Werkgroep presenteert rapport oeververbinding Engelsen oefenen met duck s Volautomatische produktie kartonnen melkverpakking FABRIEK VAN KARTONS IN TERNEUZEN IN GEBRUIK kans op onweer Scherpe kritiek op P. v. d. A. er Don In gesprek met Rina en Vat én waar MORGEN VRIJDAG Commentaar Feestrede op de verkeerde bruiloft Am. Kroondr exposeert in Hulst België G. A. de Kok uit Stichting Oeververbinding DOMBURGSE RAAD Nieuwe methode bij verbetering van Rijksweg 60 Landdag vrouwenbond NVV in Rotterdam Tentoonstelling gaat niet cloor Vier vestigingen Medewerking Ruim Anja de Vree toï, IEL, FILM, CONCERT (ELBURG 20 uur hfighters of Red River, 14 1 (VERREN »oy Helga en Michael, jn 14, 16, 18, 20 en 22 uur J' Lidome De grote liefde, 14 t P14, 16, 18, 20 en 22 uur (eon Secret ceremony lg I 14.30, 16.50, 19.10, 21.30 uui libassades Bamse, 18 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Itro De haat van de desperaa Ibens Funny Girl, a.l, 17.15, 20.30 uur Ir Pendulum, 18 j. ]_12.10, 14.30, 16.50, 19,10, 21.30 Ijrid De monsters vain de ruimt, I Ij aar 11 jestic De schoenen van de yjj I Ject Funny Girl, a.l. Iitury Vera Cruz, 18 j. 1IKLAAS ace De jouwe, de mijne, de a.l, nova Brandt Parijs?, 14 j, ptury Vaarwel vriend, 18 J, tentoonstellingen pELBURG ksarchief: „Zeeland en de l-dtse Synode" jeshal Multipels en objekten uws Museum Schilderijen J 1 ijgschaap en keramiek Jo TDORPE lerie Troutzaerte Paul Citroen I larellen, portretten, tekeningen I litho's; Francine Timmers: ke- iek en Unica IT Igerzaal Stadhuis: Werken van I fKroonder (Zaamslag) DIVERSEN |ER ARENDSKERKE neentehuis 19.30 uur tdsvergadering DE STEM VAM WOENSDAG 14 MEI 19Ó9 eel, film, concert enz tburg (lel 14 en 20 uur Bons Vivants 18 jaar BO uur De grote afrekening IJ j reuzen ;jkor 14.30 en 20 uur It de pil meer mans 14 jaar luw Een blok aan mooie benen 1 jaar verpen onder vandaag onder vandaag «klaas onder vandaag tentoonstellingen jelburg |eshal Multipels en objekten tdorpe lerie Troutzaerte: Paul Citroen larellen, portretfen, tekeningen Litho's: Francine Timmers: ke pk en Ünica et fgerzaal Stadhuis: Werken van j |Kroonder (Zaamslag) diversen 1sterzande Witte Huis 19.30 uur Dansen lole d. De Vijlder: Schieting pacht fp 14 uur Ite criterium der Vlassersstreek de Kind: 15 uur Schieting TENTOONSTELLINGEN 1ELBURG Seshal Stadhuis: Multipels en jekten ksarchief: Zeeland en de xttse Synode 'uws Museum: Schilderijen van Tongschaap en Keramiek van Jo isaard >T gerzaal Stadhuis: Werken van Kroonder (Zaamslag) [■DORPE erie Troutzaerte: Paul Citroen a-rellen, portretten, tekeningen litho's; Francine Timmers: ie- dek en Unica DIVERSEN ISTERZANDE Krokodil Bar; 20 uur rrte Lola Er is niet veel fantasie voor nodig om fe begrijpen, dat Zeeiands hartewens een vaste verbinding 0ver de Westerschelde is. Als Zeeu wen zich dan ook opmaken om te bewijzen dat zo'n verbinding niet alleen noodzakelijk, maar bovendien [economisch verantwoord en haal baar is, dan laden zij spoedig de verdenking op zich dat zij desnoods I we| bereid zullen zijn om met de j kilometerteller te knoeien. Het gisteren verschenen rapport van de werkgroep „Vaste verbin ding Westerschelde" is tegen een dergelijke verdenking goed opge- I wassen. Het probeert niet het on bewijsbare te bewijzen en blijft in zijn prognoses en ramingen aan de [voorzichtige kant. De club van des- Kundige adviseurs is bovendien een borg, dat er met wetenschappelijke zorgvuldigheid is gewerkt. Wat men [tegen de prognoses in het rapport kan aanvoeren, kan men aanvoeren [ten aanzien van elke prognose, die probeert een toekomstige groei in I tabellen te vangen. Toch heeft het rapport een zwak- I kestee. Deze bestaat hieruit, dat het nauwelijks rept van de mogelijkheid oeververbindingen op andere plaatsen zullen worden gerealiseerd en dat het op dit punt geen verge- lijkingen in verkeersaanbod, renta biliteit en planologie geeft. Noodlot- tigerwijs hebben technische argu- 1 menten de minister van Verkeer en Waterstaat doen besluiten om zich uit fe spreken voor een tracé tussen Kruiningen en Perkpolder. Over het i zo diepgaand beschouwde tracé van de werkgroep (Terneuzen-Hoede- kenskerke) hebben wij hem nog geen goed woord horen zeggen. Door deze complicatie maakt het I fraai uitgevoerde rapport de indruk van een feestrede op een verkeerde bruiloft. Dat dit kon gebeuren is te wijten aan de neiging waaraan ook de werkgroep zich niet heeft kun nen ontworstelen, om, bij gebreke van tijdige en voldoende technische informatie van b.v. Rijkswater- j staat, alles op de ene kaart van de centrale route te zetten. Kostbare wetenschappelijke arbeid is nu min der effectief gebleven dan mogelijk zou zijn geweest bij een bredere aanpak. Men had, met een vergelijkende studie tussen verschillende tracés, de minister waardevol materiaal voor zijn besluitvorming in handen kun nen spelen. Nu heeft hij een rap port dat hem waarschijnlijk alleen zal opvallen door de fraaie grafische vormgeving. De stichting heeft zich door haar arbeid wél verzekerd van een adviserende rol in de toekomst. Dat is in elk geval iets, en niet eens het geringste, zouden wij zeggen. (Van onze correspondent) HULST In de burgerzaal van het stadhuis te Hulst wordt vanaf vrijdag 16 tot zaterdag 31 mei een expositie gehouden van werken van de kunstenaar Arn. Koonder uit Zaamsiag. De tentoonstelling omvat schilderijen, keramiek, plastieken en heelden. De tentoonstelling zal vrij dag officieel worden geopend te 20 uur door wethouder J. H. Stolte van Huls». V Vou I-uitzichten voor donderdag en vrijdag, opge steld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur. Koeler met enke- kele regeu. of on- weersbuien. weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. 9 fNn ^0Iféerdag: aantal uren zon: - tot 8, min. temp.: 2 tot 7 graden even normaal, max temp. ongeveer rmaal tot 4 graden boven normaal. ns °P een droge periode van min- ,ns 12 uur: 70 procent, hans op een S nee] droog etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 2 tot 5' temp. ongeveer normaal tot n boven normaal, max. temp. omstreeks normaal. ans op een droge periode van uur: Prf>cent, kans op geheel droog etmaal: 50 procent. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Uitgaande van de besparingen die verkre gen worden door het doen op heffen van twee veerdiensten over de Westerschelde en de voordelen voor de gebruikers van een vaste verbinding over deze zeearm ten aanzien van de factoren „tijd en afstand", zullen de baten van een vaste oeververbinding de lasten reeds in 1980 overtreffen. Dit is één van de conclusies uit een studierapport dat een werkgroep van de „Stichting Vaste Oeververbinding Wes terschelde" heeft opgesteld. De werkgroep werd geleid door de directeur van het ETI- Zeeland, drs. M. C. Verburg. Een groot aantal deskundigen, waarvan velen uit België, heeft de werkgroep met ad viezen bijgestaan. Dinsdagmorgen is het rapport, een fraai stuk typografie dat doet denken aan de jaarverslagen van grote bank instellingen, in Den Haag aan de openbaarheid p2-ijsgeven. Het rapport is opgesteld om aan te tonen, dat een vaste verbinding met tolheffing eco nomisch gesproken een verantwoord project is. Van de volgende basisge gevens zijn de opstellers uitgegaan: 1. Een investering van f 600 miljoen 2. Een afschrijving in veertig jaar tijd. 3. Een rentepercentage van zeven. 4. Een verkeersaanbod van 4.8 mil joen auto's in 1975 en 6.4 miljoen auto's in 1980, indien alle veer diensten zouden zijn opgeheven en een verkeersaanbod van 4.1 miljoen auto's in 1975 en rond 5,5 miljoen auto's in 1980, indien de veerdiensten Kruiningen-Perk polder en Terneuzen-Hoedekens- kerke zouden worden opgeheven. (Vlissimgen-Breskens blijft de drijvende schakel in de westelijke dammenroute). 5. Een tracering tussen Terneuzen en Baarland op Zuid-Beveland. 6. Een tolgeldheffing, die rekening houdend met de waardedaling van de gulden, overeenkomt met het huidige veertarief. Een onvermijdelijke zwakke scha kel in het rapport' wordt gevormd door het feit, dat geen kosten-baten vergelijkingen werden opgezet voor een vaste oeververbinding elders. Er worden slechts planologische bezwa ren aangevoerd tegen een uiterst oos telijk tracé, dat alleen een functie zou hebben als „afsnijding" van de noordwaartse verbindingen vanuit Antwerpen, richting Randstad. Het' voorkeurstracé van minister Bakker (Kruiningen-Perkpolder) is, voorzo ver het de cijfertabellen betreft, niet aan bod gekomen. Naar wij vorige week in kringen van Rijkswaterstaat vernamen, geeft het rapport de mi nister van Verkeer en Waterstaat eigenlijk het verkeerde handvat. De opstellers houden staande, dat de ba sisgegevens van het rapport zonder markante afwijkingen, ook gelden voor het tracé Kruiningen-Perkpol der. De statistische bewijsvoering wordt in het rapport echter niet ge leverd. Wat het verkeersaanbod betreft: hier heeft de werkgroep een formule gehanteerd van ir. F. M. van Veen, die heeft berekend hoe de verkcers- toeneming is op plaatsen waar veer diensten door vaste verbindingen worden vervangen. Deze toeneming is, volgens gegevens uit de V.S. en uit Zeeland, te stellen op niet min der dan 50% van het verkeer met behulp van veerboten. Wat de exploitatiemogelijkheden van de vaste verbinding betreft: hier is het van belang, dat het rijk 60 procent van de (stijgende) kosten van de veerdiensten voor zijn rekening zal gaan nemen. Bij een op die norm passende rijksbijdrage in de exploi tatie van de verbinding zal de tol geldheffing niet alleen redelijk van omvang zijn, maar bovendien niet altijd behoeven voort te duren. De werkgroep heeft vele interna- tionale aspecten in zijn beschouwin gen betrokken. De functie van de Scheldetunnel in België speelt daar bij een belangrijke rol, maar niet minder de te verwachten toeneming van bet internationale verkeer, waar onder het toeristische verkeer. Het rapport geeft talloze argumen ten, sommige niet van financiële aard, die aantonen hoe urgent de bouw van een vaste verbinding is. De ver keersdruk op de huidige Westerscbel- deverbindingen neemt toe, b.v. als gevolg van het gereedkomen van de Heinenoordtunnel bij Rotterdam, de afschaffing van het tolgeld en de HaringvLietbrug (1975), en de Zee- landbrug (1978). Daarbij voegt zich het feit dat het vrachtvervoer zwaar der en omvangrijker wordt, dat de industriële ontwikkeling rond het Scheldebekken haar eigen vervoers aanbod schept, dat de recreatieve functie van Zeeland jaarlijks meer Belgen en Fransen via de Wester- scheldeverbin-ding naar het Mart van Zeeland brengt en dat tenslotte de mens steeds ambulanter wordt. Het recente verleden heeft bij de veerdiensten al laten zien waartoe verkeersgroei leidt. De kans dat men een boot moet „overslaan" is sinds 1961 met niet minder dan 37 procent toegenomen! Ofschoon het rapport het volgende aspect niet gedetailleerd heeft ver kend, is toch de passage belangrijk waarin wordt opgemerkt dat het ont breken van een vaste verbinding een psychologische belemmering vormt voor ondernemers-initiatieven in Zeeuwsch-Vlaanderen. Met andere woorden: het ontbre ken van de verbinding verkleint het omvangrijke economische potentieel dat Nederland in Zeeuwsch-Vlaande ren bezit. Het internationaal toeristisch ver keer dat de Schelde oversteekt wordt, voor het jaar 1975, geschat op 750.000 auto's per jaar. In 1980 zal het, als de formule klopt, verdubbeld zijn. Het rapport is met zijn schattingen aan de voorzichtige kant gebleven. De kosten werden niet kunstmatig laag gecalculeerd en de baten niet kunst matig hoog. En toch staat de con clusie, dat de Westerschelde verbin ding zichzelf betaalt, s.ls een paal bo ven water (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De voorzitter van de Stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde, drs. M. C. Verburg, heeft gisteren desgevraagd bevestigd, dat de heer G. A. de Kok, hoofd redacteur van de Provinciale Zeeuw- sclie Courant, als bestuurslid van de Stichting Vaste Oeververbinding is afgetreden. De heer de Kok was voorzitter van de sectie Public Rela tions. De heer Verburg ontkende, dat het heengaan van de heer de Kok verhand zou houden met span ningen in het bestuur aangaande het zo juist verschenen rapoprt van de Stichting. „Het waren louter per soonlijke redenen, die de heer de Kok noopten zijn functie beschikbaar te stellen", zei drs. Verburg. De heer de Kok lichtte tegenover ons zijn besluit tot aftreden toe met te verklaren dat hij zich „op een es sentieel ogenblik in de geschiedenis van de Stichting", nl. toen informeel bekend werd dat minister Bakker vasthield aan het tracee Kruiningen- Perk.polder en dat G.S. van Zeeland zich achter dat standpunt wilde scharen, „werd kortgesloten in zijn functie als lid van het dagelijks be stuur." Een opmerking van de voor zitter, dat hij zich afvroeg of de heer de Kok de medèdelingèn, die hem als bestuurslid bereikten, wel als vertrouweijlk zou beschouwen (de heer de Kok is imemrs tevens jour nalist) noopten de heer de Kok zijn functie terstond neer te leggen. „In de periode dat ik in het bestuur zit ting had ben ik vaker als journalist gefrusteerd dan als bestuurslid," zei hij. DOMBURG In dc dinsdagavond gehoed envergadering van de Dom- burgse raad heeft de heer L. Wonder- gem (A.R.) scherpe kritiek geuit op de P.v.d.A.-fractieleider in deze raad de heer A. Don. De heer Don heeft zoals gemeld eerder gedreigd dat zijn fractie de raad zou verlaten. De grieven van de heer Don betroffen o.m. de te geringe mogelijkheden die b. en w. de raad zou schenken om in het gemeentebeleid te kunnen „meebesturen". De heer Wondergem stelde dat de beledigende aantijgingen van de heer Don aan het adres van burgemeester en wethouders de bestuurbaarheid der gemeente weer volop in de sen satiesfeer heeft gebracht. „Mijn grootste grief tegen dit soort oppositie op laag niveau is dat u in de eerste plaats beide wethouders die nog maar kort hun zetel bezetten niet de kans geeft „waar" te maken wat ze waard zijn", aldus richtte de heer Wondergem zich rechtstreeks tot de heer Don. De heer Wondergem zei er van overtuigd te zijn dat beide wethou ders „hard werken en zich inzetten voor de belangen van de gemeen schap". Hij verweet de heer Don voorts „smadelijke insinuaties" en „misleidende kritiek". Het A.R.-raadslid zei voor eigen verantwoordelijkheid en niet namens zijn fractie te spreken. Hij betoogde geen behoefte te hebben aan „een of andere motie". De heer Wondergem liet het bij deze verklaring van ver trouwen in het beleid van b. en w. van Domburg. De heer A. Passenier (P.v.d.A.) sprak in de rondvraag nog het onge noegen uit over het feit dat nog geen „behoorlijk antwoord" van b. en w. op de opmerkingen van de heer Don was ontvangen. De heer W. Don beperkte zich tot de opmerking thans niet te zullen ingaan op de verklaring van de heer Wondergem. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Op het ogenblik wordt er hard gewerkt aan de rondweg Kloosterzande en de verdere verbetering van Rijksweg 60. In de rondweg komen, zoals be kend, een tweetal kunstwerken (een viaduct en ter hoogte van de Pres. Rooseveltlaan een tunnel voor voet gangers en fietsers). Van-af Perkpolder tot benoorden Kuitaard wordt de Rijksweg een open weg met gescheiden rijbanen. Ten noorden van Kuitaart komen de banen weer tesamee. In Kuitaart en in Terhole wordt het betonnen wegdek bedekt met een laag asfalt. De betonnen blokken worden vol gens een nieuwe methode bewerkt, met een holle pijp, waardoor de pla ten scheuren Ovep de ontstane beton nen schollen komt 'n drietal lagen als eerste een mengsel van grof grint asfalt en bitumen, vervolgens een laag met wat fijner grint en wat meer bitumen om tenslotte te ko men aan de deklaag met veel asfalt en bijzonder fijn grint. De bedoeling van de laatste laag, de z.g. toplaag is o.a. pm de weg te beschermen te gen vorst. Omdat de huidige weg al een tiental jaren ligt is Rijkswater staat er niet aam begonnen om de betonnen platen weg te breken. Men gaat er vanuit dat wat ligt goed ligt. Als de aannemer aan de ondergrond van de weg zal tornen zou de kans groot zijn dat de gehele weg gaat „werken Door het kanaal van Walcheren zijn twintig ducks bij de Engelse leger- oefening verplaatst. De Britse amfi bie-legervoertuigen trokken vooral bij de bruggen van Middelburg en Souburg en bij de Vlissingse sluizen veel belangstelling, temeer daar er zich op de eerste duck een aantal doedelzakspelers bevondt. De ducks, velen nog bekend uit de watersnood periode, zijn inmiddels in Kortgene gestationeerd. In het kader van de Britse oefening Cunningham zullen ze op het Veerse Meer coasters moe ten lossen. De commandant van de Engelse troepen (3300 man) die bij de oefening zijn betrokken, zal deze week nog in het militaire kamp bij de Sloe-haven arriveren. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De Vrouwenbond van het N.V.V. houdt op dinsdag 20 mei a.s. in de Doelen te Rotterdam de landdag. Tijdens de bijeenkomst zal onder meer het woord worden ge voerd door de heer F. Willems. De Zeeuwsch-Vlaamse leden zullen ook de show bijwonen van de „Jerry Jox Six" met de zangeres Nathali, en een optreden van „The Dutch Rolling Stars". Programmaleider is Frans van Dusschoten. MIDDELBURG De tentoonstel ling „Om op te schieten", uitgaande van de Anne Frankstichting in de Christelijke HBS te Middelburg gaat voorlopig niet door. Historisch ma teriaal ontbreekt nog waardoor het accent te sterk op de huidige situatie zou komen te liggen. De helft van het fotomateriaal heeft namelijk betrek king op de oorlog in Vietnam en slechts voor een heel klein gedeelte over het geweld in Oosteuropese lan den. De tentoonstelling zou op deze ma nier gaain lijken op een anti-Vietr.-am- demonstratie. Het materiaal zal, waar nodig, aangevuld worden, zodat de tentoomsteHing in het komende cur susjaar tooh door kan gaan. De op zet van deze expositie (het geweld door de eeuwen heen) zal dan beter uit de verf komen. Er is zeer veel be langstelling getoond door de Middel burgse scholen, aldus een van de or ganisators de leraar van de Christe lijke HBS de heer P. Bijl. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Door een machine(converter) met een capaciteit van 80.000 karton nen bekers in gebruik te stel len heeft de Noorse minister van handel, Kare Willoch dins dag aan de ir. Haarmanweg in Terneuzen het nieuwe be drijf van Elopak-Nederland nv officieel geopend. De fabriek produceert zogenaamde „Pure' pak" kartonnen melkverpak king, hoofdzakelijk voor de ex port in de EEG-landen. Op het ogenblik bedraagt de jaarproduktie 200 miljoen kar tons. Het is de bedoeling dat dit kwantum na uitbreiding van het bedrijf op het dubbele wordt ge bracht. In het Terneuzense be drijf, dat geheel in Noorse trant is opgezet en ingericht, werken 35 man in twee ploegen. Er is tot nu toe in de Nederland se vestiging 5 miljoen gulden ge ïnvesteerd. De jaarlijkse produk tie komt neer op een waarde van f 10 miljoen. De voornaamste lan den waarheen wordt geëxpor teerd zijn Italië, Frankrijk en West-Duitsland. Het moederbedrijf in Noorwegen begon in 1957 met de fabricage van verpakkingskartons. Thans omvat het concern in West-Europa vier ves tigingen met 300 man personeel. Jaarlijks verwerkt Elopak totaal 40.000 ton papier waaruit 1,5 miljard kartons worden vervaardigd in Noor wegen heeft Elopak 75 procent van de melkkartonmarkt en in Zweden 40 procent. In Nederland heeft de or derportefeuille nog geen grote om vang. Bij een dubbele produktieea- paciteit van de Terneuzense fabriek (te realiseren na de geplande uit breiding) zal de produktie 700 mil joen kartons per jaar bedragen. De president van Elopak-Noorwe- gen, de heer Arne Sunde jr., toonde zich hijzonder ingenomen met de me dewerking, die hij van de Nederland se regering en van het Terneuzense gemeentebestuur had ondervonden. Men heeft juist Terneuzen als plaats van vestiging gekozen, zei hij, om zijn centrale ligging in West-Europa ten opzichte van de EEG-landen. Verder beschikt men in Terneuzen over een gunstige havenaccommo datie en over goede aanvoerwegen. De vraag naar kartons voor de ver pakking van melk, limonade, slag room, yoghurt e.d. neemt steeds meer toe. Vooral in de skamdm-avi- sche landen is dit verpakkin-gs mate riaal al i an (f een normaal verschijn sel geworden. Het Terneuzense bedrijf is ruim op gezet. In de grote fabriekshal staan enkele nagenoeg volautomatische machines die in verbluffend tempo van enorme rollen papier, aantrekke lijke bedrukte kartons maken en voor verdere verzending gereed maken. De controle van de kartons is zeer ver doorgevoerd. Bekers met vou wen die een. afwijking van meer dam een tiende milimeter verkmen wor den onherroepelijk afgekeurd. De fa briek is er op berekend dat de enkele produktielijn tegen het eind van dit ja-ar uitgebreid kan worden met een tweede produktielijn. De openingsplechtigheid werd door een groot aantal genodigden bijge woond, Onder hen bevonden zich de ambassadeur van Noorwegen in Ne- De Noorse minister van handel, Kare Willoch, stelt door het drukken op een knop de produktie van Elopak- Nederland in Terneuzen in werking. derland, de heer Gunnar Rogstad, de Nederlandse ambassadeur in Oslo, de heer J. G. Kisten, de Noorse am bassadeur in Brussel, Jan Halvor- sen. Verder toonde het voltallige col lege van b. en w. van Terneuzen zijn belangstelling. RINA de Vree die deze maand 15 jaar wordt en haar zusje Anja die even eens in mei 10 jaar wordt, wonnen enige tijd geleden beiden een eerste prijs in het IJzendijkse accordeon- concours. Is een eerste prijs in een concours op zich niet direct zo be langrijk het feit, dat twee zusjes op hetzelfde concours eerste plaatsen vergaren is dat wel. Anja en Rina de Vree die op het grondgebied van het Zeeuwsch-Vlaamse plaatsje St. Jan steen tegen de Belgische grens aan wonen (om het huis van hun ouders te bezoeken moet de Nederlandse grenspost worden gepasseerd) zijn leerlingen van de bekende muziek leraar Mannaert uit Hulst. RINA, de oudste vertelt„Ik speel nu vier jaar accordeon. Het vorig jaar won ik in hetzelfde concours ook een eerste prijs maar een afdeling lager. In Amateur I. Dit jaar kreeg ik de eerste plaats in amateur twee. Zusje Anja speelt nog geen jaar op de ac cordeon. Ik, zei ze duidelijk verlegen, won in de jeugdafdeling. Dat is de laagste groep. Rina vertelt verder over het concours er waren 8 groe pen, jeugdafdeling, elementair, ama teur I, II, III en IV, de ereafdeling en superieur. 53 spelers namen aan de wedstrijd deel". HET verschil was minimaal. In mijn groep hadden twee maar een kwart punt minder dan ik. De zenuwen spe len bovendien vaak een hele grote rol". De jurybeoordeling van het spel van Rina, nadat zij het verplicht werk, interpretation en het vrije nummer Wervelwind van Bernau ten gehore had gebracht, luiddealle lof voor jou en je leraar. De jongste Anja kreeg na het spelen van whist ling Dicky van A. G. van Engelen en de Dansende Moor als goede raad mee naar huis: ga zo voort. Als-beloning mogen de meisjes evenals alle andere eerste prijswinnaars in IJzendijke in het najaar deelnemen aan het lande lijk concours van de Nederlandse ac- cordeonnisten-associatie in Zeist.

de Stem | 1969 | | pagina 3