Vroeger weeshuis Vlissingen gedoemd te verdwijnen Uitbreiding Hansweert West vergt nog tijd GUNSTIG RESULTAAT VAN SUIKER UNIE Rij schoolhouders beboet voor te hoge prijzen Zeen OOSTBURG HULST Rijl OOSTBURG - «&Ü4L Ir r r t - hst m mMW C.J.-paspoort ook geldig in Gent Raad Kruiningen Drie Zeeuwse LOM-scholen op één dag open es en waar VANDAAG MORGEN WAARDER. VOOR GROTE VERDIEN SI Babyfoons in toekomst buit' fm-omroeplan Diamanten pa in Hoofdplaat Zonn Axel nu ook voorstander regionaal woonwagen centrum weer DE STEM VAN WOENSDAG 30 APRIL 19Ó9 11$* !ÜTir f* iiT* f'. }'<UW ^hhhhhrü U wê tf A F SKfflf i p f. -* lil C- JU (Van onze correspondent) VLISSINGENHet voormalige weeshuis in Vlissingen aan de Bad huisstraat, daterend van rond de eeuwwisseling, zal binnen afzienbare tijd verdwijnijn. Het pensioenfonds voor het schildersbedrijf heeft plan nen om als beleggingsobject op die plaats een flatgebouw neer te zet ten, bestaande uit een openbare leeszaal op de begane grond en een veertigtal wooneenheden. De onderhandelingen tussen de gemeente en het pensioenfonds hier over zijn in een vergevorderd sta dium. Men hoopt dat dit jaar nog met de bouw gestart kan worden. Het voormalige weeshuis is in Vlis singen een zeer bekend gebouw (zie foto), te meer daar het velerlei be stemmingen heeft gekend. Momen- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de jonge ren in Zeeuwsch-Vlaanderen, voor zo ver zij in het bezit zijn van het cultureel jongerenpaspoort, zijn er interessante, nieuwe mogelijkheden geschapen doordat dit paspoort met ingang van 1 mei ook geldig is voor alle grote theaters en bioscopen in Gent, evenals voor diverse jazz. en andere clubs in de Belgische bloe menstad. Het CJP geeft de houders recht op soms aanzienlijke reducties op de toegangsprijzen voor diverse cultu rele evenementen. teel is het kappersmuseum er nog gevestigd. In de oorlog deed het o,a. dienst als politiebureau en ver blijf van de Ortskommandant. Ver der hebben in de loop vasn de tijd verschillende onderwijsinstellingen er gebruik van gemaakt. Ook diende het voor allerlei tentoonstellingen. shows en dergelijke. Het nieuwe ge bouw zal heel de hoek vullen van de Badhuisstraat tot aan de Hobein- steeg. Met het slopen van het oude statige gebouw zal men direct na de definitieve beslissing van het pensi oenfonds en de goedkeuring van de raad beginnen. KRUININGEN Op een vraag van de heer W. Pouwer CHU hoe het staat met de zo urgentereali- sering van het uitbreidingsplan Hansweert-West, kon burgemees ter A. Schipper mededelen, dat de uitvoering hiervan nog wel even op zich zal laten wachten. Het plan ligt thans ter nadere be studering hij de Provinciale Pla nologische Dienst. Een andere belangrijke medede ling van de voorzitter was dat reeds volgende week een begin zal worden gemaakt met de aanleg van een ex tra overstort te Hansweert, waar voor een bedrag van f 22.921,72 is gevoteerd. De huidige overstort blijkt niet over voldoende capaciteit te beschikken om bij hevige regen val het water uit de riolering te lo zen. De r.-k. lagere school te Hans weert kan rekenen op de benodigde gelden voor de inrichting van een handenarbeidlokaal. Dit voorstel ontmoette geen verzet. DEN HAAG (ANP) De Suiker Unie, waarin de vier Nederlandse suikercooperaties sinds 1966 samen werken, heeft aan het eind van het boekjaar 1 oktober 1967 30 septem ber 1968 een bedrag van f 9.690.000 aan de reserves toe kunnen voegen. Blijkens het jaarverslag gebeur de dit nadat aan leden en contrac tanten f 211.112.000 was uitbetaald DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Aeeiaoe ABONNEMENTSPRIJS- 1400 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,/5 p maand (excl. 5 cem incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Half tel 01140-3751 Klokstraat 1, Goes teL 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel 1)1158-1940 tel 1)1180-5550 REDACTIE ZEEI.AND: Chet Zeeuwse redactie A F Koopman (01180-74381 REDACTIE ZEEI1VVSCH VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866). J Rohesn 01140 2005 J. Robesin (01140-2005) en J. Drieskens (01140-3667). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-IHIIVELAND: mej. S. Maaskant (01100 5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th Klem (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur t Terneuzen, tel 01150 428) Th de Bakker Temeuzen tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel 31170-2893 C. Menu Goes. tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, teL 01155-1224 voor geleverde bieten, nadat voor vennootschapsbelasting f 19.459.000 was opzij gelegd en nadat een „ega lisatiereserve bietenprijzen" van f 4.000.000 was gevormd. Mocht in de jaren 1968 tot en met 1971 de pro- duktie het gegarandeerde eeg-quo- tum te boven gaan, dan zullen de daaruit voortvloeiende tegenvallende bietenprijzen met dat laatste nedrag worden ondervangen. In het jaarverslag steeg de binnen landse afzet van suiker uit eigen pro ductie van 380.191 tot 387.884 ton, ter wijl de afzet in klein verpakking zelfs met 15 procent toenam. Het moment waarop nagenoeg alle suiker door de consument in kleinverpakking zal worden afgenomen komt volgens het jaarverslag snel naderbij. Door de investeringen van de laat ste jaren bereikte de Suiker Unie reeds zeer aanzienlijke personeelsbe- sparingen, waardoor zij steeds dich ter komt bij de optimale situatie dat de fabrieken tijdens de campag ne geheel kunnen worden bediend door het vaste personeel. De financiële positie, aldus het ver slag, ontwikkelde zich in gunstige zin. Het laat zich aanzien dat het financiële resultaat over 1968-1969 niet onbevredigend zal zijn. In 1968 lag het Nederlandse suiker bietenareaal 13 procent boven dat van 1965. Voor Zeeland, was dit per centage 22. De totale Nederlandse witsuiker- produktie uit oogst 1967 bedroeg 694.950 ton, tegen 527.600 in 1966 en 547.600 in 1965. Voorjaarsreisje NCB Dd NCB heeft evenals voorgaande jaren vor haar leden weer een voorjaarsreisje georganiseerd. Dit jaar zullen de da mes op woensdag 7 mei een tocht maken naar Brussel. Daar brengt men een bezoek aan de Koninklijke serres op het domein van koning Boudewijn te Laken. Daarna zal het om zijn architectuur en wandtapijten bekende Stadhuis worden bezocht. De dames kunnen tenslotte kiezen uit een bezoek aan de internationale jaarbeurs of aan het Melipark op de Heinzelberg. Dit was wel het geval bij de post tot aanschaf van 170 leerlingensets in plaats van oude schoolbanken. De heer J. Griep (WD) vroeg zich af of vervanging hiervan noodzakelijk was na een zo kort tijdsbestek. De voorzitter antwoordde, dat de ver vanging mede plaats vindt op ad vies van de schoolarts. Ook bij de andere scholen zal vervanging met tertijd dienen plaats te vinden. Voorts zal de hoofdenkamer van de ze school opnieuw worden ingericht. Met het geheel gaat een bedrag van f 15.960,56 gepaard. De bestaande hoofdenkamer in de o.l. school vol doet niet meer aan de eisen en wordt verbouwd. Kosten f 30.200. Bij de gemeentelijke tennisbanen komt een behoorlijk geoutilleerd kleedge bouw te staan. Het lokaal is uitge voerd in brandwerende constructie en bevat een berging, keuken, kleed gelegenheid met douche voor dames en identiek voor heren. Totale kos ten f 25.000. Er zal onderzocht wor den of het voor dezelfde prijs wel licht in steen gemetseld kan wor den. Gemeentewerken heeft een plan ter verbetering van de gehele ac commodatie op het gemeentelijk sportterrein nagenoeg rond en is thans bezig met een raming der kosten. In de kosten verbonden aan het vervoer van Hansweert naar het zwembad Den Inkel te Kruiningen zal door de gemeente geparticipeerd worden en wel voor f 0,45 per leer ling. De ouders zullen dan voor f 0,50 per kind dienen bij te dragen. De zangvereniging „Crescendo" krijgt een subsidie van 50 procent in het tekort van het operetteconcert, hetgeen neerkomt op f 672,50 voor rekening van de gemeente. Voor de viering van koninginnedag werd een bedrag van f 2,50 per leerling uitge trokken. Te Kruiningen komt een nieuwe kleuterschool in het bestemmings plan de Knol. De schooi zal omvat ten twee speelwerklokalen, een leid sterkamer, hal-garderobe, toiletten en leermiddelenberging. Totale kos ten f 275.646,72. Verder zullen aan de Boomdijk te Hansweert 4 nieuwe premiewoningen worden gebouwd. Voor een straatje om deze woningen te kunnen berei ken werd een bedrag van f 8624 ge voteerd .De heer C. Slabbekoorn, (PvdA) vroeg de gemeente met spoed aan te dringen op een ver keerstechnisch juiste oplossing voor de traverse R.W.58 Zanddijk. De voorzitter deelde mede dat er ten aanzien van dit verzoek juist van de zijde der gemeente een rappel is uit gegaan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 14 mei wor den er drie scholen, die in het jongste verleden zijn opgericht door de stich ting „Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden in de provincie Zee land", geopend. Deze scholen staan respectievelijk' in Terneuzen, Goes en Middelburg.' In de ochtend van 14 mei wordt de Terneuzense school officieel in ge bruik genomen. Daarna volgt (tegen twee uur) de school in Goes en ten slotte (rond drie uur) wordt de Mid delburgse „LOM"-school geopend. De echtgenote van de commissaris der koningin, mevr. K. van Aartsen-Stap zal telkens de openingsceremonie verrichten. Van onze adverteerders ROTISSERIE SCALDIS BRESKENS Door wethouder P. Zegers uit Breskens is officieel ge opend Rotisserie Scaldis aan de Bou levard. In zijn openingswoord zei hij dat de familie Scherbeijn als van ouds bekend staat en zeer vooruit strevend is. Reeds die ouders van de thans in die zaak zittende Scherbeijm hadden een eethuis in de gemeente. Tevoren had de eigenaar J. Scher- beijn de genodigde familie, kennis sen, aannemers en leveranciers wel kom geheten. Dc rotisserie is gespe cialiseerd en zal van allerlei eetwa ren, zoals frites, sla en gebraden haantjes verkopen. Het geheel ver bouwde winkelpand geeft een fris en keurig aanzicht. Na de opening dankte de beheerder B. Verhulst voor de belangstelling bij deze ope ning ondervonden. Kloetinge Nationale herdenking Kloetinge zal 3 mei de nationale herdenking houden met een stille tocht waaraan diverse afgevaardigden van de plaat selijke verenigingen zullen deelne men. Bij het monument op de be graafplaats zullen twee minuten stilte in acht worden genomen. Inzameling Op initiatief van de voetbalvereniging Kloetinge is een geslaagde inzameling gehouden voor de muziekvereniging „Excelsior" die daardoor in staat wordt gesteld bin nenkort in nieuwe uniformen te ver schijnen. Door een subsidie van het gemeentebestuur zal „Excelsior" dat op het nationale concours in Arnhem landskampioen werd tevens in staat zijn deel te nemen aan het grote con cours in Londen in de Royal Albert Hall. dat In oktober wordt gehouden. Rilland Plattelandsvrouwen In het dorps huis Luctor et Emergo komen de plattelandsvrouwen bijeen voor haar maandelijkse vergadering. Deze keer was als gaste aanwezig mevrouw I. - B. Woutersen-ten Have, lid van de Internationale commissie. Mevrouw "Woutersen vertelde in het bijzonder over de uitwisseling van jongeren met Engeland. In de pauze stelde mevrouw Oostermeier uit Bergen op Zoom enkele bijzondere kunstige handwerken ten toon. Na de pauze werd in discussiegroepen het pro-' gramma opgesteld voor de volgende j maanden Groede Raadsvergadering Aan de dorps- vereniging heeft de gemeenteraad een subsidie toegekend voor het or ganiseren van kinderspelen op ko ninginnedag. Het bedrag zal in hoofd zaak bestemd zijn voor de aanschaf van prijsjes en traktaties voor de kinderen. De rekening-courant met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten zal behoudens goedkeuring van G.S. verhoogd worden van f 150.000,- tot f 200.000,-. Deze verhoging is nood zakelijk voor de uitvoering van enke le kapitaalswerken. De raad ging akkoord met de voorgestelde ver hoging van G.S. van de wethouders salarissen. Het zal nu f 2.148,- per jaar worden. Tevens werd machti ging verleend om de wethouderswed- de aan de trend-beweging aan te pas sen. Graauw Raiffeisen'iank In het gemeen schapshuis werd de jaarlijkse verga dering van de Raiffeisenbank gehou den. Óp deze vergadering werd her kozen als lid van het bestuur de heer E. P. Verstraaten en als lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer J. A. Willems. De heer J. J. Kips gaf als direc teur van d>e bank het jaaroverzicht van 1968. Het aantal leden is t.o.v. 1967 gestegen en bedraagt thans 264. Het aantal voorschotnemers is van 66 in 1967 naar 88 in 1968 gestegen. Ook het aantal rekening-couranthou ders is toegenomen en wel van 173 in 1967 tot 223 in 1968. Het aantal spaarreken' n steeg van 1298 in 1967 tot 1412 in 1968. Het balanstotaal 1967 bedroeg f 5.447.797,06; in 1968 f 6.039.174,25. Eindcijfer jaarrekening 1967 was f 16.005.987.27 en in '68 f 18.863.150,59 Het aamtal dagboekposten steeg van 28.781 in 1967 tot 35.853 in 1968. De wijziging van statuten en huis houdelijk reglement konden niet in stemming worden gebracht, aange zien het daarvoor vereiste aantal le den te weten driekwart van alle leden niet aanwezig was. Hiervoor zal op zaterdag 17 mei een nieuwe vergadering worden gehouden in het Gemeenschapshuis te Graauw om vijf uur. NKV De plaatselijke Centrale Hulst van het NKV viert zaterdag a.s. het Feest van de Arbeid in het St.-Aloysiuspatronaat. Aanvang te j 19.30 uur. Zoals gebruikelijk zullen ook nu weer enkele jubilarissen worden gehuldigd. Prijsschieting In café de Vee handel bij de heer S. Blommaert werd e enprijsschieting gehouden op de liggende wip. Er namen 40 schut ters deel. De uitslag is als volgt: de hoogvogel werd geschoten door J. v. d. Bergen te Clinge; de eerste zijvogel was voor J. Schelfhout te Stoppeldijk; de tweede zijvogel voor G. Poppe -te Sint .Jansteen. Hengstdijk Prijsschieting In café Eug. de Kort werd een prijsschieting gehou (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, heeft dinsdag twee auto rijschoolhouders wegens het overtre den van de prijzenbeschikking tot geldboeten veroordeeld. Beiden werd ten laste gelegd dit jaar verder boven hun „historische" tarieven van vorig jaar 1 oktober te zijn uitgegaan dan was toegestaan. De zaken tegen drie ondernemers in het horecabedrijf, die zich eveneens moesten verantwoorden voor te ver gaande prijsverhogingen werden aan gehouden, omdat een van hen G. van V. uit Vlissingen een bezwaar tegen zijn dagvaarding had ingediend. Dit bezwaar zal nu eerst in behandeling worden genomen door de raadskamer van de arrondissementsrechtbank te Middelburg. Van V. stelde daarin, dat de prijzen beschikking beteugeling van de prijsverhogingen na de invoering van de BTW onverbindend was voor het horecabedrijf, omdat de beschik king niet voorzien was van de hand tekeningen van alle ministers, die het aangaat. Zo miste de heer Van V. o.m. de handtekeningen van de mi nister vsan Landbouw en Visserij en van Justitie. Nu zal eerst de raadskamer van de arrondissementsrechtbank te Mid delburg de dagvaarding op zijn juist heid bezien. Wordt Van V. strafbaar geacht, dan zal het in deze en de twee andere zaken toch tot een openbare zitting komen. In afwachting van de uitspraak van de raadskamer besloot mr. van Em pel n.l. ook de zaken tegen H. van C. uiit Veere en E. W. uit Hulst aan te houden. De autorijschoolhouder P. P. uit Goes werd ten laste gelegd de lesgel den voor zowel de praktische als de theoretische onderrichten in februari van dit jaar te veel te hebben ver hoogd. P. voerde te zijner verdedi ging aan, vorig jaar de tarieven niet te hebben verhoogd, ofschoon dat toen wel was toegestaan. Volgens een berekening had hij voor een uur les in een personenauto zestig cent en dito in een vrachtauto een gulden te veel gevraagd. P. verzekerde zijn prij zen per 1 mei weer te zullen verlagen. Officier van justitie, mr. H. Sprey, betoogde, dat P. reeds vorig jaar te hoog had gezeten met zijn prijzen. Mr. Sprey vorderde voor de overschrij ding van de tarieven voor praktische rijles een boete van vierhonderd gul den, waarvan tweehonderd gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en voor de te dure theore tische lessen een boete van tweehon derd gulden waarvan honderd gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. Van Empel strafte conform. De rijschoolhouder J. P. uit Goes bleek voor een uur rijles 1,10 te veel te hebben gevraagd. Ook hij werd conform de eis van de officier veroordeeld tot een boete van vier honderd gulden, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. den op de liggende wip. Er namen 35 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door J. de Kort te Groenendijk; de eerste zijvogel door P. Schelfhout te Lams- waardie; de tweede zijvogel was voor P. Roelands te Lamswaarde. Huldiging kampioenen In hotel De Windt vond de huldiging plaats van de kampioenen van de biljart- titel W. Z.-IHaanderen. Voor de der de maal in successie reikte voorzit ter Barend le Roy de trofee uit aan A. v.d. Gazelle. Ook de kampioen der 2e klassë ontving een fraaie standaard. De poedelprijs, bestaande uit zwarte bril met een glas, was voor C. Moerman. Het geheel werd besloten met een prettige feestavond. Een onderlinge wedstrijd met han dicap werd gewonnen door J. v.d. Broecke-P.H. Wage. 2. II. Verbuyt- L. de Sutter. 3. A. v.d. Gazelle-W. v.d. Noorde. St.-Jansfeen Schieting en vogelvlucht Ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin zal de duiven Mij De Zwaluw op woensdag 30 april speci ale duiven vluchten organiseren waarvoor extra prijzen worden be- beschikbaar gesteld. Tevens geeft de schuttersvereniging „Elk op zijn Toer" een extra prijsschieting. Sehoondijke Dodenherdenking Evenals vori ge jar on zal ook dit jaar een inter kerkelijke dodenherdenking en bid stond voor de vrede worden gehou den in de Ned. Herv. kerk te Sehoon dijke. Deze samenkomst, die offi cieel uitgaat van die drie Schoondijk- se kerkelijke gemeenten, begint om half acht 's avonds op de dag van de dodenherdenking, zondag 4 mei. Voorgangers zijn de heer A. Arendse namens de gereformeerde kerk, ds. P. A. L. Brinkman, namens de her vormde gemeente en pastoor F. Kul, namens de r.-k. parochie. Het orgel wordt bespeeld door Arie Karreman uit Oostburg, organist van de Nederlands hervormde kerk te Sehoondijke. De li ;ie bestaat alleen uit gebeden, kerl'. deren, bij bel-lezingen, stille dodenherdenking orgelspel, klokkegelui, enz. Toespra ken worden niet gehouden. Van de ze liturgie worden voor de dienst stencils uitgereikt. Na afloop is er een collecte voor de stichting 1940- 1945. Vogelwaarde Jubileum R. Duerinck Op don derdag 1 mei viert de heer R. Due rinck zijn zilveren ambtsjubileum in dienst van de gemeente Vogelwaar de. Tijdens een bijeenkomst van bur gemeester en wethouders en het ge- meentepersoneel op donderdagavond zal dit feit feestelijk worden her dacht. De heer Duerinck was destijds de enige, man bij de dienst van ge meentewerken. Hij verrichtte daarbij ook nog bodediensten. Het manusje- van-alles van voorheen is thans voor man bjj de technische dienst. De ju bilaris geniet alle achting van de ge^ meenschap, hetgeen op zijn feestd meenschap, hetgeen op zijn feestdag nog wel eens onderstreept zal wor den. Westdorpe Feestprogramma Het plaatse lijk feestcomité heeft ter gelegenheid van koninginnedag weer een aan trekkelijk programma samengesteld. Het programma begint met een eu charistieviering in de parochiekerk om 8.30 uur. Om 9.30 uur worden de kinderen van de kleuterschool ge trakteerd in de St.-Theresiaschool. Om 10.00 uur is er in het Vereni gingsgebouw Concordia een groot kinderbal (verkleed) met traktatie. Tussen 9.00 en 10.00 uur inschrijving in het Oudt Raedhuys voor de jaar lijkse stei-rit. 's Middags om 14.00 uur wordt in de nieuwe wijk een wedstrijd snelwandelen gehouden voor verschillende leeftijdsgroepen. Om 15.00 uur volgt een muzikale rondwandeling door het dorp door de muziekvereniging Eikels Worden Bo men. Tijdens het Oranjebal in het Oudt Raedhuys, dat om 20.00 uur begint wordt om 21.30 uur Miss Westdorpe gekozen, die na de ker- miskoers in juli de palm zal uitrei ken aan de winnaar. In café Cen traal wordt 's middags om drie uur een gaaibo-lling gehouden en bij M. Pluym is er een handboogschieting op de liggende wip, eveneens om 15.00 uur. TONEEL, FILM, CONCERT E(iJ OOSTBURG Ledel 20 uur Het wonder van de liefde 18 jij MIDDELBURG Zuiderbaken 16.30 uur Jeugdfilm ANTWERPEN Rex: 10, 12.15, 15.10, 18.05 en 211 De vallei van het geluk a.l. Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en I 21.30 uur De ontrouwe vrouw Ijl Vendome 12, 14.30, 16.50, 19.10 d 21.30 uur La prisonnière 18 jj] Astrid 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u| Die duivelse rakkers a.l. Ambassades 12, 14, 16. 18, 20 t 22 uur De medeplichtigen, 18 Rubens 14, 17.15 en 20.30 uur Funny girl 14 jaar GENT Century: Geschikt voor de dien] a.i. Savoy: De gendarme gaat trouws] a.i. Capitole: Funny girl 14 jaar Plaza: Rosemary's baby 18 jaar I ST. NIKLAAS Scala: Het jungle-boek a.l. Century: Romeo en Julia 14 ja» Select: Een man voor Ivy 14 jaj TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal: „Multipels en objektej Rijksarchief: „De Dordtse Synoisf DIVERSEN HULST P. Leeraert-Nijs 15 uur Schieting ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schieting KOEWACHT A. de Kind 15 uur Schieting A. de Schepper 13.30 uur Schiet ing MIDDELBURG-ZUID Sam. Rademacherstraat 13.30 Vierkamp Rentmeesterlaan e.o. 10.30 uur Kinderspelen ST.-JANSTEEN E. Ottjes 15.30 uur Schieting LAMSWAARDE R. Heijens 15 uur Schieting STUIVENBERGH C. de Kind 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE J. de Waal 15 uur Schieting AXEL Rood Kapje 9.20 en 10.30 uur Poppentheater met „Het geheir, zinnige pak" Staande Wip 15 uur Schieting WESTDORPE Concordia 10 uur Kinderbal Nieuwe Wijk 14 uur Snelwandel Café Centraal 15 uur Gaaibollin M. Pluym 15 uur Schieting Oudt Raedhuys 9.30 uur Seriekaarting 20 uur Oranjebal met verkieziii Miss Westdorpe STOPPELDIJK Kerkplein 20 uur Optreden dansgroep Hava Naguili GOES Prins van Oranje 19.30 uur Peter and the Rising Four TONEEL, FILM, CONCERT ENI MIDDELBURG Schouwburg 20 uur NRT met „Nu" ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. Ned. Kameropera 20.30 uur La Vera Constanza GENT Bioscopen: Als onder vandaag. ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag DIVERSEN GOES Jack's bar 20.30 uur Discussie-avond Zeeuwse S.J. BRESKENS Gemeentehuis 14.30 uur Buitengewone raadsvergadering 19—21 uur Afscheidsreceptie burgemeester KOEWACHT P. van Steen 15 uur Schieting Opg. voor deze rubriek: tel. 01111 7438 of Postbus 116 in Middelhui! Morgen, donderdag 1 mei: Se gen op Zoom: 3.05 en 15.29 uur; Mi- de-Drimmelen 5.37 en 18.15 u.; Ha»- weert: 2.12 en 14.37 uur; Terneuzffi 1.40 en 14.02 uur; Vlissingen 1.0®61 13.30 uur; Wemeldinge: 2.53 en 151' uur. DEN HAAG (ANP) Minis J. A. Bakker van Verkeer en staat is bereid, wanneer een reële behoefte mocht te doen onderzoeken of voor bruik van zgn. draadloze ba buiten de fm-omroepband m heden kunnen worden gevon Minister Bakker heeft dit woord op vragen van het Eer merlid ir. Raedts (KVP), di< weten welke reële bezwaren tegen deze apparaten heeft. Het aanleggen en gebruiki toestellen die draadloos wer ingevolge de telegraaf- en U wet 1904 zonder machtiging minister verboden. (Van een onzer verslagges HOOFDPLAAT Gistere het echtpaar J. B. Roegies - queur te Hoofdplaat zestig ja trouwd. Na de mis in de H.E kerk te hebben bijgewoond we diamanten echtpaar op een re hartelijk gehuldigd. Onder d- die hun gelukwensen kwamei bieden was ook de waarnemen gemeester de heer J. Eekhoi heer Roegies is kantoorhoude weest van de PTT in Hoof De plaatselijke bevolking hee zestig-jarige huwelijk niet oi mergt voorbij laten gaan. Dat uit de vele geschenken die d< en mevrouw Roegies werden boden. (Van een onzer verslaggever AXEL Met een kleine rest heeft de Axelse gemeenteraad d Meenschappelijke regeling tot i 'ing en exploitatie van een regii woonwagencentrum in Zeeuv Vlaanderen aangenomen. Axel laatste gemeente die de reg woest goedkeuren. Be raad amendeerde het vo< door te bepalen dat zij zelf een tegenwoordiger wilde aanwijze het regionaal bestuur van de t ting. Be heer Oggel (G.P.V.) stelde onder de vaste kern van de u wagenbewoners een onderzoek stellen naar de vraag in welke p oe woonwagenbewoners het willen wonen. Burgemeester M. K. van Dijkt loofde de suggestie van de heer gel door te geven aan de stichtii Vooruitzichten donderdag en dag, opgesteld het KNMI op dag om 18.00 zonnig, stijging temperatuur e ter kans op eei gen- of onweer Weersvooruitzichten in cijfers "Wddeld over Nederland. Voor JWuag: aantal uren zon: 7 of n 5®. temp.: 1 tot 5 graden onder "W®!- Max. temp.: van ongeveer jOoal tot 4 graden boven norr "•sus op een droge periode van 'wis 12 uur: 95 procent. Kan: geheel droog etmaal: 80 pro< Voor vrijdag: aantal uren zon: ïïeeri Min. temp.: omstreeks norn 'h*- temp.: 3 of meer graden b< Wwiaal. Kans op een droge per JW minstens 12 uur: 90 procent. 1 ce (6n Seheel droog etmaal: 60

de Stem | 1969 | | pagina 2