Ik. zwemmen in breda gurae werkt hard aan de organisatie PSV hielp Niloc aan handbal titel 7"p De Yliegere sportman van Hulst Verjonging bestuur Vlissingen nodig9 Van Beek favoriet halve liters bij VERSTOPPING? cent pakt uwe-stip ELKAST IN URS KAST! Uw Kunstgebit buur beleid Huisvesting Kees Koeken start niet Sporttoernooi levensscholen ONTSLAGEN TRAINER VIC FRANSSEN MOTORCROSS OOSTKAPELLE Olympia's Toer Pech voor Priem in Luxemburg Maten Accent iémm DB STEM VAN DINSDAG T3 MEI T969 13 (Van onze sportredacteur) IREDA De Nederlandse kampioenschappen (van Gag 20 tot en met zondag 27 Min het Bredase bad Wolfslaer) leersen momenteel het vereni- rsleven van Surae, een natio naal bekende vereniging die zo'n 5)0 leden rijk is en dit jaar het rende lustrum viert. Er wordt, «Breda, onder hoogspanning ge- Ljrkt aan die nationale topper ir het gaat niet geforceerd, it wilden we onder geen voor- irde en daarom installeerden vier commissies waarvan de voorzitters zitting hebben in de jfdcommissie", aldus Cees de Vos de man bij wie alle draden vin het patroon samenkomen om- dit hij voorzitter van de hoofd commissie is. LEen verantwoordelijke functie want in laatste instantie hangt het van hem ao? de 800 deelnemers, de 120 ver- pgingen. de 35 juryleden en de jntallen' KNZB-officials straks te- Eden zijn. Deze zware taak is Cee3 de Vos natuurlijk tot last, maar hij Uidt het een prettige bezwarinig van rijn toch al grote activiteiten die |m dwingen de dag om half zes te Kinnen. „Ach, het went", stelt hij Tonter vast. „Weet u, de grootste mulans voor mij is dat iedereen zo tveldig meewerkt. De gemeente lipt voortreffelijk, onze leden zet- §n zich helemaal voor dit kampi- nschap in. Als je dat ervaart kun I ja geen hekel aan die voorbereidin gen krijgen". Die steun voor Cees de Vos voor Surae. is onontbeerlijk gant het werkterrein dat een orga niserende vereniging bij het Neder- nds kampioenschap ligt te wachten. er zijn zo blijkt. Uit het verleden blijkt dat er al te slechte weersomstandigheden bui ten beschouwing gelaten voldoen de publiek komt om de begroting te laten kloppen. Onze accommodatie is daar met 2500 plaatsen zeker ga rant voor. Het enige waar we nog niet helemaal uit zijn is een aantrek kelijke opzet voor ouden van dagen en invaliden die we graag tegen ac ceptabele voorwaarden in de rustige ochtenduren langs het bad hebben. Punt twee in het programma is de wedstrijdtechnische verzorging en wat daarmee samenhangt. Dat vari eert van het bestellen van speciale lijnen met golfbrekers om de banen snelle te maken tot het zoeken van een rondschrijver die de diploma's 's avonds keurig kan uitwerken. Daartussen liggen stapels punten als het zorgen voor een ere-podium, het huren van massagetafels, het laten aanbrengen van douches met warm water en het bestellen van medailles en diploma's. Voor die onderschei dingen moet de organiserende ver eniging zorgen. Wat vreemd mis schien, maar het is nu eenmaal tra ditie in de KNZB en daar hebben we ons aan te houden ook al kost het Surae drie mille. Cees de Vos: „Op de eerste plaats iet je ervoor zorgen dat je finan- leel rond komt. Zo'n kampioenschap it je om en nabij de dertig mille en dat vraagt een secuur beleid. Wij, de vereniging, moeten voor de helft irgen. Het andere deel betaalt de aneente in het kader van de Toren- sten. Burgemeester Merkx heeft zich persoonlijk voor ingezet dat Ireda die kampioenschappen kreeg idat het ook voor de stad natuur lijk een aardige propaganda is. Het :drag van vijftienduizend gulden lunnen wij wel opbrengen dank zij le gelden van de televisie-rechten, Se reclame en de entree. De derde belangrijke factor is de huisvesting. Wij moeten in totaal zo'n kleine duizend mensen onderbren gen en dat in de drukke vakantie- tijd. Daarom kan niet iedereen in een hotel-kamer en zullen er veel Iogies- ruimte krijgen in kampeerboerderij en en verkennershuizen. Voor al deze verschillende soorten werk hebben we commissies gecreëerd. Een badcommissie, een huisvestings commissie, een financiële commissie en een reclame-commissie. Daarbo ven staat het hoofdbestuur met de vier voorzitters van deze groepen en vertegenwoordigers van de sport- commissie van de KNZB, hoofdbe stuur KNZB en kring Noord-Bra bant. Er is een zeer nauw overleg en een uitstekende samenwerking zo dat ik geen moment aan het succes van de organisatie twijfel. We heb ben geprobeerd met alles rekening te houden". En toch heeft Cees de Vos een beetje geluk nodig. Voor een van de weinige factoren die hij niet in de hand kan hebben. „Ik hoop dat er de eerste dagen wat records sneuvelen. Daar komt het publiek op af. Dat trekt. Maar het is een kwestie van geluk hebben. Een commissie kun je er niet voor benoemen. (Van onze sportredactie) ACHTMAAL Kees Koeken zal niet starten in Olympia's Tour. De coureur uit Achtmaal kreeg in Frankrijk, waar hij de laatste week deelnam aan enkele koersen, last van een achUlespeeshlessure, waardoor hij de strijd moest staken. De Rotterdamse arts Vissers, die Koeken heeft onderzocht, achtte nog een kleine kans aanwezig dat Koe ken vrijdag aan Olympia's Toer kan beginnen, maar Koeken zelf, die in de Vredesteinploeg zou uitkomen, bleek het beter te vinden thuis te blijven. „Als ik enkele kilometers heb ge reden begin ik de pijn weer te voe len", zei Koeken, voor wie deze te genvaller een enorme teleurstelling betekent. IILEUM t MODELLEN S KOELKAST TYPE 7097 met aparte deur. aparte deur en verdamping buiten leur. sn beslaat uit 12 modellen larofzend een briefkaart aan: (Van onze sportredactie) LUXEMBURG De Luxemburg se wielerronde, Fleche du Sud, is voor de Zeeuwse coureur Kees Priem bij zonder ongelukkig begonnen. De ama teur uit de Triconoble ploeg kreeg 400 meter na het vertrek in de eerste etappe, een tijdrit over 18 kilometer een lekke band, wat hem 2,5 minuut kostte. Priem enidigde tenslotte op de 54e plaats op 3 minuten en 54 secon den achter de winnaar, de Luxem burger Gilsen. De beste Nederlander was Pennekamp, dertiende, op 1 mi nuut 32. Vandaag wordt de eerste lange rit over 135 kilometer in de Ardennen verreden. Cees de Vos: „Ik hoop dat er de eerste dagen wat records sneuvelen' (Van onze handbalmedewerker) BREDA Ook in de hoofdklasse zijn nu de kampioenen bekend. Bij de dames veroverde Niloc de titel door een gelijk spel (5-5) tegen het Haagse Hygiëa. De Amsterdamse ploeg werd daarbij geholpen door PSV, dat Posterholt, de grootste concurrent van Niloc, een puntende- ling (8 - 8) afdwong. Bij de heren werd AHC'31 (Am sterdam) kampioen door een gelijk spel (1313) tegen Olympia (Hen gelo), dat de tweede plaats bezet. In de afdeling West-Noord-Brabant kwamen er vier kampioenen bij: de dames van Break-out (Roosendaal) en EBHV 3 (Breda) en de heren van Heerle en Rapid 3 (Breda). De kandidaat voor het kampioen schap bij de heren in de districts klasse, Olympus uit Vlissingen, struikelde over Dongen. Voor de rust was Olympus heer en meester vain het spel. Het nam door doel punten van Adri Kopmels (2 x Rinus Wijgmam (2 x), Henk Schreurs (2 x), Toby Lammers (5 x) en Tjeerd de Vries (2 x) een voorsprong van 139. Voor Dongen scoorden Gerard Verharen (4 x), Jan van Tilburg (2 x) en Adri Berk (3 x). Na de hervatting ging Dongen in het offensief. Het kwam gelijk bij de stand 1414. Hierna bleef het een op en neergaande strijd. Gerard Ver haren, de uitblinker in deze wed- (Van onze sportcorrespondent) HULST Ondanks het feit, dat de meeste jongens pas sinds september van het vorig jaar aan judo doen, werd er fel gevochten om het kam pioenschap van de levensscholen in Zeeuwsch-VIaanderen, In vier klas sen kwam de judoka's in Hulst te gen elkaar uit. De beste lichtgewicht was Peter de Bakker uit Huist. In het middenge wicht worn Wim Scheele (Zaemslag) en hij de halfzwaargewichten was Gi- lan Verdurme uit Overslag de sterk ste. Theo Sey won de titel in het zwaargewicht in alle categorieën. Directeur G. Maas reikte na afloop de prijzen uit. Hij toonde zich ver heugd over de grote opkomst bij dit eerste toernooi, dat uit moet groeien tot een jaarlijks terugkerend evene ment. Na het judotoernooi werd er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de levensscholen uit Hulst en Sluiskil. Hulst was in deze match superieur en won in de stro mende regen met 6-1. strijd, maakte bij 1919 het winnen de doelpunt voor Dongen. De heren van Rapid hebben in de districtsklasse hun laatste wedstrijd tegen Walcheren in winst om kun nen zetten. Walcheren, dat met vier invallers moest aantreden, liep voor de rust een te grote achterstand op (83) om dit in de tweede helft in te halen. Eindstand 1311. Rapid opende de score door Jan Zegers. Peet v. d. Wege maakte er in dezelfde minuut 11 van. Rapid nam echter opnieuw het initiatief en wist door treffers van Jef Schoonen- berg en Berry Rijnen 'n voorsprong te nemen van 31. Charles van Pa- melen benutte een strafworp, waar door Walcheren de achterstand ver kleinde tot 32. Rapid bleef de toon aangeven en door doelpunten van Jef Schoonenberg (2 x), Jos Denis en Berry Rijnen werd een 7-2 voor sprong genomen. Voor de rust werd aan beide zijden nog éénmaal ge scoord, (Laurens Diericks, Walche ren, Wil Voogd, Rapid) zodat een 83 ruststand werd bereikt. Na de rust was Walcheren beter, maar Rapid hield de winst vast. Doordat EMM zegevierde tegen EBHV, werd de degradatie van Ra pid toch een feit. De heren van EMM hebben voor treffelijk gespeeld tegen EBHV. Het werd een 109 overwinning, waar door de Middelburgse ploeg zich de finitief veilig heeft gesteld voor de districtsklasse. Bij de rust leidde E.M.M. met 8-5 door doelpunten van Joost Looise (3 x), Freddy v. d. Weel, Jan Jongepier (2 x), Jaap de Looff en Ad Luitwieler. Voor E.B.H. V. scoorden Kees Willems (3 x), Frans Borghsteijn en Paul Herrings. Direct na de rust vergrootte Yntze Zijlstra en Joost Looise de voor sprong tot 10-5. Hierna nam de Bre dase ploeg het initiatief en kwam terug tot 10-9 door treffers van Kees Willems, Paul Herrings (2 x) en Jan Dirkse, maar tot een gelijkspel kwam het niet meer. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HELST Op het gemeentelijk sportpark te Hulst werd door de Jeugdcommissie van de voetbalver eniging H.V.V. '24 een tienkamp ge organiseerd die meetelde in de strijd voor de titel Sportman van het jaar van Hulst. De junioren werden verdeeld in 'Jf groepen n.l. A-groep: 16 jaar en nder; B-groep: 14 tot 15 jaar; C- oroep: 12 en 13 jaar; D-groep: 10 en jaar en E-groep 8 en 9 jaar. ue onderdelen van de tienkamp aren: hardlopen, verspringen, hoog springen, balwerpen, doelwerpen, dribbelproef, kopproef, balcontrole proef, strafschop en afstandsloop. In totaal namen honderddertig ju nioren deel. Er was een grote pu blieke belangstelling. Uitslagen: A afdeling 1. E. Ivens; B-afdeling 1. A. Boddaert, C-afdeling 1. C. Aarssen, D-afdeling 1. R. Bies- broeck, E-groep 1. M. de Gier. 's Avonds werd er in de Koning van Engeland te Hulst een ouder avond belegd, waarop de prijsuitrei king plaatsvond van de Sportman van het jaar 1969. Tijdens deze avond trad op de humorist-confenrencier Ali-Ben-Lux. Voorzitter Th. Peeters reikte vervolgens de prijzen uit. Het was Hans de Vliegere die voor de tweede achtereenvolgende maal de titel behaalde en tot sportman van het jaar werd uitgeroepen. Hij ontving een aantal leuke prijzen en de wisseltrofee. Voor deze avond bestond van de zijde der ouders grote belangstelling. De jeugdcommissie van H.V.V. '24 kan terugzien op een zeer geslaagde sportdag. (ADVERTENTIE) zit de gehele dag stevig op zijn plaats! Thans is hef nief meer nodig, dat Uw kunst gebit bij het spreken, eten, lachen of niezen losschiet of verschuift. Een weinig Dentofix- poeder op de gebitsplaat, en deze onge makken bestaan voor U niet meer; Dento- fix geeft U een ongekend gevoel van zeker- heia en welbehagen. Aangenaam en hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,51, bij apotheken en drogisterijen. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN Vic Franssen zit op z'n praatstoel. Met heftige geba ren begeleidt hij zijn woorden, die soms striemen ais zweepslagen. In zijn eigen Nederlandse taaltje, waarin nog sporen zijn achtergeble ven van de moedertaal van de in Luxemburg geboren oefenmeester, vertelt hij over slechts één onder werp, hoe kan het anders: de voet- halclub Vlissingen. De verenig!ïg die hij twee jaar lang trainde; de vereniging ook die plotseling geen prijs meer op de ervaring van de trainer bleek te stellen. Het contact kon niet meer verlengd worden om dat hij te duur was, werd Vic Frans sen door het bestuur meegedeeld. Later kwam de tweede en mis schien wel enige echte ontslagre den naar voren: Franssen heeft niet de juiste mentaliteit voor Vlissin gen. Het bevreemdt Franssen nauwe lijks. In de twee jaar dat hij die spe lers vain Vlissingen trainde had hij zelf veel gemerkt dat hij voor Wal- cherse begrippen eigenlijk te fel was. Franssen: „Ik hou niet van slappelingen. Op de trainingen ben ik dan ook niet bepaald llief tegen m'n spelers. Mijn hairt ligt nu een maal op mijn tong. Ik zeg wat ik van een jongen denk, ook al komt diat af en toe hard aan''. Toch heeft deze handslwijze hem bij de Vlissingse spelers niet impo pulair gemaakt. De meesten betreu ren zijn vertrek. De junioren wil den zelfs een actie voeren om hem te houden. Voor Franssen was zijn afscheid echter een voldongen feit: „De opzegging van mijn contract is een zaak tussen mij en het bestuur. Daar kunnen de spelers niets aan doen. Het bestuur heeft mij aan de kant gezet. Dat was een klap in m'n gezicht. Later is men weer met me komen praten. Bij Vlissingen had den ze het liefst gezien dat ik op nieuw solliciteerde voor halve da gen. Maar daar ben ik niet meer op in gegaan." Vorige week vrijdag kreeg Vic Franssen een tweede schok toen hem verteld werd dat hij zaterdags niet meer op de training hoefde te komen. Tot op dat moment ver keerde hij in de veronderstelling, dat hij de elftallen tot het einde van de competitie zou begeleiden. Hiermee komt Franssen op het tere punt dat volgens hem de kem vormt van de moeilijkheden, niet alleen met hem maar ook echt jaar gele den met Bram de Smit, die nu weer als trainer-coach terugkeert: de ver houding tussen het bestuur en de trainer. Franssen: „Het bestuur van Vlis singen moet nodig verjongd wor den. Er zitten nu nog steeds mensen in, die meten met maten van dertig jaar geleden. Iedereen be moeit zich met de samenstelling van het eerste eiftal. Dat kan tegen woordig niet meer. Er zijn bij Vlis singen nog te veel kapiteins op het schip. En dat terwijl er in de club voldoende intelligente jongeren zijn die de functies over kunnen nemen. Alleen het feit dat de jeugd er niets voor voelt om plaats te nemen In een oud bestuur bewijst toch al dat er iets fout zit". Uit zijn woorden blijkt dat Vic Franssen zich bijzonder goud in de problemen van Vlissingen heeft in geleefd. Hij is ondanks alles nog met hart en ziel aan Vlissingen verbon den. Het doet hem dan ook pijn nu tot 1 juli thuis te zitten zonder dat hij iet's aan zijn club kam doen. Af gelopen zondag heeft hij zelfe een afspraak met zijn nieuwe werkge ver Ede afgezegd om bij Vlissingen RKVVU te kunnen zijn. Hoewel de verantwoordelijkheid voor het team nu niet meer op zijn schou ders rust, was hij op de tribune weer even nerveus als altijd. Want Vic Franssen koestert on danks alles geen haatgevoelens je gens Vlissingen. Hij heeft er ook geen spijt van, diat hij twee jaar bij de club bleef. Nu hij de tijd heeft om thuis eens „rustig" de afgelo pen periode te overzien is hij tevre den over de resultaten: „Ik heb een moeilijke tijd gehad. In twee jaar ben ik dertien spelers uit de setec- tiegroep kwijtgeraakt. Bij mijn komst in '67 verdwenen direct al Rob Moens (naar Noormannen), Jo de Waal (gestopt), Frans Salawane (naar RBC), Leen de Ridder (naar PSV) en Rinus Wijgman (ging handballen). De jongens blijven bij Vlissingen maar weglopen. Dat duidt toch op een verkeerde sfeer in de club. Twee jaar geleden moest ik met een totaal nieuwe kern be ginnen. Aan het begin van dit sei zoen was het weer hetzelfde liedje: vijf nieuwe spelers in het eerste". Het eerste jaar legde Franssen het accent van de trainingen op de con ditie. Daarnaast begon hij met de mentale begeleiding. „Daar hadden ze nog nooit van gehoord", aldus Franssen, die op den duur de sterk ste spelers in de achterhoede plaat ste om in ieder geval voor eigen doel zekerheid te hebben. „Mannen als De Waal en Huser had ik liever als halfspelers gehad, maar ik wist dat we slecht tot doelpunten kwa men, daarom had ik het liever ach ter goed dicht". Veel lof heeft Framssen voor kee per Wim Bos, dié volgens hem het hele elftal mee omhoog getrokken heeft. „Wij hadden deze competitie een evenwichtig team. Het ontbrak ons alleen aan een afmaker. Vlissin gen heeft een main als Rob Moens nodig. Iemamd met „gouden benen". Ik geloof vast dat we met Moens in het team kampioen geworden wa ren. Dat is een grootse voetballer. Nu nog, als we in Brabaint spelen, vragen die mensen of Rob Moens er niet bij is. Zijn aanwezigheid had Vlissingen op z'n minst 1500 toe schouwers meer opgeleverd", stelt de oefenmeester. Nu ook de kracht vain de Vlissing se jeugd is toegenomen de A-ju nioren wonnen de jeuïgdcompetitie heeft Franssen goede hoop op de toekomst vain Vüssiimgen: „Ik heb vertrouwen in die capaciteiten van De Smit. Als hij wordt bijgestaan door bekwame bestuursleden, die begrip hebben voor modem voet bal, kan Vlissingen in de komende jaren omhoog klimmen. Misschien heeft de club dan ook het geluk wat wij in de afgelopen jaren misten". Hoewel Frainssen nu een full-time job heeft bij de tweede klasser Ede wil hij in Vlissingen blijven wanen. Twee jaar Vlissimigen hebben hem omgevormd tot Zeeuw. Na verbon den te zijn geweest aan HRC (Den Helder), Excelsior (Rotterdam), Fortuna Vlaardinigen, Hermes DWS, HBS (Den Haag), Wuppertal en Thionvüle wil hij definitief in Vlis singen blijven. Van invloed op die beslssrug s het feit dat zijn vrouw im Vlissingen werkt als acooTdeanlera- res. Zijn gebondenheid aan Vlissingen verklaart ook waarom hij aanvan kelijk als trainer naar Zeeland Sport wilde. „Het salaris bij Zeeland Sport was net voldoende om de huur te betalen en een sigaartje te kopen. Maar dat vond ik niet erg. Zeeland Sport was voor mij een uitdaging en dan kijk ik niet in de eerste plaats naar het geld. Ik heb in Vlissingen echter geen passende baan kunnen vinden", vertelt Franssen. Het ein de van de affaire kwam met een aantrekkelijk aanbod van Ede, dat hem graag voor hele dagen wil heb ben. Vic Fransen op zijn „praatbank" (Van onze sportredactie) OOSTKAPELLE Voor de zesde maal houdt de motor- en automobiel- club Scheldegouwen een nationale motorcross in de duinen bij Oostka- pelle. Op Hemelvaartsdag zullen van af 14.00 uur twee manches van vijf tien minuten plus twee ronden gere- den worden in de klassen 50 cc seni oren, 250 cc junioren, 500 cc junioren en zijspan. De organiserende vereniging re kent bij deze zesde editite op min stens evenveel toeschouwers als vo rig jaar, toen 7500 motorsportliefheb- bers de wedstrijden bijwoonden. Doordat het peil van de Zeeuwse motorcrossers de laatste tijd aanzien lijk is gestegen, zijn er in de 250 cc. 500 cc. - en zijspanklasse ook Zeeuw se coureurs ingeschreven. In de licht ste klasse ontbreken de regionale ren ners. Van de achttien deelnemers in deze categorie hebben de nationale titelhouder T. Kakkenberg uit Heeten A. Gebben uit Rouveen (wimaar van de cross in Holten) en B. v.d. Brink uit Harkamp (winnaar van de cross iin Winterswijk) de meeste kans op een ereplaats. Dertig inschrijvingen zijn er bij de kwartliters. In deze afdeling zijn er waarschijnlijk nog geen hoge klasse ringen weggelegd voor een zestal Zeeuwse renners dat het op moet nemen tegen meer ervaren coureurs als G. de' Bruyn (Bergambacht) J. Wiemam (Amsterdam) en W. van Loosbroek (St. Antonis). Favoriet bij de 500 cc-rijders is J. van Beek uit Zeljem, die dit zeizoen reeds wedstrijden in Halle en Hoe ven op zijn naam schreef Een seri euze bedreiging voor hem vormen W. van Peer (Bilthoven) en J. Hey- stek (Kluindert). In deze zwaartste categorie zijn drie Zeeuwen inge schreven K. de Kam (Middelburg) G.Pasman en J. Kluyfhout (beidien uit Souburg). Een spectaculair sluitstuk van het programma vormt de zijspanrace. Zeventien duo's, w.o, de Zeeuwen Jac. van Somoren en J. Kodde op B.S.A., komen donderdag naar Oostkapelle. Gezien de geleverde prestaties gaat de strijd om de eerste plaats tussen D van Hoevelaken (Nieuwerkerk a-d IJssel), E. Willemsen (Arnhem) en R. Vermeulen (Alkmaar). SCHAKEN. De Russische wereld kampioene Nona Gaprindatsjvili heeft in de tweekamp teigen haar landgeno te Alia Koesjnir de tiende partij ge wonnen. De titelhoudster heeft nu een voorsprong van drie puniten op de uitdaagster: 6,5-3,5. VOETBAL. Real Madrid heeft de kwartfinales van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker niet bereikt. De Spaanse kampioen speelde in de acht ste finales gelijk (0-0) tegen stadge noot Atletico, dat de e eiste wedstrijd had gewonnen (2-1). (ADVERTENTIE) Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen K]ftl|D|| «v bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: NUUIliLAA 'RK00P DEN HAAG WALDORPSTRAAT 52 !L0J0 184 640 EN 110386 WttÉIGni CENTRALE SERVICE CUIEMBO"5 4B0i(40TEtMs0 Tfi48 EN 3045

de Stem | 1969 | | pagina 13