Hulde aan vele verdienstelij ke Nederlanders Verv REGEN VAN GOUD, ZILVER EN BRONS Kabinet van de Vice-Minister-President Buitenlandse Zaken Binnenlandse Zaken Onderwijs en Wetenschappen Defensie Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Verkeer en Waterstaat Economist-lie Zaken Landbouw en Visserij Male Zaken e Volksgezondiiei 12 DE STEM VAN WOENSDAG 30 APRIL 1969 12 13 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Na Koninginnedag kunnen een groot aantal Nederlanders de revers weer tooien met de versierselen, beho rende bij een koninklijke onderscheiding. Ook nu zijn honder den landgenoten bedacht bij de traditionele „lintjesregen" die een hulde beoogt te zijn aan hen die zich verdienstelijk heb ben gemaakt voor de gemeenschap. Hieronder een selectie van de lange lijst, gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: M. P. Gorsira, voormalig Gezagheb ber van Curacao, thans Hr. Ms. Bui tengewoon en Gevolmachtigd Am bassadeur te Kingston. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: Eerw. Moeder C. van den Ouwelant, algemeen overste v. d. Dochters van Maria Onbevlekte Ontvangenis. Grootkruis in de orde van Oranje- Nassau: üpmmmmira ag DR. 3. H. VAN ROIJEN grootkruis Oranje-Nassau dr. J. H. van Roijen, Hr. Ms. Bui tengewoon en Gevolmachtigd Am bassadeur te Londen: Commandeur in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: dr. J. G. de Beus, Hr. Ms. Buitenge woon en Gevolmachtigd Ambassa deur te Bonn; Commandeur in de orde van Oranje- Nassau: D. P. Spierenburg, Buitengewoon en Gevolmachtigd Ambassadeur, Hoofd van de Permanente Vertegenwoordi ging van het Koninkrijk der Neder landen bij de Europese Gemeen schappen te Brussel. Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: mr. S. Baron van Heemstra, Hr. Ms. Buitengewoon en Gevolmachtigd Am bassadeur te Mexico: mr. E. L. C. Schiff, Secretaris-Ge neraal van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken; Ridder in de orde van Oranje-Nassau: C. G. Beverloo, Kunstschilder te Pa rijs; ds. J. Bos, voormalig zendingspredi kant en gedelegeerde van de „Konti- nentale Kommission für Kirche und Mission in Indonesiën" te Djakarta; Pater R. F. van Es, van de Congre gatie van de Missionarissen van het Heilige Hart te Cebu City (Filippij nen); A. Groenendaal (Broeder Athanase), Missionaris van de Sociëteit der Wit te Paters te Ouagadougou (Boven- Volta); Pater H. J. Th. Jonkergouw, van de Congregatie van Mill Hill te Iloili City (Filippijnen); Pater E. Kennis, van de Sociëteit der Afrikaanse Missiën te Lomé (Togo); mejuffrouw J. C. J. J. Koet, lid van de Congregatie der Vrouwen van Be- thanië te Rome; Pater M. J. de Kort, Regionaal Over ste van de Paters Assumptionisten in geheel Nieuw-Zeeland te Wellington; J. Lovink, Bestuurslid van „de Hol landse Club" en Voorzitter van de Nederlandse Vereniging „Neerlandia" te Antwerpen: F. J. N. Luns. hoofdvertegenwoordi ger van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. in Spanje; W. Merkus. Directeur van het „Col lege Néerlandias de la Cité Univer sitaire" (Juliana Stichting! te Parijs; S. E. van Praag. Romanschrijver en essayist te Brussel; Pater W. Ch. H. Sangers. van de orde der Kruisheren. Leraar aan het Kruis heren-College te Maaseik (België): Pater J. G. J. M. Smeets. van de Con gregatie der Priesters van het Hei lige Hart van Jezus te San Bernardo (Chili): G. van Velde, Kunstschilder te Parijs; Ph. J. Wetters, Attaché (Administra tieve Zaken) aan Hr. Ms. Ambassade te Tripoli; De Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud. bij bevordering, aan: mejuffrouw J. W. van Tellingen, Dia- kones te Carlton. Victoria (Australië): Commandeur in de orde van Oran je-Nassau, bij bevordering: mr. dr. C. N. M. Kortmann, Commis saris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, te 's-Hertogenbosch; Commandeur in de orde van Oranje- Nassau: mr. G. P. Helders, lid van de Raad van State, te Wassenaar; mr. J. M. Kan, lid van de Raad van Staten, te 's-Gravenhage; Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: MGR. L. A. TH. ROOYACKERS ridder Nederlandse Leeuw nisterie van justitie te 's-Gravenhage; mr. W. J. van Eijkern, directeur-ge neraal, hoofd van de directie politie van het ministerie van justitie te 's- Gravenhage; mr. L. J. de Haan, kantonrechter te Rotterdam; prof. dr. E. Jansen Schoonhoven, bui tengewoon hoogleraar aan de rijks universiteit te Leiden, rector van de zendingshogeschool te Oegstgeest; dr. D. Q. R. Mulock Houwer, wonen de te Amersfoort: mr. W. H. Overbeek, officier van jus titie, hoofd van het arrondissements parket te Utrecht; mr. A. J. M. van Overveldt, procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, wonende te St. Mi chielsgestel; mr. H. E. Ras. raadsheer in de hoge raad der Nederlanden te 's-Graven hage, wonende te Wassenaar; jhr. mr. A. Reigersman, officier van justitie, hoofd van het arrondisse mentsparket te Alkmaar, wonende te Heiloo; mgr. L. A. Th. Rooyackers, bisschop pelijk vicaris van de bisschop van 's-Hertogenbosch; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: mgr. prof. dr. J. C. Groot, rector van de katholieke theologische hogeschool te Amsterdam: mgr. J. A. G. van der. Hoogte, bis schoppelijk vicaris van de bisschop van Haarlem, wonende te Amster dam; drs. H. L. W. J. Jochems, president van het seminarie „Rolduc" te Kerk- rade; Ridder in de orde van Oranje-Nassau: ds. D. J. Couvée, emeritus-predikant van de gereformeerde kerk, wonende te Utrecht; C. A. van Duyse, pastoor te Breda; M. P. A. Janssen, voorzitter van de R.-K. vereniging voor kinderbescher ming te Boxtel; Ch. N. Koehorst, directeur van het huis van bewaring te 's-Hertogen bosch; ds. W. F. ten Rouwelaar. emeritus predikant van de evangelisch luther se kerk. wonende te Breda; De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud, F. A. J. de Groot, directeur van het parochieel zangkoor van de R.-K. kerk Onze Lieve Vrouw van Lourdes te Bergen op Zoom; A. A. J. van de Leijgraaf, oud-ad judant der rijkspolitie te Wouw; W. te Lintei Hekkert, bedrijfsleider bij de gevangenis te Breda; C. den Otter, adjudant der rijkspo litie te Middelburg; J. C. Scherff, adjudant der rijkspo litie te Breda; in zilver, C. S. Lootens, huismeester bij het huis van bewaring en de rijkswerkin richting te Middelburg; A. W Verplanke, ere-president-kerk- voogd van de Nederlandse hervormde kerk te Hoofdplaat; O. C. S. M. van de Walle, koster-orga nist van de Rooms-Katholieke Kerk te Zuiddorpe; JUSTITIE EN SOCIALE ZA KEN EN VOLKSGEZONDHEID Officier in de orde van Oranje-Nas sau: A. Th. W. Simons (broeder Amanti- us M), secretaris van het Katholiek Verbond voor Kinderbescherming te 's-Hertogenbosch. Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: mr. W. E. Boeles, deken van de orde van advocaten in het arrondissement Rotterdam, advocaat en procureur te Rotterdam: mr. W. Duk. raadadviseur bij het mi- JUSTITIE EN BINNENLANDSE ZAKEN Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: prof. dr. G. C. van Nifrik, hoogleraar vanwege de Nederlandse hervormde kerk aan de gemeentelijke universi teit van Amsterdam, adviserend lid van het hoofdbestuur van de Christe lijk Historische Unie, wonende te Am sterdam. JUSTITIE EN CULTUUR, RE CREATIE EN MAATSCHAPPE LIJK WERK Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: jhr. mr. F. F. Hooft Graafland, de ken van de Nederlandse Orde van Advocaten, advocaat en procureur te Utrecht, voorzitter van het piassen- schap Loosdrecht e.o., wonende te Zeist. J. L. P. M. TEIJSSEN ridder Nederlandse Leeuw J. L. P. M. Tsyssen, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, te Waalwijk; B. J. van Buel, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Oss; G. A. Kieft. lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, te Utrecht; mr. A. M. I. H. Baeten, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal, te Maastricht; P. H. Coppes. lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, te Til burg; mr. dr. J. Meulink, lid van Gedepu teerde Staten van Overijsel, oud-lid van de Twede Kamer der Staten- Generaal, te Enschede; Officier in de orde van Oranje-Nas sau, bij bevordering: P. Goossen, hoofdadministrateur ter griffie van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage; J. A. Broekhoven, hoofdadministra teur-adviseur ter gemeentesecretarie, lste plaatsvervangend gemeentesecre taris, te Tilburg (gepensioneerd); Officier in de orde van Oranje-Nas sau: mr. S. Kloosterman, plaatsvervan gend directeur-generaal voor over heidspersoneelsbeleid bij het Minis terie van Binnenlandse Zaken, wo nende te Voorschoten: L. F. W. Jansen, burgemeester der gemeente Oss; mr. P. W. D. F. Joosten, secretaris der gemeente Eindhoven; Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: mr. J. J. G. H. Raaijmakers, burge meester der gemeente Rijsbergen: H. E. M. Schaminee, burgemeester der gemeente Zevenbergen; M. J. Dijkers, technisch afdelingschef lste klasse A bij de dienst openbare werken, te Breda; L. W. van Geel, directeur van het ge meentelijk vervoerbedrijf, te Breda; C. N. F. van Sas. burgemeester der gemeente Wemeldinge; J. W. Peters, secretaris der gemeente Vlissingen; mevrouw A. M. de Ranitz geboren jonk vrouwe de Brauw, wonende te Utrecht; Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud, bij bevordering, L. Verduin, lid van de raad der ge meente Waspik: in goud, P. G. Aarts, adjudant van gemeente politie, te Tilburg; A. J. Dikman, lid van de raad der gemeente Prinsenbeek; A. C. Schoenmakers, adjudant van gemeentepolitie, te Breda; A. A. Verschuren, wonende te Raams- donksveer (gemeente Raamsdonk); G. P. van de Wiel, adjudant van ge meentepolitie, te Breda: in zilver, A. W. Demmers, wonende te Dongen; B. Hamers, brigadier van gemeente politie, te Tilburg; A. Penninx (oud-) ondercommandant bij de gemeentelijke vrijwillige brand weer, te Dussen; C. M. Vergouwen, wonende te Oud- Gastel (gemeente Oud- en Nieuw Gastel); P. A. van Kerckhoven, ondercomman dant van de gemeentelijke vrijwil lige brandweer, te Hontenisse; in brons, J. Zegveld, hoofdagept van gemeen tepolitie, te Tilburg: J. A. Baart, hoofdbrandwacht bij de gemeentelijke vrijwillige brandweer, te Hontenisse; J. Knuist, voorman-gemeentewerk man, te Sint-Maartensdijk (gepensio neerd); BINNENLANDSE ZAKEN EN CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: mr. J. L. Kranenburg, griffier van de delegaties uit de beide Kamers der Staten-Generaal naar internationale parlementaire vergaderingen, gewe zen secretaris van de Persraad, te 's-Gravenhage. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: prof. dr. S. Dresden, hoogleraar aar» de rijksuniversiteit te Leiden, wonen de aldaar; prof. dr. E. M. Uhlenbêck. hoogle raar aan de rijksuniversiteit te Lei den, wonende te Voorhout; mejuffrouw prof. dr. C. E. Visser, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, wonende aldaar; prof. dr. H. Freudenthal, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrechst wonende aldaar; prof. dr. A. Hagedoorn, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam, wonende te Amster dam; prof. mr. J. van der Hoeven, hoogle raar aan en oud-rector-magnificus van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam, wonende te Am sterdam; prof. dr. Ch. Chr. Jonker, hoogle raar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, wonende aldaar: prof. dr. F. G. van der Meer, hoogle raar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen, wonende te Lent (gem. Eist); prof. ir. J. H. Froger, hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft, wonende aldaar; prof. dr. C. Zwikker, hoogleraar aan de technische hogeschool te Eind hoven, wonende aldaar; drs. G. C. de Vooijs, vice-president van het college van curatoren van de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, wonende aldaar; Officier in de orde van Oranje- Nassau drs. D. Schouten, oud-directeur van het Willem van Oranje-college te Waalwijk, wonende aldaar; H. P. A. Kneepkens, inspecteur van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het lager technisch onderwijs, wonende te 's-Hertogen- bosch; ir. C. A. P. Deilaert, directeur van de hogere technische school te 's-Her togenbosch, wonende aldaar: J. Th. Schelfhout, inspecteur van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het economisch en admi nistratief onderwijs, wonende te Wassenaar; mejuffrouw A. F. M. C. Schellekens. landelijk inspectrice van het sociaal- pedagogisch onderwijs wonende te Boxtel; R. J. H. Smeets, directeur van de Akademie voor Industriële Vormge ving te Eindhoven, wonende te Val- kenswaard; Ridder in de orde van Oranje- Nassau J. GLERUM ridder Oranje-Nassau ONDERWIJS EN WETEN SCHAPPEN EN CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAP PELIJK WERK Ridder in de orde van Oranje- Nassau mevrouw M. J. C. van Hussen-Ver- hagen, presidente van de Stichting Katholieke gezinszorg en van de Stichting R. K. Opleidingsschool voor gezinsverzorgsters te Eindhoven, wo nende aldaar; mejuffrouw dr. L. F. Jens, stafdo cente aan de Academie voor Sociale en Culturele Arbeid te Groningen, wonende aldaar. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw H. baron van Lawick, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de directie Algemene Fiscale Politiek van het Ministerie van Financiën; W. de Vries, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de directie der rijksbelastingen te Groningen; Officier in de orde van Oranje- Nassau ir. G. E. Mathysen Gerst, oud-voor zitter van de Vereniging Effectenbe- schermingte 's-Gravenhage Ridder in de orde van Oranje- Nassau A. L. M. van Waesberghe, directeur van het kantoor Eindhoven van de Algemene Bank Nederland N.V.: De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nasau In goud: mejuffrouw P. D. Stokmans, com mies A der domeinen ter inspectie der domeinen te Goes; FINANCIëN EN LANDBOUW EN VISSERIJ Officier in de orde van Oranje- Nassau: drs. F. P. J. Bakx, directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven. J. Glerum, hoofd van een openbare school voor gewoon lager onderwijs te Yerseke, wonende aldaar; J. A. A. Poncin, voorzitter van de Sint Augustinus-vereniging te Haar lem, wonende te Santpoort (gem. Velsen); mejuffrouw W. van Zetten, direc trice van de protestant-christelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Arnhem, wonende aldaar; W. J. Pennings, directeur van de Landelijke Katholieke Stichting Le vensscholen voor werkende jongens te Utrecht, wonende te Vught; J. I. A. Roijackers, stafdocent A aan de Katholieke Sociale Academie „Markendaal" te Breda, wonende aldaar; J. K. M. van de Berg. administratief hoofdambtenaar A bij de technische hogeschool te Eindhoven, wonende aldaar; de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau L. W. Loeff, onderwijzer bij het bij zonder gewoon lager onderwijs te Hulst, wonende aldaar; T. Mahu, onderwijzer bij het bijzon der gewoon lager onderwijs te Hulst, wonende aldaar: mevrouw E. J. de Potter-Hoefeijzers, hoofdleidster bij het bijzonder kleu teronderwijs te Terhole (gem. Hon tenisse), wonende aldaar; mejuffrouw J. Remeeus, onderwij zeres bij het openbaar gewoon lager onderwijs te Westkapelle, wonende aldaar; mejuffrouw C. F. Vermunt, onder wijzeres bij het bijzonder gewoon lager onderwijs te Hoeven, wonende aldaar; In brons, A. H. S. Koenders, conciërge bij de technische hogeschool te Eindhoven, wonende te Veldhoven; Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw schout-bij-nacht J. van Dapperen, te 's-Gravenhage; luitenant-generaal C. Koster, van het wapen der artillerie, te 's-Graven hage; generaal-majoor J. W. Thijssen, van de dienstgroep van de officieren van Koninklijke luchtmacht, te 's-Gra venhage; generaal-majoor D. Berlijn, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Soest; Officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering C. F. Amsterdam, directeur Defensie zaken van de N.V. Philips' Gloeilam penfabrieken te Eindhoven; Officier in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: kapitein-luitenant ter zee van spe ciale diensten W. C. Lemaire, te Voorschoten; Hr. Ms. adjudant kolonel mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann, van de grote staf, te Wassenaar; Hr. Ms. adjudant kolonel W. K. Bischoff van Heemskerck, van de grote staf, te Wassenaar: reserve-kolonel C. C. Geertsema, van de grote staf, te Soest; kolonel W. B. C. van Dinter, van het dienstvak der militaire administratie, te Roosendaal; Officier in de orde van Oranje- Nassau drs. K. de Pous, lector aan de Ko ninklijke Militaire Academie, te Am sterdam; Ridder in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: de eervol ontslagen majoor M. W. Rooze, van het wapen der infanterie, te Oosterland (Z.); majoor J. C. Constandse van het wa pen der infanterie, Roosendaal; majoor J. J. de Roo, van het dienst vak van de officieren voor speciale diensten der genie, te Geertruiden- berg; majoor J. H. A. M. Bos, van het dienstvak van officieren van fortifi catiën, te Breda: majoor G. W. baron van Dedem, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten van de technische dienst, te Tilburg. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud, met de zwaarden: opperschipper Q. Nagelkerkte, te Vlissingen; adjudant-onderofficier der militaire administratie M. Stoel, van het dienstvak der militaire administratie, te Bergen op Zoom; In goud: W. H. T. M. Lambooij, administratief ambtenaar A 2de klasse bij het depot vliegtuigmaterieel, te Tilburg; ln zilver, met de zwaarden, majoor-timmerman L. Poerstamper, te Vlissingen; majoor-schrijver J. Schipper, te Mid delburg; adjudant-onderofficier-instructeur T. Mizelmoe, van het wapen der artil lerie, te Breda; sergeant-majoor-instructeur P. Tes- selaar, van het wapen der genie, te Breda; sergeant-majoor C. A. Rook, van de Koninklijke luchtmacht, te Rijen; De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nasau: in zilver: W. C. Braam, beheerder van het be- tonningsmagazijn te Brouwershaven, te Brouwershaven; In brons met de zwaarden: korporaal der lste klasse-chauffeur A. M. Florentinus, van het wapen der infanterie, te Roosendaal; In brons: J. C. J. Smits, rijksambtenaar C bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda; G. F. Bertijn, rijksambtenaar C by het loodswezen, de betonning, be- bakening en verlichting, te Vlissin gen; J. van Schijndel, rijksambtenaar C bij het loodswezen, de betonning, be- mejuffrouw J. Kroonen te Vlissin gen. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: ir. J. Halm, te 's-Gravenhage, direc teur-generaal van de Rijksgebouwen dienst; Officier in de orde van Oranje-Nas sau: mr. F. H. J. J. Andriessen, te Bilt- hoven (gem. De Bilt), directeur van de Nederlandse Vereniging van Wo ningcorporaties Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting; D. Versloot, te Bilthoven (gemeente De Bilt), voorzitter van het Alge meen Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid: ir. W. H. Vroom, te Helvoirt, regio naal directeur van de Rijksgebou wendienst in de provincies Noord- Brabant en Limburg; De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: In zilver, aan: mejuffrouw J. Kroonen, te Vlissin, gen, administratief ambtenaar B 2de klasse bij de Rijksgebouwendienst. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: ir. S. Rienstra te Voorburg, hoofd ingenieur-directeur bij de Rijkswa terstaat; dr. J. Ph. Backx te Reeuwijk, alge meen voorzitter van de Scheepvaart Vereeniging Zuid; M. C. Kieft te Huizen, directeur Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot- Maatschappij N.V.; A. G. de Vries te 's-Gravenhage, hoofddirecteur der PTT; ir. E. W. Ott te Zwolle, hoofdingeni eur-directeur der PTT/directeur van het telefoondistrict Zwolle; ir. A. W. Renaud te Arnhem, hoofd ingenieur-directeur der PTT/direc teur van het telefoondistrict Arnhem; Officier in de orde van Oranje-Nas sau: dr. H. J. Van Zuylen te Rotterdam, directeur van de N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij; Ridder in de orde van Oranje-Nasau: W. van Leeuwen te Goes, oud-tech nisch hoofdambtenaar voor bijzon dere diensten bij de Rijkswaterstaat; H. A. H. Hylkema te Haren, oud commodore Shell Tankers N.V. te 's-Gravenhage; De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: In goud: B. Hoppener te Tilburg, werkmeester bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; H. Tolhuizen te Zevenbergen, groeps leider bij de N.V. Nederlandse Spoor wegen; L. Klösters te Tilburg, technisch ad ministratief medewerker bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; C. P. van Etten te Tilburg, oud-trein dienstleider bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J. M. van Loon te Drunen, hoofd employé lste klasse der PTT; ln zilver: C. W. van Maastricht te Roosendaal, oud-voorman-kantonnier bij de Pro vinciale Waterstaat van Noord-Bra bant; H. J. Kenselaar te Roosendaal, elek- triciën ET bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; L. J. Gabriëls te Roosendaal, maga zijnassistent bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J Thomassen te Roosendaal, machi nist bij de N.V- Nederlandse Spoor wegen; C. L. Eist te Roosendaal, bankwer ker-instrumentmaker bij de N.V. Ne derlandse Spoorwegen; J B. L. Balleur te Roosendaal, com mies bij de N.V. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos; M. Hogesteger te Kloetinge, bestel ier lste klasse der PTT; M. J. van der Weele te Willemstad, employé lste klasse der PTT; C. P, Oppe te Schoondijke, employé lste klasse der PTT; In brons: P. Kegels te St.-Jansteen, oud-kan tonnier bij het waterschap Huister Ambacht; A. Voesenek te Prinsenbeek, aspi rant vakman wegonderhoud bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J G. Kooien te Tilburg, beheerder wegonderhoud bij de N.V. Neder landse Spoorwegen; C A. van Leest te Moerdijk (gem. Hooge en Lage Zwaluwe), overweg- wachter bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; F. J. Smeets te Kaatsheuvel, chauf- feru-besteller bij de N V. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos: Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: drs. G. B. de Grooth, plv.a directeur- generaal van de Buitenlandse Econo mische Betrekkingen van het Minli. terie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; ir P. M. van Doormaal, wonende tj Amsterdam, commissaris van de Ko ninklijke Zout-Organon N.V.; ar. R. A. Jellema, directeur van de Koninklijke Nederlandse Gist- en Spiritusfabrieken N V., te Delft; mr. G. A. Wagner, wonende te Was- senaar, directeur van de N.V. lCo. ninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage; Officier in de orde van Oranje-Nasau: ir J. M. Ph. Bongaerts, directeur van de N.V. Nederlandse Aardolie Maat- schappij, te Assen; drs. R. J. P. Vroom, wonende te Ny. megen, voorzitter van het hoofdbe stuur van Vroom Dreesmann - Ne derland, Coöperatieve Handelsver eniging G.A.; A. C. van Wijngaarden, algemeen di- recteur van Bruynzeel Fabrieken N.V., te Zaandam; ir. Th. P. van den Bergh, wonende te Wassenaar, directeur van Shell Ne- derland Raffinaderij N.V. te Rotter dam; drs. T. Spaan, wonende te Voorburg, lid van het dagelijks bestuur van hel Verbond van Protestants-Christe lijke Werkgevers in Nederland; mr. L. A. J. M. van Waesberghe, we- nende te Voorburg, directeur van Fina Nederland N.V. te 's-Graven hage; F. W. Hummel, wonende te Wester- schouwen, hoofd van de Commerciële Dienst bij de N.V. Oranje-Nassa Mijnen; H. A. A. de Kruijff, wonende te Steensel, gemeente Eersel, directeur van de hoofdgroep administratie van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven; mr. J. A. de Roy van Zuydewijn, wo nende te Vught, algemeen directeur van de Provinciale Noordbrabantse Electriciteits Maatschappij N.V. PNEM te 's-Hertogenbosch; drs. J. Veerman, directeur van de Hoofdindustriegroep Licht bij de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; Ridder in de orde van Oranje-Nas sau: M. A. Plasschaert, wonende te Ros malen, directeur van de IJkkring, 's-Hertogenbosch; G. L. W. Sliepen, directeur van het Bureau voor Vreemdelingenverkeer, te Breda; A. M. Chr. Stevens, directeur/eige naar van N.V. Hotel Prinses Juliana, te Valkenburg-Houthem; Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud J C. J. M. Hoofs, te Tilburg; P. J. Krijnen, wonende te Vught, be stuurslid en secretaris van de R.K. Middenstandsvereniging „St.-Marti- nus"; ECONOMISCHE ZAKEN EN SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw Jhr- G. Kraijenhoff, te Nijmegen Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw Prof. dr. R. Prakken te Wageningen, hoogleraar aan de Landbouwhoge school; Officier in de orde van Oranje-Nas sau H. Gas te Sas van Gent, directeur van Corn Products Groep Nederland: Ir. J. G. Heijmeijer te Oosterbeek (gemeente Renkum), oud-hoofdinge nieur van de Cultuurtechnische Dienst en oud-bestuurslid van land bouworganisaties; Ir. H. H. Smeenk te Rijswijk (Z.-H.l, secretaris van de hoofdafdeling Ak ker kbouw van het Landbouwschap; C. R. Tybcut te 's-Gravenhage, secre taris van de Centrale Vereniging voor de Coöperatieve Handel; Ridder in de orde van Oranje-Nassau: A. J. Heerkens te Tilburg, voorzitter van de Coöperatieve Tilburgse Melk inrichting en Zuivelfabriek; E. J. H. Kallen te Wittem. oud-vice- voorzitter van de Koninklijke Ver- Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard"; W. van der Lee te Lisse, directeur van de Nationale Bloemententoon stelling Keukenhof; J. de Meer te Rotterdam, oud-direc teur van het verkoopkantoor van de suikerfabriek Puttershoek; C. A. C Oomen te 's-Gravenhage, al gemeen secretaris der Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trek paard"; P- Ton te Oost-Souburg (gemeente Vlissingen), oud-voorzitter en be stuurslid van landbouworganisaties; De eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: T. A. Aerts te Rijsbergen, voorzitter van de Coöperatieve Zuivelfabriek „Sint Bavo" (bij bevordering); B. de Bruijcker te Vogelwaarde, be stuurslid van landbouworganisaties; A. P. J. Oomen te Etten-Leur, be stuurslid van landbouworganisaties; F. de Ronde te 's-Heer Arendskerke, oud-hoofdassistent-A van de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst; W. A. M. Verdönk te Hoeven, be stuurslid van tuinbouworganisaties; In zilver: F. J. van Abeelen te Boxtel, werk zaam bij d_ Coöperatieve Brabantse Vee- en Vleescentrale van de Noord brabantse Christelijke Boerenbond; S. van Oers te Bergen op Zoom, werkzaam bij Koninklijke Hollandia NV.: P. J. van Poorten te Graauw en Lan- gendam, werkzaam op het landbouw bedrijf van Gebr_ Maerman; X C. van der Reest te St voorman tractorehauffe landbouwbedrijf „Nicke' gering) p. van der Sluis te Zi~ voerder van de Coöpera Verkoopvereniging van jandse Christelijke Boert (ierbond; X S. van Velthoven te (gemeente Made en Dril drijfsledder op het lanc van A. de Vos; X WeUeman te Lewedori 's-Heer Arendskerke), in dienst van J. W. Nieu In brons: 1, Zuijdwegt te Wemelt jüvekersknecht in dienst Pakker; p. Zijlstra te Grijpkerk, gienst van O. Knotnerus LANDBOUW EN VI ONDERWIJS EN WE SCHAPPEN EN SO ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEI Ridder in do orde van de se Leeuw: Prof. dr. W. K Hirschf" sum, hoogleraar in de e leer bij de faculteit der kunde van de Rijksuni Utrecht Officier in de orde van sau: A. J. C. M. Brandenb te Goirle, directeur-g- het St. Elisabethzieke burg; Dr. J. H. M. Winters, Delft apotheker aldaar, van de Koninklijke N" Maatschappij ter bevor Pharmacie; G. Dekker, wonende te gemeente Bloemendaal, ai ris-pencingmeester van lijke Nederlandse Maats bevordering der Geneeski F. van Bakel, wonende secretaris van het Nederla liek Vakverbond; Ridder in de orde van C sau: A. Buijs, wonende te Ti trictsbestuurder van het Verbond van Vakverenig G. W. Jacobs, wonende te stuurder voor het aigemt van het Nederlands Kath verbond in het district B: J. M. de Groot, wonende voorzitter van de Nederl tholieke Bond van Wer" de Meubel-, Meubilerings- aanverwante bedrijven; J. J. A. Vayssier, wonende hout gemeente Nieuw-Gir recteur van het districtska da van het Gemeenschap! ministratiekantoor te Ams C. Griep, wonende te Go daar; De eremedaille, verbonde orde van Oranje-Nassau: in goud aan: J. van der Wegen, te Wo: F. Graauwmans, te Gilze Gilze en Rijen; In zilver A. J. van Dalen, plaatsr bedrijfsleider bij de Drukt ne, té Geertruidenberg; Mejuffrouw P. van den B nende te Mariekerke, voor houdster bij de familie J. se te Grijpskerke, gemee kerke; Th. van den Brande, bc bij de Houtwarenfabriek v G. K. van de Voorde, te C H. van Dongen, baas van preparatie bij de N.V. I Vlasspinnerij te Tilburg; J. Dekker, meubelmaker ven J. Gabriëlse te Midd M. Leijnse, hoofdportier b huis, Oude Mannen- en V te Middelburg. J. Meertens, wonende te I zaam bij de N.V. Ter Scheepsbouw Maatschapp neuzen. In brons: J- M. Assmann, lasser-spai Hazetfabrieken A. Hartm nen N.V. te Zevenbergen. J. A. J. van Dongen, heke N.V. Nederlandse Vlassf Tilburg. A. C. J. van Spaendonk, bc bij Jan van Laarhoven, boek- en kantoorhandel te SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Ridder in de orde van de 1 Leeuw: Prof. dr. H. C. Huizing, Groningen, audioloog, tot

de Stem | 1969 | | pagina 12