1RLAT® Bij Zuidnederlandse tafeltenniskampioenschappen Legierse bewees te kunnen zegevieren HUNTER KO DE VRIEZE SNELSTE bankwerkers lassers meubelmaker machinale houtbewerkers en enkele ongeschoolden Robert won motorcross in Stekene Snelle beslissing in Nieuwvliet nault4 iesals Uigente auto kant mee eens, gemaakt. ires invullen) I Mieke ten Broek was samen met de Belgische kampioene Stass veel te sterk voor Mary van Ruiten en Vero nique van der Laan. Zij wonnen deze finale met 21-8 en 21-15. Door dit re sultaat behaalde de deze dag bijzon- der goed spelende Mieke ten Broek haar derde eerste prijs. Volleybal LEGIA WARSCHAU [EN AZS WARSCHAU ZEGEVIERDEN DE UITSLAGEN Te Rijen DE LEREN ZOOL GALVANITAS N.V. u 15 VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN DINSDAG 27 MEI 1969 19 tv -U. .O. i briefje peetecielisnietiM^t. B.T.W. *f ïmportenr)^ I B.T.W. af importeur) iterlijk 14 degen ven n, aan onze afdeling opgaven kunnen niet Nederland en België cht. Buiten Nederland in rekening gebracht, verzoeken u dringend vermelden. ijk van de postbeetei- Zuideurepese lenden tand per week fie ij»'» --M»-[ejeX*®® {•ïeMMrt*****'**- t/fTl e •Je-».*'*»*1*®*' vermelden. SCHOOFS: ENKELSPELTITEL (Van onze tafeltennismedewerker) rrEDA Een sterke nationale en internationale deelname kenmerkte f L. de Bredase vereniging Bel- Üeorganiseerde Zuid-Nederland- l« tafeltenniskampioenschappen. f'Z ereklasse wisten zich uiteinde- 1 bij de laatste vier te plaatsen vm der Helm, Bert Schoofs Suijs- K en als enige buitenlander de Sh Schneider. Het werd een Ne- Herlandse finale, die Bert Schoofs in vij[ sets van Van der Helm won. Sensatie was er in het heren-dub- helspel Bert Schoofs - Carel Deken versloegen eerst Suijskens en Van der Helm, doch werden op hun beurt in de finale verslagen door de Ne- Blanda-Belgische combinatie Zand- vliet - Lankman. Van der Helm leed een derde ne- i derlaag de mixed dubbel tegen het duo Suijskens - Nielen, dat zich in de I finale plaatste. Hierin kregen zij te gen over zich Mieke ten Broek en I jjaar verloofde, de Duitser Gemisch. Deze finale betekende voor Mieke ten I Broek de eerste zege van de dag. Mary van Ruiten had een off day, I want zli werd in het enkelspel reeds in de voorronden verslagen door de jonge vechtlustige Van Moorst. Voor j de eindstrijd plaatsen zich Mieke ten k en Veronique van de Laan. j De in het komende seizoen voor Ned- Lloyd uitkomende Mieke ten Broek won met 21-19 en 21-13. Evenals bij de heren leverde de finale damesdub- bel een overwinning op voor een Bel gisch-Nederlandse combinatie. Ook bti de jeugd is er van het begin tot het eind fel om de prijzen ge- streden. Vooral de Luxemburgse ver- I erasing Doesch deed het bijzondeT goed. De sterkste Nederlandse junior i Van der Zee slaagde erin de Lux- emburger Cloos in de eindstrijd te I bedwingen. j De beker voor de beste jeugdver- i enigmg was voor R.E.A. met 9 punten I voor J.C.V. 8,5, Phoenix 8 en de or- j ganisetende vereniging Belcrum met 17 punten. Resultaten: finales herenenkel. Ereklasse: 1 B. Schoofs; 2 B. van der Helm. Overgangsklasse: 1 T. Bak ker; 2 K. Nico (Tsj.slow.). Hoofdklas- j se: 1 C. Boor; 2 C. Hahraken. Ie klasse: 1 J. Mars; 2 A. van Dijk. 2e 1 E. Eberholt; 2 Giebmacher. 1 K. Wortmann; 2 F. van I Meel. 4e klasse: 1 A. Tollwerth, 2 T. IRitchi. Finales: heren-dubbel: ereklqsse: 1 1 L. Zandvliet-F. Lankman; 2 B. Schoofs-C. Deken. Hoofd-oveirgangs- klasse: 1 J. van Unen-J. Boor; 2 P. van Schie-E. Falleaux. Ie klasse: 1 F. Demol-R. van Meel Firenze; 2 G. j van Leeuw-A. van der Steen. 2e 1 P. van de Bos-L. Verlinden; 2 J, van de Wal-R. van Doornik. 3e 1 K. Wortmann-F. Tolwerth; 2 P. van de Riet-J. Tuerchers. 4e 1 P. Ritchy-J. Korpmacher; 2 ST.-ANTHONIS (A.N.P.) Het foolse Legia Warschau heeft maan- "ij de heren het internationale volleybaltoernooi in St.-Anthonis gewonnen. Ook bij de dames toonde «n Poolse ploeg zich de sterkste. Khtaem? de tUeJ "aar AZS War' De eindstanden: heren: 1 Legia "voehau; 2 AZS Warschau; 3 Pe- wchema Banska Bystrica (Tsj.); 4 X Hamburg; dames: 1 AZS War tel2JUUiP"st Boedapest; 3 Kara- kmdhoven; 4 Clamart, Parijs. i stHiuETBAIjDe halve finalewed- «n!l.voor de KNVB-beker tussen on u at w,? zaI woensdag 4 juni wmï Willem-II-terrein te Tilburg «tipifisKul!1 Het aanvangstijd- (ADVERTENTIE) L. Crausen-H. Spies. Dames-enkel: hoofdklasse: 1 M. ten Broek; 2 V. van der Laan. Ie klasse: 1 H. van Unen; 2 V. van Moorst. 2e klasse: 1 F. Delamarre; 2 J. Olts- hoorn. 3e-4e klasse: 1 E. Kools; 2 N. Lammers. Dames-dubbel: Hoofd-le klasse: 1 M. ten Broek-M. Stass; 2 M. van Ruiten-V. van der Laan. 2e-3e-4e klasse: 1 L. Oltshoorn-F. Delamarre; 2 J. Immers-J Keijser. Mixed-dubbel: ere-hoofdklasse: 1 M. ten Broek-U. Gemisch; 2 M. Nie- len-J. Suijskens. Overgangs-le klas se: 1 N. van Herk-C. van Moorst; 2 L. de Krijger-C. van Iersel. 2e-3e-4e klasse: 1 J. Salomé-S. de Geus; 2 N. Lammers-D. Verhoeekx. De verenigingsprijs voor het beste seniorteam ging dit jaar naar Scylla met 15,5 punt voor WV met 13 en NedLloyd met 10,5 pnt. Finales junioren: enkelspel jon gens: klasse A' H. v. d. Zee sl. Cloos 21-17, 21-17; klasse B: Pütz sl. A. de Laat 21-18 21-5; dubbelspel: Van der Zee-Verstraete sl. R. Meyer-B. Wit 17-21, 21-7,21-6; klasse B: Wens-Coul sl. Stéinmetz-Witte 21-10, 21-10. Enkelspel meisjes: A. v. d. Moost sl. M. v. d. Bergh 21-17, 21-10; dub belspel meisjes: Van de Berg-Van Moorst sl. Alstoorn-Vonk 21-15, 13-21, 21-10; gemengd dubbel: Vree- de-Mokveld sl. Verbraak-Wagema- kers 14-21, 21-5, 21-18. Enkelspel aspiranten: J. Cloos sl. W. Balvoor 21-8, 21-9; dubbelspel as piranten: Eikemans-Wagenaars sl. De Bock-Teegels 21-18, 21-14. Einduitslag junioren verenigings- prijs: 1 REA 9; 2 JEV 8,5; 3 Phoenix 8 en Belcrum 7 punten. (ADVERTENTIE) Bert van der Helm: nederlaag in vijf sets tegen Bert Schoofs in de finale van het heren-enkelspel van de zui delijke tafeltenniskampioenschappen. CIGARETTES (Van een onzer wielermedewerkers) STAMPERSGAT Peter Legierse heeft voor het talrijke publiek in Stampersgat laten zien dat hij toch in een wielerwedstrijd op de eerste plaats kan finishen. Het moet hem blijkbaar hoog hebben gezeten dat hij na zijn overwinning in Olympia's Toer de nodige kritiek kreeg te slik ken. Eén van die kritieken was dat hij dit seizoen nog geen criterium had gewonnen. In Stampersgat pakte hij zijn eerste overwinning. Voor een groot aantal toeschouwers is het op het zware parcours een ware afvalwedstrijd geworden. Vele ren ners moesten op de vlakke stukken in de polder afhaken. Reeds na twee zware ronden - 10 kilometer - ont stond de beslissende ontsnapping. Deze werd ingeluid door Leo Em- bregts. Hij wilde voor zijn eigen plaatsgenoten zijn sterke rijden van de laatste tijd bevestigen. Met hem sprongen mee Willemse, Van Don gen, Duyker, Van de Klooster, Kro nen, Bogers, Van Dorth, Van Hasselt en Lcrgierse. Door elkaar goed af te lossen nam deze groep al snel een comfortabele voorsprong. Na dertig kilometer bedroeg die reeds één mi nuut. Uit het peloton was na veertig kilometer nog een groep weggespron gen met onder andere Piet Maas en Ferry Buermans. Hun achterstand was echter de groot om nog enige kans te maken bij de leiders te ko men. Na de twee ploegjes kwam het verbrokkelde peloton. Inmiddels had Frits Hoogerhelde de strijd voortijdig moeten staken. De Engelsman Ed wards kreeg met materiaaipech te kampen. Hoogerheide kon hem niet meer ontwijken en viel over hem heen. Een behoorlijke wond aan zijn rechterzijde was het gevolg. Na tach tig kilometer was de voorsprong van de kopgroep twee en een halve mi nuut op het tweede groepje en vijf minuten op wat er van het peloton was overgebleven. Met nog een ronde sprong Peter Legierse uit de kop groep weig. In deze laatste ronde moest Van Hasselt door materiaal- Peter Legierse: in Stampersgat bewijs geleverd cririterium te kunnen pech de strijd staken. Legierse ver dedigde zijn voorsprong van vijftig meter de laatste ronde met succes. Voor de tweede maai die middaig - voor de wedstrijd was hij voor zijn overwinning in Olympia's Toer even eens gehuldigd - mocht hij de bloe men in ontvangst nemen. Bij de nieuwelingen was Jan Ak- kermans Bal en Van de Hoek in de sprint te snel af. Amateurs: 1 P. Legierse (Den Haag) 100 kilometer in 2.12.25 2 H. Duyker (Beverwijk) 3 L. Bogers (Os- sendrecht) 4 J. Willemse (Hoge Zwa- luwe) 5 B. Kronen (Dordrecht) 6 L. Embregts (Stampersgat) 7 C. van Dongen (Oud-Gastel) 8 H. v. Dordth' (Zwijndrecht) 9 M. van de Klooster (Rotterdam) 10 A. Wouters (Zun- (Van een onzer wielermedewerkers) NIEUWVLIET De Ronde van Nieuwvliet heeft een overwinning opgeleverd voor Ko de Vrieze. De coureur uit Goes slaagde erin met steun van zijn ploeggenoten Waldi van Campen en Theo van Poucke op twee kilometer van de finish uit een Jo de Vrieze: winnaar in Nieuwvliet na solo van twee kilometer. kopgroep van zes man te ontsnappen. De voorsprong die hij daarna in kor te tijd opbouwde, gaf hij niet meer prijs. De koers kreeg een voortijdige ont knoping, want reeds na tien kilome ter koers ontsnapten vijf renners uit de grote groep. Het waren de drie Trico-Noblerenners Van Campen, Van Poucke en De Vrieze, en Evert- se en Van Wery. De Brabander Van Wery, die aan vankelijk geen meter kop wilde doen, was geen welkome gast bij de Zeeuwen, hetgeen duidelijk bleek uit een aantal onvriendelijke woorden, die hem werden toegebeten. Ook pro beerden zij de Brabander meer dan eens in de windwaaier te zetten en dat lukte nogal eens. Ondanks de scheldwoorden en de windwaaier slaagde Van Wery erin tot het einde bij de vier Zeeuwen te blijven. De ploegentactiek was er de oor zaak van dat de achttiende ronde van Nieuwvliet vrij vlak verliep. Vooral de Trico-Nopleploeg speelde dat spel letje bijzonder goed. Paridaen, Vonck en Priem stopten in het peloton af, hetgeen de kopgroep spoedig een comfortabele voorsprong bezorgde, die op een bepaald moment zelfs bijna twee volle minuten bedroeg. Toen vonden Stander en Silvius het blijkbaar welletjes en zetten de ach- dert) 11 S. van Dongen (Oud-Gastel) 12 F. Buermans (Wouwsohe-Plantage) 13 P. Maas (Heerle) 14 B. Slings (Al- blasserdam) 15 W. Breukel (Rozen burg) 16 A. van Hoek (Hoogerheide) 17 R. van Brussel (Melissant) 18 B. Broere (Zegge) 19 K. v. d. Vlugt (Sommelsidijk) 20. V. van Geel (Bre da). Nieuwelingen: 1 J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 60 kilometer in 1.31.15 2 R. Bal (Kwadedamme). 3 A. v. d. Hoek (Dirksland) 4 B. Hordijk (Rotterdam) 5 C. Rofcs (Rijsbengen) 6 J. Voesenek (Prinsenbeek) 7 J. de Rooy (Hoeven) 8 C. van Bestelen (Halsteren) 9 B. ter Harmsei (Lage- Zwaluwe) 10 C. Buyk (Wouw) 11 J. van Herk (Berkel-Rode) 12 F. Han son (Vlaardingen) 13 J. Luysterburg (Nieuw-Vossemeer) 14 F. Hoeks (Hoogerheide) 15 J. Wennekers (Maasdijk) ZONDAG 1 JUNI met o.a. de Gebr. de Vlaeming. (Van onze motorsportmedewerker STEKENE De Belgen hebben de internationale motorcross op het cir cuit van de Gelaagputten in Stekene beheerst. Zowel bij de kwart- als de halve liters bezetten zij de eerste twee plaatsen. Joël Robert eiste de overwinning in de zwaarste klasse voor zich op en zijn landgenoot Syl- vain Geboers was de sterkste in de 250 cc-klasse. Frans Sigmans was de beste Nederlander. De ruim achtdui zend landgenoten onder de 25.000 be zoekers zagen hem in beide manches als zesde finishen, hetgeen hem in het eindklassement de vijfde plaats opleverde. Robert heeft de toeschouwers in de eerste manche van de 500 cc-klasse in extase gebracht. Hij plaatste zich direct na de start met zijn supersnelle CZ aan de kop van het veld. Hij was een van de weinigen, die geen hinder scheen te hebben van het door de vele races zwaar geworden parcours, dat aan aantrekkelijkheid heeft ge wonnen door het verleggen van de start. Ronde na ronde liep de Belg verder op zijn rivalen ui£ om ten slotte met een voorsprong van ruim veertig seconden op zijn landgenoot Geboers te finishen. Sigmans en Woisink waren het eerst weg bij het vertrek van de manche. Zij behielden de leiding ech ter niet lang. Robert wilde namelijk geen risico nemen en nestelde zich na een ronde op de eerste plaats. Door een slip viel hij zeven plaatsen terug. Met opmerkelijk gemak kwam hij terug om zijn eerste plaats te ver dedigen. Eenmaal achter Geboers be land, deed hij het kalm aan om zijn meesterknecht een zekere tweede plaats niet te ontnemen. Bij de kwartliters bewees Geboers dot hij niet toevallig de leiding heeft in de strijd om de wereldtitel. Hij nam na twee ronden de leading en stond die niet meer af. Met een voor sprong van bijna een minuut op de Belg Vermeeren en de Zweed Jo hansson ging hij over de eindstreep. Uitslagen: 500 cc-klasse: manche: 1 Robert (Belg) met CZ 31. 08.9, 2 Geboers (Belg) met CZ 31.49.3, 3 Walter (Belg) met CZ 32.37.3, 4 Hallman (Zwe.) met Husqvarna 32. 42.2, 5 Smith (GB) met BSA 32.46.2, 6 Sigmans (Ned) met Husqvarna; tweede manche: 1 Smith 31.17.3, 2 Hallman 32.37.2, 3 Geboers 32.42.6, 4 Robert 32.49.7, 5 Woisink 33.06.5, 6 Sigmans; eindklassement: 1 Robert 5 punten (totaaltijd 1.03.58,0), 2 Ge boers 5 (1.04.31,9), 3 Smith 6, 4 Hall man 6, 5 Sigmans 9, 6 Woisink 13. 250 cc-klasse: 1 Geboers met CZ, 2 Vermeeren (Belg) met CZ, 3 Jo hansson (Zwe) met Husqvarna, 4 De Wit (Belg) met CZ, 5 Poelmans (Belg) met CZ. (ADVERTENTIES) PAARDESPORT: Jan Maathuis ia tijdiens het internationale concours hippique te Wiesbaden op het eerste onderdeel, een SA-springcomrours om de „Grote Prijs van de Speelbank" over een parkoers van 510 meter met 11 hindernissen en 14 sprongen ,met „The Saint" als vijfde geëindigd. De Westduitser Sohoekeeiöhle behaalde een dubbele zege. Op de tweede dag eindigde Maathuis als vierde in een SA-springconcouis. VOETBAL. Stefan Florenski, spe ler van de Poolse selectiegroep, voor twee jaar geschorst wegens het slaan van een scheidsrechter. Drie teamgenoten kregen een voorwaar delijke schorsing van zes maanden met een proeftijd van een jaar. De drie spelers zijn doelman Hulbert Kostka, die onlangs tegen Nederland zo'n voortreffelijike wedstrijd speelde^ Stanislaw Oslizlo en Erwin Wilczefe. Voorts mag Oslizüo gedurende twee jaar niet meer als aanvoerder van Gornik Zabrze fungeren. Ook John Fitzpatrick, de achterspeler van Man chester United, heeft een schorsing van twee weken en een boete van 50 pond opgelopen. MOTORSPORT. De Zweed Bemgt Aberg heeft met een Husqvarna te Lombardere de vierde wedstrijd voor het wereldkampioenschap motorcross in de 500 cc-klasse gewonnen. Aberg zegevierde in alle twee manches. De Brit Devil NiooM. .rijdend op een BSA ging in beiide ritten direct na de Zweed over de lijn, waardoor hij tweede werd in de eindrangschikking BOKSEN. Cassius Clay heeft ver klaard dat hij niet meer zal boksen e» de geschiedenis zal ingaan ais 's werelds enige nlet-verslagen we reldkampioen zwaargewicht. Boksen, zei hij, was in tegenspraak met de leer van de godsdienst der Zwarte Moslims waarvan Clay, die zich sedert zijn bekering Mohammad All noemt, een trouwe aanhanger is. De Ameri kaanse wereldkampioen boksen in het halfzwaargewicht Bob Foster heeft in West Springfield met succes zijn ti tel verdedigd tegen zijn landgenoot Andy Kendall. De uitdager ging na één minuut en 15 seconden in de vier de ronde knock-out. ROEIEN. De aohit van die Bredase roeivereniging Dudok van Heel is als tweede geëindigd in een race tijdens internationale roeiwedstrjjdien bij Oostende. Winnaar werd Tideway Sculler (Eng.), derde Garda Boait Club Dublin (Iirl.). Op het skifnummer over 2000 meter won Meunier van Willem n. Hij had bijna netgen sec. voorsprong op de Belg Drapier. De uitslag van de race vier meit stuur man: 1 Njord (Leiden); 2 Regatta® Remoise (Big.) 3 Joiniville (Fr.). VOETBAL. Go Ahead heeft een uit nodiging gekregen om in j uni enkele wedstrijden te komen spelen in Casta Rica. De club uit Deventer heeft daar bij de keus uit vier wedstrijden in de periode van 12 tot 23 juni of zes wed strijden tussen 5 en 23 juni. Het be stuur heeft de uitnodiging in beraad gehouden. Calatasaray heeft het Turkse voetbalkampioenschap ver overd door een 2-1 overwinning op Sekerspor. St. Gallen won de Zwit serse voetbalbeker. In de beslissende wedstrijd won het met 2-0 van AZ Bellinizona. ATLETIEK. Bram Wassenaar is er tijdens nationale atletiekwedstrijden in Uden niet in geslaagd het meer dan zeven jaar oude Nederlandse record op de 800 meter te verbeteren. De 1 min. 47.9 sec., die Ray van Asten in 1962 in het Amerikaanse Walnut noteerde, bleek voor Wassenaar mede door een te langzame eerste ronde; onbereikbaar. Toch kwam Wassenaar op de snelste seizoentijd uit: 1 minuut 50.0 seconden. De voornaamste uitsla gen linden: heren, 800 meter: 1 Bram Wassenaar (AV-23) 1.50.0; 2 Bert Bo- verman (Tempo) 1.52.1; 3 Kurt Dal- meyer (Metro) 1.53.3; 200 meter he ren: 1 Ad van Boeckel (PH) 21.8; 3.000 meter: 1 Ad Snepvangers (Dio- medon) 8.31.2; Verspringen 1 Ad de Jong (Diomedon) 7.05 meter; Hoog springen: 1 Edward de Noorüander (AVR) 1.80; dames, 200 meter 1 Wil- ma van den Berg 24.4. .mehet-hl4d tervolging in. De Trico-Noblerenner Priem ging echter onmiddellijk mee om na enkele minuten er zelfs op zijn eentje op uit te trekken. Die po ging slaagde echter niet. Toen de girote groep op het punt stond gedubbeld te worden het geen later toch zou gebeuren sprong Solaro weg. Silvius, Stander en Priem werden ingehaald. Silvius en Stander moesten lossen, waarna Solaro en Priem samen de achtervol ging inzetten. Deze twee renners, van wie Solaro het meeste werk opknap te, slaagden erin met nog vijf kilo meter te rijden zich bij de leiders te voegen. Twee kilometer voor het ein de sprong De Vrieze (Trico Noble) weg. Hij finishte tenslotte met twin tig seconden voorsprong. Van Poucke won de sprint om de tweede plaats voor Solaro. De uitslag: 1 J. de Vrieze (Goes) 100 km in 2.34,30; 2 Th. van Poucke (Koewacht); 3 B. Solaro (Den Bosch); 4 C. Priem (Goes); 5 W. Evertse (Zierikzee); 6 W. van Cam pen (Hulst); 7 L. van Wery; 8 op 1,10 T. Damen (Ulvenhout); 9 H. Stander (Oude-Tonge); 10 J. Maas (Wouw- sche Plantage); 11 C. Geerts (Bavel); 12 op 3.15 P. Vonck (Heikant); 13 J. Westerle, (Sluis); 14 H. de Vries (Heemskerk); 15 B. Franse ('s-Hee- renhoek). FABRIEKEN VAN STALEN EN HOUTEN MEUBELEN Wilhelminakanaal Zuid 104, Oosterhout Telefoon 01620-4355 kan wegens uitbreiding van haar produktie- capaciteit direkt plaatsen: Wij bieden hoog loon, vast werk in moderne fabriek, speciale jeugdlonen. U kunt zich dagelijks aanmelden bij de afd. personeelszaken van de fabriek, van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Of donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, na 18.00 uur tel. 01620-5742.

de Stem | 1969 | | pagina 15