ec lek! elke lak Belgen kopen plotseling duizenden guldens REACTIE OP BEZOEK MINISTER „Ze vonden het geen fiasco Honkbal in Zeeland Sociale Academie naar IJpelaar? de nieuwe generatie van Mercedes-Benz wacht op u bij WESTEN 1:€ 7,B GEVOLG VAN SITUATIE IN FRANKRIJK Boeten voor slecht vlees Even uitblazen mevrouw Steenkamp op verkiesbare plaats Ziekenhuis in Hulst wordt uitgebreid rpapier voor uw ^-pen VERPAKKING VOOR Leren kleding voor Soph iet je (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT/SAS VAN GENT - Vele honderden Belgen zijn in de afgelopen twee dagen in Bra bantse, Zeeuwse en Limburgse grensplaatsen hun francs gaan omwisselen tegen meer-waarde- vaste Nederlandse guldens. Iven Koers Overhaast DIEPVRIEZEN Zenuwachtig Senaatsvekiezing In enclavegebied Ook Belgische kinderen vieren koninginnedag Tempelieren Tegenspel Reünie DE STEM VAN WOENSDAG 30 APRIL 1969 w [leaal moederdag-ge- InK. Is ingeschoven (i genoeg voor in de Uitgespreid royaal I iaat. Keus uit diverse Letinten. Mooi, heel fiulp bij bandenpech. pompten plakt,terwijl indrukt en toekijkt. Istretchnylon Ihappennetje r~~l In verschillende gevallen opende men ookwel een spaarrekening, kocht men voor het Belgische geld effecten of obligaties, of vroeg men een „guldenstegoed". Het leek er maandagmorgen even op, dat er paniek in de geldhandel zou ontstaan. De beurs reageerde nogal heftig op het nieuws van het aftreden van De Gaulle. Kina in een onbewaakt ogen- Ken flesje met salpeterzuur K waardoor haar slokdarm li verbrandde. Op de foto het ;b met daarachter haar moe- p Schiphol. 1ook Duitsland met olie Krraden door verlenging van ■ding van de kunsthaven in Keebrugge, Gent, Antwerpen ftiaar Duitsland. ■twerp voorziet in de aan- ■een kunstmatig eiland, met Kn 10 meter hoog en een ha- Kvaarin 4 mammoettankers loo ton zouden kunnen me- K- Bakker van Verkeer en Kt heeft gisteren bekend ge- Kt grote delen van het Rijn- Knplan van de gemeente Hn niet in overeenstemming He hoofdlijnen van het ruim- Hleid inzake spreiding van en industrie. Onmiddellijk legde men in de mo netaire wereld verhand tussen de huidige situatie in Frankrijk en de even onzekere, zwakke positie van de Franse frank. Mocht, het zover ko men dat de Franse frank zou deva lueren daarover zal pas over eni ge weken zekerheid zijn te krijgen dan moet de Belgische frank wel mee. Dit schrikbeeld heeft er vele zui gen tot ruim ƒ5000,tegelijk aan geboden. Het is namelijk een feit dat de banken niet eens zo graag het Bel gische geld kopen. Het staat immers slecht genoteerd. Betaalden de Grenswisselkantoren vorige week nog 6,82 voor honderd frank, maan- derburen toe bewogen direct naar dag kwam de koers niet hoger dan Nederland te gaan om een geduchte herwaardering van hun geld te ont duiken. Het is overigens niet tot een uitzinnige run op het Nederlandse geld gekomen. Maar toch zei men ons bij vele van de bankinstellingen in Zundert, Putte, Breda, Sas van Gent, Baarle-Nassau en Bergeijk, dat men het dubbele en soms zelfs het drie dubbele aantal Belgische klanten op bezoek kreeg in vergelijking met voorgaande maan- en dinsdagen. Bankinstellingen in België zelf I lieten de Nederlandse weten dat zij I voor miljoenen aan Nederlandse gul- I dens zouden kunnen verkopen, als I ze het geld maar hadden gehad. Zo- I als bekend is er een vrije geldmarkt in België. Voor Belgen is het moge lijk om kapitaalgoederen te kopen. Het is dus niet noodzakelijk dat zij de grens overkomen om het Belgi sche geld in Nederlands bankpapier om te zetten. Men kan gewoon de banken in België vragen guldens, of Duitse marken, of Zwitserse franken - die wel goed in de markt liggen «au te kopen, en dat geld te reser veren. De snelle komst naar Nederland se grensplaatsen kan er dus op dui den dat er wat overhaast is gehan deld. Men had gisteren de indruk dat verschillende Belgen hun spaar centjes veilig wilden stellen. Een aantal kwam zelfs uit gemeenten die tentallen kilometers ten zuiden van Antwerpen iiggen. Een niet gering aantal zou zijn geld bovendien bij meerdere banken in bepaalde afge meten porties onderbrengen om de bankinstellingen niet kopschuw te maken. Er worden nu en dan bedra- 6,70. „Een enorm verschil", zoals een Bredase bankdirecteur zei. Na deze forse duikeling trok de koers dins dag weer wat aan. Gistermiddag kregen de Belgen die nogal zijn geschrokken van de lage waarde van hun geld vijf cent meer voor hon derd frank (ƒ6,75). Tegen lagere koersen kon men gisteren nagenoeg onbeperkte hoeveelheden Belgisch en Frans geld omwisselen. Hoe geschrokken en onzeker de spontane geldwisselaars wel waren, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wegens het in voorraad hebben van bedorven vlees en vleeswaren is A. M„ exploitant van een levensmiddelenbedrijf in Vlissingen, dinsdag door de economi sche politierechter te Middelburg veroordeeld tot boeten van 150 en 200 gulden (het feit werd tweemaal ge-, constateerd). Voorts legde mr. P. van Empel een voorwaardelijke sluiting van zes maanden, met een proeftijd van twee jaar, van de betrokken afdeling voor vlees en vleeswaren op. Een controleur van de keurings dienst had geconstateerd, dat het vlees in de gekoelde toonbank van M. er „verkleurd, kleverig en kwa lijk riekend" bijlag. MWR368 .'leer en meer huisvrouwen gaan er I - over om groente, fruit en vlees in vriezen. Hoewel het lieel eenvou- lijkt, zijn er toch nog wel enige I xtangels en klemmen bij deze vrij I 'icuise methode om levensmiddelen k de huishouding te verduurzamen. De in te vriezen waar moet zo gaaf r«ters mogelijk zijn, uiant diepvrie- Va verbetert de kwaliteit van de pro- I 'i'xkten niet. Ook zijn niet alle groen- I je- en fruitrassen er geschikt voor. I'fic zeljuerboutode groente en fruit 1 mil invriezen moet weten welke ras- zich voor diepvriezen lenen. Dit to» u een teleurstelling besparen. Deel belangrijk is het, in verband |*ei uitdrogen en het kwaliteitsver- Ijtos dat daarvan het gevolg is, om |iet in te vriezen voedsel goed te ver lakken; dat wil zeggen in lucht èn leerdicht materiaal. Dit materiaal l«'echter lang niet altijd gemakkelijk I'verkrijgen. Alleen te dunne W"krhamzakjes en aluminiumfolie is l^eral te koop. Het gevolg is dat u ("si eens, zonder dat u dat beseft, ['«pakking gebruikt, die ongeschikt I') schadelijk voor de gezondheid is. rustic zakken en dozen waarin le- 1 "'«middelen, textiel, schoonmaak- Ij'idelen e.d. hebben gezeten, zijn l^ciDan een voorbeeld. Het is van r« grootste belang om te weten welk [!"h „plastic" al dan niet gebruilft I"5» worden en waarom. iepvriesverpakkingsmaterialen zijn - tier grote groepen te verdelen: I': Papier en karton; 2. aluminiumfo- cellofaan; 4. kunststoffen (plas- hicj), Deze materialen bestaan in ver- l'toillende dikten en kunnen gedekt 1'ecoat) en/of gelaagd (gelamineerd) rj' met andere stoffen. Van deze Ijf materialen komen aluminium- 1%, cellofaan en kunststoffen het voor huishoudelijk diepvriezen Kmmerking. bleek maandag: Bij verschillende banken kwam men soms twee-, drie maal informeren alsvorens men Ne derlands geld kocht. Maandagochtend kon men trouwens slechts maximaal 3000 frank tegelijk inwisselen. Dins dag nam de toeloop al iets af. Een andere bankdirecteur zei dat er deze week „zeker zeer moeilijk" zaken zullen worden gedaan. „De si tuatie van gisteren en eergisteren be wijst dat. Men is zeer voorzichtig. De stemming is zenuwachtig. Specu lanten zullen daar gebruik van pro beren te maken". Hoe de verdere ontwikkelingen zullen zijn is moeiljjk te voorspellen. Sommige ingewijden verwachten dat er een devaluatie van de frank zal volgen. „Die zal heel langzaam ver lopen, maar er zeker komen. Ten slotte gaan er iedere week een paar puntjes af. Nog geen jaar geleden was de tegenwaarde van honderd Belgische franks 7,20. Dat is vijftig puntest meer dan nu. Dat komt ook op een devaluatie neer". DEN BOSCH (ANP) De Staten fractie van de KVP in Noord-Bra bant heeft zich blijkens een com muniqué, andermaal bezonnen over de kandidaten voor de verkiezing van de Eerste Kamer, die op 2 juli a.s. zal worden gehouden. „Gezien haar grote verantwoorde' lijkheid in deze en mede gelet op de waarschijnlijke samenstelling van de kandidatenlijst in andere provin cies, gehoord de duidelijke wensen van de verschillende geledingen bin nen de partij, besloot de fractie na ampele beraadslagingen" de lijst van kandidaten eensgezind gewijzigd als volgt samen te stellen. 1 H. M. van Lieshout; 2 J. L. P. M. Teyssen; 3 prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp; 4 J. A. Middelhuis; 5 ir. J. G. Goode; 6 mejuffrouw G.M. P. Comelissen; 7 P. H. Koppes; 8 prof. dr. Th. L. M. Teurlings; 9 drs. M. J. J. van Amelsvoort; 10 drs. W. L. A. Lockefeer; 11 N. Schuurmans; 12 ir. F. C. de Jong; 13 H. M. van Cuik; 14 F. G. van der Gun; 15 mevrouw A. Leyten-de "Wijckersloot de Weedesteyn; 16 drs. A. Verdijk. De voorzitter van de jongeren groepen in de Katholieke Volkspar tij, ir. Jac Stienen heeft door het plaatsen op een verkiesbare plaats van het Eerste-Kamerlid mr. P. A. J. M. Steenkamp op de voordracht van de statenkringfractie Brabant de overtuiging gekregen dat ver nieuwing binnen de KVP mogelijk is. Hij spreekt deze overtuiging uit in een telegram aan de voorzitter van de statenkring, waarin hij hem gelukwenst met de voordracht voor de Eerste Kamer. (Van een onzer verslaggevers) BAARLE-NASSAU In Baarle-Nassau wordt vandaag koninginnedag zowel door de Nederlandse als de Belgische jeugd in het enclave-gebied ge vierd. De festiviteiten zijn op touw gezet door het jeugdwerk van Baarle, dat zich tot doel stelt de jeugd wat ontspanning te bieden. Het is voor de leiders van het jeugdwerk daarom volmaakt on belangrijk of de kinderen de Bel gische of de Nederlandse natio naliteit hebben. Ze worden alle maal over één kam geschoren. Dat een feestdag als koninginne dag alleen maar een Nederland se aangelegenheid zou zijn, komt daarom niet overeen met de doel stelling van het Jeugdwerk Baar le, omdat dan de jeugd in twee nationaliteiten zou moeten wor den gesplitst. Misschien een wat komische situatie, dat Belgische kinderen de verjaardag van een Neder landse koningin vieren, maar van dergelijke vreemde situatie wemelt het nu eenmaal in het enclavegebied van Baarle. Als men het programma van het Jeugdwerk Baarle voor van daag bekijkt, ziet men wel dat op het ochtendprogramma de evenementen voor de Belgische en Nederlandse jeugd gescheiden zijn. Dit komt niet omdat het jeugdwerk haar doelstelling ont- trouw is geworden, maar omdat de Belgische jeugd vanmorgen gewoon naar schooi moet. Na de middag is er geen enkel onder scheid meer. JULIUS KAETCHEN, specialist in de muziek van Brahms en een van de meest vooraanstaande pianisten ter wereld, is gisteren op 41-jarige leef tijd in Parijs overleden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster ziekenhuis St.-Liduina wordt op het ogenblik verbouwd. Op een deel van het ge bouw wordt een verdieping ge plaatst, die gesplitst zal worden in een verzorgings- en een verpleegeen- heid. Verder worden de ziekenka mers en -zalen voorzien van air-con ditioning, de schoorsteen verhoogd en de ruimte waarin de bedden wor den gedesinfecteerd vernieuwd. De fa. J. P. A. Nelissen uit Venray, die de verbouwing uitvoert, werkt op het dak met diamantboren Deze bo ren maken bijzonder weinig lawaai, zodat de patiënten in het ziekenhuis geen hinder ondervinden van de werkzaamheden. De architect is de heer W. Bunnik uit Breda. (Van onze correspondent) OOSTBURG Indien alles naar wens verloopt, zal Zeeland binnen kort zijn eerste honkbalvereniging hebben. Honkbal, in Noord- en Zuid- Holland zeer populair, is in Zeeland zo goed als onbekend. De initiatiefnemers zijn de heren H. Brand en G. Verspille, woonachtig in Breskens. Beiden zijn enthousiaste honkballiefhebbers. De heer Brand heeft dit overgehouden uit de tijd dat hij in Dordrecht woonde en daar in de vereniging De Hawks speelde. Deze week zullen er in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen affiches wor- dlen opgehangen waarop de verschil lende informatie-adressen staan ver meld. Waneer zich meer dan vijftig sym- patisanten opgeven, zal er overleg worden gepleegd met de gemeente besturen over eventuele subsidies en toezeggingen van speelvelden. Met verbazing heb ik in uw blad van 22 april j.L het artikel gelezen waarin u de Orde der Tempelieren belicht. De Tempelieren willen de geschiedkundigen laten verklaren dat het afnemen van het ordebezit in de middeleeuwen een noch juridisch noch moreel veralntwoorde daad is geweest. Gaarne gun ik de orde de door haar gewenste rehabilitatie, maar wanneer ze dan toch in het verleden willen gaan graven zou het m.i. wenselijk zijn dat ze dan meteen wat verder terug gingen om uit te zoeken hoe hun ordebroeders aan hun bezit gekomen waren. Dit zou de geschiedschrijving zeker aan objecti viteit doen winnen. Ware dit mijn enige opmerking, dan zou ik er verder de schouders over ophalen en de hele zaak ais een stuk folklore willen zien. Mijn bezwaar richt zich ertegen dat ze Christus weer voor hun kar willen spannen. Binnen de Gemeente van de Heer, binnen de Kerk van Chris tus, kan er voor een dergelijke ex clusieve cllub van1 grand signeurs geen plaats zijn. Een kerk met kleine k die dit streven sanctio neert verloochent daarmede haar fundament, wamt in Christus is er geen onderscheid tussen Griek en jood, barbaar en Scyth, slaaf en vrije, maar alles en in allen is Hjj. Wan neer dan de Tempelieren hum orde willen hervormen in de geest van Christus, dan is hiet m.i. het best dat ze zich gaan schoeien op de leest van het Leger des Heils. Overigens ben ik van mening diat mensen die zich aan ridderslagen, degens en fraaie gewaden ophangen ook al zijn ze nog zio hoog en zeergeleerd, geeste lijk stukken armer zijn dan menig handarbeider. ROOSENDAAL» J. Eerens (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het is zo goed als ze ker dat het leegstaande gebouwen complex van het seminarie „IJpe laar" in Breda op vrij korte termijn in gebruik zal worden genomen door de Katholieke Sociale Academie „Markendaal". Over de bestemming van het in 1965 geopende „Markendaal" is nog geen beslissing genomen. (ADVERTENTIE) ■Er is vee! te vertellen over veiligheid en economie. Er is nog vee! meer te beleven tijdens een proefrit - een ontdek kingsreis in het rijk der autoperfektie. Wij nodigen u gaarne uit voor een kennismaking met de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. En als u eenmaal Mercedes rijdt, .zult u kennismaken met onze perfekte service. N.V. GARAGE 'T WESTEN Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170-2255 10L-87-20-33 In opdracht van Timtur schoenfa brieken te Waalwijk/Bunschoten heeft de bekende Amsterdamse Sophie van Kleef, modeontwerpster met een eigen boetiek, een collectie leren kleding ontworpen. Het is een collectie overgooiers en rokjes met vestjes of hesjes gewor den, uitgevoerd in „love-in" geite leer, in een stevige en in een soepele kwaliteit suède en in het zogenaam de voor kleding nieuwe donkerbruin, vuurrood, aubergine, donkergroen, donkerblauw en zwart. Suède zocht zij uit in zandkleur, in zacht-oranje, -lila, mosterd en cognac. De modellen zullen niet alleen verkocht gaan worden in allerlei za ken, die zich bezighouden met leden, waaronder vele schoenenzaken, maar natuurlijk ook in Sophie's eigen boe tiek „Sophie Johnny" in Amster dam. Sophie, die sinds drie jaar dqze zaak samen met haar man Johnny leidt, heeft in haar winkeltje dat waarschijnlijk dit jaar nog zal worden aangevuld met een heren- mode-boetiek in een zoals dat heet „belendend perceel" voornamelijk eigen ontwerpen hangen. (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN Kapelaan Verhagen, gespreksleider van ie Steehse Jongeren Actiegroep, zei na het min of meer triom fantelijke vertrek van de mi nister van Ontwikkelingshulp, Udink: „Schrijf de jongens niet kapotDezelfde gespreks leider antwoordde gistermiddag op de vraag hoe de reacties wa ren onder de jongeren op de ioor hen belegde teach-in: „Een beetje onzeker. Ze vonden het «een fiasco. Ik was gisteravond bang dat zij alle moed hadden verloren. Ferdy Dobbelaer (voorzitter van de gespreks groep en de man die de hardste klappen kreeg) voelde zich nog al opgelaten, maar het is overi gens niet gemakkelijk om nu al een oordeel te geven. Het is nog niet genoeg bezonken Geïnspireerd door een tegen alle schenen vain de rijke landen schop pend blaadje „Geen Fabeltjeskrant" dat in St.-Jainsteen verscheen en op aandringen vain diverse KVP-fea- merleden, die in die komst van de minister een krachtige impuls za gen voor de Zeeuwse Achttien, had minister Udink besloten op 28 april naar Zeeuwseh-Vlaanderen te rei zen. De opzet vain de Zeeuwse afde lingen van die KVf, CHU en (ove rigens afwezige) AR slaagde won derwel. De teach-in, in eerste in. stainitie belegd door de Jongeren Actiegroep St.-Jansteen, werd een bevestiging van wat KVP's afde lingsvoorzitter Willy Lockefeer slechts had durven hopen in zijn stoutste dromen: St.-Jamsteen be. tuigde ondanks een Heine groep D'66'ars in de zaal zijn trouw aan en zijn geloof in de minister. Het tegenspel vain de jongeren die hadden aangekondigd de minis ter warm te zullen ontvangen en zijn politiek ten aanzi envan de ontwikkelingslanden fel te zullen aanvallen, was dat moet gezegd wordien te zwalk om de volge stroomde zaal van het verenigings. gebouw te overtuigen van de beslisi goedbedoelde denkbeelden van dr actiegroep. De minister solde zi; het met zachte, vaderlijke hand met het groepje. Na eerst op zacht moedige, onderwijzende toon gepro- beerd te hebben de jongeren var hun dwaling te genezen, zette hij. toen zijn goede bedoelingen duide lijk tot die zaal waren doorgedron gen en de jongerenvoorzitter Ferdy Dobbelaer nog alfijd tegenspartelde, de praeses figuurlijk in de hoek. die haastig opgezochte citaten en uitlatingen van figuren die het zou den moeten weten, geen partij voor een professional als Udink. Acht punten voerde de 19-jarige kweek- schioolieerling Ferdy Dobbelaer met rode oren en overslaande stem van de emotie aain. Hieronder volgt een aantal onderwerpen in een note- dop: De kloof die er bestaat tussen ar. me en rijke landen is veel te groot en zal nog groter worden (de heer Udink was het zo roe rend met hem eens dat hij Ferdy alle wapens ontnam) Zoals de zaken nu staan in de ontwikkelingslanden is er geen oplossing denkbaar. De minister ontkende. „Er zijn", zo zei hij, „een groot aantal problemen maar er wordt bard aan gewerkt. Ik ben zelfs zeer optimistisch". Er komt meer geld aan invoer rechten binnen uit ontwikkelings landen dain d at er aan hulp naar die landen gaat. Antwoord'. .Misschien. Ik beschik niet over gegevens, maar u moet wel bedenken, dat invoerrechten slechts geheven worden op indu striële prodiukten en niet op grondstoffen die de ontwikke lingslanden op het ogenblik nog hoofdzakelijk voortbrengen." Er zouden bepaalde arbeidsinten sieve bedrijfstakken moeten wor den overgeheveld van de rijke naar de arme landen. Udink: „Het wordt al gedaan. Nederland heeft b.v. een stuk textielindustrie ca deau gedaan aan Indonesië. Bo vendien zijn er e enaantal des kundigen naar Indonesië gegaan om daar het bavenverkeer en het inter-insulaire scheepvaartver keer weer op gang te brengen. Ctoze ontwikkelingshulp is een vorm van neo -kolonialisme. We moeten hulp geven zonder poli. tieke bijbedoelingen en voorwaar den. „Wij verlangen", aldus de minister, „niets in ruil. Er is geen sprake van neokolonialisme dat zich siert met de mantel van de christelijke barmhartigheid". De Nederlandse leningen die ge. geven worden, zijn winstgevend voor de gever. „Niet waar", zei de minister, „wij geven leningen met een zeer lage rentevoet en lange aflossingstermijnen". Hij geeft voorbeelden die dé zaal tot en thousiasme brengen. „Bovendien vervolgde de heer Udink, „is het zo, dat wij voornamelijk giften verstrekken". De laatste ademtocht van Ferdy's ultrakorte politieke loopbaan floot scherp door de zaal en deed de ge zagsgetrouwe Steense ingezetenen in opstand komen. Hij riep duidelijk geëmotioneerd (met nog rodere wangen en oren dan aan het begin van het debat) naar die minister: „U heeft van mijn reeks vragen juist diegenen gepikt, waarop u een ant woord wist". Burgemeester Reuser van St.-Jansteen, die slechts een keer eerder had hoeven ingrijpen door Lockefeer op zijn vingers te tikken („Wij maken er geen poli tieke bijeenkomst van") streek on middellijk de plooien glad: „Derge lijke uitlatingen getuigen van kwa de trouw. Ik vind dit hoogst onfat soenlijk"Ferdy knapte hierop vol ledig af. Als een algemeen resumé door de jongerenpraeses: de minister ge bruikte vaak onhybiënische argu. menten. Hij gaf op veel vragen geen antwoord. Ik weet niet of we op zijn uitnodiging naar Den Haag zullen ingaan. Ik vraag me af of het wel zin heeft. Een zeer tevreden drs. W. Loc kefeer vatte de avond als volgt sa men: „De teach-in iA St.-Jansteen is naar mijn gevoel zeer nuttig en wardevol geweest. Ik ben blij, dat ik namens de KVP het gesprek tusf sen de Steense jongeren en minister Udink mogelijk heb kunnen maken. Ik geloof, dat op deze manier een stukje duidelijkheid is gebracht, waar echt behoefte aa n was. Ik w^et niet, of de jongeren helemaal tevreden ziim met wat er allemaal is gezegd. Wel heb ik de indruk, dat er een aantel punten ter sprake i gebracht, waarover beide partij ens het roerend eens wafen. Ik vind het jammer, dat dit niet door de jonger enonderiijnd is. Hier en daar waser voor de minister heslist aan leiding om minder mild te reage ren. Hij heeft dat niet gedaan en een grote dosis begrip aan de dag gelegd. ^Daaruit bleek duidelijk, dat de minister met een zeer construe tieve houding naar St.-Jansteen is gekomen. Ik vind het ook zeer char mant van de minister, dat hij de jongeren de gelegenheid heeft ge boden het gesprek voort te zetten op zijn departement. Hjj heeft de soms felle opmerkingen van de heer Dobbelaer beslist niet kwalijk geno. men. Je kunt daarom naar mijn ge voel niet stellen, d'at de jongeren door de minister zijn afgemaakt".

de Stem | 1969 | | pagina 5