IELEMAN SPANNING OP LAATSTE MOMENT Laatste caisson in Volkerak: karwei is „voor de bakker" DEMONSTRATIE-AVONDEN Jiger n Boy" ledigt tube GRAPJES ROND JACOB DE UIL Benelux in Den Haag Even uitblazen mevrouw CHAPPIJ NV Goes bij erde rialen Jan Elich Zvyare na triest ongeval van terreinen, het leg. ingen en het aanleggen ratingen, ten behoeve ijpmaken van fase 2 in older met bijkomende gemeente, Goes, vol. i voorwaarden nr. 227. N.V. 63 b.g.g. 3543 VOOR DE BAKKER H.H. Aannemers en Timmerfabrikanten I Handelsonderneming A. Verdonkschot :esp (UNSTMATIGE 'OETSTOF Hoeveel kost een verhuizing CONCERT WILSON hi Katholieken in Rilland-Bath lenen kerk van gereformeerden Kantongerecht Oostburg Volgens jaarverslag bureau alcoholisme Toename aantal gebruikers van marihuana in Zeeland ROND DE SCHELDE minimi IIIIUIIIIIIIIIll ;r en wethouders van Goes, m gemeentewerken in het n op 13 mei 1969, om U.oj an het stadhuis te Goes: len zijn, zolang de voorraad itanaf 28 april 1969 ten kan- werken, Schoolstraat 1 ti, van f 20,- per exemplaar, na overmaking van f 20,50 16102 te name van de :estitutie zal niet plaats- wi>—imiwbh PROBEREN) KERKE 106 - 642 NKEN enz. n o.a. - afrormosia - wengé ten oo'k in massief DE STEM VAN ZATERDAG 26 APRIL 1969 (Van een Ojnzer verslaggevers) WILLEMSTAD Het Volke- .j(; is dicht en het karwei van de Juiting is voortreffelijk geklaard, (og nooit hebben caissons zo keu rig op één lijn gelegen, als langs ien draad getrokken. Dit is vooral jok te danken aan de kundige leepbootkapiteins. Nog nooit ook de omstandigheden, waaron- |er is gewerkt, zo verschillend en noeilijk geweest. De zenuwen ipeelden nu wel duidelijk een rol, naar vooral de enorme variaties j windsterkte deden zich gelden. de heer Swieir is de laatste ig, de moeilijkste geworden. Soms ;ond er een wind van kracht vijf, adat de slepers alle pk's moesten dtbuiten en dan weer viel de wind ij, Fnuikend voor het precisiewerk e water. „Het spande wel even, ja" zei ir. iriar. „Die lier slipte bij het leven. 1 heb gebeden, diat hij het mocht louden. Het was op het nippertje", le zwenktnamoeuvire met de laatste aissm dkurde aanzienlijk langer dan ij de vorige. Heel moeizaaim pasten Ie slepers de betonbak tussen de an- ere. Eén sleper moest lange tijd lerk drukken tegen het kopstuk om e caisson in het gelid te krijgen en ihouden. De caisson maakte ook I tegenstelling tot anders stevig lagzij. j Maar de ministers, de commissaris sen der koningin in Zeel-and en Noord-Brabant, verschillende leden van de Kamers en van Provinciale Staten, andere hoogwaardigheidsbe kleders, honderden toeschouwers en kleumende schoolkinderen met veel kleurige ballons en vlaggetjes konden de afzinkoperatie vrijwel feilloos zien verlopen. Later, na de ontspannende borrel, kon ir. Swier het werk „symbolisch" overdragen. Glunderend zei hij: „Het is voor de bakker". Minister Bakker toonde zich zeer opgelucht. „Het is een glorieuze ochtend, waarop een groots werk is afgerond. Je bent nooit zeker van zulke projecten. Ik had vooraf dan ook niets op papier gezet voor een speech. Maar nu zijn we dan toch in een nieuwe fase van het Deltaplan aangekomen. Het Del taplan, voorbeeld van de meest fasci nerende lange-afstandsplamning in Nederland", aldus minister Bakker. Hij memoreerde no-g even de func tie van de dam: „De achterdeur in het Vo-lkerak moest er eerst in, omdat men bij het afhangen van de voor deur in het Haringvliet niet meer op de tocht mag staan". M.a.w. de Volke- rakdam moet de stromingen in het Deltagebied beteugelen, omdat men anders bij de sluiting van het Ha ringvliet volgend jaar een veel te sterke eb- en vloedlbeweging zou krijgen. Het enige foutje bij de laatste af zinking is 't niet geheel centraal staan van de veertiende caisson. De cais- (ADVERTENTIE) BEZOEKT ONZE SHOWROOM en MAGAZIJN TIJDENS DEZE DEMONSTRATIE IS T.V. AANWEZIG [ZATERDAG 26 APRIL a-s. van 9 - 12.30 uur en 1.30 - 3 uur. I Op deze dagen zal gedemonstreerd wordien, met Hofe-Her electrische handmachines, aanvoer- en strijkapparaten. [Spijker- en nietapparaten op lucht, voor plafonds, vloeren etc. |ln ons magazijn zijn diverse houtbewerkingsmachines in bedrijf gesteld lmet stofafzuiginrichting. Hebt U al gebruik gemaakt van onze Holz-Her inruilactie De demonstratie met de diverse machines zullen worden verzorgd door j [deskundigen. wij U op een dezer dagen bjj de demonstratie begroeten Showroom, Magazijn, Servicewerkplaats en Slijpinriohting. i J. VERMEERLAAN 251 TEL. 33825 ROOSENDAAL land. igingen over de gehele i.a. Colgata tandpasta, ;ve persoonlijkheid verken aar oud oranche of Vlissingen Mulo-opleiding, dan tgebreid schriftelijk te De waardering voor kunstmatige •etstof neemt hand over hand toe in M maatschappij, waarin de meeste «nsen veel e weinig beweging ne- ■jra en (soms) veei te veel en te ft eten. Suiker, vroeger de alge- i'en gewaardeerde zoetstof bevat eenmaal 4 calorieën per gram en niet geheel ongemotiveerde vrees ISr de aantasting van de slanke lijn "t velen grijpen naar het flesje of Nes met kunstmatige zoetstof. Die bevat helemaal geen calorieën, ®r suiker is lekkerder en door eni- ','ichamelijke inspanning zijn de ge- ta van matig suikergebruik ge- ™kelijk te ondervangen. Wat zijn nu de consequenties van 'vervanging van suiker door syn- letische zoetstoffen Onlangs werd in Zweden in op- dmt van de Zweedse suikerindu- door het Instituut voor Ambacht Industrie (een overheidsinstel- ®S)> een serie onderzoekingen ver- om een antwoord te krijgen op sevraag. Pu resultaat was opzienbarend! gebakken met een syntheti sche zoetstof bevat bij gelijk gewicht meer calorieën dan brood, gebakken met suiker. Tevens bleek dat zowel aroma als uiterlijk van de bakkerij- produkten aanzienlijk afneemt bij het gebruik van kunstmatige zoetstof. Jaarlijks vinden in ons land tussen de 300.000 en 400.000 verhuizingen plaats. Velen doen het zelf. Voor de verhuizingen van wat meer omvang staan ongeveer 600 verhuizers klaar. En hoeveel kan nu zo'n verhuizing kosten? En hoeveel verschil kan er voorkomen? De Consumentenbond heeft daarom een aantal verhuizers in de drie grootste steden een prijsopgave ge vraagd voor de verhuizing van een inboedel. Tussen de hoogste en de laagste prijs lag in Rotterdam een verschil van 105 gulden, in Amsterdam van 333 gulden en in Den Haag van 242 gulden. Gezien deze verschillen is het advies van de consumentenhond: „Het is aan te bevelen zoveel mogelijk verhuizers een prijsopgave te laten doen. Het kan u honderden guldens schelen". V Tube-boy is een stan daardje voor elk soort tube en staat tot uw dispositie zowel op eet- als op toilettafel, in bergmeubel en in keu kenkast. Door aan een gemakkelijke brede sleutel te draaien, wordt de tube netjes en feil loos geledigd, zonder het geringste verlies van in houd. De tube-boy is spe daal voor vrouwen ge schikt, ofschoon mannen niet minder gebruik van tubes maken. Maar on dervinding van leraren op kunstscholen heeft sinds jaar en dag vast gesteld. dat de toekom stige schilders hun tu bes goed behandelen, terwijl de toekomstige schilderessen maar wil lekeurig knijpen, en de tubes vergeten te slui ten. Deze tube-boy (f 2,95) is echter bedoeld voor consumptie- of cos metica- bevattende tu bes. son van 45.5 m moest in een gat van ongeveer 50 meter breed. Lieren moesten hem in het hart van het gat trekken, zodat er aan weerszijden 'n ruimte van 2,5 m zou overblijven. Een gat is echter ruim vier meter breed. Het ene klaarliggende ketting- net, waarachter snel stortsteen moest worden gekipt, was niet breed ge noeg. Een regiment mannen h- 1de ijlings een bij het houwdok li nd net van 5.80 m. Dit regiefoutje maakte het concert van binnenschepen er niet minder oorverdovend om. De ingenieurs zijn zo zeker van hun zaak, dait zij maan dagmorgen rond acht uur pas de schuiven die heit water voorgoed moeten afsluiten zullen laten zakken. Aanvankelijk zou deze historische daad zaterdagmiddag al gebeuren. „We hebben geen angst. Mijn mensen gaan nu eerst naar bed. Zondag hoe ven ze niet te werken. Maanda-g kan de zaak dan bij daglicht rustig wor den bekeken. Een nog spannend mo ment, maar we hebben mensen en- (ADVERTENTIE) W A Mr J*t§ - K j?* „.A l'J -;',U iBMip - i Éiift Sterke stof; brülante kleu ren; dessins met eigen PpS karakterU vindt ze j|i§||l in 'n Wilson Glenny kostuum. Gesneden uit de iHjÖi! veerkrachtigste kamgarens Éj| j van de Cheviot Hills. Cor- |j|j: i reet en comfortabel onder alle omstandigheden. ifiijj'ijij suits that suit §§j§fi your personality van 275.- lirflHIBillll exclusief bij herenkledingspecialisten SPORTIEF N.V. BERGEN OP ZOOM materiaal genoeg voorhanden", aldus ir. Swier, die elf jaar geleden de lei- digm over de werken bij Willemstad kreeg. „Er ging heel wat door me heen toen de heer Volkers (hoofd vam Rijkswaterstaats Deltadienst-red.) me bovenop de laatste caisson de hand drukte. „Bij deze korte ceremonie schudden de (wrnd) burgemeester van Willemstad, H. Pop, en burge meester W. van der Horst van Oost flakkee ook elkaar de hand, ter mar kering van het feit dat Zuid-Holland en Noord-Brabant nu via een vaste verbinding met elkaar zijn ver bonden. „Het zal nu geen tien jaar meer duren of de laatste slag zal worden geslagen: de afsluiting van de Ooster- schelde. Het Deltaplan is net een tv quiz", aldus minister Bakker, „het wordt steeds moeilijker". Ir. Swier zag de toekomst iets an ders: „Als ik straks mijn kantoor weer binnen stap en ik kijk in een leeg bouwdok dan zal er veel door mijn hoofd gaan. Ik heb één wens excellentie, laat ons dat gat houden en laat ons er de derde sluis in bouwen". het caisson ligt op zijn plaats. De waterschuiven zullen en het caisson zal zakken, totdat het Volkerak definitief De heer en mevrouw Swier hebben juist met dit werk enorm meege leefd. Van de voldoening, die het slagen geeft, genieten zij samen in een stil boekje. (Van een onzer verslaggeefsters) RILLAND-BATH De katholieke gemeenschap uit Rilland-Bath zal voorlopig, hij gebrek aan een eigen onderdak gaan kerken in de gere formeerde kerk aan de Valckenisse- weg in de gemeente. Dit in afwach ting van de bouw van een katholieke kerk, die eigenlijk klaar had moeten zijn. Tot nu toe werden de katholieke dienst engehouden m de kerk die be hoort tot het complex dat ook het klooster en het gemeenschapshuis „De Ark" omvat. Dit complex is verkocht aan de Sint Martinusstich- ti'ng in 's-Hertogenbosch. Al geruime tijd is het in gebruik als psychiatri sche inrichting. Bij de aankoop van het complex door de stichting werd bepaald dat de katholieken tot april in de kerk te recht konden. Het streven was een nieuwe katholieke kerk te bouwen en klaar te hebben, voor de huidige kerkruimte ontruimd moest worden. De nieuwbouwplannen zijn echter niet zo verlopen als men had ge hoopt. Nieuwe plannen moesten er worden gemaakt. Nu zal er worden geprobeerd de katholieke kerk eind dit jaar of begin volgend jaar klaar te hebben. De katholieken hebben echter zowel van de zijde van de ge reformeerden als van de hervormden een spontaan aanbod voor een tijde lijk onderdak gehad. De diensten voor de katholieken worden dus vöorlo'pig in de gerefor meerde kerk gehouden en wel zater dagavond om 7 uur en zondagmorgen om 9 uur. Van onze corre OOSTBURG Tegen de automo bilist I. A. C., inwoner van Oostburg, is twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid geëist voor het feit, dat hij op 25 juni van het vorig jaar een 7-jarig jongetje, dat plotseling van de vent- weg op de hoofdweg fietste, heeft doodgereden. De officier mr. H. Spreij achtte, op grond van twee getuigenverklarin gen, bewezen, dat verdachte op de Oostburgseweg te Zuidzande met een snelheid had gereden die duidelijk boven de maximum-grens van 50 km. lag. Tevens was advies ingewonnen bij een verkeersexpert, ir. A. J. L. M- F. die, evenals de twee getuigen, de mening was toegedaan dat ver dachte de maximumsnelheid had overschreden. In zijn pleidooi bracht mr. F. W. Adriaanse naar voren dat, indien verdachte zich stipt aan de maximumsnelheid had gehouden, het ongeval zeker niet had kunnen wor den vermeden. Hij verzocht de kan tonrechter mr. C. J. M. van Hees ver dachte slechts te veroordelen voor het begaan vém een "verkeersovertre ding. Ook veftocfit hij dë rechtfer' re kening te houden met het beroep van verdachte, die expediteur' is. Twee Belgen stonden terecht we gens het in bezit hebben van bij de wet verboden vuurwapenen. De ver dachten, een student D. E. en een binnenhuisarchitect P. F., beiden woonachtig in Brussel hadden deze wapenen, een flobertgeweer, twee luchtbuksen, een granaatkop en en kele hulzen, gebruikt voor het maken van een amateurfilm op 't strand bij Breskens. Het verweer van de ver dachten luidde dat er in België een dergelijk verbod niet bestaat en zij verkeerden in de veronderstelling, dat dat in Nederland ook niet het geval zou zijn. De officier eiste tegen de student D. E. fl. 350,en tegen de binnen huisarchitect fl. 25,boete. De laat ste werd conform de eis veroordeeld, maar de kantonrechter deed er bij de student fl. 150, af, zodat de uiteinde lijke veroordeling kwam op fl. 200, (Van een onzer verslaggevers) j MIDDELBURG Het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcoholisme wordt geconfronteerd met een toene mend aantal marihuanagebruikere en nanaeiaars m stutt. oiscnoon net aantal op zich nog niet groot lijkt, zo wordt in het zo pas verschenen jaarverslag over '68 opgemerkt, heeft toch reeds een aantal personen de nadelige gevolgen ervan ondervon- i den door sociale verwikkelingen of door een proces -verbaal. In het jaarverslag, waarin een al gemene beschouwing wordt gewijd aan verschillende vormen van ver slaving, wordt t.a.v. marihuana en L.S.D. opgemerkt, dat de overwegend jeugdige gebruikers ervan meestal los raken van de normale samenle ving en in conflict komen met de rechtsorde. Het bestuur van het Zeeuwse bureau pleit voor een gedifferentieerde aan pak van de verschillende verslavings- vormen. Het behandelen van andere verslavingsziekten dan alleen het al coholisme zal betekenen dat de me dische en psychiatrische inbreng vergroot en de samenwerking met de zïekénhuien nog nauwer moet wor den, aldus wordt in het verslag ge steld. Het aantal bij het bureau inge schreven patiënten als gevolg van alcoholverslaving, is in de laatste drie jaar praktisch gelijk ge bleven, n.l. bijna 500. Een grapje is aardig, maar je moet niet bezig blijven! In de afgelopen weken bracht dit veel zijdige en ambulante beroep mij weer in menig vergaderzaaltje, waar over het algemeen geachte of eerwaarde sprekers, het nodig vonden om te refereren aan het populairste gezelschap in Ne derland: Jakob de Uil en zijn dieren uit het fa- feltjesland. Nu is dat één keer wel grappig, maar als je ontdekt, dat men niet meer van ophouden weet, dan wordt het vervélend. O In een gezelschap dat zich te Terneuzen had verzameld, hoorde ik enkele weken geleden de opmerking: „Drs. Verburg en drs. Baarspul (zijn rechterhand) zijn de gebroeders Bever van Fa beltjes-Zeeland". Op zo'n uitlating reageer je met een grijns, maar dat is alles. Leuk gezeid. Punt. Uit. —O Maar nog geen kwartier later grinnikte iemand: „Weet je wat de burgemeester van Borssele zei, toen hij hoorde dat er een kerncentrale bij zijn gemeente wordt gebouwd? Hij zei: „Daar komen de bulldozers. Weg wezen. Zoef zoef!" O „Ja", sprak daarop een andere grapjurk, „en in de verte kon je ir. De Vink van de PPD horen roepen: „Dat is weerrr voorrr mekaarrr, Hadse- kiedee!" O Nadien heb ik tientallen malen allerlei figuren uit het Fabeltjesland sprekend horen invoeren tijdens congressen, bruiloften, partijen en raads vergaderingen. Ik zou weieens willen weten, wat een buitenlander daarvan zou vinden, als hij ons bezig zou horen met het imiteren van vilten fabelfiguren van het beeldscherm. Als hij het al niet een Babylonische spraakverwarring zou vin den, dan zou hij toch minstens denken, dat wij allemaal waren aangestoken door een virus dat de infantiliteit opwekt. O En inderdaad: de Fabeltjeskrant heeft een in fantiliserende werking. Je hoorde in het begin van de serie nog wel eens zeggen: „Die fabel- figuren doen precies zoals wij mensen ook doen", hetgeen een compliment aan de makers van de strip inhoudt. Maar nu gaat men steeds meer be weren: „Wij gedragen ons precies als de figuren uit het Fabeltjesland". En kijk dat is een om kering waarmee ik op grond van logische rede neerkunst niet akkoord kan gaan. Het is immers net zoiets geks deze vergelijking als wan neer men, luisterend naar het Concertgebouw orkest, zou zeggen: „Merkwaardig: dat klinkt precies als mijn grammofoonplaat!" —O Dat het leven ons voor verrassingen kan plaat sen wii ik intussen niet ontkennen. Vorige week opende de burgemeester van Middelburg in de nieuwe stadswijk „Zuid" een wijkcentrum. Hij stond op het vers gebeitste spreekgestoelte een rede te houden over het nut van „wijkvoorzie- ningen", maar gedreven door een krachtige impuls uit zijn onderbewustzijn, liet hij zich, toen hij „wijkvoorziening" wilde zeggen, het woord „wijkverwarming" ontvallen. Dat gaf de nodige hilariteit, want de werking van de wijkverwarming gaf in het verleden in Middelburg-Zuid evenveel klachten als het weer in maart. O Nu stond de burgemeester daar te spreken in zijn kwaliteit van voorzitter van de stichting Maatschappelijke Ophouw Middelburg. Dat is één van zijn nevenfuncties. Daardoor was het hem mogelijk, om ais voorzitter van de stichting met de lange naam, het gemeentebestuur (waarvan hijzelf de baas is) tot voorwerp van een niet malse kritiek te maken, omdat dit bestuur maar steeds in gebreke blijft een sportveldencomplex voor de jeugd in te richten. —O Nu hadden sommigen verwacht, dat de burge meester (sprekend als burgemeester) de voorzit ter van de stichting met de lange naam eens ste vig de mond zou snoeren, maar dat gebeurde niet Daardoor werd ons een pittige dialoog onthou den. —O Wist u dat je een bonnetje wegens verkeerd parkeren of wegens te hard rijden op Rijksweg 58 kunt opvoeren als aftrekpost voor de inkom stenbelasting! Ik wist het niet, maar het is mij overtuigend medegedeeld door een lid van de politiemacht. Voelt iemand soms voor een actie? Wij laten ons zó vaak op de bon slingeren, dat minister Witteveen uit heel Zeeland, wegens de veie aftrekposten, geen cent aan belasting meer ontvangt en dan maar beslnit om de Zeeuwen, die het toch al niet zo gemakkelijk hebben, vrij vervoer met de veren te geven. O Belastingzaken zijn altijd een tikje duister. Op de levensschool in Hulst en Sluiskil heeft de schoolleiding dat ingezien. Die is nu begonnen om de jongelui tussen de 14 en 18 jaar, die in komsten uit een baantje hebben, te leren hoe je teveel betaalde belasting kunt terugvragen. De inspecteur van de belastingen in Terneuzen was niet te flauw om een partij zogenaamde „T" for mulieren af te staan en met behulp daarvan gingen de jongens van de levensschool leren hoe je (aan de hand van de gegevens die je werk gever bezit) teveel betaalde belasting kunt te rugkrijgen. Klasgewijze hebben ze de formulie ren ingevuld en daarbij kregen ze meteen een lesje in het staatsburgerschap, dat immers meer en meer bestaat uit betalen en incasseren. Typisch iets voor een levens-school O Even naar Renesse, voor de toeristen komen. In het bureau van gemeentewerken van die plaats staat een luidklok van 200 kilogram zwaar, die in de oorlogsjaren aan de verzamelwoede van de bezetters is ontsnapt. De klok is gegoten in 1535 en zij is waarschijnlijk door de Duitsers uit de toren van de Haamsteedse kerk geroofd. De klokken van Haamstede werden op karren af gevoerd, maar die knaap uit 1535 was te zwaar en moest nog even wachten op de komst van zwaarder transportmateriaal. De toenmalige schoonmaker van de kerk ergerde zich eraan dat de klok zolang bleef staan, sleepte haar mee naar zijn schuur en verstopte haar onder wat oude rommel. Toen de grote schoonmaak aanbrak en de schuur een grote benrt kreeg, kwam de klok te voorschijn. O— Het vreemde van het verhaal is nu, dat het niet gaat over de grote schoonmaak van 1969, maar van 1964. De klok heeft vijf jaar lang onopgemerkt in de schuur gestaan, eer zij in han den van gemeentewerken viel. Hoe dat allemaal kan, is nooit aan de grote klok gehangen, Wel is het zeker, dat de klok in triomf naar Haamstede zal worden gevoerd, om opgehangen te worden in een klokkestoel in het koor van de kerk. Tot slot een citaat uit „Hervormd Zeeuwsch- Vlaanderen", ook al een beetje aangetast door Jakob de Uii: „Terneuzense waterfabriek: Fabels van la Fontaine"..., (VERVOLG VAN PAGINA 1) De gouverneur van Antwerpen, mr. A. Kinsbergen: „Onze bekom mernis is vooral het Benelux-mid- dengebied, en ik hoop dat daaraan op de conferentie ook aandacht be steed wordt. Ik denk vooral aan de Kempen aan weerszijden van de grens, probleemgebieden met een snëlle bevolkingsgroei en een ge brekkige industriële infrastructuur. Het zou getuigen van gezond rea lisme, als we die vraagstukken sa men gaan aanpakken. Het is ook de plicht van de overheid zich daar voor in te zetten". Over het voorstel-Marijnen: „Ieder die het goed meent met de Bene lux moet elk initiatief toejuichen. Het is altijd de moeite van het on derzoeken waard. Het kan voor heide landen van primordiaal be lang zijn, en dus ook voor het mid dengebied". De gouverneur van West-Vlaan- deren, ridder Pierre van Outryve d'Ydewalle: „Ik ben er diep van overtuigd dat de bijeenkomst er machtig toe kan bijdragen de on derlinge banden aan te halen. Wat het voorstel van mr. Marijnen be treft, het ligt toch voor de hand dat, waar verdragen zijn, ook organen zijn om voor de uitvoering in te staan. Wij, hier in het Brugse, heb ben de aangenaamste betrekkingen met Zeeland, vooral op cultureel terrein. Nu Zeeland een industriële provincie wordt, zullen de econo mische betrekkingen verstevigd moeten worden". Aan de vooravond van de minis tersconferentie is intussen wat ru moer ontstaan over de Benelux-sa- menwerking. In de Belgische pers (de Gazet van Antwerpen) is met de nodige wrevel gesuggereerd dat Nederland het overleg over de aan leg van het Baaihoek-kanaal met opzet vertraagt. De gemengde Ne- dc>ands-Belgische commissie, die het Baalhoek-project moet voorbe reiden, is nog steeds niet bijeen ge weest. Volgens de Gazet van Ant werpen zou Nederland de afspra ken van achtereenvolgens 4 febru ari, 18 februari en medio maart hebben afgezegd. De volgende ver gadering is vastgesteld op 15 mei als er, aldus de Gazet, „tenminste weer niet een Nederlandse kink in de kabel komt". Van de zijde van het ministerie van verkeer en waterstaat wordt met klem ontkend dat Nederland de vergaderingen over Baalhoek op zettelijk zou tegenhouden. Ook de Belgische delegatie is, aldus een zegsman van het ministerie, verhin derd geweest. Nederland hecht juist grote waarde aan een spoedige be spreking van het Baalhoekproject, r

de Stem | 1969 | | pagina 5