Bruynzeel: opnieuw honderd arbeidsplaatsen beschikbaar ZEEU ARTI Vals werd noodle Samki Boetes - bij wijze van rekening achteraf - voor carnavalvierders UITBREIDING VAN DE PRODUKTIE Kruisbessen goedkoper EXAMENS LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE minder ko Toneelma tipgever in| POLITIERECHTER BREDA Expositie Bruegel in Goes Werkgroep zal Reimerswaalplan detailleren Snelrecht Kilometer rijksweg bij Goes aanbesteed Kleine brandweer Putte nationaal kampioen GOES Burgerlijke stand Presentatiegeld raadsleden verhoogd DODELIJK ONGELUK BIJ KRUININGEN Oude pastorie in Serooskerke wordt jeugdhonk Expositie project haven Zeebrugge Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248,» tot 881,- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Gouden bruidspaar HULST VLISSINGEN Raadszaal opknappen voor 60.000 gulden Wat en waar VANDAAG MORGEN Hoogwater DE STEM VAN DONDERDAG 5 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Vier Zeeuwen, die in Roosendaal eens carnaval zouden vieren, kregen gisteren bij de Bre dase politierechter pas goed de re kening gepresenteerd. Gezamenlijk moeten ze een bedrag van vijfhon derd gulden aan boetes en civiele vorderingen betalen. Ze hadden zich misdragen in de City-bar. Zo zeer, dat de kastelein de politie belde. Hierop begonnen ze met glazen en stoelen te smijten. Met een, „ik wil jullie hier niet meer zien", liet de kastelein ze afvoeren. Ondertussen was de zaak helemaal leeg gelopen. Enkele uren later, toen het weei gezellig druk was, keerden P. van L. uit Middelburg en J. B. uit Vhs- singen echter terug- Weer liep het fout. De politie kwam er toen niet onmiddellijk aan te pas. Een nijdig geworden vaste cliëntèle wierp zich op de lastige lieden. Ze zette een wilde achtervolging in. De opgejaag de mannen wisten nies beters, dan over een muurtje te klimmen. Ze troffen het niet. Ze sprongen dwars (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester mr. F. G. A. Huber zal vrijdag a.s. een tentoon stelling openen van Pieter Bruegel de Ouds. Dit zal gebeuren om 5 uur 's- middags. De expositie is ingericht in het voormalig weeshuis aan de Sin gelstraat en staat onder auspiciën van de Goese Culturele Raad. MIDDELBURG In ons verslag van de woensdag te Middelburg ge houden besprekingen tussen de pro vinciale besturen van Zeeland en Noord-Brabant is een hinderlijke fout geslopen. In de eerste regels wordt abusieve lijk vermeld, dat een Brabants- Zeeuwse werkgroep zal worden ge vormd, die het Reimerswaalplan ver der zal „etaleren". Dit moet echter zijn „detailleren". (ADVERTENTIE) A/a ^^^witt© druiven, *Uwe druiven, sinaasappel kwasf, citroen kwast, """«an VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F. Koopman (01180 - 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV. L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M, Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 door een glasserre. Helemaal door het dolle heen, renden ze toen ook maar dwars door een ruit in de wo ning van de heer J. Jongeneelen. Binnen forceerden ze een deur om volgens het principe „recht door zee is de kortste weg" aan de achtervol gers te ontsnappen. De schrik zat er echter zo in, dat ze linea recta naar het politiebureau snelden om zichzelf aan te geven. De kastelein had voor de tweede maal een verlaten nering. Bij de po litierechter werd dat met winstper centages en al uiteengezet. De poli tierechter moet hebben geredeneerd dat honderd gulden winstderving er ook nog wel bij kon. De boetes wer den bepaald op voor ieder honderd gulden. De Belgische Nederlander C.L.S. uit Wuustwezel was in 't weekeinde naar de Sprundelse kermis geweest. Na vijf glazen bier was hij weer in zijn auto gestapt. Het rijden ging hem echter zo moeilijk af, dat een poli tieman hem had staande gehouden. Om te voorkomen, dat hij zich aan zijn straf zou onttrekken, had de po litie hem vastgehouden. Bij snelrecht stond de vrachtwagenchauffeur gis teren voor het hekje. Huilend. Want zijn familie begreep er niets van: Cees zit in de gevangenis, omdat hij een paar biertjes heeft gedronken. Hij moet nog acht dagen opknappen. Voor Nederland werd hem de rijbe voegdheid een jaar ontzegd. In Bel gië mag hij blijven rijden. „U vindt een gevangenisstraf erg? Maar u had ook in het ziekenhuis of op het kerk hof terecht kunnen komen", aldus politierechter mr. E. Thijssen- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De rijkswater staat directie Zeeland heeft gisteren een gedeelte van bijna een kilometer van rijksweg 58 openbaar aanbe steed. Het betreft hier het maken van een rijbaanverdubbeling bij Goes en het aanleggen van parallelwegen met bijkomende werken in die gemeente. Het werk is begroot op 1.250.000 gulden. Elf inschrijvers bleven onder het geraamde bedrag. Laagste in schrijver was het aannemingsbedrijf „Zeeland" n.v. te Middelburg met 1.193.000 gulden, gevolgd door gebr. Van den Dries n.v. uit Driewegen met een bedrag van 1.209.000 gulden. Hoogste inschrijver was Reef - Ol- denzaal n.v. uit Voorburg met een bedrag van 1.442.000. Er waren in totaal 23 inschrijvers. In het aanbesteedde gedeelte van de rijksweg door Zuid-Beveland zyn geen kunstwerken geprojecteerd. (Van een onzer verslaggevers) PUTTE Het junioren-brand weerkorps van Putte heeft bij natio nale wedstrijden, die in Deventer zijn gehouden, de kampioenstitel ver overd. In verband daarmee zal het gemeentebestuur van Putte de leden van de „Kleine Brandweer" in leeftijd variërend van 9 tot 15 jaar vrijdagavond huldigen in het ge meenschapshuis. Daarna volgt een receptie in zaal Het Anker. De juniorenbrandweer van Putte bestaat al diverse jaren. Dank zij de gedegen opleiding, die de jeugdige „spuitgasten" krijgen van o.a. brand weercommandant A. van Put, staan zij hun mannetje op het stuk van brandbestrijding. Dat bleek overdui delijk in Deventer waar de Putse „Kleine Brandweer" het duidelijk van 18 andere korpsen won. De Putse senioren doen het trou wens dit jaar ook uitstekend op de wedstrijden. Het brandweerkorps is al doorgerongen tot de gewestelijke wedstrijden, die op 14 juni in Roer mond worden gehouden. Geboren: Marco Peter, zv J. C. van Liere en E. H. Kloet te Goes. Maria Marianne Claudia, dv W. Meij er en A. van den Berg te Goes. Jan Karl Roger, zv J. Schipper en A. J. L. de Peuter te Wemeldinge. Philip- pus, zv C. Sinke en J. M. A. Verhaa- gen te Yerseke. Daphne Brendina, dv J. M. de Visser en L. Joosse te Goes. Maatje Suzanna, dv A. A. Ger- ritse en J. M. Dronkers te Kruinin- gen. Roland Steven, zv M. C. Rent meester en J. A. Schrauwen te Yer seke. Ondertrouwd: Slotman, Jan, 24 jr. te Middelburg en Boogaard, Johanna Philippina, 22 jr, te Goes. Willeboer, Pieter. 30 jr, te Goes en De Jong, Ju lia, 29 jr, te Rotterdam. Getrouwd: Van de Plasse, Jacob, 24 jr, te Yerseke en Koppejan. Wil- helmina, 24 jr, te Goes. Van Krui- ningen, Jan, 33 jr, te Waarde en Goe- degebuur, Apollonia Neeltje, 33 jr, te Goes. De Bruin, Arie, 51 jr, te Goes en Kuhn, Cornelia Johanna. 55 jr, te Goes. Korstanje, Cornells Jan, 23 jr, te Kapelle en Van Loon. Willy Marina, 21 jr, te Goes. Overleden: Fieman, Teuna, 72 jr, te Kortgene, wed. v. M. Hamelink. Van Heel, Cornelia, 70 jr, te Goes, echtg. v. J. Beuns. Oudeman, Jacob, 75 jr. te Wemeldinge, echtg. v. A. Wabeke. Minnaar, Pieternella, 68 jr. te 's-Heer Arendskerke, wed. v. J. van de Vreugde. 's-Gravenpolder Van de weg geraakt Een vrachtwagen van de firma S. uit Delft is bij het uitwijken voor de bus van de AMZ welke de dienst on derhoudt van de boot naar Terneu zen in de berm Lenshoekdijk te 's- Gravenpolder terechtgekomen en te gen twee bomen blijven hangen De vrachtwagen die was geladen met 30 ton sintels voor rijksweg 58 werd be- behoorlijk beschadigd. De buschauf feur had van het gebeurde niets ge merkt en reed door. Op de terugweg werd deze aangehouden door de vrachtwagenchauffeur E. uit 's-Gra- venpolder. De buschauffeur verklaar de niets gezien te hebben. De lading van de vrachtwagen moest geheel gelost worden voordat de vrachtwa gen uit zijn benarde positie kon wor den bevrijd. Woiphaartsdijk Bij de raadsvergadering is beslo ten adhesie te betuigen aan de brief van de gemeenteraad van Rijssen, aan de minister van Volkshuisvesting over de reële kosten van de bouw grond van woningwetwoningen. De Bubsidie van het plaatselijke Groene Kruis is voor 1968 verhoogd van f 3.000 per jaar tot 50 proc. van de jaarlijkse contributieopbrengst wat neerkomt op ongeveer f 5.000. Aan G.S. van Zeeland zal verzocht worden het presentiegeld voor de raadsvergaderingen te verhogen tot f 25,en voor commissievergaderin gen tot f 12,50. Aan de heer J. West- veer zal een stukje grond in de Zui- derlandpolder, groot 1020 m2 voor f 5.000 per ha. worden verkocht. Be sloten werd centrale verwarming aan te leggen in het postkantoor. Aan de Coöperatieve Raifeissenbank te Goes Is het recht van uitweg ver leend naar het Dorpsplein. Voorlopig zal verder voor de Prins Bernhard- Btraat geen parkeerverbod worden in- aesteld. Voor de Zuidzijde van de Molendijk zal aan G.S. van Zeeland gevraagd worden wél een parkeer verbod in te stellen. Besloten werd voor het ophalen van het huis- en bedrijfsafval contai ners in te voeren en daarvoor een tarief te heffen van f 500 per jaar of f 125,- per kwartaal. Aan het ge meente-personeel zal over het eerste halfjaar 1969 een uitkering ineens van 2 proc. worden verleend, terwijl de salarissen met ingang van 1 juli 1969 met 2 proc. worden verhoogd. Besloten wordt de kosten van het lokaas voor de nabestrijding van de ratten voor rekening van de gemeen te te nemen. Voor de openbare la gere Prinses Wilhelminaschool is een krediet voor het aanschaffen van een diaprojector uitgetrokken. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. Ka- boord om het wegdek van de Noord- dijk te verbeteren, evenals de ver schillende trottoirs in de gemeen te. De heer J. Kakebeeke bracht het 700-jarig bestaan van Woiphaartsdijk in 1970 ter sprake. De burgemeester antwoordde hierop, dat plannen hier voor worden voorbreeid. Jubilea Een dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de dames F.C. Reijnhout-Ruissen en G.M. van de Velde-van We) in dienst van de gemeenet Woiphaartsdijk kwamen als schoonhoudsters van resp. open bare lagere school en gemeentehuis. Op een bijeenkomst maandagavond in het gemeentehuis, waarbij perso neel van school en gemeentehuis aanwezig waren, herdacht het ge meentebestuur deze jubilea. Burge meester A. Hack sprak beide jubilaé ressen toe en bood hun de bekende jubileumgratificatie aan. Hierna bood mevr. Hack beiden bloemen aan, terwijl tot slot dhr. J. Gideonse sprak namens het personeel van de school en mevr. W.N. Fraanje-Kloos- tarman namens het personeel van het gemeentehuis- Kapelle Bloemsierkunst Vanaf het na jaar 1968 is er in de Ir. A. W. v. d. Plassche lagere tuinbouwschool van de Z.L.M. in Kapelle een cursus in bloemsierkunst gegeven; de eerste van die aard. Op vrijdag 13 juni om 8 uur 's avonds zal in het schoolge bouw aan de Dijkwelseweg de diplo ma-uitreiking van deze cursus plaats vinden. Hieraan is tevens verbonden een tentoonstelling van werkstukken van de deelnemers. Floraiiaplanten Alle schoolkin deren van Kapelle en Biezelinge, dat zijn er bij elkaar bijna 500, hebben woensdagmorgen op school een plant gekregen van de plaatselijke Flora- liavereniging. Het is de bedoeling dat zij deze plant opkweken voor een bloemententoonstelling die omstreeks half september gehouden zal worden en waarvoor dan vele prijzen be schikbaar zijn en een wisselbeker voor de mooiste plant. Per leeftijds groep is er een zelfde plant op de verschillende scholen uitgereikt. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de splitsing naar de veerhaven Kruiningen is op rijksweg 58 woensdagmiddag om streeks half vier een ernstig ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de veertigjarige J. B. van Agt- maal uit Nieuw-Vossemeer. De heer Van Agtmaal wachtte met zijn personenauto voor het stoplicht, toen hij van achteren werd aangere den door een eveneens uit Bergen op Zoom komende vrachtauto. De personenwagen werd meegesleurd naar de linkerweghelft en bijkans verpletterd. Bovendien reed de vrachtwagen een lichtmast en een wegwijzer omver. De in de wrak stukken bekneld geraakte heer Van Agtmaal werd, nadat hij was be vrijd, per ambulance naar het St.- Johannaziekenhuis te Goes gebracht. Daar is hij omstreeks vijf uur, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. SEROOSKERKE Walcheren krijgt een jeugdhonk. De oude pastorie van de geref. kerk aan de Oostkapelse- weg, die vrijkwam na de komst van de nieuwe predikant ds. Poppe, is bij zonder geschikt gevonden om alg jeugdgebouw dienst te doen. Veertien dagen geleden viel hierover op een kerkeraadsvergadering de beslissing. Het lokaal achter de kerk was voor het jeugdwerk veel te klein gewor den en men was dan ook erg blij met deze prachtige oplossing. De ou de pastorie biedt zeer veel ruimte. Za terdag is het gebouw door 30 jongens en meisjes grondig schoongemaakt. Uit de gemeente kwamen allerlei aanbiedingen zoals meubilair en vloerbedekking die dankbaar aan vaard werden. Ook zijn de jongeren zelf van plan om een actie te gaan voeren, die een vijfduizend gulden moet opbrengen benodigd voor ver lichting en verwarming. M1DDELBURG/HEIST Het ha venproject van prof. ir. J. Mortel mans, dat de werktitel „Zeebrugge- Noordzeepoort" heeft ontvangen, zal zaterdag, zondag en maandag a.s. in de stedelijke feestzaal te Heist aan zee, voor het publiek te bezichtigen zij.n Daaraan gaat een openingscere monie vooraf, vrijdagavond om 20 uur, waarop prof. Mortelmans en de medewerkers aan het ambitieuze plan het havenproject zullen toelichten. De openingstijden van de tentoon stelling zijn: zaterdag en zondag van 10-13 uur en maandag van 15-20 uur. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM De Bruyn- zeelfabrieken op het industrieterrein De Lage Meren hebben binnenkort weer honderd nieuwe arbeidsplaatsen beschikbaar. Dat houdt verband met het feit dat de produktie van keu kens nogmaals belangrijk is uitge breid, nu men volledig de beschikking heeft over de nieuwe hallen. Boven dien is het aantal van de verschillen de soorten keukens uitgebreid. Bruynzeel heeft de produktie van keukens nu geheel in de fabrieken te Bergen op Zoom geconcentreerd. De Bergse Bruynzeelvestiging vierde vorig jaar het vijfjarig bestaan. Er werken nu al ruim duizend man, die ingeschakeld zijn bij de produktie van keukens, kasten, vloeren, potlo den, balpennen en viltstiften. In kor te tijd zijn de Bruynzeelfabrieken op De Lage Meren uitgegroeid tot het bedrijf met de meeste arbeids plaatsen in Bergen op Zoom. Men is al begonnen met de wer ving van nieuw personeel. Mede in liet kader van die wervingsactie zul len de Bruynzeelfabrieken vrijdag avond van 7 tot 10 uur „open huis" houden. Men hoopt dat dan bezoe kers geïntereseerd zullen raken in een werkkring bij Bruynzeel. Overigens is het de tweede keer dat Bruynzeel open huis houdt. Vorig jaar deed zij dat ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de fa brieken in Bergen op Zoom. Er was toen veel belangstelling. Alle Bergenaren zijn „persoonlijk" via folders in de brievenbussen uitgenodigd vrijdagavond een kijkje te komen nemen in de fabrie ken. Men wil het de bezoekers ken nelijk zo gemakkelijk mogelijk ma ken, want er zulen speciale bus diensten worden ingelast waarvan iedereen op de heen- en terugweg naar en van de Lage Meren gebruik kan maken. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk meik, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 TERNEUZEN: Nieuwe Diepstraat 23 Verder verkrijgbaar bij: A. C. BAST1AANSE H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR: G. HEMELAAR: Papegaaistraat 4, Goes B. F. v Waesberghestr. 16 Hulst Nieuwendijk 29, Vlissingen Langeviele, Middelburg tel. 01640-5878 tel. 01150-2294 tel. 01100-7476 tel. 01140-2215 tel 01184-3729 tel 01180-5241 Clinge Dinsdag zal het vijftig jaar geleden zijn dat Alo'is Maenhout (78) en Va lentine Buysogge (73) te Clinge in het huwelijk traden. Het bruidspaar vestigde zich te Stoppeldijk om daar in de landbouw hun kost te verdienen. Na enkele ja ren kwamen zij terug naar Clinge, waar zij de hofstee waar nu hun enige zoon woont, als landbouwer verder werkten. De enige zoon nam later de plaats ln van zijn vader op de boerderij, terwijl drie van de vier dochters met hun echtgenoot ook in de landbouw gingen, n.l. één in Brazilië, één in de Noord Oostpolder en één in de Flevopolder. Ongeveer zestien jaar geleden verliet het echtpaar de boer derij om zich in de Kerkstraat te ves tigen met de jongste dochter, welke werkzaam is in de gezondheidsdienst. De buurtbewoners hebben besloten om dinsdag een feest te organiseren. Er zal een versiering worden aange bracht de fanfare Weldoen door Ver maak een serenade brengen. Schieting Aan de schieting in de zaal St.-Cecillia is een schieting gehouden met 78 schutters. De hoge vogels weden geschoten door Alf. Vlaeminck van Clinge en G. Cocqheit van Kapellebrug. De eerste zijvogels werden geschoten door J. van Duyse van St.-Gillis (B) en J. de Waal van Koewacht. De béide tweede zijvogels werden geschoten door J. de Vilder van Clinge en A. de Bruyn van Hulst. Het grootste aantal vogels n.l. vijf stuks werd geschoten door Pol Vermeulen van Clinge. Zuidzande Wandeltochten - Voor de zesde achtereenvolgende maal organiseert de VW in Zuidzande op zaterdag 7 juni de jaarlijkse wandeltocht. De af standen zijn 40 en 20 km. Voor de jeugd is er een tocht van tien en van vijf kilometer. Er zal worden gestart in hotel De Zwaan aan het Dorpsplein. Elke deel nemer die de wandeltocht tot een goed einde weet te brengen, ontvangt een medaille. Wsstdorpe Puntenschieting Door de hand boogmaatschappij X „St.-Sebastiaan" is een schieting gehouden op de twee staande wippen in de Molenstraat. Er werd aan deelgenomen door pelotons uit Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaan- deren. De uitslag luidt: 1 Westdorpe 1, 39 punten, 2 Aardenburg 1 28, 3 Aarden- burg 2 26, 4 Westdorpe 2 en Terneu zen 1 24, 6 Terneuzen 2 20, 7 8 en 9 Westdorpe 3, 4 en 5: respectievelijk met 14, 12 en 12 punten. Persoonlijk winnaar O. Saeij, 19 punten. Schoolreis Op donderdag 12 ju ni wordt de jaarlijkse schoolreis ge organiseerd voor de leerlingen van de 6e klas van de St.-Josephschool. Er. zal een bezoek aan de stad Brussel en omgeving worden gebracht. De te rugreis gaat via Mechelen naar West dorpe. Naar Luxemburg De rowans, verkenners en welpen van de St.- Willibrordusgroep te Hulst gaan van 26 juni tot en met 2 augustus op kamp naar Wiltz in Luxemburg. Aan dit kamp wordt door 80 personen deelgenomen. Tijdens de kampweek worden- verschilende uitstapjes ge houden. (Van onze correspondent) KAPELLE Het vrij hoge prijs peil voor de eerste groene kruisbes sen van dit seizoen heeft zich niet lang kunnen handhaven. Voor export naar Zweden was er in het begin van de week vraag naar dit produkt en maandag lag de prijs op ƒ2,33 per kg. Maandag werd tus sen ƒ2,50 en ƒ2,66 per kg betaald maar woensdag daalde de prijs van 1,78 tot 1,per kg. Alles werd ook toen nog gekocht voor export naar Zweden. Het aanbod was ook woensdag niet groot. Aangenomen wordt dat de telers bij een prijs van 1,per kg helemaal geen haast zullen maken met de pluk van dit produkt, want de bessen zijn nog klein en wegen weinig. Bij een der gelijke lage prüs kan men ze dan ook beter nog enig» tijd aan de struiken laten hangen. MIDDELBURG Rijksscholenge meenschap, afdeling M.S.v.M.: I. L. S. Alf ons, Middelburg; M. R. Berg man, Middelburg; M. Boerwinkel, St.- Laurens; C. H. Bogerd, Middelburg; H. A. J. Conradi, Middelburg; S. E. Dekker, Middelburg; M. B. Ensing, Vlissingen; C. J. Huisman, Middel burg; B. F. Krijger, Middelburg; V. M. Lampe, Middelburg; C. L. Meijer, Middelburg; M. J. Moens, Vlissin gen; M. C. Nouwen, Middelburg; H. C. Otten. Veere; E. Vader. Vlissin gen; A. E. T. Vroom, Middelburg. HULST Jansenius Scholenge meenschap v.w.o. - havo, afdeling H.B.S.-B: E. Bogaert, Kuitaart; K. Bosman, Nieuw-Namen; Rudy Bracke Clinge; Aloys Bun, Boschkapelle; J. Colsen, Clinge; C. Durinck, Kapelle brug: L. van Hecke, Sluiskil; E. Hof man, Terneuzen; L. Jacobs, Sluiskil; M. Mangnus, Clinge; P. Mariman, Hulst; K. Nefs, Hulst; A. Schelfhout, Hengstdijk; J. Schirris, St.-Jansteen; J. Verweij, Hulst; M. Voet, Klooster- zande; R. Waumans. Koewacht. 1 kandidaat afgewezen. GOES Handelsavondschool: D. C. Adriaanse. Goes; M. H. Blom, Haamstede; C. A. Driedijk, Lewe- dorp; A. Goozen, Kloetinge; M. C. de Jonge, 's-Heer Arendskerke; mej. P. Lepoeter, Biezelinge; mej. P. N. M. Lobbezoo, Rilland-Bath; F. Lo- kerse. Goes; D. Moens, Goes; A. A. van Oosten. 's-H. H.-kinderen; M. L. de Puit, Goes; M. Slingenberg, Goes; W. J. van Stel, Wemeldinge; C. A. Toorenaar, Kapelle. Jubilarissen Zes werknemers ae N.V. Kon. M;i „De Schelde»*; denken deze maand het feit, da| veertig laar geleden bij het bed m dienst traden. Het zijn de heren W. Maas p Kok, E. Wanjon, M. van den Ent Tax en J. Barten. Valkenisse In de vergadering van maanjj,! middag 9 juni zullen b. en w. i Valkenisse de raad voorstellen krediet van zestigduizend gulden bè schikbaar te stellen voor verbefe van de raadzaal en andere werka? heden aan het gemeentehuis te dekerke. Voorts zal aan de achterzijde m het gemeentehuis een parkeerte»; worden aangelegd. De verbetering van de secretarie, ruimten werd reeds eerder ter hjj genomen. CVan onze adverteerden) NIEUWE DROGISTERIJ EN PARFUMERIE Gisteren is in de Lange KerfetJ te Goes de nieuwe drogisterij en pi fumerie van Fassaert geopeni li- winkelpand dat gevestigd is in J oud herenhuis heeft een hype®, derne inrichting met een rijk asj, timent artikelen. Voor de Lanji Kerkstraat is deze zaak ongetwijlf een zeer belangrijke aanwinst TONEEL, FILM, CONCERT ENZ ANTWERPEN Rex 10-12-14-16-18-20-22 uur Privaatles 18 jaar Métro 12-14.30-16.50-19.10-21,3111 Fraulein Doktor 18 jaar Vendome 12-14-16-18-20-22 uur De grote liefde 18 jaar Savoy 12-14-16-18-20-22 uur Helga en Michael 18 jaar Odéon 12-14-16-18-20-22 uur Maldonne 18 jaar Ambassades 12-14-16-18-20-22 Bamse 18 jaar Astra 13.30-17-20.30 uur Spartacus 14 jaar KNS 20 uur Toneel: „Black (2 medy" en „The White liars" GENT Majestic: Strijders in de hel tl Century: Het laatste fort 14 Rex: Het geheim van de di; mijn 14 jaar Agora Het zamd was rood, 18 jat Royal: Wacht tot het donker mr:: 18 jaar KNS 20 uur Toneel: De alchimfe TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Pres Photo Rijksarchief: Zeeland en de Dordtse Synode DIVERSEN MIDDELBURG Brandweerkazerne 18.30 uur Sta avondvierdaagse Schouwburg 20 uur Bijeenkom! AR GOES Prins Van Oranje 15 uur Prov. kerkverg. van Zeeland TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis World Pres Photo Rijksarchief Zeeland en de Dordls Synode DIVERSEN KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting Opg. voor deze rubriek: tel, OH" 7438 of Postbus 116 in MiddellM Morgen, vrijdag 6 juni: Bergen»!, Zoom 8.26 en 20.47 uur; HansW® 7.24 en 19.42 uur; Made-Drum»» 11.16 en 23.23 uur; Terneuzen 6.53f. 19.10 uur; Vlissingen 6.20 en 18; uur; Wemeldinge 8.16 en 20.3' (Van een onzer versla HULST Willy V., p rurg, -majoor, -notarisj| en -diplomaat en gent lichter, wordt ervan tipgever te zijn gewee; inbraak in het Hulster huis Wilking, die uitli noodlottige brand. De Nederland kon hem ni maar kreeg zoals al gel verwacht hulp van de Toulon, die Willy V- vrouw Coby op 13 mei omdat ze bij een verkeei waren betrokken. In zijn Mercedes g Nieuw-Vennep lagen t nummerborden. En via Ini zijn opsporing verzocht, i aanvankelijk vermoeden va ster politie, dat de 37-jari| ming bij de inbraak bij W trokken was, had vastere kregen door de bekenteni twee Hagenaars B. en E. dit deel in de fatale brandka al bekend hebben. De aanvankelijke verdenki politie in Hulst berustte nii wat Willy V., die zich sti zijn Coby nog onlangs via handel liet fêteren als de se Bonny and Clyde, in hei gedaan had. Hij was geen tenkraker. Maar wel had 1 jonge jaren bij Wilking gÊ AMSTERDAM Speler stuur van Ajax zijn woens b. en w. van Amsterdam op huis ontvangen. Op de foto burgemeester Samkalden ii delijk gesprek met Johan C Vasovic. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opge steld door het KNMI op woensdag om 18,00 uur Voornamelijk geleide- - l'Jk meer zon en minder koi dag. Weervooruitzichten in cij nuddeld over Nederland: vrijdag: aantal uren uuh min. temp.: 2-6 grade normaal, max. temp.: 3-6 gr normaal, kans op droge van minstens 12 uur: 90 cent °P ge'lee^ droog etmaal Voor zaterdag: aantal uren "ur, min. temp.: 2-7 grade rmaal, kans op droge per i*» ïs uur: Procent, geheel droog etmaal: 80

de Stem | 1969 | | pagina 22