LUCIANO ARMANI: Het moet een geval van sabotage zijn BKC KAMPIOEN DERDE KLASSE In Nederlands zaterdagelftal „DAA F FRANCKEN ZAL ZIJN KANS KRIJGEN" Jonge atleten in uitstekende vorm OLE RITTER f ON ETAPPE 11 ENGELAND OOSTENRIJK NIEUWE VOORZITTER HANSWEERTSE BOYS DE MUNCK WON 4 NUMMERS ZWAAR WELTER HENKO BAARS UIT DE STRIJD 11 Korfbalcompetitie nden tussen Sroot-Brittannië en wijk worden gehaald. Me zullen. het nooit Menjlqy! lm Lowery Is van opdracht niet terug •rrzmzé s mmm ■ryuvm vi„j - Vandenbossche: „Ik üeltinf alteen, 0nm°gelijk geval. Ik is I™'1 °.r at'p 0Pzet in het spel BronW f iets in Eady's b'don apdrrli ,hem te kelderen. Een den" verk,aring kan ik niet vin- van Merckx k n he! drinkwater I wii renners -n gekomen. want Verrassing Tweede kans Populair Gelukt Uitslagen E.K. Boksen TOTOWINNAAR MILJONAIR c vijf KBflk 15 DE STEM VAN DINSDAG 3 JUNI 1969 17 vestigingen over geheel en Appels Waalwijk be- rievere samenwerking. Er •poule gevormd waartoe Alvracht Rotterdam en London. Met eigen con- nelle, direkte en daardoor 'ekkelijke diensten onder- beide landen .(Twee af- ïk in beide richtingen). en groupage in Groot- Eurofreight. Het interna- van Appels in Waalwijk oage en distributie over pse continent. eoutilleerde en georgani- vonden elkaar. U zult delen ervaren. Onze at- staat klaar om u met van dienst te zijn. Belt :rum voor e, douane, ibutie (Van onze speciale verslaggever) SAVONA Eddy Merckx, de grote onder de groten, huilde als een klein kind. Zijn vrouw Claudine, in allerijl uit Xervuren overgeko men naar het Italiaanse Savona, was zelfs niet in staat de Belg enigszins tot bedaren te brengen. Merckx huilde hartstochtelijk om het onrecht, dat hem naar zijn mening was aangedaan. Het onrecht, dat ten gevolge had, dat hij, Merckx, de man, die op het punt stond de legendarische Fausto Coppi als „championissimo" op te volgen, de vernedering had moeten ondergaan uit de ronde van Italië gegooid te worden. wielrennen te maken hebben". Marino Vigna, de Italiaanse tech nische leider van de Faema-ploeg stelde: „Er zijn wel duizend manie ren om een grote renner kapot te maken. Merckx was altijd al bang voor datgene wat nu Is gebeurd. Het is eenvoudig dwaas om te veronder stellen dat Eddy zelf zoiets gedaan zou hebben". Paolo Vente, de zoon van de eige naar van Faema, deelde gisteravond mee dat de urine van alle 23 leden van de ploeg renners en helpers zal worden onderzocht door dokters van de Giro. Hij wil laten vaststellen of er „massale sabotage in het spel is geweest of dat de sabotage alleen tegen Merckx was gericht". Intussen waren de 90 overgeble ven renners in de Ronde van Italië gistermorgen met een uur vertraging vertrokken voor de veertiende etap- de. De Deen Ole Ritter mocht die rit over 182 kilometer naar Pavia win nen. Het peloton (waarin Felice Gi mondi) volgde op meer dan zeven minuten. De uitslag: 1 Ritter (Den.) 182 km in 4.48,38; 2 op 32 seconden Crepaldi (It.); 3 op 36 sec. Sgarbozza (It.); 4 Salina (It.); 5 Durante (It.); 6 Bergamo (It.): 7 Polidori (It.); 8 Santambrogio (It.)9 Paolini (It.) 10 Lievore (It.). In de eerste twee uur van de zeventiende etappe werd uit protest tegen het geval-Merckx slechts 56 kilometer afgelegd. Het algemeen klassement: 1 Gi mondi (It.) 76.35,02; 2 op 2,23 Zilioli; 3 op 2,51 Schiavon; 4 op 3,13 Bitossi: 5 op 3,25 Michelotto; 6 op 3,35 Co lombo; 7 op 6,25 Dancelli; 8 op 7,38 Mori; 9 op 9,59 Moser; 10 op 14,52 Carletto. Gegooid, omdat twee dopingcontro les hadden uitgewezen dat Eddy Merckx in de zestiende etappe van afgelopen zondag in de Giro stimule rende middelen had gebruikt. Het schandaal" Merckx kwam als een donderslag bij heldere hemel. Im mers, in de voorgaande weken in de Ronde van Italië was de oud-wereld kampioen al zeven keer op het ge bruik van doping gecontroleerd met telkens een negatief resultaat. Dat was het geval in Montecatinie (twee maal, na de aerde en vierde etappe), in Terracina (zevende etappe), Po- tenza (negende etappe), Campitello Matese (tiende), Scanno (elfde) en San Marino (vijftiende). Hierbij wa ren twee controles na tijdritten, die door Merckx op magistrale wijze werden gewonnen. Het bericht dat de donkere Belg nu plotseling wel doping zou hebben gebruikt, heeft de karavaan in de Giro dan ook met stomheid geslagen. Men vraagt zich af of de Belg niet het slachtoffer is geworden van een samenzwering. Een feit is, dat het Italiaanse publiek helemaal niet vriendelijk tegenover Merckx stond, toen hij de roze trui veroverde. On derweg werd hij vaak tegengehou den door woedende supporters van Gimondi en vaak ook kreeg hij zo maar zonder een enkele aanleiding een stomp toegediend. De rennerskaravaan moest onwille keurig terugdenken aan het vorig jaar toen acht renners onder wie Felice Gimondi een maand lang niet in wielerwedstrijden in Italië mochten uitkomen, nadat gebleken was dat zij tijdens de Giro stimule rende middelen gebruikt hadden. Dit werd echter pas bekend na de door Merckx gewonnen ronde. Dit jaar worden er na afloop van elke rit uri- neproeven genomen en de volgende dag maakt men de resultaten open baar. Bij Eddy Merckx werd zondag de test genomen na de 228 kilometer lange etappe van Parma naar Savo na. De Belg eindigde als 36e, maar behield de eerste plaats in het alge meen klassement met 1 minuut en 41 seconden voorsprong op zijn naaste rivaal Gimondi. Merckx barstte in tranen uit, toen bij het besluit van de leiding van de Ronde van Italië hoorde. „Ik weet N?' wat ik moet zeggen", zei hij smkkend. „Ik ben er zeker van dat ik niets genomen heb. Ik ben er meer dan overtuigd van dat ik het niet ge- aan heb Dit is werkelijke de waar- heb niets genomen". Met kopman Merckx stapte ook de rest van de Faema-ploeg uit de Giro. ue bloeg bestond uit de Belgen Mar- ë?,i/nde,nbossche' Vic van SchiT buido Reybroeck en R0ger Swerts en c. Guido de Rosso, Pietro en Piot Tin° Conti, Lino Farisato en Retro di Caterina. h»i r,Yandenbossche vertelde in lltwirv S'°,r ,lnte' 'n Savona, dat hi had van ellende, toen had gehoord1' uitsluitinff I 8ebvenalaa!n»«Uci,ano Armani zei te is EewnrHo Merckx bet slachtoffer 1,-Dit if va,n sabotage. Armani: iemand df6" kwaIljk grapje van Merckx DeM hekei heeft aan drinkwMo n'an moet een PU in het C' Van M(™kx hebben ge- iSli'ik om6 "Het blijft verbodr-n ajSï 'e stellen hoe een mgi ZZ WOTden voortdurend om sa aoor mensen niets met Fedor den Hertog heeft tijdens de etappe van gisteren in de ronde van Groot-Brittannië zijn eerste plaats in het algemeen klassement behouden. De rit van 206 kilometer, van Not tingham naar Scarborough werd ge wonnen door de Fin Harry Hannus, die een voorsprong had van zes mi nuten op het peloton, waarvan Jo Vrancken de sprint won. Tussen Han nus en Vrancken klasseerden zich drie Tsjechische renners. De uitslag: 1. Harry Hannus (Fin) 206 km van Nottingham naar Scar borough in 5.30-32, met bonificatie 5.29.32; op 2 min. 47 sec.; 2. Svorada (Tsj.) met bonificatie 5.32.49; op 4.03 3. Jancovic (Tsj.) met bonificatie 5.34.15; 4. Patek (Tsj.) met bonifica tie 5.34.20; op 6.08; 5. Vrancken (Ned.) met bonificatie 5.36.30 6. Po- lewiak (Pol.) met bonificatie 5.36.35 en vervolgens het peloton. Het algemeen klassement na tien etappes is: 1. Den Hertog (Ned.) 43 uur 8 min. 20 sec; 2. op 11 min. 59 sec. Buckley (G.B.); 3. op 13.14 Oos terhof (Ned.); 4. op 13.42 Fuchs (Zwi); 5. op 14.29 Hannus (Fin); 6. op 14.54 Doyle (Ierl.). dtiv ^erckx: huilend in bed De derde etappe van de Ronde van Oostenrijk, van Salzburg naar Linz, is een drievoudig Nederlands succes geworden. In alle opzichten. Joop Zoetemelk won de rit. Mathijs de Koning werd tweede en Wim Prin sen derde. Deze drie renners voeren ook het algemeen klassement in deze volgorde aan. De 171 km lange rit bevatte de tra ditionele route over de Grossglock- ner. De kleinste man uit het veld, Wimke Prinsen uit het vlakke West brabantse land, werd de „Glocknar- koning". Als eerste voltooide hij de 27 stijgende kilometers van Fusch naar de Fuschertoerl, in 59 minuten en 5 seconden. De uitslag van de derde etappe: 1. Zoetemelk (Ned.) 171 kilometer in 5 uur 10 minuten en 20 seconden; op 1 min. II sec. 2. De Koning (Ned.) op 3.18; 3, Prinsen (Ned.); 4. Stein- mayr (Oos): op 3.26 5. Pruscha (Oos); op 3.40 6. Postl (Oost) 7. Schattel- bauer (Oost.) op 6.50 8. Corneille (Belg.); op 7.03: 9. Jansen (Ned.). Algemeen klassement: 1. Zoete melk 13 uur 7 min. 57 sec.: op 3 min. 25 sec. 2. De Koning; op 3.38 3. Prin sen; op 5.08: 4. Steinmayr; op 5.59: 5. Pruscha: op 6.14 6. Schattelbauer; on 7.46 7. Gawlicek (Pol.); op 7.55: 3. Postl; op 9.38: 11. Jansen. Bergklassement na vier cols 1. Zoetemelk 36 pnt; 2. Prinsen 29; 3. Gawliczek 18; 4. De Koning 16. Algemeen ploegenklassement: 1. Nederland; 2. Oostenrijk (op 7 min. 29 sec.); 3. België (op 20.13). Puntenklassement: 1. Prinsen 31 pnt.; 2. Zoetemelk 26. 3. Csenar (Oos) 20; 6. De Koning 15. Wim Dubois reikte gisteren in Ronsse naar een zesde plaats in een profkoers over 150 kilometer. De Belg Willy van Neste won de wed strijd. Dubois versloeg Rik van Looy in de spurt van het peloton. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie zijn zaterdag weer enkele beslissingen gevallen. Luctor kon liet in de strijd tegen mcde-de- gradatiekandidaat Tjoba II niet red den. Via een wat gelukkige 02 voorsprong bij de rust behaalde Tjoba een 25 zege, waarbij het na rust over geluk niet te klagen had, want de Terneuzenaren waren in de twee de helft veel sterker. Tjoba stelde zich hierdoor veilig, evenals Blauw Wit. dat Atlas I in eigen huis met 15 versloeg. Zuidwesters speelde zijn laatste wed strijd tegen Togo, dat de voornaam ste opponent van de Souburgers is geweest. Het werd niet zoveel als de vorige keer. Zuidwesters moest met een kleine 34 overwinning genoe gen nemen, waardoor het in de ge hele competitie slechts twee punten kwijtraakte. Vedo klom door een nor male 81 zege op het reeds gede gradeerde Olympia definitief op naar de tweede plaats. Een prachtige pres tatie van de Vlissingers, die dit jaar kennelijk hun draai hebben gevon den. 12-20 KVL 14-11 14-19 Volharding 13-10 12-14 Zuidw. II 13-10 12-14 Blauw W. II 12- 4 Eddy Merckx (rechts in actie in deze ronde vnn Italië. In zijn spoor rivaal Felice Gimondi. Stand: Zuidw. I Vedo I Togo I Animo II 17-32 Tjoba II 16-16 17-26 Stormv. I 16-12 18-25 Luctor I 17-12 18-24 Atlas I 17- 6 Blauw Wit I 17-17 Olympia I 16- 0 In de tweede klas was de grootste verrassing wel de nederlaag van Swift IV tegen KVL, dat een over winning nodig had om aan degrada- datie te ontsnappen. Het was een bij zonder spannende strijd, waarin de Lammerenburgers uiteindeliik met 56 aan het langste eind trokken. Animo III stelde zich veilig via een (Van onze sportredactie) ZOUTELANDE Daaf Francken houdt er niet van het achterste van zijn tong te laten zien. Als hij zich op verzoek van de fotograaf in het oran je-wit van het Nederlands zaterdag elftal steekt lijkt hij dat uiterlijk met tegenzin te doen. Achteloos spreekt hij ook later over zijn verkiezing in het Nederlands zaterdagteam en de eerste trip naar Frankrijk. Hij doet voorkomen dat het hem weinig kan schelen. Dat het maar uiterlijke schijn is blijkt als de interland Ne' derland-België ter sprake komt. Na zijn debuut in de doelpuntloze wed strijd tegen Frankrijk had trainer Sterk de schutter van De Meeuwen naar de reservebank verplaatst. Als daar over gesproken wordt springt Daaf Franckem uit zijn rol als onverschillige international. Dan komt de werkelijke Francken tevoor schijn. Als alle voetballers trots op zijn plaats in de nationale vertegen woordiging en gepikeerd ais de trai ner hem na een wedstrijd weer naast zet. „Geloof maar dat ik me op de reservebank zat te verbijten", viel de schutter uit Zoutelande uit", het was nu net een wedstrijd waarin te scoren viel. Dat was tegen Frankrijk veel moeilijker". De plaats van de 22-jarige spits- speler werd tegen België ingenomen door Wim Kruisweg van WZC. Hij slaagde tegen de Belgen wel in de opdracht die trainer Sterk tegen Frankrijk voor Daaf Francken had: doelpunten maken. Francken: (23 goals in de afgelopen competitie) Sterk nam me in de ploeg als afma ker. Tegen de Fransen kon daar niet? van komen. Zij waren het laatste jaar een stuk sterker geworden. Tegen België had ik me waar kunnen ma ken. Ik hoopte dat Sterk me in de tweede helft nog een kans zou geven, maar dat ging niet door". Deze week krijgt Daaf Francken zijn tweede kans. Hij werd gekozen in de groep van zeventien spelers die gisteren voor een trip van een week naar Saarland vertrokken. Daar wordt vanavond een wedstrijd tegen het B-team van Saarland gespeeld, Donderdag volgt de „echte" inter land. Ook de enige (en eerste) Zeeuw in het gezelschap weet nog niet of hij de officiële interland mag spelen. Pas vandaag in Saarland zal de oefenmeester de elftallen bekend ma ken. „De spelers zullen in ieder ge val allemaal minstens een keer op het veld komen", aldus Sterk, die er van overtuigd is dat Daaf Fran cken zijn kans nog zal krijgen", het (Van een onzer voetbalmedewerkers) HANSWEERT De voetbalver eniging Hansweertse Boys hield in de zaal Zeelandia de algemene leden vergadering. De vergadering werd geopend door de waarnemend voor zitter, de heer D. de Jong die enkele facetten uit het afgelopen seizoen naar voren bracht. Daarna dankte de heer de Jong een ieder waar hij mee samengewerkt had in de jaren dat hij deel uitmaakte van het be stuur. Tot nieuwe voorzitter werd ge kozen de heer G. Quakkelaar, De heer H. Eijke werd herkozen als secretaris. VOETBAL. De doelman van FC WV Frans Swinkels, heeft zijn laatste wedstrijd voor de Venlose tweede divisieclub gespeeld. Reeds bij de invoering van het betaalde voetbal (in 1954) kwam Swinkels bij FC VVV. Vorig jaar speelde hij zijn 500e wedstrijd. is nog een jonge speler met nog on voldoende routine. Maar het is zeker een belofte voor de toekomst. Als hij leert zijn schot nog wat meer te ge bruiken wordt hij veel sterker. Wij laten hem zeker niet los. Zijn plaats in de selectie is voorlopig verzekerd. Daaf Fra-ncken heeft veel voor zijn plaats in de nationale vertegenwoor diging over. Sinds november, trekt hij vrijwel elke dinsdag alleen naar het KNVB-cantrum in Zeist, waar het selectieteam onder leiding van Sterk traint. De trouwe opkomst van doorzetter Franckien rekent Sterk ook als een punt in zijn voordeel: „Het is een hele opgave om door de week van Zoutelande naar Zeist te komen Desondanks slaat Daan Francken geen training over. Dat getuigd toch wel van een goede mentaliteit". Het heeft de timmerman uit Zou telande slechts enkele maanden ge kost om zich in Zeist populair te ma ken. Pas tegen het einde van vorig jaar viel hij trainer Sterk „door zijn inzet en spelinzicht" op tijdens een wedstrijd voor het Zuidelijk elftal in Oosterhout. Na die eerste kennis making volgde Sterk zijn ontdekking naar Zoutelande waar hij hem zag in een van de weinige slechte wed strijden van De Meeuwen. Kort daar op kon Francken in het Zuidelijk elf tal in Kampen ook geen grootse rol spelen. Beide keren gold dat echter niet alleen voor Francken, maar voor de hele ploeg waar hij in speelde. Ook Sterk viel dat natuurlijk op. Om die reden werd hij ook niet aan het twijfelen gebracht. Sterk: „In de wedstrijd die ik van De Meeuwen gezien heb speelde het hele team ver beneden peil. Maar daar tegen over staan veel goede wedstrijden van de ploeg. Bovendien hoeft een speler voor mij niet per se een uit blinker in zijn eigen club te zijn om in aanmerking voor a» Nederlandse elftal te komen. Het komt meerdere malen voor dait men zieh afvraagt waarom ik een bepaalde speler op stel. Zo'n man mag dan in zijn eigen team geen opvallende kracht zijn; in mijn opstelling past hij vaak wel en daar gaat het om". Bleef Sterk overtuigd van de klasse van francken: de Zouetlandese top scorer was na de twee slechte wed strijden niet zo zeker meer van zijn zaak. Francken: „Ik had na de wed strijd in Kampen eigenlijk niet meer op een plaats in de selectie gerekend. Maar de uitnodiging kwam en Daaf Francken begon aan zijn serie weke lijkse reizen naar Zeist, waarvan hij pas diep in de nacht terugkeert. Een paar uur later loopt zijn wekker dan weer af, want Daafs baas is geen voetbalfan en dus moeten de uren volgemaakt worden, international of geen international. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voordat Daaf Francken zich voor Saarland vrij kon maken. Het Is tenslotte toch gelukt. In Saar land ontmoet de Zeeuw voor hem volslagen onbekende tegenstanders. Een prognose is dan ook moeilijk te maken. Trainer Sterk waagt zich wel aan een voorspelling, al blijven er voor hem toch ook nog voldoende ongewisse factoren. „Saarland Is voor ons In ieder geval een zware tegenstander. De middenlinie en de defensie zul len het wel kunnen houden. Die zijn sterk genoeg, maar de voorhoede is nog steeds niet wat het zijn moet", aldus Sterk, druk bezig met de op bouw van zijn ploeg, „ik zoek steeds naiar versterking in de aanval. Daar om zat Daaf Francken tegen België op de tribune. Ik wilde ook Kruisweg eens iri actie zien. Wie van de twee de a-interland in Saarland zal spe len weet ik echter in de verste verten niet. Ook al had ik maar half het idee dan zou ik het rustig zeggen". 14-25 Atlas II 11-18 Stormv. II 14-15 Animo IV 13-12 Vedo II 13-13 13-11 12- 8 12- 0 Daaf Francke traint vaak in de tuin om zijn conditie op een hoger peil te brengen. (Van onze atletiekmedewerker) BERGEN OP ZOOM Op het sport' park Rozenoord hebben de jonge at leten van de vereniging A.V. '56 uit Goes uitstekende resultaten geboekt De meisjes wonnen de competitieont moeting van C. en D.-junioren met 11.757 punten. Spado werd tweede met 11.065 en Delta Sport derde met 9731 punten. Bij de jongens ziet de toekomst voor de Zeeuw Piet de Munck er zonnig uit. Hij won vier nummers: de 60 meter ging in acht seconden rond; hij sprong 5.13 meter ver en ook bij het hoog springen liet hij zijn concurrent Jan Schoonen achter zich. De Zeeuw sprong 1.50 meter hoog. Zijn beste prestatie leverde de jonge Zeeuw bij het kogelstoten met een worp van 11.68 meter. Jammer was het, dat A.V. '56 maar met zes jongens aan de wedstrijden deelnam. Het regle ment schrijft voor een minimum deel name van zeven atleten. Spado won dan ook met 15.995 punten, wat heel wat minder is dan de Bergse presta tie vorige week bij Sprint in Breda. De voornaamste uitslagen: Kogel stoten jongens: 1. P. de Munck A.V. '56 11.68 mtr. 2. J. Schoonen Spado 8.70 mtr. 3. L. Dietvorst Spado 8.52 mtr. 4. F. van Rijswijk Spado 8.52 mtr.; 5. J. Hopmans Spado 7 32 mtr. Verspringen jongens: 1. P. de Munck Goes 5.13 mtr. 2. J. Schoonen Spado 5.mtr.; 3. J. Persijn Spado 4.41; 4. F. van Rijswijk 4.20 mtr. Hoogspringen jongens: 1. P. de Munck A.V. 56 1.50 mtr.; 2. J. Schoo nen Spado 1.50 mtr.; 3. F. van Rijs wijk Spado 1.40 mtr.; 4. R. Verburgt Spado 1.35 mtr. Sprint 60 meter: 1. P. de Munck 8 sec.; 2. J. Schoonen 8.2; 3. J. Per- seyn Spado 8.2. Sprint meisjes 60 meter: 1. A. van den Ameele Spado 8.8; 2. H. van Her- turn Goes 9.1; 3. W. de Kodde 9.2 sec. Hoogspringen meisjes: 1. A. v. d. A- meele Spado 1.25; 2. J. de Jongh A.V. 56 1.20 mtr.; 3. W. Kodde A.V. 56 1.20 mtr. Kogelstoten meisjes 1. H. van Her- tum A.V. 56 8.70 mtr.; 2. E. van Hoof Spado 7.98 mtr.; 3. W. de Kodde A.V. 56 7.97 mtr. 4. E. Schoonen Spado 7.74 mtr. Verspringen meisjes: 1. H. van Her- tum AV 56 4.10 mtr. 2. A. v .d. A- mele Spado 4.07 mtr. 3. W. de Kodde 389 mtr. 4. M. Kouwijzer Delta Sport 3.80 mtr. 31 overwinning op het nu definitief gedegradeerde Blauw Wit II. Stand: Swift IV All Ready Animo III Swift III In de derde klas A werd BKC kam pioen en promoveert naar de tweede klas. Voor de Breskense ploeg is dit de eerste stap om het verloren terrein terug te winnen. In de derde klas hoorde dit team niet thuis, maar tengevolge van een reorganisatie van de competities belandde BKC erin. De laatste wedstrijd maakte BKC er een waar schuttersfeest van. Tegen het zwakke Vedo II werd het niet minder dan 017. Vedo II speelde in de week ook nog een wedstrijd en wel tegen Atlas II. Ook deze ging voor de Vlissingse reserves verloren zonder één doelpunt tegen te scoren. Het werd 04. Stand: BKC TOP Ondo II Tjoba III Bij de junioren speelde Swift II tweemaal. Tegen Blauw Wit werd het slechts 8—3, maar tegen Stormvogels ging het uitstekend. Met 213 ver grootte Swift zijn doelcijfers nog wat. Die doelcijlers zijn uit 12 wedstrij den 165—24. Stand: Swift II 12-22 Atlas 10-10 Animo 13-18 Stormv. 10- 9 Togo 12-18 Swift I 9-3 Volharding I 10-16 Volhard. II 10- 1 Blauw Wit 10-13 le klas: Luctor I Tjoba II 25, Vedo I Olympia I 8-1, Atlas I Blauw Wit I 1—5, Togo I Zuid westers I 34. 2e klas: Animo III Blauw Wit II 3—1, Swift IV KVL 5—6. 3e klas A: Ondo II Tjoba III 6_4, Vedo II BKC 0—17, Vedo n Atlas II 04. Junioren: Swift II Blauw Wit 83, Stormvogels Swift II 213. Aspiranten A: Swift B Animo A 212, Stormvogels A BKC 30. Aspiranten B: Swift kwiek Atlas 81, Animo B Onda A 03, Swift snel Zuidwesters 29. Aspiranten C: Swift vlug Ondo B 03, Ondo B Swift vlug 12, Stormvogels D Swift rap 11. Pupillen A: Swift A Atlas 32. Pupillen B: Zuidwesters KVL 0—3. Pupillen C: Luctor Tjoba B 13. BOEKAREST (ANP) Van de negen man sterke Nederlandse ploeg bij de Europese bokskampioenschap pen in Boekarest zijn na gisteren nog slechts drie pugilisten in de strijd. Evenals Rudi Lubbers, Pierre Doo renbosch, Jo van de Broek en Jan Huppen zondag, verloren zwaarwel- ter Henko Baars en vedergewicht Gerrie te Paske al in de eerste ronde van het toernooi. Henko Baars, met weinig techniek begiftigd, maar gevaarlijk voor iedere tegenstander door zijn grote stoot kracht, leed een nederlaag tegen de Italiaan Bruno Fachetti. De scheids rechter maakte in de laatste ronde een einde aan de strijd. Te Paske moest na drie ronden zijn meerdere erkennen in de Griek Dimitrios Tsi- rimos. Later op de avond kwam ook het einde voor lichtwelter Gerrit Schulte. De Griek Dimitrios Zachropoulos ver sloeg hem op punten. ROME (ANP) Een deelnemer aan de Italiaanse toto is in een klap miljonair geworden. De maandag in Rome nog onbekende gelukkige ont vangt voor zijn dertien juist voor spelde uitslagen, waarmee hij de e- nige was, het lieve sommetje van 180 miljoen lires (ongeveer 1.080.000 gulden). Het totobiljet werd in de Noorditaiiaanse stad Bieiia verkocht. vakantieguldens van U vooreen vakantie van lang durig bedlegerige zieken van alle gezindten GIRO 11.55.555 Breda t.n.v. Vakantiefonds ZONNEBLOEM VAKANTIE-ACTIE

de Stem | 1969 | | pagina 15