Bijzondere functie van winkelappar a at Axel Ernsl indus cuilne DROOG Zeeuwsch-VIaanderen RAPPORT GOES Fok veedag te Koewacht HULST TERNEUZEN EXAMENS BEZWAREN TEGEN LATER SLUITINGSUUR LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE Veel Belgen WALCHEREN Ds. Siderius terug Winkeloppervlak Parkeren Winkels Noord Beveland Botsing bromfiets en fiets; twee gewonden Consultatiebureau wordt geopend Vrije Schutters Koningschieting Bejaarden op reis Zeescheepvaart neemt toe G. van Haelst gehuldigd Raad Axel Wat en waar? VANDAAG MORGEN Hoogwater C. Kuyl,dire Kruideniers en krentenw middelburg/bre Democrat! De eerste aardappe voor 1.53 per kilo 1 keukencenfrui DE STEM VAN DINSDAG 3 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Het winkelapparaat In het centrum van Axel heeft een functie, die ver uitgaat bo ven de verzorging van de ge meente en de naaste omgeving". Het is een van de eerste zinnen van het door het Zeeuwse Econo misch Technologisch Instituut uitgebrachte en nog niet gepubli ceerde rapport over de binnen stad van Axel. Deze bijzondere functie, waar het E.T.I. in zijn rapport dat enkele maanden geleden werd uitgebracht op doelt, is mede aanleiding ge weest tot een grondige sanering en reconstruering van de binnenstad. Het Axelse gemeentebestuur gaf reeds in de vijftiger jaren opdracht tot de sanering van het oudste ge deelte van de stad: de „Oudewijk". Een jonger plan is het bestemmings plan „Bebouwde Kom-Oost", dat de vernieuwing beoogt van Markt en omgeving. Het plan „Oudewijk" om vatte ruim 250 percelen en heeft een oppervlakte van 6600 m2. De ver wervingskosten bedroegen drie mil joen, terwijl voor openbare werken in deze wijk één miljoen zal moeten worden uitgetrokken. „Bebouwde Kom-Oost" heeft betrekking op on geveer 100 panden, waarvan reeds 40% in eigendom is van de gemeente. In beide plannen wordt in het bij zonder rekening gehouden met een vergroting van het winkelareaal. Een geplande verruiming van de parkeer- mogelijkheden- houdt daarmee na tuurlijk onmiddellijk verband. Het E.T.I.-rapport citeert cijfers uit het jaar 1967 (zaterdag 6 mei), toen in opdracht van de N.V. Maatschappij voor Projectontwikkeling EMPEO op een tweetal punten in de stad tussen 10.00 en 18.00 uur ruim 500 mensen werden ondervraagd. Opvallend was het grote percentage Belgen (47%). VV Westkapelle Bejaardenreis De bejaarden van Westkapelle maakten hun jaarlijkse uitstapje. De reis ging naar Gorkum, de Loosdrechtse plassen, langs paleis Soestdijk, kasteel Drakensteijn, de Lage Vuurse en Utrecht. De leiding was in handen van de presidente der afdeling Westkapelle van de Plattelandsvrouwen, mevrouw N. Flipse-Roelse. Het was de 22ste maal dat een der gelijk uitstapje werd gehouden. Nieuw- en St.-Joosland (Van onze correspondent) Na afwezigheid van ruim 1 jaar heeft ds. P. Siderius te Nieuw- en Sint-Joosland per 1 juni j.l. zijn ambtsbezigheden in de Nederlands hervormde kerk als predikant her vat, na in die tijd elders bij de strijd machten kerkewerk te hebben ver richt. Ook de consulent, ds. G. J. van Embden, die ds. P. Siderius heeft vervangen, neemt met ingang van genoemde datum zijn werkzaamhe den in zijn eigen pastoraat weer waar in de groeiende wijk Middelburg- Zuid. Ouderling J. Baurdoux wordt nu ontheven van de verzorging van en het verzamelen en plaatsen van de berichten in de kerkbode, die weer wordt geredigeerd door ds. P. Side rius. Dagblad voor zuidwest nedebland Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F. Koopman (01180- 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van Berkei (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DDIVELAND mej. S. Maaskant (01100-5689) J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 Zij waren niet alleen afkomstig uit plaatsen in de directe omgeving, maar kwamen zelfs vanuit Brussel. Van de ondervraagde Nederlanders kwam 61% uit Axel, 8% uit Terneu zen, 9% uit Sluiskil, Sas van Gent en Westdorpe, 3% uit West-Zeeuwsch Vlaanderen en 9% uit Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Op de vraag om welke inkopen het ging antwoordde 82% van de Belgen: levensmiddelen en/ of textiel. Volgens het rapport van EMPEO telde het centrum van Axel in 1967 circa 8.000 m2 winkeloppervlakte, verdeeld over 80 winkels. Voor wat betreft de toekomstige behoefte aan winkelareaal sluit het Zeeuwse E.T.I. aan bij een rapport, dat werd gepubliceerd door het Zuidhollandse Economische Technologisch Instituut. De prognose van het Zuidhollandse E.T.I. volgend, voorspelt het Zeeuwse E.T.I. voor Axel een ontwikkeling, die zal leiden tot een vergroting van het winkeloppervlak met 9.000 m2. Eisen waaraan de binnenstad, die Axel nu bouwt, o.a. moet voldoen, zijn bereikbaarheid en ruime par- keermogelijkheden. De z.g. autodicht heid neemt toe. Op 1 augustus 1969 telde Axel op iedere zeven inwoners één auto. Al gemeen wordt verwacht, dat ook in Zeeuwsch-VIaanderen het verkeer langzaam maar zeker „Amerikaanse" vormen zal aannemen,, zodat cijfers van één auto op drie of vier inwo ners, niet uit de lucht zijn gegrepen. Het E.T.I, vraagt zich overigens wel af, of de vraag naar parkeervoorzie ningen volledig moet worden afge stemd op enkele topdagen. Het in stituut beveelt een afremming aan van een verdere groei van deze top dagen. Er zou, zo zegt het E.T.I., een be tere spreiding van het bezoek uit kunnen voortvloeien, als een deel van het publiek, gestimuleerd door de drukte, het bezoek aan het cen trum zou gaan verleggen naar min der drukke dag en of uren. Uitbrei ding van de parkeermogelijkheden, vervolgt het E.T.I., zou kunnen wor den verkregen door een efficiëntere benutting van de aanwezige ruimte, b.v. door beperking van de parkeer- duur. Buiten de binnenstad moeten ook de langparkeerders ruimte vin den om hun vervoermiddel neer te zetten, aldus het ETI. In het plan „Oudewijk", waar op plaatsen waar eens de honderden jaren oude soms uit één vertrek be staande woninkjes stonden, zullen winkels een voorname plaats inne men naast reeds gebouwde „kasstuk ken" als de schouwburg „De Halle" en het bejaardentehuis. Rond het Kennedyplein b.v. zal een winkel front verrijzen met een imposante breedte van 180 meter. Als het be stemmingsplan „Bebouwde Kom- Oost" is uitgevoerd, komt er nog eens 120 meter bij. Voornaamste on derdeel van dit plan is ongetwijfeld de verruiming van de Markt. Op de kruising Voorstad-Rijksweg 58-Wilhelminastraat heeft een aan rijding plaatsgevonden tussen een wielrijdster, het vijftienjarige meisje I. te G. uit Goes en een bromfietsbe stuurder, de achttienjarige A. van de E. uit 's-Gravenpolder. Hierbij werden beiden en de dertienjarige duopassagier van de bromfietsbe stuurder dusdanig gewond, dat zij naar het ziekenhuis St.-Joanna moes ten worden overgebracht. Het onge luk ontstond, doordat het meisje, dat voor de gesloten spoorwegovergang stond te wachten, plotseling op het rijwielpad ging staan. G.M.V.O. De Goese Midden stands Vrouwen Organisatie heeft haar jaarvergadering gehouden in zaal „Juliaina". Mevrouw van der Graaf, die aftrad als bestuurslid, werd herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevrouw De Grip. Hansweert Uitvoering Polyhymnia Op za terdag 7 juni geeft de muziekver eniging Polyhymnia een uitvoering in de zaal Zeelandia te Hansweert, o.l.v. de dirigent A. Holster. Na de pauze kan men nog genieten van een zangspel in zes bedrijven, vry be werkt naar het sprookje Koning Puntbaard door de heer A. Holster, medewerking verlenen hieraan een speciaal opgericht koortje bestaan de uit meisjes der hoogste klassen van de openbare lagere schooi en r.k. school. Deze uitvoering wordt me de gegeven in verband met het feit dat de muciekvereniging in mei tien jaar bestond. Aanvang van deze uitvoering 's avonds om 7.30 uur. Ellewoutsdijk Morgen (woensdag) zal 's avonds om half acht het geheel verbouwde consultatiebureau voor kleuters en zuigelingen aan de Langeviele- te Ellewoutsdijk officieel in gebruik worden genomen. Van dit gebouw zal gebruik worden gemaakt door de wijkverpleging van de Groene Kruisverenigingen Oudelande, Ove- zande. Driewegen en Ellewoutsdijk. 's-Heerenhoek De handboogvereniging Vrije Schutters hield haar schieting op de staande wippen. Er waren 47 schut ters van 14 verenigingen aanwezig. De uitslag van de eerste wip: De hoofdvogel werd niet afgeschoten, eerste zijvogel: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; tweede zijvogel: eveneens C. West dorp. De beide bovenkallen waren voor F. Koens van Spes Nostra te Ovezande. Eerste onderkal: Bas. de Jonge van Concordia te 's-Heeren hoek. Tweede onderkal: J. Boonman van Concordia te 's-Heerenhoek. Eer ste klep: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Tweede klep: L. de Kraker van Willem Teil te Kapelle. Derde klep: J. Rijk van Eensgezind heid te 's-Heerenhoek. Vierde klep: K. v. Steenbergen van Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: J. Boonman van Concordia te 'sHee- renhoek (7 stuks). Uitslag van de tweede wip: Eerste hoofdvogel: A. de Jonge jr. van So- ranus te Heinkenszand. Tweede hoofdvogel: A. de Jonge jr. voor noemd. Eerste zijvogel: P. Timmer man van Vrije Schutters te 's-Hee renhoek. Tweede zij vogel: L. Vermuë van Spes Nostra te Ovezande. Derde zij vogel: L. de Kraker van Willem Teil te Kapelle. Vierde zijvogel: C. D. Raas van Vooruitgang te Kwa- dendamme, deze drie laateten bij lo ting. Eerste kal: A. v. Zunderen van Spes Nostra te Ovezande. Tweede kal: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek. Derde kal: C. D. Raas van Vooruitgang te Kwadendamme. Vierde kal: eveneens C. D. Raas. Meeste kleine vogels: L. Vermuë van Spes Nostra te Ovezande (8 stuks). Ovezande OVEZANDE Gezamenlijk scho ten de drie verenigingen van Ove zande koning op de staande wip. Bij Willem Tel was het de heer A. de Jonge die na een zware strijd met Jac. de Baar het koningschap voor zich opeiste. Na deze schieting werd nog de koning op de liggende wip uitgeroepen. Hier triomfeerde J. Rent. meester voor 1969. De vereniging Zeelandia zag zijn voorzitter P. Schreurs de titel veroveren door de vogel vol te treffen. By Spes Nostra ging het niet best, na een eindeloze reeks schoten op de vogel zag men er van af, en plaatste men de klep op de wip, welke uiteindelijk door C. v. d. Guchte de meeste keren werd afgeschoten. Nu mag deze schutter zich voor 1969 koning noemen. KOEWACHT Op de fokveedag gehouden onder auspiciën van de Vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland afdeling Koe wacht, zijn door de keurmeesters van het Rundveeatamboek, o.l. van de heer Versluis, de volgende prijzen toegekend: Voor koeien die 5 en meer keren gekalfd hebben: 1. Tommy van G. den Gronkel, 2. Fabiola van E. de Vliegher; 3. Nelly van E. de Vliegher 4. Marie van A. Bonte. Voor koeien die 4 keer gekalfd heb ben: 1. Jacoba van W. van Leeuwen, 2. Frida van G. Herman, 3. Mina van A. Bonte. Voor koeien die 3 keer gekalfd heb ben: 1. Irene van E. de VUegher; 2. Els van E. de Vliegher; 3. Betty van G. Herman. Voor koeien die 2 keer gekalfd heb ben: 1. Edith van de Vliegher, 2. Molly van E. de Vliegher, 3. Bont je 64 van A. Bonte, 4. Nelly van G. Herman, 5. Linda 3 van H. de Wae- le. Voor koeien die 1 keer gekalfd heb ben: 1. Maatje van E. de Vliegher, 2. Bertha van H. de Waele, 3. Aukje van E. de Vliegher, 4. Deli 4 van G. de Gronkel. Voor vrouwelijk jongvee van 1 tot 1,5 jaar: 1. Mina van H. de Waele, 2. Truus van H. de Waele. Als kampioene werd aangewezen Jacoba van W. van Leeuwen en als reserve kampioene Tommy 7 van G. de Gronkel. DE ALGEMENE VERGADERING van de Nederlandsche Kappersbond heeft er gisteren in Utrecht in een resolutie op aangedrongen dat op ba sis van kostprijsberekening richtprij zen worden opgesteld die kunnen gelden voor de verschillende groe pen kapperszaken. Oud-Axel, dat gaat verdwijnen en moderne bouw in nieuw-Axel. Op de foto het bejaardencentrum De Vuur- sche, met rechts het cultureel centrum De Halle. Biervliet Benoeming Mejuffrouw J. Dhoo. laege uit Sluis is benoemd op de ge meentesecretarie van Biervliet. Thans is zij werkzaam op de secre tarie te Schoondijke. Het bestuur van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensio neerden organiseerd ook dit jaar een reis voor de leden. Gezien het succes van vorige jaren, en om ieder die deelneemt zoveel mogelijk te laten genieten, gaat men nu in twee groe pen op stap. De eerste groep van plm. 100 personen gaat op 12 juni en de tweede groep reist op 19 juni. Dit maal gaat de reis via Brussel en Namen naar Dinant, terwijl te vens een boottocht van Dinant naar aan Anserenne en terug gemaakt wordt. Verder wordt een bezoek ge bracht aan Bouvigne sur Maes waar het Spaansehuis zal worden bezich tigd. Tenslotte gaat het naar Spar- tain met zijn bronnen en een feo daal kasteel. Gedurende de maand mei zijn door de beide zeesluizen 450 zeeschepen opgeschut. Dit betekent een toename van I In april werden 412 schepen geschut. Sinds 1 januari 1969 passeerden 1954 schepen in opvaart naar de Ne derlandse havens en Gent de sluizen. Van de 450 schepen waren er 119 bestemd voor Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent en Axelse Sassing met respectievelijk 80, 18, 20 en 1. Het grootste zeeschip Vanavond zal de Zevenaardok het grootste zee schip ontvangen, dat tot nu toe Ter neuzen als bestemmingshaven aan deed. Het is de Yoegoslaaf „Sisak" ruim 41.000 dwt., metende. Voor de Sisak binnen kon komen is een deel van de lading in „De Put" waar het schip zondagmiddag arriveerde overgeladen. Westdorpe De districtsinspecteur van de Cen trale Coöperatieve Boerenleenbank te Eindhoven, de heer Bierings, heeft tijdens de algemene vergadering van de plaatselijke Boerenleenbank te Westdorpe een oorkonde en een zil veren eremedaille uitgereikt aan de heer G.C. van Haelst. De heer Van Haelst kreeg deze on derscheiding voor zijn 25-jarig lid maatschap van het bestuur van de bank. Gouden Bruiloft Woensdag 16 juli viert het echtpaar Th. De la Ruelle-M. Poppe, in de wyk Passluis, zijn gouden bruiloft. Zoals bij dergelijke feestelijkheden in die wijk gebruikelijk is, zorgt het buurtcomité voor een gezellige dag. Clinge Concierge gemeenschapshuis Het gemeentebestuur heeft de heer G. Heye met ingang van 1 juni j.l. benoemd tot concierge van het Ge meenschapshuis. GOES Rijksscholengemeenschap „Het Goese Lyceum", M.S.v.M.-afde- ling: B. Croon, Noordwelle; S. Gel derblom, Nieuwdorp; A. v.d. Have, Kapelle; J. Knuist, Goes,; K. Laumen, Heinkenszand; C. Mosselman, Wol- phaartsdijk; M. Polderdijk, 's-Heer Arendskerke; J. de Rave, H. Robijn, Goes; I. Rosink, Zierikzee; A. San- dee, Wemeldinge; A. Smallegange, Goes; M. Trompert, Kloetinge; P. de Vin, Goes; J. v.d. Werff, Rilland- Bath. AXEL Het voorstel van b. en w. de sluitingstijd voor de horeca bedrijven op vrijdag te verlengen van 24.00 tot 2.00 uur is bij de raads vergadering op bezwaren van het raadslid de heer J. Bouman gestuit. De heer Bouman was van mening dat het later stellen van de sluitingstijd, de rem die er was om alleen bij spe ciale gevallen ontheffing te verle nen, is losgegooid. Men kon tot nu toe bij een aan vraag selectief te werk gaan en men wist wat op z'n avond te doen was. Ook de heer Oggel was dezelfde me ning toegedaan. De waarnemend voorzitter wethouder IJsebaert zei dat de uitgansavond zich hoe langer hoe meer verplaatst naar de vrijdag avond. Steeds meer komen er ver zoeken van clubs en verenigingen om vergunning voor een later slui tingsuur. Om deze reden nu is een algehele verlenging van sluitingsuur in het voorstel verwerkt. Met de stemmen van de heer Bouman en Oggel tegen werd dit voorstel aan genomen. Bij de rondvraag stelde de heer Oggel namens de Prot. Christe lijke fractie de vraag hoe het moge lijk was geweest om een foutieve kaart over de herindeling aan de le den van de Tweede Kamer te stu ren, waardoor nu het buurtschap Spui in twee gemeenten uiteen valt Kortgene Aanrijdingen Op de Provinciale weg - Colijnspi^. Hoofdstraat heeft een aan-?' plaatsgevonden tussen een tC nenauto, bestuurd door AV Goes en een personenauto, f-""l door P. L. uit Kamperland. Hst ongeluk ontstond doordat M-l uit Goes geen voorrang ver' aan P.L. uit Kamperland wagens werden zeer zwaar 1 digd. Voorts heeft op de een aanrijding plaats gehad wl een personenauto, bestuurd B. uit Middelburg en een auto, bestuurd door B.G. wuwi'l dam. Beide auto's liepen zwowl teriele schade op. Het ongeluk oïl stond doordat C.B. uit MiddelLJ die rechts in de berm van I geparkeerd stond, naar linlrj om aldaar op een groenstrook jJj de weg zijn auto te parkeren liet vijf auto's passeren en stak fe de weg over, juist op het mout,,, dat B.G. udit Rotterdam kwam - I gereden. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ OOSTBURG Ledel 20 uur Mackenna's Gold, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Ik ben nieuwsgierig, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De getemde feeks, 14 j. GOES Grand 20 uur Engel der liefde, 18 j. ANTWERPEN Rex 10-12-14-16-18-20-22 uur Privaatles 18 jaar Métro 12-14.30-16.50-19.10-21.30i®| Fraulein Doktor 18 jaar Vendome 12-14-16-18-20-22 m De grote liefde 18 jaar Savoy 12-14-16-18-20-22 uur Helga en Michael 18 jaar Odéon 12-14-16-18-20-22 uur Maldonne 18 jaar Ambassades 12-14-16-18-20-22 uur Bamse 18 jaar Astra 13.30-17-20.30 uur Spartacus 14 jaar KVO 20 uur Toneel: Quoat, qmtl GENT Majestic: Strijders in de hel al I Century: Het laatste fort 14 jaar Rex: Het geheim van de dia mijn 14 jaar Agora Het zand was rood, 18 Jar I Royal: Wacht tot het donker tok 18 jaar TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis World Prest Photo Rijksarchief Zeeland en deDorlte| Synode DIVERSEN GOES Landbouwcentrum, Westsingël 10-12 en 14-16 uur Spreekuur Voe l lichtingscentrum Huishouditj til Gezin (tel. 01100-6440) MIDDELBURG Brandweerkazerne 18.30 uur avondvierdaagse TONEEL, FILM CONCERT ENZ. MIDDELBURG City 20 uur De laatste paradijzen, 14 j. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaal GENT Bioscopen: Als onder Vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: World Pt® Photo Rijksarchief: Zeeland en de Dordtse Synode DIVERSEN MIDDELBURG Brandweerkazerne 18.30 uur St»| avondvierdaagse Opg. voor deze rubriek: tel. ®l 7438 of Postbus 116 In Morgen, wonsdag 4 juni: Bergen op Zoom 6,39 en 19-051* Hansweert 5,36 en 17.55 I Made-Drimmelen 9.23 en 21.36 uur. Terneuzen 4.57 en 17.18 l» I Vlissingen 4.24 en 16.® u® I Wemeldinge 6.29 en 18.55W| '(Van een onzer verslag^ ,Het industriële klim ons land wordt bedrei; kruideniersmentaliteit krentenwegerij". Dat "gebruikte termen in (erJ de kern van) een betoi algemeen-directeur C. Kuyl van Dow Chem een interview in „Ruim het orgaan van het NK kritiek van de heer Kuy zich vooral tegen de overheden en hij pleit d voor een centrale aanpal bij de industrie „niet overgeleverd moet word de ruim achthonderd ge- te- en elf provinciale r ren, die allemaal op hun overheidje willen speler De heer Kuyl pleit ook vi gionale bureaus, die de inuusti raad en daad moeten bijstaan een coördinatie en integrati stand brengen tussen de ove en diensten in de regio. Het punt is dat er investeringssu moeten worden gegeven ter co van te boge grondprijzen en/olj gieprijzen. In een reactie van de Zeeuw deputeerde A. J. Kaland (CHU) dat de gang van zaken bij he ven van industrieën door de ve van instanties die erbij betr zijn, wel eens voor de indu; iets is „om moedeloos van td den". Maar dit is volgens da Kaland een gevolg van het derJ tisch en maatschappelijk systea er mag van een buitenlandse 1 sirie verwacht worden, dat dez aanpast aan de hier geldend) men. „Zij mag niet eisen dat c derlandse samenleving zich aar ten&ndse norn^a., aanpakt"*: stï heer Kaland. Volgens de heer Kuyl doet dl trale overheid en met name het J terie van Economische Zaker mogelijk is om verbetering te gen in de mentaliteit. „Maar de lagere overheden een enkele uitzondering na, pen er haast genoegen in, met lei bepalingen en soms ook pei hjke hobbies, het de industr] moeilijk mogelijk te maken", de heer Kuyl. Hij trekt een (Van onze correspondent) 1 KAPELLE Ir- B.C. van I uit Kapelle voerde maandag ol veiling te Kapelle de eerste aai Pelen van dit seizoen van de nii oogst aan. Het was het Eerstelingen, die „=n Xer door de handelat van e iScon uit ^ö>es voor een van f 1.53 per kg. - Aangenomen wordt, dat het nos veertien dagen zal' duren atec Van K?? Zal Z1:"n van Kn aaJ l«n betekenis van vroege aarda i err ?J-'ontwikkeling is dit vooi degkou^awgederd00r het 3anh0u (ADVERTENTIE Europa's meest exclusieve keuken Baronielaan 59 Vooruitzichten voor woensdag eri donderdag opgesteld door het KNMI op maandag om 18 i uur: Meesten- 'yds droog en Poratuurend beneden normale l| dl?rirSV00ruitzichten in cijfers gei] dag °VT Nederland. Voor wol temn uren zon: 1 tot 8; 1 gradrn J ongeveer normaal to 2 tot 6 normaal; max. ter I °P een n on?er normaal; k 12 uur. ^oge Periode van minst heel procent; kans op een Voor dond elmaal: 50 Procent. 3 tot onderdag: aantal uren 2| l onder noiS,temp.: 1 tot 6 gra, ffrnorn*aal; max. temp.: 2 to 1 drogeHperiodp normaa.1; kans °P 90 Procent Van minstens 12 t 0talaal: 70 procent" g°heel dr

de Stem | 1969 | | pagina 2