Van Hasselt in Breda duidelijk de sterkste STEEGMANS NOG STEEDS LEIDER Staes klopte in Hoogerheide acht mede-vluchters Alles iervice voor gaat steeds iirder Massa-sprint in Ronde van Spanje STEEYENS IN GELEEN VERRAST Waterpoloërs door Rusland verslagen Den Haan won springconcours Sjef Smulders eerste in ronde van Tilhuurg UITSLAG UITSLAGEN Kemper eerste DE STEM VAN DONDERDAG 1 MEI 1969 V J -- -•' "r >f.< - x;.,:s ^xïaÜitS De overduidelijke zege van Tini van Hasselt in Breda. Links van hem Ad van Overveld, rechts achter Waldi van Campen. daarnaast Harrie Sehoofs, Tonnie Barten en Wim Smeekens. (Van onze sportredacteur) BREDA -T- Toen alles erop wees dat de na ongeveer tachtig kilometer gevormde kopgroep in de Bredase ..Oranje-ronde" stand zou houden, was het niet erg moeilijk raden meer naar de man die als eerste ging fi nishen. In het leidende ploegje van zeven immers bevond zich geen ren ner die over zoveel sprintsnelheid beschikte als Tini van Hasselt. De enige waar Van Hasselt bang van mocht zijn was Harrie Sehoofs, ster ker dan hij ooit geweest is en te mid den van de ploeterende collega's op vallend fris, gisteren. Maar het spurt- talent van Sehoofs reikte net niet ver genoeg om Tini van Hasselt, de HARRIE JANSEN was met een derde plaa's de beste Nederlan der in <4e vie'de etappe van de ronde van België voor amateurs. Hij zat, evenals Jo Spetgens, die negende werd, in de kepgroep. Het peloton kwam met een ach terstand van ruim drie minuten binnen. Den Harfog was 16e, Van de Leeuw 5fie, Hoekstra 52e en Aling 74e. Winnaar was de Belg Jean-Pierre Monse In het al gemeen klassement siaat Jansen elfde op twee minuten van leider Eddie Verstraete. Den Hertog duikelde naar de dertiende plaats. BOB KROONEN uit Dordrecht won de amateurronde van „Feije- noord" in Rotterdam. Hij deed over de 105 kilometer 2.37.38. De verdere uitslag: 2 A. van de En den (Rotterdam), 3 B. van Dorth (Zwijndrecht), 4 W. Bravenboer (Rotterdam), 5 B. Schlings (Al- blasserdam). 6 J. van de Heer (Moordrecht), 7 P. van de Valk (Zandvoort, 8 S. Berkhout (Schipluiden), 9 K. Straten (Schiedam), 10 W. Liebrechts (Vlaardingen). Deze jaarlijkse „wielertopper" in Rotterdam-Z. trok zoals altijd tegen de hon derdduizend toeschouwers! I NULES (ANP) De zevende etap pe van de ronde van Spanje, een rit over 233 kilometer van Almansa naar Nules, heeft geen wijziging in het al gemeen klassement veroorzaakt. De Spanjaard Saez won de sprint van het hele peloton, waarin alle favorieten zaten. Opvallend in deze zevende rit was de solo van de 37-jarige Span jaard Martin Pinera. Hij reed gedurende 144 kilometer alleen voor de hoofdmacht uit. Zijn voorsprong bedroeg op de top van de Castelet 6 minuten en 10 seconden. Het peloton reageerde echter 30 kilo- neter voor de finish. Pinera was toen snel ingelopen De Belg Raymond Steegmans blijft niet alleen leider in het algemeen klassement, hij voert tevens de pun. tenramglijst aan. De uitslag van de zevende etappe: ifft Ramon Saez (Sp.) 233 km in 5 uur 44 min. 41 sec.; 2 Perurena (Sp.), 3 Wright (G.B.). 4 Seis (Belg.), 5 Wagt mans, allen dezelfde tijd als de win naar. Vervolgens het gehele peloton, '■jwaarin alle Nederanders. Het algemeen klassement na zeven etappes:l 1 Steegmans (Belg.) 32 uur 10 min. 10 sec.; 2 Wright (G.B.) cp 2 sec.: 3 Echevarria (Sp.) op 9 sec.; 4 MichelO'tti (It.) op 12 sec.: 5 PLngenn (Fr.) op 19 sec.: 6 Marine (Sp.) op 23 sec.: 7 Bellome (Fr.) op 23 sec.: 8 Li nares (Sp.) op 25 sec.: 9 San Miguel (Sp.) op 27 sec.; 10 Wagtmans op 32 sec.: 17 Dolman op 47 sec.: 31 Haast op 1.28; 35 Vain Katwijk op 1.42: 36 .'i'Dttenbros op 1.46; 48 Nijdam op 2.38; 65 Zilverberg op 4.55; 80 Buckaki op 10.19. Rini Wagtmans: nog steeds de beste Nederlander in de ronde van Spanje. UTRECHT (ANP) Wanneer de nieuwe waterpoloregels algemeen zul len worden toegepast staat er een doelpuntrijke waterpolotijd te wach ten. De numerieke meerderheid die bij het uit het water zenden van een. speler ontstaat, levert bijna steeds een doelpunt op. Dit kwam ook dui delijk tot uitdrukking in het Utrecht se zwembad „Den Hommel" gespeel de officieuze interland tussen Ne derland en Rusland waarin de nieu we regels werden toegepast. Nederland verloor met 8-5. Van de Russische doelpunten ontstonden er «zeker zes in perioden, waarin een Ne derlandse speler uit het water was gezonden. Het begon allemaal heel goed voor de mannen van Harry Vriend. Al in de eerste minuut stop te Joop Schmidt op uitstekende wij ze een srtafworp van Drevel en di eet daarop gaf Loy Geutjens Neder land de leiding. De Russen waren echter beduidend beter en na doel punten van Osipov en Skolc werd de eerste speelperiode met een 2-1 voor sprong voor de gasten afgesloten. In de tweede periode legden de Rus sen de basis voor de uiteindelijke ze ge. Akimov, Shidlovski en Osipov scoorden toen elk eenmaal waarte genover Nederland slechts een tref fer van Bart Bongers kon stellen: 2-5. In de tweede helft van de wedstrijd gaven de ploegen elkaar weinig toe. De Europese kampioenen mochten dan technisch wat meer in hun mars hebben, de uitstekend verdedigende Nederlanders, met doelman Joop Schmidt aan het hoofd, gaf bijzonder goed partij. Shidlovski zorgde in de periode voor 2-6 en Geutjens voor 3-6. De vierde speelperiode gaf even wat hoop in de Nederlandse harten, toen Hoogveld aj snel 4-6 scoorde. Even daarna moest Wouda echter uit het water, en de Russen profiteerden van hun meer derheid door een doelpunt van de Vrijgelaten Sziplovski (4-7). Skok scoorde het achtste Russische doelpunt en vlak voor tijd gaf Hoog veld de score een nog wat dragelij ker aanzien door de vijfde Nederland se treffen te scoren. AMSTERDAM (ANP) Jan den Haan heeft met het paard Sanny in de barrage het na-springconcours gewonnen, dat op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam werd gehouden. Voor dit concours kwamen niet minder dan 48 combi naties aan de start, waarvan er veer tien de barrage bereikten. Daarin moesten acht hindernissen met tien sprongen over een maximale hoogte van 1.40 meter op tijd worden ge wonnen. De uitslag werd: 1. Jan den Haan met Sanny 0 ft. 47,4 sec.; 2. Hans Brugman jr. met Sky High 0 48,5; 3. Jan Maathuis met Sextant 0 48,7; 4. Josje Ernst met Blacky 0 50,6; 5. Harri Wie- ring met Mon Petit 0 54,3; 6. Lau rence van Drogenbroek met Durosa- Galy 0 56,6. (Van een onzer wiel ermede werkers) TILBURG Gebrek aan samen werking in het peloton was er oor zaak van dat de Ronde van Tilburg vrij vroeg beslist werd. Het beteken de overigens niet dat de wedstrijd op een eenzijdige vertoning uitliep, want na de eerste ontsnapping volgden er nog een paar demarrages. Maar de grote „stoot" van het peloton bleef uit toen Van de Wegen, Wely en Rut- ten als eersten sprongen en honderd meter namen. In de groep reageerden Van de Donk, Van Hest en De Kok attent en ze forceerden binnen enkele ronden de aansluiting. Het goede voorbeeld werd gevolgd door Smulders Alosery en Moeskops en daarmee bleek aan de acties een eind gekomen. Hoe hard „veteraan" Theo van de Wiel en Goirlenaar Cor Swinkels ook aan de kop van het peloton sleurden, vaart kwam er niet in de groep. In de sprint voor de eerste plaats bleek Sjef Smulders de rapste. Bij de nieuwelingen was dat Ter Harmsel uit Lage Zwaluwe. Hij maakte er een sterke overwinning van door de complete groep te ver slaan. Aan deze massa-spurt ging slechts één demarrage vooraf, name lijk van de Rotterdammer Vennikx die twintig kilometer solo reed. De uitslagen: Amateurs: 1 Sj. Smul ders (Tilburg), 100 kilometer in 2.21.04, 2 H. de Kok (Tilburg) 3 P. van de Donk (Rosmalen), 4 N. van Hest (Tilburg), 5 Th. Rutten (Dom melen), 6 B. Alosery (Vlijmen), 7 P. van de Wegen (Tilburg) 8 op 1.02 P. Dubbeldam (Lage Zwaluwe), 9 B. van Casteren (Berkel), 10 J. Vermeu len (Dongen), 11 op 1.24 P. Vonck (St.-Jansteen), 18 J. Huyjens (Os- sendrecht). Nieuwelingen: 1 B. ter Harmsel (Lage Zwaluwe), 50 kilometer in 1.10.35, 2 H. Kusters (Veldhoven), 3 F. Meulenbroek (Goirle), 10 F. Kus- ter (Chaam), 12 J. van Riel (Dongen) 13 J. Leyten (Chaam), 14 A. Vromans (Gilze) 15 K. de Jong (Made). Adspiranten: 1 A. Dekkers (Uden hout), 20 kilometer in 29.40. 2 K. Sterk (Oisterwijk) 3 J. van de Baal (Breda) 4 F. de Nijs (Breda), 5 Fr. Slagmolen (Teteringen), 8 F. de Bont (Waspik) 9 B. Bronowski (Breda) grootste favoriet, te kloppen. Een tweede plaats dus voor Sehoofs die daarmee toch nog aardig loon naar werken kreeg. Hij verdiende dat, de Bladelse doorzetter, die in zijn carrière allesbehalve veel geluk heeft gehad. Dit seizoen schijnt het lot hem beter gezind en Sehoofs valt dan ook al enkele weken op. Hij maakte in Breda geen uitzondering en leidde de eerste ontsnapping van de wedstrijd, die langs het voorbeel dig afgezette parcours (van de vei ligheidsmaatregelen die de wielerver eniging „Breda" trof kunnen nog heel wat comités leren) door 10.000 personen werd gevolgd. Met de voor een Zeeuwse ploeg rijdende Belg Van Beers sloeg hij een gat van en kele tientallen meters en dat verschil wisten achtereenvolgens Dielemans, Van der Kloot en Rijnvos goed te maken, zodat er vijf leiders kwamen. Niet voor lang echter. Precies twin tig kilometer mocht de ontsnapping duren ,toen greep het peloton in. Op het snelle, doch door vele bochten toch lastige parcours, bleef het ver- de rustig tot ruim een uur voor het einde. De groep draaide plichtmatig rondjes en leek in slaap te sukkelen, toen een premiesprint onverwacht voor een geweldige klap zorgde. De activiteit kwam als een don derslag bij heldere hemel en was ge weldig raak. Meteen na het spurtje drukten de eersten door en sloegen in enkele kilometers het veld aan stukken. Zeventien renners (Van Overveld, Van Geel, Van Hasselt, Van de Bergh, Franken, Van Cam pen, De Bruyn, Van de Kloot, Le- liaert, Van Dongen, Konings, Van Veen, Kemps, Van Hooydonk, Frij- ters, Smeekens en Sehoofs) namen de kop, terwijl de rest van het ver brokkelde peloton wanhopig aanslui ting zocht. Er ontwikkelde zich een bijzonder aantrekkelijke koers, waar in renners afvielen en bijkwam, ge dubbeld werden en ontmoedigd af stapten. Meest opvallende figuren in de harde strijd waren zonder enige twijfel Tonnie Barten en Adri Wou ters, van wie eerstgenoemde het sterkst imponeerde. Ze schitterden in een uitstekende achtervolging, die ingezet werd toen bleek dat ze de slag gemist hadden. De slag, die ze ven renners uit de eerste groep maakten: Sehoofs, Smeekens, Van Campen, Konings, Van Hasselt, Van Overveld en Frijters. Een goed sa menwerkend team dat het tempo hoog kon houden en van het begin af een degelijke indruk maakte. Van degenen die het beslissende moment misten, bleken alleen Barten en Le- liaert dapper en sterk genoeg om ten aanval te trekken. Nog verder naar achter was dat Adri Wouters, die uit de derde groep sprong en alleen op jacht ging naar het tweede peloton netje. Zijn actie slaagde en toen dat sterke staaltje geleverd was ging hij meteen door (in gezelschap van Van de Bergh) om te proberen Barten en Leliaert te achterhalen. Zover kwam het niet, maar het deed aan de pres tatie weinig meer af. Nog indruk wekkender was de rush van Barten en Leliaert, die ronden lang op en kele honderden meters van de kop groep fietsten en dank zij taai vol houden meter voor meter wonnen. Hun inspanning, vooral gedragen door Barten wiens krachten duide lijk groter waren dan die van Le liaert, kreeg een sensationeel karak ter toen er nog vijf ronden te doen waren. Op dat moment keken Bar ten en Leliaert de kopgroep in de rug, maar als onverwachte reactie viel het tweetal ineens weer meters terug. Even verrassend echter was het herstel dat zich in drie ronden aftekende. Plotseling kwam er de vaart weer in en in de laatste kilo meter wrongen Barten en Leliaert zich tussen de collega's die aan de leiding gingen. Ondanks alle inspan ningen bereikte Barten toch nog een vierde plaats. Achter Van Campen, Sehoofs en Tini van Hasselt, de onbetwiste meester-spurter in dit gezelschap. Met sterke slagen flitste Van Hasselt enkele meters voor de streep naar voren om er Harrie Sehoofs duidelijk te verslaan. De eerste twee van Tilburg. Links winnaar Sjef Smulders, rechts Henk de riok. 1 T. van Hasselt (Roosendaal) 120 kilometer in 2.55,55; 2 H. Sehoofs (Bladel); 3 W. van Campen (Hulst); 4 A. Barten (Klundert); 5 W. Smee kens (Gilze); 6 K. Frijters (Zegge); 7 A. van Overveld (Zegge); 8 G. Le liaert (Helvoirt); 9 A. Konings (Sprundel); 10 A. Wouters (Zun- dert); 11 P. van de Bergh (Rucphen); 12 J. Kemps (Sprundel); 13 J. Rijn vos (Hoeven); 14 J. Joosen (Made); 15 J. van Veen (Werkendam); 16 H. van Hooydonk (Zundert); 17 P. Franken (Oosterhout); 18 J. van Geel (Breda); 19 P. van Gurp (Bre da); 20 R. van de Burg (Zundert). Met enkele centimeters verschil versloeg Frans Raes, rechts, Leo Embregts in de finale van de ronde van Hoogerheide. (Van een onzer wielermedewerkers) HOOGERHEIDE Het is Leo Embregts uit Stampersgat weer niet gelukt de eindzege te behalen. Na het afgelopen weekend in Heiningen en Etten resp. derde en tweede te zijn geworden moest hij in Hooger heide in de eindsprint de zege laten aan de sterk rijdende Frans Staes uit Baarle-Hertog. Een overwinning die door zijn rijden alleszins verdiend was. Voor een groot aantal belangstel lenden ontwikkelde zich een boeiend koersverloop. Na tien kilometer sprongen vier man weg: Leo Bogers, Theo Damen, Cees van de Berge en de plaatselijke favoriet Adrie van Opdorp. Frans Staes, Wim de Wilde, Ferry Buermans en Leo Schrauwen gingen in de achtervolging en na twintig kilometer was alles weer bij een. Als volgende waagde Leo Em bregts zijn kans. Hij kreeg vijf man met zich mee en zo ontstond een kopgroep van zes: Embregts, Jansen, Tolhoek, Staes, Jooese en Van Poecke. Het peloton, onder aanvoe ring van Frits Hoogerheide, bracht de hergroepering enige ronden ver der tot stand. De Belg Staes sprong hierna weg met aan zijn wiel zeven man onder andere Tolhoek, Willemse en Van Hoogerheide. Zij bleven vijf tien kilometer voorop en werden toen doordat de onderlinge samenwer king niet meer klopte ingelopen door het peloton onder leiding van Buermans. De groep viel hierna in twee stukken; een ploeg van eenen twintig man en een van twintig. Met nog dertig kilometer te rijden viel de definitieve beslissing die ont stond toen Leon Schrauwen pro beerde weg te komen. Met hem gin gen mee Blok, de latere winnaar Staes, Damen en Van Poecke. Tussen hen ern het peloton reden van Op- dorp, Jansen en Bogers. Dit drietal kreeg een ronde verder aansluiting bij de leiders. Leo Embregts kon het niet accepteren dat hij misschien de beslissende slag zou missen en met krachtige pedaallagen voegde hij zich twee ronden verder bij de kop groep. In de voorlaatste ronde probeerde Ad van Opdorp voor zijn plaatsgeno ten de overwinning in de wacht te slepen. Hij kreeg echter niet meer dan tien meter en werd snel achter haald. In de eindsprint tenslotte ver sloeg Staes zijn acht medevluchters. Bij de nieuwelingen klopte Voese- nek de grote groep in een massasprint. Bij de aspiranten werd Van Dijk uit Ulvenhout winnaar, terwijl bij de ve teranen de overwinning naar Jan Ra- be uit Amsterdam ging. Amateurs: 1. F. Staes, Baarle-Her tog (B.) 90 kilometer in 2.01.20; 2. L. Embregts, Stampersgat; 3. E. Jan- en, Stabroek (B.)4. Th. van Poecke Koewacht; 5. L. Bogers, Ossendrecht; 6. L. Schrauwen, Ossendrecht; 7. T. Damen, Ulvenhout; 8. J. Blok, Krui- ningen; 9. A. v. Opdorp, Hoogerheide; 10. C. Willemse, Hoge-Zwauwe; 11. P. Groeneveld, Haarlem; 12. P. Kisner St.-Jansteen; 13. Fr. v. Hoogerheide, Ossendrecht; 14. P. Maas, Heerle; 15. W. de Wilde, Ellewoutsdijk; 16. C. Geerts, Bavel; 17. M. Verdonck, Heer le; 18. T. v. Tilburg, Meer (B.); 19. F. Buermans, Wouwse Plantage; 20. K. Fiktorie, Bergen op Zoom. Nieuwelingen; 1. J. Voesenek, Prin senbeek 50 kilometer in 1.10.12; 2. J. Akkermans, Nieuw-Vossemeer; 3. H. v. Dongen, Prinsenbeek; 4. F. Aarts, Roosendaal; 5. F. Hoeks, Hoogerhei de; 8. J. Nijenhuis, Etten-Leur; 9. R. Rijsdijk, Oud-Gastel)10. A. Densing, Halsteren; 11. B. v. Poppel, Leur; 12. A. Suykerbuyk, Huybergen; 13. H. Hellemans, Roosendaal; 14. J. Hey- nen, Roosendaal; 15. A. van Gurp, Breda. Aspiranten: 1. J. van Dijk, Ulven hout 26 kilometer in 0.42.10.2; 2. C. Stoutjesdijk, St.-Maartensdijk; 3. J. Konings, Sprundel; 4. L. van Campo, Ossendrecht; 5. A. van Treijen, Lepel straat; 6. J. Voesenek, Prinsenbeek; 7. T. Bogers, Roosendaal; 8. A. van Oorschot, Bergen op Zoom; 9. J. Ro vers, Roosendaal; 10. J. Selders, Roo sendaal. Veteranen: 1. J. Rabe, Amsterdam 36 kilometer in 0.52.10; 2. J. Knaap, Wateringen; 3. W. '.Snijders, Halfweg; 4. H. v. d. Kloot, Ossendrecht; 5. C. Wierikx, St.-Willebrond; 6. M. Schou- tema, Den Haag; 7. J. Walravens, Oorschot; 8. G. Visser, Eindhoven; 9. J. Cornelisse, Haarlem; 10. G. Diep straten, Zwijndrecht. (Van een onzer wielmedewerkers) GELEEN De ploeg van Cabal- lero heeft de grote prof-koers van Geleen sterk beheerst. Steeds weer controleerden de renners in het oranje-wit de koers die voor hun wat vervelend begon omdat Harrie Stee- vens een val maakte. Hij herstelde echter snel en kon een belangrijke rol blijven spelen. In afwachting van wat Limburgs favoriet Steevens ging doen, besloot ploegmaat Gert Bongers toch weer gaan racen na alle teleurstellingen die hij te verwerken kreeg een poging te wagen. Bongers begon aan een solo toen de wedstrijd op de helft kwam en hij bouwde een voor sprong op van 25 seconden. Twintig kilometer voor het einde echter mis lukte zijn plan want toen achterhaal den John Brouwer, Dieter Kemper, Wim Deelen, Harrie Steevens, Arie den Hartog en Cor Schuuring hem. In de finale was Caballero dus weer sterk vertegenwoordigd, maar de eerste plaats leverde die overmacht niet op. Het zag er we] even naar uit toen Harrie Steevens kort voor ae finish wegging. Ploegmaat Cor Schuuring wilde hem bijstaan, maar sleurde Dieter Kempes mee in zijn spoor. Om de Caballero-zaak toch nog te redden wilde Schuuring Har rie Steevens lanceren. Hij liet een gat vallen voor Steevens, maar Kem per had de opzet door en dook net iets eerder dan he blonde Limburger in de vrije ruimte. De uitslag; 1. Dieter Kemper (Did.) 90 km in 2 uur 15 min. en 40 sec.; 2. Cor Schuuring; 3. Harrie Steevens; 4. John Brouwer; 5. Gert Bongers; 6. Arie den Hartog; 7. Wim Deelen; 8. Gerard van Vianen op 12 seconden; 9. Jan van der Horst; 10. Bart Zoet; 11. Cees Zoontjens, 12. Hennie Ma- rinus; 13. Gé van der Winden; 14. Piet Nassen (B.); 15. Jan Krekels; 16. Matje Gerrits; 17. Maarten Breu- ren; 18. Gerard Koel; 19. Jo van Seg- gelen; 20. Wim Schepers; 21. Martin van Ginneken; 22. Piet de Wit; 23. Michel Ja%q>emin, 24. Dies Kosten. De rest van het veld volgde op 1 ronde. Harrie Steevens; verslagen door Dieter Kemper. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1969 | | pagina 15