Stichting oon wagen werk met veel spoed aan het werk Zeeuwsch-Vlaanderen G.S. adi Kies van FUSIE TU V.L.N. EN Br andweerc ommandant Oostburg nam afscheid LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Veranderlijk weer GOES Oratoriumuitvoering Willem 't Hooft Burgerlijke stand Twee diefstallen Beëdiging van officieren in Middelburg Deplorabel WALCHEREN VLISSINGEN Zwembad Kapeïle 23 mei in gebruik CHILISALPETER Fa. DE MOOR- VLAEMINCK Aanbod aardbeien neemt toe Hoogwater Wedstrijd van Roode Kruis in Goes VANDAAG MORGEN Commentoa Voor twijfel geen reden W armbloedpaard 3 DE STEM VAN DONDERDAG 8 MEI 1969 Ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan geeft de Christelijke Orato rium-Vereniging „Willem 't Hooft" te Goes op 22 mei om 20 uur een uit voering van de „Messiah" van G. F. Handel, in de Grote Kerk te Goes. Als solisten zullen medewerken: Ali- da Leinweber, sopraan; Caroline Kaart, alt; Chris van Woerkom, tenor; Marco Bakker, bas. De algemene leiding berust bij de dirigent Adriaan Kousemaker; de be geleiding geschiedt door het Eindho- vens Barok Ensemble. GEBOREN: Gabriëlle dv F. Landa- Paauwe; Helena dv F. Boogert-Hoo- gerland; Christina dv M. Bakker- Kunst; Dina dv J. Deijnne-van der Endt; Pieterdiena dv J. van Boven Wielenga; Elizabeth dv L. Hoekman- Schouten; Levina dv J. Deij-Diele- man; Ronald zv M. Oome-van de Pas; Maria dv A. Breen-Scheffers; Johannes zv B. van Beek-Vermeij; Ingeborg dv J. d'Hondt-Vermeulen; Antoine zv F. Geijp-Petiet; Marco zv J. Goovers-Zwartepoorte, GETROUWD: Benjamin Reeders 21 en Gerarda Theissen 21; Pieter Schrier 19 en Johanna Leemeijer 21; Gillis van Belzen 41 en Elisabeth van Gils 35; Jan van Gilst 23 en Jacoba Hogendorp 22. OVERLEDEN: Pieternella Flipse 64 ev F. Tierie; Katharina Oranje 92 wv M. Bramsen; Jozias Lucasse 69 on- geh.; Hendrik van der Kaa 74 ev P. van der Hoeven; Cornelia van Blooijs 83 wv A. Schoonen; Leuntje Mulder 78 ev J. de Back; Boudewijn van de Parel 71 ev L. Cok; Marinus Everse 68 ev C. Mulder. Jongerenmis In de rooms-katholie- ke kerk aan de Singelstraat is zater dag 10 mei een jongerenmisviering, die gehouden wordt onder het thema „Nieuw". Het zingen van ritmische liederen zal worden begeleid door het New-El's quintet uit Etten-Leur. Verder zal aan de bijeenkomst me dewerking worden verleend door de Zeeuwse koorschool. Hansweert Bij expediteur A. B. aan de Vogel- zangseweg werden uit een vracht auto acht dozen, elk inhoudende acht spuitbussen insectenverdelgingsmid- del ontvreemd. De waarde hiervan bedraagt ca. f 1000,—. Uit een con sumptiegelegenheid op het gemeente lijk sportterrein aan de Westhaven- dijk werd snoepgoed, drank en een bedrag van ongeveer f250,gesto len. Tot op heden ontbreekt van de daders elk spoor. Hoedekenskerke Raad De raad vergadert van avond, woensdag. Aan de orde ko men voorstellen betreffende o.a. de rattenbestrijding en de gemeenschap pelijke regeling G.G.D. De raadsver gadering begint Om half acht. Oudelande Schieting Op deze schieting, waarvoor de inleg was bij de heer J. F. de Rijke, waren 46 schutters aanwezig. Et werd geschoten op de DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F. Koopman (01180 -7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOÜWEN-DUIVELAND mej. S. Maaskant (01100-5689) J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV. L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 staande wip, de uitsitag is als volgt; hoofdvogel: niet afgeschoten; le zij' vogel: J. F. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 2de zijvogel: P. Rentmeester van Wil lem-Teil te Ovezande; le bovenkal: A. Meeuse van Spes-Nostra te Ove zande; 2de bovenkal: P. Rentmees ter van Willem-Teil te Ovezande; le onderkal: C. v. Weele van Julia na te Oudelande; 2de onderkal: F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, bij loting; le klep; W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwa- dendamme; 2de klep: C. D. Raas van Vooruitgang te Kwadendamme; 3de klep: Jac Doene van Victoria te Kwadendamme; 4de klep: P. Rent meester van Willem-Teil te Ovezan de; meeste kleine vogels: C. Baas van Juliana te Oudelande 4 stuks. Ovezande Schieting De handboogvereni ging „Willem-Teil" hield haar schie- ting op de staande wippen, de inleg was hij de heer J. Doene. Aanwezig waren 85 schutters van 18 vereni gingen. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: A. de Jonge jr van So ranus te Heinkenszand; 1ste zij vo gel: C. Remijn van Spes-Nostra te Ovezande; 2de zij vogel: L. Rent meester van Willem-Teil te Ovezan de; 1ste bovenkal: Sjaak de Baar van Willem-Teil te Ovezande; 2de bovenkal: C. v. 't Westeinde van Soranus te Heinkenszand; 1ste on derkal: P. Rentmeester van Willem- Teil tè Ovezande; 2de onderkal: C. Timmerman van Vios te 's-Heeren- hoek, beiden bij loting; 1ste klep: A. de Jonge-Rijk van Willem-TeÜ te Ovezande; 2de klep: L de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek; 3de klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme; 4de klep; H Koens van Spes-Nostra te Ovezande. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: A. de Jonge jr van So ranus te Heinkenszand; 2de hoofd vogel: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 1ste zijvogel: C. Steen bakker van Victoria te Kwadendam me; 2de zijvogel: A. v. 't Westeinde van A.D.L.M. te Kwadendamme; 3de zijvogel: W. Boudens van Wil lem-Teil te Ovezande; 4de zij vogel: J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande; 1ste kal: J. v. d. Dries van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek; 2de kal: A. de Jonge hz. van Willem-Teil te Ovezande; 3de kal: P. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande; 4de kal: A. de Jonge sr van Soranus te Heinkenszand. 's-Heerenhoek Feestavond In de zaal van het Café Verhoeven vond de jaarlijkse feestavond van de buurtvereniging „Een Avondje Uit" uit de Burge meester van Horsighstraat plaats. Er was voor deze avond grote belang stelling. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de „Dynamics" uit Heinekenszand, die met accordeon- spel, afgewisseld door voordrachten, de stemming er goed in kregen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vanmorgen (woensdag) om half twaalf, zullen op de binnenplaats van de Gen. Maj. Berghuyskazerne te Middelburg tien officieren van vakdiensten worden beëdigd. De betrokkenen, allen behorend tot de militaire administratie, werden per 1 mei van onderofficier tot offi cier bevorderd. De eed zal worden afgenomen door de inspecteur van de militaire ad ministratie, brigade-generaal J. de Gilde. Na de beëdiging zullen in Middel burg in opleiding zijnde troepen op de Markt voor de generaal defileren. Aan de plechtigheid wordt mede werking verleend door de Kon. Mili taire Kapel. (Van een onzer verslaggevers) HULST In heel Zeeuwsch- Ylaanderen tracht de stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch- Vlaanderen op het ogenblik steun te vinden voor haar streven de begeleiding te behartigen van de woonwagenbewoner. Diverse ge meenten (waaronder Graauw en Langendam, Westdorpe en Over slag) zijn al ingegaan op de vraag om financiële hulp voor deze door particulieren opgezette or ganisatie. Andere plaatsen waren zacht ge zegd niet direct enthousiast. Axel b.v. stuurde de stichting een koel briefje, waarin werd meegedeeld dat de gemeente haar beslissing (wel of geen subsidie) uitstelde tot na de ge meentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitter van de stichting, de administrateur van het Hulster St.-Janseniuslyceum, de heer G. J M. Burggrave, verwon dert zich over het niet bijzonder en thousiaste geluid. Hij zei: „Het woon wagenwerk is een algemeen pro bleem. Het kan moeilijk door één ge meente worden aangepakt. Boven dien: als wij het nodig vinden ont wikkelingswerk te bedrijven in de arme landen, mogen wij niet verge ten dat er ook in eigen land nog veel misstanden zijn De heer Burggrave bedoelde, zo zei hij, de meer dan deplorabele toestand waarin de woonwagenbewoners in Zeeuwsch-Vlaanderen in de kampen moeten leven. Naar aanleiding van de nieuwe woonwagenwet, die in het begin van het jaar 1968 tot stand kwam, is men ook in Zeeland begon nen om in de zin van de wet het iso lement, waarin de woonwagenbewo ners leven, op te heffen. In de eerste plaats moest dat gebeuren door het creëren van centrale of anders ge zegd regionale kampen. In deze mammoet-woonwagenkampen is het makkelijker om het isolement te doorbreken en de bewoners van de wagens te voorzien van de meest ele mentaire voorzieningen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is echter nog altijd niet de plaats aangewe zen waar het regionale kamp moet worden gerealiseerd. De gemeente Axel heeft vorige week als laatste de regeling geaccep teerd, waarin bijna alles betreffende het nieuwe kamp is geregeld, behalve één ding de gemeente waar het regionale woonwagenkamp moet worden gevestigd, werd niet aange wezen. De raad van bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam „Woonwagencentrum Zeeuwsch-Vlaanderen" zal nu de be slissing nemen. Vooral met het oog op de komende grote ingrijpende veranderingen voor de Zeeuwsch-Vlaamse woonwagen bewoners wil de stichting Woonwa genwerk Zeeuwsch-Vlaanderen haast achter haar activiteiten zetten. Zij wil de woonwagenbewoners gaan be geleiden op ailerlei terrein (op so ciaal-cultureel vlak, hel individueel en gezinsmaatschappelijk werk en in terne organisatie) De stichting, ge vormd uit een groep goedwillende amateurs, kan dat echter niet alleen. Zij wil voor de algehele coaching een beroepskracht aantrekken een maat schappelijk werker(ster) die zo vlug mogelijk leiding kan gaan geven aan de twee werkgroepen van de stich ting, die zich speciaal richten op de kanaalzone en het Land van Hulst, waar zich concentraties van woon wagenbewoners gevormd hebben. Maar voor een beroepskracht en alle grote plannen van de stich ting Woonwaenwerk Zeeuwsch- Vlaanderen is geld nodig, en dat is er nog niet. De gemeentebesturen be hoeven slechts 25 pet. van de kosten te dragen. Het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk betaalt de rest. Achtste lustrum KBO De afde ling Vlissingen van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel zal het veertigjarig bestaan Op 17 mei vieren met een gezamenlijke koffiemaaltijd in hotel-restaurant „Maldegem" op het Beursplein. Voor de bijeenkomst zijn o.m. uit genodigd deputaties van het NKV, de katholieke vakbonden en instellin gen en de zusterorganisaties, de Al gemene Bond van Ambtenaren en de Christelijke Bond van Overheidsper soneel. Nieuw- en St.-Joosland Ringrijderij Op dinsdag 27 mei (derde pinksterdag) zal achter de kerk de gebruikelijke ringrijderij worden gehouden. Naast oude beken den, zoals de bekende rijders Ko de Klerk, C. A. Polderdijk en anderen, zullen ook nieuwe rijders de ring rij den, waaronder zelfs enkele ama zones. Muziekvereniging De muziek vereniging „Onda" zal op vrijdag 9 mei in de zaal van de heer Van Paas- sen een uitvoering geven, die om 8 uur begint. Het programma zal wor den afgewisseld door het optreden van solisten Jaap Boon, piano; Pet Mol, tuba; Piet Reynhoudt, cornet; Kees Mellefste, bas en Jan Meliefste, bariton. Na de muziekuitvoering is er een bal met medewerking van The Pyno's. (Van onze correspondent) OOSTBURG De per 1 maart ge pensioneerde commandant van de vrijwillige brandweer in Oostburg, de heer Ph. A. de Vuijst, heeft offi cieel afscheid genomen. In de Bur gerzaal van het gemeentehuis in Oostburg dankte burgemeester J, L. van Leeuwen de scheidende comman dant voor de diensten die hij aan de gemeente en bevolking van Oostburg heefi bewezen. De burgemeester ging vrij uitvoe rig in op de loopbaan van de heer De Vuijst. In 1927 begon hij zijn loop baan bij de brandweer als pompier en in maart 1946 werd hij bevorderd tot brandmeester le klas. Op 26 mei 1947 werd de heer De Vu(jst benoemd tot commandant van de vrijwillige brandweer. Burgemees ter Van Leeuwen deelde ook de over' tuiging van de gepensioneerde brand weercommandant dat er in de tegen woordige tijd grote behoefte bestaat aan een brandweerkorps bestaande uit een beroepskern met vrijwilligers. De burgemeester prees zich geluk kig met het feit dat de brandweer m de tijd dat de heer De Vuijst com mandant was betrekkelijk Wéinig in actie heeft moeten komen. Hij over handigde hierna de heer De Vuijst een set bijzettafeltjes en een getuig schrift met medaille. Mevrouw De Vuijst werd verrast met een bloe metje. De heer De Roos vertegenwoordiger van de brandweerinspectie Zeeland haakte op de woorden van de burge meester in. De heer H. J. Bronnenberg sprak namens de manschappen van de Oostburgse brandweer en dankte zijn commandant voor de fijne sfeer die hij altijd onder de brandweerlieden heeft weten te handhaven. Ook de heer Van Strien dankte namens de kring Zeeuwsch-Vlaanderen van commandanten voor de bewezen diensten. Tot slot sprak de heer Ph. A. de Vuijst zijn dank uit aan alle instanties die hun medwerking aan de vrijwillige brandweer hebben ver' leend. Vervolgens ontvingen alle brandweerlieden, die meer dan tien jaar bij de vrijwilige brandweer ac tief zijn geweest, een getuigschrift en medaille. Het waren de heren A, Verwulst, I. J. Adriaansen, P. R. Crouwels, J. J. Zonnêvijle, J. C. Strejjdonck en H. J. Bronnenberg. Na het officiële gedeelte werden de bei de Zeelandfilms vertoond die in op dracht van het Provinciaal Bestuur van Zeeland werden gemaakt. Moment tijdens het afscheid van de heer Ph. A. de Vuijst. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Het nieuwe gemeen telijk zwembad in Kapelle wordt op vrijdagmiddag 23 mei a.s. officieel in gebruik gesteld door de heer A. van Geesbergen, lid van Gedeputeerde Staten. In het zwembad zal o.a. zwemles worden gegeven aan alle kinderen van de lagere school. Het bassin dat L-vormig is en drie ver schillende diepten heeft (40-90 cm; 90-140 cm; 2 meter) is 25 meter lang. Er zijn momenteel activiteiten om een zwemclub op te richten. Ciinge Schieting Aan de schieting in de zaal St. Cecilia bij L. de Vylder werd door 56 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel ge schoten door Alb. van den Branden van Kapellebrug en op de tweede wip door Jo de Vetter van Kapelle brug. Op de eerste wip werden de beide zijvogels respectievelijk gescho ten door Leon v. Duyse van St. Gil lis (B.) en door L. de Vylder van Clmge. Op de tweede wip werd de eerste zijvogel geschoten door Alb. van den Branden van Kapellebrug en de tweede door Leon van Duyse van St. Gillis (B.). Het grootste aantal vogels, n.l. vier stuks, werd geschoten door J. Beugels van Ciinge. Jzendijke Boogschieting Door de schut tersvereniging is in het Hofzicht Theater een schieting op de liggen de wip gehouden Deelname 61 schutters (17 pelotons). Uitslag: hoogvogel: M. Boerman te Waterlandkerkje; le zijvogel: R. v. Acker te Waerschoot (België); 2e zijvogel: J. Lyppens te Driewe gen; extra prijs: E. Dassche te Waerschoot (België); grootste aan tal vogels: A. Luycks te Sluiskil. Kapellebrug Gouden bruiloft Op woensdag 14 mei a.s. is het 50 jaar geleden dat Theofiel van Broeck en Maria de Backer in het huwelijksbootje stapten. Naast verschillende feeste lijkheden organiseert de schutters- sociëteit De Roskam een jubileum- schieting. Theofiel van Broeck is een bekend schutter, die zijn hobby nog steeds uitoefent. Sint-Jansteen Ouderavond De oudervereniging van de lagere scholen heeft de ouders der schoolgaande kinderen, schoolhoofden, zusters, onderwijze ressen en onderwijzers uitgenodigd tot het bijwonen van een ouder avond op maandag 12 mei a.s. in het verenigingsgebouw. Op deze avond zal door juffrouw Jurry en de heer Overbeke, beiden van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Ter neuzen, gesproken worden over be roepsmogelijkheden en dan vooial betrekking hebbend r.ver de moge lijkheden in eigen streek. Bovendien zal de mammoetwet ter sprake wor den gebracht en zal een instructie ve film worden vertoond. Vogelwaarde Verkeersexamen In het Paro chiehuis te Boschkapelle reikte bur gemeester P. Molthoff aan leerlingen van de lagere scholen uit Vogelwaar de, die hebben deelgenomen aan het verkeersexamen van het Verbond voor Veilig Verkeer, de diploma's uit. De school van Boschkapelle be haalde dit jaar het hoogste gemiddel de en werd zodoende winnaar van de wisselbeker, die door de gemeente beschikbaar werd gesteld. De 56 ge. slaagden kregen een traktatie, terwijl Eric de Kort uit Ossenisse, die het examen foutloos had gemaakt, nog beloond werd met een sleutelhanger van het Verbond voor Veilig Verkeer. Daarnaast kon de jeugd nog genieten van een gezellig filmprogramma. Jubileum R. Duerinck De heer R. Duerinck, die zijn zilveren jubile um vierde als voorman bij de Tech nische Dienst van de gemeente Vogel waarde, is bij deze gelegenheid ge huldigd door B. en W. en het ge- meentepersoneel. In de gezellig ver sierde raadzaal schetste burgemees ter P. Molthoff de jubilaris als de man, die aanvankelijk van alle mark ten thuis moest zijn. Naast het tech nisch werk, dat toer vooral bestond uit het onderhoud van voetpaden, werd de heer Duerinck ook belast met het bode-werk en trad hij op als plaatselijk deurwaarder. Het manus- je-van-ailes van de eerste jaren werd later voorman en ook in deze functie profiteert de gemeenschap nog dage lijks van de grote ervaring, die de jubilaris opdeed in zijn eerste dienst jaren, toen hij het alleen moest rooi en. Ook de gemeente-opzichter, de heer W. Blommaart, prees de heer Duerinck om zijn grote verdiensten. Het personeel bood de feesteling een aangeboden. In een gezellige sfeer daarnaast was er van de gemeente de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Mevrouw Duerinck kreeg bloemen angeboden. In een gezellige sfeer Werden daarna nog heel wat oude koetjes uit de sloot gehaald. Subsidie voor schooltest B. en w. van Vogelwaarde stellen de ge meenteraad, die vrijdagavond bijeen komt, voor subsidie te verlenen aan het bureau van het Provinciaal Op- bouworgaan Stichting Zeeland ten behoeve van de z.g. schooltoets 1969. Het is een psychologische test, die de schoolkeuze door kinderen van de zesde klassen van de lagere scholen moet vergemakkelijken. Reeds meer dan 90 procent van de gemeenten in Zeeland en West-Bra bant doet aan het experiment mee. Het bureau van het Opbouworgaan heeft het gemeentebestuur verzocht een subsidie te verstrekken ter groot te van f 7.. per leerling van het zesde leerjaar. Een tweede verzoek om subsidie kwam binnen van de Stichting Woon wagenwerk in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Stichting schreef het gemeente bestuur tot de conclusie te zijn ge komen, dat zij niet alleen haar aan dacht moet vestigen op interne orga nisatie, maar op korte termijn ook op sociaal, cultureel, het individueel en het gezinsmaatschappelijk werk. De maatschappelijke zorg wordt op het ogenblik waargenomen door de maatschappelijke centra. Wij zijn, zo schreef de Stichting aan de gemeente raad van Vogelwaarde, de centra daarvoor uiteraard erkentelijk, maar menen dat de maatschappelijke zorg voor de woonwagenbewoner een spe cifieke aanpak vereiste. (ADVERTENTIE) en ANDERE MESTSTOFFEN uit voorraad te leveren, tegen zeer concurrerende prijzen. HULST TEL.01140-2628 (Van onze correspondent) KAPELLE Het aanbod van aard beien uit de kassen gaat nu belang rijk toenemen op de veiling in Kapel- le-Biezelinge. In verband met het feit dat de telers thans de handen vol hebben aan de pluk van dit produkt, is besloten met directe ingang dage lijks exportveilingen voor dit pro- dilct te houden en wel steeds om half twaalf. Aanvankelijk was het de bedoeling op woensdag niet te veilen. Ook elders in het land neemt het aanbod toe en dat is van invloed ge weest op de prijsontwikkeling. Dins dag lag de prijs gemiddeld 40 cent per doosje beneden de prijs van vrij dag. Voor de goede kwaliteiten werd dinsdag rond en iets boven 1, per doosje van 200 gram betaald. -smeris AMSTERDAM Geslaagd voor Mensendiecklerares: mej. V. M. J. d'Hooghe te Huist. DEN HAAG Voor het diploma volledig schoonheidsspecialiste van de Stivasopleiding slaagde in Den Haag mevrouw M. v. IJsseldijk-Ho- gesteger uit Yerseke. GOES Scholengemeenschap „De Vakschool", eerste deel, akte NA (naaldvakken): A S. Gysouw te Cadzand; H. A. W. Geluk te Nieuw Vossemeer; C. Ch. Hage te St. Maartensdijk; A. de Priester te Vlis singen; C. D. StoUtjesdijk te Tholen; A. G. IJzerman te Vlissingen; L. H. Westrate te Hansweert; P. M. Blok te Kruiningen; A. Dekker te St. Lau rens; J. Gabriëlse te West kapelle; M. H. A Knuit te Heinkenszand; J. W. Oele te Hansweert; C. M. Th. van Stee te Goes; M. J. Westerweel te Middelburg. Morgen, donderdag 8 mei: Bergen op Zoom 8.18 en 20.55, Hansweert 7.31 en 19.59, Made-Drimmleen 11.17 en 23.32, Terneuzen 6.58 en 19.27, Vlis singen 6.27 en 18.59, Wemeldinge 8.18 en 20.45 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De gewestelijJ. wedstrijden van de kring Zeeland.,,F het Nederlandsche Roode Kruis m len op zaterdag 10 mei worden t> houden in de Prins van Oranje u- Goes. Hieraan zullen ploegen „help»! en „helpsters" deelnemen uit Ai> muiden, Goes, Krabbendijke, burg, Middelburg, Terneuzen en Zi». rikzee. TONEEL, FILM, CONCERT MIDDELBURG City 20 uur De gendarme vain St. Tropez,H|| TERNEUZEN Luxor 20 uur Een les in liefdeskunst, 18 j, GENT Savoy De gendarme gaat trouw»! alle leeft. Select Funny girl, 14 j. Astrid De spion met de groet.l hoed, 18 j. Majestic Arenden vallen aan, 1! ST. NIKLAAS Renova De boemeltrein, a.l. Eden Er is een man in mama's l*(| 14 jaar Scala Een man voor Ivy, 14 ANTWERPEN KVO 20 u. Salome en ballet Lapp1 KNS 20 uur Major Barata Metro De honderd geweren, 18 j 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.301» Rex De liefdesgeschiedenis van Lady Hamilton, 18 j. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 2i.j| Odeon De ontrouwe vrouw, 18 j 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 iii| Vendome La prisonnière, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 Ambassade Bamse, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Savoy Helga en Michael, 18 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Dordia Synode Vleeshal Multipels en objekten Zeeuws Museum Schilderijen J Jongschaap en keramiek Jo Rijt- saard WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Paul Citroe aquarellen, portretten, tekeninga en litho's; Frangine Tlmmers: k» miek en Unica DIVERSEN WEMELDINGE Dorpshuis 15 uur Eerste steenlej- ging gymzaal/zwembad HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadstq TONEEL, FILM, CONCERT ES St. Jacobskerk 20 uur Concert Residentie-orkest GOES Westerkerk 20 uur Zangavond Ej bel Kiosk-vereniging Driebergen GENT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Vleeshal Multipels en Objekten Zeeuws Museum Schilderijen J. Jongschaap en keramiek Jo Rji' saard WESTDORPE Galerie Troutzaerte Paul Citroo aquarellen, portretten, tekenilgs en litho's; Frangine Timmers: ramiek en unica DIVERSEN OOSTBÜRG De Eenhoorn 19 uur Ledenver?' dering Raiffeisenbank Du Commerce 19.30 uur Vergade ring KVP-fractie KRUININGEN Prinses Beatrixschool 13.45 uur Moedermiddag 19-22 uur Tentoonstelling wen1 stukken leerlingen Opg. voor deze rubriek: tel. 0""' 7438 of Postbus 116 in Middel» De minister van Verkeer en V terstaat, drs. Bakker, heeft G van Zeeland blijkbaar kunnen ov tuigen van de grondige redene die er zijn cm Zeelands meest fc geerde vaste-oeververbinding n bij Terneuzen-Baarland te projec ren, maar bij Kruiningen-Perkpoldi Hef college heeft zich bij deze c finitieve voorkeur van de minisl neergelegd. De brief, waarin h college dit aan de staten mededee gloeit niet bepaard van blijdsch en enthousiasme. Wil het college i statenleden, die en bloc en nog w per motie, hun voorkeur voor z.g. middenroute hebben uitgespr ken, niet voor het hoofd stoten, gaat het hier werkelijk om een ho ding van: „Hier staan wij, wij ku nen niet anders"? Als dit laatste het geval zou zij dan zouden wij dat betreuren. Er n.l. geen reden voor teleurstellin Bij de tracé-keuze spreekt in fei de natuur, die de grillige gedragii gen van de Westerschelde heeft paald, het laatste woord. Zij is enige „partij" in het spel, die te slotte haar wil kan doordrijven. D- is hier gebeurd en het kan nieman reputatie schaden, dit gewoon tol te geven en oprechte blijdschap ti tonen, dat er eindelijk gesprokei kan worden over „de" oeververbin ding in plaa's van over „een" oever verbinding. Wij gunnen het minister Bakkei graag, dat later van hem getuigd za worden, dat in zijn ministeriële pet riode de kogel eindelijk door de kerk ging. Dat is feitelijk nu nog hel enige politieke aspect aan de zaak. Voor het overige heeft Zeeland on der het motto dat het betere vaa de vijand van het goede is, alleei maar reden tot vreugde. (Van onze correspondent) UTRECHT De beide warmbloed paardenstamboeken V.L.N. (Vereni ging tot bevordering der Landbouw- tuigpaardfokkerij in Nederland) en N.W.P. (Noordelijk Warmbloed Paar denstamboek) hebben te Utrecht be sloten tot een grondige reorganisatie van de warmbloedpaardenstamboek- bedoening in ons land en zijn een fusie aangegaan onder de benaming „Warmbloed Paardenstamboek - Ne derland' (W.P.N.). Tegen deze benaming was in ver schillende afdelingen verzet gere zen; men wilde de letters V.L.N. (Va- »o Labori Natus tot veelzijdige arbeid geboren) toch in ieder geval graag behouden zien in het nieuwe embleem. Uit een paar afdelingen kwam nog de aandrang om door de nieuwe gro te vereniging een hoofdinspecteur in vaste dienst te doen aanstellen. Ge doemd werd de naam P B. v. Bins- bergen. In de concept-statuten werd een Kleine wijziging aangebracht: stem- °.ver personen moet altijd schriftelijk geschieden. Dit gebeurde in de eerste vergade- ™g- van. de V.L.N., onder leiding an voorzitter drs. D. Rempt, dieren- to Alkmaar, die er zijn voldoe ning over uitsprak dat de fusieplan- j unan'em een zo goed onthaal 1*5"® gevonden. Hij noemde het sluit tot fusie een historisch ge Weersvooruit zichten voor donderdag en vrijdag opge steld door het KNMI dinsdag om 18.00 uur Veranderlijk 'de ma weer met voor Iibmo I van et Jaar normale of iets uenedeu normale temperaturen. miriH,e,T°0ruitzichten in cijfers ge dag^ °Ver Nederland voor donder- uren zon: 1 tot 7; min. temp.: onSf, normaal; max. temp.: van no5^r "ormaal tot 4 graden onder op een droge periode on ®lnst?ns 12 uur: 70 procent; kans cent geheel dr0°g etmaal: 40 pro- tulV7-°L-Vr^dag: aantal uren zon: 1 max' i""1' temP-: omstreeks normaal; tot 4 Iem,p': van ongeveer normaal een ,,gra en onder normaal; kans op uur 7o°ge Periode van minstens 12 drom. i,Pr"cënV kans "P een geheel K etmaal. 40 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2