Geen records verwacht voor pink sterdrukte Zoutwaterbassin in Oosterschelde zeker 50% kans cuüna Bijna iedereen die je spreekt denkt dat Royal Club Tonic veel meer kost dan gewone tonic TELEVISIE LEGPUZZLES GRATIS BIJ Muziekbibliotheek start met ruim 7000 banden LEenweretd xvol voordeel. Verzoek aan G.S. voor maatregelen kruispunt bij St.-Annapolder GENERALE REPETITIEVOOR KAMPEERDERS CONCLUSIE WERKGROEP Zonnige perioden Goes en het Sloegebied KANTEN KLAAR MAALTIJDEN ELTDE IN NEDERLAND In gesprek met s moet meer üngen krijgen VANDAAG MORGEN Hoogwater CAMPINGS Avondopleiding leerkrachten nijverheid Goes Aftakkingen Aantrekkingskracht 't keukencentrum VERKEER Haven industrie belangen Gemeenten krijgen bijdragen uit gemeentefonds Begrijpelijk. Royal Club Tonic is ook zo goed. En toch is de prijs maar 75 cent voor een grote fles. Raadslid in Goes Gemeenteraad moet meer inspraak krijgen Gratis Geen zwemmen op zondag in Kapelle Joop Burm i een onzer verslaggevers) i De wethouder van odm, jrken in Goes, dr. E. Prins »i sese raadsvergadering van mf zijn, dat grotere inspanning» moeten worden om aanzi»» er nieuwe woningen in de te krijgen. De mogelijkheden het ogenblik zeer beperkt als de verwachtingen voor' dn lële ontwikkelingen - in het ned aan de pessimistische kant i gehouden, dar., nog zou dn ite Goes, volgens de hew eind 1970 ongeveer 1200 Wo. meer moeten hebben. Zoal ■ten er nu bijliggen k-am'sl2 nd womdien op 65p eenheden :-r Prins zei ook: „Wij zulk» moeten zorgen, dat we :errein in voorraad hebben, ge'. investeringsplannen van'dj ledrijven. Tegen deze achten zullen we prioriteiten moeten EL, FILM, CONCERT ENZ SLBURG uwburg 20 uur itrum vermoordt pianiste" e Kerk 20 uur The Messiah ERPEN iy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur a en Michael 18 jaar lome 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u. jrote liefde 14 jaar m 12, 14.30, 16.30, 19.10 en I uur geheime Ceremonie 18 jaar tassades 12, 14, 16, 18, 20 en lur De ervaring van een ver. -n liefde 18 jaar .•O 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur naat van de desperado's 18 j, ens 14, 17.15 en 20.30 uur ny Girl 14 jaar 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en uur Pendulum, nacht zonder igen 18 jaar ié 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur brein a.l. KLAAS >va: Geschikt voor de dienst leeftijden ct: De avontuurlijke metgezel- a.l. i: De wereld beeft 14 jaar ee: Wat gebeurde in het don- 18 jaar id: De apenplaneet 14 jaar De schoenen van de visser aar ra: Wacht tot het donker wordt aar ;ury: De vier geweldenaars aar TENTOONSTELLINGEN ÏLBURG shal Stadhuis: World Press to sarchief: Zeeland en de ltse Synode ïws Museum: Schilderijen van angschaap en Keramiek van Jó saard r terzaal Stadhuis: Werken van iroonder (Zaamslag) DORPE rie Troutzaerte: Paul Citroen: irellen, portretten, tekeningen itho's; Francine Timmers: ke- iek en Unica TENTOONSTELLINGEN ELBURG fshal Stadhuis: World Press ;o sarchief: Zeeland en de ltse Synode :ws Museum: Schilderijen van Higschaap en Keramiek van Jo saard r rerzaal Stadhuis: Werken van Croonder (Zaamslag) DORPE Irie Troutzaerte: Paul Citroen: treilen, portretten, tekeningen itho's; Francine Timmers: ke- iek en Unica zoor deze rubriek: tel. 01180- Postbus 116 in Middelburg. jen, vrijdag 23 mei. en op Zoom: 8.10 en 2(1.» answeert: 7.31 en 19.55 uur, 3rimmelen: 10.55 en 23.05 uur. tzen: 6.57 en 19.21 uur, Vlis- 6.24 en 18.54 uur. WenisI- 8.00 en 20.23 uur. DE STEM VAN DONDERDAG 22 MEI 1969 (Van een onzer verslaggevers) BREDA/DEN HAAG/MIDDELBURG De toeristische verwach tten ten aanzien van het pinksterweekeinde zijn niet hoog gesteld, ylcs beheersende factor is het weer. Blijft het herfstachtig dan zal de drukte sedert jaren niet zo klein zijn geweest; wordt het toch zomers, dan zullen toch geen records worden gebroken, zo ver- n°"cht Re ANVV in Den Haag. In het lange weekeinde van 1 mei hbben rond 560.000 buitenlandse toeristen ons land bezocht. Daarbi: e volgens de ANVV „verbazend" veel Fransen. Ook voor het WMkeinde van 24, 25, 26 mei verwacht ze weer meer Fransen dar we. -aar pinksteren. Dit ondanks het feit, dat de Fransen wordr d door een uitvoerbeperking van deviezen. Per jaar moge" maar duizend frank mee naar het buitenland nemen. Dat bedre mad ineens of in delen worden opgemaakt. Ook de Engelsen zijn nog gehin derd door een deviezenstop. Zij mo gen maar 50 pond per jaar uitgeven in het buitenland. Aantrekkelijk voor de korte trips makende Britten is het feit, dat de Keukenhof tijdens Pinksteren nog is geopend. De Brit ten zijn vanouds bollenliefhebbers. Wat het binnen- en buitenlands toeristenverkeer betreft zal het pink sterweekeinde door tienduizenden kampeerders worden aangegrepen om te dienen als generale repetitie voor de grote vakantie. De nieuwe tenten en caravans worden gepro beerd of hebben een grote beurt ge had. Bij de Provinciale Zeeuwse VYV deelde men mee, dat „de verwach tingen niet zo heel hoog gesteld" zijn. Mocht het goed weer worden, dan zullen zaterdagmorgen de campings die het dichtst bij zee liggen wel vol lopen, zo zijn de verwachtingen. De gezamenlijke campings in de Zeeuwse kuststrook bieden 70.000 plaatsen, er zal (dus) meer dan genoeg ruimte zijn. Degenen, die een „vast dak" (hotel, pension e.d.) zoeken wordt wel geadviseerd vooraf te reserve ren. De ANVV verwacht dat buiten landers ruimschoots onderdak zullen kunnen vinden in het land. De campings in Midden- en West- Brabant verwachten een middelmati ge tot goede bezetting. Me.t de kust streken en de Veluwe zijn deze ge bieden landelijk dè grote trekpleis ters voor het pinksterverkeer. (Van onze correspondent) Q0ES Verschenen is het jaar verslag 1968 van de avondopleiding in Goes van het Nederlands Genoot- I schap tot opleiding van leerkrachten voor het nijverheidsonderwijs. Het aantal leerlingen voor de diverse takken van onderwijs bedroeg per 1 I januari 1968 271 leerlingen. Dit leer- lingental was per 31 - 12 - 1968 toe- I genomen tot 291. Vergeleken bij het I vorig verslagjaar blijkt het aantal I leerlingen dat in 1967 onbevoegd le- I raar bij het onderwijs werkzaam wederom te zijn teruggelopen, is van 16 naar 13 Hun aantal blijkt het grootst te zijn in het af- I sluitend jaar. De jongste leerling is 117 jaar, de oudste 55 jaar; de ge- I middelde leeftijd was 27 jaar. Het I aantal geslaagden schoolexamens in I het schooljaar 1967 - 1968 bedroeg 1122 leerlingen ofwel 87 procent. Het I aantal geslaagden staatsexamens 31 I is 44 procent en het aantal geslaag- I dan pedagogisch getuigschrift 17 of- I wel 100 procent (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE In de loop van dit jaar nog is een rapport te ver wachten over het onderzoek, dat Momenteel wordt verricht door 'n voorlopige werkgroep van des kundigen naar de mogelijkheid om met het oog op de afsluiting van de Oosterschelde een groot I joutwaterbassin aan te leggen ter igte van Yerseke met een pijp- I leiding naar de Noordzee. ®:t z.g. pijpleidingproject, waar fee enkele miljoenen gulden zijn I Semoeid, zou, volgens de burgemees ter van Yerseke, mr. C. Pijl Hoge- Weg, die het plan heeft geianceerd, het behoud betekenen van Yerseke a» handelscentrum voor mosselen, I 'esters, kreeften en dergelijke. Er I l0u bovendien werkgelegenheid voor ongeveer 400 man ontstaan. Aan de "and van gegevens, die tot op dit mo- i?!?11' (loor de werkgroep, waarvan voorzitter is, zijn verzameld, ourtt de heer Pijl Hogeweg nu reeds iL! dat bet pijpleidingproject heeft 58 'lct' bans van slagen (ADVERTENTIE) Vooruitzichten voor vrijdag en JPgesteld door K.N.M.I. op I Woensdag I om 18.00 uur: Zonnige Perioden, I ;*namelijk droog, kans op nacht- mef maar overdag geleidelijk war- mirM v00ruit2ichten in cijfers ge adeld over Nederland. aantal uren zon: 3 J nLmm -,UmP-: 1 tot 6 graden on- ■maA? max.-temp.: omstreeks ,kans °P een droge periode hans nn in"5- P ,ufr: Procent g» minstens Procent* gei,ee^ droog etmaal: 60 of men»? -r^ag: aantal Uren zon: 4 onder n'fs ,mm-"temP" 0 tot 5 graden geven» l max.-temp.: van on- n°rmaal- I"1 tot 5 Sraden boven van ndn„t s op een droge periode hans on s P uur: procent: Pmcenf Seheel droog etmaal: 70 „In het rapport", zo zei ons de bur gemeester, „zullen zoveel aankno pingspunten zitten, dat er een defini tieve werkgroep kan worden ge vormd om de zaak verder af te ron den." Het zoutwaterbassin zal volgens de plannen een oppervlakte krijgen van enkele tientallen hectaren. Een pers leiding van ongeveer 45 kilometer lengte moet vanuit de Noordzee zui ver, planktonrijk zoutwater naar dit bekken brengen voor de verwatering van kreeften, mosselen en oesters. Er wordt zelfs overwogen om af takkingen te maken naar oesterput ten en het kreeftenpark op het vas teland. Het kreeftenpark en de oes terputten liggen volledig ingebouwd en halen reeds via een leiding zout water uit de Oosterschelde. „Op die manier", zegt de heer Hogeweg, „zou alles bij het oude kunnen blijven." De zuiverheid van het water, dat door een aanjager eerst in een voor bassin en daarna in het grote bek ken wordt gebracht, denkt men te controleren via een speciaal t.v.-cir- cuit. Er wordt zelfs aan gedacht om het water in de winter te verwarmen. „Op die manier zouden we", aldus de burgemeester van Yerseke, „een gedeelte van de handel en de hele conservenindustrie in Yerseke kun nen houden. Yerseke moet hét han delscentrum blijven en zijn wereld naam behouden." „Er is nu al veel belangstelling voor de mossel- en oestercultuur in Yerseke. Bezoekers zouden aardig wat geld in het laadje kunnen bren gen. Daarom willen we ook mogelijk heden scheppen voor recreatie. Je zou een restaurant kunnen bouwen. Ik ben blij, dat dit plan, dat aanvan kelijk niet meer was dan een idioot idee, reëel blijkt te zijn", zo besluit onze zegsman. (ADVERTENTIES) De keuken in landhuisstijl Saromelaan 59 Breda Voor het eerst zal de ANWB be ginnen met de Kampeerinformatie- dienst (KID). Via liet ANWB-tele- fooranummer in Den Haag 070-814181 kunnen de kampeerders informeren naar de bezetting van de grotere ter reinen (met 75 plaatsen en meer) in heel Nederland. Verschillende WV- kantoren o.m. het Bredase wer ken op regionaal niveau mee aan deze KID. Zo kunnen de toeristen in één blik op een grote kaart zowel landelijk, als regionaal overzien, waar de kampeerknelpunten zijn. Het begeleidiingsapparaat voor het vrije-tijdsverkeer zal in het komende weekeinde op volle toeren gaan draaien. De Rijkspolitie-verkeersdien sten zullen de maximale personeels bezetting in dienst stellen. Via de radio zal de weggebruiker op de hoogte worden gehouden van het ver keersbeeld op het rijkswegennet. Ditmaal zal de Rijkspolitie méér aandacht dan voorheen schenken aan rijksweg 16 (Breda-R'dam.) Rond Oudenrijn en Waddinxveen wor den de meest ernstige verkeersstag- naties verwacht. Getracht zal wor den de werken aan de rijkswegen zoveel mogelijk stop te zetten en op brekingen tot een minimum te be perken. De rijkspolitie verwacht de norma le pinksterdrukte met de periodieke verhoging van het aantal weggebrui kers. De Nederlandse Spoorwegen zullen vrijdag al het beschikbare materieel op de rails brengen. De spits zal, zo voorziet men, niet van vijf tot acht uur, maar van 's middags twaalf tot 's avonds negen uur duren. Er worden een twintigtal extratrei- nen ingezet en een groot aantal an dere treinen zal worden verlengd. GOES Op initiatief van enkele op het havenindustrieterrein te Goes gevestigde bedrijven, is een vereni ging opgericht onder de naam „Ver eniging voor haven-industrie belan gen". Het doel van deze vereniging zal zijn het behartigen van de ge meenschappelijke belangen op en rond de haven van Goes. Donderdag 29 mei a.s. te 19.30 uur belegt deze vereniging een bijeenkomst in de raadzaal van het Goese stadhuis, waarbij het voltallige gemeentebe stuur van Goes en omliggende ge meenten, alsmede enkele vooraan staande figuren uit landbouw en in dustrie aanwezig zullen zijn. Na de opening door de voorzitter, ir. W. J. ter Hart, directeur van de AFF n.v. te Goes, zullen inleidingen worden gehouden door: mr. F. G. A. Huber, burgemeester van Goes; dr. ir. J. Nijmam, directeur Hoechst Vlis- singen n.v.; drs. M. C. Verburg, di recteur ETI Zeeland. Zij zullen de gemeente Goes als vestigingsplaats van toeleverings- en secundaire industrie belichten, ten opzichte van de zich in het Sloegebied vestigende grootindustrie. Grote toeristische belangstelling ver wachten NS op de trajecten naar de Zeeuwse eilanden en van de Rand stad naar het noorden en noordoos ten. Landelijk gezien zullen de Duit sers en de Belgen het best vertegen woordigd zijn met de Fransen als goede derden; de Britten komen op de vierde plaats. Van de eerstgenoem- den zullen velen de Zeeuwse cam pings opzoeken. Volgens de Streek-VVV Baronie van Breda blijven in het bijzonder bij minder aantrekkelijk weer steeds meer Duitsers in West-Brabant, met name in Oosterhout, Chaam, en Ber gen op Zoom. De Duitsers zouden deze regio kiezen door zijn centrale ligging ten opzichte van Rotterdam, Antwerpen en de kust. De campings rond Tilburg verwachten een vrij goede bezetting. Mocht het guur weer blijven, dan voorzien de toeristische deskundigen dat er vrij veel „actualiteitsrondrit ten" zullen worden gemaakt. Daar onder verstaan zij tochten naar ob jecten, die kortelings in het nieuws zijn geweest. Dat verschilt van een grote brand tot de sluiting van een Deltadam. Het rondrijden zonder enig doel schijnt de laatste tijd sterk af te nemen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een aantal gemeen ten krijgt een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. Tot de ge meenten die een dergelijke bijdrage krijgen, behoren Putte (N.-B.) 107.700 over 1967 en 85.000 over 1968 en Zuiddorpe 6.000 over. 1967 en 4.000 over 1968. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) GOES Het raadslid D. van Loon (P.v.d.A.) zei in de gemeenteraads vergadering te Goes, dat de gemeen teraad meer inspraak zou moeten hebben, zowel bij de benoeming als bij de herbenoeming van een burge meester. „Dat moet niet automatisch gaan", aldus het raadslid. „De raads leden worden ook niet automatisch benoemd". (ADVERTENTIE) 0RIGA (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Onge veer twee jaar geleden kwam de in Middelburg wonende mevrouw J. Poll-Arends, echt genote van een marine-offi cier, eens bij de provinciale biblotheek informeren of daar ook muziekstukken in bruik leen werden gegeven. Nee. dat was niet het geval. Maar er was wel veel bladmuziek aan wezig. Misschien voelde me vrouw Poil ervoor om de voor raad eens door te werken en in kaart te brengen. Mevrouw Poll zei: „Welja En nu zit ze iedere werkdag van halfvier tot halfvijf en vrij dags van halfacht tot halfnegn aan een kleine lessenaar in één van de mooiste gebouwen van het Middelburgse abdijcomplex. Want Zeeland heeft, dank zij machtig veel inspanning, een ei gen muziekbibliotheek gekregen, die beschikt over ruim zevendui zend banden: vijfduizend muziek banden en 2000 delen muzieklite ratuur. En mevrouw Poll ver zorgt het uitleenbedrijf. Haar directe chef is de heer W. de Bruyne, de bibliothecaris van de provinciale bibliotheek, die terecht meent dat er muziek in de nieuwe lóot zit. „Wij hebben een bijzonder gelukkige samenwerkingsvorm ge vonden tussen de provinciale biblio theek, een wetenschappelijke instel ling, en de federatieve provinciale bibliotheekcentrale Zeeland in Goes. De provincie gaf ons een subsidie van 25 mille, om een collectie op te zetten die aan de eisen beant woordt; wij mochten het gebouw van de landmeetkundige dienst hebben en na jaren van ingespannen werk door mevrouw Poll, de boekbindafde- ling en vele anderen is het nu zo ver, dat de commissaris van de ko ningin morgen de muziekbibliotheek kan Openen. Uit het niet-beschreven bezit aan muziekbladen en muziekli teratuur van de provinciale biblio theek is een collectie ontstaan waar op wij trots mogen zijn". „U zult hier uitsluitend klassieke muziek aantreffen", vertelt mevrouw Poll. „Het is hoofdzakelijk muziek voor gevorderden. Voor beginners hebben wij niet veel en dat kan ook niet. want lesmuziek zou veel te lang bij de leerlingen blijven. De liefheb bers die muziek komen lenen (dat is helemaal gratis, ook voor niet-Mid- delburgers, die het door hen bestelde gratis thuisbezorgd krijgen en het ook gratis kunnen terugsturen) kunnen de muziek zes weken houden. Daar na kan de uitleenperiode worden ver lengd. Over een half jaar of zo, zul len ir. alle openbare bibliotheken in Zeeland gestencilde catalogi aanwe zig zijn, waarin precies vermeld staat wat wij hier in huis hebben." De muziekbibliotheek maakt de indruk van een vestzak-conservatori um. Midden in de blanke ruimte, met rondom muziekboeken, staat een Steinway-vleugel, cadeau van de stichting „Vrienden van de biblio theek". De wandversiering is no-g niet wat zij ihoest zijn, maar dat komt. De muziekbibliotheek in deze vorm is een begin. Zowel de heer De Bruyne als mevrouw Poll hopen dat in de stemmige zaal ooit kamer concerten kunnen worden gegeven; zij hopen op de stichting van een discotheek, met de bijbehorende dis co-concerten en zij zouden het voor al fijn vinden als amateur-musici in de toekomst de weg naar dit kleine centrum van toonkunst zouden vin den. De collectie bladmuziek is verras send volledig en veelzijdig. Men kan er bijvoorbeeld alle cantates van Bach aantreffen, maar ook Baski- sche, Boheemse, Chinese en Japanse muziek. Tot de bijzondere bezittingen behoren enkele originele handschrif ten van de Middelburgse dirigent Jan Morks. De basiscollectie, overgenomen van de provinciale bibliotheek, be stond uit 1500 banden. Verreweg het grootste deel van het bezit is dan ook nieuw aangeschaft met subsidie van de provincie. De Zeeuwse mu ziekbibliotheek, de elfde in Neder land, telde i-n veel gevallen voor een muziekstuk enkele rijksdaalders neer, maar er zijn ook werken, zoals complete orkestpartituren van sym- phonieën, die meer dan honderd gulden hebben gekost. HOEK De gemeenteraad van Hoek besloot gistermorgen een brief te sturen aan G.S. waarin de raads leden hun grote verontrusting uit spreken over de ernstige verkeers ongevallen, die herhaaldelijk bij het kruispunt St.-Annapolder te Terneu- zen gebeuren. G.S. worden verzocht op genoemd kruispunt dusdanige maatregelen te treffen dat ongeval len tot een minimum beperkt blij ven. Het voorstel was afkomstig van de heer M. de Putter, die namens de P.v.d.A.-fractie vroeg de brief te ver zenden namens de gehele raad. Bii wijziging van de begroting werd een bedrag van f 385.660, vrijgemaakt voor de verbouwing van de openbare school aan de Langestraat. De heer D. Tollenaar noemde het bedrag geen peuleschil en attendeerde er op dat dit reeds de tweede verbouwing is. Loco-burge meester van der Pijl antwoordde dat deze verbouwing indertijd niet goed werd uitgevoerd. De gangen en toi letten zijn niet reukloos en de rio lering is niet in orde. „Het is een rotte boel", zei hij. Hij noemde de toestand van het gebouw even slecht als van de school Op De Knol, waarop de heer Tol lenaar de vraag stelde of het dan niet beter was een urgentieverkla ring aan te vragen voor een nieuwe school. De bouw hiervan zal vol gens de voorzitter hetzelfde bedrag vergen, terwijl dan tevens zal moe ten worden omgezien naar een an dere plaats. (Van onze correspondent) KAPELLE In het gemeentelijk zwembad van het Zuid-Bevelandse Kapelle, dat vrijdagmiddag officieel in gebruik wordt genomen, zal op zondag niet gezwommen mogen wor den. De gemeenteraad stemde hierover opnieuw naar aanleiding van een brief, waa-rin de Nederlands hervorm de kerkeraad van Kapelle de raads leden verzocht hun besluit om bet zwembad ep zondag dicht te houden, tfiriig te"'nemen: Daarnaast waren er ook brieven gekomen van de Nederlandse vereni ging tot bevordering van de zondags rust en de zondagsheiliging en kerke raden van de christelijke gerefor meerde gemeente uit Biezelinge. De ze instanties verzochten de gemeen teraad van Kapelle met klem zijn standpunt te handhaven. (ADVERTENTIE) v2yS* I -;i Na afloop van elke wielerkoers in Hulst wordt er door de bestuursleden van de organiserende wielerclub Hulst rustig nagekaart over het re sultaat. Het is de laatste jaren niet meer voorgekomen, dat de stemming dan slecht was, om de doodeenvou dige reden dat de Hulsterse koers in de loop der jaren is uitgegroeid tot een van de drukst bezochte wiélerevene- menten. Hoewel het aantal toeschou wers voor de clubkas niets uitmaakt, omdat er geen entree wordt geheven, meet men het succes toch aan de op komst van het publiek. Ook dinsdag waren de wielersuppor- ters met duizenden naar het circuit in het centrum van Hulst gekomen. Het antwoord op de vraag waarom juist Hulst altijd succes heeft met de wielerwedstrijden, is voor Joop Burm, secretaris/penningmeester van de wielerclub, niet moeilijk„De wielerclub heeft geleerd de koers zonder fouten te organiseren. De wedstrijden kunnen daarom vlot ver lopen. Daarnaast is het natuurlijk aantrekkelijk voor de toeschouwers dat er geen entree betaald hoeft te worden." Als er geen kaarten verkocht worden, waar komt de club dan mee rond Joop Burm„De twee koersen die wij jaarlijks houden konsten onge veer f 2000,—. Die krijgen wij bijeen met de steun van het bedrijfsleven. Het is ons de laatste 12 jaar gelukt om zonder subsidie van de gemeente rond te komen. Soms moet er bij een wedstrijd geld bij, maar dat wordt dan door de volgende koers weer meer opgebracht. Zo blijven wij altijd doordraaien". Toen de wielerclub in '55 begon met de organisatie van de kermiskoersen „zonder wielerwedstrijd is het toch geen echte kermis" ging het niet zo makkelijk. „De club die vroeger de wedstrijden organiseerde is ten gronde gegaan door financieel wan beheer. Daarom had men aanvanke lijk in Hulst geen vertrouwen in de nieuwe club. Het is zelfs voorgeko men dat wij de wedstrijden die tijd gedeeltelijk uit eigen zak moesten bekostigen. Dat komt nu niet meer voor", aldus Joop Burm, die door de organisatie van de Hulsterse koersen steeds nauwer bij de sport betrokken raakte. Hij werd jurylid van de KNWU, nam zitting in de Hulsterse sportraad en werd lid van de Stich ting Sporthal Hulst. Als jurylid kan Joop Burm ook de or ganisaties in andere plaatsen van dichtbij bekijken. Het bestuur van de Hulsterse wielerclub, bestaande uit P. Leraert (voorzitter), J. Burm (se cretaris/penningmeester), A. van Hecke, J. Blommaert en J. van Dam me, heeft bij de voorbereidingen voor de wedstrijden van zijn ervaringen kunnen profiteren. Joop Burm „Tot een jaar of vijf ge- geleden durfden wij nooit tijdens Olympic's Toer een amateurwed strijd te houden. Dan lieten wij al tijd nieuwelingen en aspiranten star ten. Nu heeft de ervaring ons ge leerd dat de amateurs toch wel naar Hulst willen komen. Voor de koers van gisteren had ik nog geen 24 uur nadatonze advertentie in „Wieler sport had gestaan als 60 inschrijvin gen binnen. 80 coureurs hebben wij tenslotte nog af moeten wijzen."

de Stem | 1969 | | pagina 3