.Misschien word ik wel invalide EDDY MERCKX KLOPTE GIMOND1 IN TIJDRIT SCHOLTE: RECORDS Heikant werd een toevluchtsoord voor wielrenners blije gezichten, Sporttoto „De Meeuwen" kan ronde verder komen Zeeuwse bond opgeheven STEEDS MEER LAST VAN KNIE ZES COUREURS POHTIAC TIJD t wordt tijd, dat u er óók een draagt GOED LEVEN KORFBAL DE STEM VAN ZATERDAG 31 MEI 1969 WILLY DULLENS (24) (Van onze sportredactie) SITTARD Het fraaie zomerweer schiep de illusie in zuidelijker oorden ie toeven. Met enige fantasie kon men zich in Rome op de Via Veneto of in Parijs op de Place Pigalle wanen. Langs de drukke verkeersweg flaneerden de mensen en op de terrassen verpoosde men met ijsgekoelde drinks. Willy Dullens genoot van de milde avond. Niettemin was hij verre van vrolijk ge stemd. Wie over het grootste drama in zijn leven vertelt, kan dat nauwelijks zijn. December 1966 werd Dullens, die op dat moment een fantastische carri ère als voetballer leek tegemoet te gaan geopereerd aan een voetbalknie. Dat gebeurt wel meer bij voetballers. Maar na deze operatie lekte uit de om geving van de behandelende chirurg onheilspellend nieuws uit. De chirurg zou gezegd hebben: „Als het mijn zoon was zou ik blij zijn als hij zijn leven lang normaal zou kunnen blijven lopen". Er was, in die dagen, nergens bevestiging van het gerucht te krijgen. De chirurg zweeg. En Willy Dullens, waarschijnlijk toen nog onwetend, zweeg. Hij koesterde zich tussen de witte lakens in de hoop spoedig weer triomfen op de gr ismat te vieren. Maar tweeëneen half jaar later blijkt hoezeer dat gerucht destijds op waarheid berustte. Dullens kan nauwelijks meer normaal lopen. Hij trekt nu al met het rechterbeen en zijn knie wordt van week tot week slechter. Als hij, kappersleerling, enige uren heeft gestaan, krijgt hij 's avonds een dikke knie. AJs hij gefietst heeft krijgt hij een dikke knie. Als hij een poosje heeft gelopen krijgt hij een dikke knie. Dullens„Ik weet niet hoe dat verder moet gaan met mij". Willy Dullens vertelt: „Het was augustus 1966. Sittardia speelde tegen Vitesse in Arnhem. Frans de Munck stond in het doel en als ik tegen hem speelde nam ik me altijd voor een doelpunt te maken, omdat ik vroeger altijd zo'n bewondering voor hem had. Ik had al 10 gescoord toen wij een penalty kregen toegewezen. Ik dacht: nou stuur je De Munck even in de ver keerde hoek. Maar hij zette mij voor schut, want hij viel precies in de goede koek en stopte de bal. Dat zat me natuurlijk niet lekker. Ik wilde me revan cheren door nog een doelpunt te maken. Gruisen kreeg op links de bal. Hij centerde naar mij en ik deed net alsof ik de bal aan hem wilde teruggeven, maar meteen schoof ik het leer tussen twee verdedigers door en ging er zelf achteraan. De verdediger van Vitesse, Van Ingen, stopte mij af met een arm, ik raakte uit balans en viel met mijn rechterbeen in een vreemde kronkel onder me. En Van Ingen viel boven op dat been. Toen was het gebeurd. Ik verging van de pijn en schreeuwde het uit". Frans de Munck kwam uit zijn doel. Hij wist direct dat het erg was. „Willyr Willy" zei hij, schudde het hoofd en liep weg. Ik strompelde het veld af en keek de wedstrijd verder uit op de reservebank. Toen ik me na afloop ging verkleden was de knie al zo dik dat ik bijna mijn broek niet meer aan kreeg. Op weg naar huis vroeg ik: „Zullen we niet naar het ziekenhuis gaan?" maar mij werd geadviseerd thuis met ijs te gaan werken en te rusten. Vier weken bleef ik dat doen, toen begon ik weer lichtjes met de training. Maar ik voelde steeds aan de achterkant" van de knie pijn. Het was alsof [iemand me voortdurend met een mesje erin stak. Het publiek juichte echter weer en tenslotte wen je ook aan pijn. In oktober speelde ik de interland f tegen de Tsjechen. Daana die tegen Denemarken, mijn beste en tevens laatste. Ik kreeg weer teel last van mijn knie, maar bleef spelen. Tegen DWS, tegen Sparta. Toen ging het niet meer en ben ik geopereerd. Ze hebben er de binnen- en buiten [meniscus uitgehaald en de kruisbanden ingekort. „Twintig dagen lag Ut in het ziekenhuis en ik viel zeven kilo af. Zo vrat ik me op dat ik daar lag terwijl men buiten voetbalde. Ik woog nog maar vijftig kilo. Eenmaal thuis hoorde ik links en rechts dat men mij niet veel kans meer gaf nog ooit te voetballen. Maar verbeten begon ik aan de training. Maandenlang oefende ik vijf uur per dag en ik was serieuzer dan ooit. Mijn rentree kwam op tweede kerstdag 1961 in Utrecht tegen DOS. Ik kan het nu ivel vertellen: „Ik had toen direct het gevoel dat ik nooit meer de oude zou worden". Het ging niet meer zo soepel. Maar ik kon toch niet geloven dat ik zou moeten ophouden. Later werd de pijn in de knie steeds erger. Toen pas begon ik te denken: dit duurt niet lang. In die dagen zei de chirurg die me geope reerd had voor het eerst: „Ga maar eens kijken naar een ander beroep". Maar ik zei: Dokter, het gaat goed met me. December 1968 speelde ik mijn allerlaatste wedstrijd, een oefenpartij tegen een amateurclub, ik kon toen bijna niet meer lopen. Daarna heb ik niet meer gespeeld". Het bestuur van F.S.C. adviseerde me: ga eens naar de Duitse specialist dr. Weiss, maar ik had een geweldig vertrouwen in chirurg Bronswijk. Na aandringen ging ik toch naar Aken. Dokter zei ik, zegt u mij eerlijk wat er aan de hand is. Hij antwoordde na het onderzoek: je moet direct stoppen, als je doorgaat gebeuren er erge dingen. Als je drie maanden later bij me was gekomen zou het al te laat zijn geweest, dan had je een stijf been gehouden. Ik was sprakeloos, ik kon geen woord meer uitbrengen, zo geslagen was ik. En nu voel ik dat het met de knie steeds verder achteruit gaat. Fatsoenlijk lopen is er al niet meer bij. Waar ik dat aan verdiend heb? Ik heb altijd geleefd als een goed sportman. Alles heb ik voor de sport gedaan. Als we met het Nederlands elftal waren «n de club ging 's avonds op stap, ging ik nog wat wandelen en daarna met een naar bed. En tegen de mensen ben ik altijd aardig geweest. Nu heb ik gehoord dat Ajax een benefietwedstrijd voor mij zou willen spelen in Lim burg. Cruyff en Keizer hebben me laatst nog gezegd: Willy, als je ons nodig nebt, staan we achter je. Over de toekomst ben ik in elk geval verre van gerust. Misschien word ik wel invalide. Waar dat eindigt (ADVERTENTIE) „Misschien word ik wel invalide. Waar dat eindigt (Van onze sportredactie) GRONINGEN Henk Seholte heeft zijn kandidatuur voor de we reldtitel anker kader 47/2 duidelijk gesteld. De Eindhovenaar, al voor het begin van dit toernooi in Groningen getipt als de grote favoriet, maakte in de derde ronde duidelijk dat hij niet gemakkelijk te kloppen is. Tegen Tiny Wijnen fonkelde de ster van Seholte opnieuw. Met de Argentijn Girvez, en de niet in dit gezelschap thuishorende Japanner Otsuki had hij hij niet vele moeite gehad, maar Wij nen achtte men tot sterke tegenstand in staat. Seholte liet het zover niet komen. Toen Wijnen de aquitstoot gemist had was het meteen een bekeken zaak, want Seholte maakte de partij in een beurt uit. In een ruk maakte hij de benodigde 400 caramboles vol en dat betekende een evenaring van de re cords hoogste serie en partijgemiddel- de, die op naam staan van de Frans man Marty. Seholte zal nog het meest bevreesd moeten zijn voor de opvallend sterk spelende Spanjaard Galvez, die ook in de derde ronde ongeslagen bleef. Galvez, die het steeds met een figu rantenrol moet stellen komt in Gro ningen verrassend goed voor de dag. De Argentijn Girvez moest in drie beurten toezien hoe Galvez gemak kelijk scorend de 400 caramboles vol maakte. Ook Schrauwen kwam onge slagen uit de derde ronde. De Belg versloeg de sterke Duitser Dieter Müller in vier beurten. Ludo Dielis had eveneens vier beurten nodig om de nors kijkende Otsuki te kloppen met de klinkende cijfers 400-3. De uitslagen van de derde ronde luiden (.respectievelijk aantal caramboles, aantal beurten, hoogste serie en moyenne): Wijnen Seholte Galvez (Sp.) 400 Girvez (Arg.) 86 368 133.33 76 28.66 Dielis (Belg.) 400 4 223 100.00 Otsuki (Jap.) 3 4 1 0.75 Schrauwen (B.) 400 4 277 100.00 Müller (WD1.) 128 4 68 32.00 Na drie ronden is de stand: Galvez pnt hgst serie alg.bgem. 6 368 75.00 Seholte 6 400 66.66 Schrauwen 6 304 63.15 Dielis 4 345 69.64 Müller 2 199 49.00 Girvez 0 188 31.60 Wijnen 0 156 24.31 Otsuki 0 54 6.42 SAN MARINO (ANP) De Belg Eddy Merckx heeft gisteren in de tijdrit van Cesenatico naar San Ma rino zijn positie als leider in de Ronde van Italië nog versterkt. Hij reed de vijftiende etappe over 49,3 kilometer in 1 uur, 14 minuten en 15 seconden. Merckx rekende in de ze tijdrit af met zijn grootste con current Felice Gimondi, die 2 minu ten en 56 seconden op de Belgische coureur achter raakte. Gimondi staat nu na Merckx op de tweede plaats in het algemeen klassement op bijna twee minuten, en het lijkt er op dat Merckx de overwinning niet meer kan ontgaan. Merckx steekt in prima vorm, dat bekende ook Felice Gimondi: „Merckx is een groot kampioen die moeilijk te verslaan is. Dat heb ik in de tijdrit ondervonden." In het algemeen klassement wordt de der de plaats ingenomen door de Italiaan Zilioli en de vierde door zijn land genoot Schiavon op respectievelijk 3 min. 54 sec. en 4 min. 32 sec. ach ter Merckx. De uitslag van de tijdrit luidt: 1. Merckx (Bel) 1 uur, 14 min. 15 sec. (gemidd. snelheid 39,848 km per uur) op 1 minuut 7 seconden 2. Gimondi (Ita), op 2'56" 3. Ritter (Den), op 3'23" 4. Zilioli (Ita), op 3'40" 5. Schiavon (Ita), op 3'45" 6. Altig (W- Dl), op 4'06" 7. Michelotto (Ita), op 4'32" 8. Bitossi (Ita), op 4'55" 9. Colombo (Ita) en op 6'16" 10. Vifian (Zwi). De zevende etappe van de Ronde van de zes Provinciën, een rit over 81 kilometer van Digoin naar Roan- ne, is gewonnen door de Belg Eric Leman. Raymond Poulidor bleef eer ste in het algemeen klassement, Le man werd ritwinnaar door sneller te sprinten dan Fontanelli (It), Abt (Zwi) en Genty (Fra), die met hem een voorsprong van een paar hon derd meter op het voltallige peloton hadden genomen. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Eric Leman (Bel) 81 km in 2 uur, 2 min, 9 sec, 2. Fontanelli (Ita), 3. Abt (Zwi), op 2 sec 4. Genty (Fra), op 18" 5. Godefroot (Bel), 6. Janssen (Ned), 7. Wright (G-Br), 8. Van Springel (Bel), 9. Pifferi (Ita) en vervolgens het peloton. De kopgroep van het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Poulidor (Fra) 24 uur, 57 min, 52 sec, op 9 sec 2. Bracke (Bel), op 1 min, 2 sec 3. Pingeon (Fra), op 2'41" 4. Anquetil (Fra), op 3'06" 5 Van Neste (Bel), op 3'07" 6. Gutty (Fra), op 4'29" 7. Van Springel (Bel), op 4'49" 8. Galdos (Spa), op 5'01" 9. Gonzales (Spa) en op 7'27" 10. Theil- leira (Fra). Felice Gimondi: „Merckx is moeilijk te verslaan." DEN HAAG (ANP) De cijfers van de sporttoto van het weekeinde 25/26 mei, nummer 41, zijn: Aantal deelnemers: 688.785; Inleg: f 1.487.532,60; Prijzenbedrag: g 669.389,67; Eerste prijs: f 200.816,90, een aanmelding, bruto f 200.816,90; Tweede prijs: f 133.877,95, 32 aanmel dingen, bruto f 4.183,60; Derde prijs: f 200.816,90, 527 aanmeldingen, bru to f 381,-; Extra prijs: f 133.877,93. 236 aanmeldingen, bruto f 567,20. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA Van de 32 clubs, die overgebleven zijn in het bekertoer nooi van de zaterdagciubs kunnen er vandaag drie de volgende ron de halen. De Meeuwen ontvangt de derdeklasser Excelsior (Pernis), De Zoutelanders die reeds een ster ke tweedeklasser uitschakelden, moeten ook in staat zijn deze tegen stander te verslaan. De enige Brabantse club, die over gebleven is. Wit Zwart, lijkt het op eigen terrein te kunnen redden tegen S.V.Ó.W. uit Oude Wetering- Al blijft het oppassen, gezien het resultaat van die club tegen het Oosterhoutse S V.V. Als de Capellenaren volledig aan kunnen treden, dus met doelman Van der Heijden, zit er winst in. Wissenkerke Kloetinge is een Zeeuwse aangelegenheid. Gezien de stand in de competitie lijkt Kloetin ge de beste papderen te hebben, al werd in de lopende competitie op het veld van Wissenkerke verloren Voor de landscompetitie hebben na de wedstrijden van tweede pink sterdag V.V.O.G. en Spakenburg de leiding. V.V.O.G. kan aan de kop blijven, aannemende dat het bij Quick Boys te Katwijk aan Zee bei de punten verovert. Het zo goed be- gonen W.V.F. uit ZwoUerkerspel is na de laatste wedstrijden terugge zakt en daar zal Excelsior (Maas sluis) wel van profiteren voor de ti tel. De stand is nu: V.V-O.G. 5-7: Spa kenburg 5-7: Excelsior 4-5; W.V.F 5-4; Quick Boys 5-1. Programma: Quick Boys V.V. O.G.; W.V.F. Excelsior (M)- Bekertoernooi: De Meeuwen Excelsior (P); Wit Zwart S.V.O.- W.; Wissenkerke Kloetinge; D.O.- V O. Huizen: Vlug en Vaardig N.D.S.M-; Zwaluwen '30 S.D.C.P-; IJsselmeervogels Sparta (N); 's- Gravenzande S.V. Barendrecht Rijsoord Vl'aa-rdingen; Sliedrecht Maasdijk; S.S.V.U. - S.H.O.; Drenthina Enter Vooruit: Blauw Wit Excelsior; O-N.S. D.T-S.; W.H.C. B.S.V.V.; Voorwaarts Klaziriaveen. (Van onze sportredactie) HEIKANT Het rustige, langge rekte dorpje Heikant schijnt een bij zondere aantrekkingskracht op wiel renners te hebben. Drie jaar gele den begon de „trek" van de cou reurs naar de ruim 1000 inwoners tellende gemeenschap, op de Neder lands-Belgische grens, met de ver huizing van de Amerfoortse ama teur Peter Kisner naar Heikant. Door die komst van Kisner kwam het aantal plaatselijke rijders, met de in Heikant getogen Peter Vonek, op twee. Heinny Gijzel maakte met zijn succesvolte start in de wieler sport het trio vol. Vorig jaar werd de wielerkoloaiie opnieuw uitgebreid met de komst van Frans Kisner (18), die hst huis van zijn inmid dels getrouwde broer betrok. In fe bruari van dit jaar werd het gezel schap internationaal toen de Austra liër Jeffrey Austin zich vestigde bij Frans Kisner in die Magldialen-astraat 27. De laatste aanwinst in Heikant is de Engelsman John Hill, die maandag arriveerde voor een ver blijf van twee weken. Daar zat het echter niet bij blijven, want in twee dlagem heeft hij reeds beslist dat hij zich voorgoed in Heikant wil vesti gen. Begin volgende maand vertrekt hij daarom voor enkele weken naar Engeland om zijn vrouw en zoontje te halen- Wat deed Hill zo vlug besluiten, zijn leven verder in Heikant, een dorpje waar hij in Engeland nog nooit van gehoord had, te slijten? Hiïl': „In die eerste plaats hou ik erg vatn hot platteland. Ik heb wel iswaar bijna mijn hele leven in de stad (Colchester, Essex) gewoond, maar ik ben in een klein dorpje als Heikant geboren". Belangrijk voor Hill, en voor de andlere renners, is natuurlijk de gunstige ligging van Heikant, waaruit zij gemakkelijk in België kunnen koersen. John HiU, van beroep elektricien, hoopt van zijn prijzen in de Neder landse en Belgische wedstrijden te kunnen leven. Hij is inmiddels in gelijfd iin de 'Clarijsploeg. Over niet al te lange tijd hoopt Hall, dit i331" kampioen van Essex, over te gaan malar die profrijen- De vraag: wat te -doen bij een mislukking als beroeps- renner, is zowel voor John Hill als voor Peter Kisner (beiden 24) bij zonder actueel. Kisner: „Ik kijk het bij de be roepsrenners een jaar of twee aan. Gaat het niet, dan stop ik er mee". Het eventuele einde van zijn wieier- carrière zal voor Kisner in ieder ge val niet het einde van de „Heikantse periode" betekenen, „Het is hier goed leven. Ook als ik niet meer fiets blijf ik hier. Mijn vrouw en ik zijn helemaal ingeburgerd en een huis als we hier hebben krijgen wjj in de randstad Holland niet'', aldus Peter Kisner. Voor Frans Kisner en Jeffrey Austin liggen de zaken anders. Frans Kisner staat als eerstejaars- amateur nog aan het begin van zijn loopbajam, terwijl de 22-jarige Jef frey Austin voorlopig in november terugga-at naar Australië om daar het zomerseizoen te kunnen meema ken. Voor Austin eindigt dan de lan ge trip door Europa. Drie jaar spaarde hij om enkele leerzame maanden door te brengen in Italië, België, en Nederland. Ook Ausitui denkt er echter over terug te komen cm zich voor langere tijd in Heikant te vestigen. De Australiër woont met Frans Kisner in een klein huisje dat ook Peter Kisner de eerste tijd als on derdak diende. Ook Hill, die in En gelse koersen in contact kwam met Poter Kisner, heeft al eon woning waar hij na de verbouwing in zal trekken- De Engelse coureur is voor zichzelf van overtuigd dat hij er voor lange tijd zal blijven. ,Ik ben voor de eerste maal in Neder land, maar ik heb in een paar da gen ai genoeg gezien om te beslis sen dat ik hier blijf', aldus HUI, die niet kan begrijpen dat veel V3.n zijn Engelse collega's op het conti nent moeilijk konden wennen. „Zij zijn volgens mij te kort geble ven om aan de rijstijl op het vaste land te kunnen wemlnen In Enge land wordt er veel rustiger gefietst. De coureurs zijn te belleefd. Er wordt niet zoalls ir» België en Neder land om «Ie prijzen geknokt- Daarbij zijn de En-gelsen slechte wegen niet gewend, waardoor zij snel afknap pen. Door hum verhalen krijgen de jonge Engelse amateurs echter een verkeerde indruk van de wielrenne rij op het continent". John Hill heeft zich intussen «1 aangepast aan het levensritme van de coureurs in Heikant. Bijna dage lijks trekt hij met Peter Kisner over die grens om te koersen. Staat er geen wedstrijd op het programma dan wordt er in Z.-Vla-anderen getraind. De inwoners van Heikant zijn er ai aan gewend steeds nieuwe gezichten te zien. Dat er in Heikant geen onderscheid wordlt gemaakt tussen de eigen - en „ingevoerde" renners blijkt wel uit bet feit dat er voor Heinny Gijzel en de gebroe ders Kisner samen een supporters vereniging is. THEO KLEIN. (Van onze korfbalmedewerker) GOES In slot Osteinde in Goes is een belangrijke vergadering van de Zeeuwse korfbalbond gehouden. Als enig punt stond op de agenda de opheffing van die bond- Voorzit ter Marteijn lichtte dit punt toe, waaruit bleek dat de opheffing een logisch gevolg is van de reorganisa tie in landelijk verband waarbij de Zeeuwse korfbalbond onlangs heeft voorgestemd. De bedoeling vain de reorganisatie is tot een betere organisatie en com municatie te komen. De Dordrecht- se korfbalbonid, de Schouwen Dui- velandtee korfbalbond, de korfbalbond Goeree-Overflakkee en de Zeeuwse korfbalbond zullen in dieze organisa tie samengaan in de afdeling Zuid- West. Het is de bedoeling voor het werk in deze afdeling een betaalde administrateur aan te trekken. Na- da, t de voorzitter op enkele vragen uit de vergadering nog een uitvoe rige toelichting gaf, ging men tot stemming over. Van de 41 uit te brengen stemmen bleken er 39 voor opheffing en 2 tegen, van de korfbal vereniging Zuidwesters uit Souburg. Het voorstel wend dte ruim met de vereiste tweederdemeerderheid aangenomen. Peter Kisner (links) en John Hill, licht trainend in de buurt van Heikant.

de Stem | 1969 | | pagina 13