MIDDELBURG IN MOEILIJKHEDEN Frans Sicilians voor zware taak SWIFT KAN NILOC BENADEREN „Papa" Muer definitief uit de Tulpenrallye Propaganda-actie voor korfbal heeft succes 's van 8u. Manchester- AC Milan op t.v. Ook geen interland voor Sprint Oude Programma reserve-klassen vorm Handje bezeerd. Flinkerd zijn. flama heeft jodium. Zonder pijn. betadine De formule tot plezieriger studéren is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie waardoor u nèt iets sneller reageert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. Binnenkort vereniging in Hoek DE STEM VAN VRIJDAG 2 MEI 1969 17 (Van onze sportredactie) H BREDA/AMSTERDAM Jo- han Cruyff, eergisteren tegen FC Twente al op de reservebank, zal volgende week woensdag niet uit komen in het Nederlands elftal, dat in het Rotterdamse Feijen- oordstadion aantreedt tegen Po len. Cruyff ondervindt nog zo veel last van zijn knieblessure opgelopen in het duel in Trnava dat Ajax-clubarts Rolink het onverantwoord acht hem voor het Nederlands elftal af te staan. De heer Rolink heeft inmiddels KNVB-arts Mosterd hiervan op de hoogte gesteld. Bondscoach Kessler, die met zorg het treffen met de Po len in het kader van de voorronden van liet wereldkampioenschap voet bal tegemoet ziet, was enigszins te leurgesteld. Kessler: „Natuurlijk, nu ik weer over de Ajacicden kan be schikken had ik Cruyff er ook graag bij gehad. Dat is duidelijk. Maar als de doktoren zeggen, dat hij niet kan spelen dan moet ik mij daarbij neer leggen, Maar jammer is het." Al is het niet meespelen van Jo- hart Cruyff voor 99 procent zeker; vanmiddag wordt pas officieel door de artsen Rolink en Mosterd advies hierover uitgebracht. Zelfs Kessler heeft zich er al mee verzoend, dat bet een negatief advies zal zijn. De ontdekking van de vorige in terland tegen Tsjechoslowakije, de Bredase vleugelspeler Ad Brouwers is door de Nederlandse bondscoach ook weer opgenomen in de groep van zeventien, waaruit de heer Kess ler zijn elftal zal samenstellen. Brou wers: „Het is natuurlijk leuk om er weer bij te zijn Ik krijg er zelfs de smaak van te pakken. Het vervelen die is nu, dat ik op een of andere manier vrij moet zien te krijgen. Ik kan het in ieder geval vragen." Zoals bekend is Brouwers onderwij zer en is het voor hem erg moeilijk om er een paar dagen tussen uit te gaan. Kessler had trouwens ook nog een aardige verrassing. In plaats van de Feijenoorder Theo Laseroms heeft hij namelijk Tonny Pronk, die zijn laatste interland in het najaar van 1967 in de uitwedstrijd tegen Dene marken speelde, opgenomen in de selectie. Uit de volgende zeventien spelers, die maandag in het KNVB-sportcen- tnum in Zeist bijeenkomen, zal de heer Kessler zondagavond het elftal samenstellen: Jan van Beveren (Sparta), Piet Schrijvers (FC Twen te), Epi Drost (FC Twente), Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israel (Feije- noord). Tonny Pronk (Ajax), Hans Eijkenbroek (Sparta), Theo van Dui- venbode (Ajax), Henk Groot (Ajax), Wim Jansen (Feijenoord) Nico Rijn- diers (Go Ahead), Wim van Hanegem (Fèijenoord), Theo Pahlplatz (FC Twente), Ad Brouwers (NAC) Dick vain Dijk (FC Twente), Sjaak Rogge veen (Holland Sport), Rob Rensen- brink (DWS). (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM De KRO-televisie heeft zich bereid verklaard om op donderdagavond 15 mei (Hemelv.- dag) zendtijd af te staan op Neder land 1 ten behoeve van een t.v.-ver slag van de return Manchester Uni ted en A.C. Milan in de halve finale om Europa Cup 1. J&angezien op Hemelvaartsdag ook competitiewedstrijden zullen worden gespeeld is de NTS thans in onder handeling met de KNVB over het tijdstip van uitzending. Minder moei lijkheden verwacht de NTS bij de uit zending van de finale om de Europa cup 2 (voor bekerkampioenen) op ^Bensdag 21 mei in Bazel. Voorts ligt het in de bedoeling van <B NTS om volgende week woensdag avond 7 mei van 22.35 tot 22.55 uur een .v.-samenvatting te geven op Nederland 1 van de voetbalinterland ^■fdi riand - Polen welke in de voor ronde voor het wereldkampioenschap Wordt gespeeld in het Feijenoord- at&dion te Rotterdam. Tenslotte is er op woensdag 28 mei nog de finale om de Europacup 1 in Madrid, welke Bchtstreeks op het scherm komt. JOHAN CRUYFF GEORGE KESSLER TONNY PRONK (Van onze sportredactie) MIDELBURG Middelburg rest deze competitie nog twee uitwed strijden: tegen Veerse Boys en UNA. Zondag komen eerst de boys uit Raamsdonksveer aan de beurt. Vol gende week speelt Middelburg de laatste wedstrijd uit tegen UNA. Ge zien de stand van beide tegenstan ders op de ranglijst, zou men ver moeden dat Middelburg geen zwaar sluitstuk wacht. Komen in verband met de wedstrijd van zondag echter vertegenwoordigers uit beide kam pen aan het woord, dan ontstaat er een heel ander beeld. In Middelburg tracht men hele maal niet te verbergen dat de ploeg momenteel niet is wat het zijn moet, een feit dat de aanhang van Middel burg reeds maanden met zorg ver vult. Terwijl er in Raamsdonksveer een simpele verklaring wortd gegeven voor de ondergeschikte positie van Veerse Boys op de ranglijst: de af wezigheid van trainer Kees Kuys, die negen maanden wegens studiere denen uit de running was. „Met het tijdelijke vertrek van Kuys was ook het zelfvertrouwen bij onze spelers weg", constateert voor zitter Rademacher van Veerse Boys, „wij hebben dan ook van oktober tot februari een zware inzinking meege maakt. Nu Kuys weer terug is, gaat het goed. De laatste zeven wedstrij den hebben we niet meer verloren" Veerse Boys speelt zondag overi gens niet alleen om de punten. Theo retisch zou het team n.l. nog kunnen degraderen. Als de onderste ploegen de laatste wedstrijden winnen en Veerse Boys zou tweemaal verliezen, dan is het mogelijk dat er nog een beslissingswedstrijd nodig is tussen Veerse Boys en UNA om uit te ma ken wie er met RKVVU naar de tweede klas gaat. In de praktijk zal dat niet voorkomen, maar Veerse Boys neemt geen risico's. Men rekent in Raamsdonksveer dan ook min stens op een winstpuntje. Veerse Boys heeft overigens een goede reden voor dit optimisme. In de eerste helft van de competitie sleepten de boys in Middelburg n.l. een 03 zege uit het vuur. En er zal in ieder geval hard getrapt worden om dit staaltje voor eigen publiek te herhalen. Trainer Kees Kuys ver keert daarbij in de gelukkige om standigheid dat hij over al zijn eer- ste-elftalspelers kan beschiken. Dat kan niet gezegd worden van Piet Lindenberg, de oefen-meester van Middelburg. Hij zal waarschijn lijk Delmotte en Schoenmakers moe ten missen. Delmotte moest deze week afschrijven voor de amateur- interland tegen Schotland. De stop- perspil kampt met een dijbeenbles sure. Schoenmakers wordt reeds en kele weken door een blessure van hst veld gehouden. Mede door deze mutaties gaan de Middelburgers niet helemaal gerust naar Brabant. Piet Lindenberg: „Veerse Boys is voor ons altijd een moeilijke tegenstander geweest. De ploeg speelde de eerste wedstrijd in Middelburg ook bijzonder sterk. De zege was toen zeker verdiend. Het is eigenlijk vreemd dat het team zo laag op de ranglijst staat. Met een gelijk spel in Raamsdonksveer ben ik tevreden. TSC moet tenslotte eerst nog maar van TOP zien te willen". BREDA Het voetbalprogramma voor de reserve klasse in district Zuid 1 van de KNVB vermeldt voor dit weekeinde de volgende wedstrij den: Zuid 1: res. Ie klas: TOP 2 TSC 2; Dosko 2 Brabantia 2, In ternos 2 Vlissingen 2; De Valk 2 RKC 2; NAC 3 Veerse Boys 2; UNA 2 De Spechten 2. Res. 2e klas: Rood Wit 2 Axel 2; Temeuzen 2 RBC 3; Zeeland Sport 2 NAC 4; Roosendaal 2 Baronie 3. Res. 3e klas C: Corn. Boys 2 Middelburg 3. VOETBAL In de tweede wed strijd om de Zuidamerikaanse voet balbeker, die gisteren in Montevideo werd gespeeld, heeft Penarol met 10 gewonnen van Nacional. De eindstand was reeds bij de rust be reikt. Omdat Nacional de eerste ont moeting met 20 had gewonnen, is een beslissingswedstrijd noodzake lijk geworden. Lindenberg zou graag zien dat zijn pupillen tegen Veerse Boys hun oude vorm weer te pakken kregen: „Wij hebben de laatste wedstrijden ge wonnen omdat wij de meeste doel punten scoorden, maar erg overtui gend was ons spel niet. De wil om het beter te doen is bij onze spelers wel aanwezig, maar na drie jaar vrij wel ononderbroken gevoetbald te hebben gaat de vermoeidheid nu een woordje meespreken. In '65 en '66 waren wij duidelijk de sterkste ploeg uit de afdeling. Dat is nu niet meer zo. Het juiste spelpeil was tot nu toe in deze competitie weg, ik hoop dat ons elftal het in de laatste wedstrij den op kan trekken". Middelburg-voorzitter Salie Si- monse deelt de mening van Piet Lin denberg volkomen: „De stemming in het team is goed, maar er wordt niet meer zo gespeeld als enkele jaren geleden. De kern van het team be staat nog uit spelers die het eerste kampioenschap behaalden. Zij heb ben de laatste jaren te hard moeten werken". Voor Vlissingen staat er op het programma vain de eerste klas de thuiswedstrijd tegen RKWU. Waar schijnlijk zullen de Vlis-singers niet veel moeite hebben om definitief uit degradatiegevaar te komen. De Et- tense ploeg speelt reeds zeker de op een na laatste wedstrijd in de eerste klas, hetgeen bepaald niet inspire rend zal werken. TOP zou er even tueel voor kunnen zorgen dat Mid delburg zondag kampioen wordt door van TSC te winnen. In de tweede klas B zal Alliance waarschijnlijk afrekenen met VCW. Met nog drie wedstrijden te spelen kan het kampioenschap de Roosen dalers bijna niet meer ontgaan. Ter. neuzen kan Alliance een handje hel pen door RAC op eigen terrein de punten afhandig te maken. De kans dat de Zeeuwsch-Vlamimgen daar in derdaad in slagen is echter miniem. Zeeland Sport wacht uit tegen mede degradatiekandidaat Internos een zware strijd. Bij een nederlaag is de degradatie voor de Vlissingers bij gelijk spel of winst van RWB een feit. WIM SCHEPERS is gisteren in Frankfort in een criterium voor profs vierde geworden. De Belg George Pintens legde beslag op de eerste plaats. De Belg had voor de 230 kilometer 5 uur 48 minuten en 10 seconden nodig. Cees Zoontjens eindigde op de twintigste plaats. Post werd 22e. HENK FOPPE heeft gisteren in Wenen de eerste etappe van de Disicu-ronde, een etappewed strijd voor renners onder de 18 jaar, gewonnen. De coureur uit Nijverdal versloeg de Italiaan Pancheri in de sprint. Ben Jur- riaans uit Amsterdam werd zes de en de Eindhovenaar Johan Koot tiende. COR SCHURING is gisteren in Genk dierde geworden bij een wegwedstrijd over 145 kilome ter. Winnaar werd de Belg Jan Boonen. Gert Bon-gers eindigde als zesde. HENK NIEUWKAMP klasseer de zich gisteren in de Grote Prijs van Büttgen, een amateurswed strijd bij Monchen-gl-adbach als vijfde. Ben J-mbroers bezette de zevende plaats. JAAK FRIJTERS won gisteren in het Belgische Ho-bo-ken een wegwedstrijd over 178 km voor profs. De Nederlander legde de afstand af in 4 uur, 35 minuten. Maarten Breure werd elfde; Bart Zoet dertigste. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) AXEL Het is zaterdag voorna melijk de taak aan Frans Sigmans en Gerrit Wolsink in de derde Axel- se motorcross geroutineerde Belgi sche deelnemers als Jef Teuwissen en Roger Decoster van de overwin ning af te houden. Bij de overige 25 Nederlandse deelnemers bevinden zich weliswaar meerdere goede ren ners als de gebroeders Van Heugten Harry Driessen en Ad van de Boom, maar zij zullen waarschijnlijk net iets tekort komen om mee te spelen in het gevecht om de eerste plaats. Dat is beter toevertrouwd aam Sig- mams em Wolsink, die in de eerste wedstrijden om het kampioenschap vam Nederland 500 cc bewez-en heb ben dat zij elkaar in kracht weinig ontlopen. Beide rijders zijn momen teel nog in het bezit van een Neder- ROTTERDAM (A.N.P.) Slechts drie deelnemers hebben in de laatste nacht van de Tulpenrallye de strijd moeten staken. De Luxemburgse Mo- negask „Papa" Muer, wiens Porsche in de proef op de Ballon d'AIsace het rechte spoor bijster raakte en een kleine anderhalf uur verloor, beëin digde woensdagavond de sterrit. Zijn wagen bleek te ernstig beschadigd om de tocht naar Rotterdam voort te zetten. Voor de gebroeders Dick en Wil de Wild kwam het einde van de rallye in Bouillon op de Frans-Belgi sche grens, toen een zuiger door de motor van hun Volkswagen 1600 TL sloeg. De favorieten zijn ook in de slot fase niet in moeilijkheden gekomen. De Belg Gilbert de Stapelaere staat met duidelijke voorsprong eerste bij de toerwagens en is vrijwel zeker ook algemeen rallye-winnaar. Rob Slotemaker is met een BMW 2002 TI een goede tweede. In de categorie Grand Turismo verpseelden Kees van Grieken en Bob de Jong, die met grote voor sprong leidden, toch nog de eerste plaats. Zij raakten in de slotfase met hun Alfa Romeo 1750 SV van de weg in de Belgische Ardennen, het geen een oponthoud van 25 minuten kostte. Gistermorgen om negen uur meldden de eerste deelnemers in de ze klasse zich bij de finishcontrole in de Rotterdamse Ahoy-hal. In de Belgische Ardennen is ook een eind gekomen aan het rallye- avontuur' van de Nederlanders Ge rard van Lennep en Dick Schwarz, rijdend met een BMW 2002 TI. Gis termorgen hebben zich 48 combina ties gemeld aan de finishcontrole in Rotterdam. Zij zullen zaterdagmor gen in vier races over vijf ronden uitkomen in de slotklassementsproef die op het circuit van Zandvoort wordt gehouden. l-amdse titel. (Sigmans 250 cc en Wol sink 500 cc). Nu Sigmans echter ook is overgestapt, op de zwaarste mo toren zal er een van de twee een kampioenschap moeten verliezen. De cross in Axel, waar de deelnemers 3 manches van 20 minuten rijden, geldt in dit verband dan ook als een interessante tussentijdse krachtme ting. Het is echter mogelijk dat de on derlinge rivaliteit in Axel vergeten zal moeten worden om het hoofd te kunnen bieden aan het viertal Belgi- che internationalen. Teuwissen én Decoster, beiden fabrieksrijders voor respectievelijk Husqvarna en CZ, vormden in het voorseizoen 'n succes vol duo. Vooral Decoster deed reeds van zich spreken door de Belgische Grand Prix en de Trofee van het Paasweekend te winnen. De races in de 500-cc klasse vor men het hoogtepunt van het cross programma (aanvang 2 uur) waar in vreder een juniorenwedstrijd Ne- derland-België en een voorwedstrijd voor Zeeuwse amateurs is opgeno men. Het rennersveld bij de 250 cc junioren wordt gevormd door 15 Ne derlandse en 15 Belgische deelne mers. In het Nederlandse team kunnen Frans Karsem akers (broer van Pier re), Wil van Loosbroek en Cor van Heertum, winnaar van de cross in Borgharen op tweede paasdag, voor de beste persoonlijke resultaten zor gen. Bij de Belgen beginnen de ge broeders Gamal als de kanshebbers Ook deze internationale ontmoeting gaat over 3 manches. De Nederland-België wedstrijd kwam in de plaats van de zijspanrace, die vorig jaar 'n overwinning opleverde voor Broer Dirkx. De zijspannen wer den van het programma geschrapt omdat het nieuwe 1000 meter lange parcours op het opgespoten terrein bij de Grote Kreek niet geschikt is voor deze motoren. Bovendien is een zijspanrace het organiserende Comité Motorcross Axel een te kost bare zaak gebleken. Weinig moeilijkheden zal het nieu we parcours, dat de deelnemers over metershoge steile zandhellimgen voert opleveren voor de amateurs uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij openen (waarschijnlijk aangevuld met enke le renners uit Walcheren) de cross- middag met een krachtmeeting over 15 minuten en 2 ronden. Het cross- traject heeft voor deze beginnelingen geen geheimen meer, omdat zij er wekelijks enkele malen op draaien. De Belg Gilbert de Stapelaere (links) vrijwel zeker algemeen winnaar van de Tulpenrally - in Rotterdam. - kort na aankomst (Van onze handbalmedewerker) BREDA Behoudens de hoofd klasse komen er in de veldhandbal- competitie weer enkele kampioenen bij. Bij de dames in de hoofdklasse komt Swift (Roermond) steeds dich ter bij koploper Niloc (Amsterdam) Wanneer zondag Swift 't Amsterdam se Niloc er onder weet te houden dan is het verschil nog slechts één punt, Bij de heren in de hoofdklasse wordt het een nek-aan-nek-race tus sen A.H.C. '31 (Amsterdam) en Sit" tardia. Ook zondag komt hierin geen verandering In de districts 2e klas B heeft het Goese Hellas aan een gelijk spel te gen jiet Middelburgse E.M.M. 2 vol- ADVERTENTIES) Natuurzuiver doende om de kampioensmedaille in ontvangst te nemen. In afdeling West Ncord Brabant kunnen er twee kampioenen bij komen. Wanneer de dames van Riel in de le klas een steek laten vallen bij Beatrix in Oosterhout en het Roo- sendaalse Break Out wint van Ta chos in Waalwijk dan kaïn Break Out de kampioensvlag hijsen. In de 2e klas C zijn de dames vain E.B.H.V. 3 bij winst in Etten tegen Internos kampioen. Het programma: Hoofdklasse: Da mes Velo Hygiëa; Posterholt Zeeburg; Swift Niloc; Walcheren P.S.V. Heren: A.H.C. '31 Aalsmeer Sittardia Operatie '55; E.S.C.A. Niloc; Olympia Attila. Overgangsklasse B, Dames: Bea trix DES '57; Athleta Olympia. Heren: Swift (Helm) Posterholt: Tonido P.S.V. 2 District Zuid B: Dames le klas: E.B.H.V. Volt; Were Di S.O.A.; Olympus E.V.V. Heren le klas: Walcheren E.B.H.V. Were Di Dongen; Rapid Fortuna; Dames 2e klas: E.B.H.V. 2 D.V.S.; Ter- heijden SOA 2; Heren 2e klas A: S.O.A. Desk; Heren 2e klas B: Tonido 2 Olympus 2; Hellas E.M.M. 2; Marathon Fortuna 2 Afdeling West Noord Brabant He ren le klas elfhandbal: Volt 2 Desk 2: Dames le klas zevenhand bal: Riel Beatrix; Heerle Be Fair; Tachos Break Out Heren le klas zevenhandbal: Gilze Ju liana; Tachos Internos; Were Di 2 Avanti; Dames 2e klas B: Ta chos 2 G.H.V.; Dames 2e klas C: Beatrix 2 S.O.A. 3; Internos E. B.H.V 3; Heren 2e klas A: Groene Ster Heerle; Velocitas 2 S.O.A. 3; Heren 2e klas B: Break Out 2 Blauw Wit 2; Beatrix 2 D.V.S.; Heren 2e klas C: Blauw Wit Ta- xandria; Boemerang 3 G.H.V.; Volt 3 Stokhasselt. Afdeling Zeeland, Heren le klas elfhandbal: Marathon 2 Fortuna 3; Volharding S.I.O.S. 2; Olym pia 3 Hellas 2; Dames le klas ze venhandbal: E.M.M. Walcheren 2; Olympus 2 Hellas: Zld. Sport Fortuna; Dames 2e klas: Homtenis- se E.M.M. 2; Schelde Sport Marathon 2. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Naar aanleiding van de berichten van vorig jaar over een propaganda-actie voor korfbal in Zeeuwsch-Vlaanderen gingen, is het nu zover, dat er spijkers met koppen geslagen zullen worden. Als eerste plaats komt Hoek in aanmerking, waar nog enkele korfbalenthousias ten ontdekt zijn. Deze mensen heb bes vaste plannen om het te probe ren in Hoek een korfbalvereniging op te richten. De Koninklijke Nederlandse Korf bal Bond en de Zeeuwse Ko-fbalbond zijn uiteraard bijzonder verheugd, dat de eerste propagandastappen al enig resultaat opleveren en hopen nu maar, dat de geruchten in andere plaatsen tot concrete plannen zullen leiden De landelijke bond doet momenteel veel aan propaganda, om het leden tal boven het magische aantal van 50.000 te brengen en verleent de re gionale bonden alle mogelijke steun. Hierbij komt ook, dat korfbal de tweede veldsport is en de leiders doen al het mogelijke om dat niet alleen te haindhaven, maar ook om het na tionaal en internationaal uit te brei den Zo wordt er op grote schaal ge korfbald in Nederland en België, ter wijl ook Engeland steeds meer en beter gespeeld wordt. In Duitsland doet mem reeds lang po-gingen o-m korfbal in te voeren, maar behou dens enkele incidentele plaatsen, wil dat nog niet zo goed lukken. Ook in Spanje is men sinds kort betig en in Tsjechoslowakije e, de Verenigde Staten probeert men nu vaste grond onder die voeten te krijgen. BREDA De Bredase atletiek vereniging Sprint krijgt de organisa tie van de interlandwedstrijd Neder land - België niet. Deze ontmoeting had ais vervanging moeten dienen van de Nederlandse kampioenschap pen, die, zoals bekend, wegens on voldoende kleedgelegenheid van Bre da naar Groningen zijn verschoven. Hoewel in de Atletiekwereld, het of ficiële orgaan van de KNAU een be richt had gestaan dat kandidaten voor de interlandwedstrijd zich konden m den, bleek achteraf dat de organisatie reeds aan Den Haag was vergeven. wem broek met brede ld. 18,- Fast overhemd 14,- Pantalon v.katoen/ riem. 25,-

de Stem | 1969 | | pagina 17