Nieuwe woonwagenwet: nu snel voorzieningen treffen culin Uitbreiding personeel Stichting Zeeland J. WONDERGEM, INSPECTEUR C.R.M AXEL GOES BRESKENS OOSTBURG MIDDELBURG Restauratieplan Vismarkthallen TERNEUZEN ALLEEN BOERENPARTIJ TEGEN LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE daling temperatij Hoogwater Wat en waar Sportdag NSM op Hemelvaartsdag B. J. van Oost viert 40-jarig ambtsjubileum Wijkverwarming aan op kille zomeravonden Winterstraat wordt spoedig opgebroken Eisen Zeeuwse koorschool voert musical op F.v.d.Bergen gehuldigd MORGEN Veteranencompetitie Kleuterschool 't keukencentru Mosselzaadvissers zijn niet ontevreden DE STEM VAN DINSDAG 13 MEI 1969 spelers van de Groenendijk reeds Morgen woensdag 14 mei: een moeilijk in te halen achterstand Bergen op Zoom 2.26 en 14.51 u opgelopen. Het is waarschijnlijk ge- Hansweert 1.37 en 14.07 uur; brek aan ervaring geweest, dat de Made-Drimmelen 5.03 en 17.38 kortgeleden opgerichte club Groenen- Terneuzen 1.05 en 13.34 uur; dijk ook deze wedstrijd verloor, viissingen 0.36 en 12.59 uur, WBC was zichtbaar sterker. Br werd Wemeldinge 2.16 en 14.41 uur. deze avond gespeeld met het zoge- naamde tien punten systeem. WBC won met 115.69 punten. bezochte schieting op de staande wip. De uitslag luidde: le hoogvogel, A. Roose te Axel. 2e hoogvogel, A. Pot- telberghe te Zuiddorpe. Zijvogels, J. Dhert te Terneuzen en A. Meert te IJzendijke. Kallen F. Kamoen te Westdorpe, Ed. Kaas te Zandstraat. Voor de puntenschieting in 1969, waaraan 5 geldprijzen zijn verbon den, behaalden de volgende schutters ieder drie punten; H. Vellemna Ter neuzen, G. van Waes te Westdorpe, G. Savoy te Sint Jansteen, E. Hof man te Terneuzen en Ed. Kaas te Zandstraat. Op hemelvaartsdag wordt in het villapark van de Nederlandse Stik stof mij. n.v. te Sluiskil, de jaarlijk se grote sportdag voor personeelsle den, huisgenoten en gepensioneerden gehouden. Er worden voetbal-, tennis- en schietwedstrijden op de liggende wip en een groot aantal kinderspelen gehouden. Voor ieder is er tevens een optreden van de poppekast „De Kriekeput" uit Hulst, 's Avonds wor den in het Casino de prijzen uitge reikt. Aardenburg Kerkopenïng Op 23 mei zal de „Ontmoetingskerk" in Aardenburg worden geopend. De officiële inge bruikname van de Gereformeerde Kerk begint om 7 uur. R.k. Vrouwengilde De Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande heeft een quiz georganiseerd voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde Axel over het wie, wat, waar, hoe, waarom op het veelzijdi ge werkterrein van de huisvrouw (voeding, kleding, tuin, huishouding en bewegen). De avond was niet al leen lec-rzaam doch ook spannend. Voor de winnaars had het bestuur enkele prijzen beschikbaar gesteld. Sint-Jansteen Serenade De R.K. Harmonie St.- Jan zal op Hemelvaartsdag het bruidspaar Th. v. d. Broek-de Bakker dat op die dag zijn 50-jarig huwe lijksfeest viert, een serenade bren gen. Omdat de fanfare eerst in Zei- zate moet optreden zal het korps pas in de middag (om half 3) in St.-Jan- steen spelen. een redelijke kans gegeven moet worden te kunnen participeren in de gewone samenleving. De nieuwe wet, zo vertelde de heer Wondergem, gaat er niet vanuit de groep woonwagenbewoners kwijt te raken. Integendeel, de gemeenten zullen moeten zorgen dait er behoor- 'ijk wooncomfort en allerlei voorzie ningen komen ten behoeve van de woonwagenbewoners. De heer Wondergem ging in op het streven van de Rijksoverheid om binnen nu en 1972 te komen tot 50 a 55 regionale centra voor woonwa genbewoners. Verwacht wordt dat in deze centra alle woonwagens, en dat zijn er nu ongeveer 7000, opgevangen kunnen worden. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De tijd, om in Zeeland voorzieningen te tref fen voor woonwagenbewoners voordat de nieuwe woonwa genwet (van 1968) naar ver wacht wordt op 1 januari 1970 in werking treedt, dringt. Tot deze conclusie kwam de heer J. Wondergem uit Ooster beek, landelijk inspecteur voor woonwagenzaken van het Mi nisterie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, nadat hij gistermiddag in de Prins van Oranje te Goes een lezing hield over de nieuwe woonwagenwet voor de ver eniging van directeuren van Overheidsorganen voor Socia le Arbeid (DIVOSA) afd. Zee land. VISMIJN Aan de vismijn zijn in de week van 4 t.m. 10 mei aange voerd: 390 kg export garnalen 221- 305, 292 kg schar 040-108, 2376 kg schol 030-087, 27614 kg tong 255-529, 612 kg tarbot 385-700, 462 kg griet 262-316. 141 kg rog 127-140, 1461 kg kabeljauw 111-158, 783 kg wijting 039-043, 42 kg kommeraal 072-107, 136 kg haai 049-058, 44 kg inktvis 049, 30 kg tongschar 138-204, 233 kg poon 071-099, 19 kg makreel 041, 220 kg onverkochte bot, 463 kg onverkochte schol. 55 kg onverkochte wijting. (Van onze correspondent) De heer B. J. van Oost, technisch hoofdambtenaar eerste klas van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland te Wilhelminadorp heeft zijn 40-jarig ambtsjubileum ge vierd. Bij gelegenheid hiervan werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Op een bijeenkomst sprak de dijk graaf, de heer P. J. J. Dekker. De heer van Oost memoreerde dat hij op 30 april 1929 was aangesteld bij de dienst Zuiderzeewerken als buiten gewoon opzichter. Vervolgens werd hij geplaatst in de functie bij het centraal inundatie- bureau in Den Haag en vervolgens bij de Provinciale Waterstaat in Zee land. Op 1 maart 1937 werd hij be noemd tot waterbouwkundig ambte naar in vaste dienst bij het water schap St.-Maartensdijk en de Muye- polder op Tholen. Op 1 februari 1947 volgde zijn be noeming tot waterbouwkundig amb tenaar van die huidige polder. Sluis Verkennersweekend Tijdens een zeer geslaagd weekend waaraan ruim 50 Rowans (oudere verkenners van 15 t.m. 17 jaar) uit geheel Zeeland deelnamen, werd zaterdagavond in bet hoofdkwartier van de Sint-Igna- tiusgroep te Sluis door de gewestelijk commissaris van de K.V. in Zeeland de heer J. de Maat uit Sas van Gent de gilwelltas met bijbehorende wood- badge uitgereikt aan chef J. E. Car- pentier uit Oostburg. Wesfdorpe Jubileumschieting Op zondag 8 juni a.s. organiseert de handboog- schuttersvereniging St.-Sebastiaan een extrasohieting ter gelegenheid van de negentigste verjaardag van het trouwe lid Désiré de Cooker, die nog wekelijks deze sport beoefent. Deze wedstrijd zal worden gehou den op de twee staande wippen in de Molenstraat. (Van een onzer verslaggevers) De directie van de dienst der ge meentebedrijven te Middelburg heeft gevolg gegeven aan de wens van veel bewoners in de Magistraatwijk (Middelburg-zuid) om ook op kille dagen buiten het stookseizoen, warmte via de wijkverwarming te kunnen betrekken. Deze zomer zal de wijkverwar ming in „zuid" bij wijze van proef in bedrijf zijn van 8 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds op koude da gen. Op kille avonden, na een nor male Nederlandse zomerdag, zal de verwarming van 5 uur 's middags tot 's avonds 11 uur in bedrijf zijn. De kosten van een dergelijke be drijfsvoering worden geschat op tien gulden per woning. De „zuider lingen" zullen dit extra-bedrag in hun nota voor de variabele kosten van de wijkverwarming aantreffen. Statenlaan voorrangsweg - Binnen kort zal begonnen worden met de plaatsing van de verschillende bor den, die aan de Statenlaan in Mid delburg-zuid de kwaliteit van voor rangsweg zullen moeten geven. Als een vooruitlopend verschijnsel zijn kort geleden „klaar-overs" op de Statenlaan verschenen. Zij zorgen er voor dat de kinderen van de Zuid- burghschool, die de steeds drukker wordende Statenlaan moeten over steken, veilig van en naar huis kun nen komen. De uitvoering van het plan Ach- tersingel/Blauwedijk en omgeving reconstructie in verband met de bouw van het overdekte zwembad en o.m. de aanleg van een nieuwe weg naar de te bouwen tweede kanaal- brug is nu zover gevorderd, dat de Winterstraat en een gedeelte van het Vlissingse Wagenplein kunnen worden opgebroken. In de raadsver gadering van maandag 19 mei zullen burgemeester en wethouders de raad voorstellen om deze straat voor het verkeer te sluiten. Jeugdbeleid In de raadsverga dering van maandag 19 mei zullen b. en w. de raad voorstellen over te gaan tot de benoeming van de leden van de in december 1968 ingestelde commissie van advies en bijstand voor het jeugdbeleid. Behalve de drie leden, die de raad uit zijn midden moet benoemen, zullen nog negen leden buiten de raad moeten worden aangewezen. De voordracht van b. en w. daar voor luidt: mevrouw J. Bergwerff- van het Land, mej. E. Alleijn en de heren C. Bisschop, P. Bouwense, J. de Heer, J. Hendrikse, R. Vatteroth en ds. J. Wessel. Nieuw- en Sf.-Joosland Muziekuitvoering „ONA" De muziekvereniging „ONDA" heeft haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer J. Meiliefste gegeven. De voorzitter van de vereniging de heer P. C. Reijnoudt, heette alle aan wezigen, o.a. de afgevaardigden van St.-Caeeilia" uit Vlissingen en Nieuw- land's Dameskoor - en de solisten van deze avond de heren Jaap Boon, pia nist en Piet Mol, tubaist, hartelijk welkom. Paul van Belzen, adjunct Di recteur van de muziekschool te Goes gaf ook blijk van zijn belangstelling. „ONDA" kan op een geslaagde uit voering terugzien, die met een bal met medewerking van die band „The Pyno's werd besloten. Westkapelle Cafetaria „de Fontein" Loco burgemeester, de heer W. Gabrielse heeft de vernieuwde en uitgebreide cafetaria van de familie de Witte aan het Marktplein officieel geopend. Vrouwengilde De leden van het r.k. Vrouwengilde in Oostburg zijn te gast geweest op de Prins Willem A- lexanderschool, de streekschool voor het b.l.o.-onderwijs. Het hoofd van de school, de heer R.S. Boenders vertelde de dames het een en ander over het onderwijs en leidde hen vervolgens rond door de school. Bij zijn uiteenzetting over het b.l.o.- onderwijs betreurde de heer Boenders het dat er nog zoveel wanbegrippen bestaan over het b.l.o.-school. De meeste ouders denken er niet aan om hun kinderen, ook indien het no dig blijkt te zijn, op een b.l.o.-school te doen. Mede hierom stelde h(j de het zeer op prijs dat de dames op bezoek kwamen en zodoende de kin deren bezig kunnen zien. Op deze wijze kunnen zij zich een eigen me ning over het bijzonder onderwijs vor men y?endijke Jubileum K.P.J. Op zaterdag 17 mei viert de K.P.J. IJzendijke haar 40-jarig bestaan. Het feestpro gramma van deze dag, die in hotel „Lievens" wordt gevierd, luidt: spreekbeurt door de heer G. A. de Kok over „Europa na het aftreden van de Gaulle", feestmaaltijd, een revue, en quiz en tot slot een bal. Het, fecstgebeuren zal om 19.00 uur worden onderbroken voor een h. mis. De wet vam 1968 richit zich op dt taak het maatschappelijk welzijn van de woonwagenbevolking te bevorde ren. De wet biedt voor deze mensen een goede kans om verantwoorde standplaatsen te kunnen bewonen, zo stelde de heer Wondergem. Deze standplaatsen zullen aan diverse, in de wet genoemde eisen moeten vol doen. Eisen o.a. wat betreft de ruim te en het gerief op het kamp. Na een uiteenzetting over de in houd vam de nieuwe en de oude woonwagenwet (van 1918) bracht de inleider aan de orde dat iin Zeeland veel wordt bezonnen op de oplossing van het woonwagenkamp-probleem. Zoals bekend wil men in Zeeland twee regionale woonwagenkampen, nj. een voor Zeeuwsoh-Vlaanderen en een voor Midden, en Noord-Zee land. De „bezinning" in de provincie noemde de heer Wondergem een hoopgtvende zaak voor de woonwa genbewoners. „Maar ik vraag me toch af hoe lang het nu nog gaat duren voordat de studie is afgerond en er besluiten zullen worden genomen", voegde hij er direct aan toe. Hij wees erop dat er nog maar bit ter weinig tijd is voordat de nieuwe wet van kracht zal worden. Jammer vond hij het wanneer op 1 januari 1970 in de provincie geen mogelijk heden zouden zijn om de woonwa genbewoners goede voorzieningen te bieden. Jammer vond hij het ook voor de gemeenten, wanneer het hier op uit zou draaien. „De gemeenten zul len niet weten wat ze dian boven het hoofd hangt", aldus de inleider. Wanit de eisen, zo zette hij uiteen, die de nieuwe woonwagenwet stelt, zullen zodra de wet in werking is ge treden, van toepassing zijn op alle ge meenten waar woonwagenbewoners zijn en die niet deelntmen aan een gemeenschappelijke regeling. Bij niet tijdig treffen van voorzie ningen op de wet gebaseerd, zal vol gens de heer Wondergem vervelende consequenties kunnen hebben zowel voor gemeente als voor woonwagen bewoners. Herwonnen Levenskracht A. Roeland werd dezer dagen in de bloe metjes gezet wagens zijn koperen ju bileum als propagandist bij de plaat selijke afdeling van „Herwonnen Le venskracht". Uit handen van be stuurslid J. van die Voorde ontving hij de zilveren speld. Televisie De TROS-televdsie heeft in IJzendijke opnamen ge maakt van de activiteiten van de dorpsomroeper P. de Martelaere, welke de titel draagt van kampioen dorpsomroeper van Nederland. Op een nader te bepalen datum in augustus zullen deze opnamen wor den uitgezonden. De Zeeuwse Koorschool Goes zal vrijdagavond speciaal voor de dona teurs van de stichting een concert ge ven. Daarnaast zal de nieuwe musical „Dymferidaantje in dromenland" worden opgevoerd. Van deze musical is enkele weken geleden een televi sie-opnamen gemaakt. Ook niet dona teurs hebben toegang. Wegdek vernieuwd Door Rijks waterstaat worden momenteel tussen Schoondijke en Oostburg onderhouds werken uitgevoerd aan de weg. Het gehele wegdek wordt voorzien van een nieuwe teerlaag. Het verkeer wordt steeds onder ge leide over één rijbaan geleid. Voor de automobilisten geldt een snelheid van 20 km en een waar schuwing voor opspattend grint. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De dienst van gemeentewerken te Middelburg heeft een plan opgesteld voor de restaura tie van de Vismarkthallen. De totale kosten van het werk belopen ruim 120.000 gulden. In een voorstel aan de raad, om het benodigde krediet beschikbaar te stellen schrijven b. en w., dat het raadzaam is om de restauratie van de hallen goed en grondig aan te pakken om verder verval te voorko men. Het gemeentebestuur rekent voor, dat bijna dertigduizend gulden ten laste van de gemeente zal komen. Verwacht kan n.l. worden, dat het rijk in totaal zeventig procent en de provincie voor tien procent in de kosten bijdragen. De hallen en de daarvoor liggende markt worden sinds lang niet meer voor hun oor spronkelijk doel, de handel in vis, gebruikt. De laatste jaren is er, in het zomerseizoen, nog wel een fol kloristische markt gehouden waar voor ook de entourage, van gerestau reerde oude panden zich bijzonder goed leent. Kloosterzande Bonte avond K.W.J. In de zaal van hotel Van Leuven hield de K.W.J. een bonte avond. Tijdens de pauze werd een verlo ting gehouden om de gemaakte kos ten te bestrijden. Biijartderby In café Het Wapen van Zeeland aan de Groenendijk werd die returnwedstrijd gespeeld In de inspecteurskamer vain de ge meente politie te Goes is het zilveren ambtsjubileum van de heer F. v. d. Bergen op feestelijke wijze gevierd. De heer v. d. Bergen was vergezeld van zijn vrouw en vier kinderen na 't politiebureau gekomen om diverse toespraken te aanhoren en geschen ken in ontvangst te nemen. Mevrouw v. d. Bergen werd met bloemen in de hulde betrokken. De corpschef J. Rave opende deze huldiging en over handigde later namens het personeel een antieke gekleurde landkaart van Zeeland. Burgemeester mr. F. Huber overhandigde de bekende gesloten couvert en als persoonlijk geschenk een enveloppe met enkele boekenbon-i nen. Verder volgden mg enkele spre kers, die tevens de jubilaris geschen ken aanboden, o.a. namens de R-K. Bond St. Michael een gereedschaps kist, namens de politie sportbond afd. Goes een kampeerstoel. Jubileum G.M.V.O. De Goese Middenstand Vrouwen Organisatie heeft haar 15-jarig bestaan gevierd met een diner in „De Caisson" te Kapelle-Biezelinge waar een gToot aantal van de leden met echtgenoot of gast aanzat. Tussen de diverse gangen leverden de dames Berks-Tamminga en Hol- lestelle-Minnaard bijdragen tot de gezelligheid. Tevens werden de da mes die 15, 10 en 5 jaar lid van de organisatie zijn met bloemen ge huldigd. De Goese Middenstand Cen trale liet haar gelukwensen verge zeld gaan van een grote fruitmand. Na het diner bleven de dames en heren nog een paar uurtjes gezellig bijeen. HANDBOOGSPORT De hand boogmaatschappij „De Westerschei- de" opende het seizoen met een druk- TONEEL, FILM, CONCERT ESlI MIDDELBURG City 20 uur Gunfighters of Red River, 14 j, I ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ST. NIKLAAS Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Vleeshal Multipels en objekten Zeeuws Museum Schilderijen J Jongschaap en keramiek Jo Kip saard WESTDORPE Galerie Troutzaerte Paul Citi* aquarellen, portretten, tekening en litho's; Francine Timmere: kts ramiek en Unica HULST Burgerzaal Stadhuis: Werken w A. Kroonder (Zaamslag) DIVERSEN 's-HEER ARENDSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering Opg. voor deze rubriek: tel. 0® 7438 of Postbus 116 in Middelt® (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met alleen de fractie van de Boerenpartij tegen, zijn de Provinciale Staten maandag na enige aarzeling toch akkoord ge gaan met het voorstel van G.S. om het personeelsbestand van de Stich ting Zeeland uit te breiden door de aanstelling van een functionaris voor de samenlevingsopbouw. Vooral de heer W. van Dongen (KVP) kantte zich aanvankelijk tegen het voorstel. Hij pleitte voor de aanstelling van regionale opbouwwerkers, waarmee naar zijn mening grote haast zou moeten worden gemaakt. „Bij een regionale uitbouw van dit werk zal de taak van de Stichting Zeeland zeker worden ontlast," aldus de heer Van Dongen, die voorts een duidelijk beleid ten aanzien van een „zo ingewikkeld instituut als het op- bouworgaan" een voorwaarde achtte om niet in een „dikke mist" terecht te komen. De heer J. van Bennekom (AR) vreesde vooral bij een verdere ont wikkeling van de raden (culturele raad, sportraad enz.) van de stichting de „wet van Parkinson" zal worden gevolgd: „Eerst komt er een direc teur, die heeft weer een adjunct directeur nodig, die weer een secre taresse enz." De heer Van Bennekom stelde overigens dat Zeeland in zijn huidige ontwikkeling op dit punt van gemeenschapsbegeleiding zeker niet aan een „onderbezetting" mag lijden. De overige fracties toonden zich ver der met het voorstel akkoord, met uitzondering van die van de Boeren partij, die de personeelsuitbreiding bij monde van de heer G. Coppens als „weggegooid geld" bestempelde. Gedeputeerde J. van den Bos stelde in zijn antwoord o.m. dat de behoefte aan deze nieuwe functionaris vanuit de „streek" zelf komt. Wanneer Oostburg en Zierikzee meer dan 100.000 gulden subsidie no dig hebben bij de stichting van eigen sporthallen en het provinciaal ont wikkelingsfonds een dergelijke uit gave kan dragen, zullen G.S. zeker voorstellen een dergelijke hoge bij drage te verstrekken, Dat bleek uit de beantwoording door gedeputeerde M. van Poelje van een aantal vragen van statenleden bij het voorstel om voor de bouw van sporthallen in Goes, Hulst en Terneuzen een pro vinciale bijdrage van een ton te ver strekken. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen. Verschillende statenleden hadden op een „royalere" houding ten aan zien van Oostburg en Zierikzee aan gedrongen, gezien de grotere ver spreiding en de kleinere omvang van de bevolking in die gemeenten en omgeving. Het voorstel tot subsidiëring van het vormingscentrum „Van Eeghen- huis" te Aardenburg bracht vele sta tenleden naar het spreekgestoelte. De heer Van Bennekom wees er op, dat op nauwelijks tien kilometer afstand van dit instituut een ander vormings centrum, „Hedenesse", zijn werk ver richt. Ofschoon de heer Van Benne kom bereid was zijn stem aan het voorstel te geven achtte hij het toch teleurstellend, dat dit gelijksoortig werk nog niet onder één noemer is geplaatst. De heer drs. W. Dusarduijn (KVP) nam het daarentegen op voor de „vrijheid van onderneming". „Wie de kleine Van Eeghenstichting niet eert, is het grote Hedenesse niet weerd," aldus de heer Dusarduijn, die zei zich fel tegen elke vorm van drang van de zijde van de provincie tot samen werking van de twee stichtingen te zullen verzetten. Gedeputeerde A. van Geesbergen zei in zijn antwoord op dit punt o.m. dat „rechtsgelijkheid een voorwaarde is van behoorlijk bestuur". Met uit zondering van de fractie van de Boe renpartij verklaarden de staten zich tenslotte met het voorstel akkoord. (Van onze correspondent) HULST In het district Oo<st- Zeeuwsch-Vlaanderen is momenteel een competitie voor veteranen van start gegaan. Deelnemende ploegen zijn HVV '24 uit Hulst, Hontenisse, Steen, Terneuzen en Ternenzense Boys. Tot nu toe werden gespeeld: Teir- neuzense Boys - Hontenisse 13, Steen - Temeuzense Boys 22, Hon tenisse - Terneuzen 52, HW '24 - Stten 50, Temeuzense Boys - Ter neuzen 32. De stand luidt momenteel: 1 Hon tenisse 24, 2 Temeuzense Boys 2—3, 3 HW '24 1—2, 4 Steen 2—1, 5 Terneuzen 20. Voor zaterdag 17 mei worden ge speeld Steen - Hontenisse, Temeu zense Boys - HW '24. In het begin van zijn lezing maakte hij al duidelijk dat, wanneer men spreekt over woonwagenbewoners, men „niet spreekt over een bevol kingsgroep waaraan We onze eerste liefde hebben verpand". Hij bedoel de daarmee dat men nog regelmatig de mentaliteit tegenkomt van „ruim die woonwagenbewoners maar er gens op, b.v. naar een plaatsje bij de mestvaalt". De heer Wondergem benadrukte dat de groep woonwagenbewoners (ADVERTENTIE) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS S 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F Koopman (01180 - 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) j J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND mej. S. Maaskant (01100-5689 J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 Woensdag 14 mei zal het nieuwe gebouw van de openbare kleuter school „De Bijenkorf' officieel wor den geopend. Dit gebeurt door me juffrouw H. W. Dorleijn, lerares pe dagogiek ban de rijksopleidings school voor kleuterleidsters in Mid delburg. Genodigden zullen om 3 uur in de nieuwe school aan do Heernis- seweg bijeenkomen. Europa's meest exclusieve keukei Baronielaan 59 B er zun nog wat wapens in de m'jn. we leveren ze af aan gomiwo. mis schien houdt hem cw rustig-.. het is nog gevaarlijker de wapens niet aan de apachen af te leve ren! bovendien gaan we niet door de saloon k k'a 6innem maar door de msn maar boss, is het niet gevaarlijk daarheen te /gaan met dat monster in de saloon lucky luke heeft de gams beslist nog niet gevonden,ah' ders had hu ons al lang gear" resteeed Kapelle Vereniging oud-leerlingen De heer L. Willeboer uit Kapelle, die vanaf de oprichting van de vereni ging van oud-leerlingen van tuin- bouwwiretercursuss'en in Kapelle en omgeving lid is geweest van deze vereniging, waarvan meer dan 40 jaar bestuurslid, ia op de jaarver gadering afgetreden. Hij werd be noemd tot erelid vanwege zijn vele verdiensten voor de vereniging. In zijn plaats wend als bestuurslid ge kozen de heer C. Wisse Jzn. Voor zitter L. C. Oele sprak in zijn ope ningswoord over de slechte resulta ten die de fruitteelt in 1968 had op geleverd. Vooral de perenteelt viel tegen. Het ledental van de vereni ging bleef constant op 187. De heren J. J. van Stel en G. Ruissem werden benoemd tot leden van de kascom- missie De heren A. J. Berman en J. de Jager werden als bestuurslid herkozen. Besloten weird voortaan de jaarvergadering in maart te houden in plaats van in mei. Er zullen in de komende maanden enkele avond- excursies worden georganiseerd, na melijk naar de proeftuin in Kapelle en jn Wilhelminadorp en een dagex cursie in augustus naar de fruitbe- drijven in de Flevopoldier. Vooruitzichten voor woensdag en Aa donderdag, opge- T ■Jteld door het KNMI op maan- I dag om 18.00 uur: Enkele regen- of 1.1 f A li Hl onweersbuien en HW Kn 'ater daling van Uil Ir T '1111111e temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfei middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren tot 12; min. temp.: 3 tot 8 grac ven normaal; max. temp.: 5 ol graden boven normaal; kans c droge periode van minstens 1 80 procent; kans op een geheel etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren t°t 9; min. temp.: 2 tot 7 boven normaal; max. temp.: 1 I graden boven normaal; kans I «'°ge periode van minstens 1 I Procent; kans op een geihee] I etmaal: 40 procent. YERSEKE De Zeeuwen, die nog steeds bezig zijn met het vissen van mosselzaad in het westelijk deel van de Waddenzee, zijn momenteel niet ontevreden over het resultaat van hun vangsten. Dit zei gisteren de burgemeester van Yerseke, mr. C. Pijp Hogeweg, die de mosselzaadvangst enkele da gen heeft meegemaakt. De eerste vangst, enkele weken geleden, viel bitter tegen. Het mosselzaad-vissen gaat nog door tot 23 mei. Het zaad is bestemd voor uitzaai op de mosselpercelen in de Waddenzee. maak voort ,'oe apachen komen niet" te laat.

de Stem | 1969 | | pagina 2