Britse leger maakt van Sloe een handelshaven Passion Fruit bontaf del ing Ik ZEELAND EN DE DORDTSE SYNODE r L „Wijzijn slordig geweest" n bi d'i h g papier voor uw L- pen „Ajax wacht verlies" LIJK VERWISSELING HULST: DE STEM Even uitblazen mevrouw KNVB afdeling Zeeland mantelpakjes deuxpieces japonnen i regen ma nt els# b Ofll en Zwendelarij met visvergunningen aan Belgische grensovergang SINTELBAAN IN GOES GEOPEND EEN AGENT ROND DE SCHELDE Philippine Prijzen voor Zeeuwse filatelisten Door'nèanzienlijke uitbreiding van onze gaan wij ruimte creëren,profiteer ft ILi van een Cftöf Iff vanzelfsprekend „ook op onze speciale prijzen afdelingen Zoon van Roosevelt ernstig gewond Parapl Zoete koek? DE STEM VAN ZATERDAG 17 MEI 1969 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN-OOST De Sloehaven is plotseling ook een handelshaven geworden, ondanks het feit dat de handelskade nog lang niet gereed is. Dat er nu van alles wordt geladen en ge lost van complete vracht auto's tot pakken levensmidde len is toch mogelijk, doordat er zich een „havenbedrijf" heeft gevestigd dat in het geheel geen kade nodig heeft. Dat bedrijf is het Royal Corps of Transport, een onderdeel van het Engelse leger, dat voor den duur van enkele weken letterlijk zijn ten ten heeft opgeslagen op de pas opgesporten zandvlakten in het Sloegebied. Het korps negeert opzettelijk alle havenaccommodatie. Langs een zandhelteng hebben de korpsleden met staalplaten een afrit gemaakt. Vanaf dit punt, dat de wijdse naam „red port" heeft gekregen, pendelen de meest merkwaardige vaartuigen naar en van schepen, die midden in de Sloehaven voor anker liggen. Oefening „Cunningham" is op zijn hoogtepunt. Om deze „exercise" tot een succes te maken zijn in Vlissin- .-Oost ruim 3000 Britse militairen voortdurend in de weer. Onder een door de straffe wind klapperend tentzeil vertelt de hoog- chef van deze grootscheepse on derneming, brigade-generaal H. Booth Mason MBE, wat de zin van dit alles is. Enige tijd geleden heeft het Britse leger als belangrijkste taak gekregen een zo groot mogelij ke bijdrage aan de NAVO-strijd- krachten te leveren. Waar Britse troepen worden gelegerd of ingezet, in Noorwegen, Duitsland of Grieken land, altijd zal bij de bevoorrading vanuit het moederland, dat nu een maal een eiland is, water moeten worden overbrugd. Het spreekt ook vanzelf, dat in oorlogstijd de kans groot is dat daarbij van havens, door vernieling of wegens te groot risico, geen gebruik kan worden ge maakt. Dc Britten zijn spaarzaam en daardoor dikwijls ook praktisch Zo gaat het in het Sloe weliswaar om een oefening maar intussen wordt er toch ook metterdaad bevoorraad. Zo zijn de goederen, die aan land worden gebracht, voor een belang rijk deel bestemd voor de in West- Duitsland gelegerde Britse troepen. „Mixy" is de naam van een soort vlot, dat bij deze belading het zwaarste werk voor zijn rekening neemt. Het bestaat uit losse aan el kaar te voegen pontons, waardoor het vlot naar behoefte groter en kleiner kan worden gemaakt. Klei ner materiaal en ook personeel wordt vervoerd met de RPL (Ramp Powered Lighter), een vaartuig met een brede klep als boeg. De RPL's, evenals trouwens de pontons, varen als gewone landingsvaartuigen het strand, in dit geval de „strip" van „Red Port" op. Dan wordt de klep neergelaten en kan worden gelost of geladen. In de haven gebeurt dat door langs de vrachtschepen af te meren. Daar moeten de scheepskra nen het werk doen. Het derde al even opvallende transportmiddel waarvan het korps gebruik maakt, amfibische voertui gen, waren vrijdag niet in de Sloe haven te bekennen. Deze „varende vrachtauto's" zijn al begin deze week naar het V -erse Meer gegaan om bij Kortgene te worden ingezet bij het lossen van munitie, ook onder deel van oefening „Cunningham". Alles gaat bedaard zijn gang. Sche pen komen en gaan, leeg of beladen. Volgende week loopt „Cunningham" ten einde. Vlissingen-Oost zaj dan ook dit even bedrijvige als ongewone havenbeeld met „dokwerkers" in soldatengroèn weer kwijtraken. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Het ziekenhuis treft natuurlijk schuld, maar de hoofdschuldige is de Axelse begrafenisondernemer", zo luidt de reactie van een woordvoerd- ster van het St.-Liduinaziekenhuis uit Hulst op een bericht in De Stem van gisteren, waarin werd verteld, dat de stoffelijke resten van twee vrouwen waren verwisseld in het ziekenhuis. „In het ziekenhuis bestaat de regel dat de begrafenisondernemers eerst contact moeten opnemen met de betreffende zuster, voordat zij tot vervoer van de lijken overgaan. In dit geval is dit niet gebeurd. De „vreemde" be grafenisondernemer, die zijn Hulster collega assisteerde, omdat er twee begrafenissen teigelijkertijd waren, heeft r.det naar een zuster gevraagd maar is zonder meer de niet-afgesloten kapel binnengelopen. De kist (met daarop een vervoersbrief met de naam en adres van de over ledene) heeft hij laten staan. Hij heeft zomaar een kist gepakt. Op onze vraag of de kapel dan niet afgesloten had moeten zijn luidde het antwoord: „Ja dat is waar, wij zijn slordig geweest. (ADVERTENTIE) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND voor de bezorging van ons blad te vragen wij Inlichtingen tel. 01158-1202 M. v. Ootegem, Beukenstraat 11 Sas van Gent. MIDDELBURG Verschillende Zeeuwse postzegelverzamelaars heb ben op de van 8 tot II mei gehou den tentoonstelling „Haga Post" prijzen behaald. De inzending „Zee land en de filatelie", van de voor zitter van de afdeling Middelburg van „Philatelica" Kreeg „groot brons", benevens een bronzen ere medaille van de afdeling Haarlem. De heer Ba] uit Goes, kreeg even eens „groot brons" met zijn inzen ding „Land er tuinbouw". „Groot brons" ging ook naar de heer Van Tienhoven uit Goes voor zijn inzen ding „Postvervoer van de 17e eeuw tot 1900". Andere prijzen werden be haald door de heren Van Melle te Zuidzande, Van Luyk te Vlissingen ein Kayser, eveneens te Vlissingen. Op 22 mei wordt in „De Schakel" te Middelburg, aanvang 19.30 uur, weer de maandelijkse ruil- en verga deravond van de afdeling Middel burg gehouden. (Van een onzer vo.etbal- medewerkersj TERNEUZEN Het programma vap de KNVEr, afdejipg Zeelapd ))oor morgen, luidt als volgt;' le klas:" Robur 1 - DPS I, Luctor 1 '- Aardenburg -1, Domburg .1 -'Léwed. Boys 1. - Res. le klas: Walcheren 2 - HVV '24 2, Vlissingen 4 - Terneuzen 3, Zeeland Sport 3 - Zeelandia 2, Oost burg 2 - Renesse 2, Middelburg 4 - Hontenisse 2 2e klas B: Cortgene 1 - Hansw. Boys 2, Dreischor 1 - Kwadendamme 1, Kruiningen 1 - Luctor 2, Domburg 2 - Zonnemaire 1. 3e klas B: Vlissingen 5 - Hoofd plaat 2, Corn Boys 3 - Schoondijke 3. 3e klas C: Patrijzen 2 - Walcheren 3, Zeelandia 3 - Zeeland Sport 4, RCS 4 - Volharding 2, Robur 2 - Luc tor 3, Lewed. Boys 2 - Zeelandia 4. 3e klas D: Cortgene 2 - Hansw. Boys 2, Patrijzen 3 - Goes 4, SVOW KI- RCS 3, Robur 3 - Volharding 1. (ADVERTENTIE) f f i'. --'v'.i i_- V TILBURG BREDA DEN BOSCH Heuvelstraat 44 Eindstraat 14 SCHAPENmarkt Telefoon 31620 Telefoon 31086 Telefoon 39125 (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De politie van Yer- seke heeft enkele Westbrabanders, die ervan worden verdacht valse visvergunningen te verkopen aan de grensovergang bij het Belgische Put te, gesommeerd hun duistere prak tijken te staken. Het komt de laatste tijd veel voor, dat Belgische automobilisten die vistuig bij zich hebben, aan de grens worden benaderd door oplich ters, die graag willen weten naar welk Nederlands viswater de reis Vertellen de Belgen, dat ze op weg zijn naar Zeeland, dan slaan de zwendelaars onmiddellijk hun slag. De sportvissers wordt wijsgemaakt, dat nu ook voor het vissen in de Oosterschelde een vergunning ver langd wordt. In werkelijkheid heeft men die alleen nodig voor de stro men, die niet in verbinding staan met open zee (bijvoorbeeld het Veer- se Meer). Veel mensen geloven dit en laten zich verleiden om voor een bedrag van f 10 een door de oplich ters gefabriceerde onwettige visvergunning aan te schaffen. Een Antwerps echtpaar, dat regel matig in Yerseke komt om te vis sen, vertrouwde de zaak niet en lichtte de politie in, die terstond een onderzoek instelde. „We kunnen tegen dit soort prak tijken in feite weinig uitrichten", al dus de politie te Yerseke, „omdat het gebeurt op Belgisch grondge bied". GENèVE (AFP) James F. Roo sevelt, de oudste zoon van wijlen pre sident Theodore Roosevelt van de V.S., is in Vesenaz by Genève met een mes in zijn rug gestoken door een vrouw. Hij is ernstig gewond. (Van onze atletiekmedewerker) GOES Burgemeester Huber heeft met het startschot voor de 3000 meter heren de nieuwe sintelbaan te Goes officieel in gebruik gesteld. In zijn openingswoord sprak de voor zitter van de Stichting Sportbelan- gen, wethouder Roose, de wens uit dat niét alleen AV '56 gebruik zal maken van deze prachtige atletiek- accommodatië, maar ook de scholen. De voorzitter van het district Zee land, de heer Simpelaar, wenste AV '56 en de Stichting Sportbelangen heel veel succes met deze nieuwe baan en hij hoopte dat AV '56 naast het Nederlandse kampioenschap van Ella Deurloo in de toekomst nog vele kampioenen zal mogen huldigen. Vervolgens werd het erelidmaat schap van AV '56 de burgemeester aangeboden door de voorzitter van AV '56, de heer Snel en werd de burgemeester verzocht het startschot te lossen voor de 3000 meter, die werd gewonnen door Piet Vonck van RKHAV, in de tijd van 8.33,7 min. Deze tijd betekende voor hem een nieuw persoonlijk record, ondanks het bar slechte weer. Er valt heel wat over Zeeland te leren op de tentoonstelling „Zeeland en de Dordtse synode", die wordt gehouden in het gebouw van het rijks archief te Middelburg. Ik hen er, tot tweemaal toe, uitgebreid wez en kijken. Wat in die tentoon stelling zo aanspreekt, dat is de omstandigheid dat door en rondom die Dordtse synode een paar Van de sterkste verhalen uit onze geschiedenis Kun ontstaan vonden. Hugo de Groot (boeken kist), Oldenbarneveldt (stokske) twee per soonsnamen uit "onze historie die iedereen zich herinnert, leefden in de tijd van de synode, zoals wij in die tijd van het tweede Vaticaans concilie én van Uppsala leven. Het is het geheim van een goede marketing - manager om een j)r0llukt zo spectaculair moge- onder de aandacht van de consu ment te brengen. De directie van Hero-jabrieken woeg ons een nieuw vruchtendrankje te komen drinken in het Esso Motor ,el' ee.n wolkenkrabber van glas velder™ Amsterdamse Buiten- Dat drankje was nieuw voor West- delZ?:,andaar dat we er ruim hon- a kilometer voor moesten rijden. e Brandstoffen voor het nieuwe achtendrankje komen overigens n nog verder, want het bestaat uit et sap van de Kenyase passievrucht. P ae gloeiend hete plantages van Kenya worden de passievruchten uit- 9 perst en het sap bevroren. In be- ZT toestand ga at het naar het no, !fe bedrijf. Dankzij de nauw- S ette methode van bevriezen en L„ ,"seren blijven niet alleen de 'maar ook de fysiologisch be- ""Wrtjke stoffen behouden. dioL,°-primeur kregen we opge- aoor heupwiegende donkere meiskes uit Kenya, die ons in de korte adempauzes die het Laguestra- ensemble het proevende gezelschap toestond, verklapten uit het nabije Amsterdam te komen. Maar wat maakt dat uit? Ze evenaarden zeker de passiebloem in schoonheid en hun aanwezigheid ontlokte iemand de vrijmoedige opmerking: Welcome passion fruit. TIYe zullen er geen honderd kilome- ter meer voor rijden, maar de eerlijkheid oebiedt ons om het de donkerogige presentatrice na te zeg gen, dat dit drankje mysterieus is ongrijpbaar, exotisch, pittig en van een heel specifiek aroma. En nu heb ben we het over het drankjewel te verstaan. Smulpaapjes van enige allure heb ben het al uitgeprobeerdU kunt er niet alleen verrukkelijke cocktails mee maken, er zijn recepten die uw„ ontbijt met corn flakes, uw karbo- naadjes of ossetong iets van die passie gevendie als we het mogen ge loven West-Europa heroïek zal overspoelen in het komende dorstige zomerseizoen. 'w') De protestantse Zeeuwen van de 17e eeuw heb ben heel wat initiatieven genomen om de synode van Dordrecht, waar de leer van de remonstrant- sen werd veroordeeld, te laten houden. Je kunt het je, als je het niet zelf hebt beleefd, zo moeilijk voorstellen, maar die tentoonstelling met al zijn documenten, is ondanks de afstand van eeuwen, zo geweldig actueel. Ik heb er een brief staan lezen van een Zeeuw van eeuwen geleden, die naar Amerika was uit geweken om des geloofs wille. Dat was vroeger zo. Men werd ambulant om hoge motieven, niet alleen om een beter inkomen of uit avontuur. Als zo'n Zeeuw uit dè synode-tijd uitweek, dan was dat meer een pelgrimage dan een emigratie Men ging weg met e§n hart vol leed, de kost baarste schat die men bezat, de Bijbel en de we tenschap dat men zuiver in de leer leefde, als voornaamste bagage. Hoe groot de geestelijke sparaniiigen geweest zijn van de eerste Zeeuwse emigrantpp blijkt uit hun brieven. Zij lijken opgesteld te zijn door mensen die een kruising vormen tussen de' figu ren uit de Bor.-anza-serie en rechtschapen CBTB- leden die zich in Flevoland hebben gevestigd. Goede boeren waren Het, maar bovlendieii.wateji ze allerminst bang en ze liepen -dagelijks gebukt onder hun heimwee. Dat was zó groot, dat zij één van hun nederzettingen de naam „Zeeland" ga ven. -o- Zo is het gekomen, dat in het verre Amerika een dorp bestaat dat precies zo heet als onze pro vincie. Eh geloof niét dat de Zeeuwen dié daar van generatie op generatie de grond hebben be werkt, hun herkómst'vergaten Neen, pas geleden heeft de gemeenteraad van Zeeland (V.S.) aan het provinciaal bestuur van Zeeland (Nederland) gevraagd om de fiere Zeeuwse leeuw in het stadswapen te mogen voe ren. O Natuurlijk mocht dait. Ze waren op de abdij in Middelburg niet weinig verguld Maar wèl werd de voorwaarde gemaakt, dat het stadswapen van Zeeland (V.S.) een randje moet hebben, zo dat het niet verward kaïn worden met het wapen van de provincie. o Die tentoonstelling frappeert trouwens door nog andere dingen. In het gangetje, waar je door heen moet om bij de tentoonstelling te komen, hangt een grote kaart die alsof het om een strategische beweging in de oorlog ging de ge schiedenis van de reformatie in beeld brengt. Wij hadden vroeger op school ook zo'n kaart. Daarop was de roorns-kaitholieke kerk afgebeeld als een schip met volle zeilen, midden in een roerige oceaan. In het hofodzeil stond het teken IHS (in dit teken overwinnen wij) en het was voor ons, vrome scholieren, een fijnzinnige sport om- in. de figuurtjes aan boord de Kerkvaders van die tijd te herkennen. Eén van die figuren uitdeze vormende .prent leek precies op ons schoolhoofd en nademaal- het toevallig zo uit kwam, dat de gewijde figuur aan boord bezig was een bakje met afval over de railing te wer pen, vermaaktèn wij or.® kostelijk met de voor de hand. liegende conclusie: Broeder Gomarus (zo heette het.' hoofd) moet de pot legen. i "r O o— Kenmerkend voor de prent was, dat je rondom het schip allerlei kleine, veelal gammele roei bootjes zag dobberen, die kennelijk zojuist en enigszins gehaast vanaf het grote schip te water waren gelaten. Op de voorplechten van de kleine bootjes zag je de namen van diverse protestantse kerkgenootschappen staan. De tekenaar was er zelfs in geslaagd om te laten zien hoe van die kleine bootjes, nóg weer kleinere vaartuigjes werden afgescheiden, die allemaal huns weegs gingen. Een beeld van hopeloze verwan'ing, rondom dat trotse schip van de Romeinse vloot. Je zag in één ogenblik (daarvoor was het een katholieke school, en wellicht hield het ook verband met de naam van broeder Gomarus), dat de reformatie het kenmerk van de hopeloze vesndppering droeg. De luidjes in hun kleine bootjes waren gedoemd, begrepen wij, ergens aan te spoelen om daar ver der irj eenzaamheid te verkommeren, terwijl het op het grote schip uiteraard vrolijk toeging. Geen centje pijn aan boord o In het gangetje van het rijksarchief is de re formatie ook in kaart gebracht. Maar wat zien wij daar? Het ding is opgebouwd gelijk een op zijn kop staande stamboom. Van boven daalt een machtige stroom omlaag de katholieke kerk die ongeschonden een paar grote schisma's heeft doorstaan, totdat hij belandt bij de periode van de reformatie. Daar buigt de hoofdstroom plotse ling zijwaarts af, om zich ergens in de witge- pleistere muur te verliezen, terwijl als een rijk- vertakt systeem van wortels, de reformatie zich rechts op de koers baanhreekt naar de on derkant van de kaart. Eigenlijk precies het tegenovergestelde van die plaat op mijn vroegere school. De reformatie koerst rechtuit en de ka tholieke kerk dwaalt af. Zulke platen verklaren iets van de moeilijkhe den die wij hebben om elkaar goed te begrijpen. Wij op school konden niet geloven dat de opva renden van een reddeloos huikje naar Amerika konden zwalken om daar een eigen Zeeland te stichten dat vandaag dat dag nóg bestaat. Omge keerd zullen veel protestanten niet kunnen be grepen, dat de jongens op het grote schip aller minst blij zjjn met de ongestoorde vaart, om welke reden zij volop aan het muiten zijn ge slagen, diverse heiligen in zee hebben geplompt, de gezagvoerder een slecht theoloog noemen, de revolutie prediken en nog enkele dingen doen die gewoonlyk een chaos veroorzaken. En wü hanteren zelfs verschillende woorden voor dezelfde begrippen. Wat wij hebben leren noemen: de beeldenstorm, dat heet bij de refor matie: het beelden-breken. „Beeldenstorm" roept gedachten op aan een furieuze slooppartij. Het woord „beelden breken" is naar het schijnt een vrome bezigheid. De tentoonstelling roept deze dingen schijnbaar toevallig op. Vandaar dat zij zo leerzaam is. Onze tegenstellingen hebben geworteld in sterke gemoedsbewegingen, hetgeen je pas inziet als de geluidshand van het verleden wordt teruggespoeld. Enfin, gaat u zelf maar eens kijken. TOMASO u Een paar weken geleden verloor ik onderweg mijn nieuwe paraplu. Toen ik het merkte ben ik direct teruggegaan, maar helaas was hij al opgeraapt. Ik had juist gezegd „er loopt geen kip op straat" (zon dagavond 11 uur). Natuurlijk is de paraplu niet teruggekomen. Het was pas een nieuwe, ik had hem gekre gen en was er verdrietig over dat ik hem zo gauw kwijt was. Maar ook was ik teleurgesteld iin de men sen. Ik begrijp deze mentaliteit niet. Hoe komt het, dat nog zoveel men sen, waarvan je het niet zou denken, die kunnen kopen wat ze nodig heb ben, met het grootste gemak, zonder gewetenswroeging, gevonden voor werpen houden en dat heel gewoon vinden? 't Is voor de buitenstaander wel interessant om waar te nemen hoe onze politieke bollebozen zich uitslo ven om hun zinkende politieke mestpramen drijvende te houden. De partijen die het christendom exploi teren voor het bereiken van hun doel stellingen schijnen het 't moeilijkst te hebben. De grootste, de K.V.P, beleeft moeilijke dagen, nu de daar in geperste leden er bij bosjes tege lijk uitlopen, om zich aan te sluiten bij de radicalen, of bij het grote le ger der partylozen. De A.R.P. met zijn verleden, dat herinneringen op roept aan Colijn, fietsplaatjes, wer keloosheid, riskoppensoep en totaal verwaarloosde zeedijken, heeft heel wat moeite met zijn jongeren, die schijnen te ontwaken.Daar zal heel wat lijm en stroop voor nodig zijn om het boeltje bijeengeplakt te houden Alleen onze oerconservatie C.H.U, staat met zijn lemen voeten muur vast in de vaderlandse bodem, als maar „Hou'e Zo" roepend. Van jon geren schijnt deze partij verstoken te zijn, ofwel hebben deze als brave jon gens geleerd om, met him zondags- pakske aan, nooit ergens tegenaan te staan Een groot geluk voor ons allen is het. dat onze intelligentsia en stude rende jeugd niet alles meer voor zoe te koek slikt, 't Schijnt nog niet tot onze politiekelingen te zijn doorge drongen, dat onze jeugd niet genegen is om mede te werken aan de voor bereiding van wereldoorlog no 3. Heel- en halffascisten beweren weieens dat „De Stem" alsmaar hei lige huisjes omtrapt, zonder er iets voor terug te geven. M.i. hebben de ze heren ongelijk, want: le zijn de huisjes die omgetrapt worden allesbehalve heilig, en 2e: wordt er door „De Stem" een prima voorlichting gegeven aan de lezers en de populair wetenschappelijke ar tikelen over geschiedenis, folklore, persoonsbeschrijvingen enz. zijn zeer lezenswaardig. En grote vooruit gang vergeleken met tien jaar gele den en de onbenulligheden van het boertje van Dorst, enz. enz. P. Visser MILAAN (AP) Gazetta Dello Sport heeft gisteren scherpe kritiek geleverd op het ruwe spel van Man chester United in de wedstrijd tegen Milan. Volgens het blad staat het vrijwel vast dat de club de finale tegen Ajax zal winnen. Onder de kop: „Milan: een ploeg welke het voetbalgevecht niet schuwt" stond te lezen dat „Man chester alles, reglementair en niet reglementair, deed om de verdedi ging van Milan te overweldigen. Re glementair was de lawine van Man chester-aanvallen met zeven spelers welke Slechts een zeer ervaren en goede verdediging als die van Milan tot staan kon brengen. Onreglementair waren de intimi daties, trappen, stompen, tackles om de tegenstanders te breken, die vanaf het begin door de spelers van Man chester werden uitgevoerdBoven dien hebben de Engelse toeschou wers, met e®n twijfelachtig gevoel voor sportiviteit, doelverdediiger Cu- dicini belaagd met allerlei voorwer pen. „Het is zeker diat Milan een lesje in stijl, rust en voetbalkunde heeft gegeven". Over de finale van 28 mei tegen Ajax schreef het blad: „Milan heeft bewezen de gevaarlijkste clubs in het bekertoernooi voor landskampi oenen onder de duim te kunnen houden. Ajax is zeker een tamelijk goede ploeg welke zelfs voor een verrassing tegen Milan kan zorgen. Maar het heeft de finale bereikt door zwakke tegenstanders te verslaan. Nadat Milan tegen Celtic en Man chester heeft gewonnen kunnen wij voorspellen dat het de winnaar van de beker zal worden" Het Milanese dagblad „11 Giorno" schreef dat alle aanvallen van Man chester zijn stuk gelopen op de Mi lanese verdedigingsmuur. „De Brit ten .probeerden deze te breken. Het leken wei wilde furies, maar de ver dediging van Milan bezweek niet. Italiaanse stijl, zeiden de Britten na de wedstrijd. Zij zijn voor een voet balshow, maar eerlijkheidshalve kun nen wü niet zeggen dat de wedstrijd volledig een aanvaardbare show is geweest. Het spel van Law was hys terisch gedoe van een vlegel e>n het werpen van stukken lood naar Cu- dicini was geen verheffend beeld. i

de Stem | 1969 | | pagina 5