wo-rden ver- reht door mevrouw H. Schorer - Te- ,™g van Berkhout, echtgenote van "et lid van Gedeputeerde Staten jhr. mr- T. Schorer. (ADVERTENTIE) Vooruitzichten v°or donderdag en wijdag, "Pgesteld door J?' K.N.MJ. op 'irn 18.00 uur: Voornamelijk «■oog, perioden en aanhoudend heneden n°noale temperatuur. miZf!iriV00ruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. tot 1 i°.r d?nderdag: aantal uren zon: 3 der min--(emp.: 2 tot 6 graden on- den or,i" max--temp 2 tot 6 gra- Ee nerdeJ normaall kans op een dro- Procem f van minstens 12 uur: 80 etmaal 'fin S 0p een geheel droog 'naai. 60 prncent. tot pr Vr'idag: aantal uren zon: 3 der n'TNmp-: 2 tot 6 graden on- "en Sra„; max':temP 2 tot 6 gra- ?e Perinrfo kans op een dro- ProS u van mmstens 12 uur: 90 etmaal; 80 procent 6611 g6h£el dr°°S (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het provin ciaal bestuur heeft besloten op korte termijn maatregelen te ne men om de verkeersveiligheid op het kruispunt St.-Annapolder in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen te vergroten. Gedeputeerde Staten zijn ernstig verontrust door de verkeersongelukken die op dit punt hebben plaatsgevonden. In antwoord op desbetreffende vra gen van de statenleden J. van de Voorde, P. van den Bosse en mr. J. Slingemann deelden G.S. mee, dat uit een analyse van de ongevallen die daar sinds januari 1968 hebben plaatsgevonden, blijkt dat ruim 75 proc. ervan plaatsvond op de twee de rijbaan. Het zou erop kunnen wij zen, dat veel automobilisten zich niet goed realiseren dat er nog een twee de rijbaan is, aldus G.S., die voorts mededeelden, dat zij daarom hebben besloten deze rijbaan even te laten afsteken tegen de achtergrond-situa tie. Daartoe zal het middengedeelte op het kruispunt en een gedeelte van de zijwegen een afwijkende kleur worden gegeven, terwijl tevens een verhoogd „eiland" in het middenge deelte zal worden aangelegd. Daardoor zal het verkeer dat links afslaat, visueel duidelijker worden gescheiden van het verkeer dat in het midden moet stoppen, zo stellen G.S. Om nu reeds de automobilis ten zo goed mogeliik on de tweede rijbaan te attenderen, zijn inmiddels op de binnenberm voorrangsborden geplaatst. Nagegaan wordt of een beter effect kan worden verkregen door deze bor den te vervangen door knipperlich ten. Tenslotte heeft het provinciaal bestuur besloten om de minister van Verkeer en Waterstaat te verzoeken ter plaatse een snelh»idsbenerking door middel van zgn. aftellende snel heden in te stellen. G.S. wijzen er nog op, dat in de nabijheid van dit kruispunt i.v.m. de aanleg van de geprojecteerde weg St.-Annapolder-Terhole en de ver lenging van de Tractaatweg een on gelijkvloerse kruising zal worden aangelegd, waardoor het verkeer op het betroken kruispunt zal worden ontlast. De plaats van deze ongelijk vloerse kruising is thans echter nog niet definitief vastgesteld, aldus G.S., die erop wijzen dat zij in principe hebben besloten, voortaan dergelijke belangrijke doorgaande wegen (voor al dus bii St.-Annapolder) met het oog op de verkeersveiligheid krui- singsvrij te maken. er weinig geestdrift voor het systeem van binding van een bepaald gezel schap aan een regio en uit het oog punt van variatie en repertoire. De beide colleges van Gedeputeerde Staten besteedden voorts aandacht aan de wenselijkheid van intensive ring der Benelux-contacten, mede n.a.v. een advies aan de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk inzake de oprichting van een Centactraad Welzijnsbevordering in het Belgisch-Nederlandse grensge bied. Geconstateerd werd dat op velerlei gebied informele, zij het niet in tensieve contacten bestaan tussen de huidige provincies over de grens. De conclusie was dat op de ingeslagen weg moet worden voortgegaan. Aan de orde kwamen vervolgens enkele vraagstukken op het gebied van de waterwinning. Voorlopige con clusie van een studie van de werk groep Basisplan Zuidwest-Nederland is dat voor wat betreft Zeeland de huidige produktiemiddelen tot om streeks 1973 voldoende zullen zijn en dat van 1973 tot 1983 aanvullende le vering van 120 miljoen kubieke me ter water per jaar uit de Biesbosch noodzakelijk zal zijn. In de periode 1983-2000 zal aanvul lende levering van 150 miljoen ku bieke meter uit een spaarbekken bij Sint Philipsland nodig zijn. Tot aan het moment dat water van uit de Biesbosch kan worden gele verd, heeft Zeeland een overkoepe lende aanvulling nodig. Daartoe zal de bestaande waterlevering van Noordwest-Brabant aan Zeeland waarschijnlijk worden verhoogd van vijf tot tien miljoen kubieke meter water per jaar. De toekomstige levering van Bies- boschwater behoeft geen probleem op te leveren, aldus wordt in het com muniqué meegedeeld. Voordat de besprekingen begonnen werd een bezoek gebracht aan enkele delen der provincie. Nadat door de Zeeuwse Gedepu teerden de Brabantse collega's waren begroet, werd met de dubbeldeks veerboot rinses Christina de over tocht naar Perkpolder gemaakt. In restaurant Vijverhof in Terneuzen, gaf ir. A. Romijn een toelichting op yt* (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Dinsdagmiddag heeft het echtpaar P. de Feijter-Bal- kenende uit Schoondijke op een bij zon-der druk bezochte receptie in het gebouw Laus Deo het feit herdacht, dat het zestig jaar geleden in het hu welijk trad. De heer en mevrouw De Feijter, belden 82 jaar oud, verkeren nog in uitstekende gezondheid. Dat deze dag niet ongemerkt aan de inwoners van Schoondijke is voor bijgegaan, blijkt wel uit de talloze bloemen en geschenken, die het bruidspaar ontving. waar de koffiemaaltijd werd gebruikt, de bouw, betekenis en werkwijze van de PZEM-centrale te Terneuzen an- werd bezocht. Later op de middag nex zoetwaterfabriek, die daarna werd een rondrit gemaakt door het haven- en industriegebied Vlissingen. Daarna begonnen in Middelburg de besprekingen. 55 55 (Van een onzer verslaggevers) GOES Gistermorgen om half acht ging via de televisietoren te Goes het eerste, in geheel Zee land te ontvangen stereo-pro gramma de lucht in. Blijkens de eerste luisterrapporten is, volgens de PTT, die de zendertoren in Goes bedient, de ontvangst over het algemeen goed te noemen. Een gedetailleerde indruk over de ontvangst, met name in de uiterste randgebieden, kan men pas verkrij gen als er meer gegevens binnen zijn. De ontvangst van de stereoprogram ma's is in principe mogelijk in het zelfde gebied als waar ontvangst op het FM-kanaal 7, dat via Goes wordt uitgestraald, ontvangen kan worden. Bij stereo is echter, zo deelde men ons bij de PTT mee, de opstelling en richting van de antennes wat kriti scher dan bij mono-FM, waarmee men al sinds 1964 in Goes werkt. Het is daardoor zeer goed mogelijk dat stereo-luisteraars in het randgebied van het zenderbereik, bijvoorbeeld in Hulst en overig Zeeuwsch-Vlaande- ren, bij stereo-ontvangst last hebben van ruis. In de meeste gevallen is dit te verhelpen door een betere anten ne-opstelling. Voor het richten van de antennes gelden dezelfde voorschriften als voor het opstellen van t.v.-antennes, die het door Goes uitgestraalde pro gramma moeten opvangen. Dat wil zeggen dat de antennes optisch op Goes gericht moeten zijn; met ande re woorden: de ontvangst-antenne en de zendantenne moeten elkaar als het ware „in de ogen" blikken. „FM-Goes" is zonder veel ceremo nieel in bedrijf gesteld. Er is in de afgelopen jaren veel werk verzet, on der meer voor de opbouw van de FM- zender in de t.v.-toren van Goes en voor de aanpassing van de lijnverbin ding tussen Hilversum en Goes. Of de systemen werkelijk voor lange tijd maximaal bereikbaar zullen zijn, zal nog moeten blijken. Stereo-FM be vindt zich nog in een experimenteel stadium. Of alles werkt zoals men verwacht, zal pas over geruime tijd blijken. Valt het tegen, dan zal er naar andere systemen moeten wor den gezocht (Van onze correspondent) MIDDELBURG De bewoners van de nieuwe wijk Dauwendae le in Middelburg-Zuid, een wijk, die aan 3350 gezinnen plaats gaat bieden, zullen voorlopig nog moe ten „pionieren". Deze conclusie kan men trekken uit de voorlic»»- tings- begroetingsbijeenkomst op het stadhuis, die door het gemeen tebestuur ten behoeve van de nieuwe bewoners werd georgani seerd. Deze wijk, waar momenteel onge veer duizend mensen wonen, is nog steeds verstoken van winkels. De rea lisering van het in Dauwendaele ge plande winkelcentrum zal nog wel even op zich laten wachten, zo deel de burgemeester mr. J. Drijber de be woners mee. „Dat kan nog wel duren tot 1970 of 1971, welicht ook tot 1972" aldus mr. Drijber. Voorlopig zullen de bewoners het moeten doen met een noodwinkel, die dit najaar zal verrijzen. Omtrent het juiste tijdstip hiervan kon burge meester Drijber evenwel geen zeker heid verschaffen: „Wellicht in sep tember of oktober of misschien nog iets later". De bewoners van de ta melijk geïsoleerd liggende wijk, die vroegen om betere busverbindingen met de binnenstad kregen van bur gemeester Drijber te horen, dat een dergelijke verbinding in studie is bij het Streekvervoer Walcheren, die de busdiensten op Walcheren exploi teert. „Het idee voor een lijn van Dauwendaele via het ziekenhuis naar Griffioen 2 is in november vorig jaar geboren. Men verwacht een groot exploitatie tekort op deze lijn, een tekort dat door de gemeente zal moeten wor den gedragen", zo lichtte burgemees ter Drjjber toe. „Het college van b. en w. heeft nu besloten de ideeën voor deze lijn door een deskundig bureau te laten toetsen. Men zal nu eerst het resultaat van deze toetsing afwachten. Dat kan nog geruime tijd op zich laten wachten", aldus mr. Drijber. Wel kon burgemeester Drijber de bewoners geruststellen voor wat be treft de speelplaatsen voor de kin deren in deze wijk. Deze speelplaatsen zijn evenwel ge projecteerd in die gedeelten van de wijk, die het laatst gerealiseerd zui len worden. „We gaan eerst bergaf. Als de wijk dan eenmaal in een wat verder sta dium gevorderd is, gaan we weer bérg-op", zo stelde de burgemeester, de na alle teleurstellende berichten wat geschrokken bewoners gerust. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De Kloos- terzandse jongeren hebben in Arn hem de tweede prijs gewonnen in een nationale E.H.B.O.-wedstrijd. De Kloosterzandse senioren, die even eens waren afgevaardigd naar deze wedstrijden, die werden georgani seerd door de Kath. Nationale Bond voor Eerste Hulp bij Ongelukken, eindigden op de zevende plaats. De opdracht voor junioren luidde een monteur te helpen die een buil op zijn hoofd en een hersenschudding had opgelopen, doordat hij een terug verende autodeur tegen zijn hoofd had gekregen. De monteur was be wusteloos. Verwacht werd dat de deelnemers de monteur de volgende behandeling gaven: de bewusteloze monteur moest in een „stabiele zij»- ligging" worden gelegd; het hoofd achterover in een .uitsehenkhouding'. Gekeken moest worden of er vreem de voorwerpen in de mond aanwezig waren die de ademhaling zouden kunnen belemmeren. Knellende kle ding moest worden losgemaakt en af koeling worden voorkomen. De buil behoefde geen verdere verzorging. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Mevr. J. F. uit Axel moest voor de kanton rechter in Terneuzen terecht staan, omdat zij haar hond los had laten lopen. Het feit dat de hond liep in straten die namen dragen van Amerikaanse staats lieden en generaals, ontlokte da kantonrechter de vraag: „Was het D-day die dag?" Mevrouw F. noemde haar hond een Don Juan die achter een loopse teef aanzat. „Hij glipte tussen mijn benen door toen ik het tafelkleed uitsloeg". Zij ging achter de hond aan. „Ik wist dat de teef in de buurt van de ge neraals zat", zei ze tot grote ver wondering van de magistraten. Zij zei gloeiend kwaad op de po litiemannen te zijn, die een uur nadat de hond al weer thuis was proces-verbaal kwamen opma ken. Ze was het ook niet eens met de gemeentelijke verorde ning die loslopende honden ver biedt. „Waarom betalen wij f 30,- hon denbelasting?" Kantonrechter: „Dan moet u een hondenpartij oprichten en als nr. 1 op de lijst gaan staan". De officier vond na het betoog van mevrouw F. zijn schriftelijk aan mevrouw F. gestuurd schik kingsvoorstel van vijftien gulden wel wat aan de hoge kant. Hij eiste nu f 2,50, gezien het gevor derde seizoen. „Of duurt het misschien het hele jaar?" Mevrouw F.: „Nee, hij is nu veel rustiger". Het bleef bij de geëiste boete. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van D'66, afdeling Noord- en Midden-Zeeland, heeft besloten om in de loop van deze maand speciaal actief te zijn in Goes en omstreken. D'66 zal niet alleen meedoen aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zeeland, maar ook aan de gemeenteraadsverkiezin gen in Middelburg, Vlissingen en Goes. Het ledental in Vlissingen en Goes groeit nog steeds. In Goes is de situa tie aanzienlijk minder gunstig. Het bezoek van mr. H. van Mierlo aan Goes enige tijd geleden heeft wel tot resultaat gehad dat er een werkgroep- gemeentepoiitiek-Goes werd opgericht (deze bestaan reeds in Middelburg en Vlissingen), maar het aantal leden is nog veel te gering om de gemeente raadsverkiezingen zó voor te bereiden als elders het geval is. Zeeuwse leden van D'66 waaronder uiteraard ook Goese zullen vrijdag 13 juni a.s. in Wolphaartsdijk en 's-Heer Arendskerke gespreksavon- den organiseren. In Goes zal een gespreksavond plaatsvinden op vrijdag 20 juni a.s. in „Slot Ostende" om acht uur 's avonds. Verder haden de jongeren te zorgen voor een gewonde bromfietser, die zijn arm had opengehaald en zijn rechteronderbeen verbrand (zie foto). De vleeswond moest worden verbon den nadat de wondranden tegen elk aar waren gebracht en daar overheen een drukverband was aangelegd. De arm moest steun worden gegeven via een mitella. De brandwond kon worden afgekoeld met koud water en daarna steriel worden verbonden. De monteur moest vervolgens liggend en de bromfietser zittend worden vervoerd. Als eerste eindigde in de afdeling junioren de groep Brouw huis uit Noord-Brabant in de afdeling senioren werd Westervoort uit Gel derland nummer 1. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE De gemeente Wemeldinge wil alles in het werk stellen om een prachtig stukje fol klore, de ringrijderij, in stand te hou den. Wemeldinge is de enige plaats op Zuid-Beveland, waar het ringrij- den nog wordt beoefend. Dit jaar viert de plaatselijke ring rijderij haar 50-jaxig jubileum. Op 28 juni a.s. zal dit feestelijk worden ge vierd met uiteraard ringrijden oude stijl. De gemeenteraad besloot dinsdag avond het 50-jarig bestaan extra luister te geven door het beschikbaar stellen van een beker of lauwerkrans. Tevens werd afgesproken het eve nement te steunen met een bedrag van f 260. Het is voor het eerst dat de Wemeldingse ringrijders een be roep doen op de portemonnee va-n de gemeente. Verschillende raadsleden waren van mening, dat in de toekomst alles in het werk moet worden gesteld om deze typisch Zeeuwse sport in de gemeente Wemeldinge te steunen. MIDDELBURG Met het in gaan van de nieuwe dienstrege ling bij de N.S. zijn ook de ope ningstijden van de bruggen over het kanaal door Walcheren dras tisch gewijzigd. De mensen die de trein moeten halen of in Mid delburg Zuid wonen, zullen op het ene punt wat winst krijgen en op een ander punt weer wat verliezen. Er zitten namelijk openings tijden tussen waarin de brug slechts 8 minuten open mag en het is niet ondenkbaar dat als er een stuk of vier schepen te gelijk doorgelaten moeten wor den, dit niet in acht minuten zal gaan en men de kans loopt de trein te missen. Voor mensen in Middelburg- Zuid, die tussen de middag naar huis gaan eten, is er een lichte verbetering te constateren, want de brug mag slechts open van 12 u 40 tot 12 u 50 en van 13 u 30 tot 13 u 51. Moet men 's morgens om 8 uur op zijn werk zijn dan geeft dit ook geen be zwaar want tussen 7 u 45 en 8 u 30 gaat de brug niet open. Ook 's avonds bij het naar huis gaan zal men zelden een geopende brug vinden, de tijden dat de brug geopend mag worden lig gen dan van 17 u 40 tot 17 u 48 en van 17 u 58 tot 18 u 05. Dit wat betreft de Middelburgse brug. Voor Vlissingen ligt dit even ongunstiger en vooral in het be gin, nu de brug te Souburg af gesloten is voor alle verkeer wegens vernieuwing van het wegdek en verbetering van het opzetwerk. Gaat men 's morgens van huis dan kan men een geo pende brug treffen van 8 u 05 tot 8 u 13 en van 8 u 18 tot 8 u 33. Tussen de middag zijn deze tijden 12 u 05 tot 12 u 18 en van 12 u 23 tot 12 u 36 en nogmaals van 13 u 05 tot 13 u 18. 's Avonds is dit al niet veel beter n.l. van 17 u 05 tot 17 u 18 en van 17 u 23 tot 17 u 34. EEN ENGELSMAN uit Birmingham, die boeddhist is, gaat in zijn eentje de Atlantische Oceaan overroeien, om daarmee te bewijzen dat een man van 50 jaar nog lang niet „op" is. ,DE geruchten die momenteel de ron de doen dat wij een fusie aan zou den gaan met het Oosthurgse fan farecorps De Harmonie moeten hoog nodig de kop ingedrukt worden", meent de secretaris van de Zuidzand- se fanfare Koninklijke Muziekvereni ging Veronica, de heer A. M. Le Grand, die zelf tenorsax speelt. „WE hebben destijds alleen een infor matieve bespreking met enkele be stuursleden van de Oostburgse mu ziekvereniging gehad. Wat mij be treft is er in ons geval geen enkele behoefte aan een eventuele fusie. Zonder al te chauvinistisch te wor den mag ik wel zeggen dat wij een bloeiende vereniging zijn. Wij heb ben enkele successen behaald die klinken als een klok en ook over be langstelling hebben we niet te kla gen, ook al zou die nog wel iets be ter kunnen". „WE beschikken over een uitstekende repetitieruimte waar we eens in de week bij elkaar komen. Zoals u wel merkt, is er voor ons geen enkele fusie noodzakelijk. Ik kan me voor stellen dat de Oostburgse fanfare er veel voor voelt, want zij kampt met een leden tekort en ook aan de re petitieruimte mankeert wel het een en ander. Het is logisch wanneer twee zwakke verenigingen samengaan, maar wij zijn zo gezond als een vis, dus vind ik het een overbodige zaak". „DE laatste jaren zijn we pas echt be gonnen met een grote reeks successen te behalen onder leiding van de toen malige burgemeester van Zuidzande, de heer H. P. Everzwijn. Ik hoef al leen maar te denken aan het vorig jaar toen we mochten deelnemen aan het concours in Arnhem. Deelname staat slechts open voor die vereni gingen die op een landelijk concours een eerste prijs met lof hebben be haald". HOE wij aan het predikaat „konink lijk" komen? Dat is een leuk verhaal. Vlak na de bevrijding waren wij het eerste fanfarecorps dat voor konin gin Wilhelmina het Wilhelmus speel de. Enige weken later kregen wij een brief van Hare Majesteitwaarin stond dat wij ons voortaan „konink lijk" mochten noemen

de Stem | 1969 | | pagina 3