Ernstige bedreiging voor industriële klimaat cuSsna droog EIEREN EN NOPJES Schoolverenigingen te Goes gaan fusie aan Inventarisering van declaranten begonnen Oude klokkenspel na veel omzwervingen terug in Arnemuiden De Spar (T\ heeft z'n^ koffieprijzen ^verlaagd. HVY '24 nam de leiding In gesprek met >rd Beveland VANDAAG MORGEN 10 C. Kuyldirecteur Dow Chemical Kruideniersmentaliteit en kreiitenwegerij 4i» Gedeputeerde A. Kaland: Aanpassen van buitenlandse industrie aan onze normen Democratisch' De eerste aardappelen voor 1.53 per kilo 1 keukencentrum Onkunde „Zakelijk en sociaal' Nog veel te wensen VETERANEN- VOETBAL Politie ontzette bezet gebouw in Eindhoven NIEUWE COMMISSIE VOOR VERDELING VAN WONINGEN IN GOES BEWOGEN DISCUSSIE Gesprek colleges van Gedeputeerde Staten Wijziging van provinciegrens in bespreking Laatste verdachte van inbraak en brand Hulst gearresteerd Klank- en lichtspel in de Abdij te Middelburg Redelijke klank Nog geen spoor in zaak van gestolen Zeeuwse sieraden A. Arendse ene ijdingen Op de krui«. iale weg -ColijnspUat8 raat heeft een aam-ijl/ e vonden tussen een bestuurd door A yv een personenauto, beatuZ L. uit Kamperland. geluk ontstond doordat Av ■es geen voorrang verleed ,L. uit Kamperland. Beïfe werden zeer zwaar besc£ heeft op de Veersegay^. nrijding plaats gehad tussen rsonenauto, bestuurd do^c Middelburg en een personen estuurd door B.G. uit Rotter" leide auto's liepen zware ma' schade op. Het ongeluk ont- doordat C.B. uit Middelhui» :hts in de berin van de wm eerd stond, naar links wilde Laar op een groenstrook naast g zijn auto te parkaren. Hii f auto's passeren en stak to® g over, juist op het moment G. uait Botterdam kwam aan. n. EL, FILM, CONCERT ENZ BURG tl 20 uur kenna's Gold, 14 j. EUZEN ar 20 uur en nieuwsgierig, 18 j. INGEN imbra 20 uur ;etemde feeks, 14 j. id 20 uur ;1 der liefde, 18 j. (ERPEN 10-12-14-16-18-20-22 uur aatles 18 jaar ■o 12-14,30-16.50-19.10-21.30 uur lein Doktor 18 jaar dome 12-14-16-18-20-22 uur grote liefde 18 jaar ?y 12-14-16-18-20-22 uur ra en Michael 18 jaar on 12-14-16-18-20-22 uur lonne 18 jaar jassades 12-14-16-18-20-22 uur ise 18 jaar a 13.30-17-20.30 uur tacus 14 jaar 20 uur Toneel: Quoat, quoat estic: Strijders in de hel a.l. tury: Het laatste fort 14 jaar Het geheim van de diamant- 1 14 jaar ra Het zand was rood, 18 jaar il: Wacht tot het donker wordt tar TENTOONSTELLINGEN ELBURG tshal Stadhuis World Press to sarchlef Zeeland en de Dordtse ode DIVERSEN ibouwcentrum, Westsingel 2 en 14-16 uur Spreekuur Voor- tingscentrum Huishouding en in (tel. 01100-6440) ELBURG udweerkazerne 18.30 uur Start idvierdaagse IEL, FILM CONCERT ENZ. •ELBURG 20 uur laatste paradijzen, 14 j. PERPEN ipen: Als onder Vandaag pen: Als onder Vandaag TENTOONSTELLINGEN ELBURG shal Stadhuis: World Press sarchief: Zeeland en de ltse Synode DIVERSEN ELBURG dweerkazerne 18.30 uur o'arl dvierdaagse /oor deze rubriek: tel. 0J18'' f Postbus 116 in Middelburg. ;en, wonsdag 4 juni: op Zoom 6,39 en 19.05 uu eert 5,36 en 17.55 uur. Jrimmelen 9.23 en 21.36 uur, izen 4.57 en 17.18 uur, gen 4.24 en 16.49 uur, dinge 6.29 en 18.55 mm. DE STEM VAN DINSDAG 3 JUNI 1969 ,i:Ui '(Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/BREDA Het industriële klimaat in ons land wordt bedreigd door kruideniersmentaliteit en krentenwegerijDat zijn de 'gebruikte termen in (en is ook de kern van) een betoog van algemeen-directeur C. A. J. Kuyl van Dow Chemical in een interview in „Ruim Zicht" het orgaan van het NKV. De kritiek van de heer Kuyl richt zich vooral tegen de lagere overheden en hij pleit dan ook voor een centrale aanpak waar bij de industrie „niet meer overgeleverd moet worden aan de ruim achthonderd gemeen te- en elf provinciale bestu ren, die allemaal op hun beurt overheidje willen spelen". De heer Kuyl pleit ook voor re gionale bureaus, die de inoustrie met raad en daad moeten bijstaan en die een coördinatie en integratie tot stand brengen tussen de overheden en diensten in de regio. Het derde punt is dat er investeringssubsidies moeten worden gegeven ter correctie van te hoge grondprijzen en/of ener gieprijzen. In een reactie van de Zeeuwse ge deputeerde A. J. Kaland (CHU) blijkt dat de gang van zaken bij het wer ven van industrieën door de veelheid van instanties die erbij betrokken zijn, wel eens voor de industrieën iets is „om moedeloos van te wor den". Maar dit is volgens de heer Kaland een gevolg van het democra tisch en maatschappelijk systeem en er mag van een buitenlandse indu strie verwacht worden, dat deze zich aanpast aan de hier geldehde nor men. „Zij mag niet eisen dat de Ne derlandse samenleving zich aan bui- totMse normgn, aanpapt", stelt'Üe heer Kaland. Volgens de heer Kuyl doet de cen trale overheid en met name het minis terie van Economische Zaken wat mogelijk is om verbetering te bren gen in de mentaliteit. „Maar de lagere overheden, op een enkele uitzondering na, schep pen er haast genoegen in, met aller, lei bepalingen en soms ook persoon lijke hobbies, het de industrie zo moeilijk mogelijk te maken", meent do heer Kuyl. Hij trekt een verge- (Van onze correspondent) KAPELLE Ir. B.C. van Duyn uit Kapelle voerde maandag op de veiling te Kapelle de eerste aardap pelen van dit seizoen van de nieuwe oogst aan. Het was het Eerstelingen, die wer en verkocht door de handelaar F. va JlÏ?1 <^oes v00lr een Prijs •o» i 1.53 per kg. vPai!f?n0Tnfn wordt> dat het nog wel rtien dagen zal duren alvorens vat, Kt f zaI zidn van een aanbod vpn betekenis van vroege aardappe- ïero' ontwihkeling is dit voorjaar do (jraa8(l door het aanhouden- Qe kooide weer. (ADVERTENTIE) Europa s meest exclusieve keuken JSaronielasn 59 Breda tem- Vooruitzichten I v°or woensdag en donderdag, I opgesteld door KNMI op maandag om 18 I "hp Meesten- '1Jd® droog en Porat°uUurend beneden normale I deWrSn°0rUiizichten in c«f&rs gemid- 1 das- a VeJoderland. Voor woens- temn uren zon: 1 tot 8; min. graden Va", onSeveèr normaal tot 3 2 tot r ?r normaal; max. temp.: op pp- onder normaal; kans 12 uur- m°Se peri°de van minstens I heel drr? procent; kans op een ge- Voor^ e]maal: 50 pr°pp"t. 3 tot ij 1- 5: aantal uren zon; onder normaal mP'' 1 t0t 6 Sraden Kaden SL max' temp': 2 tot 6 dr°8o pe?tede normaal; kans °P een 0 procent Va Van mmstens 12 uur: etmaal; 70 procent ë6heel dr°°g lijking met het buitenland, waar de industrieën kant-en-klaarterreinen kuiten krijgen, compleet met loskades en havens en waar geen „duizenden ambtenaren zijn, in idem zoveel col leges, die het allemaal voor het zeg gen schijnen te hebben", aldus de heer Kuyl. Volgens hem loopt de zaak stuk op ,,de desinteresse en vaak ook onkunde van de lagere overheden". Naast zijn pleidooi voor regionale bureaus voor de coördinatie en integratie tussen de overheden en diensten in de re gio, keert de heer Kuyl zich tegen de onderling verschillende prijzen voor elektriciteit en water. Hij vraagt zich af, waarom er geen nationaal elektriciteits- en watertarief bestaat, zoals het geval is bij gas. Gedeputeerde Kaland, die de be zwaren van de heer Kuyl wel aan voelt. meent dat zelfs bü een meer gecentraliseerde aanpak, toch de in spraak van al die instanties, die nu bij het industrialisatiebeleid zijn be trokken, tot zijn recht zal komen. „Ik erken de bezwaren wel en wij vra gen ons ook wel eens af of dat nu allemaal zo moet, maar als mens en bestuurder, heb ik er bezwaar tegen dat de industrieën een onderhande lingspartner zouden treffen, die meer zakelijk dan sociaal te werk zou gaan. En tenslotte: de zakelijke en sociale benadering zijn altijd tegengesteld". De heer Kuyl meent, dat wat Zee land (dat volgens hem alles heeft om zich van een grotere welvaart te verzekeren) betreft, de infrastructuur uug veei te wensen overlaat, er on voldoende opgespoten land aanwezig is, dat er meer zal moeten gebeuren aan de scholing van personeel voor de hooggekwalificeerde industrie en dat de grondprijzen, vergeleken met Antwerpen, hoger zijn. In dit ver band komt de heer Kuyi op zijn ver langen naar investeringssubsidies ter correctie van te hoge grond- en/of energieprijzen. En hij haalt het feit aan, dat de Dow zich niet in Delfzijl heeft willen vestigen vanwege de hoge elektrici teitstarieven in Groningen. De heer Kaland betwijfeld of een uniform water- en elektriciteitstarief (Van een onzer voetbalmedewerkers) HULST De voetbalvereniging HVV '24 uit Hulst heeft zich aan de kop van de ranglijst in de veteranen- competitie Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren geplaatst. Het won de inhaalwed strijd tegen Tcrneuzense Boys, dat met tien man speelde, gemakkelijk met 70 en speelde gelijk (I1) te gen Hontenisse, dat tevoren de in haalwedstrijd tegen Steen met 21 had verloren. Terneuzen behaalde zijn eerste punten door een overwinning met 41 op Steen. Voor zaterdag staan geen competi tiewedstrijden op het programma, omdat in Terneuzen een groot vete- ranentoernooi wordt gehouden. De stand: 1. HVV '24 3—5; 2. Hon tenisse 45; 3. Terneuzense Boys 33; 4. Steen 4—3; 5, Terneuzen 3—2. wel zo gunstig is, afgezien van het feit of het mogelijk zal zijn. Hoewel Zeeland het met het industriewater moeilijker heeft dan België, liggen de zaken bij de elektriciteit gunstiger. Wanneer deze posten bij elkaar ge nomen worden, ontlopen België en Zeeland elkaar niet zoveel. De heer Kaland erkent wel de bezwaren van de heer Kuyl over de infrastructuur zoals onderwijs, verbindingen (We gen) en dergelijke. Zonder overheids subsidie zal Zeeland ook nimmer kunnen concurreren met de gesubsi dieerde grondprijzen van Antwerpen. Of er dan maar overheidssubsidie moet komen kon de heer Kaland niet zeggen, omdat daarbij veel meer fac toren, dan alleen maar concurrentie, meespelen. EINDHOVEN (ANP) Vannacht om kwart voor één is het voormalige kantongerechtsgebouw aan het Stra- tumseind te Eindhoven toch schoon geveegd. De actie werd door een ster ke politiemacht uitgevoerd. Ofschoon de jeugdige bezetters zich dagenlang behoorlijk gedroegen zo dat zij van het door hen bezette ge bouw een popcentrum konden maken, is het tenslotte toch mis gegaan. De oorzaak hiervan was een andere jon gerengroep die „rotzooi kwamen trappen". De „bezetters" vroegen na deze inmenging hulp van de politie. Het salomonsoordeel van de Eindho- vense politiecommissaris luiddeAl les eruit. In de afgelopen week werd het ge bouw na een vergadering van jonge rengroepen door een 20-tal jongelui van de Rode Jeugd en studenten van de school voor industriële vormge ving bezet. Anderen konden hiermee niet instemmen en verlieten het ge bouw. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes, de christelijke woningstichting „Zuid en Noord-Beveland" en de woning bouwvereniging „Nieuw Goes" heb ben samen een commissie gevormd, die gaat beslissen over d'e toewijzing van vrijgekomen huizen. Bij de woningverdeling zal o.m. re kening worden gehouden met het aantal woningen, dat de gemeente nodig heeft door sanering van oude stadsgedeelten en voorts met aanvra gen, die de steun hebben van de ge meente-arts op medische of sociale indicatie en met bijzondere aanvra gen t.b.v. uitbreiding van het aantal arbeidersplaatsen in plaatselijke of regionale bedrijven of instellingen. Als het gaat om toewijzing van wo ningen aan huwelijkskandidaten zal de commissie de leeftijd van de hu welijkspartners in aanmerking ne men en de wachttijd. Aanvragen voor een woning moe ten overigens zoals voorheen worden gericht aan het bureau huisvesting van de gemeente Goes. Hier is het secretariaat van de commissie geves tigd. Een aanvraag kost vijftien gulden aan administratiekosten. Hiervan kan men tien gulden terugkrijgen, als geen woning meer verlangd wordt. De aanvraag voor een bejaardenwo ning kost vijf gulden. Dit bedrag wordt niet terugbetaald. HET supersone Frans-Britse straal- verkeersvliegtuig „Concorde" heeft zondag bij de start van het vliegveld Le Bourget bij Parijs schade aange richt aan een huizenblok in de om geving van het vliegveld. Er is een deel van het dak weggeblazen. (Van onze correspondent) GOES De Hervormde School vereniging en de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs in Goes hebhen besloten samen te gaan. Aan de fusie is een felle en bewo gen discussie voorafgegaan. Er was heftig verzet tegen de formulering van de grondslag, die de nieuw op te richten vereniging moet krijgen en de instelling van een theologencommis sie. Betoogd werd, dat de schoolver eniging onafhankelijk van de kerken zou moeten kunnen werken en dat de verantwoordelijkheid bij de ouders moest blijven. De voorzitter van de fusievergadering, de heer P. S. Ma- rinussen verzekerde, dat de ouders alle verantwoordelijkheid zouden blijven dragen en dat de instelling van de theologencommissie een com promis was dat de samenwerking ten goede zou komen. „Een afwijzing van deze commissie zou betekenen", zo zei hij, „dat de voorgestelde fusie niet door zou kun nen gaan." Van verschillende kanten werd opgemerkt, dat de stelling van de voorzitter niet erg overtuigend klonk en dat hij de indruk wekte met de rug tegen de muur te staan. Volgens de ontwerpstatuten zal de nieuwe vereniging de naam krijgen „Vereniging voor Protestants Chris- (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT Het gemeentebe stuur van Zundert is begonnen met de inventarisatie van de declaranten die aan de Belgisch-Nederlandse grens in Wernhout en Wuustwezel werken- Gisteren is een brief ver stuurd aan de douane-agenten en de douane-agenten-expediteuren aan de beide zijden van die grens. In deze brief wordt om uitvoerige personeels gegevens gevraagd. Zoals gemeld dreigen 2000 Neder landse en 2500 Belgische declaranten ontslagen te worden door de grens- liberalisatie in Beneluxverband, die in november 1970 volledig wordt. In de brief wordt naar deze problema tiek verwezen. Gevraagd wordt om van de werknemers de volgende ge gevens te verstrekken: leeftijd, woon plaats. samenstelling gezin, opleiding loopbaan en huidig salaris. Burgemeester mi. A. Kievits van Zundert wil de brief als richtlijn aan zijn collega's in de andere grensge meenten geven. Hij hoopt, dat zij op dezelfde wijze gegevens zullen gaan verzamelen. Zundert is bereid bij de ze actie, de resultaten worden uitein delijk voorgelegd aan de overheids instanties, als coördinatiepunt te fun geren. Burgemeester Kievits wil zijn ac tie beperken tot de Brabantse grens gemeenten en Zeeland en Limbürg buiten beschouwing laten. Dit uit praktische overwegingen. Anders moet er met drie provinciale bestu ren en even zoveel instanties op het gebied van werkgelegenheid onder handeld worden. Dat zou de zaak no deloos gecompliceerd maken. Een afzonderlijke actie in iedere provincie werkt sneller. Inmiddels heeft de Vereniging van Zuidgrensexpediteuren een opgave verstrekt van het aantal werknemers dat bij de leden van deze vereniging ontslagen dreigt te worden. Dat zijn er 284 onder de 25 jaar, 221 van 25 tot 40 jaar, 62 van 40 tot 50 jaar en 27 van 50 jaar en ouder- Deze op gave is onvolledig omdat niet aH® douane-agenten en douane-agenten- expediteuren lid zijn van de vereni- telijk Onderwijs". Beide schoolvere nigingen exploiteren momenteel vijf scholen met samen ruim 800 leer lingen. Op 13 juni a.s. zal de oprichtings vergadering worden gehouden van de nieuwe schoolvereniging in de „Prins van Oranje" te Goes. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH/MIDDELBURG Tij dens de ontmoeting van de colleges van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant en Zeeland, vandaag in Mid delburg (zie ook De Stem van giste ren) zal onder meer gesproken wor den over een grenswijziging tussen beide provincies. De polders aan de Westerschelde ten zuiden van Bergen op Zoom be horen tot de provincie Zeeland. Deze situatie schept in het betrokken ge bied nogal wat moeilijkheden, met name op het terrein van het water schapsbestuur. De hoge Brabantse zandgronden in deze streek wateren af via de Zeeuwse polders. Het provinciaal bestuur van Bra bant probeert al jarenlang het ver snipperde waterschapsbestel in dit gebied te saneren door concentratie van de bestaande waterschapjes in een waterschap, de Agger, Dat zou dan een interprovinciaal waterschap moeten worden, omdat er ook de Zeeuwse polders in opgenomen zou den moeten worden. Zeeland heeft tot nog toe gewei gerd aan deze oplossing mee te wer ken. Ale problemen zouden de we reld uit zijn, zo redeneert men nu in Brabant, als de grens van onze pro vincie een beetje naar het westen verlegd zou worden. Het in aanleg zijnde Schelde-Rijnkanaal, dat dwars door de schorren voor de Wester- schelde-oever gaat lopen, is een veel „natuurlijker" grens dan de huidige. Voor Zeeland betekent deze oplos sing verlies van grondgebied, zij het dat het maar om een betrekkelijk klein gebied gaat. Een van de normen volgens welke de provincies gelden uit het pronvinciefonds krijgen, is de oppervlakte van het provinciale ge bied. Tegemoetkoming aan de Bra bantse wens betekent voor Zeeland dan ook financieel nadeel. Men ver wacht niet dat vandaag overeenstem ming over deze al lang slepende kwestie bereikt zal worden. - (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN Het oude klok kenspel, dat in de zeventiende en achttiende eeuw in de toren van de hervormde kerk te Arnemuiden hing, zal als de gemeenteraad het daar woensdagavond mee eens is zijn oude plaats terugkrijgen. De klokken hebben een rijke en tegelijk merkwaardige historie. Momenteel liggen ze opgeslagen in het Rijks museum te Amsterdam. Tijdens de godsdienstige troebelen in de tweede (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar wij desge vraagd van de officier van justitie in Middelburg, mr. T. Lebret, ver nemen, is op 13 mei in Frankrijk de vierde verdachte van de inbraak op tweede paasdag in Hulst, waarbij een brand werd gesticht die enkele winkelpanden in de binnenstad in de as legde, gearresteerd- Het is een zekere W. V. een Nederlander, die in Frankrijk werd aangehouden in verband met een daar gepleegd de lict. Via het informatienet van Interpo-l was door <Je Nederlandse politie het signalement van W. V., evenals dat van de andere verdachten, F., E. en B. verspreid. Op 13 mei arresteer de de Franse sureté W. V., waarna spoedig bleek, dat hij ook in Neder land werd gezocht. V. is nog niet voor de officier van justitie in Middelburg voorgeleid. Hij werd op de plaats van zijn aanhou ding nog vei hoord, in verband met 't daar gepleegde delict. Uitlevering naar Nederland zal plaatsvinden als het onderzoek door de Franse jus titie voltooid is. V. was de laatste man uit het groep je van vier, dat van de inbraak in Hulst wordt verdacht en dat nu in zijn geheel is ingerekend- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Te beginnen op 4 juni zal er iedere woensdag-, don derdag- en vrijdagavond, aanvang 21 uur, weer gelegenheid zijn tot bijwoning van een klank- en licht spel dat verleden en heden van de eeuwenoude Middelburgse abdij voor de bezoekers oproept. Gedurende het hoogseizoen wordt het klank- en hoorspel op de donder dagen, als duizenden mensen naar de Middelburgse marktdag komen, driemaal uitgevoerd. helft van de zestiende eeuw werden veel luidklokken en beieaarden ge vorderd en geroofd. Zo verging het ook met het klok kenspel van het klooster Rozendaal te Wa'lem (B). Het was een carillon dat in de jaren 1554-1557 door de Mechelaar Peter 1 van den Ghein gegoten was. De beiaard kwam in banden van een Antwerpse koopman die het op zijn beurt aan Arnemui den verkocht. Hier vond men het nut tig om enkele veranderingen en uit breidingen aan het klokkenspel aan te brengen. Peter 2 v-an den Ghein zoon van Peter 1, werd hiermee be last. Dat gebeurde in de jaren 1583- 1593. Het klokkenspel kreeg in 1858 een plaats in de nieuw gebouwde keric van Arnemuiden, maar werd in 1885 verkocht aan een handelaar in Middelburg. Deze verkocht het spel aan het Rijk. Na veel overwe gingen besloot men het in een der torens van het Rijksmuseum te han gen. Rond die tijd was echter geen enkele Nederlandse gieter in staat een enigszins redelijke speelklok te maken. In 1900 werden toch enkele klokken hergoten. Kort daarop werd door omwonenden geklaagd over dronkemanswijzen en zonderlinge ge luiden. Volgens deskundigen zal hier van ongetwijfeld de oorzaak zijn ge weest, dat men de werkelijke ge aardheid van deze beiaard niet be greep. De na de vernieuwing in 1962 over gebleven klokken zoals ze nu in een der kelders van het Rijksmuseum liggen, hebben over het algemeen een redelijke klank. De meeste zijn echter sterk gecorrodeerd. Daardoor kan de ware klank niet tot zijn recht komen. De dikke platinalaag, die zich gevormd heeft op de binnenzijde van de klokken, remt namelijk de trillingen in de klokkewand af. Het geluid is daarom kort en niet sonoor. Dit euvel is te verhelpen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de Fabeltjeskrant kwam juffrouw Ooievaar eens met een vreemd ei-met-nopjes terug uit het Buitenbos. Langs de weg van Hoedekenskerke naar Goes zagen we een fraai bord, dat ons aan die Fa beltjeskrant herinnerde. „Altijd verse kipeieren", staat op dat bord, met nopjes geschreven (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ondanks uitge breide nasporingen door de Middel burgse recherche, die voor het na trekken van veel tips die werden ontvangen ook andere politiediensten heeft ingeschakeld, is er nog geen spoor gevonden in de zaak van de gestolen, Zeeuwse sieraden, die een waarde van minstens 70.000,ver tegenwoordigden. Zoals men zich herinneren zal, werd in februari van dit jaar de to tale collectie van Zeldzame Zeeuwse sieraden gestolen uit de winkel van de Middelburgse antiquair Flipse aan de Segeerstraat. De eigenaar van de gestolen collectie loofde een premie van 3000,uit voor degeen die zo danige aanwijzingen zou kunnen ge ven, dat de buit werd opgespoord. Tal van tips waren het gevolg, maar geen enkele ervan leverde een bruik baar spoor op. De enige, min of meer duidelijke tip werd gegeven door één der omwonenden, die zich herinner de dat in de bewuste nacht een blauwe auto urenlang voor het win kelpand van de antiquair heeft ge staan, Kentekennummer en merk van de auto konden echter niet worden gegeven. Naar de heer Flipse ons meedeelde, ligt de premie van 3000,nog altijd klaar voor degeen die de politie naar de buit weet te leiden. „Het is best mogelijk dat de sieraden zich nog er gens in Middelburg bevinden", meent de heer Flipse. Er zijn totnutoe geen meldingen binnengekomen van ver koop van de sieraden via eventuele helers. „Uitvoer naar het buitenland heeft weinig zin", vindt de heer Flipse. „Het zijn nu eenmaal Zeeuw se sieraden. Hun handelswaarde is het hoogst in ons eigen land." „DE overbodige luxe die in sommige bejaardentehuizen heerst, is iets waar ik me ontzettend aan kan erge ren en wij van onze kant doen alles om iets dergelijks bij onze tehuizen te voorkomen", aldus de heer A. Arendse, voorzitter van de Stichting Gereformeerden Bejaardenzorg West- Zeeuwsch-Vlaanderen uit Schoon- dijke." ,ALS ik er aan denk dat in sommige bejaardencentra b.v. natuurstenen gangen zijn waar evengoed een ge wone stenen gang zou voldoen, durj ik dit gerust de grootste verspilling te noemen. Het kost een hoop geld maar degenen die uiteindelijk voor de kosten moeten opdraaien zijn de bewoners van het tehuis, die het al lemaal moeten bekostigen van hun AOW en misschien een klein bedrag je dat ze met een of ander brjoaantj< gespaard hebben. Zij moeten som waanzinnig hoge prijzen betalen." ,ONS devies luidt daarom: voor zt weinig mogelijk geld de bejaarden een zo goed mogelijke verzorging tt bieden. Op dit ogenblik bestaat er nog dringend behoefte aan goede verpleeginrichtingen, maar indien de plannen van de Stichting Rozenoord gerealiseerd zijn, geloof ik wel dat er voldoende verzorgingsmogelijkhe den voor de bejaarden bestaan. De plannen van Rozenoord bestaan uit de bouw van twee geheel nieuwe bejaardencentra in Breskens en Biervliet, waar onlangs de eerste steen iverd gelegd, en de verbouwing en uitbreiding van het bejaardente- huis te Sluis." „U ziet het, op het ogenblik wordt er van alles aan gedaan. 10 Oktober van het vorig jaar is de laatste hand ge legd aan de uitbreiding van het be jaardentehuis Rosclwliet in Schoou- dijke, dat momenteel aan 45 bejaar den onderdak biedt." ,OF er nieuwe uitbreidingsplannen bestaan? Nee, op het ogenblik niet want ik meen dat 45 bedden tot nu toe wel voldoende is, maar dat kan in de toekomst wel weer veranderen, zodat we misschien toch weer aan een uitbreiding zullen moeten gaan denken."

de Stem | 1969 | | pagina 3