Zieken en bejaarden weer dagje uit op de boot P. v. d. A. Zeeland wil praten over cultuurplannen Vlissingen breidt naar het oosten uit W.-Du officier kandid; voor N GRENS( TUSSE] CHINA Genealogen waren bijeen in Goes GOES MIDDELBURG Vergadering Axeler Ambacht Zorgen om kleedkamers bij sportveld MET OOG OP INDUSTRIALISATIE Oriëntatierit in Hulst een succes ONDERWIJSBELEID BEPALEND Goede vraag naar kasaardbeien LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE Dank zij „De Zonnebloem55 1 Hans van Heerer exposeert in Middelburg Mr. Pijl Hogeweg behartigt belangen van oesterkwekers Raad St. Jansteen Studie Wat en waar? VANDAAG MORGEN COMECON Zonnige periot DE STEM VAN MAANDAG 28 APRIL 1969 (Van onze correspondent) GOES De Nederlandse Genea logische Vereniging hield haar jaar- lijkse algemene ledenvergadering te - Goes in hotel de Korenbeurs, waar aan een ontvangst door het gemeen- 1 tebestuuj- was voorafgegaan. In de middagvergadering werd een lezing gehouden door dr. P. Schefrt, rijks archivaris in Middelburg over „Het Wapen van Zeeland", waarbij hij on- der meer opmerkte dat het wapen en de spreuk „Ik worstel en ont- zwem" niets te maken heeft met het water, maar dat het wapen is ontstaan uit de strijd tegen de Spanjaarden. Tevens werd een le zing gehouden door de heer G. A.C. van Vooren te Aardenburg over de migratie uit Vlaanderen naar Zee- land in vorige eeuwen. Vervolgens werd in het voormalige weeshuis de tentoonstelling geopend door de voorzitter van de vereni ging, mr. E. H. Y. van Hees uit Hilversum. De tentoonstelling zal gedurende drie weken geopend zijn. MIDDELBURG Op vrijdag 2 mei zal hij Van Benthem en Jutting aan de Lange Delft te Middelburg een expositie worden geopend van tekeningen, aquarellen en schilderij en van Hans Heeren. De schilder, uit Middelburg af komstig, zal bij de opening zijn werk zelf inleiden. Deze tentoonstelling duurt tot 27 mei en zal dagelijks te zien zijn van 's morgens tien tot 's middags vijf uur. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Een vriendelijk zon netje. Een feestelijke stemming onder de mensen die op de Al- bert Joachimikade in Goes druk in de weer zijn. Verpleegsters, dokters, verzorgers, bejaarden en chronisch zieken. Een gezelschap dat zich klaar maakt voor een dagje uit. In de haven ligt de „Maas-val lei", het schip waarmee de stich ting „De Zonnebloem" te Breda bootreizen maakt vanuit Goes, Vlissingen en Middelburg. De eerste reis van dit seizoen is gemaakt vanuit Goes, tweekeer zelfs, n.l. vrijdag en zaterdag j.l. De Maas vallei vertrekt vandaag (maandag) vanuit Vlissingen Bejaarden uit Mid delburg en omgeving komen 1 mei aan boord. Het is een hele belevenis voor de ouden van dagen, een hele dag rond te varen, op het Veerse Meer en op de Oosterschelde. Vanaf (Van onze correspondent) YERSEKE Vrijdag 2 mei a.s. zal in Den Haag door de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer een openbare hearing worden gehou den over het wetsontwerp Delta- schadewet ex art. 8. Namens de gemeenten Bruinisse, Kortgene, Tholen, Yorseke en Zie- rikzee zal als woordvoerder optre den mr. Pijl Hogeweg, Burgemees ter van Yerseke. Ook de zaak van de oesterkwekers en werknemers, schaderegeling oesterkwekers, zal op deze hearing door hem ter spra ke worden gebracht. Middenstandsvrouwen De Goese Middenstands Vrouwen Organisatie, viert zes mei haar vijftienjarig be staan met een diner voor leden en asten, in de „Caisson" te Kapelle. Verder gaan de dames negentien mei een bezoek brengen aan Schiphol. Winkelsluiting In gevolge het landelijk advies adviseert het bestuur van de Goese Middenstands Centrale zijn leden woensdag 30 april, konin ginnedag, vanaf 's middags 1 uur de winkel te sluiten. Op deze dag houdt „Goes Vooruit" een wedstrijd voor de jeugd waarbij voor enkele honderden guldens aan waardebon nen beschikbar worden gesteld. Deze waardebonnen kunnen worden inge leverd bij de G.M.C.-leden. 's-Gra ven polder Bondswandeling De gymnastiek vereniging D.A.W. houdt op zaterdag 10 mei, onder auspiciën vain het N.K.G.V., een wandeltocht. Aan deze bondswandeling, die voor de 21ste maal wordt gehouden, kan worden deelgenomen door verenigingen, en individuelen, die lid of geen lid zijn van het N.K.G.V. Er zullen afstanden van 5, 10, 12, 15 en 20 kilometer worden afge legd. Er wordt om 2 uur gestart bij de koningin Julianaschool. 's-Heerenhoek Koninginnedag - De fanfare „Sint Caecilia' zal op koninginnedag 's a vonds om half acht op de muziektent een concert geven. Kruiningen Expositie In de huishoudschool „Prinses Beatrix" zal op donderdag 8 mei een tentoonstelling worden ge houden van werkstukken, die door de leerlingen zijn gemaakt. De ten toonstelling wordt gehouden van 7 tot 10 uur. Op de avond wordt verder een mo deshow gegeven. Tevens houdt het bero-epskeuzebureau zitting in de school, 's Middags wordt in dezelfde school eem moedermiddag gehouden. Deze begint om kwart voor twee. Kapelle Plattelandsvrouwen In de Cais son werd de jaarvergadering gehou den van de afdeling Kapelle-Bieze linge van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Er was een gro te opkomst. Uit het jaarverslag van mevrouw Burger - Daane bleek dat het een goed jaar was voor de ver eniging. Het ledental steeg met twee. Mevrouw Burger - Daane was niet herkiesbaar als bestuurslid. In haar plaats werd gekozen mevrouw F. Blok - M.yer. Besloten werd eind mei- begin juni een reds te or ganiseren. Afscheid werd genomen van de secretaresse. Zij kreeg een bloemstuk. Na de pauze vertelde mejuffrouw A. v. d. Leede over haar reis naar Roemenië. Auto's in de sloot Op de Hille- werveweg zijn zaterdagmorgen twee personenauto's in de sloot terecht gekomen bij het uitwijken voor een tegenligger. Eerst was het B. L. uit Wemeldinge die met zijn auto in de sloot raakte en even later over kwam P. A. uit Kapelle hetzelfde. In beide gevallen deden zich geen personnlijke ongelukken voor en viel de materiële schade mee. Bijen aangekomen Veel fruitte lers hebben zaterdagmorgen in de stromende regen een zending bijen afgehaald. Er kwamen een vijftigtal volken in kasten aan, die gedurende de komende weken een plaats zullen krijgen in de boomgaarden. Ze wa ren afkomstig van een bijenhouders vereniging in Oirschot en werden naar Kapelle gehaald door bemidde ling van de heer Z. de Groene. Ovezande Koninginnedag Het programma voor koninginnedag ziet er als volgt uit: om 10 uur een aubade van de schooljeugd met daaraan verbonden een ballonwedstrijd. Om 10.30 uur volgt dan een demonstratie van de plaatselijke gymnastiekvereniging „Turnlust'. 's Middags vindt de zo langzamer hand traditioneel geworden optocht plaats van gekleurde fietsen en an dere voertuigen met medewerking van muziekvereniging „Ons Genoe gen" uit Nisse. Daarna volgt om 15.00 uur het op treden van het jeugdcircus „Hoger op" uit Goes. Tijdens de pauze van dit optreden zal de prijsuitreiikng van de optocht plaatsvinden. Verder zullen er traktaties uitge reikt worden aan de schooljeugd. Westkapelle Koninginnedag De Oranjever eniging van Westkapelle heeft het programma voor koninginnedag vast gesteld. Om 9.00 uur zal de muziek vereniging OKK en de drumband een rondgang maken. Onderweg sluiten zich de leerlingen van de la gere scholen bij hen aan, want om 9.45 uur geven deze een aubade voor het gemeentehuis. Tussen 10.00 en 12.00 uur wordt er een rally voor auto's, motor- en bromfietsen gehou den, en om 13.45 uur kunnen de kin deren spelen op het Marktplein. 's Avonds zal er een (gekostumeer de) lampion-optocht worden gehou den en zal de burgemeester het nieuwe Marktplein officieel in ge bruik stellen. De dag wordt besloten met een polonaise en openluchtbal op de markt. Koninginnedag Op 30 april zal het Tamboers- en Pijperskorps „Ju liana zich „in het nieuw" vertonen op de Markt. De Kon. Ver. „Uit het Volk-Voor het Volk" heeft in haar programma deze presentatie opgeno men. In galatenue zal het korps met het majorettenpeloton .Juliana" een half uur durende show brengen. Bo vendien zal een mars door de bin nenstad gemaakt worden. Sigarettendiefstal In het win kelcentrum-Zuid te Middelburg wer den uit een apparaat enkele pakjes sigaretten vermist. De recherche stelt een onderzoek in, Aanrijding Op de Nieuwe Vlis- singseweg heeft een kop-staartaan- rijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's, resp, bestuurd door J. O. uit Souburg en C. R. uit Mid delburg. C. R. moest per ambulance met verwondingen worden overge bracht naar het Gasthuisziekenhuis. Zijn auto werd geheel vernield. De auto van O. werd zwaar beschadigd hun bed, vanuit de rolstoel, of vanal hun banken - voor - drie - personen genieten ze stilletjes van alles wat er om hen heen gebeurt. Erg lang duurt de stilte niet aan boord. Zodra iedereen een plaatsje gekregen heeft en een beetje aan de sfeer is ge wend, komen, de stemmen los. D< één wijst de ander wat-ie buiten alle maal ziet. Een vitaal heertje roept vrolijk waar het bier blijft. Iedereen die zingen kan, zingt mee met de muziek die overal uit de luidsprekers schalt. „En datte me toffe jongens zijn dat willen we weten Het hele repertoire van oude bekende liedjes wordt afgedraaid. Bejaarden dames grjjpen de microfoon voor een solo zangnummertje, Het wordt allemaal zeer gewaardeerd. Het verzorgend personeel rent heen en weer met kof fie en cake, met soep en broodjes, een rokertje, en lekkers. Er wordt gelachen en gezongen. De zon schijnt nog steeds. Het water is vrij rustig. De boot glijdt onder de Zeelandbrug door. „Het is een mooie reis", wordt eTgens gemompeld. An deren beamen het. De haven van Zierikzee wordrt aan gedaan Volgekrabbelde prentbrief kaarten worden ingezameld en door iemand op de post gebracht. Ais de kaarten op de plaats van bestemming komen, zitten de bejaar den, die ze hebben verstuurd, al weer veilig thuis. Thuis in hun bejaarden- of verzorgingshuis, waar ze ongetwij feld nog veel zullen nagenieten van hun vaartocht. De Maasvallei, gemeerd aan de Albert Joachimkade te Goes waar de zieken en bejaarden zich in schepen. (Van onze correspondent) AXEL In de algemene verga dering van het waterschap Axeler Ambacht in het culturele centrum De Halle onder voorzitterschap van dijkgraaf Van Hoeve kreeg bij de in gekomen stukken een schrijven van G.S. over de verhoging van de jaar wedde van de dijkgraven enige kri tiek. De heer A. L. Onghena was van mening, dat een verhoging niet juist is, nu om de tekorten te dek ken de geschotprijs verhoogd moet worden. Mr. J. van Thielen stelde de vraag of deze verhoging alleen een gevolg is van het optrekken van de ambtenarenbezoldiging of is hier eert extra verhoging bij. De .dijkgraaf antwoordde, dat deze verhoging niet alleen een ambtelijke verhoging is, maar ook het optrekken van de be zoldiging voor dijkgraven overeen komstig de werkzaamheden die door hen moeten worden uitgevoerd. In de commissie voor georganiseerd over leg werden benoemd de heren W. L. Simoen te Sluiskil, J. Dieleman, Zaamslag en A C. M. Verhaegen te Westdorpe. De wijziging van de be groting 1987 werd zonder bespreking aangenomen. Bij het voorstel tot overname eigendommen beheer en onderhoud van wegen, drong de heer Th. van Acker op verbetering van wegen in de Canisvlietpolder aan. De wegen hier zijn te smal en de ruilverkaveling heeft hier de boot gemist. Dijkgraaf Van Hoeve deelde mee, dat dg wegen in deze polder reeds voordat men aan de ruilver kaveling toe was geprojecteerd wa ren. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Uit de dertien sollicitanten naar de betrekking van gemeente-arbeider werd door de raad gekozen de heer P. Janssens. Een wo ning, eigendom van de gemeente en staande in de Warandestraat, werd verkocht aan de heer W. Vervaet te Stekene. Voor het bouwen van een tweede kleedgelegenheid bij de sportterrei nen zijn wel plannen, maar geen geld, volgens burgemeester Reuser. Het raadslid Pleunis, tevens voorzitter van de voetbalvereniging Steen, schetste de grote noodzaak van een tweede kleedlokaal. Zijn vereniging telt op het ogen blik elf elftallen. Op zaterdag wordt het huidige kleedlokaal, dat tevens dienst doet als badhuis, door de ba ders gebruikt en heeft men eigenlijk niets voor de junioren-voetballers ter beschikking. Burgemeester Reuser zei dat de gemeente het plan heeft om een lening uit te schrijven tot een bedrag van f 80.000,Links en rechts is wel gebleken, dat hiervoor onder de inwoners belangstelling be staat. De rente van deze lening moet echter 1% beneden de geldende marktrente blijven. Op een vraag van de heer Engels wanneer het zwembad wordt aanbesteed, ant woordde de voorzitter dat met span- nding op bestek en voorwaarden wordt gewacht. Binnen 5 a 6 weken zal aanbesteding wel kunnen plaats vinden. Aan de aanbesteding zal niet iedere aannemer kunnen deelnemen, maar deze zal zich beperken tot en kelen die hiervoor geacht worden ca pabel te zijn. Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1969 zullen de wethouders salarissen worden verhoogd van f 3216,tot f 3468,per jaar. We gens het overlijden van het raadslid Martinet werd na onderzoek van de geloofsbrieven besloten toe te laten tot lid van de raad de heer E. Vael. In de eerst volgende raadsvergade ring zal de beëdiging Dlaatshebben. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De stadsuit breiding van Vlissingen zal in de eerstkomende jaren worden ge concentreerd in Souburg-Noord. In het bestemingsplan, dat bin nenkort aan de raad ter goedkeu ring zal worden voorgelegd, is 'n woningbouwprogramma voor zien, dat in totaal aan 5500 men sen onderdak zal moeten bieden. In een motivering van het besluit merkt het gemeentebestuur o.m. op dat vanuit de industrie sterke aan drang op de gemeente wordt uitge oefend om in Oost-Souburg, dus ten oosten van het kanaal door Walche ren, vestigingsmogelijkheden voor werknemers te projecteren. Voorts wordt er op gewezen, dat door de beperkte capaciteit van de huidige kanaalbruggen, stagnatie in de re latie woongebied-werkgebied zouden optreden wanneer eerst de plannen Lammerenburg en West-Souburg zou den worden ontwikkeld. In een toelichting op dit plan zegt het gemeentebestuur, dat in Vlissin gen, zeker tot 1975, jaarlijks minimaal 450 tot 500 woningen zullen moeten worden gebouwd. (Volgens een bere kening van het economisch technolo gisch instituut voor Zeeland). Aan de westelijke zijde van de stad is het plan Paauwenburg 1 nagenoeg vol gebouwd terwijl in Paauwenburg 2 hoofdzakelijk bungalows zullen wor den gebouwd. Voor de uitvoering van de daaraan aansluitende wijken Lammerenburg en West-Souburg is nog veel studie nodig, aldus het gemeentebestuur. In het project Souburg-Noord is een deel van het plan „Nagelenburg", van de voormalige gemeente Oost en West-Souburg, opgenomen. Het gemeentebestuur acht het ook van belang Oost-Souburg stedebouw kundig af te ronden omdat de voor zieningen hier, als voormalige zelf standige kern, boven het wijkniveau liggen. Behalve voor de bouw van kleuterscholen en lagere schoien is In het plan ook reserveruimte aanwe zig voor de bouw van o.m. een kerk en een bejaardentehuis. Het woning- bouwprogramma voorziet in vrijwel alle typen woningen, van vrijstaande eengezinshuizen tot meergezinshui- zen in twaalf woonlagen toe. (Van onze correspondent) HULST Onder grote belangstel ling is te Hulst een auto-oriëntatie- rit verreden, die werd georgani seerd door een garage te Hulst met medewerking van de Instuif St.- Jansteen. De rally ging over eon af stand vam 75 km en werd verreden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Er namen 126 automobilisten deel. Na afloop werd een zeer geslaagde bal avond gehouden in de Konign van Engeland te Hulst. Tijdens de avond werden door burgemeester P. Molt- hoff de prijzen uitgereikt. De uitslag van deze autarally luidt als volgt: 1 Rodrigo, 13 p.; 2 Wisse 15 p.; 3 Hazelager, 16 p.; 4 Van Tichelen, 21 p.; 5 Rammeiloo, 37 p.; 6 Van Es- broeck, 42 p.; 7 de Block, 59 p. Eerste damesteam: Cattoir - Jelles. Grootste pechvogel: de Poorter. De Opelprijs werd gewonnen door Ste vens. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De afdeling Zeeland van de partij van de arbeid wil deze zo mer een conferentieweekeind houden om te praten over cultuurplannen in de provincie en om de mogelijk heid te bekijken te komen tot de op richting van een culturele raad in Zeeland. Dit werd in de prins van Oranje te Goes aan het eind van de p.v.d.a.-conferentie over „Cultuurpo litiek in Zeeland" meegedeeld door gewestelijk voorzitter M. A. L. Hu- bregtse uit Middelburg. Geconfereerd werd er die dag aan de hand van de cultuurnota, die door de Zeeuwse culturele raad is uitge bracht. De bedoeling was dat een in leiding zou worden gehouden door drs. A. L. Borst, adjunktdirecteur van het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland en sekretaris van de Zeeuwse culturele raad. Maar twee dagen voor de conferen tie werd onze secretaris verblijd met een telegram van de heer Borst, waarin deze liet weten niet meer te willen spreken", aldus de heer Hu- bregtse. „Gevoerd uitnodigingen beleid maakt de P.v.d.A. bijeenkomst tot een doublure van de culturele dag van de Zeeuwse Culturele Raad, die twee weken daarna plaats vindt, ai- dus het telegram van de heer Borst. „Maar als we dan niet kunnen luisteren naar het gefluit van de roodborst, zullen we luisteren naar vrolijke klanken, vervolgde de voor zitter, daarmee het woord gevend aan partijgenoot mr. M. Vrolijk. De inleider wees erop dat de ac tieve cultuurpolitiek nog een vrij jon ge zaak is, entevens een miskende prioriteit. Hij onderstreepte de nood zaak cultuurpolitiek en onderwijsbe leid te coördineren, vooral wanneeT het gaat om de bouw van bijvoor beeld een nieuw cultureel centrum. Zowel uit de inleiding van mr. Vro lijk als uit de daarop volgende discussie bleek dat een goede cul tuurpolitiek staat of valt met het onderwijsbeleid. Verder plaatste de inleider kantte keningen bij het rapport van de ZCR Een verdienste van de nota vond hij dat ze zo kort is. Ook vond hij dat het rapport te opvallend zwijgt over de financiële konsekwenties van het aangegeven te voeren beleid. Ook miste hij er de openluchtrecreatie in. In het algemeen stelde de heer Vrolijk dat men de uitgaven voor een cultuurbeleid zonder meer tussen andere uitgaven moet durven plaat sen. „Want het gaat tenslotte toch om een investering voor het welzijn van die mens", vond hij. Gesproken werd er ook over de plannen voor een school voor kunst onderwijs in Middelburg. Verschil lende aanwezigen vonden het vreemd dat in de nota van de ZCR wordt gesproken over de wenselijkheid van een dergelijke school in Zeeland, ter wijl de Middelburgse raad al voor het verschijnen van het rapport beslo ten heeft tot de oprichting van een dergelijke school in Middelburg. De school zal een regionaal karakter krijgen, hetgeen tot uitdrukking zal komen in de samenstelling van het bestuur, zo zei de heer Hubregtse. Het P.v.d.A. - raadslid L. de Leeuw begreep niet waarom de regio dan niet is ingeschakeld bij de plannen makerij voor deze school. De heer Hubregtse antwoordde daarop, dat het hier gaat om een initiatief van Middelburg, terwijl advies Qver. de zaak is ingewonnen bjj de Stichting Zeeland. Verder zei de voorzitter, dat van uit Zeeland pogingen worden gedaan te komen tot de oprichting van een regionaal pedagogisch centrum. (Van onze correspondent) KAPELLE. Het aanbod van aardbeivi uit de kassen komt thans behoorlijk op gang. Voor wat Zuid- Beveland betreft vindt de aanvoer hoofdzakelijk plaats op de veiling in Kapelle-Biezelinge en hier wordt nu vier keer per week geveild. Daarbij zijn steeds 10.000 tot 12.000 doosjes aardbeien te koop. In het begin van de week was de vraag wat minder geworden en wer den lagere prijzen besteed. Toen wa ren goede kwaliteiten te koop voor rond 1,20 per doosje met 200 gram aardbeien. Tegen het eind van de week nam de vraag echter weer toe en donderdag en vrijdag werd voor de goede kwaliteit tussen 1,60 en f 1,75 per doos van 200 gram betaald. De aardbeien op de veiling in Ka pelle worden hoofdzakelijk gekocht voor export naar België en in min dere mate voor West-Duitsland. De binnenlandse handel kan op het hui dige prijspeil nog wat moeilijker mee komen. lef de 18 fa mr TONEEL, FILM, CONCERT ek, TERNEUZEN Luxor 20 uur Shalako 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Het wonder van de liefde 18 jt HULST Bioscoopgebouw 20 uur Ontsnapping op de Philippijnen 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Kogels voor Mr. Solo 14 jaat VLISSINGEN Alhambra 20 uur De slag bij de Anzio GOES Grand 20 uur Bullitt ANTWERPEN Rex: 10, 12.15, 15.10, 18.05 en 21 De vallei vam het geluk a.L Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur De ontrouwe vrouw IJ Vendome 12, 14.30, 16.50, 19.10 n 21.30 uur La prisonnière 18 jjj, Astrid 12, 14, 16, 18, 20 en 22 Die duivelse rakkers a.l. Ambassades 12, 14, 16, 18, 20 22 uur De medeplichtigen, U Rubens 14, 17.15 en 20.30 uur Funny girl 14 jaar Antw. Kameropera 20 uur Belcanto-avomd GENT Century: Geschikt voor de die# a.l. Savoy: De gendarme gaat trom® a.l. Capitole: Furnmy girl 14 jaar Plaza: Rosemary's baby 18 jaar ST, NIKLAAS Scala: Het jungle-boek a.l. Century: Romeo en Julia 14 je Select: Een mam voor Ivy 14 j« TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal: „Multipels en objekta' Rijksarchief: „De Dordtse Synodf DIVERSEN KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadering GROEDE Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering UZENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Tweede Binnenhaven 9 uur Vertrek boottocht Zonnebloem TONEEL, FILM, CONCERT EN! TERNEUZEN Luxor 20 uur Shalako, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur De laatste paradijzen a.L VLISSINGEN Alhambra 20 uur De slag bij de Anzio 14 jaar GOES Grand 20 uur Bullitt 14 jaaT ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag. ST. NIKLAAS Bioscopen: Als omdeT vandaag. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal: „Multipels en objektci Rijksarchief: „De Dordtse Synoit DIVERSEN GOES Landbouwcentrum, Westsingel: 1012 en 1416 uur SpreekiM Voorlichtingscentrum Hui-shouditl en Gezin (tel. 01100-6440) KOEWACHT V. J. Thijs 13.30 uur Bejaardenschietimg SCHOONDIJKE Huishoudschool 1416.30 en lt- 20.30 uur Tentoonstelling OOSTBURG Victory 20 uur Jaarvergadering VW VLISSINGEN Tweede Binnenhaven 9 uur Vertrek boottocht Zonnebloem Opg. voor deze rubriek: tel. OHM* 7438 of Postbus 116 in Middelburg. Morgen, dinsdag 29 april: Temeuzen 0.18 en 12.51 uur. Vlissingen 12.19 en 00.00 uur. Wemeldinge 1.26 en 13.55 uur. EhéI. Verjagen julue calamity janeniet we hebben haar een kans gegeven, mr oyster, iedereen heeft recht op een kans. kalm aan, calamity! ik vino het absoluut noodzakelijk oat j'j eigenaresse van de saloon bluft totdat ik met mun onderzoek klaar ben. en om dat te bl'jven, schuw je lid te moeten worden van het dameskransje van el plomo. okay, lu'cealleen omdat je ms eed dienst hebt bewezen eu omdat ik j= "in-1 NEURENBERG (AP) se Nationaal-Democratis in Duitsland zal tussen officieren van de Bundc kandidaten voor het pari ben bij de nationale verki komende herfst. Dit heeft Adolf von Thadden giste deeld. Von Thadden verklaart verkiezingsvergadering cU| nen in rang variëren „v; tot kolonel" en zich bevii de ongeveer 1000 leden v; deswehr die op het ogen van de NPD. De bekendmaking werd dat een woordvoerder vo< verleden week had mee® twee generaals lid zjjn va: Hij weigerde hun namen tc Von Thadden voorspeld partij bij de verkiezingen v tember 8 tot 12 procent vai| men zal krijgen. Hierdoor zouden 40 tot leden in het federale parli men. Voorschrift is dat procent van de stemmen om vertegenwoordigd te ki Het kabinet van kanse Georg Kiesinger heeft verlt besloten na de verkiezingen de NPD op te treden. Hij laat het aan de Westó zers over een oordeel over uit te spreken. (Van onze redactie buitt NEW DELHI Strijd! van communistisch Chin Nathoepas aan de grens Sikkim en Tiber hebben sprekers de tegenover 1 gende troepen gelast zich trekken uit het gebied. Dit ultimatum werd woen steld. Binnen 24 uur moeste diase troepen het gebied verl ben. De plaatselijke Indiase c danten hebben de Chinezen gewaarschuwd niet tot ov acties over te gaan. Hoewel di in hun stellingen bleven"was- tig in het gebied. De chef staf van het Indiase leger is in allerijl naar het oostfront ken om zich persoonlijk van atie op de hoogte te stellen. Naar een 'woordoverder Indiase ministerie van buitti zaken mededeelt, heeft de J in New Delhi met een passet plomatieke actie" op de Chin gereageerd. Het oordeel van diase regering zou monde kennis van de Chinese zaakgc zijn gebracht. In het gebied van de Na die op ruim 4600 meter h< gelegen, is anderhalf jaar gele durende vier dagen gevochter Chinese en Indiase militairen, ligt 20 kilometer ten oost Ganktok, de hoofdstad van De leden van de Comecon, europese tegenhanger van d_ zijn het op hun topconferer I zatetrdag te Moskou is geëind eens geworden over het bel; vraagstuk van een uiteindelij nomische integratie. Dit blijk slotcommuniqué. Zoals beken Sovjet-Unie een sterk vooi van een dergelijke integratie, Roemenië er niets van wil v Volgens het communiqué zij conferentie „een aantal pri betreffende een versterking banden tussen de nationale mieën ter sprake geweest", i is deze vraagstukken geza verder te bestuderen om te tot wederzijds aanvaardbare singen. De lidstaten zijn het er ov< 8at de bestaande vormen van linge samenwerking moeten verbeterd en dat men de band niet-leden moet proberen aan 'en. In het communiqué wor steld dat de onderlinge betrek °P economisch, wetenschappeli Vooruitzichten voor dinsdag en Woensdag opge steld doo-r het ,>p zondag om 18 00 uur: f.hnke zonnige pe rioden en over wegend droog. Temperaturen overdag bover maal. Weersvooruitzichten in cijfe •ttiddeld over Nederland. Vooi "ag: aantal uren zon: meer ?t'n. temp.: van ongeveer norm graden boven normaal, max. )"an ongeveer normaal tot 4 boven normaaL kans op een Periode van minstens 12 uur: 9 bett, kans op een geheel dro waal: 60 procent. Voor woensdag: aantal ure tot 11, min. temp.: van on bbrmaal tot 4 graden boven no jPa*. temp.: van 0 tot 6 graden PormaaL kans op een droge r aO minstens 12 uur: 80 prooen P een geheel droog etmaa' 5 er>t, normalen voor 26-30 ap

de Stem | 1969 | | pagina 2