PRAAGS BEWIND BREEKT MET 1 MEI-TRADITIE Minder provincies in de toekomst Vrees voor demonstraties tegen de Sovjet-Unie Opnieuw doden bij gevechten in zuiden Libanon KORDAAT OPTREDEN VERIJDELT OVERVAL GIREREN PER TELEFOON I )e^e|Ud voorzitter ese bond'? NIEUWE ACTIE SLACHTOFFERS IN BIAFRA Vissersschip bij Esjberg opgebracht WIARDI BECKMANSTICHTING Belgische a.o.w. omhoog Italiaan stal compleet huis bij elkaar Limburger aan de haal met 11.000 gulden - Traditie Instemming TOYOTA N ERTSEN F ARM VERHINDERT VUURWERK Britse medici overdadige publiciteit rond transplantaties Duitsland wacht met ondertekenen van niet- verspreidingsverdrag voor kernwapens J AANKONDIGING X Ale onderzoeken patMcullet Tchercüe oureau „fteack", ostbus 65, fitten-L<eur, z* an 10 12 jur. tel. 01606 219 aat uw bontmantel eerst ver» aderen of repareren voordat hem opbergt. Bontwerker m huls te ontbieden door hek ehele land. Bontwerkery Da„ zero, Coolhaven 92, Rotter- tel. 010-250097. chieting zaterdag 26 april op wippen bij Eug. de Kort, [lengstdijk. Begin 3 uur. Landbouw k. pracht dresstiurpaard, ief voor kinderen, 8-jarige uin, ook geschikt voor spring, oncoursen. T. b. D. W. v. Jeurse, Margrietstr. 15, St.. Villebrord. Tel. 01653-2403. DE STEM VAN VRIJDAG 25 APRIL 1969 11 (Van onze redactie buitenland) PRAAG/MOSKOU Voor het eerst sedert het einde van de Twee- Wereldoorlog zal er in Praag vermoedelijk geen 1-mei-optocht worden gehouden. Gevreesd wordt dat een massale tocht in het hart van de stad wel eens zou kunnen uitgroeien tot een anti-Sovjet- ilemonstratie. Ook in Moskou zal de 1-meiviering dit jaar anders jjjn. In plaats daarvan zal er een arbeidersbijeenkomst worden >ehouden. Welingelichte kringen in Praag menen dat de uiteindelijke beslissing of de 1 mei-optocht wel of niet door zal gaan, genomen zal worden door Gustav Husak, die op het ogenblik in Moskou vertoeft in verband met de Comecon-conferentie. -"«'V-V (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De heer A. KIoos, oorzltter van het NVV is de enige andidaat voor het voorzitterschap an de Europese bond van vrije vak- er/nigingen, de nieuwe overkoepe- tnde organisatie van bij het Interna- ionaal Verbond van Vrije Vakver enigingen aangesloten vakcentrales in vakbonden. Gisteren is in Den Baag op de algemene vergadering van het Europese secretariaat van het IWV tot de oprichting van een der gelijke Europese bond besloten. Ret ligt in de bedoeling van het ÏW de heer Kloos zoveel mogelijk ontlasten, zodat hij zijn werk voor ie Europese vakbeweging goed kan wichten. Het NW is vier jaar ge- alen de initiatiefnemer geweest ■oor de totstandkoming van een overkoepelende organisatie van de "urapese vakbeweging. Tegenover een verslaggever van ït ANP heeft de heer Kloos ver klaard het als een van zijn hoofd taken te zien een nauwere samen werking met de christelijke vakbe weging te bereiken. Samenwerking met de communistische vakbeweging wijst hij van de hand. De nieuwe Europese bond vertegenwoordigt 12 miljoen werknemers in de EEG. Het feeWverbond van de Arbeid telt in ieze landen 3 4 miljoen leden. Toe- tóng van Engeland en de Scandina vische landen acht de heer Kloos ge- Mist. Zij maken de besprekingen in pet IVW-secretariaat thans reeds Volgens de heer Kloos zal de «beweging de samenwerking tot tóten Europa uit moeten breiden. Het zou kunnen zijn dat Husak be slist dat de optochten toch moeten worden gehouden, omdat het verbie den ervan in Moskou zou kunnen worden uitgelegd als een toegeven van het nieuwe regime dat het de toestand nog niet helemaal in de hand heeft. Volgens een Praags blad zullen in Bratislava de vieringen op de „tra ditionele manier" worden gehouden. Vakbondsleiders in Praag zouden te gen de parade zijn. Uit welingelichte communistische bron in Moskou was eerder deze week reeds vernomen dat de Russi sche leiders hadden besloten met in gang van dit jaar de militaire para de op 1 mei af te schaffen en de manifestatie het karakter van revo lutionaire en burgerlijke viering te rug te geven De traditie ging terug tot de oorsprong van de Sovjet-Unie zelf en werd zelfs gehandhaafd toen de nazi-legers zich slechts op een honderdtal kilometers van Moskou bevonden. Het bestuur van het centrale co mité van de Tsjechoslowaakse volks partij heeft gisteren ingestemd met de besluiten, die het centrale comité van de communistische partij vorige week heeft genomen. Deze zijn naar het oordeel van het bestuur een middel om uit de crisissituatie te ge raken en betekenen een politiek be langrijke stap in de richting van de geleidelijke eenmaking van de Tsje choslowaakse socialistische gemeen schap. Het bestuur van de socialistische BRUSSEL (ANP) De Belgische minister van sociale zaken, De Paepe, heeft aangekondigd dat op 1 juli a.s. de ouderdomspensioenen In België met drie procent zullen wor den verhoogd. De regering heeft vo rig jaar beloofd de pensioenen met tien procent te zullen optrekken. De verhoging van 7 juli Is een eerste stap in die richting. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL Eigen haard is goud waard, dacht de Italiaan Aldo Fontana, nu al een paar jaar in België woont. Hij kocht te Wachtebeke, bij Gent, bouwvallig huisje, liet het afbreken en bouwde er een goed ingerichte PMerne woning: gezellige zitkamer, een luchtige woonkamer, een paar Paapkamers, een ruime eetkamer, een provisiekamer, een ingerichte bad- l'amer en toilet. Dt verlichting was uitstekend. In zijn tuintje plantte Fontana een stel taneboompjes, waartussen hij in de zomer kon gaan zonnebaden. Het was Ittn prachtwoning, en ze kostte Fontana geen cent. A! het materiaal dat hij gebruikte, van bouwstenen tot denneboompjes, iJd uij gestolen. De man werd al een tijdje verdacht. Gisteren werd hij op Heterdaad betrapt. Voorlopig zal Fontana niet meer van zijn prettige en Mkope woning kunnen genieten: hij zit nu in een cel, die weliswaar even p, maar stukken minder gezellig is. (ADVERTENTIE) JAPANS GROOTSTE AUTOMOBiELPRODUCENT Pe Japanse automobielindustrie ste automobielproducent èn ex- heeft zich na een stormachtige porteur maakte in 1968 maar ontwikkeling op een stevige 2e liefst 1.063 784 automobielen en Plaats genesteld op de ranglijst werd hierdoor op vijf na de tan automobiel-producerende grootste automobielproducent landen. TOYOTA, Japans groot- ter wereld. TOYOTA-dealers in uw omgeving zijn: Autobedrijf Luiken Groenstraat 68a, Prinsenbeek, tel. 01607-508 Garage Th. de Boeye Stationsstraat 29, Sas van Gent, tel. 01158-1389 Automobielbedrijf Koreman Bouwens Parklaan 1, Raamsdonksveer, tel. 01621 -3143 -3278 partij verklaarde op zijn beurt dat het de besluiten van het centrale co mité van de communistische partij niet ziet als een verlaten van de po litiek van na januari vorig jaar (de liberalisatie), maar als een oplossing voor de huidige crisis. Het Chinese persbureau Hsinhoea heeft gisteren verklaard dat „de nieu we leiding van de Tsjechoslowaakse regering en partij door de Sovjet- Unie met de bajonet op haar plaats is geholpen". Het persbureau betitelt de Tsjecho slowaakse leiders, die van vroeger zowel als die van thans, allemaal als „revisionisten". Wat betreft de ver anderingen in Praag zegt het bu reau, „dat het allemaal te vergelij ken is met een ruiter die zich een nieuw paard heeft aangeschaft. De ruiter is echter niet veranderd". (Vam onze redactie buitenland) BEIROET Ook gisteren hebben zich in Libanon ongeregeldheden voorgedaan. In Tyre in het zuiden, kwamen vier Palestijnse vluchtelin gen om het leven bij gevechten met de politie. Zij demonstreerden voor meer vrijheden voor de Arabische guerilla-organisaties. Er werden in deze stad tenminste 12 vluchtelingen afkomstig uit een nabijgelegen vluchtelingkamp gewond. Het was gisteren ook In Beiroet onrustig. De Libanese regiering heeft voor vijf plaatsen de staat van beleg afgekon digd. Voor de rest van het land is de noodtoestand nog steeds van kracht. De Palestijnse verzetsorganisatie El Faitah heeft de Libanese autoriteiten gewaarschuwd dat zij elke vijandige actie tegeii de beweging za] verijde len. In een in Algiers uitgegeven communiqué van El Fatah wordt de Libanese autoriteiten verzocht af te blijven vam de revolutionaire massa in Libanon. „Onze gewapende revolu tie is vastbesloten zich te verdedigen en elke vijandige actie, zowel van Arabische als van vreemde zijde, te verijdelen, die on2e revolutionaire koers afbreuk zou willen doen". Premier Asjid Kar ami heeft over wogen af te treden, maar hij werd door zijn collega's in het kabinet overgehaald aan te blijven. Hij heeft een dramatisch beroep gedaan op de bevolking „de eenheid te bewaren". Hij zei dat „het gehele land onvoor waardelijke steun geeft aan de Pa lestijnse zaak". Er dreigt zich nog een andere moeilijkheid voor te doen. Li- (Van onze redactie binnenland) In Nijkerkerveen mag men dit jaar geen vuurwerk afsteken om uiting te geven aan de feest vreugde op de verjaardag van de koningin Op gezinsuitbreiding wachten de nertsen hebben hier een stokje voor gestoken. De eige naar van het nerstenbedrijf heeft de Oranjevereniging in Nijker kerveen er op gewezen dat de nu nog in het embryonale sta dium verkerende nertsen niet le vend ter wereld zouden komen. Wanneer de moederdieren na melijk erg schrikken is de kans op een groot aantal voortijdige geboorten groot. Het is al eens eerder voorgekomen dat er op zo'n manier voor ruim veertig mille schade onder de nertssta pel is aangericht. Daar de Oran jevereniging de aansprakelijk heid van een dergelijk bedrag niet kan dragen, gaat het afste ken van vuurwerk niet door. In overleg met het gemeente bestuur van Nijkerk zal het vuurwerk nu worden uitgesteld tot de bevallingen van de nert sen achter de rug zijn. De ge meente zal het reeds gekochte vuurwerk zolang opslaan. banese troepen hebben het plaatsje Zhorta omsingeld, waar uitsluitend christenen wonen. De kans is groot dait er ook ongeregeldheden zullen komen tussen de diverse godsdienst- groepen. Een Israëlische woordvoerder heeft bekendgemaakt dat 12 Arabieren uit Jordanië eh één Israëlische militair om het leven zijn gekomen bij drie afzonderlijke schietpartijen in de buurt van de Israëlisch-Jordaanse be standslijn. DEN HAAG (ANP) Onder ver antwoordelijkheid van de Stichting Vluchtelingenhulp Biafra-Conflict zal de volgende week, van 28 april tot en met 4 mei, een nationale inzameling worden gehouden voor de slachtof fers van het conflict Nigeria/Biafra. Met deze actie willen de samenwer kende organisaties fondsen bijeen brengen vooral voor het aanvullen van de voedselvoorraden in Nigeria en Biafra, voor medicamenten en medische hulp en voor kleding, on- derwiis en landbouwprojecten. Deze aktie, wordt gevoerd onder het motto „Uw geld hun leven". De schoolkinderen zal worden ver zocht aan hun moeders te vragen de spaarzegels, die dezen de volgende week in winkels bij de boodschappen krijgen, af te staan. De zegels zullen via de scholen worden ingezameld. In een aantal gemeenten zullen de Novib-comité's een huis-aan-huis en/ of straatcollecte houden. De aktie spitst zich toe op de derde en vierde mei. Op 3 mei zal in een groot aantal levensmiddelenzaken en grootwinkel bedrijven gelegenheid worden gege ven om geld te geven voor het doel van de aktie. Alle kerkgenootschap pen hebben toegezegd een aanbeve ling te doen uitgaan om op zondag 4 mei in de kerken aandacht te beste den aain de aktie. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT Het sinds maan dag verdwenen administratief per soneelslid H. S. van het dagblad de Nieuwe Limburger wordt ervan ver dacht het bedrijf, waar hem kortge leden ontslag was aangezegd, voor ruim 11.000 gulden te hebben bena deeld. Hij was belast met het incasseren van gelden. Aangenomen wordt dat hij naar het buitenland is gevlucht. De Maastrichtse politie heeft de medewerking van Interpol ingeroe pen. (Van onze redactie buitenland) ESJBERG Waarschuwings schoten waren er nodig om een Nederlandse vissersboot, die bin nen de Deense visserijgrenzen viste, het ontsnappen te voorko men. Vier andere Nederlandse schepen wisten aan de Deense marine te ontkomen. Gisteren werden binnen de zes-mijlszone voor de kust van Blaavand ten noorden van Esjberg vijf treilers waargeno men. Toen de Deense marine met een patrouillevaartuig de schapen naderde, doofden de schepen hun lichten en koersten naar open zee. Het marinevaar tuig zette de achtervolging in op de Albert Jurjen en de Munni- kezijl. De schepen reageerden niet op de groene lichtkogels die de De nen afschoten om de vissers vaartuigen tot stoppen te bren gen. Pas toen zij een snelva rende motorboot uitzetten en met machinegeweren voor de boeg langs schoten, gaf de Al- bert Jurjen de strijd op. Het schip werd opgebracht naar de haven var, Esjberg. Daar breek dat het aangehou den schip onder twee namen werkte. De scheepspapieren spraken van Albert Jurjen, maar op het bord op het achterdek stond de naam Gertie Harrita uit Harlingen. Op de boeg van het schip stond in het geheel geen naam, wat een overtreding van de Noordzee-conventie be tekent. De schipper en beman ning hielden vol dat de naam van 't schip Gertie Harrita is en dat zij niet wisten binnen de zes- mijlszone te vissen. MOEILIJKHEDEN in de coalitierege ring van Soedan hebben geleid tot het ontslag vain de premier Mohamed Mahgoeb. (Van onze redactie binnenland) HILVERSUM Twee met sten- guns gewapende mannen hebben gis termorgen vergeefs geprobeerd de maandelijkse loonzending van circa 250.000 gulden voor het 550 man tel lende personeel van het Algemeen Ziekenhuis „Zonnestraal" in Hilver sum te onderscheppen. Dankzij het kordate optreden van een van de personeelsleden, de 56-jarige J. C. Hoogebrug, werden de overvallers zodanig van hun stuk gebracht, dat ze het hazenpad bozen. Van de twee mannen ontbreekt nog ieder spoor. De overvallers zijn ver moedelijk achter de auto met het geld aangereden. Toen de heer Hoo gebrug bij het ziekenhuis de stalen koffer, waarin de lonen waren op geborgen, naar binnen wilde dragen, sprongen de onbekende mannen plot seling tevoorschijn. „Sta stil, geef je geld" riepen ze hem toe, met hun stenguns in de aanslag. De heer Hoo gebrug gaf zich echter niet zonder meer over. Er ontstond een kort handgemeen, waarbij een der over vallers hem met de loop van het vuurwapen een klap op zijn hoofd gaf. Hij was echter nog zo goed bij zijn positieven, dat hij de op de grond gevallen koffer voor de over vallers weggriste en het ziekenhuis inrende. De twee mannen waren hier door zo verbouwereerd, dat zij de benen namen. Volgens de politie moeten de man nen op de hoogte zijn geweest van de situatie. Iedere maand wordt name lijk een nieuwe route uitgestippeld van de bank naar het ziekenhuis. LONDEN (RTR) De Britse me dische vereniging heeft vandaag in haar jaarrapport ethische gedrags regels voor orgaantransplantaties ge geven. Een 'daarvan stelt dat het ethisch onaanvaardbaar is dat een ten dode opgeschreven zieke die een mogelijke denor kan worden, ver voerd wordt naar een ander zieken huis om daar dichter bij een moge lijke ontvanger te zijn. Alles moet verder worden gedaan om de patiënten te beschermen tegen overdadige publiciteit. Door te grote publiciteit is de kans groot dat de ontvanger zich schuldig gaat voelen. De dokters behoren de bloedverwan ten van de donors en de ontvangers ook op deze kant van de kwesties te wijzen, aldus de ethische code. BONN (RTR) De Westduitse re gering heeft woensdag een beslissing over het ondertekenen van het ver drag tegen de verspreiding van kern wapens uitgesteld, ondanks aandrang van dc sociaal-democraten in de co alitie haast te maken met de besluit vorming. In een regeringsver'Taring na afloop van het kabinetsberaad werd meegedeeld dat men nog enige kwesties in verband met de onderte kening wil oplossen en dat het kabi net spoedig op het onderwerp zal terugkomen. DEN HAAG De Dr. Wiardi Beckmanstichting, wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid, verwacht dat het aantal pro vincies in de toekomst zal teruglopen als gevolg,van de moderne schaalvergroting. In het rapport, dat gister enis verschenen over streekgemeenten en stadsgewesten, veronderstelt het bureau, dat er op den duur vijf provincies zullen overblijven. De provincie Noord in plaats van Friesland, Groningen en Drente, de provincie Oost in plaats van Overijssel, Gelderland en een deel van Utrecht, de provincie Randstad-Noord, de provincie Randstad-Zuid met daarbij Zee land en de provincie Zuid in plaats van Limburg en Noord-Brabant. „De provinciale grenzen zijn niet heilig", aldus de Dr. Wiardi Beck manstichting, „al lijken ze dit soms wel. Het gaat hierbij echter om de taken op allerlei terrein". Ook voor de gemeenten voorziet het wetenschappelijk bureau een (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De PTT wil bin nen twintig jaar de bestaande tele fooncentrales vervangen door elek tronische apparatuur. De eerste elektronische centrale is waar schijnlijk in 1972 gereed. De kosten voor deze gigantische omschake ling wordt volgens de PTT geraamd op enkele miljarden guldens. Een en ander vindt plaats in het kader van een nog moderner automatise ring, die personeel spaart en die te vens allerlei nieuwe mogelijkheden aan de telefoongebruiker biedt. Nederland staat hierin niet al leen. Een groot aantal andere lan den heeft dezelfde plannen. Men hoopt met elkaar gelijk op te gaan in de technische vernieuwingen. Zeker is, dat het Nederlandse be drijfsleven een groot aandeel krijgt in de vernieuwingen die de PTT na 1970 wil gaan uitvoeren. De nieuwe elektronische centra les bieden de abonnee aldus de PTT, tal van nieuwe mogelijkheden. Hij wordt dan min of meer baas over zijn eigen toestel. Hij zal het bij voorbeeld kunnen blokkeren. Hij zal ook telefonisch kunnen gire ren en bestellingen kunnen doen van allerlei boodschappen. De abon nee kan zich telefonisch laten wek ken, hij krijgt wanneer hij in ge sprek is, een seintje dan andere abonnees hem bellen, hü kan zelfs met twee mensen tegelijk een tele fonisch gesprek voeren. Of al deze en nog meer mogelijk heden uitgevoerd kunnen worden, hangt af van de kosten en van de interesse hij de abonnees. Want men moet er toch wel op re kenen, dat de vernieuwingen en de grotere mogelijkheden de abonnee in'ieder geval geld gaat kosten. schaalvegroting. Herverdeling van de gemeenten lijkt daarom beslist nood zakelijk. Gedacht wordt daarbij aan stadsgewesten en streekgemeenten. Daarbti kan men niet ontkomen aan opheffing van een aantal gemeenten en aan herverdeling van een aantal andere gemeenten. In stadsgewesten en streekgemeenten kan het gewenst zijn wijkraden in het leven te roe pen die vooral de kleinere deelta ken op zich moeten nemen. De stichting gaat ervan uit dat de ruimtelijke consequenties van het beleid groot zijn in aantal zowel als in omvang. Uaarom moeten voor de ze taken landelijk prioriteiten gesteld worden, waarbij rijk, provincie en gemeente gezamenlijk als beleidsuit voerende instanties moeten optre den. De Wiardi Beckmanstichting wil af van de bestaande definities over de gemeenten. „Een gemeente moet een leefgemeenschap zijn op een bepaald grondgebied De gemeente moet in economische en sociale zin een sa menhangend geheel en cultureel ver zorgingsgebied zijn. De gemeente moet ook zoveel bestuurskracht heb ben. dat zij in staat is het welzijn van alle ingezetenen te bevorderen". Zo, we zjjn er hé. Maar het was wel op het nippertje. Eigenlijk is het zo dat Ajax zich bijna een beslissings wedstrijd heeft laten afdwingen door een club uit een provincieplaatsje van nauwelijks 40.000 inwoners. Wat dat betreft is Spartak Trnava wel te vergelijken met een club als bijvoor beeld TSC. Maar goed, nu Manchester United nog u ziet mijn vertrouwen in de Engelsen is niet gedaald na die 2—0 nederlaag voor die uiterst chauvinis tische Italiaanse toeschouwers in Madrid en de Europa Cup is voor Nederland. Want vanaf nu reken ik toch wel op die beker. Met een keeper als Bals en verde digers als Hulshoff en Pronk kan Ajax toch weinig meer gebeuren zou ik zo zeggen. En op Spaanse bodem is Piet Keizer altijd geweldig en die kan Cruyff zo goed lanceren en die kan zo doelpunten maken en daar kunnen die Engelsen toch echt niet tegen op. Ajax heeft al speelden de man nen van Michels nog zo netjes ook zijn haviken, maar die worden wel (Van) Raven(s) genoemdl Het diepste gedeelte van de Stille Oceaan is tevens de slechtste plaats ter wereld om een kater kwijt te ra ken. De druk op ieder pijnlijk hoofd zou daar bijna zeven ton per vier kante inch (6,25 vierkante cm) zijn en dat is bijna duizend maal zo veel als de druk op zeeniveau. Bewerking van een oud liedje: „En dat Trnaat naar Madrid toe...." Het was gisteren in Trnava bedui dend beter weer dan hier, geachte lezers en lezeressen. Want hier is het huilen geblazen. We zullen nog maar niet wanhopen, want een van mijn collega's gaat ko mende week op vakantie en dan fs het altijd goed weer, zegt hij. Ajax: zijn Cruyff verschieten! Wist u trouwens dat de knollen het mooist worden als ze op 25 juli ingezaaid worden. Dat is een folklo ristische wijsheid. Het komt er dan zelfs niet op aan of het regent of de zon schijnt. Zeeland: Eurqplus! In Noord-Ierland schijnt er nu ook wat schot in te komen. Premier O' Neill sleepte een gelijk stemrecht bij plaatselijke verkiezingen voor de ka tholieken uit het vuur vroeger moesten die dat altijd zelf doen, dus dat is al gewonnen. Ze hebben bo vendien in Bernadette Devlin een soort Jeanne d'Arc, die in het Lager huis pal staat voor hun belangen. Protestanten: O'Nee. Het raakt intussen wel Vol(kerak) met al die caissons. Mijn collega, die van die vakantie, zegt dat we er op moeten letten dat Manchester United toevallig geen Li- verpooltje is. Ik zal dit aan mijnheer Michels doorgeven. Een prettige dag verder (de sport pagina ligt iets verderop in deze krant) en ik hoop dat de zon door de wolken breekt. MERIJN. (ADVERTENTIE) Uw drang tot roken kan definitief verdwijnen in 6 tot 22 dagen, zelfs indien U meer dan 30 jaar rookt. PARIJS Het „Anti-Tabak Pro paganda Centrum" deelt mede dat men thans het verlangen om te ro ken kwijt kan raken zonder er zich rekenschap van te geven, dank zij een tablet (Nicocortyl) dat geleide lijk de behoefte aan nicotine doet verdwijnen. Dank zij dit tablet, dat de goed keuring heeft gekregen van het „Office Fédéral Suisse de l'Hygiène Publique" (Officieel Controle-or gaan), zijn duizenden Amerikaase, Duitse en Zwitserse artsen definitief met roken opgehouden. Dit tablet werd getest op 30.908 verstokte ro kers, waaronder talrijke artsen. Re sultaat: 28.683 van hen (oftewel 92,8%) hielden op met roken na 8 tot 22 dagen. Door geen sigaretten meer te hoe ven kopen bespaart men j aarlijkf ongeveer f 750. Rokers die op hun beurt het roken zouden willen laten worden uitge nodigd zich rechtstreeks te richten tot het Anti-Tabak Propaganda Cen trum (Afd. 260/WL) Burg. Prinsen singel 15, Postbus 123 Roosendaal. Zij behoeven slechts en envelop met hun naam en adres aan deze orga nisatie te zenden. Het is geheel gratis. EEN JONGETJE van zeven jaar mfet de Nederlandse nationaliteit is giste ren in de Japanse Zee over boord ge vallen en gered door Chinese zeelie den. HET RUIMTEVAARTUIG Cosmos 279 is donderdag op aarde terugge keerd en heeft een zachte landing gemaakt.

de Stem | 1969 | | pagina 9