Informatiecentra aan Zeeuwse invalswegen tuss PLAN VAN PROVINCIALE VW Zeeland herdacht in eerbied zijn doden rli Hartelijke huldiging van twee jubilarissen BRABANr ACHTST] Sadovsky leider CF Slowakije AXEL TERNEUZEN VLISSINGEN P. Hoste erelid Zeeuwse VW Oostkapelle won EHBO-wedstrijd ZWARE VAL OP BROMFIETS HEEFT U UW SCHOKBREKERS AL LANGER DAN 20.000km? Kabel van PZEM te Goes gestolen JOY-RIDING; ONDER INVLOED; BOTSING MET DRIE AUTO'S LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE WALCHEREN Laatste seizoen-instuif in Kaj Munk Justitiepersoneel Zeeland vierde feest Britse militairen bij twee plechtigheden examens Laat za nu GRATIS CONTROLEREN Bij Shell Service Station ENGELS BU TERNEUZENSE SCHEEPSBOUW Hoogwater MORGEN MOEDER allermooiste echt leuk cade uit de ongekei grote collectie Zonnige perio( DE STEM VAN MAANDAG 5 MEI 1969 (Van een onzer verslaggevers) Sloop school Deze week is in Axel een begin gemaakt met de sloop van het schoolgebouw dat staat aan de Schoolstraat. De school moet plaats maken voor een overdekte winkelgalerij. De naast de school staande onderwijzerswoning, waar de landbouwvoorlichtingsdienst nog in gevestigd is, zal ook worden ge sloopt. Aannemer Bredero Vastgoed uit Utrecht zal, als de sloper het terrein op de afgesproken tijd ont ruimt, begin juni kunnen beginnen met de bouw. Auto-ongeluk Zaterdagavond om zeven uur werd bij een auto-ongeluk op het kruispunt nabij St. Annapolder mevrouw L. E. L. - v. d. O. uit Goes vri) ernstig gewond. De oorzaak van de aanrijding tussen de auto, die door haar echtgenoot, C. H. L. werd bestuurd, en die van D. J. H. uit Hoek, was dat laatstgenoemde geen voorrang werd verleend, toen hij op de weg Zaamslag-Sluiskilbrug reed. Beide auto's liepen zware schade op. Aanhangwagentje uitgebrand Toen de heer J. de F. uit Zaam- slag vrijdag op de westelijke oprit van de nieuwe brug tussen Terneu- zen en Sluiskil met zijn personen auto en aanhangwagentje stond te wachten, bemerkte hij in het laatste voertuig plotseling brand. Hij kon nog bijtijds het aanhangwagentje af koppelen en op die manier zijn auto redden. De brandweer ui'. Terneuzen trachtte het gevaj te blussen maar zowel de aanhangwagen, als het zich daarop bevindende huisraad gingen verloren. Hoek Gymnastiek Op de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de gymnastiekvereniging, gehouden in de gemeentelijke gehoorzaal, is be sloten dat een jongensafdeling zal worden opgericht. Indien er voldoen de gegadigden zijn, zou men met twee groepen willen starten, t.w. een groep voor de leeftijd 6 tot en met 8 jaar, en een groep voor de leeftijd van 9 tot en met 11 jaar. Voor het eerste lustrum, dat dit jaar gevierd wordt, werd besloten wedstrijden te organi seren waaraan ongeveer 400 sport lieden zouden kunnen deelnemen. Deze wedstrijden zullen worden ge houden in de sportweek, die men in deze plaats wil organiseren. Het be stuur werd in deze vergadering uit gebreid tot zeven leden. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen, mevr. Delcour, mevr. Sol. mevr. Stakx en de heer Faas. Heikant Gouden huwelijksfeest Hst nog zeer krasse echtpaar August Ver schelden en Philomina Kegels vierde zijn gonden huwelijksfeest. Na een mis uit dankbaarheid in de kerk van de H. Theresia werd de dag op fees telijke wijze doorgebracht. Huwelijksfeest Het echtpaar Adriaan Schout en Elisabeth Baljeu zal maandag 12 mei het feit herden ken dat zestig jaar geleden hun hu welijk werd voltrokken. Een afvaardiging van het gemeen tebestuur zal het paar op die dag, 's morgens om half elf, gelukwensen De heer en mevrouw Schout verblij ven in het tehuis van de Pinksterge meente aan de Gravenstraat. Westkapelle N.C.V.B. Tijdens de maandelijk se bijeenkomst van de N.C.V.B. te Westkapelle werd afscheid genomen van de presidente mevrouw L. A. van Rooijen-van Sighen. Zij werd op gevolgd door mevrouw P Huibregt- se, Willibrordse, terwijl juffrouw Jo Theune, tweede presidente werd. Mevrouw C. van Breda - Boogaard werd als secretaresse gekozen. Als spreker was aanwezig de heer A. Stringer, vroeger onderwijzer te Westkapelle, werkzaam als zendeling in Nieuw-Guinea Op de volgende bijeenmomst op 9 mei zaï ds. Van Amste> te Middel burg spreken. Schelde montage bedrijf Onder voorzitterschap van de heer J. A. Versteeg hield de personeelsvereni ging van Schelde Montage bedrijf, haar jaarvergadering. Door de se cretaris-penningmeester de heer A. Huibregtse werd en een financieel verslag en eetn jaaroverzicht gege ven. Hieruit bleek dat de financiën gezond zijn en dat de vereniging momenteel 52 leden telt. Besloten werd eind mei begin juni een dag reis te organiseren op verzoek van 'n aantal leden zal de biljartclub her opgericht worden. Zomerevenement Onder voor zitterschap van burgemeester F. A Bulder werd door de afgevaardig den van diverse verenigingen het zomerprogramma vastgesteld. Ver schillende evenementen zoals ringrij derjj, lampionoptochten. strandfees ten, wedstrijden in zandfiguren enz. zullen de komende zomermaanden weer worden georganiseerd. Schoondijke Kaartleesrit R.M.L.S. De ver eniging van oud-leerlingen van de R. M.L.S. in Schoondijke organiseert op 10 mei een kaartleesrit. Start van de 50 km lange rit vindt plaats om een uur aan het R.M.L.S.-terrein. Sint-Jansteen Schietïng De schutterssociëteit „Elk op zijn toer" gaf een schieting op de liggende wip. Uitslag: Hoge vo gel en le zijvogel: Alb. Janssens te St.-Jansteen, 2e zijvogel: P. Hage- man te St.-Jansteen. De meeste kleine vogels werden af geschoten door W. Stremersch te St.- Jansteen. Wedvluchten Aan de duiven vlucht uit Beaumetz, georganiseerd door de duivenmaatschappij De Zwa luw werd door 320 duiven deelgeno men van eigenaren uit St.-Jansteen, Koewacht, Hulst en Clinge. De le prijs een rijwiel werd gewon nen door P. d'Hondt te Hulst die ook de 8e prijs veroverde. Overige prij zen: 2e prijs en 6e prijs L. de Bruijn te Heikant, 3e prijs: P. Coene te Koe wacht; 4e prijs Alb. Janssens te St.- Jansteen; 5e prijs Cam. de Koek te Koewacht, 7e prijs P. Antheunis te Hulst; 9e prijs G. Snelders te Hulst 10e prijs W. Blommaert te Hulst. Bij de jaarlingen was de uitslag als volgt: le en 5e prijs gebr. Verstraeten te St.-Jansteen: 2e en 8e prijs P. An theunis te Hulst; 3e prijs Fr. Smit te St.-Jansteen; 4e prijs Ch. Suij te Koe wacht; 6e en 7e prijs Aug. Verstrae ten te Hulst; 9e prijs J. Everaert te St.-Jansteen; 10e prijs Em. de Kind te St.-Jansteen. Bij de prijsvlucht uit Doornik voor oude duiven was de uitslag: le prijs Cijr. Blommaert te St.-Jansteen; 2e prijs: Fr. Smit te Jansteen; 3e prijs Em. de Kind te Heikant; 4e en 5e prijs Alf. v. Itegem te Hulst; 6e prijs Aug. Bogaert te Hulst; 7e prijs P. Letens te Hulst; 8e prijs J. Schelf hout te St.-Jansteen; 9e prijs Fl. Blommaert te St.-Jansteen; 10e prijs Ed. Ottjes te St.- Jansteen. Bij de jaarlingen was de uitslag: le en 4e prijs Fl. Blommaert te St.- Jansteen; 2e prijs E. de Kind te Hei kant; 3e prijs Ed. Ottjes te St.-Jan steen; 5e prijs P. Letens te Hulst; 6e prijs G. Duerinck te St.-Jansteen, 7e prijs Th. Dobbelaer te St.-Jansteen; 8e prijs J. Danckaert te St.-Jansteen. Kapelle Benoeming De heer L. de Vis ser (51) uit Wierden is per 1 mei benoemd tot groepscommandant van de rijkspolitie in Kapelle. Hij volgt in deze functie de heer G. Overbee- ke op die per 1 april met pensioen ging. De nieuwe groepscommandant van Kapelle werd in Axel geboren. Hij trad in 1940 in dienst bij de Marechaussee in Etten en kwam via Werkendam en Woudrichem in 1948 bij de rijkspolitie in Rilland-Bath. In 1950 werd hij benoemd tot postcom- mandant in Heinkenszand en in 1955 werd hij wnd. groepscommandant in Bruinisse. Vandaar vertrok hij in 1961 naar Wierden en thans gaat hij zich dus in Kapelle vestigen. Vergadering damesvoetbal On der leiding van de heer Gerard Kor- suize werd in de bovenzaal van het sportgebouw de algemene jaarverga dering gehouden van de damesvoet balvereniging EZDW. Tot waarnemend secretaris-hulp trainer werd de heer J. P. Rooze te Biezelinge gekozen. Besloten werd op vrijdagavonden in mei en juni een nederlaagtoernooi te organiseren. Hieraan zullen zes elftallen deelne men. De baten hiervan zijn bestemd voor de plaatselijke Rode Kruis afde ling. Hansweert Voor het laatst In dit seizoen is er een instuif georganiseerd in 't dorps huis Kaj Munk. Dit maal was er medewerking van de bekende groep Heating uil Tilburg De zaal was feestelijk versterkt en de stemming was opperbest Daar droeg zeker toe bij de voortreffelijk spelende groep Heating, die in de huidige formatie anderhalf jaar bestaat. Ze speelde beat, country en gospelsongs. Ook haar samenzang was voortreffelijk. De organisatoren hebben eer van hun werk gehad en de jongelui heb ben zich ordelijk gedragen. Men heeft thans plannen om een open- luchtba,] te organiseren. Dit zal hoogst waarschijnlijk in september gebeu ren. Wolphaartsdijk Aanbesteding Voor de openbare aanbesteding van de bestrating van de Prins Bernhardstraat te Wol phaartsdijk waren 16 inschrijvers. Hoogste inschrijver was fa. De Ruys- scher en Zn. te Biervliet voor f 48.000,laagste inschrijver was fa. Van der Velde te Bruinisse voor f 38.100,—. Alle inschrijvingen zon der BTW. De raming bedroeg 56.320.65. De gunning werd aan gehouden. YERSEKE Het bestuur van de provinciale Zeeuwse VW overweegt de vestiging van in formatiecentra aan de belang rijkste toeristische invalswegen van de provincie. In de eerstko mende vergadering van het al gemeen bestuur zal, vanuit het dagelijks bestuur, worden voor gesteld een werkgroep voor deze /raterie in te stellen. Een en ander bleek uit de rede van voorzitter mr. E. Wage tijdens de jaarvergadering van de provincia le Zeeuwse VVV in „De Oesterbeurs" in Yerseke. De heer Wage stelde, dat deze centra alle voor de toerist belangrijke handelingen zullen moe ten kunnen verrichten, zoals logies- bespreking voor hotels, pensions en vakantiewoningen, verhuur van bo ten, en uitgeven van vakantievergun ningen. Voor wat betreft de plaatsen van vestiging zei de heer Wage voorlo pig te denken aan: De nabijheid van de Haring- vlietbrug, voor het verkeer uit de Randstad; Korteven, voor het verkeer uit Noord-Brabant, Duitsland en België en Sluis en St.-Jansteen voor het verkeer uit het zuiden. De heer Wage had eerder de toe ristische ontwikkeling in Zeeland in 1968, ofschoon niet spectaculair in vergelijking met voorgaande jaren, niet onbevredigend genoemd, Het aantal geregistreerde overnachtingen steeg vorig jaar met 250.000 tot een totaal van 5.650.000. De voorzitter van de provinciale VVV pleitte vurig voor meer finan ciële steun van de overheid. De heer Wage drong in ddt verband aan >p een evenredige verdeling van de aandacht en de middelen van de overheid, zowel provinciaal als natio naal, over de drie economische pij lers van de provincie: industrie, Jandbouw en recreatie. Wenselijk achtte hij voorts o.m. een tegemoetkoming van de over heid in de koeten, die een camping houder zal moeten maken na invoe ring van de wet hygiëne kampeer plaatsen. Met betrekking tot het geld, dat t provinciaal bestuur voor propagan da beschikbaar heeft gesteld, stelde de heer Wage, dat een eenzijdige propaganda voor industrie een toe ristische ontwikkeling tegenwerkt. H(j pleitte daarom voor coördinatie van de propaganda van de VVV en provincie. De heer Wage drong ook aan op coördinatie van de propaganda binnen de V.V.V.'s in de provincie zelf, o.m. door te komen tot één moe- •terfolder. Ook ae heer Ch. Belmon, directeur van het kantoor Keulen van het na tionaal bureau voor toerisme, die een inleiding hield over het onder werp: „Waarom komen Duitsers naar Nederland met vakantie en wat zÜn hun bevindingen", pleitte voor een gecombineerde Zeelandfolder. H(j wees voorts op de noodzaak ook in Duitsland propaganda te ma ken voor Nederland, omdat de Duit ser „vanzelf' niet naar Nederland komt. De spreker wees in dit ver band op de scherpe concurrentie op toeristisch gebied van vooral de Oost- europese landen. Na afloop van die vergadering werden bestuur en deelnemers door het gemeentebestuur van Yerseke officieel in het gemeentehuis ontvan gen. In zijn welkomstwoord wees burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg er op, dat in zijn gemeente in de laatste jaren reeds voor twee mil joen gulden in recreatie is geïnves teerd, terwijl nog voor anderhalf miljoen op stapel staat. „Yerseke zal het in de toekomst voor eefl belang rijk deel van de recreatie moeten hebben", zo stelde burgemeester Pijl Hogeweg. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De heer P. M. Hos te, tot zaterdag bestuurslid van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, voor het dis trict West-Zeeuwsch-VIaanderen, is tot erelid van deze vereniging be noemd. De benoeming vond tijdens de jaarvergadering van de provinciale vereniging in Yerseke bij acclama tie plaats. In de plaats van de heer Hoste werd gekozen de heer J. Schip pers te Groede. In een speciaal af scheidswoord wees voorzitter mr. E. Wage erop, dat de heer Hoste niet minder dan zevenentwintig jaar deel van het bestuur heeft uitgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Zeeuwse EH- bo-ploegem uit Hulst, Oostkapelle, Kattendijke, Amemuiden, Krabben- dijke en Westdorpe hebben in het af gelopen weekeinde deelgenomen aan de str(jd om de Dokter van Gelder- beker Oostkapelle worn de strijd, Hulst werd tweede, Kattendijke der de, Krabben dijke vierde, Westdorpe vijfde en Arnemuiden zesde. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De gezamenlijke justitiële ambtenaren van Zeeland, houden in de schouwburg te Middel burg lachen om een cabaretgroep, geformeerd uit ambtenaren van het Departement van Justitie uit Den Haag. Evenals de close-harmony- groep, lieten zij de aanwezigen van een onverwacht staaltje vakman schap genieten. Mr. P. van Empel, president van de arrondissementsrechtbank te Mid delburg, sprak namens alle aanwe zigen een dankwoord. De spelers kre- gen een doos Zeeuwse babbelaars aangeboden. Daarna volgde een bal. De organisa ie van deze avon-cl lag in handen van de heer W. Hinderks, sociaal ambtenaar van het gevange niswezen te Middelburg. AXEL Zaterdagavond omstreeks half negen trof ean chauffeur van de bus der ZVTM op de Hulsterseweg °en «weetal Belgische jongelui uit Bevenen-Waes bewusteloos aan langs de rijweg. Vermoedelijk zijn de jon gelui met hun brommer tegen een boom opgebotst, toen de bestuurder een sigaret opstak. De bestuurder, L. L. van de A. had een hoofdwond, een gebroken sleutelbeen en een ge broken teen. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil ver voerd. De duopassagier B. S. liep lichte verwondingen op en is per taxi naar huis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - TERNEUZEN Ook in Zeeland zijn zondagavond op tal van plaatsen de gevallenen uit de laatste wereldoorlog herdacht. In de meeste gemeenten was de belang stelling bevredigend. In Terneuzen had de herdenking plaats met de traditionele tocht naar het monument aan de Westsluis, waar tijdens de bevrijdingsdagen in september '44, vijf personeelsleden van rijkswaterstaat dooi de Duit sers op straat werden doodgescho ten. Burgemeester Aschoff legde na mens het gemeentebestuur een krans aan de voet van het monument en drie kinderen een eenvoudige ruiker, waarna twee minuten stilte in acht werd genomen. Terug op de markt speelde de harmonie twee coupletten van het Wilhelmus Hier namen slechts enkele tientallen Terneuzena- ren aan de sobere plechtigheid deel. Te Axel vond de plechtigheid bij het monument aan de Oranjestraat onder grote belangstelling plaats. Na dat in de loop van de avond van de openbare gebouwen en een aantal particuliere woningen de vlaggen halfstok waren gegaan, luidden van de kerktorens de klokken. Hierna ging (ADVERTENTIE) Schokbrekers verslijten zo geleidelijk, dat u niet merkt dat de wegligging van uw wagen verslechtert. Voor uw veiligheid en voor die van uw gezin raden wij u aan uw schokbrekers nu te laten controleren. Wij hebben het genoegen u uit te nodigen voor een gratis schokbrekercontrole door Monroe specialisten KLOOSTERLAAN 63 te SAS VAN GENT op woensdag 7 mei van 9 tot 19 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij N.V. heelt twee werknemers hartelijk gehuldigd de heer J. Meertens, voorman van de timeraldeling, wegens zijn veer tigjarig dienstverband en de heer D. Agterhuis, scheepsmetaalbewer- ker, omdat hij een kwart eeuw hij de TSM werkzaam is. In de kantine waren vertegenwoor digers van de ondernemingsraad, van de personeelsverenicng en com- imssaris J. F. de Klerk bijeengeko men om getuige te zijn van de hul digingsplechtigheid. De directeur van de TSM, de heer J. Pannevis, sprak eerst de heer Meesters met veel waardering toe. H(j prees diens nauwgezetheid en so ciale belangstelling. Ook buiten het bedrijf geniet de heer Meertens grote bekendheid. Hij is onder meer 30 jaar lid geweest van de zangvereni ging Crescendo te Hoek en sinds 1966 dirigent van de plaatselijke fan fare. Dezer dagen werden de ver diensten van de heer Meertens ge honoreerd mt de zilveren ereme daille verbondn aan de orde van Oranje Nassau. Directeur Pannevis stelde zijn jubilerende voorman aan velen ten voorbeeld. Als stoffelijk blijk van v aardering overhandigde hij de heer Meertens het getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel emt de daarbij behorende gouden draag- sipeld. Ook ontving de heer Meer tens een geschenk in enveloppe. Woorden van lof sprak de heer Pan nevis daarna tot de heer Agterhuis, die in het bedrijf een van de eersten was die het diploam afschrijver-ijzer werker van Bemetel behaalde. Plichtsbetrachting en kameraadschap zijn de persoonlijke kwaliteiten die de heer Agterhuis tekenen, aldus de heer Pannevis. Als herinnering aan zijn zilveren dienstjubüeum ontving de heer Agterberg de zilveren leg penning van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, met bijbehorend getuigschrift em een geschenk in couvert. De vrouwen van de jubilarissen deelden in de hulde die haar mannen ten deel viel. Zij werden verblijd met een grote tuil rozen. De heren Meer tens en Agterhuis (de laatste in rijm vorm) dankten directeur Pannevis en andere aanwezigen voor de aan dacht die aan hun jubilea was be steed. vanaf het gemeentehuis een stille tocht naar het monument, waar door burgemeester M. K. van Dijke een krans werd gelegd, gevolgd door het blazen van de Last Post. Twee minu ten stilte em het blazen van de Re veille werden gevolgd door een bloe menhulde van de schoolkinderen aan de voet van het monument. Op de openbare begraafplaats in Kloosterzande werd 'n bloemenhulde gebracht aan de geallieerde solda ten door bet gemeentebestuur, het Oranjecomité en talrijke particulie ren. Op de begraafplaats werd daar na twee minuten stilte in acht geno men. In het gemeentehuis werden in de oorlog gesneuvelde Hontenissena- ren herdacht. Ook n, Middelburg, Vlissingen en Goes hebben herdenkingen plaatsge vonden, waarvoor in alle drie de plaatsen een bevredigende belang stelling bestond. In Middelburg waren bij het mo nument op de Groenmarkt tussen de 400 en 500 belangstellenden bijeenge komen. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. ook een groep Britse mi litairen, afkomstig van de eenheden die in het s,oc een oefening houden. Er werden o.m. kransen gelegd namens de provincie, de gemeente en het garnizoen Zeeland van de Ko ninklijke Landmacht. Een deel van de belangstellenden was reeds om half acht bijeengekomen in de abdij, waar een samenzang plaats vond met begeleiding van 't muziekkorps „On- da". In Vlissinigen verzamelden de deel nemers zich in de Brouwenaarstraat, waarna men zich naar de Noorder begraafplaats begaf. Ook hier bevond zich ondej- de deelnemers een depu tatie van Engelse militairen Na de stilte werden bloemen gelegd door o.m. burgemeester drs. D. KoemeTS en Wethouder G. Jansen namens het gemeentebestuur de Noorse en Zweed se consuls en voorts namens vereni gingen, politieke partijen en door par ticulieren. In Goes was het monument voor de gevallenen bij het stadhuis als plaats van samenkomst gekozen. Hier werd toepasselijke muziek ten gehore gebracht door het muziekge zelschap „Hossanna". Kransen en bloemen werden o.m. gelegd door deputatie van het gemeentebestuur, het voormalig verzet en de Goese eugdgemeenschap. (Van onze correspondent) GOES Van het opslagterrein van de PZEM te Goes, gelegen aam de Evertsenstraiat, is 's nachts voor on geveer 400 gulden kabel ontvreemd. De daders hebben tevens nog het slot van een aldaar geparkeerd staande werkauto verbroken, doch hieruit is niets gestolen. Zij moeten goed op de hoogte zijn geweest van de situatie, want zij hebben per auto, via een weiland dat achter de verlichte op slagplaats ligt, het kabelopsl-agdepot bereikt. VEERE De jongeman W. B. uit Vlissingen was onder invloed van al cohol. Hij nam te Vlissingen een auto weg om daarmee te gaan toeren. Te Veere kwam hij met de hoge snel heid door de bebouwde kom. In de Wagenaarstraat vloog hij boven op drie aldaar geparkeerd staande au to's. Alle vier de voertuigen werden zwaar beschadigd. W. B. moest per ambulance met een hersenschud ding worden gebracht. WACHT, TOCH WEL.' DAARACHTER, iw oe flank van de rotswawd, ligt de ingang van een oude zil vermum... maar die 15 al lang gesloten. ze hebben ep alleen Maar lood 6evdn- ze wepd doop valse munters ontgonnen, maar toen een paar ontevreden klanten hun op hun eigen metaal trakteerden, werd de mijn opgegeven. AMSTERDAM Aam de Vri, Universiteit te Amsterdam is de h„ A. Oggel uit Axel geslaagd voor ~tl kandidaatsexamen Natuurkunde. Morgen, dinsdag 6 mei: Bergen, Zoom 6.38 en 19.09, Made-Drimniel(. 9.17 en 21.45, Hansweert 5.36 en 1^ Terneuzen: 4.57 en 17,22, VlissW 4.25 en 16.52, Wemeldinge 6.28 18.59 uur. TONEEL, FILM, CONCERT HULST Bioscoopgebouw 20 uur De apenpianeet, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Banneling van het Kremlin, n GOES Grand 20 uur Banneling van het Kremlin, ij MIDDELBURG City 20 uur De cobra, 18 j. GENT Savoy De gendarm gaat trovn alle leeft. Select Funny girl, 14 j. Astrid De spion met de hoed, 18 j. Majestic Arenden vallen aan, li| ST. NIKLAAS Renova De boemeltrein, a.l. Eden Er is een man in rnama'il, 14 jaar Scala Een man voor Ivy, 14 J. ANTWERPEN KVO 20 u. Salome en ballet LiPi KNS 20 uur Major Barata Metro De honderd geweren, II 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 e Rex De liefdesgeschiedenis van Lady Hamilton, 18 j. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en SI] Odeon De ontrouwe vrouw, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 Vendom* La priszonndère, 18 j, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.301 Ambassade Bamse, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Savoy Helga en Michael, 18 J, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur DIVERSEN KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Kermisschieting Alf. de Bock 15 uur Kermisschieting DE KLINGE STATIE Op de Helde 15 uur Sehietinj TERNEUZEN Vij-'erhof 19.30 uur Spreekuur KVP-raadsleden TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en d< Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Werken Jongschaap en Jo Rijnsaard WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken i Paul Citroen en Frangine Tin TONEEL, FILM, CONCERT VLISSINGEN Alhambra 20 uur Banneling van het Kremlin, tl GOES Grand 20 uur Banneling van het Kremlin, il| Prins van Oranje 20 uur Cab Fons Jansen MIDDELBURG City 20 uur De gendarme l St. Tropez, 14 j. GENT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag DIVERSEN KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Kern# schieting J. de Guchtenelr* 15 uur Schlts V. J. Thijs 13.30 uur Schietingw bejaarden GOES Landbouwcentrum (Westsmgfl1 10-12 en 14-16 uur Spreekuur» lichtingscentrum huishouding gezin (tel. 01100-6440) BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raai Opg. voor deze rubriek: tel. I 7438 of Postbus 116 in Middtlb* HÊI, VRIEWD.'lS HIEP IW OE BMST WIET EEN GROT OF IETS DATDW; OP LUKT? IK ZOU WIET WETEH» WE ÊAAW DIE MUN EEWS &ÊKJKÊM, VOORUIT DAW MAAR.' (ADVERTENTIE) DROGISTERIJEN (Van onze redactie buitenl PRAAG Premier Stefan ky van Slowakije is gister noemd tot leider van de Sic communistische partij. Hij wi premier opgevolgd door prof. ka. Sadorsky volgt Husak op, rige maand benoemd werd tol secretaris van de Tsjechoslo cpmmimistisehe partij, .Cölotkf vorige,'wèek zijfi 'füiïctie', SS*! ter Van het IV'aagse fëdhfalel ment,, afstaan aan Dubcek. Hij P'beschouwd als een liberale hist Sadovsky wordt beschouwdl matigd, iemand die evenals I bereid is tot compromissen j F Communisten van de harde lij| So wj et-Unie. BIJ EEN bombardement Biafraans ziekenhuis door ee| riaans vliegtuig zijn achttien en zestig gewonden gevallen,', in Rode Kruiskringen vernoq (ADVERTENTIE) Voor het Verras haar dus met een van LEDERWAREN Ginnekenstraat 112 Lange Brugstraat 40 BREDA Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door bet K.N.M.I. op zondag 4 mei, om 18.00 uur. Flinke zonnige perioden, een aanhoudende kans op een reg onweersbui, temperaturen in l gemeen iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfe middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren tot 10 uur; min.-temp.: van on; normaal tot i graden boven noi max.-temp.: var: ongeveer no tot 4 graden boven normaal; k een droge periode van minsti uur: 80 procent; kans op, een droog etmaal: 40 procent. Voor woensdag: aantal uren tot 9 uur; mm.-temp.: van on, normaal tot 4 graden boven no max.-temp.: van 0 tot 5 graden normaal; kans op een droge van minstens 12 uur: 80 pi kans -op een geheel droog etm procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2