Antwerpen en Brussel delen de buit De Stem 80.000 Kom snel naar de Shelj-Stations met dit pembleem, de voorraad is beperkt Finilec... weglek! 7,65 Voor elke lak de juiste was! Polskalender van mei Bel V oordrachts oefeningen Zeeuwse Muziekschool Parochieraad in Middelburg geïnstalleerd Schietingen te Ovezande GEVOLG Produktieconcentratie Batavus en Magneet dagelijks in meer dan GEZINNEN Per bus 4,^ Even uitbl VERPAKKING VOOR DIEPVRIEZEN TOUWTREKKEN OM WERELDHANDELSCENTRUM RASSENONLUSTEN IN AMERIKA Conferentie in Middelburg over beroepskeuze NILLMIJ EN EERSTE NEDERLANDSCHE GAAN FUSEREN Mirister Strauss: „REVALUATIE MARK NIET UITGESLOTEN Gehandicapt kind plotseling dood VLISSINGEN Concretisering plan haven voor Zeebrugge Triumph Herald 13/60 (Van eei ZUNDERT/SAS Belgen zijn in de bantse, Zeeuwse hun francs gaan o vaste Nederlands^ Overli 4 DE STEM VAN WOENSDAG 30 APRIL 1969 (Van onze correspondent) Het bestaan van rivaliteit tussen twee grote steden in een klein land is voor de Nederlander geen vreemd verschijnsel. De verhouding tussen Brussel en Antwerpen kan op het emotionele vlak goed vergeleken worden met het antagonisme tus sen Amsterdam en Rotterdam. De Scheldestad, waarvan de burgers, de sinjoren, zich in hun sterk ont wikkeld lokaal patriou.sxiie ook sin jeurs achten, is er van overtuigd dat zij als metropool van zeevaart en handel, de hoofdstad niet naar de ogen hoeft te kijken. In deze geest voelt zij zich dan ook terstond op de tenen getrapt als Brussel, „die stad van ambtenaren", een houding aanneemt, die op bemoei zucht lijkt. De Ketjes, de populaire bijnaam voor de autochtone bevol king van de hoofdstad, zullen zich dan ook wel in bescheiden mate hebben vermaakt met het resultaat van het touwtrekken met Antwer pen om het bezit van het duizeling wekkende project voor een „wereld handelscentrum". Oppervlakkig bekeken hebben beide rivalen de koek gedeeld. Het woord koek is in dezen een behoor lijk eufemisme, want het gaat om een investering van viernonderd vijftig miljoen gulden. Maar bij de verdeling heeft Antwerpen, waar men toch het project had opgezet, zich met de kleinste helft tevreden moeten stellen. De magnaten van de hoofdstad hadden de Antwerpe naren overigens de keus gelaten hetzij met deze verdeling in te stem men. ofwel bij gebrek aan vol doende kapitaal een bij voorbaat verloren wedstrijd te spelen. De zakenwereld van de Schelde stad is gedurende jaren met de bestudering en de voorbereiding van dit project bezig geweest. In 1964 had een vooraanstaande figuur uit deze kringen bij een bezoek aan Tokio kennis gekregen van het uiteraard Amerikaanse denkbeeld tot het oprichten van een „World Trade Centers" in de vrije wereld. Het doel van een dergelijke instel ling is in wezen het centraliseren van alle handelsverrichtingen met bijbehorende diensten „onder een dak" en daardoor het handels ver- seer nog emciencer ..i Mo ge de functie op zichzelf niets nieuws betekenen, de markt is zo oud als de mens: het zakenleven van een modern land in een com plex stoppen, eist de bouw van zo iets als een satellietstad. Niettemin maakte Antwerpen zich sterk dit voor België te kun nen doen en in februari 1968 werd daar dan ook met de zegen van het stadsbestuur, de stichting „World Trade Center of Belgium" opge richt. Tot voorzitter werd de heer Van Heurck benoemd, blijkbaar een gezaghebbende figuur, want kort nadien werd hem door het voorbe reidend congres voor de oprichting van de wereldbond te New Or leans, de redactie van de statuten opgedragen. Als een steen in een vijver plofte toen in Antwerpen het nieuws bin nen, dat in de hoofdstad en zon der enige voorkennis aan de reeds bestaande stichting eveneens een „World Trade Center of Belgium" was opgericht. Niemand minder dan de gewezen eerste minister Van den Boeynants, die ^dagelijks en dyna misch zowel met zaken als politiek bezig is, was de gangmaker van dit project. Het consortium voor ondergrondse parkeerplaatsen en oovengrondse torengebouwen, waar in hij belangen heeft, nam dit ter hand. u sinjoren waren aaardooi pijnlijker dan ooit op de tenen ge trapt, maar beseften ook wel, dat zij het met een dergelijke tegen stander het heft niet alleen meer in handen hadden. Zij zijn dan ook over de brug gekomen en hebben enige veren moeten laten. Het ho ger genoemd consortium heeft zich de stichting toegeëigend, heeft Ant werpen toegestaan een complex ter waarde van twee en een half mil jard frank te bouwen ten behoeve van de handelsverrichtingen op ge bied van haven, zeevaart, grond stoffen, petroleum, petrochemie, diamant en transport, en stelt zich financieel borg. Het „Trade Cen ter" in Brussel ter waarde van drie en een half miljard frank verenigt Europese markt, verbruiksgoederen, bank- en verzekeringswezen. In 1978 moeten beide satellietsteden als torengebouwen opklimmen en dan zal men zien, dat er in de Scheldestad drie, en in Brussel vier torens staan... (Van onze redactie buitenland) SAN FRANCISCO De politie van San Francisco heeft maandag een inval gedaan in het hoofdkwartier van de militante zwarte pante,^'-par tij in de negerwijk Fillmore. Zij moest gebruik maken van traan gas om een menigte van enige hon derden negers te verdrijven, die haar met stenen en flessen had bekogeld. In de plaats Cairo in de Ameri kaanse staat Illinois en in Winston- Saiem in Noord-Carolina hebben zich in de afgelopen nacht rasseninciden- ten voorgedaan. In deze plaatsten werden op talrij ke plaatsten met benzinebommen branden geisticht. Brandweerploegen die het vuur bestreden, werden door sluipschutters beschoten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op donderdag 1 mei zal in het City-Theater te Mid delburg een conferentie worden ge houden van schooldecanen m.a.v.o. en jeugdconsulenten van het directo- raat-genearal voor de arbeidsvoorzie ning, werkzaam in de provincie Zee land. Deze bijeenkomst is bedoeld om de schooldecanen en de toekomstige schooldecanen in te lichten over de beroepenvoorlichting, zoals die door de gewestelijke arbeidsbureaus wordt gegeven. Voorts zal worden geïnfor meerd over de activiteiten van de jeugdconsulenten van deze bureaus. Na een inleiding over „arbeids voorziening en jeugd", door mr. J. Kietema, hoofdinspecteur-directeur van de arbeidsvoorziening in Zee land, zal drs. J. Daniels spreken over „samenspel m.a.v.o.-decaan en jeugd- consulent." Voorts zal nog o.m. het woord wor den gevoerd door de heer A. Nieu- wenhuyse, lid van de commissie schooldecanaat van het m.u.l.o.- verband over „de plaats van de m.a.v.o.-decaan binnen de school." 's Middags zal kunnen worden ge discussieerd met een forum. (Van onze redactie binnenland) WEESP De rijwiel- en bromfiet- senfabrieken van Magneet te Weesp en Batavus te Heerenveen hebben overeenstemming bereikt om tot concentratie van de produktie in de fabrieken van Batavus over te gaan. Dit gebeurt met het oog op de scher pe internationale buitenlandse con currentie. Beide vennootschappen blijven on afhankelijk. Als gevolg van deze con centratie zal ongeveer de helft van de huidige bezetting van 170 man bij Magneet in dienst blijven. Een deel van het overige personeel kan ge plaatst worden bij Batavus. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Middel burg heeft sedert maandagavond een voltallige parochieraad, bestaande uit zestien gekozen leden, vier aan gewezen leden en drie leden van de geestelijkheid in Middelburg. Pas toor J. Hendrikse heeft deze raad maandagavond, nadat hij de leden in een korte toespraak trouw aan de door hen aanvaarde opdracht had toegewenst, geïnstalleerd. Pastoor Hendrikse plaatste de pa rochieraad in de „trits" van overleg organen in de kerk van Nederland: de dekenale raden, de diocesane ra den en tenslotte, als hoogste overleg- college, het nationaal concilie. „Wij hebben hier niet met een modever schijnsel in het democratiseringspro ces te maken," zei hij, „doch met de concrete uitwerking van het idee van het volk Gods, het algemeen pries terschap van de gelovigen en van het samen kerk-zijn." Tot de leden van de raad zei hij dat de basisvoorwaarde voor het lid maatschap van een parochieraad niet per definitie deskundigheid behoeft te zijn. Verantwoordelijkheidsbesef is de belangrijkste voorwaarde. Nadat de raad was geïnstalleerd en de leden zich aan de aanwezigen hadden voorgesteld, werd er gedis cussieerd over alle actuele proble men waarin de parochieraad advise rend of handelend zou kunnen optre den. De oogst aan ideeën was bijzon der groot en veelzijdig. De parochieraad heeft nog geen dagelijks bestuur. Voorlopig treedt een werkgroep als zodanig naar vo ren. Pastoor Hendrikse is voorzitter van deze werkgroep, die over enkele maanden zal terugtreden om plaats te maken voor een dagelijks bestuur. Voor dat gebeurt zal men nog ver schillende bijeenkomsten houden. Op één daarvan zal deken Bakx uit Bre da, een man die op het gebied van parochieraden reeds een brede erva ring heeft kunnen opdoen, voorlich ting komen geven. De werkgroep zal onderwijl trach ten een aantal spelregels voor de parochieraad te formuleren en een programma van mogelijke activitei ten op te stellen. Het resultaat van dit beraad komt dan weer aan de orde in één der vergaderingen van de voltallige parochieraad. (Van on-ze correspondent) MIDDELBURG Aangezien het muziekjaar van de Stichting Zeeuwse Muziekschool voortaan loopt van november tot en met oktober, zijn ook de z.g. voordrachtsoefeningen wat verschoven. Deze worden nu in de maanden april tot juni gegeven. Een aantal van deze leerlingen heeft zich op pi,ano en trompet gepre senteerd, leerlingen van de docenten Lichtendahl en van Beilaen. Naast bekende en onuitroeibare namen zoals Diabelli, Burgmuller en Latour, kon men ook composities aan treffen die men minder vaak hoort, o.a. van Alain, Kabalewski, Jones en Heingeveld. Anmelies Volp opende de rij van de voordrachtsoefening in de foyer van de concert- en gehoorzaal te Middel burg met twee moderne werkjes van Alain, n.l. een Cha-cha-cha en een Rock boogie. Bij dieze eigentijdse mu ziek sloot Rosemarie Polak zich aan met een Petite valse van Gerard Hengeveld. Deze pianist-componist houdt zich naast de serieuze muziek graag bezig met muziek in het z.g. lichtere genre en zijn composities. zowel twee- ais vierhandig, behoren tot een oeuvre dat de leerlingen graag spelen. Naast de jonge leerlingen, die nog onbevangen en praktisch zonder ze nuwen spelen, kan men bij het „klimmen der jaren" ook de meer nerveuzere inslag bemerken. Wie zijn zenuwen het beste in bedwang ka-n houden, komt meestal het verst. Ter afwisseling van de pianisten traden vijf leerlingen op die o-p hun koperen blaasinstrumenten (ingestu deerd door docent van Belzen) hun kunnen lieten horen. Naast Rinus Blankenburgh op cor net, die The Young Genius van Bar nes speelde, waren dat o.m. nog Gil les Dellebeke op tenorhoorn met een compositie van Hodson, en Piet Me- liefste vertolkte op muzikale wijze een Aria van Tenaglia en een speels Allegro van Krieger. Mieneke James speelde met gevoel twee werkjes van Kabalewski, waar bij Angelien de Kok met THirondeUe van Burgmuller zich uitstekend aan sloot. Marijke de Keizer en docent Lichtendahl zorgden voor een vier handig slot met een werk van Schu bert. Muziekschooldirecteur de heer Bergman sprak een slotwoord. (Van onze economische redactie) DEN HAAG Gistermiddag werd bekendgemaakt dat de Eerste Neder- landsche Verzekeringsmaatschappij en de Verenigde Nillmij uit Den Haag een fusie zijn aangegaan. De aanmelding ter omwisseling van de aandelen dient te geschieden uiter lijk 13 mei. Vrijdag 16 mei zal wor den bekendgemaakt of het aanbod gestand zal worden gedaan. De directies van de verzekerings maatschappijen verwachten van de fusie een betere aanpassing aan de structuurverandering der kosten, een betere bewerking van de markt en gunstiger beleggingsmogelijkheden. Belegging in grotere objecten biedt de mogelijkheid tot kostenbesparing en daarmee tot een beter rendement. De Eerst" Nederlamdsche werd op gericht in 1882. Zij heeft bijkantoren in België, Suriname en de Neder landse Antillen. De Verenigde Nill mij is van nog ouder datum. Zij werd in 1859 in het voormalige Nederlands Indië opgericht. (Van onze redactie buitenland) MüNCHEN De Westduitse mi nister van financiën, Strauss, wil de mogelijkheid van een revaluatie van de Duitse mark niet helemaal uitslui ten. Dit is gebleken tijdens een bij eenkomst van werkgevers in Mün- chen. Straus verklaarde dat men er niet aan behoeft te denken, dat de West duitse regering alleen maatregelen zal nemen. Wel zal er, in geval van multilaterale wisselkoersveranderin gen ook over de koers van de Duitse mark te praten zijn met de West duitse regering. Voordat de regering in Bonn tot een dergelijke stap be sluit zal er toch eerst een „internatio nale eed" op de toekomstige mone taire discipline moeten worden ge daan, aldus Strauss. HELDEN (ANP) Het 2,5-jarige zoontje uit het gezin van de fabrieks arbeider Van de W. in het kerkdorp Koningslust, behorend-; tot de ge meente Helden, is gistermiddag plot seling overleden nadat de vader loop oefeningen met het gehandicapte kind had gehouden. Geheel van streek heeft de vader mededeling bij de huisarts gedaan van de dood van het jongetje dat in verband met zijn handicap regelma tige loopoefening ennodig had. De juiste toedracht is nog niet duidelijk. De rijkspolitie stelt een uitvoerig on derzoek in. (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogvereni ging „Willem-Teil" hield gedwongen door het slechte weer haar schieting op de liggende wip bij de heer J. Doene, 42 schutters van 14 verenigin- i gen waren aanwezig. De uitslag is als volgt. Hoofdvogel: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Ie zijvo gel: F. Koens van Spes-Nostra te Ove zande. Ie bovenkal: K. v. Steenber gen van Wiilem-Tell te Ovezande. 2e bovenkal: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Ie onderkal: J. Goet- heer van Juliana te Oudelande. 2e on- j derkal: A. v. Zunderen van Spes- Nostra te Ovezande. Ie kiep: C. D. Raas van Vooruitgang te Kwadendam- me. 2e klep: Jan Doene van Willem- Teil te Ovezande. 3e klep: Jac. Doe ne van Victoria te Kwadendamme. Vliegende vogelprijs: P. Timmerman van Vrije-Schutters te 's Heerenhoek. Bij de wed. C. Verbeek hield de vereniging „Zeelandia" haar schie ting op beide liggende wippen, de uit slag hiervan is als volgt: le wip- HoofdvogeJ: J. F. de Rijke van Edele- Handboog te Oudelande. le zijvogel' B. v.d. Dries van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. 2e zijvogei: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. le boven kal: C. Bek van Soranus tepeinkens- zand. 2e bovenkal: A. A. Martens van Vios te 's Heerenhoek. le onderkal: C. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande. 2e onderkal: A. v. 't West einde van Willem-Teil te Ovezande. beiden bij loting, le klep: J. F. de Rijke van Edele-Handboog te Oude lande. 2e klep: J. Bongers van Zeelan dia te Ovezande. 3e klep: J. de Koeyer van Diana te Yerseke. Meeste kleine vogels: M. Mol van Edele-Handboog te Oudelande. Uitslag van de tweede wip. le hoofd vogel: J. F. de Rijke van Edele-Hand boog te Oudelande. 2e hoofdvogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. le zijvogel: P. Vermuë van Jac. van Beieren te Goes. 2e zijvogel: P. Rijk van Vios te 's Heerenhoek. 3e zijvo gel: P, Oostdijk van Willem-Teil te Ovezande. 4e zijvogel: P. Rijk van Vios te 's Heerenhoek. De laatste twee bij loting, le kal: K. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande. 2e kal: P. Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes. 3e kal: Henk Koens van Spes- Nostra te Ovezande. 4e kal: P. Rijk van Vios te 's Heerenhoek. Meeste kleine vogels: F. Koens van Spes- Nostra te Ovezande, evenveel als M. Mol op de eerste wip n.l. 7 stuks. Diefstal kozijn Door aannemer S. uit Goes werd aangifte gedaan van diefstal van eern deurkozijn. Het kozijn was ontvreemd op het werk aan de Van Halstraat waar S. aan het bouwen was. Men heeft iemand met een geruit overhemd en een grij ze auto het kozijn weg zien halen, maar rflén'heeft vergeten het kente ken te noteren. De 6-jarige Christina Fiauglou uit de Griekse stad Saloniki is vandaag met haar moeder op Schiphol aangekomen om in een Geleens ziekenhuis een siokdarm- transplantatie te ondergaan. Op 16 april van het vorig jaar dronk Christina in een onbewaakt ogen blik een flesje met salpeterzuur leeg, waardoor haar slokdarm geheel verbrandde. Op de foto hel meisje met daarachter haar moe der op Schiphol. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL De Belgische Bcton- maatschappij is bereid voor een be drag van circa 670 miljoen gulden een haven voor tankschepen van 500.000 ton te bouwen op een zand bank voor de Belgische kust ter hoogte van Zeebrugge. Er zijn reeds schriftelijke toezeg gingen binnengekomen, van banken, w.o. Duitse, die bereid zijn de nodige gelden te verstrekken, als de Bel gische regering zich maar garant stelt. Van Duitse zijde is hierbij de voorwaarde gesteld, dat de „Noord- zeepoort" zoals het project wordt genoemd ook Duitsland met olie zal bevoorraden door verlenging van de pijpleiding van de kunsthaven in zee via Zeebrugge, Gent, Antwerpen en Luik naar Duitsland. Het ontwerp voorziet in de aan leg van een kunstmatig eiland, met dijken van 10 meter hoog en een ha venkom waarin 4 mammoettankers -van 500.000 ton zouden kunnen me ren. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren bekend ge maakt dat grote delen van het Rijn- poorthavenplan van de gemeente Rotterdam niet in overeenstemming zijn met de hoofdlijnen van het ruim telijke beleid inzake spreiding van bevolking en industrie. ONDERTROUWD Georgette Meersschaert en Eddy van Puyenbroek Hulst, Gentsestraat 27 St.-Jansteen, Wilhelminastr. 72a. Gelegenheidsadres „De Koning van Enge land", Hulst. Receptie van 4-5 uur op vrijdag 2 mei a.s. Op zaterdag 3 mei a.s. ho pen onze geliefde ouders J. v. d. HEIJDEN- SCHUDDINGS hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Receptie van 15.00-16.30 uur in café Thilleman, Hulsterl'oostr. 82. Nieuw-Namen. Hulsterloostr. 30. Op vrijdag 2 mei a.s. ho pen onze geliefde ouders AUGUST VERSCHELDEN en PHILOMENA KEGELS hun gouden bruiloft te vieren. Dat zij nog lang samen mogen zijn, is de wens van hun dierbare kinderen en kleinkinderen Receptie Past. Doensstr. 15, van 16.00 - 17.00 uur. St.-Jansteen-Heikant, april 1969. Dankbetuiging Hartelijk dank voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus, ontvangen bij ons 40-jarig huwelijksfeest. Bijzonder dank aan zuster Justina van Huize „De Blaauwe Hoeve", R.K.L.B., N.K.V. van Lamswaarde, familie, vrienden en buren. Edm. van Hecke- v. d. Vijver Hoefkensdijk 25, april 1969. De Griffier der Arrondis sementsrechtbank te Bre da brengt ter kennis van belanghebbenden dat bet rapport van H.H. deskun digen in de onteigenings procedure van de E.A. Heer A. J. A. ODERKERK. in zijn hoedanigheid van Burgemeester, Hoofd van het gemeentebestuur van ETTEN-LEUR, tegen1. M. VAN ZUNDERT, echt genote van C. Jaspers, wo nende te Breda. 2. H. VAN ZUNDERT, echtgenote van A. J. de Rooij wonende te Etten-Leur, 3. A. VAN ZUNDERT, echtgenote van T. C. Tak, wonende te Breda, 4. A. VAN ZUN DERT, echtgenote van L J. van Vugt, wonende te Etten-Leur, 5. J. VAN ZUNDERT, wonende te Etten-Leur, en incidenteel tegen A. C. LUIJKX, wo nende te Etten-Leur, ter griffie van gemelde recht bank is gedeponeerd op 23 april 1969, teneinde al daar gedurende 14 dagen ter inzage van partijen en belanghebbenden te lig gen. Breda, 23 april 1969 De Griffier der Rechtbank vnd. Mr. R. P. E. DAHMEN de wagen voor U en Uw gezin. Het interieur is afgewerkt als in een wagen die veel meer kost. Dealer: V. OEVEREN N.V. Goes Tel. 01100-6100-8118 GARAGE R. R. VISSER Terneuzen Tel. 01150-7900. Bij Shell-Stations 'n Ideaal moederdag-ge schenk. Is Ingeschoven klein genoeg voor in de tas. Uitgespreid royaal formaat. Keus uit diverse modetinten. Mooi, heel Eerste hulp bij bandenpech. Deze bus pompt en plakt, terwijl u de knop Indrukt en toekijkt. met gratis stretchnylon boodschappennetje Beter voor uw auto. Kies Shell Autowas 1, 2 of 3. Al naar gelang chroom en lak nieuw, licht of zwaar verweerd zijn. Snelle be scherming èn showroomglans. Handig zo'n metalen mini-kalender. Even vastklemmen op de band van uw polshorloge... klaar. Vraag er een! Het is gratis. mwr368 dui: In verschillende gevallen| kocht men voor het Belg men een „guldenstegoed". Het leek er maandagmorg zou ontstaan. De beurs het aftreden van De Gau| Onmiddellijk legde men netaire wereld verband tu huidige situatie in FrankrijS even onzekere, zwakke pos de Franse frank. Mocht, het zi men dat de Franse frank zo lueren daarover zal pas o ge weken zekerheid zijn te kr dan moet de Belgische fra mee. Dit schrikbeeld heeft er derburen toe bewogen direr Nederland te gaan om een g herwaardering van hun geld duiken. Het ts overigens niet uitzinnige run op het Nede geld gekomen. Maar toch zei n bij vele van de bankinstellin Zundert, Putte, Breda, Sas var Baarle-Nassau en Bergeijk, di het dubbele en soms zelfs he dubbele aantal Belgische klar bezoek kreeg in vergelijkin voorgaande maan- en dinsdag Bankinstellingen in Belgii lieten de Nederlandse weten I voor miljoenen aan Nederland; dens zouden kunnen verkopt ze het geld maar hadden geha als bekend is er een vrije geld in België. Voor Belgen is het lijk om kapitaalgoederen te Het is dus niet noodzakelijk de grens overkomen om het sche geld in Nederlands bankl om te zetten. Men kan gewo banken in België vragen guide Duitse marken, of Zwitserse fr die wel goed in de markt lig. aan te kopen, en dat geld te veren. De snelle komst naar Nede se grensplaatsen kan er dus of den dat er wat overhaast is deld. Men had gisteren de dat verschillende Belgen hun centjes veilig wilden stellen! aantal kwam zelfs uit gemeenti tentallen kilometers ten zuideij Antwerpen iiggen. Een niet aantal zou zijn geld bovendié meerdere banken in bepaalde meten porties onderbrengen 01 bankinstellingen niet kopschu; maken. Er worden nu en dan b Meer en meer huisvrouwen ga toe over om groente, fruit en vle te vriezen. Hoewel het heel een dig lijkt, zijn er toch nog wel voetangels en klemmen Bij deze nieuwe methode om levensmidc in de huishouding te verduurza De in te vriezen waar moet zo en vers mogelijk zijn, want diep zen verbetert de kwaliteit van de dukten niet. Ook zijn niet alle gr te- en fruitrassen er geschikt Wie zelfverbouwde groente en wil invriezen moet weten welke sen zich voor diepvriezen lenen, ken u een teleurstelling besparer Heel belangrijk is het, in verl "jet uitdrogen en bet kumliteits' Des dat daarvan het gevolg is, "et in te vriezen voedsel goed te Pekken; dat wil zeggen in luchi waterdicht materiaal. Dit mater 15 echter lang niet altijd gemakks je verkrijgen. Alleen te dunnt oterhamzakjes en aluminiumfoli 0veral te koop. Het gevolg is dc Wel eens, zonder dat u dat bet Perpakking gebruikt, die ongesc ef schadelijk voor de gezondheu pwtic zakken en dozen waarin vensmiddelen, textiel, schoonma Pjiddelen e.d. hebben gezeten, daarvan een voorbeeld. Het is "et grootste belang om te weten u ?°°n „plastic" al dan niet gebr kan worden en waarom. Diepvriesverpakkingsmaterialen W uier grote groepen te verde f; Papier en karton; 2. aluminiun cellofaan; 4. kunststoffen (p Deze materialen bestaan in r ®c"illende dikten en kunnen get '?ecoat) en/of gelaagd (gelaminei 'l" met andere stoffen. Van o 'er materialen komen aluminh j"'ie, cellofaan en kunststoffen ^eesf voor huishoudelijk diepvrie aanmerking.

de Stem | 1969 | | pagina 4