Het myi BOB blijft be: Dat kan nu-in het nieuwe Effect Plan. Eenvoudig. En verantwoord. Want de Nederlandse namen die erachter staan zijn veilig en vertrouwd. U kent ze. hetAmro-PiersonFund. Een beleggingsidee voor iedereen van de Amsterdam-Rotterdam Bank, Pierson, Heldring Pierson, de Eerste Nederlandsche\brzekeringmaatschappij en de Nationale Levensverzekering-Bank/De Nederlanden van1845. Antwoord op vragen die u zich over modern beleggen zou kunnen stellen: Ik heb altijd gedacht dat beleggen alleen iets was voor mensen met veel geld. Is dat dan niet zo? Dat is inderdaad lang zo geweest. Alleen mensen met tamelijk veel geld konden het zich veroorloven aandelen te kopen. Dat vereiste meestal een groot bedrag ineens. Bovendien moesten ze de aandelen zélf kiezen. En dat vroeg veel tijd en deskundigheid, wilde men niet te grote risico's lopen. Dank zij een beleggingsidee als het Effect Plan is het nu ook voor mensen met bescheidener middelen mogelijk (èn verantwoord) om te profiteren van de koerswinsten die op aandelen kunnen worden gemaakt. Waarom kan ik met bescheiden bedragen nu ineens óók aan aandelen toekomen? Wat u in uw eentje niet kunt, kunt u wel samen met een heleboel andere mensen. En dat is nu precies een belangrijk uitgangspunt van het Effect Plan: gezamenlijk èn regelmatig beleggen. Al die kleine of grotere bedragen bij elkaar vormen een machtig bedrag. En daar is iets mee te doen. Wat voor dwingende redenen kan ik hebben om aan zoiets mee te doen? Er zijn verschillende goede redenen om mee te doen. Laten wij er een paar noemen, X. De kosten van levensonderhoud stijgen jaarlijks zo'n 4%. Dat op zichzelf is al een sterk argument om ervoor te zorgen dat u op uw geld in ieder geval méér procenten maakt. 2. Goed beleggen is niet eenvoudig. Lijkt het dus niet verstandig om dat te laten doen, door mensen aan wie u dat kunt toevertrouwen, omdat het nu eenmaal hun vak is? 3. U kunt nu al met f 40,- per maand meedoen in aandelen. En dat doet u systematisch. Stap voor stap, haast ongemerkt, bouwt u aandelenbezit op. Misschien vormt dat wel de krachtigste reden die u hebben kunt. 4. Als op zekere dag uw deelneming wordt uitgekeerd, betaalt u daarover geen inkomstenbelasting. U ziet, u heeft goede redenen genoeg om deelname eens grondig te overwegen, k Wie staan er eigenlijk achter het Effect Plan? W' Achter het Effect Plan staan twee banken: de Amsterdam-Rotterdam Bank en Pierson, Heldring Pierson. En twee levensverzekering maatschappijen: de Eerste Nederlandsche Verzekeringmaatschappij en de Nationale Levensverzekering-Bank/De Nederlanden van 1845. In alle bescheidenheid: vindt u dat geen vertrouwde namen? Twee banken dus en twee verzekering- maatschappijen. Hoe werkt dat dan? U stort bij voorbeeld per maand f 40.- bij één van de twee levensverzekeringmaatschappijen. Dat is fase 1. U krijgt daarvoor een polis, die meteen uw bewijs van deelneming aan het Effect Plan is. Door middel van die polis zorgen de verzekeringmaatschappijen ervoor dat het Effect Plan wordt voltooid ingeval van overlijden en algehele invaliditeit van de deelnemer. Dat is fase 2. Vervolgens zenden de verzekeringmaatschappijen de ontvangen stortingen (na aftrek van de kosten voor de verzekering) naar het beleggingsfonds van de twee banken: het Amro-Pierson Fund. En door dat Fund, waarin ook u dan belangen hebt, worden aandelen gekocht. En dat is fase 3. Mogen wij het nog even op een rijtje zetten? 1. U verricht uw storting 2. U bent verzekerd 3. Uw geld wordt belegd. Hoe lang kan ik meedoen aan het Effect Plan? U kunt aan het Effect Plan meedoen voor een periode van 10, van 15 of van 20 jaar of tot uw 65ste. In dat laatste geval moet de minimale periode 6 jaar zijn. Op het moment dat u start kiest u de periode die u aanstaat. Wat is nu mijn profijt van de aandelen die het Amro-Pierson Fund koopt. Zoals gezegd koopt het Amro-Pierson Fund aandelen met het geld dat zij via de verzekeringmaatschappijen ontvangt. Wanneer nu uw deelname-periode van het Effect Plan voltooid is, krijgt u van de verzekeringmaatschappij uw uitkering: naar keuze in participaties in of in contanten. In die uitkering komen de koersontwikkelingen van de aandelen rechtstreeks tot uitdrukking. En zo profiteert u optimaal van de koerswinsten die er gedurende uw deelname-periode zijn gemaakt. Maar als de koersen nu eens niet stijgen? Koersen van aandelen - ook van de aandelen die het Amro-Pierson Fund koopt - gaan natuurlijk niet altijd in een rechte lijn omhoog. Maar de beleggingsspecialisten van het Fund volgen een doelbewuste taktiek: spreiden en selecteren. Ze kiezen niet de aandelen van één onderneming, maar van vele ondernemingen in binnen- en buitenland. Dat is spreiden. En ze zoeken met behulp van moderne technieken naar die aandelen die de beste koersverwachtingen bieden. Dat is selecteren. En deze deskundigen weten uit ervaring, dat zo'n wetenschappelijk beleid op langere termijn de beste kansen op maximaal profijt geeft. Overigens: u wordt regelmatig op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen, zodat u de groei van uw deelneming kunt volgen. Wie zijn de mensen die het Amro-Pierson Fund beheren en (dus ook met mijn geld) de aandelen kopen? Het zijn de beleggingsdeskundigen van die twee bekende bankinstellingen: de Amsterdam-Rotterdam Bank en Pierson, Heldring Pierson. Door jarenlange ervaring in de beurs- en bankwereld zijn1 ze getraind in het beoordelen van de toekomstmogelijkheden van aandelen in alle delen van de wereld. Zij hebben een scherp oog voor de aantrekkelijkste mogelijkheden van belegging. Die f 40.- per maand, is dat de minimale inleg? Inderdaad, dat is het minimum. Maar u kunt zoveel inleggen als u wenst. Betaalt u per maand, dan is de minimale storting f 40,-. Per kwartaal is het minimum f 125,-; per halfjaar f 250,- en per jaar f500,-. Moet ik voor die verzekering medisch gekeurd worden? Nee, dat is als regel niet nodig. Tenzij u ouder bent dan 55 jaar. Maar dan zijn de kosten van het onderzoek voor rekening van de levensverzekering maatschappij. Als ik nu eens plotseling niet langer door wil gaan met mijn stortingen - wat dan? Als u, om wat voor reden dan ook - zich wilt terugtrekken uit het Effect Plan kan dat te allen tijde, Het is op zo'n moment natuurlijk wèl goed om er even bij stil te staan dat het optimale resultaat van deelneming gebaseerd is op het volmaken van de gekozen periode. Maar mocht u na enkele jaren willen stoppen, dan wordt de inmiddels gevormde waarde terstond uitgekeerd. Als mijn deelname-periode voorbij is en ik de uitkering ontvang, moet ik dan belasting betalen? Als aan het eind van uw deelname-periode (of ook tussentijds) uw deelneming wordt uitgekeerd, betaalt u daarover geen inkomstenbelasting. Hoeveel procent groei van mijn geld mag ik eigenlijk verwachten? Het is bij beleggingen altijd lastig om voorspellingen te doen. Wel kunnen de beleggings deskundigen aan de hand van cijfers van de afgelopen jaren zien hoe de gemiddelde koersstijgingen geweest zijn. En dan komen zij totzeer gunstige getallen. Percentages van 8,10 en hoger zijn geen zeldzaamheid. Met wie moet ik contact opnemen als ik mee wil doen? U kunt contact opnemen met uw eigen verzekeringsadviseur of met één van de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank, Pierson, Heldring Pierson, de Eerste Nederlandsche Verzekeringmaatschappij en de Nationale Levensverzekering-Bank/De Nederlanden van 1845, Zal ik meedoen? Dat zou een verstandig besluit zijn. Zal ik meteen contact opnemen? Dat zou een uitstekend begin zijn. Effect-Plan (storten - verzekeren - beleggen): de verantwoorde manier om te profiteren van de koerswinsten op aandelen. Zou u f40.-per maand in aandelen willen beleggen? Effect Plan „Nashville skyline", de nieuwste elpee van Bob Dylanl heeft de geheimzinnigheid rond deze zanger alleen nog maar groter gemaakt. Pop-exegeten luisteren avonder] lang naar deze korte Dylan-elpee, die op dit mornetl in Nederland de meest verkochte lp is, om de verwarring te overwinnen en over de eerste schok heen te komen. Maar Bob Dylan is altijd ongrijpbaar geweest sinds hij in het begin van de zestiger jaren voor het eerst van zich liet horen. Hij is een wegloper en een zwerver, die in 1959 zijn eerste baantje krijgt in een strip- teasebar in Central City, Colorado, in februari 1961 naar het Greystone Hospital in New Jersey lift om zijn voorbeeld Woody Guthrie, die zwaar ziek is, te bezoeken, en in november 1961 wat aarzelend de CBS- studio binnenstapt voor twee sessies, waaruit zijn eerste lp „Bob Dylan" ontstaat. In de folk-wereld in Ameri is men weg van Dylan. Robert Shelton noemt hem in de New York Times een kruising tussen koorknaap en beatnik. In de komende jaren maakt hij vier elpees vol regelrechte aanvallen op het sociale onrecht, de oorlog, rassendiscriminatie en cynische beschrijvingen van zijn beleve nissen als lifter en (later) als motorrijder. Wij in Nederland zien het nog meer in Anneke Grönlo, en Rob de Nijs. Het duurt tot het' voorjaar van 1965 tot Dylan r pokend wordt. De doorbraai is echter niet de waardering simpele folkstljl, maar et doordringende rockgeluid van Subterranean homesick- oiues. Hij wordt populair als J juist de gitaar-mondharmo nica-formule afgezworen heeft Iinet ^en roek-combo gaat <!n' aar in Nederland j dekt men hem dan pas als p, "protestzanger", die het zo eenvoudig en raak kan zeggen. D,ie. overgang van folk naar wat hij noemde „folkrock" shockeerde velen, het is zoiets vloeken in de kerk. Paul ('°en nog volkszanger „o ^arfunkel) noemde het Ta 'S' aan de goede zaak", nrnti was het iaar van de p "Jestsongs, Vietnam, Provo iedereen schreef over profeet

de Stem | 1969 | | pagina 28