Fastmwste TCSl Geheimzinnigheid om olieboringen Alaska Axel zijn KNV landsti Sas van Gent naar finale Even uitb voor pei Schoenrally start 31 mei MiïdelbuVc Officiële opening muziekbibliotheek Veilen op tweede Pinksterdag Opening beschuttende werkplaats Terneuzen f f f Iedereen eet Fieret's Vis omdat die zo lekker is! A. FIERET f Elastieken kousen v. d. WALLE- BLOMMAERT Natte Zepaka Fusie Judokwai met de N.J.B. Olie Spanning Bewaking Van Haren volgt de mode op de voet 17, K, 19 e 25 jaar gel 0 DE STEM VAN DINSDAG 20 MEI 1969 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 23 mei zal de Zeeuwse Muziekbibliotheek offi cieel worden geopend. De bibliotheek is gevestigd in het abdycomplex te Middelburg. De opening zal worden verricht door de commissaris der ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aart- sen. Tot directeur van de muziekbi bliotheek is benoemd mr. W. de Brui ne, tevens directeur van de provinci ale bibliotheek van Zeeland. (Van onze correspondent) GOES Het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft besloten ont heffing te verlenen van het veilver- bod voor een aantal tuinbouwprocjuk- ten op tweede pinksterdag. Het is de veilingen toegestaan op deze dag ver kopingen te houden van aardbeien, asperges, en champignons. Voor de overige produkten blijft voor die dag een veilverbod van kracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De commissaris der koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, zal vrijdag 23 mei in Terneuzen de werkplaats „De Haven'' van de Stichting Beschutten de Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch- Vlaanderen" officieel openen. Het ge bouw staat aan de mr. F. J. Haar- manweg 23 b. De plechtigheid begint om 10.00 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil, na een kort stondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Zieken, mijn onvergetelijke en zorg zame man, broer, schoonbroer, oom en neef, de heer GUSTAYE DE BETUE echtgenoot van mevrouw Irma Louise Henriou in de leeftijd van 57 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Sas van Gent Irma de Betue-Henrion Familie de Betue Familie Henrion Sas van Gent, 19 mei 1969. Nassaustraat 6 De begrafenis zai plaatshebben op donderdag 22 mei a.s. om 11 uur, op de algemene begraafplaats te Sas van Gent, waarbij u beleefd wordt uit genodigd. Bijeenkomst ten sterfhuize Nassaustraat 6 om 10.30 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze droefheid, mijn geliefde echtgenoot, onze vader, behuwd- en grootvader Mr. FRANS EDMOND MATHON oud-directeur van het kantoor Breda „De Nederlanden van 1845" in de ouderdom van 78 jaar. Hij werd voorzien van de laatste Genademidde len der H. Kerk. L. E. Mathon-van Mierlo Son: E. W. M. Mathon L. Mathon-van Vlijmen Breda: E. E. H. M. Mathon en kleinkinderen Breda, 18 Mei 1969. Burg. de Manlaan 13. De gezongen H. Mis zal plaatshebben op woens dag 21 mei om 11.00 uur in de kerk van de H. Laurentius, Ginnekenweg, Breda. Hierna zal de begrafenis geschieden op de r.-k. begraafplaats, Kerkhofweg, Breda, Ginneken. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Huize „Merula", Baronielaan 102, Breda. Samenkomst familie in de kerk. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling heengaan van mijn lieve vrouw, onze moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, nicht en tante, mevrouw JOHANNA KEGEL echtgenote van Emile Joseph Gijsel eerder weduwe van Gustaaf Paulus Cauwels geboren te Nisse op 27 september 1901 en over leden te Aardenburg op 19 mei 1969. Aardenburg E. J. Gijsel J. F. J. Cauwels A. Cauwels-Verbeke en kind IJzendijke M. M. J. Cauwels B. R. M. Cauwels-Lippens en kinderen Blieskastel (Did.) F. E. A. Cauwels C. Cauwels-Snowberger en kinderen M. J. Gijsel E. Gijsel-de Bruijckere en kind Oostburg C. M. H. Hontelez-Gijsel L. P. M. Hontelez en kinderen Familie Gijsel Familie Cauwels Familie Kegel Aardenburg, 19 mei 1969 Rijksweg 22 De plechtige uitvaardienst, gevolgd door de ter aardebestelling zal plaatshebben op donderdag 22 mei a.s. om '10.30 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Aardenburg. Rozenkransgebed voor de overledene op woens dag 21 mei a.s. te 19 uur in voornoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen bericht hebben ont vangen, gelieven deze kennisgeving als zodanig te beschouwen. Op 25 mei hopen mijn geliefde ouders J. G. VAN LIERE en M. VAN LIERE-KRIJGER hun zilveren bruiloft te vieren. Gelegenheid tot feliciteren zaterdag 24 mei in hotel „De Korenbeurs" te 's-Heerenhoek van 16- 17.30 uur. Co en verloofde. Rijnsaterwoude, 20 mei 1969. EENS GEPROEFD, ALTIJD CLIëNT Zuidzandsestraat 47 tel. 01170-2229 Oostburg Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voor zien van de Genademiddelen der H. Kerk, mijn geliefde echtgenote en onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw ROSALIA LEMSEN weduwe van mr. Wilhelm P. H. van Alphen echtgenote van de heer Alphonse Geerts op de leeftijd van 86 jaar. A. Geerts J. van Alphen-de Koning W. van Alphen T. van Alphen-Verstraeten Friedl Familie Lemsen Terneuzen, 19 mei 1969 Verrieststraat 21 De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donder dag 22 mei a.s. in de Triniteitskerk te Terneuzen om 10.00 uur. Samenkomst op Huize „De Blide" om 9.30 uur. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling over lijden van onze innig geliefde echtgenote,' moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzus ter, tante en nicht, nog voorzien van het H. Oliesel, mevrouw IRMA MARTENS echtgenote van de heer Aloisius van Bunder geboren te St.-Jansteen 6 maart 1901 en overle den in het r.-k. zieken huis te Hulst op 19 mei 1969. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. St.-Jansteen A. V. Bunder Heikant E. v. Bunder T. v. Bunder- v. Gimst en kinderen Heikant C. v. Bunder M. v. Bunder v. Waesberghe en kind St.-Jansteen J. v. Bunder L. v. Bunder- v. Overloop St.-Jansteen I. v. Overloop- v. Bunder J. v. Overloop en kind Familie Martens- v. Bunder St.-Jansteen, 19 mei '69 Plattendijk 25 De plechtige uitvaart dienst, waarbij wij u beleefd uitnodigen, zal plaatshebben op don derdag 22 mei a.s. om 11 uur, in de parochie kerk van de H. Johan nes de Doper te St.- Jansteen, waarna be graving op het r.-k. kerkhof. Eucharistieviering woensdagavond 7 uur in voornoemde kerk. Samenkomst aan het ziekenhuis, ingang Ta bakstraat. Hulst. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven de ze advertentie als zo danig te beschouwen. Op 22 mei a.s. hoopt de heer B. KOPMELS zijn 80ste verjaardag te vieren. Dat hij nog lang in ons midden mag blijven wen sen zijn kinderen, behuwd- en kleinkinderen. IJzendijke, mei 1969. Pravinciialeweg B 35. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn benoeming tot rid der in de Orde van „Oranje-Nassau" zeg ik u allen mijn harte lijke dank. C. Griep Goes, Valckeslotlaan 113. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan de Autorijschool van mevr. Dubbeldam, Koewacht, voor het behalen van mijn rijbewijs op het eerste exa men, Tilly v. d. Velde. Axel, mei 1969. alsook LIBELLE SUPP.HOSE HULST Stationsweg 9 Alleen brieven op adver tenties geplaatst onder nummer, die een directe aanbieding ot reactie op het gestelde in de adver tenfie inhouden zullen door ons worden geaccep teerd. Folders, reclame- brieven, huisorganen e.d worden door ons niet doorgezonden. Stretch beha met voorgevormde cups van nylon-satijn. In wit en zwart. Cupmaten: AA t/m C 10,95 CORSETTERIE SPECIAALZAAK GANZEPOORTSTRAAT GOES (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE De Zepaka (het Zeeuws patrouillekamp van de ka tholieke verkenners) is in het water gevallen. Drie dagen lang hebben de verkenners in Zuiddorpe, waar op het marktplein een middeleeuws dorpje verrees, de regen, die soms bij stromen neerviel moeten weer staan. Op zeker moment werd het sommi- Zaterdagnacht werd het sommi gen te veel t°en het water de tenten binnenstroomde. Het was jammer. Het idee was leuk. Van het program ma, dat hoogtepunten als kampvuur, riddertoernooi en sportwedstrijden bevatte, kwam niet veel terecht. Wel verrees het kartonnen dorp, com pleet met poort, pijnbank, viking schip en uitbeeldingen van de diver se gilden. De beste patrouille van het kamp werden de Eekhoorns uit Sas van Gent met 216 punten. Zij zullen worden afgevaardigd naar de na tionale patrouillewedstrijden, die in augustus in Overasselt (nabij Nijme gen) worden gehouden. Op de twee de plaats kwamen de Valken uit Oostburg met 215 punten; derde wer den de leden \an de Martin Luther King-patrouille uit Sas van Gent met 204 punten; vierde Prins Willem Alexander uit Westdorpe (197 pun ten) en vijfde John F. Kennedy uit Sluiskil (192 punten). ARNHEM (ANP) De leden van Judokwai Nederland hebben zich op de vergadering in Arnhem met g™- te meerderheid van stemmen (100 tegen 39) uitgesproken voor fusie met de Nederlandse Judo en Jioe-Jit- soe Bond (NJJB). Dit samengaan betekent, dat de NJJB ruim 4000 leden erbij krijgt, waarmee het totale aantal leden van deze bond rond de veertigduizend wordt. De tienjarige Judokwai Ne derland zal op 7 september zijn li quidatievergadering houden. (Van onze correspondent Richard Scott) WASHINGTON In de negen- enveertigste staat van Amerika, Alaska heerst nu een stemming die veel weg heeft van de stem ming toen iedereen naar deze staat trok om goud te zoeken- Maar nu gaat het om olie en niet om goud. En de vijandschap, jalouzie, achterdocht is, hoewel niet minder groot, geraffineerder dan toen de mensen daar 70 jaar geleden goud hoopten te vinden. Maar tegenwoordig zijn het geen enkelingen meer die de mi nerale rijkdom van Alaska pro beren te ontdekken. Het zijn de enorm grote en enorm rijke maatschappijen die over de ge hele wereld belangen hebben. Maar zelfs op deze commerciële reuzen maken de schatten die onder de bevroren vlaktes van Alaska nog verborgen liggen, een enorme indruk. En de wedijver die zich nu tussen de grote oliemaatschappijen ontwek- kelt, is dan ook evenredig aan de afmetingen van deze ondernemingen. Voorlopige onderzoekingen wijzen erop dat de voorraad olie in Alaska die van de olievelden in het Midden- Oosten evenaart. Op het ogenblik bo ren in dit gebied 14 maatschappijen actief naar olie. Slechts twee maat schappijen - Richfield en BP - heb ben toegegeven dat ze olie aange boord hebben. Maar men koestert de achterdocht dat minstens een paar andere maatschappijen dat ook ge daan hebben en dit niet willen weten. In september zal de staat zo'n 253.279 ha verpachten en tot 16 juni hebben de oliemaatschappijen de tijd om het gebied op te geven dat ze graag zouden willen pachten. Daar om is het vain het grootste belaing te weten te komen waar olie aange boord is en in welke hoeveelheid. En het is voor de maatschappijen van even groot belang de resultaten van de boringen voor zich te houden. Daarom wordt de spanning in Noord-Ala-ska steeds groter en wor den er steeds listiger methoden be dacht om te weten te komen wat de andere maatschappijen bereikt heb- ■ben en om de eigen resultaten ge heim te houden. Volgens een rapport in de „Wall Street journal" is het gebied vol spionnen, die het land van de con currenten bespioneren en alles wat daar gedaan wordt gadeslaan. Sommige maatschappijen bewaken het gebied waar ze bezig zijn met behulp van een gewapende wacht, sommigen verwijderen eerst al het aamgenomen personeel van het ter rein waar olie is aangeboord voordat men de aangeboorde bron aan een nader onderzoek onderwerpt. Berichten over vondsten worden per speciale koerier of in een geco deerde boodschap overgebracht. Spi onnen zeggen dat men zelfs van he likopters gebruik heeft gemaakt om de activiteiten van de concurrenten gade te slaan - en als tegenmaatre- rel heeft men toen de installaties ge camoufleerd. Het komen en gaan van liet per soneel, de aan- en afvoer van voor raden, alles staat onder grote bewa king, zowel in Fairbank waar met vliegtuigen voorraden aangevoerd worden als op de vliegvelden die in het noorden op een anderhalve me ter diep grindbed zijn aangelegd om het op die manier mogelijk te ma ken dat de vliegtuigen in de zomer toch op de smeltende toendras kun nen landen. Behalve olie is er ook een enorme hoeveelhied aardgas in het noorden van Alaska gevonden. Waarschijnlijk zal het transport hiervan nog grotere moeilijkh^ opleveren dan dat van olie. misschien zal het ter plaatse bruikt kunnen worden om de en te leveren die nodig is om de aij, re grote voorraden minerale gn,, stoffen die zich volgens geologen de grond van Alaska bevinden, exploiteren. (Copyrights Stem"). „The Guardiaj/n (Van onze autosportmedewer'te KAATSHEUVEL De achts, Schoenrally zal op 31 mei gehouden. Dankzij de medewerk:; van de gemeenten waardoor het |j ject gaat, is het ook deze keer een avond-nacht - rally. Er zijn twee afdelingen, de J. klasse, voor degenen die a' oriëntatie-rit-rijders bekend voor hen die mee Willen het kampioenschap orriëntatieklaa van de RAC-Zuid en de B-] voor de minder ervaren kaartlezers Zij die verkeerd rijden, niet ver afdwalen, omdat zogehaaj de opvangcontroles er voor zot dat zij weer op het goede spoor men. De eerste deelnemers zullen 1 avonds om een minuut over acta vertrekken voor de ongeveer 110 lometer lange tocht, waarvoor gemiddelde snelheid vam dertig b lometer per uur moet worden houden. Gezien de te verwacllt grote deelneming, zullen twee eqt- pes per minuut worden ten". De start vindt plaats op te parkeerterrein achter de Huishoud school aan de Van Heeswijkstat: Kaatsheuvel. zo heet de nieuwe feestelijke pinksterkollektie bij van Haren. Sportieve herenloafer met perforatie en dot metalen nieten. r In bruin en be'^®3 75 ieuze damessandalet rood en wit. Ook in rood metblau*- .1* (Tan onze sportredi UTïECHT Afgevs van di kampioenen uit klasseen de K.N-V.B. he een openhartig gespt Utreclt besloten om het om de landstitel in poul werkei. De vermoeienc competitie, die vorig jaar eerste en voor de laats| werd (ehouden blijft de keer lus bespaard. Midelburgs voorzitter mons, hield in het Utrecht:] beurrestaurant een vurig voor het poulesysteem. Me zijn oespraak werd later op i besltten om van de hele ccj af t£ stappen. Vanzelfsprekend was de burgse (afvaardiging hiermee! der injenomen. Midiplburg werd ingedd RoernAnd en De Musschen Drachpn en S.C. Enschede de tweede poule. De winnq de poues zullen spelen om i plaaW Vor de eerste maal zal tussej de kampioen van de (ADVERTENTIE) GEKOl SCHï met kt_ 800 g schelvisfilets (4 50 g boter of margarir citroensap, 45 g bloer 40 g geraspte oude kz selderijsaus. De opgei in h ingevette pan me bodem zetten. Wat L citoensap en zoveël v Vraag recspten bij uw ooor Vis en Visprodukl Klem Karina gaat doo tvisselvilige voorjaar in ee «m spncer dat met Vistr; «gebied, over een tricot 1 ie- Hetspencer is uit Zwede nnpovterd door de Amsterd pcietj Shop (U weet tod ,s rar om af te biezen per r te kop is?) De Inge witte terlenka 70 Pw«*ssen en zo droog.

de Stem | 1969 | | pagina 4