f minister wil vliegveld kans geven IaLS STREEK ZELF FINANCIëN VERGAART AERO WOENSDRECHT: „GELD" Veel belangstelling voor het Residentie-orkest a Kraan viel om in de Biesbosch CONGRESSEREN IN ZEELAND Wrevel in Zeeuwse staten over vragen an de heer Roels f Forse eis voor verduistering Consortium bouw kerncentrale gevormd 4 KRITIEK KW] OP NVV WEDGWOOD KOND DE SCHELDE I a o a a 5 a a a 5 5 a Gepareerd VERRUKKING Belangrijk bericht Huisvrouwen: beu om langer te dienen als prijzenkop van jut CHILISALPETER Fa. DE MOOR- VLAEMINCK Europese commissie handhaaft voorstel boterprijs-verlaging Zielzorg DE STEM VAN ZATERDAG 10 MEI 1969 ij u kennis van het over- Le echtgenote, zuster, be nevrouw RISSEGHEM van mijnheer de Moor april 1897 en overleden lis te Hulst, 9 mei 1969 icramenten der Zieken, van onze dierbare over- aan. Moor ngaard-van Risseghem Risseghem n Risseghem Moor lienst, waarbij wij u be- plaatshebben op dinsdag ur in de parochiekerk van ilopneming te Zuiddorpe. ndagavond om 7 uur in ud'dorpe. erk. lotseling, voorzien van het ieken, onze inniggeliefde r DE ROOIJ vnaar van arina Theenaart ia 75 jaar. van de overledene in uw aan. elee-de Rooij lee u-de Rooij ii e Rooij heenaart idienst, waarbij wij u be- plaatshebben op dinsdag r, in de parochiekerk van nelopneming te Graauw, op het R.-K. Kerkhof, al- andagavond om 6.30 uur i Graauw. eid geen uitnodiging heb- ;ven deze advertentie als n. 8,95 17,90 12,90 a 9 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tegen de jonge man J. B. uit Vlissingen die in korte 'tijd ew indrukwekkende serie ver duisteringen en inbraken heeft we ten te plegen, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank van Mid delburg, mr. T. Lebret, een gevan genisstraf geëist van 7 maanden, Iwaarvan 3 maanden voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar. Indien de officier zijn zin krijgt, il B. zich zonodig ook een psychi atrische behandeling moeten laten 'elgevallen. In de luttele weken die B. bij een ;irma W. in Middelburg werkte, ge lukte het hem een bedrag van rond f 800,- te verduisteren. Het was .ar zijn taak gelden van kranten te tvangen. Een deel daarvan stak i in eigen zak uiteraard zonder die •agen in het kasboek te vermel- De volgende betrekking die lij aannam was die van winkelbedien in een zelfbedieningszaak, even- s in Middelburg. De waardebon- die hij hier van klanten, ter ver overing ontving, droeg hij niet af aar wisselde hij nog eens in. Een il daarvan zelfs in het filiaal waar- B. zelf werkte. Op die manier am hij aan een bedrag van onge- ■eer f 250,-. Het laatste beroep dat hij voor lijn arrestatie uitoefende was dat vam arkeeper. In die hoedanigheid ei- snde hij zich nog een geldkistje toe. laarin zaït nog meer dan f 100,- werd door de politie in de kraag [egrepen toen hij de minst erge van lijn vergrijpen pleegde, n.l. de dief- ital van een krat met lege flessen om in het bezit te komen van het tatiegeld. Tussen de bedrijven door laj hij ook no? een brommer, een randrecorder, en een platenspeler .gekocht" zonder ervoor te betalen. Op de vraag van de president van le rechtbank, mr. T. Attema welke ,ijn drijfveer was voor deze ongeoorl oofde vorm van bijverdiensten zei B., dat hij graag en veel uitging, loch daar lang niet altijd het geld 'oor had. B. had de „goede sier" rouwens op een bijzonder royale rijze bedreven. Zo verteerde hij op <én avond in een café voor bijna 160,-. De officier stelde in zijn requisitor, lat B. gedurende lange tijd voor ichzelf e„n wereld van bedrog en antasie heeft opgebouwd, waar hij iu hoognodig „uitgehaald" zal moe- en worden. B's verdediger, mr. F. Adriaanse, betoogde dat zijn cli ent tijdens het voorarrest ook psy- ihisch schoon schip heeft kunnen ma ren. Hij achtte voorts de vier maanden ^voorwaardelijke gevangenisstraf ian de zware kant. De rechtbank zal op 23 mei uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - WOENSDRECHT Minister Bakker wil vaart zetten achter de verwezenlijking van de plannen van n.v. Aero Woensdrecht. Gisteren heeft hij in het gesprek met bur gemeester drs. L. J. M. van der Laar van Bergen op Zoom, burgemeester mr. J. M. de Leeuw van Woensdrecht en de heer Westerhuis, directeur van Aviolanda-Woensdrecht gevraagd hem een inzicht te geven van de exploitatie-opzet van het bur gervliegveld. De Brabantse gesprekspartners kon den hier gisteren weinig cijfermate riaal over tonen. Hun grootste zorg nu is dat ze op korte termijn goede financiële bronnen moeten zien aan te boren. De minister heeft een zo nauw keurig mogelijke raming gevraagd. Desgevraagd deelde burgemeester Van der Laar mee, dat de n.v.-ver- tegenwoordigers zo snel mogelijk een gesprek met Gedeputeerde Staten willen arrangeren. Daarnaast zal bij de WEB (Stichting Welvaartsbevor dering West-Brabant) verzoeken zich op korte ermijn over een bij drage uit te spreken. De haast van de minister zal ver oorzaakt worden door de omstandig heid. dat Schiphol feitelijk al geen plaat9 meer heeft voor het trainingsprogramma. De KLM be steedt per jaar een 4.000 vlieguren aan deze training. Met gemiddeld twee of drie lijntoestellen worden de lessen uitgevoerd. Dit onderdeel zou als eerste naar Woensdrecht moeten worden overgeheveld. Burgemeester De Leeuw toonde zich gematigd optimistisch na het gesprek: „Dat de minister belangstel ling heeft en nu zelf initiatief heeft genomen, vind ik wel positief. Maar minder aantrekkelijk vind ik het dat hij óók heeft gezegd: „Ik zou niet we ten, waar mijn ministerie geld voor dit project vandaan moet halen". Er zal veel van de streek en de pro vinciale overheid afhangen. Tot nu toe heeft de provincie geen overwel digende belangstelling getoond. Maar ik zie in het vliegveldproject een pront stuk werkgelegenheid. We zul len G.S. aan het verstand moeten brengen, dat hier een brok werkver schaffing ligt", aldus burgemeester De Leeuw. Met de bijdragen van de streek en de provinciale overheid zal het vliegveld geschikt gemaakt moeten worden voor de burgerluchtvaart. Een positief punt is. dat de minis ter heeft beloofd te zullen gaan pra ten met de KLM. In Den Haag ver moedt men dat als provincie en Streek willen meebetalen het Rijk niet zal achterblijven. Bij Verkeer en Waterstaat wees men er verder op dat het zeker niet uitgesloten zal zijn dat er bij „Woens drecht" belangrijke industrievesti gingen zullen komen. „Dat hebben we met Rotterdam gezien. Het ene char- terbedrijf trekt het andere aan." Burgemeester De Leeuw bevestigde, dat chartermaatschappijen en ver voersbedrijven „inmiddels bepaald wei belangstelling hebben getoond". De woordvoerder van Verkeer en Waterstaat: „Het oude Schiphol zit a) vol dure bedrijven, die hoogwaar dige produkten maken. Woensdrecht zit, dachten wij, vrij gunstig". (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG - Mr. J. F. G. schlingemann, voorzitter van de VVVD-fractie in de Staten van geland, heeft het college van •'•S. een aantal schriftelijke vra- gesteld met betrekking tot de bouw van de kerncentrale van megawatt in het Sloegebied. -°als gemeld heeft ook de heer Roels (PvdA) eerder in deze wek over hetzelfde onderwerp aantal vragen ingediend. De gang van zaken met betrekking ot de vragenstellerij over de kern centrale heeft onder de statenleden «trevel gewekt. Geruime tijd geleden werd in het ®niorenconvent van de staten door u ,.?eHHngemann aangekondigd, 'at hij van plan was tijdens de sta envergadering van aanstaande naandag een aantal mondelinge vra- S 'e stellen, betreffende de bouw- Pdracht voor de kerncentrale. De «ctievoorzitter van de P.v.d.A. heer Stenvert, was hiervan als van het convent op de hoogte, weerwil van het goede gebru'k men elkaar in de staten geen nmatieven afkaapt, stelde de heer «s van de P. v.d. A. wellicht der voorkennis van zijn frac- voorzitter) toch, en wel schrifte- imM," aantal vragen, die de schijn then meer tegen minister De ock (Economische Zaken) dan het college van G.S. gericht ReJ Hierdoor bracht de heer nie^ alleen de heer Schlinge 1? v?r'egenheid doch ook zijn "jL fractievoorzitter, die, naar wij crnemen, de vergadering van maan s aanstaande niet zal bijwonen, g6ns verplichtingen elders. Hat college heeft smel gepareerd, teliit r Hoels heeft op zijn schrif- iat vro®en. ^et bescheid gekregen, Schluigemann al voorne- 1was,°ver de kwestie van de na t,fnlraIe woord te voeren, hehk,! e de staten om verlof te lof ,.n ®evraagd het begrip „ver let ar,®en aan He staten" komt in antwoord nog eenmaal voor en bovendien hebben alle statenleden nu de wat exactere vragen van mr. Schlingemann, eveneens op papier gesteld, thuis gekregen. De vragen van de heer Schlinge mann komen er in hoofdzaak op neer, of wel met alle middelen ge poogd is om de bouwopdracht voor de kerncentrale toe te wijzen aan Westinghouse-Neratoom; of minister De Block op dit punt verzoeken in die richting heeft gedaan; hoe veel het prijsverschil exact bedraagt, doorberekend in de kilowattuurprijs en welke waarborgen er zijn, dat in derdaad 76 procent van de totale levering door Nederlandse firma's zal geschieden. Tenslotte vraagt de heer Schlingemann wat de bouw van de centrale voor de werkgelegenheid in Zeeland betekent en hoe het met de veiligheid staat. Aan de heer Roels is door G.S. bericht dat hij desgewenst aan de discussies over dit onderwerp kan deelnemen. (Van onze redactie binnenland) TILBURG „Ronduit belache lijk" noemt „Werkende Jeugd" het blad van de KWJ in Neder land de verklaring van het NVV dat het verbond zich achter de studenten stelde, die op dat mo ment de hogeschool in Tilburg bezetten. „Binnen het NVV wordt aan de jongeren geen zeg genschap toegestaan". De NVV- verklaring heeft volgens de KWJ veel weg van een poging om „zieltjes" te winnen: „Het is wel erg gemakkelijk om mooi klin kende verklaringen uit te ge ven over zaken waar je nauwe lijks bij betrokken bent". IN UTRECHT is na maandenlang speurwerk een bende van autodie ven en -helers opgerold, die hun acti viteiten niet beperkten tot Nederland maar ook in België en Duitsland ope reerden. Een woordvoerder van de KLM zei dat het niet uitgesloten dat „het zeer wel mogelijk is dat Woens drecht een uitwijkhaven voor vracht- of passagierstoestellen wordt". De economische aspecten zijn ruim in de overwegingen betrokken. Bij het gesprek was ook een vertegen woordiger van het ministerie van Economische Zaken aanwezig. Avio- Ianda-directeur Westerhuis: „De openstelling zou een verrukking zijn. Wij zouden aanzienlijk kunnen uit breiden. En ook andere bedrijven zul len er zich ongetwijfeld vestigen. Men hoeft maar in de verkeersto ren te klimmen om het Antwerpse havengebied en het deltagebied aan de voeten te zien liggen..." Saillant detail: „De dienst der Do meinen beurt momenteel nog de lan dingsrechten van Woensdrecht. Zal het ministerie van Financiën bereid ztjn deze voortaan aan de n.v. Aero af te staan? (ADVERTENTIE) In verhand met een ernstig ver keersongeluk, zoek ik de persoon, die in de nacht van 6 op 7 januari 1969 in gezelschap van een Fran se automobilist (komende uit Frankrijk) tot Breda heeft mee gereden in een anthraciet-grijze Lancia-Fulvia met Nederlands mumimerboird en die deze door komst te Breda kan bewijzen. Gelieve te schrijven aan: Mada me. Martel, 38 bis av Bouisson- Bertrand 34 Montpellier (Frank rijk). HENGELO (ANP) „Wij huis vrouwen zijn het beu als de kop van jut te moeten fungeren. We hebben te maken met voortdurend wisse lende prijzen als wij onze inkopen moeten doen. Ten onrechte zegt men van de huisvrouw dat ze niet prijs bewust genoeg is en dat ze daardoor mede schuldig is aan de ontstane situatie ten aanzien van de prijzen." In deze zin sprak de president van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, mevrouw drs. J. Muller- Vak der Wielen zich in Hengelo uit tijdens het jaarlijkse tweedaagse con gres van de vereniging. (ADVERTENTIE) en ANDERE MESTSTOFFEN uit voorraad te leveren, tegen zeer concurrerende prijzen. HULST TEL.01140-2638 Het concert dat het Residentie orkest in de Sint-Jacobskerk te Vlis singen bracht, bestond voor het grootste gedeelte uit beleende com posities. Naast Dvorak's Vijfde sym fonie was dat het Concert voor vi ool en orkest van Tsjaikowski. Be kende melodieën dus, die voor velen een gang naar de Sint Jacobskerk waard waren. Traditie was ook de maand mei, want die is altijd voor dit orkest gereserveerd. De directie was deze keer niet in handen van Willem van Otterloo maar men ha^ de Japanse dirigent Hiroyuki Iwaki uitgenodigd, terwij) de violist Yoshio Unno in Tsjaikow ski soloeerde. Dit concert werd ge opend met een minder bekend werk n.l. de Rapsodie no. 1 in A groot op 11 van Enescu. Dit werk, dat de componist in zijn jeugd schreef, be staat uit een aantal volksmelodieën met een opmerkelijke registratie. We hebben met genoegen naar deze uitsmijter geluisterd, die de zeer be weeglijke dirigent op het lijf was geschreven Dat deze Rapsodie bij de aanwezigen (die in zeer groten getale waren gekomen in de smaak viel bewees wel het langdurige ap plaus. In Tsjaikowski's vioolconcert excelleerde violist Yoshio Unno; mu zikale voordracht gepaard gaande met technisch hoge kwaliteiten, die praktisch niet verslapten, die deze violist aan de dag legde, konden niet evenaren met de begeleidende functie van het orkest, dat vooral in het eerste gedeelte nogal vlak en mat speelde. Het gedeelte na de pau ze was gereserveerd voor Dvorak's Symfonie nr. 9, beter bekend als de Symfonie „uit de nieuwe we reld". Het Residentie-orkest gaf er een over het algemeen gloedvolle ver tolking van en wij hebben bewonde ring voor deze leden, dat zij de di rigent die in zijn maatslag nog verder dan de eigen dirigent Wil lem van Otterloo gaat, zelfs meer dan één tel zo goed hebben kun nen volgen. Dirigent en voordien de solist kregen een storm van applaus te verwerken, waarbij de traditione le bloemen niet ontbraken. Een ver diende buide waarbij het orkest te recht in betrokken werd. Een bijzonderheid was dat de be zoekers van dit concert een gram mofoonplaatje kregen; deels ter stimulering om concerten te bezoe ken en deels naar aanleiding van het 65 jarig bestaan van het orkest. Een goede propaganda waaraan tevens nog een prijsvraag verbonden was. was ook Ab Lichtendahl STRAATSBURG (ANP) De Eu ropese commissie houdt vast aan haar voorstel om de boterprijs met onge veer 30 procent te verlagen. Ze schat dat dit de consumenten er toe zal ver leiden jaarlijks 180.000 ton boter meer te verbruiken, hetgeen hard no dig is om de Europese boterberg, die nu ruim 300.000 ton bedraagt, te doen slinken. Vice-voorzitter van de Europese commissie, dr. S. L. Mamshalt, die dit donderdag in Straatsburg in het Eu ropees parlement verklaarde, zei te hopen, dat de ministerraad op 12 en 13 mei eindelijk besluiten zal nemen, opdat vóór 1 juli van dit jaar maatregelen tot stand gebracht kun nen worden. (ADVERTENTIE) r jö bert eqq [ermonu i jj Korte Nieuwstraat 21 - Huist Tel. 2478 - 3558 b.g.g. 2209 WERKENDAM: Een hoge kraan, die in gebruik was bij de con structie van een 120 meter hoge hoogspanningsmast in de Bies bosch, is omgevallen. De oorzaak i van dit ongeval is vooralsnog een j raadsel. Met de kraan viel ook de machinist naar beneden, doch hij I werd slechts licht gewond. De omgevallen kraan ligt nu ernstig beschadigd op de in aanbouw zijnde hoogspanningsmast. Naarmate het zonnetje hoger stijgt, rijst Zee land in de belangstelling van talrijke deftige verenigingen, die Nederland rijk is. Wij merken dat aan onze congressen-agenda. Deze week wa ren er twee tegelijk: één van de vereniging van Directeuren van Waterleidingbedrijven en één van de Koninklijke Nederlandse Bosbouwver- eniging. En er staan er nog méér op stapel. Dat de waterleidingbazen naar Zeeland komen, is nog niet zo vreemd. Er is hier heel wat waterigs te beleven. De bosbouwers maken het ons moei lijker, want afgezien van de fruitbomen en het kreupelhout op de plaatsen waar de recreatie zoekers samenkomen, is Zeeland een, typische boomloze provincie. O— Maar, zo zult u zeggen, de bosbouwers kwa men niet voor DE bomen, zij schaarden zich te zamen voor HET bomen. Als kwamen zij geen boom planten, zij hebben wel heel wat bomen opgezet en dat is in de (bos)grond van de zaak ook edel werk. O— Wij merken meer en meer, dat Zeeland als congresprovincie aardig in de nationale praat- markt meespeelt. Iemand heeft in een helder moment eens een ideaal programma voor con gresgangers opgesteld en dat wordt nu ook een hele zomer lang, zonder aanzienlijke wijzingen, door allerlei organisators uitgevoerd. Het begint veelal met een ontvangst ten provinciehuize, waarna men zich in Britannia, in het Strand- hotel of in de Middelburgse schouwburg, ver enigt voor het houden van huishoudelijke be sprekingen, die meestal niet langer dan een paar uur duren. Vervolgens begeeft men zich per bus naar één van de veerboten om de oversteek naar Zeeuwsch-Vlaanderen te maken. Het programma vermeldt bij dit punt steevast: „Op de boot zijn consumpties te verkrijgen. Ook toiletten zijn aanwezig." O— Deze formulering veronderstelt van de niet- Zeeuwse gasten hetzelfde gedragspatroon ais men aantreft bij lieden die voor het eerst naar Frankrijk met vakantie gaan en niet weten dat zelfs de keizer daar gehurkt gaatHet is een stille wenk aan de voorname congresgangers, die meestal per autobus door het Zeeuwse land worden gesleept en die graag willen weten hoe lang ze het moeten ophouden. O— De tweede congresdag vermeldt meestal een rondvaart op het Veerse meer en een korte ont vangst door het bestuur van het rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam „Het Veersemeer". Bij deze passage in het programma leest men veelal in kleine lettertjes, dat het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam uit verschillende bestuurs- functionarissen bestaat. Dit is gedaan, zoals u duidelijk zal zijn, om valse illusies te vermijden. O— Een bezoek aan de Zeelandbrug en aan Zierik- zee mag ook op geen enkel congresprogramma ontbreken en in het zogenaamde „versierde pro- gramma" komt ook nog weieens een ritje langs de Vlissingse Noordzeeboulevard voor. Bij zo'n ritje zegt de Zeeuwse gastheer bijna altijd: „Wij hebben, om u een plezier te doen, het zo ge organiseerd dat verschillende zeeschepen tijdens uw bezoek langs de boulevard zouden varen. En u ziet: de grote vaart heeft aan ons verzoek gevolg gegeven"Het grapje gaat er altijd in. Bijna net zo goed als het Retranchement-jookje (U kent het toch: de Haagse ambtenaar, die het gemeentebestuur van Retranchement liet weten, dat het zich met zijn problemen tot zijn eigen regering im Brussel moest wenden?) O Even over naar de ambtenaren. Die hebben in Middelburg feest gehad. Het waren ambtenaren van justitie en derhalve was het een onkreuk baar avondje. Eén mopje ging in de foyer rond, tijdens de pauze. Iemand vroeg: „Zeg, collega, weet jij hoe een ambtenaar knipoogt?" De ander wist het niet. Sprak de eerste: „Door één oog gedurende een kort ogenblik wijd open te sper ren". Een typische justitiemop, gegeven het feit dat mevrouw Justitia geblinddoekt is. Waar voor zij altijd een briefopener vasthoudt, als zij de brieven die men haar stuurt tóch niet kan lezen, is mij altijd een raadsel geweest. O— Met tevredenheid constateer ik, dat Zeeland in één jaar tijds het gehele kabinet-De Jong op vi site heeft gehad. De hekkesluiter was een minis ter die ik hier nooit had verwacht, zijne excel lentie voor de ontwikkelingshulp, Udink. Hij trad in Sint Jansteen in debat met jongeren, die met hamervast idealisme tot de conclusie waren gekomen dat de westerse ontwikkelingshulp vooral bijdraagt tot de ontwikkeling van het westen, hoewel de gevers (u en ik) het anders bedoeld hadden. O— Een examen-bericht uit Goes. Een Mavo meisje zei tot haar schoolvriendin: „Ik vind de minirok een uitkomst! Je kunt allerlei jaartallen en andere moeilijke dingen op je bovenbeen schrijven en ze tijdens het examen aflezen, zon der dat de examinator durft te controleren of je spiekt. Daarvoor staan de notities te hoog —O— Drs. W. Dusarduijn uit Goes heeft de bevol kingsprognoses van de provincie Zeeland in een vijfregelig vers in kritische beschouwing geno men. „Dat de Zeeuwen zich verdubbelen willen, ongeacht de in omloop zijnde pillen, en dienken dit in dertig jaar te presteren, zonder al te veel vreemden te importeren, is voor een niet-Zeeuw om het uit te gillen." O— Inhakend op de Zeeuwse limerick-opdracht uit de concurrerende rubriek „Tussen haakjes", vond drs. Dusarduijn de volgende, op Sint Anna ter Mniden „Een frik uit Sint Anna ter Muiden ging met de noorderzon naar het zuiden. Gejaagd door heersende oostenwinden wist hij pas welbevinden te vinden in de harems van oosterse luiden." O— TOMASO In de Stem-rubriek „(tussen haak jes)" schijnt men zich hoofdzakelijk toe te leggen op het intrappen van zogenaamde „heilige huisjes"; zonder de lezer daarvoor in de plaats althans wat degelijker uitziende blauwdruk ken voor te leggen. Uit zeker oogpunt moet het dan ook beduidend gemak kelijker wezen, een vijftal middel eeuwse kathedralen tot de grond toe af te breken dan één ordentelijk kip penhok op te bouwen. Overigens bereikt iedere politieke rage hoe attractief en bedwelmend ook het fatale stadium waarbij zij zelfs onverdacht progressieven de keel gaat uithangen. Bijvoorbeeld, wanneer alle heilige huisjes eens wa ren ingetrapt, iedereen als het ware „dakloos" rondzwierf en zelfs de meest verwoede beeldstormers met lege handen zouden blijken te staan. Het zal wel met in de bedoeling liggen, de reputatie van iemand ais wijlen lord Baden Powell hier post- huum te bezoedelen, met name door de padvindersgeest uit de jaren der tig fascistische tendensen toe te dich ten; maar het lijkt er toch veel op. In elk geval heeft de „oude baas" ontelbare jongeren, behoudens een serie prettige herinneringen nog wat Êlichtsbesef en karakter meegegeven. n wat mocht men meer verlangen, in die duistere tijden? Een kinder hand is gauw gevuld. De jeugd van nu is wel wijzer. Die heeft pas échte leiders. Marcuse, Cohn-Bendit, Mu- lisch, noem maar op. Bezielende slo pers van wereldformaat. En laat de boeren maar dorsen. BREDA L. PISON Nog niet zoveel jaren geleden was het bij ons in de parochie zo, dat er altijd één zielzorger, of de pastoor of een kapelaan, op de pastorie aan wezig was, indien men ze nodig had, bij spoedgevallen, bijvoorbeeld sterf gevallen, om de laatste sacramenten toe te dienen. Maar wat gebeurt er een dezer dagen? Men moest een geestelijke van de parochie hebben, bij een sterf geval. Er zijn bij on« drie priesters in de parochie. Mer er niet één bereiken, en was ienoodzaakt elders te gaan zoe Is dat een manier van herder zijn over een pa rochie? En wat hoort men nu van de heren geestelijken? Wij hebben ook zondagsdienst. Maar is het dan niet mogelijk, dat de geestelijken elkaar aflossen zoals men dat van de dok toren gewend is, zodat ze niet allen tegelijk van de pastorie verdwijnen. RAAMSDONKSVEER J. de P. In de meeste gevallen bestaat er zo'n zondagswisseldienst, (redactie) (ADVERTENTIE) ®UX t- EXW-jj WENNEKER SCHIEDAM ROOSENDAAL (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar de direc tie van de N.V. PZEM te Middelburg bekendmaakt is het consortium voor de bouw van de kernenergiecentrale met een vermogen van 400 Megawatt te Borssele, thans gevormd. Van dit consortium van Nederlandse bedrij ven, die ais „onderaannemers" van Siemens Nederland de kerncentrale zullen bouwen maken deel uit dé Verenigde Machinefabrieken Stork- Werkspoor, De Rijn-Scheldegroep en, Bredero's Bouwbedrijf. De thans ge vormde combinatie is intussen me# de werkzaamheden begonnen. Siemens Nederland treedt, zoals ge meld, op als vertegenwoordigster vait de Kraftwerk Union AG. Door de in schakeling van de bovengenoemde Nederlandse industrieën is een deel name van het Nederlandse bedrijfs leven in het project te Borssele tot een grootte van 76 proc. verzekerd) zo deelde de directeur van de N.Vi P.Z.E.M., ir. T. Bogerd, ons mee.

de Stem | 1969 | | pagina 5