„Nieuw type arbeider nodig Voor conti PROF. I. STALPERS BIJ OPENING NIEUWE BERGSE LEVENSSCHOOL prijsbewust... profiteer nü van onze verlaagde prijzen MINISTER ZWICHT^ Zacht weer MIDDELBURG VLISSINGEN Wees HULST BRESKENS OOSTBURG EXAMENS Ruilbeurs" voor jeugdliturgie bisdom Breda Pasfoto's klaar... terwijl u wacht FOTOSTUDIO NEELEMANS CONFLICTEN VOLVO WEELDE Modeshow van school Bond van bejaarden wil verhoging a.o.w. Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. ZUID-BEVELAND Financiële toestand van gemeente rede tot gesprek b. en w. met G.S. Zieken uit Zeeuwsclv Vlaanderen naar Lourdes Wat en waar VANDAAG MORGEN Hoogwater „Zevibel" neemt afscheid van bestuursleden Gecombineerd conc( in Middelburg DE STEM VAN VRIJDAG 25 APRIL 1969 (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM „De arbeider is van gisteren. Hij heeft zich al wel enkele sociale en politieke rechten verworven en officieel kan hy meedoen zelfs op regeringsniveau met de landspolitiek, maar toch staat hy politiek zwak. Politieke mondigheid is hij de arbeider nog slechts gedeeltelijk aanwezig; in het bedryf is hy politiek nog niet mondig en waar hij wel enige medezeggenschap heeft, is hij niet in staat om zijn wensen zodanig naar voren te brengen dat ze ook tot gelding komen. De arbeider kan het niet waarmaken. Hij komt ernstig tekort in vorming". Prof. J. A. Stalpers betoogde dit gisteren in Bergen op Zoom bij de opening van het nieuwe gebouw van de levensschool. „De tijd vraagt om een nieuw type arbeider", zei hij „De huidige arbeider is nog van gis teren en komt ernstig te kort aan be leidsvorming. Hij is onvoldoende ver tegenwoordigd in allerlei maatschap pelijke en culturele instellingen. Hij zit niet in een schoolbestuur en niet in het bestuur van een schouwburg. Enerzijds vraagt dit om de eman cipatie van de arbeider, anderzijds om opheffing van de discriminatie, waarbij „Rooie Sien" en „De twee wezen"arrogant als toneeldraken worden afgewezen, terwijl de bele ving en de waarde van zulke drama's alleszins vergelijkbaar zijn met King Lear en Virginia Woolff. Het crite rium van zijn leven moet ook voor de arbeider de leefbaarheid van zijn le ven worden; de brede onderlaag van de arbeiders is echter weinig of slechts ongeletterd en ook vakmatig is hij spaarzaam geschoold. Toch eist ook het bedrijf van vandaag een an dere arbeider. Het bedrijfsleven zelf begint steeds meer de pyramidale op bouw kwijt te raken, waarbij de bre de onderlaag werd gevormd door de arbeider en de punt door de bedrijfs leiding. Die basis wordt smaller; er zijn steeds minder arbeiders van het oude type nodig. De nieuwe arbeider is de operator geworden, die de betekenis moet kennen van de apparatuur, die hij bedient; hij moet mee kunnen denken met het produktieproces en de ernst aanvoelen van de gang van zaken in het bedrijf. Die arbeider behoort tot de breder wordende mid denlaag; die niet langer de bevreem- dingstoestand aanvaardt; hij heeft een andere bedrijfspositie en nu moet bij iemand worden, die luisteren kan en praten en delen in de besluitvor ming. Maar voor dat alles is vooral ook een andere directeur en een an dere baas en werkmeester nodig." Vroeger behoefde de arbeider niet te praten over de besteding van zijn loon; hij was de arme man in een conformerende armoede-situatie. Nu heeft hij geld en vrije tijd en moet gaan overleggen wat hij er mee kan doen in een wereld, die veel aan biedt. Hij moet een kiezende man worden. Kiezen uit overdaad bete kent, dat je moet kunnen kiezen uit overtuiging, je moet standpunten gaan bepalen, je eigen weg vinden. De tradities binden niet meer, de ar beider is op weg naar zelfontdekking. De een zal het zoeken in de politiek, de ander in de sport, een derde in de muziek. Omdat de keuze plaatsvindt in de (ADVERTENTIE) PERSONENWAGENS DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeelan" ABONNEMENTSPRIJS: f 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,/5 p. maand (excl. S cent incassokosten) KANTUREN: Steenstraat 14. H rist tel 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-3030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel 01158-1040 tel 01180-5550 REDACTIE ZEELAND; Chel Zeeuwse redactie A F Koopman (01180-74381 REDACTIE ZEEUWSCHVLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866), J Hohesn til 1411 2110.1 J. Robesin (01140-2005) en J. Drieskens (01140-3667). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7784) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-Dili VELA ND: mej. S. Maaskant (011(10 568!)) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 0)150-4281 Th. de Bakket Terneuzen tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel 31170-2893 C. Menu Goes. tel. 01100-8030 3. Schieman Axel, tel 01155-1224 context van het gezin en de maat schappij, moet er overleg plaatsvin den, hetgeen weer conflicten met zich meebrengt. Daarin moet hij zich niet leren schikken, hij moet ze le ren hanteren. De methode van de levensschool, die aansluit bij de belangstelllngs- en leefwereld van de deelnemers, noem de prof. Stalpers vrijwel uniek in het Nederlands onderwijssysteem. De methode zou via de vorming tot levensschoolleider ook moeten doordringen in leerlingwezen en la ger beroepsonderwijs. Ook de jonge arbeider moet tot democratie en zelf ontdekking worden geleid. Men moet de jonge generatie van arbeiders en studenten niet zijn doeleinden wil len afnemen, maar hem afbrengen van zijn eenzijdigheden. Ook zij le ven nog vanuit de autoritaire men taliteit waartegen zij zich verzetten, maar die hun geleerd heeft alle an dersdenkenden tot schoften te be stempelen. Prof. Stalpers vond het niet juist, dat de levensschool zo afhankelijk is van de bedrijven. Telkens dreigen er sancties als de school aan wil slui ten bij de komende, nieuwe maat schappij, waarin toch ook het be drijfsleven staat. De school moet de sympathie van de werkgevers ver groten, niet omdat ze zo gedwee is, maar omdat ze jonge mensen vormt tot de mondige arbeider van morgen. Staatssecretaris H. Grosheide stelde tn zijn openingswoord „Waarom zou het ideaal van inspraak en mondig heid niet gelden voor de werkende Jeugd In het dageliiks leven komen die jongeren echter terecht in een maatschappij, die de oude verhou dingen handhaaft." Daar zag hij de bron van het conflict. De staatssecre taris was van oordeel, dat het vor mingswerk moet wijzen op het be lang van het doen van een keuze in wisselende situaties en structuren. Gevaarlijk achtte hij het als het vor mingswerk deze activiteiten los van de wereld en achter de schermen zou verrichten, 'n Concurrentiestrijd tus sen vormingswerk en leerlingwezen noemde hij een slechte dienst aan de Als er een school is die met haar tijd mee moet gaan, dan is dat een industrie-huishoudschool. De eetge woonten en de kleding veranderen ieder jaar. Het is dan zaak de ten densen op de voet te volgen. En dat doen ze aan het Molenwater. Op de modeshow werden enkele modellen getoond, die in een hippe boetiek niet zouden misstaan. Ook aan het creatieve element wordt op deze school ruime aandacht besteed. Dit was o.a te zien aan antiekwerkstuk ken, de zelfgemaakte hoeden en a- vondjasjes. Tevens was er een quiz met diverse slimmigheidjes verbon den aan deze tentoonstelling. In het hypermoderne waslokaal werd voor lichting gegeven over de veiligheid in en om het huishouden. Er was bij zonder veel aandacht besteed aan deze tentoonstelling door leerkrach ten en leerlingen, de laatsten veelal in gezelschap van vriend of ver loofde, waaraan te merken was, dat het niet meer in is om alleen met ouders op schoolbezoek te komen. Ongeveer 100 bejaarden woonden de ledenvergadering van de Alge mene Bond van Bejaarden bij. De voorzitter, de heer J. Lecdercq, opende de vergadering, waarna de tweede secretaris de notulen van de vergadering van december vorig jaar voorlas. Op 29 april a.s. wordt er in het Seheidekwartier weer een avond voor de bejaarden gegeven. Verder wordt er op 2 mei a.s. een bezoek aan Keukenhof gebracht. De bond van bejaarden heeft bij de regering een voorstel ingediend om de A.OW. te verhogen tot 80% van het minimumloon.Verder meen de men ook recht te hebben op een vakantietoeslag van 6%. De bond, die nu 2200 led entelt, hoopt dat het le dental in de toekomst zal toenemen, zodat men meer druk kan uitoefenen bij de regering. Van 5-10 mei wordt er een huis aan huis collecte gehouden. De op brengst hiervan is bestemd voor de reizen die men dit jaar hoopt te ma ken. Verder wil men door een landelij ke actie onder de leden geld inzame len wat bestemd is voor het aanbie den van een eigen kantoorgebouw ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de bond in 1970. Jeugd. „Waarom", aldus de heer Grosheide, „niet denken aan een schooi, waar vorming en vakoplei ding samengaan Drs. L. van de Laar burgemeester van Bergen op Zoom haakte in op beide voorgaande sprekers „Spelen met het leven is iets wat we nog moeten leren. Voor ons allen is een moeten leren. Voor ons allen is een bepaalde vorming nodig We moeten sterke benen krijgen om de weelde van vrije tijd en keuzemogelijkhe den te kunnen dragen." (ADVERTENTIE) 6eQ6eeooooooeeee<seeccoeceesooeosee«oeoeeeoGCisoeeoG>s<eee Nog steeds handhaaft Pfaff voor zijn vermaarde serie lichtgewicht machines* de prijzen van 1968-ondanks de BTW! Nü een Pfaff kopen is een van de verstandigste dingen, die u kunt doen. Denkt u over de aanschaf van een nieuwe naaimachine? Ga dan in ieder geval eens kijken bij Pfaff, of stuur de bon op. Typen 94, 95, 96 en 97 FTP BERGEN OP ZOOM; TERNEUZEN: Verder verkrijgbaar bij: A. C. BASTIAANSE H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR G. HEMELAAR Kortemeestraat 17 Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01640-5878 tel. 01150-2294 Papegaaistraat 4, Goes tel. 01100-7476 B. F. v. Waesberghestr. 16 Hulst tel. 01140-2215 J Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01184-3729 Langeviele, Middelburg tel. 01180-5241 asooagosooooooooooocogoacosaaoososooosooo&agoos&afflooso De Batavieren De schuttersso- ciëteit „De Batavieren" hield een grote prijsschieting op de staande wip. Er werd geschoten op twee wip pen. De uitslag van de eerste wip is als volgt: Da eerste en tweede hoog vogel werden geschoten door J. Ver- eecken te Kloosterzande; 1 ste zijvo gel door v. Leemput te Nieuw Namen; 2de zijvogel J. Praet te Nieuw Na men; 3de zij vogel door J. de Baer te Ovezande; de 4de zijvogel door R. Tieleman te Nieuw Namen. De eerste kal werd geschoten door Roose te Axel; de tweede en derde kal waren voor C. Weemaes te Clin- ge- De uitslag van de tweede wip: De lste hoogvogel werd geschoten door E. Jonkheim te Kloosterzande, de tweede hoogvogel was voor C. de Moor te St. Jansteen; de eerste zij- vogel was voor Boenne te Graauw; de 2de voor Th. Staal te Graauw de 3de zijvogel voor E. v. Dorsselaer te St. Jansteen; de 4de J. Vereec- ken te Kloosterzande. De eerste kal werd geschoten door Roose te Axel; de tweede door R. Tieleman te Nieuw Namen; de 3de kal was voor Boenne te Graauw en de 4de kal werd geschoten door v-d. Berghe te Hulst. Koewacht Geen koninginnedagviering Doordat de gemeenteraad zonder op gaaf van redenen, geen subsidie voor de viering van koninginnedag heeft gegeven, zal het door het Ouderco mité voorgestelde plan geen doorgang kunnen vinden. Voor de jeugd is er dus niets te beleven. Koninginnedag Op koninginne dag heeft de Oranjevereniging Prin ses Christina een gevarieerd pro gramma samengesteld dat er als volgt uitziet: Om 8.45 zal een aubade plaatsvin den door de leerlingen van alle scho len voor het gemeentehuis m.m.v. de muziekvereniging Uit het volk - Voor het volk. firn 9.45 is er een herdenkingssa menkomst in de Ned. Herv. kerk in samenwerking met alle kerkgenoot schappen. Burgemeester J. Eekhout zal de felicitatierede uitspreken en de Chr. Zangvereniging „God is mijn Lied" verleent medewerking. Om 13.00 uur begint een hengel- wedstrijd aan het Duivelshoekje. De prijsuitreiking is om 17.45 uur op het sportveld. De start van de bromfietsrally is om 13.30 uur op het Oranjeplein. Op het sportveld beginnen eveneens om half 2 wedstrijden voor de kinderen avn de lagere scholen. Van 16.00-17.45 is er een voetbal wedstrijd tussen twee plaatselijke elftallen. Om 20.15 uur is er een lampion optocht vanaf De Uitkomst. De dag wordt besloten om 21.15 uur met vuurwerk op het strand. Groede Gemeenteraadsvergadering De raad van Groede komt op 28 april a.s. om 1 uur bijeen. De agenda be vat een mededeling dat G.S. de wet houdersbezoldiging heeft bepaald op f 2148,-. Voorts vragen G.S. de goed keuring van de raad om de bezoldi ging in de toekomst aan te passen aan de algemene trendbewegingen. Voorgesteld wordt ook om de reke ning courant overeenkomst met de bank van Nederlandse Gemeenten te verhogen tot f 200.000,- Door de dorpsvereniging is ver zocht een extra subsidie te mogen ontvangen van f 450,- om in samen werking met het onderwijzend perso neel activiteiten op Koninginnedag te kunnen houden. Door de heer Snoep is verzocht een stuk grond te mogen kopen voor de uitbreiding van zijn molenaarsbe drijf. De prijs zal f 20,- pei m2 be dragen. Schoondijke Duivensucces Met een duivenwed- vlucht op Baumetz hebben de dui ven van de heer G. van Acker uit Schoondijke enkele buitengewone prestaties geleverd. In deze belang rijke klassieke vlucht won de heer Van Acker de eerste, de tweede, de derde, de vijfde en de achtste prijs. De heer Dobbelaer won de vierde prijs, met een achterstand van onge veer vijf minuten op de eerste drie van Van Acker. Westdorpe Blaskapelle Op zaterdag 3 mei wordt in het verenigingsgebouw Con cordia een Beierse Avond gehouden. Tijdens het optreden van de bekende „Westzeller Blaskapelle" o.l.v. Wal ter de Causemaeker, is er gelegen heid tot dansen. De opbrengst van dit bal, dat om 8 uur begint, wordt besteed voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de leden van dit or kest. Rode Kruis De t.v.-uitzending van de voetbalwedstrijd AC Milan- Manchester United is naar alle waar schijnlijkheid de oorzaak geweest, dat de informatie en voorlichtings bijeenkomst over het jeugd- en jon gerenprogramma van het Rode Kruis te Oostburg bijna geen belangstelling trok. Vogelwaarde ,,'t Fuikske" Morgen hebben de jongeren uit Vogelwaarde voor de laatste keer in „'t Fuikske" een ge zellig samenzijn. Op 1 mei zal het „home" van de Jongerensocië- teit „de Pijp" ontruimd moeten zijn. De groep „Flash" uit Terneuzen zal voor de muzikale opluistering zorgen. Koninginnedag Het Gemeen- schapswerk heeft voor koninginnedag een uitgebreid programma samen gesteld. Om 09.15 uur treedt in de Gymzaal te Hengstdijk het kindercircus „Rei- nardi" uit Hulst op. Het poppenthe ater „de Kriekeputte" uit Hulst geeft om 13.30 uur een voorstelling in het Parochiehuis te Boschkapelle. In de namiddag te 16.00 uur is er weer een voorstelling van het poppentheater in het Parochiehuis te Ossenisse. Het feest wordt besloten met een optre den van de Volksdansgroep „Hava Naiguila" uit Vogelwaarde te 20.00 u. op het Kerkplein te Stoppeldijk. Hengstdijk Prijsschieting In café P. van Dijk werd 'n prijsschieting gehouden op de liggende wip. Er namen 38 schutters deel. De uitslag is als volgt: De hoogvogel werd geschoten door H. de Guytenaere te Klooster zande; de eerste zijvogel was voor Th. Pauwels te Kloosterzande; de tweede zij vogel voor G. Pauwels te Groenendijk. De meeste kleine vogels, 4 stuks, werden geschoten door J. Maas te Hengstdijk en L. Schillemans te Bre da. Sluis Huldiging In het verenigingslo kaal van de schuttersgilde „Willem relf' had de huldiging plaats van ie beste schutter van het jaar. De loofdman G. Buskens verrichtte de tuldiging en sprak de wens uit, dat nen in de toekomst met even veel tnimo zou deelnemen aan een der- jelijke competitie. De uitslag was; Ph. Thomaes 3818 p., J. Verschoore 3758, P. Leenhouwers. 3730, P. Plas- sehaert 3707, G Ancion 3669 Tevens werd op deze voorlaatste clubavond van het schietseizoen het baanrecord dat op naam stond van P. Leenhouwers, gebroken door A. Quaak met 278 p. Kloosterzande NKV rouwenbeweging De NKV vrouwenbeweging (plaatselijke fdeling) heeft in de zaal van Hotel Van Leuven haar jaarfeest gehou den. De vergadering had een feeste lijk tintje vanwege het 10-jarige be staan van de afdeling. De aanwezi gen kregen een koffietafel aangebo den. Besturen en genodigden van het NKV uit Hulst, Clinge en Nieuw-Namen waren eveneens aan wezig. Het optreden van de caba retgroep „De Hoepel" uit Terneuzen oogstte veel succes. St.-Jansteen Duivenvlucht Aan de wedvlucht uit Beaumetz door de Duivenmaat- schappij „De Zwaluw" werden 168 duiven ingekorfd. De uitslag was als volgt: le, 3e, 6e en 9e prijs: Ed. Stro-bbe te Hulst, 2e prijs: Em de Kind te Heikant, 4e prijs: L. de Bruin te Heikant, 7e prijs: G. v. Dorsselaer te St.-Jansteen, 8e prijs: L. v. Dorsselaer te St.-Jansteen, 10e prijs: Fl. v. Dorsselaer te St.-Jan steen. 's-Heerenhoek De gemeentebegroting voor 1969 ls door de raad goedgekeurd. De begro ting sluit met een tekort van f 32.000 waarbij geraamd dient te worden een verdtfre stijging met f 3.000, Hij wees op de aanvullende uitke ringen welke zijn ontvangen om de begrotingen van 1967 en 1968 rond te breien t.w. een bedrag van f 140.000,De begroting 1968 sluit nu met een onvoorzien van f 1402,6U. Het college van b. en w. zal een be spreking met G.S. aanvragen om de toch wel bedenkelijke situatie van deze gemeente te gaan bespreken. Bij het hoofdstuk „gezondheid" kon burgemeester Dregmans mededelen, dat een verzoek kon worden ver wacht van het Wit-Gele Kruis in ver band met de toestand waarin het wijkgebouw zich bevindt. Het moet daar zo vochtig zijn dat na een week (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 meüë iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande medicamenten niet meer voor ge bruik geschikt zijn. De heer Verdonk vond een bedrag van f775,— voor de Rattenbestrij ding te hoog. De voorzitter wees op het grote nut van de algemene actie die gevoerd is en de nazorg die zal moeten blijven bestaan. Het bedrag per leerling werd vast gesteld op f 105,per leerling. De subsidie voor de fanfare werd ver hoogd van f 1350,— naar f 1750. per jaar. Bij het hoofdstuk „Sociale Zorg" verzette de heer Verdonk zich tegen het opnemen in de begroting van een nominatieve lijst van uitkeren- den. Hij is bang dat dit in een kleine gemeenschap remmend op de aan- vragenden kan werken. De raad sprak zich eveneens conform de denkwijze van de heer Verdonk uit. en in het vervolg zal er een aparte bijlage komen. Vrouwenbond De vrouwenbond van het N.K.V., afdeling 's-Heeren hoek, hield een bijeenkomst in het gebouw „De Jeugdhoeve". Op deze avond gaf de PZEM een demonstra tie van de nieuwste kook- en bakap- paraten. Door de demonstratrices werd geleerd hoe men op een een voudige wijze o.a. een taart em tul band kon klaar maken. Deze klaar gemaakte lekkernijen werden na af loop onder de aanwezige dames ver loot. Verder werd een film over de Nederlandse visserij vertoond. Na afloop dankte presidente mevrouw Mi Hazen de dames en heren van de PZEM voor de leerzame avond. De presidente maakte tevens be kend dat de secretaresse aan het einde van het seizoen af zal treden. Ze sprak de hoop uit dat één van de leden zich voor deze functie be schikbaar wil stellen. Tevens zullen enkele dames van de vereniging zich beschikbaar stellen voor het bezoeken van zieken, bejaarden en eenzamen. Dansavond In het gebouw „De Jeugdhoeve" werd een dansavond georganiseerd door de jeugdvereni gingen „De vrolijke toekomst" en „The country-club" te Kwadendam- me. Op deze avond waren ruim 300 jongeren aanwezig. De muziek werd verzorgd door de „The Trash", een band uit Maastricht, die de stem ming er goed in hield. Kruiningen Keuzewoningen Burgemeester en wethouders zullen de raad maan dag 28 april voorstellen om voor de stichting en exploitatie van 18 zoge naamde keuzewoningen in het be stemmingsplan „De Knol" rijksvoor schotten en een jaarlijkse bijdrage te vragen. Dit ten hehoeve van de vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting in de gemeente. Verder komen o.a. voorstellen tot aankoop van percelen grond en be grotingswijzigingen aan de orde. De raadsvergadering begint om 6 uur. Hansweert R.-k. vrouwengilde Het r.-k, vrouwengilde heeft de jaarvergade ring gehouden in het dorpshuis „Kaj Munk". Tot nieuwe secretaresse werd gekozen mevrouw R. Knuit- Verschure. Dit in verband met het vertrek van mevr. A. Wagenaar-As- selman. 's-Gravenpolder Raadsvergadering De gemeen teraad, die op 29 april a.s. in ver gadering bijeenkomt, krijgt onder meer ter behandeling voorgelegd een voorstel van burgemeester en wethouders tot beschikbaarstelling van een krediet voor de herbestrating en gedeeltelijke vernieuwing van de riolering in de Dorpsstraat. Voorgesteld wordt een perceel (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 10 - Hulst. Tel. 01140-3084 bouw- en weiland te Hoedekensktj. ke te verkopen aan de pachter J, Otte te Hoedekenskerke. De termijn van benoeming va; dokter J. M. A. Kole als gemeente, geneesheer loopt op 1 juni a.s. j( Geadviseerd wordt deze te herbe. noemen. Voor de volledige financiering van de stichtingskosten van het nieuwe wijkgebouw komt de afdeling 's-Gia. venpolder van Het Groene Kru» voorlopig nog f. 10.000,- te kort. Bij de coöp. Raiffeisenbank Hoedekens, kerke kan een geldlening worden ge. sloten onder voorbehoud, dat de ge meente de tijdige betaling van rente en aflossing garandeert. In hun voo;. stel verzoeken burgemeester en wet. houders de raad hierop gunstig t, beslissen. (Van een onzer verslaggevers) HULST 24 zieken uit Zeeuwse!. Vlaanderen vertrekken op 29 apt! per trehi naar Lourdes. De tocht wordt georganiseerd door het NKV, De trein komt uit Den Bosch en doel op zijn rit naar Antwerpen Roose;. daal aan. In beide Noordbrabaatse plaatsen worden zieken opgenomej, UTRECHT Apothekers-assis tente: A. A. Giljam, Tholen. DEN HAAG Diploma scheept- werktuigkundige: A. J. de Haap Middelburg. LEIDEN Doctoraal examen ia de pharmacie: L. de Kind, St.-Jan steen. DELT TH: scheikundig ignenieur: P. C. Traas, Heinkenszand. DIVERSEN GOES Vakschool voor meisjes 20 uur Feestavond afd. Goes Vrouwengilde KLOOSTERZANDE Krokodil Bar 20.30 uur De Zange res Zonder Naam TONEEL, FILM, CONCERT ENZ, TERNEUZEN Luxor 20 uur Shalako, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Het wonder van de liefde, 18 j, 's-HEER ARENDSKERKE Verenigingsgebouw 17.30 uur On derling solistenconcours Excelsict DIVERSEN IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensociëteit Parochiehuis 11 uur Acoordcon- comcours 'S-HEER ARENDSKERKE Verenigingsgebouw 20 uur Dans avond Excelsior KLOOSTERZANDE Staande wip 15 uur Schieting HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Schieting HULST P. Leeraert-Nijs 15 uur Schieting GOES Prins van Oranje 10.30 uur PvdA- conferentie over „Cultuurpolitiek in Zeeland" WATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Zanguitvoering STOPPELDIJK 't Fuikske 20 uur Bal Opg. voor deze rubriek: tel. 01M- 7438 of Postbus 116 in Middelburg Morgen, zaterdag 26 april: Bergen op Zoom: 10.46 en 23.27 uur; Hansweert: 10.15 en 22.46 uur; Made-Drimmelen: 13.40 en 1.30 uur; Terneuzen: 9.45 en 22.16 uur; Vlissingen: 9.14 en 21.51 uur; Wemel-dinge: 10.36 en 23.17 uur. 1? (Van een onzer verslaggevt BREDA Een „ruilbeur: ideeën en materiaal voor jon liturgie zal op donderdagavond worden gehouden in het Pa; Centrum van het bisdom Brei ruilbeurs, die uitgaat van het saan Instituut voor jeugd en ren, wil meehelpen om de kw van de jongerendiensten zo hoe gelijk te doen zijn. De com voor liturgie van het bisdom ve hieraan haar medewerking. Voorzover zij bekend zijn h de organisators van jongerendii in West-Brabant en Zeeland ee nodiging ontvangen met het v materiaal in de vorm van li en teksten mee te brengen. Daarnaast zullen leden va- jongerenkoor in Oosterhout e voorbeelden uit hun liturgie te hore brengen, zoals het onz- met calypso-begeleiding en ee „De geest van God" op de m Jerusalaim van Rika Zarai. het succes van de rpcente sug een jongerenliturgie voor de v actie „Dubbelop voor Afrika voor een paasviering zal het saan instituut ook een mapj suggesties voor een pinksterv beschikbaar stellen. (Van een onzer verslaggeefst ZIERIKZEE - Het bestuur van d eniging ter bevordering der Z se visserijbelangen „Zevibel" afscheid genomen van de her Vriens, P. Haeck en II. de Hoo tot voor kort jn; dienst waren Ir bestuur der visserij op de Zee stromen. Dit bestuur is, zoals bel 1 maart j.l .opgeheven. Het afscheid vond plaats in 1 ..Mondragon" te Zierikzee. Voo ter A. L. S. Lockefeer van „Zevi vond het een ontmoedigende dat tot de opheffing van het bes is besloten, mede in verband me uitvoering van de Deltawerken. Zowel de heer Lockefeer als di se andere sprekers dankten de h< voor de wijze waarop zij hu nfui hebben uitgeoefend. Van de zijde de drie heren, waarvan afscheid 1 genomen, werd gesproken dooi heer Vriens. Hij zei 't o.a. te betrei dat de verdeeldheid in de vis ook nu nog groot is. Bij de oprich van Zevibel had hij de hoop, zc hij, dat de Zeeuwse visserij ziel één organisatie zou laten bund om ook als eenheid naar buitel kunnen treden. (an onze correspondent) MIDDELBURG Ter gele? heid van het 135-jarige bestaan de Koninklijke Zangvereniging oefening en uitspanning" en het jarige bestaan van de „Verenig voor Instrumentale Muziek" ge beide verenigingen een gecon neerd concert. Het concert vindt plaats op 20 21 mei a.s, 's avonds om 20 uui de concertzaal te Middelburg. Als solisten zullen optreden de praan Ank Reinders en de alt vrouw A. Scheltens - Koops. De dirigenten zijn: Jo Ivens Alfred Salten. Het programma is volgt samengesteld. Gloria - Viv (solisten, koor en orkest), Te Dei Strategies- (solisten, koor en orke Vierde 2 Symphonie - Dvorak kest). Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door «et K.N.M.I. op dondert* ag om 18.00 uur: Zacht weer ■Pet zonnige Perioden, maar ook tijdelijk rel °f enkele buien. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. Voër zaterdag: aantal uren zon f°t 9; min.-temp.: 1 tot 5 graden en normaal; max.-temp 0 tot 6 g den boven normaal; kans op een d «e periode van minstens 12 uur; Procent; kans op een geheel dn 'maal: 40 procent. Voor zondag: aantal uren zon 8; min.-temp.: 1 tot 6 graden normaal; max.-temp.: 0 tot graden boven normaal: kans op e eoge periode van minstens 12 u Procent. k„ns od een geheel drt etmaal; 30 piocent.

de Stem | 1969 | | pagina 2