HAUFFEUR Benjamins slachtoffer van combine tussen Liebregts en Foré „Het grote spel" in de laatste rit TOER IN CIJFERS Rocco gaf Milan drie dagen rust ROBERT EN GEBOERS IN MOTORCROSS STEKENE DiEzrms LEKKEK! Wilt r/Qen altijd even goed kers mm Klaagzang Schakel Afdeling Zeeland 25stuks1.75 e bekendmaking Looman Zn. adig rijbewijs Herman uit Axel °p transferlij st IN TERNEUZEN Avondvierdaagse begint op 9 juni Finale EC I Tweeduizend supporters per vliegtuig Voetbaltoernooi in IJzendijke een van de /~>7^vlïegtrips f5 DE STEM VAN VRIJDAG 23 MEI 1969 wethouders brengen ter zij voornemens zijn een en aan: open. ver. Zonen N.V., gevestigd te Breda t 51, tot het bouwen van is .v bijbehorende bergingen of Ea elen gelegen aan Groene Woud Delbergen Bruijns, gagvensestraat 18 u - bouwen van een kleedlokaal van de Katholieke Plattelands het perceel Bagvensestraat 22 ikend gemeente Breda, sectie f' 618; N.V., gevestigd te Den Haae rlaan 81. tot het bouwen van 36 ingen op de percelen Mathenes e.v., kadastraal bekend gemeen sectie M no. 1282; n N.V.. gevestigd te Den Ha» daan 81. tot het bouwen van 8 ingen op de percelen ürenü. t/m 102, kadastraal bekend ge- teken, sectie M no. 1298; ■n N.V., gevestigd te Den Haag daain 81, tot het bouwen van'5 .ingen op de percelen Ln,n» l/m 76; 86 Terpsma, wonende te Breda raat 82, tot het verbouwen en vain een winkel-woonhuis tot op het perceel Nieuwe Haagdijk bekend gemeente Breda, sectie en wethouders van de gemeen- het bouwen van een 14-klassige gemeenschapsruimte, alsmede itiekgebouw, op het perceel 12, kadastraal bekend gemeente ctie A no. 2581; F. P. Klijn, wenende te Breda 202 bis; tot het verbouwen en' iet dokterspraktijkruimte op het argseweig 202bis, kadastraal be ate Ginneken, sectie A no. 2551; Th. Krijn en, wonende te Breda, 32, tot het bouwen van 3 ga^ t perceel Andreasstraat 35-35bis cfcstraal bekend gemeente Gin- M no. 1176: A. M. Kamp, wonende te Rijs- werpseweg 10, tot het wijzigen iwplan, waarvoor op 21 februari •gunning is verleend op hef per- laan 29, kadastraal bekend •a, sectie E no. 5587: Wang. wenende te Breda. Jacob ■5. tot het uitbreiden van een het perceel Jacob Catssingel 45. lekend gemeente Breda, sectie E Suikerbuik. wonende te Breda, 42, tot het uitbreiden van een het perceel Talmasbraat 42. ka- end gemeente Princenhage, sec- Kriinen. wonende t« Breda. a®t 16, tot het uitbreiden van op bef nerceel Doenradestraat ei bekend gemeente Ginneken, 346. nvèrmeJdie plannen niet in over- n met de tér plaatse geldende je maptpegelen zullen de ver end worden met toepassing van deropbpltw'Wct kunnen gedurende 10 dagen -zwa-ren, ac.hrif tel ijk kenbaar ma- Leentebéstuur on gedurende deze leentesebrëtarie, afdeling volfe- arinastraat 16. inzage nemen van en mét bijbehorende bescheiden. 59. ester en wethouders voornoemd, Merkx, burgemeester. Van den Dam, secretaris. gt: etroleum tankwagen. hagse werkweek, hoog loon, Je sociale voorzieningen. lelden: sn 10—12 uur en 2—5 uur, ORSTRAAT 60 r Bakkerij Wagemakers) 0A. LEGIERSE GEEN STERKE WINNAAR öe ivf me?C ub SK St' Niklaas heeft 0D s! !Se kerszoon Hans Herman ■lT transferlijst geplaatst. tot dpmw^tïadJenkele faren geleden een se c'u'3 toe, nadat hij gesDMs "d.e!: goede wedstrijd had ^verèn^aseerSte SK (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Een machtige combine, op de ochtend van de laatste wedstrijddag door Piet Liebregts (ploegleider van Smiths) en Noël Foré (baas van de Belgische Flandria's) in een Nijverdals hotel opgezet, bezorgde Olympia's Toer na zeven dagen koers niet de beste winnaar Peter Legierse (23 jaar oud, .geboren op Overflak- kee en sinds zijn huwelijk een half jaar geleden nu woonachtig in Den Haag, waar hij het beroep van reclameschilder uitoefent) mocht dan enkele keren aardig mee in de slag geweest zijn, im poneren zoals het een winnaar betaamt, deed hij echter niet. Zijn beste prestatie van dit seizoen was een tweede plaats in de ronde van Hoeve, zijn klasseringen tijdens Olympia's Toer maakten evenmin weinig indruk: 14e in de eerste etappe, 45e in de tweede, 32e in de derde, 31e in de vierde, 4e in de vijfde, 66e en 46e in de zesde en 13e in de zevende. Peter Legierse: zege na combine. Eindklassement: 1. Legierse (Belg) 26.10.24 2. Van der Kruys (Smith's- Acefit) op 1.28; 3. Aling (Drenthe) op 2.16; 4. Benjamins (Caballero) op 3.24; 5. Van Roosbroeck (Belg) op 3.31; 6. Wouters (Batavus) op 3.57; 7. Den Hertog (Amstel) op 3.59; 8. Hoekstra (Batavus) op 3.59; 9. Mon- seré (Belg) op 4.15; 10. Prinsen (Vre- destein) op 4.33; 11. Van Venrooy (Olympia) op 5.02; 12. Van Katwijk (Amstel) op 5.53; 13. Cornelisse (Vre destein) op 5.58; 14. Bravenboer (Smith's-Acifit) op 6.36; 15. Ooster hof (Drenthe) op 7.08; 16. Westrus (Peugeot-BP) op 7.46; 17. Tabak (Ketting) op 9.18; 18. De Koning (Amstel) op 10.40; 19. Schoofs (Olym pia) op 10.48; 20. Janbroers (Peu geot-BP) op 11.09; 21. Voogt (Amstel) I op 11.24; 22. Rosolen (It.) op 11.48; 23. Gakens (Belg) op 12.31; 24. Van de Ruit (Ketting) op 13.09; 25. Vran- cken (Ovis) op 13.41. eken (Ovis) op 13,41; 28 Hoogerheide 26.25.52; 49 Wouters 26.37,38. Ploegenklassement van de zevende etappe: 1. Drenthe 12.54.07; 2. Smith's- Acifit 12.59.30; 3. België 12.59.33; 4. Batavus 12.59.39; 5. Ovis 13.05.05. Eindploegenklassement: 1. België 18.21.28; 2. Batavus 78.30.11; 3. Vrede- stein 78.30.53; 4. Drenthe 78.32.25. Eindpuntenklassement: 1. Van Roosbroeck (Belg) 103 pnt.; 2. Van der Kruys (Smith's-Acifit) 87 pnt.; 3. Aling (Drenthe) 83 pnt.; 4. Mon seré (Belg) 79 pnt.; 5. Prinsen (Vre- destein) 77 pnt.; 24 Wouters 29 pnt. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1. Hoogerheide (Smith's-Aci fit) de 187 km in 4.17.55 (met boni ficatie4.17.40; 2. Aling (Drenthe) 4.18.01 (met bon. 4.17.51); 3. Van de Leeuwi (Ovis) zelfde tijd (met bon. 4.17.56)4. Aldershof (Caballero) 4-18-03; 5. Gakens (Belg.); 6. Groen (Batavus); 7. J. Vlot (Drenthe); 8. Wouters (Batavus); 9. Buis (Heijnen) JJ. Van der Kruys (Smith's-Acifit); 11. Vermeulen (Vredestein)12. W. Vlot (Drenthe); 13. Legierse (Belg.) alen in 4.18.03; 14. Den Hertog (Am- ui f5. Zoetemelk (Amstel) tijd; 16. Van Roosbroeck (Belg) imll' 17i Jantm°ers (Peugeot-BP) '-4A32; 18. Bravenboer (Smith's-Aci- 19- Cornelisse (Vredestein); 20. J?? (Belg.); 21. Westrus (Peugeot- "9;22. Vrancken (Ovis); 23. Prin- «V,vredestein), 24. Monseré (Belg.) Van Katwijk (Amstel). Peter Legierse was gisteren, na een week van fel koersen, meer het eindresultaat van een optel- en af treksom. die Liebregts en Foré op papier zetten, dan de sterkste man uit de karavaan. In Olympia's Toer won de boreling van de combine en dat was een zeer teleurstelende er varing. In Amsterdam le Van Swinden- straat, waar de laatste streep van de ronde lag, jammerde de onttroon de Henk Benjamins over wat ze in de wielrennerij „het grote spel" noe men. Het samenspannen van groot machten, zoals Smiths en Flandria dat geweest waren. „Daar", mopper de Benjamins, „kon ik niet tegen op. Voor m;i was er onvoldoende steun. Telkens als ik wat wilde onderne men doken er huurlingen van Le gierse voor me op. Een paar meter verder zong ook de Friese wielerbeul Piet Hoekstra de klaagzang van de kleine man. Maar zijn bezwaar, het klonk ont hutsend uit de mond van d'oprechte amateur, keerde zich niet zozeer te gen de coalitie, als wel tegen de ma nier waarop zijn ploegleider, de for se heer Kouwenhoven de finaledag had voorbereid. „Hij wilde geen steun bij andere ploegen zoeken". De openlijke uiting van hoever de ama teurmentaliteit was verworpen, kreeg tenslotte een omarming van Piet Liebregts en Noë] Foré met de vol gende korte zin: „was het in orde Piet?", „Noël formidabel". En, Piet Liebregts. tot de geschokte journa listen: „business is business, mijne heren". De business, die Peter Legierse als eindoverwinnaar opleverde, laat zich kort vertellen. Piet Liebregts en Noël Foré zijn uitstekende vrienden, een band drie groeide, toen Foré nog fietste en Liebregts nog soigneur was. In Olympia's Toer troffen ze elkaar als ploegleider en het ging Noël meer voor de wind dan Piet met ais balans naar de voorlaatste rit: drie etappeoverwinningen voor de Belgen, twee oranjetruien, de eerste plaats in het ploegenklase- ment en in de individuele punten- rangschikking, een serie pechgevallen voor Liebregts. Het enige geluk, dat de Nederlan der kende, en uiteindelijk bepalend bleek, was dat de door hem aan Foré uitgeleende Peter Legierse geen uitzichtloze positie in het alge meen klassement had. Wat lag er meer voor de hand dan dat Liebregts' coureurs voor hun ploegmaat in bui tenlandse dienst gingen fietsen met als resultaat dat de eerste plaats toch op naam van België zou komen, doch in de praktijk de publiciteitsvoorde- len weer bii Liebregts belandden om dat Legierse vandaag weer in het costuum van Smith's fietst. schutter schoof Legierse weg. Zijn Smiths-adjud-ainten waren Frits Hoo gerheide (die later de etappe zou gaan winnen) en Peter van der Kruys. Verder sprongen mee Bennie Groen, Theo van de Leeuw, Jan Aling en Jan Aldershof. Na 50 kilometer kwam Tonie Ga kens hulp bieden aan Peter Legierse en hij trok in zijn wiel Zoetemelk, Wouters, Jans en Wicher, Vlot, Buys en Vermeulen mee. De voorsprong van de kopgroep ging, ook al door weinig activiteiten in het peloton, waar het door Smiths en Flamclria gevormde blok niet te doorbreken bleek, met sprongen vooruit tot over de vier minuten. Op dat moment troostte Henk Ben jamins ploegledder Gerard Peters, vooruitgegaan om ervaringen van Jan Aldershof in de vluchtersgroep te honen en daarna graag bereid voor tussencommentaar, zich met de ge dachte dat mede-favorieten Monseré en Vain Roosbroeck nog wel uit hun schuilhoek zouden komen. „Ik heb Benjamins gezegd geen overdreven dingen te doen, alleen het wiel van die Belgen moet hij houden. Die gaan toch zeker straks wel rijden". Maar dat gebeurde, het was enkele uren tevoren in Nijverdal al beslist, niet. Henk Benjamins zat, om in wieier- termen te spreken, „in het pak". Hij kreeg een te grote tegenwerking en kon bovendien zelf niet de macht opbrengen om te gaan, wat concur renten als Van Venrooy, Hoekstra, Den Hertog, Monseré (toch nog even op pad) en Prinsen wel lukte. Niet dat deze kanshebbers slaagden in hun poging, daarvoor was het met de kopgroep gegroeide verschil in tussen al te groot (ruim vijf minu ten) geworden en toonde de combine zich te sterk, maar ze slaagden er in ieder geval in een kans te wagen. Fedor den Hertog bracht het zelfs tot een indrukwekkende solo, overi gens evenmin met het gewenste re sultaat afgerond. „Het akkoord van Nijverdal", het machtige spel tussen Liebregts en Foré, was er te sterk voor. Resul taat in Amsterdam: om te beginnen won Frits Hoogerheide (drie kilo meter voor het einde gesprongen) met een groot gemak de laatste etappe en haalde zodoende een ex tra slag voor Smiths, ten tweede werd Peter Legierse (gisteren Flan dria, vandaag Smith's) eerste in de eindrangschikking, ten derde won Flandria het ploegenklassement en ten vierde ook nog de groene trui als puntenprijs. „Was het in orde" informeerde Fo ré bij Liebregts. „Noël, formidabel." Dat klopte. Dat klopte enorm. Dat klopte enorm op het sportieve hart, dat brak in de 1ste Amsterdamse Van Swindenstraat. PETER HEERKENS Bovendien speelde ook nog het feit, dat Legierse makkelijker aan de belangstelling van het peloton zou kunnen ontsnappen dan de beter ge plaatste Monsseré en Van Roosbroeck Een niet te verwaarlozen detail was tot slot ook, dat Piet Liebregts een belangrijke schakel wordt, ais Noël Foré straks een aantrekkelijk deel van de Flandria-profploeg voor Ne derlanders gaat reserveren. De opzet van het' plan de campagne was simpel, de afloop voor de vol gerskaravaan schokkend. Peter Le gierse, op 2.05 minuten van Henk Benjamins zou meteen in het ver trek moeten demarreren. Het gebeur de, maar zonder succes. Dat kwam pas na 21 kilometer. Als een sluip- (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN Voor tweede Pink sterdag is er voor de zondagcompeti tie van de KNVB Afdeling Zeeland een klein programma af te werken. De wedstrijden die worden gespeeld zijn: le klas: Robur 1-DFS 1. Res. le klas: Renesse 2-Vlissingen 4, Oostburg 2-Middelburg 4, Zeelandia 2-Walche- ren 2. 2e klas B: 's Heer Arendskerke 3-Dreischor 1, Luctor 2-Domburg 2, Zonnemaire 1-DFS 2. 3e klas: Walche ren 3-Zeelandia 3, Volharding '32 2- RCS 4, Zeeland Sport 4-Lewed. Boys 2, Zeelandia 4-Robur 2. 3e klas D: Cortgene 2-Patrijzen 3, Kwadendam- me 2-SVOWK 1, Robur 3-Volharding 1, SVOWK 1-RCS 3. De Ossendrechter Frits Hoogerheide gaat zegevierend over de finish. MILAAN (A.P.) AC Milan heeft gisteren, na drie dagen volslagen' rust, de training hervat voor de fi nale van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen te gen Ajax. Onder leiding van trainer Nereo Rocco hielden de spelers zich in het San-Sirostadion bezig met gymnastiek en baloefeningen. „Mijn jongens hadden enige dagen rust nodig na de zware wedstrijd te gen Manchester en de competitie wedstrijd van afgelopen zondag. Maar nu moeten wij denken aan Ajax en de training weer krachtig ter hand nemen", aldus Rocco. Alle spelers waren in goede conditie, met inbegrip van Roberto Rosato, die tij dens de wedstrijd in Manchester ge wond raakte. Rocco verontschuldigde aanvoerder Gianni Rivera. „Gianni speelde niet op zijn best in Manchester en ook zondag niet, maar dat betekent geenszins dat hij uit vorm is. Hij zal zijn waarde in Madrid zeker laten zien". Rocco achtte het niet nodig om Ajax zelf goed te observeren. „Mijn (Van onze wandelsportmedewereker) TERNEUZEN De avondvierdaag se van de Zeeuwse wandelsportbond begint dit jaar op 9 juni. Iedere avond wordt om half zeven op het hoofdveld van het Zuidersportpark in Terneu- zen gestart. De deelnemers lopen vier maal'tien kilometer of vier keer vijftien kilo meter. Kinderen tot twaalf jaar kun nen alleen in eerstgenoemde catego rie uitkomen. (ADVERTENTIE) Een goed idee voor morgen ONTSPANNINGSPARADUS tussen Hilvarenbeek en Tilburg Vergeet niet het safari-leeuwenpark vandeBeekse Bergen te bezoeken. SCHIPHOL (A.N.P.) Meer dan 2000 Ajax-supporters zullen met charters van Martinair Holland naar Madrid worden gevlogen, om de wedstrijd voor de Europese voetbal beker, die Ajax op 28 mei tegen AC Milan speelt, bij te wonen. In totaal zullen 4 vluchten per DC-8, 10 per DC-9 en 2 met Convairs worden uitgevoerd. De eerste ver trekt zondag, de laatste op woensdag. Het elftal van Ajax vertrekt op twee de pinksterdag om 12.00 uur 's mid dags met verzorgers en officials per DC-8. (Van een motorsportmedewerker) STEKENE De jaarlijkse Pink stercross op het befaamde circuit van de Gelaagputten te Stekene zal dit jaar een bijzonder sterk rennersveld aan de start brengen. In het verleden werden de organisatoren vaak gehan dicapt door twee Grand Prix, die op de dag van Stekene waren gepland. Nu valt alleen de Grote Prijs van Ita lië op eerste Pinksterdag. Dit betekent dat de Belgen Teuwissen en Decoster niet op de Gelagputten aan de start zullen verschijnen, maar dat alle ve detten in de 250 cc-klasse present zui len zijn. Oud-wereldkampioen Torsten Hall man zal met onze land- en ploegge noot Jan Johansson de Zweedse kleu ren verdedigen. Jeff Smith, die de laaste wéken weer een grootse vorm demonstreerde, is de enige Engels man. Verder komen o.a. een drietal Tsjechen en onze landgenoten Sig- mans, Karsmakers en Wolsink. De Belgen worden aangevoerd door niemand minder dan Joel Robert, die samen met Sylvain Geboers alle 250 cc-vedetten in de strijd voor de we reldtitel op grote afstand heeft gere den. Geboers heeft zelfs de leiding van Robert overgenomen na zijn der de plaats in Bielstein, waar de we reldkampioen wegens ziekte niet kon deelnemen. Op tweede Pinksterdag volgt de tra ditionele cross te Zaltbommel waar het zwaartepunt zal liggen op de in ternationale zjjspanklasse. Broer Dirkx krijgt hier te maken met de Zweden Malmquist en Strömberg plus enkele Belgen, Zwitsers, Tsje chen en Duitsers. In de 250 cc-klasse nemen onze landgenoten Sigmans en Lammers, de twee uitblinkers van Norg, het op tegen Hallman, Enqvist, de Belgen Vermeeren en Rahier plus Tsjechen, Duitsers en Engelsen. De liefhebers van pure snelheid kunnen op tweede Pinksterdag te recht in Tubbergen, dat na de TT in Assen wel het meest tot de verbeel ding spréékt van de wagrace-enthou- siasten. Broer Dirkx: overgeschakeld op de zijspancombinatle. (ADVERTENTIE) (Van een onzer voetbalmedewerkers) IJZENDIJKE Ter gelegenheid van de Pinksterkermis wordt er door de voetbalvereniging IJzendijke een voetbaltoernooi gehouden. Hieraan zal worden deelgenomen door de perste elftallen van de vol gende clubs: Biervliet, Hoofdplaat, Assenede (België) en IJzendijke. Za terdag staan de wedstrijden Bier vliet - IJzendijke en Hoofdplaat - Assenede op het programma, terwijl zondag de winnaars en verliezers te gen elkaar uitkomen. assistent Maldini, die de Nederlandse ploeg zondag heeft zien spelen, heeft mij alles verteld over de speelwijze van Ajax. In de Nederlandse compe titie speelt Ajax anders dan in het Europa-Cuptoernooi. Daarom vond ik een nieuwe reis naar Nederland niet nodig." Over de uitslag in Madrid zei Roc co: „Ajax is zeker niet zo sterk als Celtic en Manchester, Maar Milan heeft zeer goed tegen Celtic en Man chester gespeeld, omdat het bang was voor deze wedstrijden. Daarom moe ten wij hetzelfde tegen de Neder landse ploeg doen. Mijn spelers zul len in Madrid op het veld komen met dezelfde concentratie als tegen de 'twee Britse ploegen. Zij mogen den ken dat de ploeg, waar tegen zij spe len, een zeer moeilijke tegenstander is. Wij zullen Ajax niet onderschat ten, om een bittere verrassing te voorkomen". (ADVERTENTIE) Vrijetijdsschoen voor mannen. Zit fantas tisch. Grof corduroy. AntislipzoolS Jongens- maten f8.95 Soepel gevlochten moccassin. Geheel leer.Inzomers- bruin. Vakantie- prijs. av die Alïa uitdeelt bij haar 60 jarig jubileumfeest Met o.a.bezoek aanMadame Tussaud, jwaentaflossing, lunch, diner en een echte Londense show. Prijsvraagkaarten in onze zaken verkrijgbaar! Breda Karrestraat 27, Tilburg Heuvelstraat 70 Rotterdam Schiedam Vlaardinflen Den Haag Leiden Dordrecht Toneelspeelster en TV-actrlce Petra Laseur toch maarlfflliever caballero

de Stem | 1969 | | pagina 15