Sprintzege Aldershof Familie Liebrechts beheerste koers BUKACKI VIERDE IN SPANJE ZEGE VAN PANCKAERT Amstleven inspecteur Zoetemelk en Yoogt wonnen e* barder is e* 11 Bruinsma reed in fleijningen erg sterk RONDE GELDERLAND Janbroers glorieuze winnaar land" in de kaf. pakje shag. o zwaar et anders, sen. ig van DNEEL of kaart nmer 374 >s en U over (to mei zirn m. coa-WedanV ■-'ï-i'm iiitii f ïi'iftf "ifrï'ffih ifiifiiiini iiuiSfaifcwriinftitftMfii -i IBM .ffjfPB SPORTPAGINA Pi SpM VAN MAANDAO 28 APRIL 196» (V»n een onzer wielerm edewerkers) HEININGEN De harde wind en jet vlakke parcours hebben vele ren ners parten gespeeld in de vierde tonde van Heiningen. Voor weinig publiek men zag blijkbaar liever je Engelse bekerfinale is het toch een interessante koers geworden, die joor Gerrie Bruinsma uit Westerbork werd gewonnen. Na vijftien kilome ter zat de hele groep nog bijeen. Zes man probeerde na achttien kilometer een uitlooppoging, die door de felle wind en het jagende peloton reeds jnel teniet werd gedaan. Het langge rekte peloton lietni emand ontsnap pen, Na half koens probeerde de latere runmar Gerrie Bruinsma in gezel schap van John Schelling, een voor- ig ap te bouwen. Vijftien kilo- r lang bleiven zij qp driehonderd meter voor het peloton rijden om iaaraia teruggepakt te worden. In middels waren de harde wind en di verse valpartijen er de oorzaak van, iatde helft vain he<t renuiersveld reeds uit koers verdwenen was. Ondier aan voering van Boekholt ontstond een lelotoaa van dertig man. Konings uit iprundsel probeerde zijn kaïns, doch rard spoedig teruggepakt. Met nog twintig kilometer te doen sprong de favoriete streekrenmer Leo Emibregts uit Stampemsgat weg. Een vijfbal ki lometer verder kreeg hij gezelschap van Ad van Overveld uit Zegge. Na ten ronde kwam het duo over de streep met een vijftigbal meteir ach- Itr hen een fed rjjdendie Kees Frijters EJEEÜSmiEREKEiE LimRT BiCOlES HEfl APELDOORN (,ANP) De 20-jarige Ben Janbroers uit Am sterdam kan als de glorieuze win naar van de ronde van Gelder- lr/td betiteld: worden. De enigs zins vlakke koers vond namelijk door zijn toedoen een sensationeel einde. Op ongeveer dertig kilometer voor de finiish zette de Amsberdiaimmer ter hoogte vain Hoeniderlo een magistra le solo in en reedis bij Hoiotgsieren had hij de vijftien seconden, die heim scheidden vain de kopgroep vain acht man, onder wie Vain Stralen, Bra venboer en Deckers, overbrugd. Met nog tien kilometer voor de boeg ginig Jarabnoers onmiddellijk door en bij de finish baid hij een voorsprong van vijf secoindien op het grote peloton, dat de 'ens, van wie Benjamin een lekke band moest hiad achterhaald, uitslag: 1 Ben Jawbroers (Am ant) 151 km in 3.21.39, 2. Ger van Katwijk (Opl'ooj4 Evert Diepe- veen (Bilihoven), 5 Sainder Douma (Grouw), 6. Hains Gorter (Amster- diam), 7 Bennie Groen (Steenwijk), 8 Gerriit Heeariniga (Veendam), 9 Cees Stam (Wijde Woirmier), 10 Cees Priem (Goteis). Ben Janbroers ging met uitgestrek te armen over de finish. git De zege leek te gaan naar een van renners uit het Westbraibantse Bruisma en Van Vlugit dachten hier echter anders over. Met mog acht ki lometer voor de boeg sprongen zij het drietal toe. Voor het pelo ton, dat door het wegvallen van vele renners, ondier andere van Hooger- heide en Van Hasselt tot twaalf man geslonken was, bleef de kopgroep on bereikbaar. Bruinsma Het het niet op eindsprint aankomen en finishte met een twintig meter voorsprong. Frijters won de sprint van het viertal en werd tweede. Leo Embregts derdie. Bij de nieuwelingen lag het tempo - even-als bij de amateurs hoog. Be enkele uittooppogingen werden al teniet gedaan en na vijftig ki lometer stormde die hele groep op de finish af. Verhoeven uit Helmond werd spurtwkunaar. Bij de aspiranten zegevierde F. Veldhuizen. De uitslag: AMATEURS: 1 G. Brainsmia (Westerbork) 90 kilo-meter in 1.53.34; 2 K. Frijters (Zegge); 3 L. Moregte (Sfampensgat), 4 D, v. d. Ha# (Sammelsdiijk), 5 A. van Over- veMKegge), 6 C. van Dongen (Oud- Gastel), 7 L. Zogers (Ossendrecht), 8 A ran Opdo-rp (Hoogerheide), 9 J. v. Uriel (Werkendam), 10 T. Barten (Klundiert), 11 A. van Uden (Oss), 12 P.van Weegen (Tilburg), 13 J. Zoons (Voorschoten), 14 A. Konings (Sprun- 15 R. van Brussel (Melissant), 11 G. Plieger (Lexmon-d), 17 J. de jBruyn (Spru-ndel), 18 T. Damen (Ul- venhout19 W. Dielem-an (Prinsen- leek), 20 C. Smit (Ro-te-rdam). NIEUWELINGEN: 1 H. Verhoeven (Helmond) 50 kilometer in 1.05.57; 2 ft vain Helvoirt (Tilburg), 3 K. van p8t (Lage-Zwaluwe), 4 M. Dohmen 5 J. Akkermans (Nw.-Vosse- |*er), 6 F. van Hin-tum (Eindho-ven), fK.Eo.ks (Rij®bergen),i 8 M. Remjjn pradendeimme), 9 T. Janssen (Reu- i), 10 B. Jurriatains (Amsterdam), 11 v. d. Hoek (Diirksl-and), 12 G. van [t Geloof, 13 H. van Dongen (Prin- 'sbeek), 14 L. v. d. Waart (Aarden- *6), 15 H. Moo-nen (Udenhout). ADSPIRANTEN: 1 F. Velhuizen (Memberg) 25 kilometer in 0.32.17; tram Dijk (Ulvenhout), 3 M. Maes- (Elsloo), 4 J. Damen (Ulven- ■lt), 5 J. Muilwijk (Brielle), 6 J. *i Ba-al (Breda), 7 A. Kraus (Ou- ■inbosch), 8 R. Zieleman (Amster- 9 H. van Leeuwen (Haarlem), JH. v. d. Adel (Papendrecht). Winnaar Aldershof nam zijn zege in Etten nogal rustig op. Zonder uitbundige vreugdekreten ging hij over de meet. GERRIE BRUINSMA (Van een onzer wieier- medewerkers) ETTEN Onder een stralende lentezon heeft Jan Aldershof de Ronde van Etten op zijn naam ge schreven. Het publiek ,dat in groten getale was opgekomen, heeft kunnen genieten van een boeiende en snelle koers. Na vijf ronden ontstond reeds een lichte afscheiding. Na vijf ronden onstond reeds een lichte afscheiding. Bravenboer, Velt- huizen en Van Dongen namen een kleine voorsprong, die echter niet lang stand hield. Het peloton, onder aan voering van Jac van de Kloot die weer als amateur is gaan fietsen bracht de hereniging met de koplo pers snel tot stand. Hierna probeerde een tiental renners, onder wie Van Hoogerheide, Embregts en Bertou een voorsprong te nemen. Tussen deze groep en het peloton streed Tony Bar ten om bij dit tiental te komen. Deze vlucht hield echter ook maar enkele kilometers stand. Na dertig kilometer ontstond een groepje, dat het langer volhield. Een sterk rijdende Leo Embregts sloeg een gat tussen hem en het peloton. In zijn wiel kreeg hij drie renners mee: Visser, Van Hoogerheide en Van der Meulen. Deze koplopers hielden 25 kilometer stand, ondertussen broeder lijk de diverse premies verdelend. Achter het viertal ontstond een groep van zeven man met o.a. Kees Frijters, Jac van der Kloot en Jac. Vermeulen. Deze zeven werden ech ter al gauw opgeslokt door het jagen de peloton onder aanvoering van de Hagenaar Michel Bertou. Het peloton ging door en de eerste man van het peloton, die aansluiting kreeg met het leidende viertal was de latere winnaar Jan Aldershof. Direct na de hereniging sprong Adrie Ko nings weg. Drie ronden bleef hij al leen aan de leiding. Met Tony Barten aan kop kwam een groep van elf man bij Konings en het zag er naar uit dat dit de beslissende slag zou zijn. En kele ronden verder zat echter alles weer bij elkaar. Met nog vijftien ronden te rijden viel dan de definitieve beslissing, die ingeluid werd door alweer Tony Bar ten. In zijn gezelschap gingen Coore- mans, Van Hooydonk en Dubbelman mee. Al spoedig viel Jan Cooremans terug even later gevolgd door Piet Dubbelman. Onderwijl was uit het peloton Sjef van de Burg Wegge sprongen. Binnen een ronde maakte hij de honderd meter achterstand goed en zo kreeg men drie leiders. Met nog drie ronden te gaan kwamen nog vijf renners bij het trio: Aldershof, Em bregts, Konings, Velthuizen en Bak ker. Aldershof bleek uiteindelijk ver uit de snelste in de sprint. Bij de nieuwelingen werd Kees Bal winnaar van een groepje van vier. Wim Liebrechts werd uitgebreid gehuldigd na zijn zege in Kloosterzande. (ADVERTENTIE) De uitslag amateurs: 1 J. Aldershof (Haarlem) 100 kilometer in 2.26.16. 2 L. Embregts (Stampersgat), 3 S. v.d. Burg (Berkel), 4 A. Konings (Sprundel). 5 G. Velthuizen (Maas dam), 6 T. Barten (Klundert), 7 A. Bakker (Soest), 8 H. van Hooydonk (Zundert), 9 J. den Hartigh (Putters- hoek), 10 M. Bertou (Den Haag), 11 P. de Vos (Rijsenhout), 12 J. de Bruyn (Sprundel), 13 W. Jansen (Nes aan de Amstel), 14 H. de Kok (Tilburg). 15 W. Bravenboer (Rotterdam), 16 T. v. Hasselt (Roosendaal), 17 C. Wil- lemse (Hoage-Zwaluwe), 18 G. v. Dongen (Made), 19 J. v. Merrienboer (Stampersgat), 20 J. v.d. Kloot (Zun dert). Nieuwelingen: 1 K. Bal (Kwaden- damme) 50 kilometer in 1.11.39, 2 J. Raas (Heinkenszand), 3 A, v.d. Hoek (Dirksland), 4 G. van Laarhoven (Heiningen). 5 A. van Gurp (Breda), 6 W. Nooren (Tollebeek), 7 H. van Dongen (Prinsenbeek), 8 P. Remijn (Goes), 9 J. Akkermans (Nieuw-Vos- semeer), 10 H. van Groessen (Made), 11 H. Prinsen (Hank), 12 W. van Dompseler (Putten), 13 J. van Ros- sem (Den Haag), 14 R. de Wit (Raamsdonksveer), 15 F. Kusters (Chaam). KLOOSTERZANDE De naam Liebrechts zal onverbrekelijk ver bonden blijven aan het eerste Schelde-criterium, dat gisteren in Kloosterzande werd verreden. En dat niet alleen omdat Wim Liebrechts als eerste en zijn broer Rudie in vijfde positie de kalklijn passeerden. Het Vlaardingse duo drukte gedurende de hele koers een duidelijk stempel op het wedstrijdverloop. Op de kri tieke momenten zaten de Zuidhol landers vooraan en regelden daar de zaken. Het was alleen door de sa menwerking tussen de beide broers mogelijk dat Wim met nog 18 kilo meter te rijden wegsprong uit een kopgroep van zes man. Terwijl Wim demarreerde zorgde Rudie ervoor dat Bob Kroonen, Piet Legierse, Frank Ouwerkerk en Wim de Wilde in de achtervolgende groep niet al te actief werden. De vluchter kwam daardoor in de gelegenheid in twee ronden van 2 kilometer) 20 se conden uit te lopen. Dat bleek vol doende om in de resterende kilo meters de achtervolgers op een af- MADRID (ANP/AP) De Span jaard Perurena heeft gisteren de vierde etappe van de ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard leg de de 124 kilometer tussen Ciudad Real en Madrid af in 3.14.4. De beste Nederlander was Richard Bukacki, die als vierde doorkwam. Harm Ot- tenbros wist zich in de eindsprint alles kwam tegelijk aan naar een zevende positie te werken. Na de vierde etappe voert de Itali aan Sgarbozza nog steeds het alge meen klassement aan. Rini Wagtmans neemt de twintigste positie in. De uitslagen: derde etappe vam Ga- ceres naar Tela vera de la Reima over 190 km: 1 Sgarbazzo (It.) 4.24.18, 2 Echevarria (Spa) z.t., 3 De Geest (Bel.) z.t., 4 Marine (Spa) z.t., 5 Silniz (Spa) z.t., 6 Michelotto (Ita) z.t., 7 Mendiburu (Spa) z.t., 8 Monty (Bel.) z.t., 9 Perez Frances (Spa) z.t., 10 Gastello (Spa) z.t. De vierde etappe: 1 Domingo Peru rena (Sp) 124 ion in 3.14,14, 2 Marine (Sp), 3 Michelotto (It.), 4 Richard Bukacki (Ned.), 5 Sgarbozza (It.), 6 Steemans (Belg), 7 Harm Ottenbros (Ned.) allen z.t.; het algemeen klas sement ma de vierde etappe luidt: 1 Sgarbozza (It.), 2 Marine (Sp.) op 2 sec., 3 Wright (G.B.) op 7, 4 Eche- verria (Sp.) op 14 sec., 5 Ocana (Sp) op 16 sec., 6 Michelotto (It.) op 17 sec., 7 Silloniz (Sp) op 22 sec., 8 Pin- geon (Fr.) op 24 sec., 9 Lasa (Sp.) op 25 sec., 10 Bellone (Fr.) op 28 sec, 20 Rini Wagtmans (Ned.) op 37 sec., 46 Bukacki op 44 sec., 64 Van Kat wijk op 51 sec., 66 Zilverberg op 52 sec., 75 Ottenbros op 57 sec., 77 Nij- dam op 58 sec., 82 Haast op 1 minuut, 99 Hendriks op 10 min. 44 sec. (ADVERTENTIE) heeft er niets op tegen om gebeld te worden door een ondernemende, attente, inventieve man die voor de provincie Noord-Brabant de functie kan vervullen van Bel onze Districtsdirecteur de heer J. C. M. van den Heuvel (telefoonkantoor 01600-42650, privé 01600- 30278) die u nader zal inlichten. (Van een onzer wielermedewerkers) DEINZE Willie Planckaert heeft eindelijk weer eens gewonnen. De Belgische beroepsrenner die de laat ste tijd flink in de versukkeling raak te finishte zaterdag als eerste in de „Omloop van Midden-Vlaanderen". Wim Dubois kwam in deze wedstrijd op de zesde plaats, Jan van der Horst op de dertiende. RIK VAN LOOT zegevierde in Pulle waar hij Gerard Vianen ver sloeg. Drie kilometer voor het einde was Vianen aan een solo begonnen en op het moment dat hij op de over winning afging, achterhaalde Van Looy hem. Cees Zoontjes werd vierde Jan Krekels negende, John Brouwer vijftiende, Rik Wouters zeventiende, Albert van Midden negentiende, Ri- nus Paul drieëntwintigste en Mart van Ginneken zesentwintigste. HARRIE STEEVENS legde beslag op de tweede plaats 'ri Meerbeke, waar de finish was van de Ronde van de Vlaamse gewesten. Hij moest het in de sprint afleggen tegen de Belg Frans Verbeeck die hem met een lengte klopte. De finale ging tussen vijf renners die een minuut voor sprong hadden. Leo Duyndam kwam als zestiende binnen, Wim Schepers als zeventiende. JAN SERPENTI was de beste Ne derlander in de grote Stauder-priis, een wegwedstrijd over 100 kilometer in Kampf-Lintfort aan de Nederrijn. Hij finiste als derde. Leen Poortvliet was vierde, Wim Deelen zesde, Bart Zoet zevende, Gert Bongers negende, Leo van Dongen tiende en John Brouwer dertiende. De Italiaan Co lombo won. FEDOR DEN HERTOG heeft in Arendonk de eerste etappe van de Ronde van Vlaanderen voor amateurs van Sint Truiden naar Arendonk ge wonnen. Hij legde de 118 km af in 02.35.55. Tweede was Jean Pierre Monsere (België) op 33 seconden, ze vende Jan Spetgens op 38 seconden en negende Jan Aling, in dezelfde tijd. CEES KOEKEN uit Achtmaal is in de eerste etappe van de Ronde van stand te houden. Door de strijd om de tweede plaats kwam het vijftal in de laatste ronde nog op 14 seconden van de leider, maar gevaar leverde dat voor hem niet meer op. Met zijn beslissende ontsnapping breide Wim Liebrechts een waardig slot aan de 100 kilometer lange wed strijd, waarin de 75 vertrekkers elk aar geen moment rust gunden. De koers kreeg daardoor een bijzonder aantrekkelijk verloop, hetgeen de 2500 toeschouwers langs het parcours direct warm deed lopen voor de wie lersport, die In Kloosterzande een succesvolle come-back maakte. In de eerste fase van de wedstrijd waren het vooral de Zeeuwen Char les de Smit en Cees Priem, die leven in de grote groep brachten. Het bleef echter bij plaagstoten aan de kop van het peloton, totdat zich in de 23e ron de een kopgroep van acht man vorm de, waarbij Priem zich even later als negende aansloot. Bij deze eerste vluchtpoging waren Wim en Rudie Liebrechts en Wim de Wilde reeds betrokken. Veertig kilometer voor de eindstreep werd de groep met nog eens zes coureurs, waaronder Co de Vrieze en Frank Ouwerkerk, uitge breid. Dit aantal was kennelijk te groot naar de zin van de gebroeders Lie brechts, Stander en Van de Vlugt, die er in de 32e omloop vandoor gin gen. De Vlaardingse kracht bleek echter spoedig te veel voor de beide medevluchters. Zij moesten afhaken. Piet Legierse nam na 68 kilometer hun plaats in. De Hagenaar werd even later gevolgd door Frank Ouwerkerk en Wim de Wilde. In dit zestal school voldoende klas se om het peloton definitief te ont vluchten. Toen de voorsprong op 18 kilometer van de finish was opgelo pen tot 40 seconden, begon Wim Lie brechts, onder toeziend oog van zijn broer, aan een solo. In de spurt om de tweede plaats toonde Wim de Wil de zich het snelst. Een halve minuut van de winnaar won Waldi van Cam- pen de sprint van de grote groep. De uitslag; 1 W. Liebrechts (Vlaar- dingen), 100 kilometer in 2 uur en 21 minuten; 2 W de Wilde (Ellewouts- dijk); 3 P. Legierse (Den Haag); 4 F. Ouwerkerk (Rotterdam); 5 R. Lie brechts (Vlaardingen); 6 Bok Kroo nen (Dordrecht); 7 op 30 seconden: W. van Campen (Hulst); 8 S. van Dongen (Middelharnis); 9 op 42 se conden: J. Bruessing (Bovenkerk); 10 W. van Steenis (Hoogblokland) 11 op 50 seconden: H. Stande (Ton- ge); 12 op 1 minuut en 5 seconden; D. van de Vlugt (Sommelsdijk)i; 13 D. Aardoorn (Puttershoek); 14 J. de Vrieze (Goes); 15 J. Gödde (Zwijn- drecht); 16 J. van Beers (Vorselae- re); 17 C. Priem (Goes); 18 R. van Brussel (Melissant)19 B. Slinge Alblasserdam)20 P. Vonck (Hei kant). TUCQUENIEUX (ANP) Joop Zoetemelk heeft zaterdag de eerste etappe van het „Circuit des Mines" in Noordoost Frankrijk gewonnen. Hij legde de 78 kilometer van Pien- nes naar Tucquenieux af in 1 uur, 55 minuten en 56 seconden. Tweede werd Wieger Vlot en derde de Frans., man Esclassan. Samen met de Zwit ser Fuchs (4e), de Duitser Knab (5e) en De Koning (Ned„ 6e hadden zij een achterstand van twee secon den op de winnaar. Later op de dag won de Duitser Ebert de tweede etappe vam Tucque nieux naar Verdun over een afstand van 86 km. Zijn tijd was (met boni ficatie) 2 u, 19 min, 46 sec. Tweede en derde werden de Nederlanders Keibeck en De Koning. Arnold Voogt eiste gisteren de derde etappe op. Hij versloeg in de eindsprint een grote groep renners. Joop Zoetemelk behield de eerste plaats in de algemene rangschikking. De uitslag van de derde etappe, die leidde van Verdun naar Mihiel (164 km), is: 1 Voogt (Ned) 4.07; 2 Jan- kowski (Fr) 4.07,05; 3 Ebert (W-Dld) 4 Zoetemelk (Ned); 5 Esclassan (Fr); 8 Ceybeck (Ned); 9 Hordijk (Ned) aillen in 4.07,05. Algemeen klassement: 1 Zoetemelk (Ned) 8.23,15; 2 De Koning (Ned) 8.23,33; 3 Esclassan (Fr) 8.23,47; 4 Boulard (Fr) z.t.; 5 Knab (W-Dld) z.t.; 6 Voogt (Ned) 8.24,58; 10 Cey beck (Ned) 8.25,47; 26 Hordjjk (Ned) 8.31,29. (ADVERTENTIE) Sarthe tweede geworden achter de Pool Szurkowski, die de 195 kilome ter van Le Mans naar Sable in 4 uur 37 minuten en 27 seconden aflegde. Koeken volgde na 5 minuten. HARRIE SCHOOFS, Bladel, won een tijdrit tegen de Kemmelberg in Belgia. Het was de enige opvallende Nederlandse prestatie in deze twee daagse, die verder geheel werd be heerst door Belgen. In het eindklas sement kwam Schoofs op de zeven tiende plaats. LEO BOGERS uit Ossendrecht ein digde in het Belgische Haasdonk als tweede, Adri van Opdorp. Hooger heide, als tiende. WIM DE WAAL, Axel, bleek de sterkste Nederlander in een twee daagse nieuwelingenwedstrijd te Kemzeke. In de eerste rit werd hij achtste, in de tweede rit derde, in het eindklassement derde. TOINE VAN DE BUNDER behaal de een twaalfde en een vijfde plaats, Hennie Gijzel een veertiende en tien de. In het eindklassement werden ze respectievelijk vijfde en achtste. Zwaar?

de Stem | 1969 | | pagina 15