N.V. vliegveld Hulst groot streekbelang Zeela Reime MAATRI OP „ST. "eeuwsch-Vlaanderen Terneuzen verbaasd over kritiek Dow-directeur heeft z'n koffieprijzen ^verlaagd. HULSTEN GRAAUW AANDEELHOUDERS LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE ZEBRA-GEI ELKAAR LI Voornamelijk droog Walcheren Jan Koole nu failliet verklaard ZUiD-BEVELAND Brabant wil ii commissie Posthumus" Tweede dubbeldekker op 5 juli te water Streekfunctie Over contributie-inning Meningsverschil GMC en NKOV te Goes Aandelen Afvalwaterleiding vergadert HULST BRESKENS Muziekfeest Heikant H. Huisken hoofd Zeeuwse civiele verdediging MIDDELBURG VLISSINGEN Zwijntjesjagers zeer actief Burgerlijke stand Elf weken gijzelaar Aschoff: Slaat dat ook op ons Afdelingsbesturen dioces ne middenstand eindelijk bijeen EXAMENS GOES Filmactie bliiidenbond Opening o.l. school Brabants toneel op redelijk peil Wat en waar? VANDAAG MORGEN Hoogwater AANDACHT VA GEVAARLIJK K DE STEM VAN WOENSDAG 4 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW EN LANGENDAM De gemeenten Hulst en Graauw zijn van plan het vlieg- veld Hulst te gaan exploiteren door middel van een n.v. Het voorlopig kapitaal van deze n.v- wordt f 30.000 groot. Beide ge meenten zullen elk drie aandelen (groot éénduizend gulden) ko pen. Tegelijkertijd nodigen zjj andere Zeeuwsch-Vlaamse ge meenten uit deel te nemen aan de N.V. Vliegveld Hulst, omdat zij de luchthaven als een streek belang zien. De burgemeester van Graauw, de heer F. J. de Nijs, lichtte de nog te nemen stappen nader toe. De moge lijkheden van het tot nog toe parti culiere vliegveld, dat eigendom is van de firma Heijens, zijn door een uitbreiding, die 't vorige jaar plaats vond, sterk toegenomen. Het huidige vliegveld is geschikt voor spuit-, sport-, reclame- en zakenvluchten, zweefvliegen en opleiding tot piloot, wat allemaal is toegestaan. Voor vliegtuigen in gebruik van derden voor het afleggen van een zakenbe- zoek kon de heer Heijens als particu lier niet het fiat van de Rijkslucht vaartdienst krijgen, waar het inter nationaal luchtvaartverkeer op zijn vliegveld betreft. Daarvoor is een or ganisatievorm noodzakelijk, waarbij het toezicht op de naleving van de wettelijke voorschriften betreffende het luchtvaartverkeer beter is ver zekerd. De heer Heijens zocht con tact met de gemeenten Hulst en Graauw. De beide plaatsen stemden in met zijn voorstellen, te meer daar zij zich wisten gesteund door de Rijksluchtvaartdienst, die alle mede werking wil verlenen bü de overna me van het vliegveld. „We moeten deze gelegenheid om in Zeeuwsch Vlaanderen een vlieg veld tot ontwikkeling te brengen aangrijpen. Met het oog op de ver betering van de regionale infrastruc tuur ligt hier naar mijn mening een taak voor de gemeentelijke overheid en gezien de uitgesproken streek functie van een dergelijk vliegveld ben ik van mening dat de mogelijk heid moet worden geboden aan alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen deel te nemen aan de n.v. Zodra de n.v. is opgericht zal het bestuur zich dienen te beraden over (Van een onzer verslaggevers) GOES Tussen de Nederland se Katholieke Ondernemingsver eniging te Goes en de Goese Mid- denrtandscentrale is een menings verschil ontstaan over de contri butie-inning. Het bestuur van de G.M.C. vindt, dat het beter is om rechtstreeks de contributie te innen en niet via een standorganisatie, zoals tot nog toe gebeurt. Reden voor de maatregel is, dat een groot aantal middenstandsbedrij- ven landelijk niet is aangesloten bij een standsorganisatie. Zij vallen daar door buiten de contributieverplich ting aan de G.M.C. Binnenkort zal hierover een be spreking plaatsvinden tussen het be stuur van de Nederlandse Katholie ke Ondernemingsvereniging Goes, die ernstige bezwaren maakt tegen de nieuwe regeling en het bestuur van de Goese Middenstandcentrale. mrMi.in VOOR ZUIDWEST NEDERLAND editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 1940 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F. Koopman (01180 - 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-122', de exploitatie van het luchtvaartter rein. De minister van Verkeer en Waterstaat zal het vliegveld dan kunnen aanwijzen voor het openbaar luchtverkeer. Vooral de opbouw zal in overleg en samenwerking met de huidige expolitant dienen te geschieden". De eerste tijd zal voor het Zeeuwsch- Vlaamse vliegveld, zo voorziet de burgemeester, het moeilijkst zijn. Om de nog op te richten n.v. dan niet in moeilijkheden te brengen, zal de heer Heijens niet te hoge financiële eisen mogen stellen, aldus de burgemees ter. De nog op te richten vennootschap draagt de naam N.V. Vliegveld Hulst. Zij zal worden gevestigd te Graauw en Langendam. Alle aandelen wor den op naam uitgegeven. Zij worden, doorlopend genummerd, in een aan deelhoudersregister ingeschreven. Al leen publiekrechtelijke lichamen kunnen aandeelhouder worden. In de algemene vergaderingen van aan deelhouders, die in Graauw en Lan gendam of in Hulst zullen worden gehouden, zal elk aandeel recht ge ven op één stem. (Van een onzer verslaggevers) HULST Maandag zal de raad van bestuur van de afvalwaterleiding ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen ver gaderen in het Terneuzense politie bureau. Op de agenda staan bezoldi ging en rechtspositie van het perso neel, uitkering van schadevergoedin gen, de overstort in Terneuzen en de vierde begrotingswijziging. Autobotsing Op het kruispunt Rijksweg 60 - Gentsevaart - Hulster- weg had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Het ongeluk ontstond doordat me vrouw C. uit Koewacht, die van Sint-Jansteen naar richting Hulst reed, geen voorrang verleende aan R. A. v. G. uit Kapellebrug. V. G. werd door de hevige schok uit zijn auto geslingerd en liep hier bij een gebroken sleutelbeen op. Hij werd, na eerste hulp door dokter Adriaansen uit St.-Jansteen naar het St.-Liduina Ziekenhuis te Hulst Overgebracht. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. Aardenburg x Kampioen Het eerste team van SJEF uit Aardenburg, werd na een 44 geljjk spel tegen Hulster Am bacht 2 uit Hulst, kampioen van de vijfde klasse van de K.N.L.T.B. De uitslagen tegen Hulster Ambacht 2 waren: Heren enkel: W. Trapman - J. Schilleman 64 6—8 46, P. Pari- daen - J. Deruijck 64 63, Dames enkel: mevr. M. Trapman - mej. M. Deruijck 64 6—1, mej. E. Quataert- 'mej. L. v. d. Bogaert 57 26. He ren dubbel: J. Paridaen-P. Paridaen - J. Schilleman-R. Taalman 46 57. Dames dubbel' mevr. M. Trapman- mevr. G. Maenhout - mej. L. v. d. Bogaert-mej. T. van Dorst 64 75. Gemengd dubbel: mevr. M. Trap man-W Trapman - mej. M. Deruijck- R. Taalman 36 97 16, mej. E. Quataert-J. Paridaen - mej. T. van Dorst-J. Deruijck 68 75 63. Groede Aanrijding Op de provincialeweg Groede-Breskens is P.V. uit Groede met zijn brommer aangereden door een personenauto bestuurd door J.J. uit Terneuzen. J. wilde rechts afslaan en verleen de geen voorrang aan de brommer. Dokter Jansen uit Groede verleende eerste hulp en liet V. naar het zie kenhuis in Oostburg overbrengen. Op de rijksweg tussen Schoondijke en Breskens nabij Kruisdijk zijn 2 personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De heer G.V. uit Terneu zen wilde op de Kruisdijk links af slaan. De Belg C.F.P. uit Zeebrugge die achter hem reed, bemerkte dit te laat en reed achter op V. Gevolg: blikschade. In de „Uitkomst" heeft mej. C. Visser een uitvoering van gymnas tiek en ballet gegeven. Het groep je jeugdigen heeft voor het eerst een openbare les en uitvoering gegeven. Aanvoer vismijn Aan de vis mijn in Breskens zijn in de week van 25 t.m .31 mei aangevoerd: 4866 kg exportgarnalen 115309, 242 kg pel lerijgarnalen 152242; 650 kg schar 76—78; 7087 kg schol 30—40; 10692 kg tong 329610; 398 kg kabeljauw 112 —181; 327 kg wijting 24—40; 1243 kg tarbot 328508; 308 kg griet 203 257; 219 kg rog 147161; 288 kg haai 2371; 264 kg poon 5690; 7 kg kommeraal 6172; 46 kg spoons 19; onverkocht: 1106 kg bot, 1609 kg schol, 223 kg wijting, 109 kg garna len, 53 kg haai. Schoondijke Vergadering voetbalvereniging Op vrijdag 13 juni wordt door de voetbalvereniging .Schoondijke" in cafetaria ,De Brink" een algemene vergadering gehouden. Aanvang acht uur. Op de agenda staan onder meer: een bestuursverkiezing. Aftre dend en herkiesbaar zijn de heren A. A- Steurrijs, J. Toumois en S. Huigh De heer O. de Mul stelde zich niet herkiesbaar, kandidaat voor zijn plaats is de heer Naijaert. Sint-Jansteen Het jaarlijkse muziekfeest te Hei kant was dit jaar een bijzonder gro te gebeurtenis. Naast het feit, dat het zevende lustrum van de muziek vereniging Heikant gevierd werd, konden zeven jubilarissen gehuldigd worden. Dit waren P. de Bot, L. Ferket, Aug. van Hooye, J. Verlin den en Th. Verlinden, die allen 25 jaar lid waren en A. van Hooye en J. de Rechter, die 35 jaar lid waren. Naast de plaatselijke muziekvere nigingen Heikant en St. Jan deden nog zes gezelschappen mee aan de ze manifestatie. Ook de jeugdvere niging Erica gaf acte de présence. Het festijn werd besloten met een volksdans - optreden van de jeugd groep Erica en een uitvoering van populaire melodieën van St. Cecilia uit Kloosterzande, waar grote be langstelling voor bestand. Het was de 22ste maal dat dit muziekfeest te Heikant werd gehouden. Wolphaartsdijk Bekerschieting De schietvereni ging „Wolfert" hield een onderlinge bekerschieting in het Dorpshuis te Wolphaartsdijk, waaraan door vrijwel alle leden werd deelgenomen. De zes beste schutters waren: F. Scherp 198 punten. J. van Wel 196 p. D. Tavenier 195 p. J. Stroo 192 p. A. Geene 192 p. A. M. Geene 191 p. Voetbal Op zaterdag 7 en 14 ju ni a.s. houdt de voetbalvereniging Wolphaartsdijk haar jaarlijks P. Kik- jeugdtournooi voor juniorer A, B en C. Per klasse wordt gespeeld in 2 poules van elk 4 elftallen. Op 7 ju ni n.m. spelen de junioren B, waar bij Hontenisse de vorig jaar gewon nen wisselbeker verdedigt. Op 14 ju ni spelen de junioren C voor de middag en de junioren A 's-namid- dags. Zuiddorpe Kermiskoers Op de aanstaan de kermis, die steeds begint op de derde zondag van juni, zal worden herdacht dat de supportersclub „de Zwaluw" werd opgericht onder voor zitterschap van Piet vam Dongen. Hij is is tot heden voorzitter geble ven. Op de derde kermisdag (17 juni) om half drie zal er een koers worden gegeven in klasse één. Er zal een palm en een extra beker te winnen zijn. In tegenstelling met vorige jaren zal- het parcours in plaats van over de straatkeien over de nieuw aange legde wegen geleid worden. Er zijn reeds 17 renners ingeschreven. Sint-Jansteen Schieting Aan de schieting op de staande wip, georganiseerd door de schutterssociëteit „St. Jan", werd door 56 schutters deelgenomen. De uitslag was als volgt: le hogevogel: Eug. v. Dorsselaer te St.-Jansteen, 2e hogevogel: C. Weemaes te Ciinge; le zijvogel: G. Savooy te St.-Jansteen, 2e zijvogel: J. v. Remortel te Kapel lebrug, 3e zijvogel: J. Goossens te Kloosterzande, 4e zij vogel: C. de Maat te Hulst, le kal: G. Savooy te St.-Jansteen, 2e kal: J. Vervaet te Kapellebrug, 3e kal: C. Weemaes te Clirtge, 4e kal: J. Vervaet te Kapel lebrug. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde taten van Zeeland hebben met in gang van 1 juli benoemd tot hoofd civiele verdedigingsvoorbereiding, de heer H. Huiskens te Middelburg. De hoer Huisken, die zal worden toegevoegd aan het bureau kabinet van de provinciale griffie, zal wor den belast met de uitbouw van de organisatie der civiele verdediging in Zeeland in de breedste zin en met de coördinatie van de activitei ten op dit gebied, met inbegrip van de B.B. Uit dien hoofde zal hij veel vuldig contact hebben met de ge meentebesturen en met de verschil lende departementen- De heer Huisken is thans leraar wis kunde aan de christelijke H.B.S en MMS voor Walcheren te Middelburg Van 1964 tot 1966 was hij territoriaal commandant van de provincie Zee land, tevens garnizoenscommandant van Middelburg. Kaakfractuur Om acht uur vond op de splitsing Lommerskaai - Bel- linkstraat - Rouaansekade een aan rijding plaats door een voorrangsfout tussen een auto bestuurd door J.W. uit Serooskerke en een personenau to, bestuurd door M.G. uit Middel burg. Hierbij liep J. W. een kaakfrac tuur op. Beide auto's werden zwaar beschadigd. In de afgelopen maand werden in Vlissingen 23 fietsen en 12 bromfiet sen ontvreemd. De politie verzoekt iedereen erop te letten dat zijn fiets of bromfiets op slot staat om zodoen de veel narigheid te voorkomen. Geboren: Tialda dv J Swiers-Hen- drikse, Johannes zv B Kleinjan - De Visser, Jacoba dv M Valst ar - Dijks hoorn, Johanna dv J Danielsche - De Rijke, Irene dv A Minderhoud - Van Dalen, Johanna zv J Lijkema - De Visser, Robin zv J Verhage - De Ruijter. Ondertrouwd: H Minderhoud en J Buijs, H van Huizen en P van der Schoot, Ch de Munter en P Stroo, A Ghided en C Risseeuw, M Leunis en J van Leerzem, F Poppe en J van Beusachem, L van der Broek en M Meliefste. Getrouwd: J Bliek en H Peters, J Alewjjnse en S Vaes, A de Graaf f en R Pieters. Overleden: Virginie Meijer, geb Macare; Catharina Bevers, geb Sterzenbach; Wilhelmina Smit, geb Senij; Cornelia Stroo, geb Van Hui zen. Nieuw- en St.-Joosland Rijtoer Evenals voorgaande ja ren zal het Comité Ouden van Da gen een bustocht organiseren voor de bejaarden van Nieuw- en Sint Joosland op woensdag 25 juni. Ver trék 's morgens om 9.00 uur. Men hoopt om 20.30 uur terug te zijn. Ditmaal zal de volgende route wor den gereden: Nieuw- en Sint Joos land Bergen op Zoom (koffie) Breda (middagmaaltijd) Tilburg B-aarie-Nassau (consumptie) Bergen op Zoom (avondmaaltijd) en dan terug naar Nieuwlai-d. De bus sen zullen worden opgesteld op de Rijksweg voor de winkel van bak ker Walraven. Opgave voor deelna me bij de heer P. Boone, Molendijk 40, vóór vrijdag 13 juni a.s. en al leen des avonds na 19.00 uur. Souburg Ruiten vernield in zwembad Bij het zwembad in Souburg werden we derom enige ruiten ingegooid. Enige maanden geleden is dit ook al ge beurd; toen konden de daders wor den opgespoord. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De arrondis sementsrechtbank te Middelburg heeft dezer dagen het faillisse ment van de Vlissinger Jan Koo le uitgesproken. Rechtercommis saris is mr. T. W- Attema en cu rator mr. H. Bruin. De heer Koole ide bij de uitspraak van het von nis in het openbaar (dat gebeurde op 21 mei) niet aanwezig was, kwam van het feit van zijn fail lissement pas op de hoogte toen de PTT zijn telefoon afsloot, het geen in een geval van faillisse ment gebruikelijk is. De zaak-Koole, die nu zijn eindsta dium heeft bereikt, heeft zich elf jaar voortgesleept. Het begon bij de opstelling van een voorlopig koop contract tussen de heer Koole en de Domburgse aannemers Vreeke en De Pagter. Doordat het notariskantoor, dat de definitieve akte moest opma ken, de hiervoor gestelde termijn had overschreden, meende Kole niet meer aan het voorlopig koopcontract ge bonden te zijn en weigerde hij zijn handtekening onder de akte te zet ten. De Middelburgse rechtbank stel de hem in eerste instantie in het ge lijk, maar het Haagse gerechtshof besliste anders. Koole bleef bij zijn weigering, het geen hem een zwaard van Damocles in de vorm van een dwangsomvor dering van ƒ50.000,opleverde. Hij weigerde te betalen en verdween elf weken als gijzelaar in het Middel burgse huis van bewaring. Tal van pogingen om de partijen door een minnelijke schikking te verzoenen, hebben gefaald. De appeltermijn voor de failliet verklaring is voorbij. De curator heeft, behalve de mogelijkheid om het voorlopig koopcontract na te ko men, of de verbreking van het con tract te vragen, nog steeds de kans een verzoening tussen de Domburgse aannemers en de heer Koole te be werkstelligen. „Voorwaarde zal in elk geval zijn dat de schuldeisers zo veel mogelijk genoegdoening krij gen", is de mening van de curator. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Ons gehele ge meentebestuur is hogelijk verbaasd over de beweringen van de heer KuyI. Het kan zijn, dat hij minder prettige ervaringen heeft gehad, maar dat slaat dan beslist niet op Terneu zen. Als gemeentebestuur doen wij juist al het mogelijke om de industrie service te verlenen. Daarom had ik liever gehad als de heer Kuyl erbij had gezegd, dat het door hem gesignaleerde gebrek aan medewerking of inzicht bij sommige lagere overheidsorganen niet op Ter neuzen van toepassing is. Nu wekt hij de schijn dat zijn kritiek ook slaat op de gemeente Terneuzen, waar im mers de fabriek van Dow Chemical staat". Aldus het commentaar van burge meester J. C. Aschoff van Terneuzen op de uitlatingen van de heer C. A. J. Kuyl, administratief directeur van Dow Chemical (Nederland) n.v. te Terneuzen (zie De Stem van 3 juni). De heer Kuyl had in een interview in „Ruim Zicht", het orgaan van het NKV, op scherpe wijze stelling ge nomen tegen naar zijn zeggen „krui deniersmentaliteit en krentenwegerjj van de meeste lagere overheden, die het de industrie met allerlei bepalin gen zo moeilijk mogelijk maken". Burgemeester Aschoff: „Als de heer Kuyl in zijn kritiek ook het gemeen tebestuur van Terneuzen op het oog heeft nogmaals ik kan het me niet voorstellen dan heeft hij er in ieder geval nooit iets van laten blij ken. Elke industrie is bij ons van harte welkom. Wij van onze kant hebben nooit iets gemerkt, dat er tus sen het gemeentebestuur en Dow Chemical iets scheefs zou zitten. In tegendeel. Onze verstandhouding is steeds van zeer prettige aard geweest. Ik herhaal: het zou wel zo plezierig en duidelijk zijn geweest als de heer Kuyl had laten uitkomen, dat de door hem gekritiseerde houding van tal van gemeentebesturen en andere overheidsorganen niet van toepassing is op Terneuzen", aldus burgemees ter Aschoff. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De afde lingsbesturen van de diocesane mid denstandsbond Breda zijn dinsdag voor het eerst sinds 1967 bijeenge weest. Tijdens de vergadering in Ber gen op Zoom is o.m. gesproken over de koopavonden, de beunhazerij, de enorm oplopende indirecte kosten, zoals premies voor vrijwillige ziek- tenverzekeringen. Voorzitter C. Non- wens pleitte bovendien voor aanslui ting van de diocesane bond bij het landelijk NKOV. De heer Nouwens achtte dat vooral van belang omdat de versnippering in bonden en bondjes verzwakkend werkt op de kracht, die de georgani seerde middenstand eigenlijk zou moeten kunnen ontplooien. De heer Nouwens vroeg zie verder af of de confessionele uitgangspunten voor de organisatie niet al lang zijn achter haald. Blijkens de reactie van de ove rigens weinig talrijke aanwezigen een vraag, die voor de meesten reeds is beantwoord met ja. In het verloop van de vergadering werd nog aangedrongen op grotere activiteiten van de afdelingen, vooral op het gebied van de ledenwerving. TERNEUZEN Aan de rijksscho lengemeenschap „Petrus Hondius" in Terneuzen rijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium a: P. C. Boeye, Biervliet; J. C. Cappon, Axel; A. de Ruyter, Terneuzen en C. A. Sneep, Zaamslag. Voor gymnasium b slaagden P. C. Boland, Terneuzen en N. G. Riemens, Terneuzen. Burgemeester J. C. Aschoff: „Ho gelijk verbaasd over Dow-kritiek. Kapelle Uitstapje Met een extra-trein zijn dinsdag de werknemers en de gepen sioneerde werknemers van het Kon. Kweekbedrijf D. J. v. d. Have N.V. in Kapelle op reis geweest. De reis werd gemaakt ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de zaak. Ruim 350 personen gingen mee met deze reis die begon in Goes en waar bij de meesten in Kapelle instapten. In Roosendaal kwamen de werkne mers uit Brabant, Duitsland en Bel gië erbij en in Rotterdam de verte genwoordigers van het bedrijf. De werknemers uit de Flevopolder en Groningen gingen op eigen gele genehid naar Amsterdam waar bij het Centraal Station bussen gereed stonden. Eerst ging men naar Vo- lendam en vervolgens naar Marken. Terug in Amsterdam was er een rondvaart door de grachten, besloten met een diner in Krasnapolsky. Tijdens dit diner werd namens het personeel door de heer P. Bom uit Rilland de directie een wandversie ring aangeboden voor het nieuwe kantoor in Kapelle. Raad op excursie De gemeente raad gaat donderdag op excursie. Er zal o.m. een bezoek warden gebracht aan de torenflat „De Bongers". Ver der zal het bosplan in Goes-zuid wor den geopend en zal een bezoek aan de Goese Polder worden ge bracht. Daarna zullen de raadsleden de nieuwe toegangsweg naar de be graafplaats, het sportterrein, de vuil stortplaats en het woonwagenkamp gaan bekijken. Ook een bezoek aan de N.V. Zeeuws-Brabantse Houthan del en de bejaardenflat aan de Lou ise de Coly staat op het programma. Driewegen In het kader van de landelijke filmactie van de Nederlandse Blin- denbond worden op zaterdag 21 ju ni filmopnamen gemaakt in Driewe gen. Het is de bedoeling, dat de film ook een beelcT van het plaatse lijke verenigingsleven zal geven. Daarom zal een optocht worden ge houden. Deze begint om 2 uur van af het schoolplein. De Nederlandse Blindenbond tracht door deze filmactie belangstelling en sympathie op te wekken voor zijn werk. 's-Heer Abskerke (Van een onzer verlaggevers) Op 13 juni a.s. wordt in 's Heer Abtskerke de nieuwe openbare la gere school geopend. Vóór de in ge- bruikstelling om 14.30 uur is er een feestelijke bijeenkomst in het vereni gingsgebouw „Irene". 1 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Op de in Eindhoven houden toneeldag van het Brabam Centrum voor het Amateurtoneel ri I de prijswinnaars bekend gettJï van het beoordelingswerk in het I zoen 1968 '69. In het pi.- gen de prestaties van de 26 Jn bantse toneelverenigingen, die to' het beoordelingswerk hebben deel» nomen op een redelijk peil, al dan het gemiddelde iets lager in het seizoen 1967 '68. In de A-klasse werd de eew plaats bezet door de Waalwijkset neelvereniging D.V.S.V. met hetjtJ „Een maan voor misdeelden" O'Neill; tweede werd d. toneeW „Ariëns" uit Eindhoven met o» Stadje" van Thorton Wilder; dé' de toneelvereniging O.V.K.W, V Oosterhout met „Klanten km niet wachten" van Jan Staal. In de B-klas werd de eerste prijl gewonnen door de groep jj Vreugde Kern" uit Veldhoven' as| „De muizenval" van Agathe Ci tie; tweede prijs: „Sophokles" Lierop met „Klanten kunnen lijl wachten" van Jam Staal en dert „Hamato" uit Hultem met „ZachlJ met de deuren" vam N. Fermaud TONEEL, FILM CONCERT ENZ MIDDELBURG City 20 uur De laatste paradijzen, 14 j. ANTWERPEN Rex 10-12-14-16-18-20-22 uur Privaatles 18 jaar Métro 12-14.30-16.50-19.10-21.3Jt Fraulein Doktor 18 jaar Vendome 12-14-16-18-20-22 uur De grote liefde 18 jaar Savoy 12-14-16-18-20-22 uur Helga en Michael 18 jaar Odéon 12-14-16-18-20-22 uur Maldonne 18 jaar Ambassades 12-14-16-18-20-22 u« Bamse 18 jaar Astra 13.30-17-20.30 uur Spartaeus 14 jaar GENT Majestic: Strijders in de hel al Century: Het laatste fort 14 j Rex: Het geheim van de mijn 14 jaar Agora Het zand was rood, ljjarl Royal: Wacht tot het donker wok. 18 jaar TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis World Press Photo Rijksarchief Zeeland en de Dordfc Synode DIVERSEN Gezin (tel. 01100-6440) MIDDELBURG Brandweerkazerne 18.30 uur Stsrt| avondvierdaagse TONEEL, FILM, CONCERT ENZ ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaag KNS 20 uur Toneel: „Black C> medy" en „The white hars" GENT Bioscopen: Als onder Vandaag KNS 20 uur Toneel: De TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Pres Photo Rijksarchief: Zeeland en de Dordtse Synode DIVERSEN MIDDELBURG Brandweerkazerne 18.30 uur Sir avondvierdaagse Schouwburg 20 uur Bijeenkomst AR GOES Prins van Oranje 15 uur Prov. kerkverg. van Zeeland Opg. voor deze rubriek: tel. 7438 of Postbus 116 In Middel» Morgen, donderdag 5 juni. Bergen op Zoom: 7.32 en '-': uur, Hamsweert: 6.27 en 18.44 Made - Drimmelen: 10.21 en 8» uur, Terneuzen: 5.53 en 18.10 i* Vlissingen: 5.20 en 17.12 u® Wemeldinge 7.22 en 19.48 (Van een or MIDDELBURG Op verzot Gedeputeerde Staten zal eei worden gevormd die liet Reii In deze werkgroep zullen v Gedeputeerde Staten en ver vinciale diensten zitting hebl Dit besluit werd dinsdag tussen de twee provinciale Middelburg. ?5 Belangrijkste reden tot instelling van de werkgroep was de wens een schematische opzet van het plan na der te concretiseren. Eerste punt van bespreking vormde dt vaste oeververbinding over de Westerschelde. Hoewel Noord-Bra bant bij een nog oostelijker verbin ding dan bij Kruiningen-Perkpolder zou zijn gebaat, werd van de zijde van G.S. van Noord-Brabant meege deeld, dat door hen tegen het geko zen tracé geen bezwaar zou worden gemaakt. „Het ligt voor de hand dat een tweede vaste oeververbinding boven de Westerschelde in een wat verdere toekomst een aanmerkelijk oostelij ker tracé zal volgen" zo werd gister avond in een communiqué meege deeld. Zoals gemeld, hebben Gedeputeer de Staten en Provinciale Staten van Zeeland zich akkoord verklaard met een tracé bü Kruiningen-Perkpolder nadat uit mededelingen van de mi nister van Verkeer en Waterstaat was gebleken, dat een tracé ter hoogte van Terneuzen om technische rede nen niet als een reëel alternatief zou kunnen worden beschouwd. Ook werd gesproken over een even- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De tweede dub beldeksveerboot voor de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, de »Prins Willem Alexander" zaj op °P de scheepswerf „De Merwede" te HardinxveldGiessen- dam te water worden gelaten. Pe doopplechtigheid zal worden ver richt door mevrouw H. Schorer - Te- fng van Berkhout, echtgenote van bet lid van Gedeputeerde Staten jhr. bür. T. Schorer. (ADVERTENTIE) Vooruitzichten Voor donderdag en vrijdag, opgesteld door not K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Voornamelijk droog, perioden normal0"» en aanhoudend beneden normale temperatuur. midifoP?viioruitzichten in cijfers ge adeld over Nederland. tot ll i?ndfrdag: aantal uren zon: 3 der norm1"1! p,: 2 tot 6 ëraden °n- den max-"temp 2 tot 6 gra ge normaal; kans op een dro- procent t Van minstens 12 uur: 80 ehnaal:60 ^eonpt een geheel dr00g tot l?r aa"tal uren zon: 3 der nómaa; mp': 2 tot 6 graden on- den ondïr i' max--temp.: 2 tot 6 gra- 2e Periode 0rmaa!; kans °P een dro- Procent t minstens 12 uur; 90 etmaal:80 p^e°nDteen geheel droofi

de Stem | 1969 | | pagina 2