Zeeuwen In de lintjesregen Geldboeten voor onvoorzichtigheid met landbouwgif WAARDERING VOOR GROTE VERDIENSTEN Zeeuwse industriepolitiek rond kernenergiecentrale zeker niet mislukt In gesprek met Babyfoons in toekomst buiten fm-omroepland Diamanten paar in Hoofdplaat Axel nu ook voorstander regionaal woonwagen- I centrum VANDAAG MORGEN weer ONDERWIJS RIDDERS GOES Poolse oud-strijders in België veroordelen regime van Gomoelka Mevr. G. Kramer- Qulrijns DE STEM VAN WOENSDAG 30 APRIL 1969 3 film, concert enz JRG 20 uur ronder van de liefde 18 jaar| LBURG erbaken 16.30 uur ;dfilm :kpen 10, 12.15, 15.10, 18.05 en 21 u| illei van het geluk a.l. 1 12, 14.30, 16.50, 19.10 en uur De ontrouwe vrouw 18 j i une 12, 14.30, 16.50, 19.10 en| uur La prisonnlère 18 jaail 1 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uurj uivelse rakkers a.l. ssndes 12, 14, 16, 18, 20 t ir De medeplichtigen, 18 j.l is 14, 17.15 en 20.30 uur V girl 14 jaar iry: Geschikt voor de dienst! De gendarme gaat trouwen ole: Funny girl 14 jaar Rosemary's baby 18 jaar ÜLAAS Het jungle-boek a.l. ry: Romeo en Julia 14 jaarI Een man voor Ivy 14 jaar entoonstellingen lburg hal: „Multipels en objekten" archief: „De Dordtse Synode"! diversen Leeraert-Nijs 15 uur ieting dorpe de Cock 15 uur Schietimg VACHT lie Kind 15 uur Schieting de Schepper 13.30 uur ieting elburg-zuid Rademacherstraat 13.30 uur| i-kamp ïtmeesteriaan e.o. 10.30 uur derspelen iANSTEEN jOttjes 15.30 uur Schieting VAARDE eijens 15 uur Schieting ENBERGH Kind 15 uur Schieting terzande Waal 15 uur Schieting Kapje 9.20 en 10.30 uur mtheater met „Het geheim- Ie pak" ide Wip 15 uur Schieting )ORPE ordia 10 uur Kinderbal ive Wijk 14 uur Snelwandelen Centraal 15 uur Gaaibolling luym 15 uur Schieting Raedhuys 9.30 uur kaartinig ur Oranjebal met verkiezing Westdorpe •eldijk plein 20 uur :den dansgroep Hava Naguilla J van Oranje 19.30 uur and the Rising Four l, film, concert enz. lburg nvburg 20 uur met „Nu" ERPEN open: Als onder vandaag. Kameropera 20.30 uur era Constanza open: Als onder vandaag. LAAS open: Als onder vandaag. diversen bar 20.30 uur ssie-avond Zeeuwse S.J. .ENS entehuis 14.30 uur ngewone raadsvergadering uur Afscheidsreceptie meester ACHT n Steen 15 uur Schieting oor deze rubriek: tel. 01180- Postbus 116 in Middelburg. H. GRAS B. DE BRUYCKER P. v. KERCKHOVEN j. A. BAART BEN HAAG (ANP) Minister drs. J, A. Bakker van Verkeer en Water staat is bereid, wanneer daaraan een reële behoefte mocht bestaan, te doen onderzoeken of voor het ge bruik van zgn. draadloze babyfoons buiten de fm-omroepband mogelijk heden kunnen worden gevonden. Minister Bakker heeft dit geant woord op vragen van het Eerste-Ka merlid ir. Raedts (KVP), die wilde weten welke reële bezwaren de PTT tegen deze apparaten heeft. Het aanleggen en gebruiken van toestellen die draadloos werken is, ingevolge de telegraaf- en telefoon- wet 1904 zonder machtiging van de minister verboden. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT Gisteren was kt echtpaar J. B. Roegies - Parc- queur te Hoofdplaat zestig jaar ge trouwd. Na de mis in de H.Eligius- kerk te hebben bijgewoond werd het diamanten echtpaar op een receptie I hartelijk gehuldigd. Onder degenen die hun gelukwensen kwamen aan bieden was ook de waarnemend-bur gemeester de heer J. Eekhout. De r.eer Roegies is kantoorhouder ge- s-eest van de PTT in Hoofdplaat. plaatselijke bevolking heeft het stig-jarige huwelijk niet onopge- I mergt voorbij laten gaan. Dat bleek uit de vele geschenken die de heer i mevrouw Roegies werden aange- en, donderdag 1 mei: Ber- Zoom: 3.05 en 15.29 uur; Ma nmeien 5.37 en 18.15 u.; Hans- 2.12 en 14.37 uur; Terneuzen: 14.02 uur; Vlissingen 1.09 r; Wemeldinge; 2.53 en 15-" (Van een onzer verslaggevers) AXEL Met een kleine restrictie Leeft de Axelse gemeenteraad de ge meenschappelijke regeling tot stich- ting en exploitatie van een regionaal "oonwagencentrum in Zeeuwsch- V'aanderen aangenomen. Axel was 'e laatste gemeente die de regeling ffluest goedkeuren. Du raad amendeerde het voorstel ioor te bepalen dat zij zelf een ver tegenwoordiger wilde aanwijzen in te regionaal bestuur van de stich- De heer Oggel (G.P.V.) stelde voor Wer de vaste kern van de woon wagenbewoners een onderzoek in te 'telen naar de vraag in welke plaats fe woonwagenbewoners het liefst "'Den wonen. burgemeester M. K. van Dijke be- 'Wde de suggestie van de heer Og- te door te geven aan de stichting. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag, opgesteld door het KNMI op dins dag om 18.00 uur: zonnig, stijging van temperatuur en la ter kans op een re gen- of onweersbui. Weersvooruitzichten in cijfers ge jodeld over Nederland. Voor don- ï'dag: aantal uren zon: 7 of meer. "tetemp.: 1 tot 5 graden onder nor- Jol. Max, temp.: van ongeveer nor ""1 tot 4 graden boven normaal, 's op een droge periode van min s 12 uur: 95 procent. Kans op geheel droog etmaal: 80 procent, 'oor vrijdag: aantal uren zon: 5 of jftt. Min. temp.: omstreeks normaal, te. temp.: 3 of meer graden boven 5"iaal. Kans op een droge periode ^minstens 12 uur: 90 procent. Kans Jeen geheel droog etmaal: 60 pro- ■ent. (Van onze redacteuren en verslaggevers) TERNEUZEN/GOES/MIDDELBURG/HULST Voor veel Zeeuwen was het gisteren de plezierigste dag van het jaar. Burgemeesters en andere autoriteiten maakten zich op om aan inwoners of medewerkers de verheugende mededeling te doen „dat het hare majesteit heeft behaagd," enzovoorts, enzo voorts.... Hoog en laag werden geëerd wegens bijzondere ver diensten, hetgeen in veel gevallen hetzelfde betekent als „langdurige en toegewijde trouw". De hoogste onderscheiding welke bij deze Zeeuwse lintjesregen werd toegekend was die van officier in de orde van Oranje-Nassau, en wel aan de heer H. Gas te Sas van Gent, directeur van Corn Products Group Nederland. Er treden ook weer heel wat nieuwe Zeeuwse rid ders aan, maar niet minder te waarderen zijn de tientallen dragers van de eremedailles de stille werkers in de wijn gaard, die gisteren voor hun burgemeester of hun chef ston den om te vernemen dat hun inspanningen niet onopgemerkt zijn gebleven. Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent heeft in het Euro Bakkerij centrum te Sas van Gent de versierselen behorende bij het offi cierschap in de orde van Oranje Nas sau uitgereikt aan de directeur van Corn-Product Nederland, de heer H. Gras. De heer Gras is morgen veer tig jaar in dienst van de N.V. Stijf sel- en Glucosefabriek, die later on derdeel werd van Corn-Product Ne derland. De stichting van het unieke Euro Bakkerij Centrum te Sas van Gent is een van de initiatieven van de heer Gras geweest. In dit bakkerijcentrum worden onderzoekingen en proeven verricht op verzoek van vele vesti gingen van Corn-Product in Europa, terwijl medewerkers van dit centrum naar alle landen in de wereld wor den uitgezonden om daar ter plaatse onderzoekingen te doen of onderricht te geven in moderne onderzoekme thoden. De heer Gras werd in 1965 benoemd tot algemeen directeur van de Corn Products Group Nederland. Burgemeester J. C. Aschoff reikte de gouden medaille behorende bij de orde van Oranje Nassau uit aan de heer J. L. Hamelink, die sedert 1919 gedurende een lange reeks van jaren een groot deel van zijn vrije tijd be steedde aan het hervormde jeugd werk in Terneuzen en ook in het hervormde kerkelijke leven van Ter neuzen gedurende een lange reeks van jaren een belangrijke taak ver vulde. Burgemeester C. J. Hootegem van Hontenisse overhandigde de versier selen van koninklijke onderscheidin gen aan vier van zijn ingezetenen. De heer P. A. van Kerckhoven, on- dercommaodant van de vrijwillige brandweer, ontving de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau omdat hij ruim 40 jaar in het brandweerwezen actief is waarvan 6 jaar als ondercomman dant in de gemeente Hontenisse. De heer J. A. Baart, hoofdbrandweer- waeht bij dezelfde brandweer, kreeg de bronzen medaille wegens veertig jaar trouwe dienst. Burgemeester Hootegem begaf zich vervolgens naar het huis van mevrouw E. J. de Pot- ter-Hoefeijzers in Terhole om haar te verrassen met de ere-medaille in goud. Zij is veertig jaar bij het on derwijs werkzaam en thans hoofd- leddster bij het bijzonder kleuteron derwijs. De heer A. A. de Theije kreeg de ere-medaille in zilver uit gereikt wegens zijn langdurige ver diensten als penningmeester van de fanfare „Excelsior" te Terhole. In Hoofdplaat bracht burgemeester J. Eekhout een bezoek aan de heer A. W. Verplanke om hem met de ere medaille in zilver verbonden aan de orde van O. N. te huldigen, vanwege het feit dat hij veertig jaar ere-pre- sident-kerkvoogd is van de Neder lands hervormde kerk in Hoofdplaat. In Zuiddorpe overhandigde burge meester Kesbeke de zilveren ere medaille aan de heer O. C. S. M. van de Walle, koster-organist van de r.-k. kerk. Hij is ook vele jaren di recteur geweest van de plaatselijke muziekvereniging. Burgemeester Molthoff van Hulst onderscheidde namens de koningin de heer W. Loeff (broeder Alexan der), onderwijzer am de St.-Wille- brordusschool te Hulst, met de ere medaille in goud. De heer Loeff is veertig jaar aan het onderwijs ver bonden geweest. Eenzelfde konink lijke onderscheiding viel ten deel aan de heer T. Mahu, eveneens van de St.-Willebrordusschool in Hulst. Ook hij gaf veertig jaar zijn krachten aan het onderwijs. Tevens heeft de heer Mahu veel gedaan voor het kinder- cireus Reinardi. De derde gouden ere medaille ging naar de heer B. de Bruijeker in Vogelwaarde, bekend bestuurslid vam de kring Hulst van de ZLM. Hij is sinids 1946 vice-voor zitter van deze landbouworganisatie. In Schoondijke was het de heer C. P. Oppe, employé eerste klasse bij de PTT - die door burgemeester De Feyter met een zilveren ere-medaille werd verblijd. De heer Oppe diende het staatsbedrijf veertig jaar. De heer P. Kegels in St.-Jansteen ont ving uit handen van burgemeester Reuver en in tegenwoordigheid van het bestuur van het waterschap Hul ster Ambacht de bronzen ere-medail le. De heer Kegels is 42 jaar kan torenier geweest. In Graauw werd de heer P. J. van Poorten, werkzaam op het landbouwbedrijf van gebr. Maer- man, onderscheiden met de ere-me daille in zilver. Hij is veertig jaar bij genoemd bedrijf in dienst ge weest. Burgemeester De Nijs over handigde hem het ere-metaal. De heer Th. van den Brande, bedrijfs leider bij de houtwarenfabriek „San- fora" te Clinge mocht de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau van burgemees ter Verdcouteren in ontvangst ne men. De heer Van den Brande is 51 jaar in dienst van de houtwarenfa briek. De directie bood hem en de genodigden in de Koning van Enge land een feestelijke lunch aan. Koninklijke onderscheiding voor J. Meertens. Aan de heer J. Meertens te Hoek werd de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt. De wnd. burge meester, de heer Van der Pel schet ste de heer Meertens als een plichts getrouw persoon die gedurende meer dan veertig jaaT bij de P.S.M. werk zaam is geweest. Daarnaast is de heer Meertens ook steeds actief in het verenigingsleven geweest. Dokter C. Griep sr. uit Goes was gistermorgen op het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid ontboden, waar hij samen met een aantal andere verdienstelijke perso nen zijn onderscheiding tot ridder in de orde van Oranje-Nassau ontving uit handen van staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga. De staatssecre taris had voor ieder van de gedeco reerden een persoonlijk woord. Op het gemeentehuis in Vlissingen ontvingen gistermorgen twee mensen J. W. PETERS symbolisch de ridderslag. Dat waren de heer J. W. Peters, gemeentesecre taris, en de heer P. Ton, oud-voor zitter van de CBTB, wonende in Oost-Souburg Burgemeester W. Roe mers reikte de versierselen uit.- Hij prees het organisatietalent van de heer Peters, die sinds 1968 secreta ris in Vlissingen is, doch die zich daarnaast ook in tal van andere kwa liteiten heeft doen kennen als een plichtsgetrouw en bezield werker. De heer P. Ton, die wel genoemd wordt één der patriarchen van de Zeeuwse CBTB, werd o.m. toegespro ken door de tegenwoordige voorzit ter van de CBTB, de heer G. J. de Jager, die de betekenis van de heer Ton voor de christelijke standsorga- nisatie schetste. Hoewel de heer Ton het sinds 1965 op medisch advies wat kalmer aan moet doen, is hij op tal van terreinen nog zeer actief. In het bijzonder werd hij geprezen om zijn spreekwoordelijke integriteit als lid van de Grondkamer voor Zeeland. Burgemeester C. N. F. Sas van We meldinge, die juist klaar was met het uitreiken van een lintje aan één van de inwoners van Wemeldinge, werd zelf het onderwerp van een kleine huldiging toe de commissaris van de koningin hem in de raadzaal tege moet trad om hem de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau mee te delen. De heer Ton, sinds 1947 burgemeester van Wemeldinge, en in totaal zo'n veertig jaar in gemeente dienst, werd toegesproken door wet houder Veerhoek en door de gemeen tesecretaris, die namens het gemeen- tepersoneel het woord voerde. Op het districtsbureau van de rijkspolitie in Middelburg speldde de districtscommandant de gouden ere medaille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau, op de borst van ad judant C. den Otter. Dat gebeurde in de theoriezaal van het districtsbu reau, waar vertegenwoordigers van de staf en van praktisch het gehele district aanwezig waren. Het was speciaal een hoogtijdag voor de 87- jarige moeder van de adjudant, die de plechtigheid aandachtig volgde. Een andere Middelburgse figuur, die midden in het leven staat, is de heer M. Lijense, hoofdportier van het gasthuis, die weTd onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Bur gemeester J. Drijber reikte de „trou we wachter aan de poort" met een sympathieke toespraak scheiding uit. de onder- M. LELJNSE De heer J. D. de Jonge uit.Goes is onderscheiden mét de eremedaille O.N. in goud. De heer De Jonge is 50 jaar bestuurslid van de christe lijke oratorium vereniging „Willem 't Hooft" in Goes. De koninklijke on derscheiding werd uitgereikt door burgemeester mr. F. Huber uit Goes. Eveneens de eremedaille O.N. in goud kreeg mejuffrouw P. D. Stok- mans, commies A der Domeinen in Goes. Dit in verband met ruim 40 jaar trouwe dienst. Mejuffrouw Stok- mans ontving de onderscheiding uit handen van mr. J. Thielen, hoofd van de inspectie der Domeinen in Goes. Op het gemeentehuis in Kloetinge ontving de heer M. Hogesteger uit die gemeente de eremedaille O.N. in zilver uit handen van loco-burge meester B. M. van Nieuwenhuijze. De heer Hogesteger, besteller le kas bij de P.T.T., werkt 40 jaar bij de posterijen. Tevens heeft hij zich 40 jaar ingespannen voor de sportclub „Volharding" te Goes. De heer J. C. Walrave uit Kloe tinge kreeg eveneens op het gemeen tehuis van loco-burgemeester Nieu wenhuijze de eremedaille O.N. in zil ver. Dit vanwege zijn 40-jarig be stuurslidmaatschap van de muziek vereniging „Oefening Kweekt Kunst" uit Wemeldinge. In Den Haag reikte minister ir. P. Lardinois van Landbouw de ereme daille O.N. in goud uit aan de heer F. de Ronde uit 's-Heer Arendsker- ke, oud-hoofdassistent A van de rijkslandbouwvoorüchtingsdienst. De heer De Ronde werd vooral geprezen om het werk dat hij op het gebied van de technisch-economische voor lichting heeft verricht vlak na de Tweede Wereldoorlog. De heer W M. van Liere uit Wol- phaartsdijk, 30 jaar bestuurslid van de plaatselijke gymnastiekvereniging „Udi", is onderscheiden met de ere medaille O.N. in zilver. De heer Van Liere zal de onderscheiding echter pas worden uitgereikt bij de viering van het 60-jarig bestaan van de ver eniging in juni. Burgemeester D. Vermet van 's-Heer Arendskerke reikte de ere medaille O.N. in zilver uit aan de heer J. Welleman uit Lewedorp. Hij is 40 jaar in dienst op het landbouw bedrijf van de firma W. J. van Nieu- wenhuijzen in Lewedorp. Feest was het ook ten huize van de heer W. van Leeuwen uit Goes, oud-technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij rijkswater staat in het arrondissement Goes. De heer Van Leeuwen kreeg voor alle werk dat hij gedurende 42 jaar in dienst van rijkswaterstaat heeft ver richt uit handen van ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat in de directie Zeeland, de versierselen, die behoren bij de be noeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer J. Glerum uit Yerseke, 40 jaar onderwijzer, is eveneens be noemd tot ridder in de orde van O.N. Tijdens een bijeenkomst op de Prinses Beatrixschool reikte burge meester mr. C. Pijl Hogeweg van Yerseke hem de daarbij behorende versierselen uit. De heer J. Zuijdweg uit Wemeldin ge kreeg de eremedaille O.N. in brons uit handen van burgemeester C. N. F. van Sas van Wemeldinge. De heer Zuijdweg kreeg de onderscheiding in verband met zijn 40-jarig dienstver band bij de fruitkwekery van de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge. (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG De economische politierechter te Middelburg heeft verschillende boeten „uitgedeeld" wegens het niet veilig genoeg opslaan van vergiftige bestrijdingsmiddelen tegen plantenziekten. Zo had de loonwerker A. v. d. K. uit Oud Vassemeer in zijn schuur, zonder dat de deur op slot was, een hoeveelheid gif opgeslagen, die „groot genoeg was om er geheel Tho- len mee te vergeven", aldus politie rechter mr. P. van Empel. Wegens „bedreiging vam mens en dier" veroordeelde hij v. d. K. tot een boete can 250 gulden, waarvan 150 gulden voorwaardelijk. De offi cier, mr. H. Sprey had een onvoor waardelijke boete vam 250 gulden ge- eist, Tot dezelfde straf werd de verte genwoordiger P. H., eveneens uit Oud Vossemeer, veroordeeld. De controleur, die bij H. polshoog te kwam nemen, constateerde, dat ook hier de bestrijdingsmiddelen, niet behoorlijk achter slot en grendel waren opgeborgen, terwijl H. ook niet ter bewaking in de buurt was. De fruitteler A. van H. uit Sluiskil had rechtstreeks een hoeveelheid be strijdingsmiddelen uit Engeland ge ïmporteerd en deze onvoldoende be schermd in Goes opgeslagen. De of ficier betoogde, dat Van H., ofschoon hij dat had oeten doen, niet de gehele partij naar Engeland had teruggezon den em op de aldus goedkoper ver kregen bestrijdingsmiddelen 850 gul den had verdiend. Mr. Sprey eiste een boete van 250 gulden. De eco nomische politierechter besloot het in dit geval „te laten bij eem boete vam honderd gulden". DEN HAAG (ANP) Minis ter mr. L. de Block van Econo mische Zaken zou er de voorkeur aan hebben gegeven indien de op dracht voor de bouw van een kernenergiecentrale in Zeeland verstrekt had kunnen worden aan een combinatie, waarin de Ne derlandse industrie direct be trokken was bij het ontwerp en de leiding van de uitvoering. Nu een andere weg is gevolgd zo als gemeld is de opdracht toege- gevallen aan de Duitse Siemens- groep kan naar de mening van minister De Block niet van het mislukken van een stuk indu striepolitiek worden gesproken. Bij de bestaande opzet is, mede als gevolg van de bemiddeling van de minister van Economische zaken, een zeer ruime inschakeling van de Nederlandse industrie te voorzien. De bewindsman heeft dit geant woord op vragen uit de Tweede Ka mer van de afgevaardigde van D'66 A. de Goede en van de PvdA-leden Den Uyl en Oele. Minister De Blok zet vervolgens uiteen, da<t de vestiging van een a- luminiumsmelter door Péchiney in het Sloegebied met zich brengt, dat Zeeland de elektrische energie voor dit bedrijf ter beschikking zal moe ten stellen. Wegens de belangen van de Nederlandse industrie bij de bouw van centrales, waaronder kernener giecentrales, heeft minister De Bloc met Zeeland en met de betrokken Nederlandse industrieën overleg ge pleegd, teneinde een zo gunstig mo gelijke inschakeling van die indus trie te verkrijgen. Daarbij zijn de diverse belangen zorgvuldig afgewo gen. Vervolgens heeft er rechtstreeks contact plaatsgevonden tussen Zee land en de Nederlandse industrieën. Bij de beslissing heeft bijzonder zwaar gewogen, dat het gaat om grote hoeveelheden elektrische ener gie, die tegen een zeer lage prijs moeten worden geleverd. Gezien de ze situatie achtte Zeeland het met het oog op zijn verantwoordelijkheid voor het welslagen van het project slechts mogelijk de offerte met de laagste kostprijs per kwh te accep teren. (Van onze correspondent) BRUSSEL Poolse oud-strijders in België hebben deze week in Brus sel de landelijke jaarvergadering ge houden. Ter gelegenheid van deze bijeenkomst werden brieven en tele gramman ontvangen van het hoofd bestuur yan de wereldfederatie van Poolse oud-strijders in Londen en van de besturen van zusterorganisaties in Nederland, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Noorwegen, Zwitserland, Spanje, Argentinië en Brazilië. In met algemene stemmen aan genomen resoluties werd het regime van Gomoelka scherp veroordeeld. Dit naar aanleiding van het inzetten van het Poolse leger bij de bezettiig van Tsjecho-Slowakije en de scherp areti-semitisehe campagne in Polen. De in Edinburgh wonende generaal S. Maczek, oud-bevelhebber van de Eerste Poolse Pantserdivisie en be vrijder van België en Nederland werd benoemd tot ere-voorzitter van de vereniging van Poolss oud-strijders in België. (ADVERTENTIE) IK ben nu al zo'n 25 jaar actief in het jeugdwerk en ik geloof, dat het mij nooit zal gaan vervelen". Aan het woord is mevrouw G. Kra- mer-Quirijns uit Zuidzande, die zich met het grootst mogelijke enthousi asme met de jeugd bezig houdt. „WIJ zijn hier negen jaar geleden ko men wonen en toen was er voor de jeugd praktisch niets te doen. Er was hier zegge en schrijve één clubje. In samenwerking met de hervormde kerk zijn we toen begonnen met het oprichten van meerdere afdelingen. Wij hebben nu vier clubs, een voor meisjes van acht tot twaalf jaar en een voor jongens van dezelfde leef tijd. De andere twee zijn gemengde, een voor twaalf tot vijftien en de an dere voor de ouderen". OOK zit ik in het jeugdwerk van de kerk. Omdat we na de zondagschool de meesten niet meer terugzien, heb ben we een jeugdkapel in het leven geroepen. Behalve de zondagbijeen komsten houden we ook gezellige con tactavonden, waar gedanst kan wor den. Er is als het ware een brug geslagen tussen het kerk- en het jeugdwerk". ,DEZE contactavond, die een maal in de maand werden gehouden, zijn zo in de smaak gevallen, dat we na een poosje besloten hebben eem maal in de veertien dagen bij elkaar te ko men. Of ik er langzamerhand niet genoeg van krijg? Ik begin het steeds leuker te vinden. Je ziet de kinderen opgroeien en op het laatst ga je ze een beetje als je eigen kinderen be schouwen". „IK kan iedereen aanraden iets in deze geest te gaan doen. Ik denk hierbij vooral aan de talrijke vrouwen, die in een of andere rubriek van een damesweekblad hun hart uitstorten, omdat ze graag iets anders om han den willen hebben dan alleen hun ei gen gezinnetje. Als ik zo iets lees denk ik altijdga dan eens iets voor de jeugd doen. Ilc heb zelf twee klei ne kinderen, dus er is thuis genoeg te doen". ,TOCH verlang ik iedere keer weer naar de eerstvolgende bijeenkomst. En wilt u weten waarom? Omdat hel zo afwisselend is. Thuis de kleintjes en hier op de club de groteren".

de Stem | 1969 | | pagina 3