Slijters uit Breda protesteren bij ministerie dicht Binnenstad Sas van Gent link Tilburgse studenten kwaad op Telegraaf neem het uw Winkelier niet kwalijk... ...u geniet zoveel méér! DISCUSSIE OVER PARKEERPROBLEMEN IS OP VOLLE GANG GEKOMEN Even uitblazen mevrouw B. de Poorter onderscheiden Nekslag Dode en gewonde op onbewaakte overweg Wij hadden veel verwacht van de nieuwe Peter Stuyvesant in 25 King Size verpakking. Véél, maar dit slaat alles! Wij kunnen het nauwelijks bijhouden. De medewerkers in onze fabrieken doen al het mogelijke en soms het onmogelijke. Neem het uw winkelier dus niet kwalijk als hij u een enkele keer niet meteen kan helpen aan Peter Stuyvesant, Peter Stuyvesant, de King Size filtersigaret die over de hele wereld gerookt wordt omdat hij zoveel beter is. Peter Stuyvesant, nü 5 van die geweldige sigaretten méér! KLEURIGE JASSEN VAN FERAND Conservering van levensmiddelen Salade met perziken 1 lijke apparaten (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Gisteravond heeft een actiecomité te Sas van Gent vergaderd over een onderwerp, dat reeds geruime tyd onder werp van gesprek is: n.l. wel of niet parkeren op de ventweg van de Westkade. Het actiecomité had een circulaire aan de Sasse midden standers rondgestuurd, waarin werd medegedeeld, dat men bij toe val vernomen had, dat het gemeentebestuur plannen heeft om na ontvangst van het advies van de verkeerscommissie uit de raad de oude binnenstad van Sas van Gent af te sluiten voor het wegverkeer. kunnen geven aan jleiding van 4 a 5 'aring op dit gebied varing als vrijgave- n gelieven schrifte- >n, Machinefabriek 2850. een ens by tische ijezon zoekt of ïeren to a re- 735. Jongeman, 45 jaar, zoekt kennismaking met jonge vrouw leeftijd 35 - 45 jaar. Ik ben hel alleen zijn moe en wil graag de toekomst delen met gezel lige vrouw. Brieven no HK 25041 bureau v.d. blad Diversen Op De Heide, De Kiinge Statlt Schieting vrijdag 2 mei, 33 kg, paling. Wip 1 en 2, 1000 fr. gratis. Begin 19.30 uur. Zondaj 4 mei, 2 x 1150 fr. en 500 fr. Begin 3 uur. Maandag 5 mei 2x 1150 fr. en 500 fr. gratis. Begin 3 uur. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „De voorlichting van de Telegraaf over de studen ten in Tilburg is schandelijk leu genachtig. Wij eisen rectificatie van de onware verhalen. Door de I Telegraaf is de goede naam van de studenten in discrediet ge bracht". Dat hebben de studenten, die nn al enkele dagen uiterst orde lijk, goed gedisciplineerd en met gevoel voor verantwoordelijkheid de hogeschool bezet houden, in een motie 1200 voorstemmers, niemand tegen neergelegd. Het blijkt dat verslaggevers van de Telegraaf en een fotograaf in de senaatskamer die keurig opge ruimd was, zelf een chaos hebben gemaakt om een plaatje te ma ken. Ook werd een foto geno teerd van een student met een „links" pamflet. Bij goede be schouwing blijkt dat dit geschrift niets anders is dan de hoes van een grammofoonplaat. Een motie om de verslaggevers van de Telegraaf voortaan toe gang tot de hogeschool te belet ten, werd met een zeer groot aan tal stemmen verworpen. „Wij willen de vrije nieuwsgaring geen haarbreed in de weg leggen, maar wij eisen wel dat die nieuwsga ring dan ook fatsoenlijk de waar heid weergeeft", zo werd gezegd. Onder de foto in de Telegraaf stond: Deze langharige bezetter van de Economische Hogeschool in Tilburg neemt het ervan. Met een trotse glimlach op zijn ge zicht en een linkspamflet in de hand hangt hij in een fauteuil in de curatorenkamer, een andere stoel met zijn vuile schoenen be smeurend. Op 'n grammofoon die hij ergens in een kast he;ft ge vonden draait hij zijn lievelings platen. Geschiedt deze afsluiting niet dar zou het gevolg zijtn, dat de prachtige groenstrook tussen de zeer oude bo men, die een natuurlijke begrenzing vormt tussen rijksweg 62 en d< West kade, zou moeten verdwijnen en da* op de plaats vain deze strook parkeer den. De twee bijgeplaatste foto's to_ nen duidelijk dat aan parkeerruimte op de Westikade geen gebrek is. Ge durende de 168 uren, die een week telt, wordt slechts gedurende een achttal uren intensief geparkeerd op de Westkade, n.l. tijdens het week einde. Op dit weggedeelte geldt n.l. ook nog een parkeenvoorschrift. waarbij men maximaal een half uur mag parkeren. De andere foto toomt het grote Keizer Karelparkeerter- reim, waarvan bijna geen gebruik ge maakt wordt. Een andere kanttekening is dat op normale werkdagen op de Westkade reeds in totaal dertien wagens wor_ den geparkeerd van omwonenden, zo dat dan automatisch weinig ruimte voor bezoekers overblijft. De parkeer havens die mien tussen de oude bo men wenst aan te leggen zouden dan automatisch gevuld worden door de wagens der omwonenden. Het is te hopen, dat de gemeenteraad beslist tot een volledige a&luitimg van de oude binnenstad en koopcentrum voor het verkeer, althans tijdens de weekends. Het zou het winkelen vei lig en daardoor aangenamer maken. Anderzijds zou een oud stukje Sas van Gent bewaard blijven. Zoveel groen is er in de oude binnenstad niet te vinden. Keizer Karelplein: te weinig benut. (Van een onzer verslaggevers) GOES De 62-jarige B. de Poor ter te Goes is gistermorgen konink lijk onderscheiden. Dat gebeurde in het gebouw van de Bank voor Zee land N.V. te Goes, waar de heer de Poorter veertig jaar in dienst is. De burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, speldde hem de eremedaille in zilver op. De jubilaris werd toegesproken door de gedelegeerd commissaris van de Bank voor Zeeland, de heer C. Philipse en dé directeur van de bank, de heer W. J. de Jonige. De heer Phi lipse bood de heer de Poorter als blijk van waardering voor zijn ver dienstelijk werk, een envelop met inhoud aam. De heer J. Koppe over handigde hem namens het personeel een cadeau. Westkade: parkeerruimte genoeg? DE STEM VAN VRIJDAG 2 Mtl lyóv (Van een onzer verslaggevers) BREDA De slijters van de Hocres-afdeling Breda willen in juni met een petitionement en een lijst met handtekeningen van cliënten naar minister De Block om te protesteren tegen de voorgestelde accijnsverhoging op 1 juli. Bovendien krijgen alle slijters en dat zijn er in Breda en omgeving ongeveer 31 een pamflet waarop nogal opval lend tegen de accijnsverhoging op het gedistilleerd wordt ge protesteerd. De initiatiefnemers van deze pro testactie, de heren P. Schalk en W. Sips uit Breda, hebben van het be drijfschap detailhandel in alcohol houdende dranken bericht van in stemming en een toezegging van een subsidie van ƒ250,- voor deze actie ontvangen. Dit bedrijfschap heeft inmiddels laten weten dat van die zijde de Tweede-Kamerleden zullen worden benaderd over deze accijnsverhoging „om te voorkomen dat onze bedrijfs tak opnieuw door een schadelijke maatregel wordt getroffen". „Deze verhoging", zo menen de Bredase slijters, „verzwaart niet al leen het budget van de Nederlandse consument, zij betekent in vele ge vallen de nekslag voor de slijterijen. Bovendien heeft het tot gevolg dat de afstand groter wordt tussen de prijzen van kwaliteitsartikelen en ar tikelen van lagere kwaliteit. Het is niet ondenkbaar dat daardoor knoeiers en clandestiense stokers de kans krijgen om op de markt te ko men". Verwacht wordt dat de mensen met ingang van 1 juli ongeveer 55 tot 80 cent per liter gedistilleerd meer moeten betalen. De heer Sips heeft uitgerekend dat op het ogen blik op iedere liter jenever van om streeks elf gulden al 6,57 aan de schatkist wordt betaald. „Met de nieuwe verhoging in juli wordt", zegt zijn medestander en waarnemend voorzitter van de Bre dase Hocres, de heer Schalk, „de Nederlandse borrel iaet zwaarst be last in het gehele E.E.G.-gebied. Het accijns verschil met bijvoorbeeld West-Duitsland is 2,15, dat met België ruim dertig cent. In België, dat met de aceijnsheffing terdege re kening houdt met de nationale bier- brouwerijbelangen, wordt straks in ieder geval de Nederlandse borrel goedkoper dan in ons land" „De Nederlandse regering voert een heel andere politiek", zo menen de Bredase slijters, „een politiek -die tot gevolg heeft dat straks de markt voor het eigen nationale merkpro- dukt, de borrel, totaal onmogelijk wordt gemaakt. Er wordt veel ge sproken over harmonisatie in E.E.G.- verband. We houden ons hart vast als straks de grenzen werkelijk open gaan. Dan kunnen vooral de slijters in de grensstreken wel inpakken". De Bredase slijters hopen vurig dat de actie zowel bty de slijters ais caféhouders landelijk weerklank vindt. „Het gaat om vierduizend slijte rijen", rekent ons de heer Sips voor en daarbij herinnert hij ons ook aan de noodkreet van Hocra-voorzitter Van Noord, die heeft aangekondigd dat ten gevolge van deze voortdu rende prijsstijgingen al vijftig pro cent van de slijterijen onrendabel zijn geworden. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De 36-jarige mevrouw v. d. K. uit Steenbergen is in de nacht van woensdag op don derdag op slag gedood, toen de auto waarin zij zat, op de onbewaakte spoorwegovergang „Langeweg" on der Bergen op Zoom werd gegrepen door een trein uit de richting Zee land. De bestuurder van de auto, A. E. uit het Duitse Viernheim, werd ge wond en liep een shock op. Hij moest met spoed naar ziekenhuis Lievens- berg worden overgebracht. De auto heeft voor de overweg stilgestaan. Toen de trein op ongeveer twintig meter afstand was, ging de wagen echter rijden. De auto werd over een afstand van ongeveer 25 meter door de trein meegesleurd en werd totaal vernield. De inzittendJen waren uit de auto geslingerd. E. heeft tegenover de politie verklaard, dlat de auto juist op de spoorwegovergang stil viel. Als gevolg van het ongelulk werd het treinverkeer ruim twee en een half uur gestagneerd. (ADVERTENTIE) PETER STUrVESANT Van Feraud, de Franse ontwerper die zozeer bewonderd wordt door de jeugd, twee charmante jasjes in wit met koningsblauw, felrood en mos- terdgeel Links een tailleur van zui ver wollen kamgaren: zeer lang jas je met grote kraag, lange revers en ceintuur met fantasiegesp, over uit lopende rok. Rechts een wollen gabardine voor de getailleerde mantel met dubbele rij knoopjes. De ingezette biezen van de mantel en de rondjes op de kraag en revers van het tailleur, verlevendigen het wit. (Kousen en schoenen ook koningsblauw). De verkoop van diepgevroren le vensmiddelen bevindt zich nog steeds in stijgende lijn, maar toch zijn er nu al voedings-deskundigen, die het ein de van het tijdperk van de diepvries snel zien naderen. Zij voorspellen dat binnen twintig jaar minstens 80 pro cent van alle levensmiddelen in een totaal andere vorm dan heden aan de harkt zal komen. Zij verwachten, dat Itjdetis de ontwikkelingen in die twin ÏS jaar steeds meer voedsel zal wor gen aangeboden, dat is geconserveerd goor middel van het onttrekken, bij age temperatuur, van praktisch alle vater, dat er zich in bevindt. Rij deze methode worden aan le vensmiddelen in een vaccuum door niddel van een „koudeschok" van 50 [raden Celsius 90 procent van het Paarin aanwezige water onttrokken. Jlet gewicht en het volume van de levensmiddelen, die aldus behandeld fijn, bedraagt niet meer dan rond tien procent van dat in de normale toe- •tand. Kwaliteitsverlies treedt bij dit Proces niet op; de aldus behandelde evensmiddelen verliezen noch hun Werkzaam vitamine-gehalte, noch ifordt de smaak ongunstig beïnvloed. Een welkome verrassing voor de liefhebbers is deze salade met per ziken; het gerecht kan dienen als voorgerecht, maar zeker ook als uneh. Voor vier personen is nodig: 1 ilik (800 gram) cling perziken (schij ven), 1 kopje blauwe druiven, krop je sla, 300 gram magere smeer kaas. Voor de garnering: kopje magere yoghurt, eetlepel sinaasappelsap, af gestreken eetlepel kileingehakte si naasappelschillen, mespuntje zout. Laat de perziken uitlekken, was de druiven, halveer ze en ontpit ze. Rangschik de gewassen en geplukte sla op vier schotels en bedek de sla met de smeerkaas. Vervolgens de perzikschijven en de druiven over de schotels verdelen en het geheel met de garnering bedekken. (Deze garnering wordt verkregen door al" le ingrediënten te mixen). A

de Stem | 1969 | | pagina 5