Favoriet Zasda uit Ward Seis: snelste de massasprint m Zaak Karstens aanhangig gemaakt SPORTHAL GOES HEFT NIET ALLE ZORGEN OP Gymlokalen tekort Toto met Toto 38 amateur voetbal J Titel voor Terhole in eerste klas KNAU tegen IAAF-plan 1 $1311111 TULPENRALLYE lï NI Volleybal Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. betadine jodium X X Leeds kampioen Feestprogramma op ..Meieveld" DE STEM VAN WOENSDAG 30 APRIL 1969 r i;S| ANNECY (ANP) Dinsdag in de loop van de middag hebben 58 deel nemers aan de He internationale tulpenrallye zich gemeld aan de con trole van Annecy, ten zuiden van Grenoble. De Belgisch-Franse Daf- equipe Philippe Toussaint-Luc Augier moest kort voor dit keerpunt van de sterrit de strijd staken. Het aantal uitvallers bedroeg op dat moment 28. De rijders hadden in Annecy - 1490 van de 3485 te rijden kilometers wa ren toen afgelegd - een rust van ruim negen uur. Dinsdagavond vertrok de Britse Ferrari-equipe Stanley Palmer- Kodney Spokes als eerste voor de te rugreis naar Rotterdam, dat donder dagmorgen wordt bereikt. Verwacht wordt dat in de „nacht der Schruk- kiragen", om in rallyej argon te spre ken, de wedstrijd in feite zal worden beslist. Volgens officieuze berekeningen voert bij de rust in Annecy de fa- trieks-Ford Escort Twin Cam van ie Stapelaere het algemeen klasse ment en de rangschikking van de tourwagens aan met 182 strafpunten. In de even speciale etappes verloor de Belg 171 seconden. Voorts kwam hij in totaal elf seconden te laat bij enkele tijdcontroles. Rob Slotemaker was in de etappes, die met een hoger gemiddelde moesten worden gereden, nauwlijks minder snel. Hij over schreed de tijdlimiet met slechts 177 seconden. Het kiezen van een foute route bij Cornimont kostte hem in ie rallyenacht echter no-g eens 174 se conden, zodat hij 351 strafpunten heeft. Kees van Grieken die met Bob de Jong in een Alfa Romeo 1750 SV uit komt, staat eerste bij de grand touris- mo's. De Belgische damesequipe „Christine-Gaby Arendt, nog de eni- kandidate voor de coupe des dames die de tocht eveneens met een Alfa Romeo rijdt, staat tweede. Nog voor de grote slag in het Franse bergland rond Annecy was geleverd, had het deelnemersveld een flinke klap ge had. Tot de uitvallers behoorde de fa voriete Poolse fabrieksrijder Sobies- lav Zasada, wiens oranje Porsche 911S de controle bij de Ballon d'Al sace niet bereikte. Van het Neder landse contingent, maandagmorgen in Rotterdam 41 wagens sterk, hebben 13 teams hun rallye-avontuur moeten beëindigen. Een trieste rit werd het voor de kleinste tourwagens, waarvan een ge hele klasse werd uitgeschakeld door- de gemiddelden onmogelijk be reikbaar waren. Onder barre om standigheden was de Bredanaar Paul Docter, die met Ad van Dongen in een Honda N 600 reed, de laatste wa- die stand hield. Bij het krieken van de dag schakelde tijdsoverschrij ding ook deze equipe uit. Slechts voor de organisators was er een winstpunt: de eliminatie van de mini-klasse scheelt hen ruim 1500 gulden aan prijzengeld. De tot nu toe uitgevallen Neder landse equipes zijn: Ad Haans-Marcel Verbunt, Datsum Sports 2000; Jack Stoof-Loek Bloemers, BMW 2500; Leo Smit-Gerard Smit, BMW 2002 TI Frans van Rooyen-Han van der Horst Volvo 133 GT; Michel Coenen-Wim Coenen, Ford Mus-tang; Harry Bier- man-Sid Brandsma, Alfa Romeo 1600 Super; John Meidendahl-Jooks Klein Alfa Romeo 1600 Super; Ed van Lent- Peter Bastiaans, Ford Cortina; Jan Konink-Bert Muller, Porsche 912; ffim Luijbrechts-Kees Luijbrechts, Daf 55; Ton Brandsma-Hans Vervoort Sunbeam Imp. Sport; Herman Veder- Huub Pellikaan, Steyr Puch 650 TR; Ad van Dongen-Paul Docter, Honda !f 600. '1 M De Belg Ward Seis won in Almansa de zesde etappe van de Ronde van Spanje. De rit werd na 231 kilometer in een massasprint beslist. ALMANSA (ANP) De zesde etappe in de Ronde van Spanje, een rit over 231 kilometer van Alcazar de San Juan naar Almansa, heeft op nieuw een Belgische zege - Seis - op geleverd. De eerste 100 kilometer werden met een compleet rennersveld afgelegd. Pas na 106 kilometer werd de eerste vluchtpoging ondernomen. Bij deze demarrage waren geen Ne derlanders betrokken. Dat was wel het geval bij een andere ontsnapping. Rini Wagtmans probeerde met de Spanjaarden Balague, Lopez Carril en Lopez Rodriquez, de Italiaan Tamiaz- zo en de Fransman Leto-rt aan de hoofdmacht te ontsnappen. Na een ZAAMSLAG De volleybalploeg van Terhole is afdelingskampioen van de eerste klasse heren geworden door een overwinning met 30 (15-10, 17-15, 15-10) op Scheldesport. i De wedstrijd, die veel publiek trok, had vooral in de tweede set een j spannend verloop. Scheldesport, dat' Frederikse miste en twee geblesseer de spelers in zijn gelederen telde, slaagde er toen lange tijd in de aan- valskracht van Terhole te beteugo len. Bij 1312 in het voordeel van Scheldesport nam Terhole zijn twee de time out om de rust in de ploeg te herstellen. Bij 1615 voor Ter hole pastte Scheldesport een ver keerde spelerswisseling toe, hetgeen de set kostte. De derde set was een getrouwe kopie van de eerste, waar in Terhole met goed smashen had gedomineerd. Terhole zal op 10 mei deelnemen aan de promotiewedstrijden voor een plaats in de overgangsklasse. De an dere gegadigden voor dit plaats zijn Walcheren, Grevelingen, Leiden, Tilburg, Eindhoven en Breda. tiental kilometers werden de vluch ters ingehaald door een ander groepje met onder andere Richard Buckaki. Tegen het einide van de rit kwam het hele peloton weer bijeen en het pleit moest in een massasprint beslecht worden. Ward Se-ls won vóór Lopez Rodriquez (Sp.) en Raymond Steeg- mans. De laatste bleef leider in het al gemeen klassement. Evert Dolman werd zesde en Harm Ottenbros ne gende. In de algemene rangschikking blijft Rini Wagtmans tiende met een achterstand van 32 seconden op Steegmans. Dolman is 16e op 47 se conden. 1 Seis (Belg.) 231 km in 5 uur 26 min. 7 sec. 2 Rodriquez (Su.) 3 Steeg mans (Belg.) 4 Wright (G.B.) 5 Neu- landt (Belg.) 6 Dolman 7 De Geest (Belg.) 8 Momene (Sp.) 9 Ottenbros 10 Schleck (Lux.). Vervolgens vrijwel het hele peloton in dezelfde tijd als Seis met uitzonde ring van onder andere: 86 Buckaki 5 uur 26 min. 30 sec. 87 Van Katwijk z.t. Het algemeen klassement na de (ADVERTENTIE) (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Voor de president van de Bredase rechtbank is dinsdag door ie wielrenner Gerben Karstens een procedure, via een dagvaarding op ver korte termijn, aanhangig gemaakt contra de uitgeversmaatschappij De Vrij buiter te Tilburg, die Sport Express het licht doet zien. Gerben Kartstens roept daarin de uitgeversmaatschappij ter verantwoor ding naar aanleiding van een zijn inziens beledigend artikel, waarin zijn goede laam en faam wordt aangetast. Hij vraagt aan de president dat Sport Express ;kh in de toekomst zal onthouden van dergelijke kwalijke publikaties ten aanzien van zijn persoon, een eis, die hij kracht wenst bij te zetten doordat lij de rechtbank verzoekt de betreffende uitgeversmaatschappij te veroorde len tot een dwangsom van f 1000.voor iedere keer dat De Vrijbuiter het 'erbod van de rechtbank zal overtreden. Bovendien vraagt Gerben Karstens de president van de rechtbank de ge laagde te veroordelen tot publikatie van het vonnis op de voorpagina van >port Express met een dwangsom van f 1000.voor iedere dag, dat hieraan 'een gevolg wordt gegeven. j De wielrenner, die wordt bijgestaan door mr. P. Lap uit Bergen op Zoom, s tot deze procedure overgegaan naar aanleiding van een artikel, waarin o.m. leschreven werd dat Gerben Karstens geruime tijd in een psychiatrische in- ichting heeft doorgebracht door het overmatig gebruik van doping. Mr. G. Mannaerts uit Tilburg, die de zaken behartigt voor de Uitgevers maatschappij De Vrijbuiter te Tilburg, heeft gistermorgen bij het aanhangig haken van de zaak onmiddellijk veertien dagen voor conclusie van antwoord jievraagd, hetgeen hem door de president van de Bredase rechtbank is ver leend. Daarna zal de president de datum van de pleidooien in deze zaak vast- ftellen. zesde etappe is als volgt: 1 Steegmans (Belg.) 26.25.29 2 Wright (G.B.) op 2 sec. 3 Echevarria (Sp.) op 9 sec. 4 Miehellotto (It.) op 12 sec. 5 Pimgeon (Fr.) op 19 sec. 6 Marine (Sp.) op 23 sec. 7 Bellone (Fr.) z.t. 8 Linares (Sp.) op 25 sec. 9 San Miguel (Sp.) op 27 sec. 10 Wagtmans (Ned.) op 32 sec. 16 Dolman (Ned.) op 47 sec. 29 Cees Haast op 1 min. 28 sec. 33 Jan van Katwijk op 1.31 35 Harm Otten bros op 1.46 47 Henk Nijdam op 2.38 64 Huub Zilverberg op 4.54 74 Richard Buckaki (die gisteren 3 straf minuten kreeg voor stayeren achter een volg- wagen) op 7.19. RONNIE DE JONGE uit Vlissingen en Nelis Rolkven uit Breskens stop. pen met wielrennen. De twee jonge Zeeuwen moeiten <ia/t doen op dok tersadvies. JOOP ZOETEMELK is nog steeds eerste in hst klassement yam het circuit des mines. In de vierde en vjjfde etappe, op één dag verreden, finishte hü respectievelijk als derde en vijfde. Zoetemelk heeft een voor. sprong vain tien seeomdien op de Ne derlander Mathijs de Koning. JAN VAN STEEN, voorzitter van „Theo Middelkamp", signaleerde in hotel Centraal te Goes „een nieuw po-sitief pumt in het beleid van de vereniging". Hij deed dat bij gele genheid van het overhandigen van een aantal trainingspakken dat be schikbaar was gesteld door een zes tal sponsors. Negentien renners, de meesten afkomstig uit Zuid-Noord- Bevelanid en Walcheren, werden op die manier geholpen. Adriaiam de Schipper zei in een toespraak o.m. te hopen dat eenzelfde initiatief ook binnenkort in Zeeuwsch-Vlaanderen genomen wordt RINUS REMIJN uit Kwaidendiamme heeft bij het bestuur van zijn vereni ging „Theo Middelkamp" een idee gelanceerd dat dankbaar is overgeno men. Remijms plain bestond uit het opzetten van een clubblad. Dait gaat binnenkort gebeuren. Het tijdschrift zal verschijnen onder de naam „Sa men Sterk". FEDOR DEN HERTOG is gisteren de eerste plaats in de algemene rang schikking van de Ronde van België voor amateurs kwijt geraakt. De Belg Staf van Roelsbroek, die de derde etappe, een rit over 158 kilometer van Arendonk naar Berlare, in 3 uur 44 seconden won, nam de leiderstrui van hem over. De klassering van de Nederlanders in de derde etappe: 28 op 1.04 Jan Aling, 32 op 1.08 Piet Hoekstra, 37 Fedor den Hertog, 40 Harry Jansen, 50 Jan Spetgens, 88 op 5.12 Theo van der Leeuw. In het algemeen klassement nemen de Nederlanders de volgende plaat sen in: 3 op 28 Fedor den Hertog, 23 op 1.11 Jan Aling, 36 op 1.51 Jan Spetgens, 40 Piet Hoekstra, 42 op 2.04 Harry Jansen, 87 op 5.42 Theo van der Leeuw. (Van onze sportredactie) BREDA Doordat er slechts enkele wedstrijden in het betaalde voetbal worden gespeeld, bevat sporttoto 38 van het komende weekeinde louter ontmoetingen uit de diverse eerste klassen van het amateur-voetbal. Het Amsterdamse AFC heeft zich zondag reeds verzekerd van de titel in de eerste klasse A. Hoe wel er voor de hoofdstedelingen niets meer op het spel staat, zullen zij tegen DCG, dat op tweede plaats volgt met een achterstand van zes punten, toch het uiterste doen om te winnen. Dit top-duel kan immers als een prestigeslag worden aangemerkt. Stormvogels kan zich in zijn laatste wedstrijd nog in veiligheid brengen door een overwinning op het het reeds gedegradeerde BVC. Dan moeten echter zowel Zilver meeuwen als Alkmaarse Boys een veer laten. Ofschoon Stormvogels de kans dus niet meer in eigen hand heeft, zal het in ieder geval de mogelijkheid tot redding open laten door twee punten te verove ren. Theoretisch komen EBOH en Olympia nog in aanmerking voor degradatie uit de eerste klasse B. Het is echter niet aannemelijk dat alle drie ploegen, die een punt minder hebben winnen of gelijk spelen. Indien EBOH en Olympia beide met een draw tevreden zijn, is behoud van het eerste klasser- schap voor deze teams dus vrij ze ker. CVV, tweede achter kampioen De Musschen zal een kleine zege op Roodenburg behalen. De Rotter dammers hebben tegen Neptunus hun vorm duidelijk bewezen met een 6-0 overwinning. Neptunus zal de smadelijke ne derlaag tegen CW willen uitwis sen in het duel tegen het In de degradatie-zone verkerende Over maas. Gezien het terreinvoordeel moet dat kunnen lukken. Alcides is verplicht de twee punten thuis te houden in de wed- AFC-DCG BVC-Stormv. EBOH-Olympia Roodenb.-CW Neptunus-Overm. Alcides-Assen Muntend.-Leeuw. Vosta-Rheden Vict. B.-Rietvogels TOP-TSC RKC-Conc. SVD. Caesar-RIOS '31 Roermond-Irene strijd tegen SC Assen, wil het zijn aanspraken op de tittel in de eer ste klasse C behouden. De hechte verdediging van de MeppeleTploeg in aanmerldnig genomen, moet een nipte overwinning mogelijk zijn. Muntendam en Leeuwarden ver schillen weinig in kracht, zodat een puntenverdeling in de lijn der verwachtingen ligt. Vosta vecht tegen Bheden voor een van zijn laatste kansen op een voortgezet verblijf in de eerste klasse D. Gezien de moeilijk te passeren verdediging van Rheden een zware opgave. Rietvogels is normaal gesproken zeker van twee punten tegen Victoria Boys. Hetzelfde geldt voor TSC in het duel tegen TOP, te meer daar TSC voor eigen publiek speelt. In deze klasse (1 E) is RKC, nog in ge vaar, kansloos tegen Concordia SVD. Caesar is gesterkt door het ge lijkspel (0-0) tegen MKC. Het heeft tegen RIOS '31 de kans het punten totaal te vergroten. Roermond kan het zich niet ver oorloven een misstap tegen SC Irene te begaan, omdat Voerendaal de leider in de klasse F op slechts een punt volgt. De recente resul taten wijzen op een zege voor Roermond, dat thuis speelt. BEL6R u0r5telt oh los teh0/1 £11 en tlfic Gilles slrrtde deur dicht (ADVERTENTIE) DEN HAAG, (ANP) De Inter, nationale Amateur Atletiek Federa tie (IAAF) zal in een bijeenkomst die zaterdag en zondag in Londen wordt gehouden, een beslissing ne men over het zogenaamde „witte"- schoenenplan. De IAAF die al jaren lang geconfronteerd wordt met de strijd van de sportschoenenfabrikan- ten om de gunst van de topatleten, wil hieraan een einde maken. Het bestuur van de IAAF denkt het „kwaad" te kunnen aanpakken door de atleten te verbieden op interna tionale wedstrijden schoeisel te dra gen waaraan de fabrikant herken baar is. Op Internationale toernooi en zouden de deelnemers alleen de zogenaamde witte of neutrale schoen mogen dragen. Behalve van de zijde van de fa brikanten, die toen dit plan in de openbaarheid kwam onmiddellijk het weggeven van schoenen staak ten, is er ook verzet gerezen bij de nationale bonden. Ook de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie staat afwijzend tegen over het IAAF-plan. Het bestuur van de KNAU is van mening dat het financieel tegen elkaar opbieden van de sportschoenenfabrikanten door middel van steekpenningen een kwalijke zaak is. Het uitbannen van normale zakelijke belangstelling van sportschoenenfabrikanten voor de topsporter is volgens de KNAU de gemakkelijkste oplossing, die altijd ten koste van de atleet zal gaan. Voor de KNAU weegt vooral zwaar dat de huidige topsporter zich toch al grote financiële offers moet ge troosten om internationaal gelijke tred te kunnen houden. In een brief aan de IAAF heeft de KNAU aangedrongen op het vinden van een andere oplossing dan het witite schoenenplan voor dit vraag stuk. Bovendien heeft de KNAU in een gesprek met zijn erevoorzitter, ir. Ad Paulen, die lid is van het IAAF-bestuur, het Nederlandse standpunt toegelicht. VOETBAL De Nederlandse scheidsrechter Theo Boosten zal op donderdag 1 mei in Hamm (W.-Dld.) de amateurinterland West-Duitsland- Frankrijk leiden. (Van onze sportredactie) GOES Nog dit jaar zal de sport accommodatie In Goes op drie belang rijke punten worden aangevuld. Voor de binnensporten hoopt men in het najaar klaar te zijn met de bouw van de sporthal (de werkzaamheden van gen uiterlijk volgende week aan), de zwemmers kunnen binnen korte tijd aanzienlijk langer van het zwembad genieten omdat tijdens de laatste raadsvergadering werd besloten het water van het 50-meterbad te ver warmen en de Goese atleten trainden reeds op de nieuwe sintel baan in het gemeentelijk sportpark. De sintelbaan is gereed, maar de uren kunnen nog niet verdeeld worden omdat de tota le exploitatiekosten van de baan nog niet bekend zijn. Tegen het einde van het jaar heeft Goes dan voor de sportbeoefenaars: 6 voetbalvelden, 4 tennisbanen, 2 hockeyvelden, 1 sintelbaan, 3 korfbal- velden. 1 half verhard veld met 1 oe- fenstrook. 1 handbalvel-d, 1 open 50- meterbad, 1 open instructiebad, 1 sporthal en een aantal gymnastieklo kalen. Hoewel deze lijst jaarlijks lan ger wordt blijven er nog wensen over. Afgaande op de gegevens in een rap port van de Vereniging van Neder landse Gemeenten uit '67 over de noodzakelijke sportaccommodatie staat Goes er momenteel wat het aan tal velden betreft redelijk voor. On danks de komst van de sporthal zal er echter nog een tekort van zes gym nastieklokalen blijven ontstaan. Dat dit tekort werkelijk nijpend is blijkt aan het begin van elk nieuw schooljaar als de lesuren verdeeld moeten worden. Het loopt ieder jaar uit op een eindeloos wikken en we gen om alle scholen een eerlijk deel te geven. Dergelijke moeilijkheden ondervindt men ook met het school zwemmen dat alleen in de zomer maanden kan worden gedaan. Reeds in '65 werd er voorgesteld een voorbereidingskrediet aan te vra gen voor de bouw van een overdekt zwembad. G.S. konden toen hun me dewerking hieraan nog niet geven omdat Middelburg en Vlissingen met hun overdekte zwembaden hoger op de urgentielijst stonden. De Goese wethouder J. H. Roose, die onder meer onderwijs en sportza ken onder zijn beheer heeft, vertelt: „Uit een gesprek dat ik twee jaar ge leden met een gedeputeerde had over het overdekte zwembad bleek dat hij van mening was dat Goes in dit geval geen streekfunctie vervulde. Ik stond stomverbaasd. Zelfs de mededeling dat er in Goes jaarlijks 50.000 school- baden worden gegeven konden hem niet overtuigen." Gezien de snelle af werking van de zaken romd de sport hal hoopt wethouder Roose dat ook de bouw van een overdekt zwembad nu de plannen in Middelburg en Vlissingen rond zijn niet al te lang meer op zich zal latan wachten. Komen de plannen voor een over dekt zwembad moeilijk van de grond, de voorbereidingen voor de sporthal liepen onverwacht vlot. Op 16 april viel in de Goese gemeenteraad het laatste besluit: er werd een lening van 1,5 ton aangegaan om de finan ciering van de sporthal af te ronden. In totaal gaat de hal, gebouwd door Pellikaan uit Tilburg ruim 1 miljoen kosten. Dat geld komt er als volgt: Ministeriee van CRM f 200.000,-, Pro vinciaal Opbouw Fonds f 100.000,-, so ciaal cultureel infra structuur f 100.000.- f 35.000.- werd er geschort ken door de burgerij en de NSF draagt waarschijnlijk f 50.000 bij. Zes ton komt op rekening van de gemeen te, die daarvoor een gunstige Burger zinlening af kon sluiten. Hoewel de hal wordt gebouwd vol gens het standaardmodel van Pelli kaan heeft men op verschillende pun ten rekening gehouden met. de wen sen van de plaatselijke sportclubs, die hun verlangens bijtijds kenbaar heb ben gemaakt op de vergaderingen van de Stichting Sportbelangen. De zaal kan worden gebruikt voor alle bin nensporten (vloeroppervlakte 21 x 28 meter). Er komt een tribune met 500 zitplaatsen en een restaurant van 200 m2. met een uitgang op de zonne weide van het zwembad. Overdag wordt de hal gebruikt door de scholen, terwijl in de weekenden en 's avonds de clubs aan bod komen. Wethouder Roose is niet bang dat de sporthal leeg komt te staan: „Vanaf de eerste jaren na de oorlog heeft men hier in de veilinghal binnen sporten kunnen beoefenen. Daar was al een overweldigende belangstelling voor. Ik neem aan dat het niet lang zal duren voordat wij uit de sporthal zijn gegroeid. Het zou dan ook wen selijk zijn als er in zuid een groot gymnastieklokaal, met een bepeikte toeschouwersaccommodatie, bi] zou komen als uitwijkmogelijkheid voor toernooien. De urgentietoezegging voor dit plan is overigens al gedaan". Gezien de ontwikkelingen in Mid delburg en Vlissingen wordt er ook in Goes met de komst van de sport hal en de sintelbaan een groei van het aantal sportbeoefenaars verwacht. „Er zijn in Goes voldoende verenigin gen om een grote toeloop op te kun nen vangen. De belangstelling voor de sport werd tot nu toe gestuit door het gebrek aan accommodatie. Daar in komt nu verandering omdat de sport door de bestuurders niet langer meer gezien wordt als een noodzake lijk kwaad, hetgeen niet wegneemt dat er nog steeds oudere sleutelfigu ren zijn, die de mentale aansluiting gemist hebben", aldus de heer Roose, die graag zou zien dat de overheid in de toekomst nog verder ging met de medewerking aan de sportclubs. „Ik zou mij voor kunnen stellen dat de overheid de besturen van de verenigingen op bepaalde moeilijke punten ging helpen. Van de bestuurs leden van een sportclub wordt, tegen woordig hoe langer hoe meer ver wacht. Een actief beleid van de over heid moet er daarom op gericht zijn hen meer medewerking te verlenen. Ik zou het toejuichen als een sport club bijvoorbeeld een uurtje gebruik mocht maken van een adresseerma- Zo zal de voorgevel van de Goese sporthal er straks uitzien. chine van de gemeente, zodat men niet meer urenlang adressen behoeft te schrijven." Gezonde sportverenigingen zouden ook in Goes kunnen zorgen voor de begeleiding van de receratiesport. Vooral op minder goede zomerdagen valt er voor de vakantiegangers, die af komen zakken naar de sitad, nog veel te organiseren. De heer Roose: „Op de slechte dagen trekken de mensen uit de campings naar het cen trum van de stad. Wij zouden hen in recreatief opzicht meer kunnen bie den door bijvoorbeeld sporttoernooien te organiseren. Juist 's zomers kan dat goed omdat de scholen de velden en lokalen dan niet bezetten." LIVERPOOL (ANP) Leeds Uni ted is voor de eerste keer in de ge schiedenis voetbalkampioen van En geland geworden. In een competitie wedstrijd speelde Leeds gelijk met 00 tegen Liverpool, dat de twee de plaats bezet. Leeds heeft nu 65 punten uit 41 wedstrijden en kan door Liverpool niet meer worden in gehaald. KUNSTRIJDEN Bernard Ford en Diane Towler, het Britse wereld- kampioenspaar ijsdansen, heeft een aanbod voor een contract van 100.000 pond (870.000 gulden) met een Ame rikaanse ijsrevue afgeslagen. Ze wil len liever in Engeland blijven wonen. Het tweetal zal, in plaats van twee jaar in de show te werken, les gaan geven op een kunstijsbaan in Lon den. (Van onze paardesportmedewerker) BREDA Vandaag heeft de Ut rechtse Paardesport Vereniging op de renbaan Mereveld een feestprogram ma, met als hoofdstuk de „Koningin- neprijs" voor de grote internationale klasse, waarin de winnaar van de Grote Prijs van Limburg, de hengst Captain Double K als favoriet van start gaat, met als gevaarlijkste op ponenten Flamingo Six, Christiaan de Wet, El Hadie en de kampioen van Nederland 1968 de Amerikaanse hengst Blazing Song, die echter 40 meter moet goed maken op een sterk kopgroepje van acht paarden. Om half drie gaat het programma van start. Onze tips: Haskerland-prijs (le afd.): Gracia Silvia, Goudvos Heny, Fiona Axkit outs: Fiasco Akerendam. Lemsterland-prijs: Hovi Lady, Hig- gins, Hermance outs: Herbert Nor ton. Schiermonnikoog-prijs: Happy First, Hibma A, Flipsen outs: Furie van Liktor. Heerenveen-prijs: Furie O, Fabiola Kitty, Fullspeed outs: Fed- de B. Koninginne-prijs: Captain Dou ble K, Christiaan de Wet, Blazing Song outs: El Hadie. Ameland-prijs: Esta Beroona, Eronica W, Everprise cuts: Elextra W. Vlieland-prijs: Gie- teling S, Fortissimo, Fils du Coq d'Or outs: Car la. Gaasterland-prijs: Gea- tonka, Gert Jan Norton, Gracia Trick- son outs: Filter Haskerland-prijs (2e afd.): Gerdina. Goldrose, Glittering Jewel outs: Gregor Hollyrood.

de Stem | 1969 | | pagina 15