engelse stijl, ook te v Meer dan 3.000 Britten komen in mei oefenen in Zuid-Sloe de vaste Slaga groot 1 DE STEM GOES NCRV-televisie in Goes voor „Kijkkijk" BRESKENS HULST OOSTBURG TERNEUZEN LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE Politie-agent houdt spreekuur MIDDELBURG Zeeland, waar leven duur is? „Cunningham" UITNODIGING Ouderraad voorgelicht over onderwijs 3.000 man Donors onderscheiden Bibliotheek vergadert Feestelijk onthaal nieuwe Hema Hoofd der school met vervroegd pensioen Examens Hoogwater VANDAAG MORGEN Commentaar Nu en dan buien DE STEM VAN WOENSDAG 23 APRIL 1969 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN-OOST De En gelse officier houdt van stijl, ook „te velde". Terwijl in het koudt Vlissingse havengebied een stort bui neerklettert op het tentdoek wordt daaronder op houten tafel: gedekt als ware men in een eer ste klas hotel. De mess-bediendt rangschikt op de witte tafella kens met zwier het bestek. De illusie wordt echter ver stoord. Het lawaai, dat door de tent gonst wordt niet geprodu ceerd door een strijkje, maar door 'n vervaarlijk dubbelloops warm- tekanon. Midden in de „mess" ruimt een soldaat een der tafels weer af, klimt er op en begint met spoed lekken in het tentdak dicht te plakken. De olijfgroene gevechtstenues van de „obers" verraden waar het hier in werkelijkheid om gaat: een militaire oefening. Buiten de tent is het beeld meer in overeenstemming met het soldaten- bedrijf. Op de winderige, nog braak lig gende industrieterreinen in het Sloe- gebied, naast de Scheldepoortwerf, bouwen Engelse genietroepen een reusachtig kamp op. Voertuigen van allerlei grootte en type ploegen door het rulle zand om al even uiteenlopend materiaal van her naar der te transporteren. f (ADVERTENTIE i Rond de 110 man zijn van het eer ste tot het laatste daglicht bezig met het geschikt maken van het terrein, aanleggen van „paden", optrekken van tenten en allerlei andere voor zieningen, die nodig zijn om een grootscheepse oefening van onderde len van het Engelse leger in de loop van mei mogelijk te maken. Die „manoeuvre" draagt de naam ..Cunningham" en betreft het in prak tijk beoefenen van bevoorrading van overzee zonder gebruik te maken van Ter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwbouw in het Handelsgebouw Breda en de hierdoor geheel gereorganiseerde drukkerij, zal de Direktie van DRUKKERIJEN LOUIS VERMIJS N.V. U en de Uwen gaarne verwelkomen op vrijdag 25 april 1969 van 15.00 17.30 uur. De ontvangst zai plaatsvinden in de kantine van de N.V., ingang Mr. Dr. Frederiksstraat 8, Breda. Tegelijkertijd wordt U uitgenodigd de moderne drukkerij te bezichtigen en een bezoek te brengen aan een tentoonstelling van grafische ontwerpen van de leraren en leerlingen van de kunstakademie „St. Joost" en onze eigen studio. De ouderraad van de gemeen schappelijke lagere scholen te Mid delburg was dinsdagavond bijeen. In deze ouderraad zitten afgevaardigden van de oudercommissies van deze la gere scholen. Op deze vergadering werd hoofdzakelijk gesproken over het technisch onderwijs voor meisjes en jongens. Over de vele mogelijk heden die het technisch onderwijs in houden voor jongens, sprak de heer D. Roos, directeur van het lager tech nisch onderwijs en de heer H. H. Mennes, onderdirecteur van de in dustrie-huishoudschool, deed dit voor de meisjes. De heer G. van Doorn DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND tttliür /.(-(-l.idl; ABONNEMENTSPRIJS i 14.(JU per kwartaal <exc) 50 cenl incassokosten), f 4,15 p maand (exci 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14. Halst tel. 01140-3751 Klokstraat I, Goes teL 01100 «03(1 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel 01158-1040 teL 01,180-5550 REDACTIE /KEI.AND: Chef Zeeuwse redactie A F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4866), J Robesu 1)1140 2(1(16 J. Robesin (01140-2005) en j. Drieskens (01140-3667). REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-Dill VELAND: mej. S. Maaskant (0UU0 5680) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakkei Terneuzen. tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 31170-2803 C. Menu Goes. teL (11100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 van de u.t.s. en de heer C. Bax, di recteur van de h.t.s. uit Vlissingen zetten uiteen wat voor enorme mo gelijkheden er liggen voor jongens en meisjes na het technisch lager onder wijs. Plattelandsvrouwen De plaatse- Hjke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield een bijeenkomst in de „Brasserie". Doordat de vereniging leden heeft over een groot deel van Walcheren, is een plan in de vereniging ont staan huiskamerbijeenkomsten te organiseren van ongeveer 12 dames, zodat het contact tussen de leden onderling verstevigd wordt. Na de behandeling van het huishoudelijke gedeelte kreeg mejuffrouw V. d. Leeden het woord. In een inleiding gaf zij haar indrukken weer van een reis naar Roemenië, welke gedeelte lik gemaakt is met een boot over de Donau Van deze reis werden ook veel dia's vertoond. De bijeenkomst stond onder leiding van de presiden te mejuffrouw Edzes. In de loop van I dit jaar zal een reisje worden ge maakt naar Brabant. Er zal een be zoek worden gebracht aan de potten bakker Henk Potters en aan het leeuwenpark in de Beekse Bergen. Ontspanning Leerlingen van de christelijke kweekschool hebben be jaarden uit de stad een ontspannings middag aangeboden. De bejaarden werden thuis gehaald en naar de aula van de kweekschool gebracht. Er werd een programma opgevoerd met liederen, het voorlezen van ver halen en cabaret. Het initiatief voor deze middag was genomen door leer lingen, met medewerking van do centen vam de school. Nieuw- en St.-Joosland NCVB De plaatselijke afdeling van de NCVB, hield onder leiding van de presidente, mevrouw Minder- houd-Minderhoud, haar jaarvergade ring. De schriftlezing was uit Mat- theus 5, waarna een meditatie volgde, getiteld „Gehoorzaamheid" Dé avond werd gevuld met voor drachten en zang van het koortje, beide uitgevoerd door leden van de NCVB. De volgende vergadering werd vastgesteld op dinsdag 13 mei. De heer Coppoolse zal dan spreken over „De macht van het kleine", en dia's vertonen. Westkapelle Hengelwedstrijd De hengelvei- eniging „Westkapelle" hield voor haar leden een viswedstrijd in zee. Hieraan namen 37 leden deel, die 42 ondermaatse en 81 bovenmaatse vis sen vingen. De prijswinnaars waren: 1 K. Taten- hove 783 p., 2 Bram Verhulst 764 p., 3 G Loue 727 p., 4 K de Witte 720 p., 5 B. van Vaardigem 667 pj. havenaccommodaties. Daarvoor werden in dit deel van de Sloehaven iandingsstrips aange legd. Amfibievoertuigen en landings vaartuigen zullen op die manier zonder kade en zonder walkranen toch de lading, die door schepen van uit Engeland wordt aangevoerd, op het droge kunnen krijgen. De lading bestaat uit allerlei soort militaire goederen, nodig om een leger „draai end" te houden. Op het hoogtepunt van de oefening zal het aantal Britten op dit dan wel Engels stukje Sloehaven meer dan drieduizend man bedragen. Schril in tegenstelling daarmee staat het „aantal" Nederlandse mili tairen, dat bij „Cunningham" is be trokken, nl. één. Die ene Nederlander, de majoor der infanterie D. Valckenier van Geusau, loopt nog niet eens in werk pak, maar in keurige service-dress. Majoor Valckenier is dan ook be slist niet van plan eigenhandig de schepen te helpen lossen. Hij is aan- Kijkje op de voorbereidingen voor de Engelse legerocfening in Zuid Sloe. gewezen als „verbindingsofficier' tussen de Engelsen en alle Neder landse burgerlijke en militaire in stanties, die op een of andere manier bij de oefening betrokken worden. Die „instanties" variëren van de Kon. Mij. „De Schelde", eigenaresse van een deel van het terrein waar de be zoekers tijdelijk bezit van hebben genomen, tot de „groenteman" uit Vlissingen. Ook de Engelse soldaat wenst tenslotte geen maanden lang op „blikspul" te leven. Het huidige detachement genie troepen. onderdeel van de Engelse troepen in West-Duitsland en af komstig uit Hamel, zal binnenkort worden versterkt met een eenheid kwartiermakers die alles ingereed- heid zullen maken voor het grote contingent, dat begin mei de Noord zee zai oversteken. „Tegen die tijd is het misschien wel goed weer!" verzucht commandant majoor B. Ward, terwijl hij met eni ge zorg kijkt naar een bulldozer, die probeert een vastgelopen vrachtauto naar vastere ondergrond te slepen. Tijdens een bijeenkomst van de bloedtransfusiedienst voor Goes en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis, gehouden in „Slot Ost- ende" te Goes, hebben acht donors de Landsteinerplaquette gehad. Deze donors hebben allemaal 20 keer bloed afgestaan. Dertig personen kregen de Lanid- steinerpenning, voor het 5 maal af staan van bloed. De onderscheidingen werden uitge reikt doo-r de administrateur van de dienst, de heer A. J. van Heel. Het tweede gedeelte van de bijeen komst bestond uit een lezing over het onderwerp „Bloed" door de heer J. Veen, chirurg te Breda. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. De vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Goes houdt op maandag 19 mei de algemene le denvergadering in het bibliotheekge bouw. Tijdens de vergadering, die 's avonds om 9 uur begint, zullen en kele huishoudelijke punten worden behandeld. Vrouwengilde. De plaatselijke afdeling van het Katholiek Vrouwen gilde houdt morgen een feest avond in de vakschool voor meisjes. Aan het begin van de avond zal een lezing over verschillende soor ten kaas worden gegeven. Verder zal de avond worden doorgebracht met kienen. De bijeenkomst begint om 8 uur. Op donderdag 8 mei zal de ver eniging een reis maken naar Arnhem en omstreken. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Op de Grote Markt ln Goes zijn opnamen gemaakt voor het N.C.R.V.-televisieprogramma „Kijk kijk". Anderhalf uur lang konden zij, die daar behoefte aan hadden, vers jes zingen, verhaaltjes vertellen, hun gal spuwen of hun noden klagen. En er waren heel wat mensen met der gelijke behoeften. Constant waren er mensen die voor de camera hun zegje wilden zeggen. Een hoedenmaker vertelde over zijn produkten. Een jongetje kwam ver tellen hoezeer hij Swiebertje miste, een oud vrouwtje zong een versje en kinderen van het pony-kamp Bonan. za waren ook van de partij. Het programma, geregisseerd door Ruud Keers, zal op donderdag 22 mei via Nederland 2 worden uitgezonden. Hansweert Koninginnedag Morgenavond te 20 uur zal het feestcomité met de vertegenwoordigers van diverse ver enigingen in vergadering bijeen ko men in het dorpshuis Kaj Munk. Onderwerp zal zijn: de viering van koninginnedag voor ouderen. Voor de jeugd is reeds alles geregeld. Vergadering hervormde vrouwen - De hervormde vrouwengroep plaatse lijke afd. heeft haar vegadering ge houden. De presidente, mevrouw B. van de Lelie-Esterik opende de ver gadering. Daarna hield de heer J. Griep een lezing over Spanje, die hij toelichtte met dia's. De agenda voor mei luidt: 6 mei toogdag naar Oost burg; 23 mei lezing. Yerseke Jaarvergadering Mozart Onder voorzitterschap van de heer J. Gle- rum hield de muziekvereniging „Mo zart" in hotel Oesterbeurs haar jaar vergadering. De secretaris, de heer B. Korstanje, bracht, zoals gewoon lijk, een uitgebreid verzorgd jaar verslag, met als hoogtepunt het 80- jarig bestaan, de presentatie van de nieuwe uniformen en het marscon cours. Mede door de aanschaf van nieuwe uniformen bleek de kasposi- tie in 1968 sterk terug gelopen te zijn, de voornaamste reden om de contributie te verhogen. De heren Korstanje en Duinkerke werd dank gebracht voor de vele werkzaamhe den. De kascommissie adviseerde het beleid van de penningmeester goed te keuren. De aftredende be stuursleden B. Korstanje, P. Huysse en A. v. d. Have werden herkozen. In de vacature van de heer J. Ste- ketee zal later worden voorzien. De opbrengst van de jubileumactie, f. 2500,-, zal bestemd worden voor een te vormen instrumentenfonds. Ge tracht zal worden het ontbrekende voor de aanschaf van nieuwe instru menten bij elkaar te krijgen door middel van renteloze aandelen. Aan de viering van koninginnedag en aan het 75-jarig bestaan van V.Z.O. S. op 21 juni a.s. zal medewerking worden verleend. Hoogst waarschijn lijk zal de drumband dit jaar weer aan een marsconcours deelnemen, met het korps durft men het nog niet aan. Met een opwekkend woord tot de leden en dankbetuiging aan de directeur en de leider van de drumband sloot de voorzitter de vergadering. Kruiningen Autobotsing Op de splitsing Rijksweg 58 weg veerhaven heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een Opel-combiwagen, bestuurd door H. v. d. W. uit Rotterdam en een trekker met oplegger, bestuurd door W. V. uit Gouda. Beide auto's moes ten linksaf de weg op naar de veer haven. W. stond voor het gele licht te wachten. V. had de auto niet op gemerkt. Gevolg: kop-staartbotsing, waarbij de combiwagen doorschoot tegen een paal en geheel werd ver nield. De trekker met oplegger liep lichte materiële schade op. Vismijn Aan de vismijn te Bres- kens zijn in de week van 13 t.m. 19 april aangevoerd: 1077 kg exportgaf- nalen 240489, 62 kg pellerijgarnalen 198, 41 kg schar 128150, 1965 kg schol 0.300.82, 11083 kg tong 315 541, 86 kg tarbot 440654, 31 kg griet 350463, 79 kg tongschar 188—233, 28 kg rog 150—175, 1662 kg kabel jauw 0.94149, 234 kg wijting 0.24 0.65, 6 kg kommeraal 0.91, 5 kg haai 0.58, 196 kg onverkochte bot, 92 kg onverkochte schol. Eucharistie met zangertjes Za terdagavond a.s. zal het gemengde kinderkoor De Bres-kense Zangertjes de eucharistieviering om 19 uur mu zikaal verzorgen. Deze zangertjes staan onder leiding van mevr. Bak ker. Ter verwelkoming van de nieuwe Hema ln „hun" straat, vrijdag a.s. hebben alle winkeliers uit de Gentse straat een feestelijk onthaal georgani seerd. Zo zullen o.a. de etalages fees telijk worden aangepast en de vlag gen worden uitgestoken. Óoik komt er een pierement uit Amsterdam, dat zal spelen op vry'dag van 13.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Het gehele programma is uitsluitend geconcentreerd op de Gentsestraat Jaarvergadering KABO Vrijdag houdt de Katholieke Bond van Over heidspersoneel plaatselijke afdeling de algemene jaarvergadering in „De Koning van Engeland". Aanvang 20.00 uur. Als belangrijke punten staan op de agenda: de verkiezing van een kascommissie wegens perio diek aftreden van de heer Th. Ver mast, bestuursverkiezing wegens pe riodiek aftreden van de heren A. de Kort en R. de Bock, die zich beiden herkiesbaar stellen. Tijdens deze ver gadering zal de districtsbestuurder de heer M. Vaes, algemene proble men bespreken. Circus Reinardi. Het jeugdcircus Reinardi zal op koninginnedag een voorstelling geven in Sas van Gent en Hengstdijk. In Hengstdijk treedt het circus op in de gymzaal, terwijl het in Sas van Gent een openlucht voorstelling geeft op het Keizer Ka- relplein. Dodenherdenking; De nationale dodenherdenking heeft plaats op zondag 4 mei. Te 19.30 uur wordt een stille tocht gehouden. De kerk klokken zullen luiden van 19.45 tot 30 seconden voor 20 uur. Daarna wordt, overal twee minuten stilte in acht genomen. Jaarvergadering katholiek vrou wengilde Op de algemene leden vergadering van het r.k. vrouwen gilde is mevrouw De Backere met grote meerderheid van stemmen tot voorzitster gekozen. Zij is de opvolg ster van mej. I. Hamelijnck, die de ze functie sinds 1960 heeft vervuld. Mevrouw Rijk-Huige werd herkozen en mevrouw Hofman volgde me vrouw Huisman-Fassaert op. Uit het jaarverslag bleek dat de belangstelling voor lezingen nihil is. Dit in tegenstelling tot de bijzonder druk bezochte kaartavonden en gym nastieklessen. Er werd besloten dit jaar o.m. een excursie naar de b.l.o.-school in Oostburg te houden en een uitstapje naar Hilversum te organiseren, waar o.a. de opnamen voor het radiopro gramma „Muzikaal Onthaal" wor den bijgewoond. Er werd besloten een verloting op touw te zetten om in de opleidimgskosten van een Indo nesische vroedvrouw te kunnen voor zien. Na de pauze werd er door de heer K. Malcorps een lezing met dia's over Noorwegen gehouden. Programma koninginnedag Om iedereen de gelegenheid te geven om naar de gebruikelijke t.v.-reportage van de bloemenhulde op paleis Soest- dijk te kijken, heeft het comité be sloten om in de morgenuren geen ac tiviteiten te organiseren. De heer W. Coene uit Oostburg zal als vertegen woordiger van Zeeuwsch-Vlaanderen bij de bloemenhulde aanwezig zijn. De weekmarkt vindt gewoon door gang. Voor jongens en meisjes van tien jaar en ouder staat er een puzzel wedstrijd op het programma. Zij krij gen de hele middag de gelegenheid de oplossing voor 19.00 uur op hot stadhuis in te leveren. Om 20.00 uur zal de uitslag bekend worden ge maakt. Voor de jongeren van vier tot en met negen jaar wordt er bij goed weer een spelletjesmiddag op touw gezet. Nadat de winnaars van de puzzel wedstrijd bekend zijn gemaakt wordt een lampionoptocht gehouden. De plaatselijke drumband en eventueel de harmonie nemen het muzikale ge deelte voor hun, rekening. Om 21.00 uur wordt er vuurwerk afgestoken. Sporthcngelaars kaartten In het „dode" seizoen zoeken de leden van de Terneuzense hengelaarsvereni- ging „Ontspanning na Inspanning" hun vertier aan de kaarttafel in het Clublokaal café „La Belle Vue". Op de eerste avond zat de spanning er al direct in. De prijzen maakten de ze spanning zeker de moeite waard. De uitslag luidde: 1. C. J. v. d. Broek en C. Weststraeten; 2. L. Hamelink; 3. W. de Cuyper, A. Eek man, P. Bracke en J. Kiel; 4. P. Moes, P. 't Gilde, F. Ferket en W. v. d. Hooft. De muntenregen Na de vouw fiets, die door Toosje van Wijck bij de muntenregen van de Nutsspaar- bank te Terneuzen werd gewonnen, volgde Peter Theunissen (10), Beet- hovenihof 48, met een transistorra dio. Er zijn tot maandagavond 3600 van de 5500 uitgestrooide munten in geleverd. Tot woensdagavond is er nog gelegenheid de overige 1900 mun ten bij de Nutsspaarbank in te leve ren. Ér liggen nog een verrekijker en en fototoestel op de gelukkige winnaars te wachten. Hoek Programma koninginnedag Hei programma voor de viering van ko ninginnedag te Hoek ziet er als volgt uit8.30 uur aubade door de school kinderen voor het gemeentehuis. Bij het Burgemeester van Tienhoven- plantsoen zullen ballons voor een ballonwedstrijd worden opgelaten door de leerlingen van de kleuter scholen en de lagere scholen. De kleuters gaan dan naar de gemeente lijke gehoorzaal waar een film wordt vertoond. De kinderen van de lagere scholen beoefenen daarna op het ge meentelijk sportterrein kinderspelen zoals touwtrekken, hindernisbaan etc. onder leiding van het onderwijzend personeel, 's Middags is er een volks- koers voor tieners in de Bloemen- buurt. De start is om 13.30 uur. Voor de autorally kunnen alle bezitters van een auto in en buiten Hoek in schrijven vanaf 13.00 uur in de ge meentelijke gehoorzaal. De start is om 14.00 uur op de Markt. Op de zelfde tijd begint in de Instuif een kaartwedstrijd voor volwassenen. De drumband van IJzendijke houdt om 15.00 uur een rondgang door de ge meente, die eindigt op het gemeente lijk sportterrein. Om 16.15 uur vindt er een gekostumeerde voetbalwed strijd plaats tussen de brandweer en het muziekkorps. Het feest wordt be sloten met een lampionoptocht die om 19.30 uur begint en met de prijs uitreiking van de diverse evenemen ten in café 's Lands Welvaren om 20.00 uur Sakor De opbrengst van ue 5a- kor-eollecte in deze gemeente was f 202,14. Koewacht De heer J. Geraerds, hoofd der school, is door ziekte verhinderd ver der zijn functie als hoofd der school waar te nemen. Hij zal met ingang van 1 augustus vervroegd gepensio neerd worden. Autorally. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft besloten dit jaar weer een autorally te organiseren. De bestuursleden van Poucke en Swarte- lè zijn reeds begonnen met het uit- knobbelen van de route, Omdat er gedurende de zondagen van mei, juni en juli geen vergunningen worden verstrekt voor het houden van een rally, zal de wedstrijd waarschijnlijk plaatsvinden op 21 september. Aan deze rally kan alleen worden deel' maar in el plomd bevindt Zich nu een wezen waarover ik me 5chaam en waarvan u de aanwezigheid niet kunt toestaan. ik bedoel calamity jane.' de' ^beruchte calamity. jane! haar leven was een groot schandaal Z:j ging slechts met desperado's om! ik kan u maar een ding zeggen handelt.' genomen door leden van de plaatse, lijke afdeling van het Verbond vooj Veilig Verkeer. Toneeluitvoering. De toneelver. enlging „Tot ons genoegen" heeft in studie genomen het toneelstuk „Amor, vlinders en haaien", van U. de van Mare. Het is een blijspel ij drie bedrijven, waarvan de regie ij handen is van de heer Th. Baert. i)( opvoering is gepland op 11 mei Westdorpe Handboogsport De eerste schlo ting van het nieuwe seizoen wordt door de vereniging St. Sebastiaan ge. organiseerd op de twee staande wip. pen in de Molenstraat, op zondag 2; april a.s. De deelnemers kunnen ziet laten inschrijven in Het oudt Raetf. huys, bij M. Pluijm. Ssriekaarting In café Crr,. traal werd een prijskaarting gehou. den, waarvoor een redelijke belang, stelling bestond. De opbrengst is be. stemd voor versteviging van de verenigingskas van „Eikels worden bomen". Doorlichten In het vereniging», gebouw Concordia kas men zich mor. gen en overmorgen laten doorlichten Degenen die aan dit onderzoek deel nemen betalen twee gulden. GOES Voor het diploma kraan- verzorgster zijn geslaagd de damej; D Noorloos, A. C. Huizer, en J. j, Duyster, allen te Goes. Deze dames zÜn verbonden aan hit Centrum voor Kraamzorg van htl Groene Kruis voor Zuid- en Noord. Beveland. en Tholen te Goes. UTRECHT Doctoraal examt» geneeskunde: R. Barentsen, Middel- burg. Morgen, donderdag 24 april. Bergen op Zoom: 8.29 en 20.55 i Hansweert: 7.55 en 20.26 uur, Hai weert: 7.55 en 20.26 uur, Mat Drimmelen: 11.15 en 23.34 uur, neuzen: 7.22 en 19.52 uur, Vlis gen: 6.50 en 19.27 uur, Wemeldingj| 8.19 en 20.45 uur. TONEEL, FILM, CONCERT EK MIDDELBURG City 20 uur De blonde van Peking, 14 J. GENT KNS 20 uur De Prijs Rex Chitty chitty bang bang, i.' Savoy De gendarm gaat trouwei alle leeft. Capitole Funny girl, 14 J. Astrid Twee huurlingen ST. NIKLAAS Century Asterix en Cleopatra, i! Palace De dag van dc Apachen 11 Eden De schatjes, 18 j. ANTWERPEN Odeon Het zwembad, 18 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Rex Moord onder dwang, 18 J. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21,t Savoy Prinsessan, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens Funny girl, 14 j. 14, 17.15 en 20.30 uur Astrid De duivelse rakkers, M 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Pathé The long days sying, 18 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Ambassades Joanna, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 u* TONEEL, FILM, CONCERT f® GENT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als ondei vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag DIVERSEN GOES Vakschool voor meisjes 20 uur Feestavond afd. Goes Vrouwen#® Opg. voor deze rubriek: tel. Oil"' 7438 of Postbus 116 in Middel» dame5, kalmte, ik vraag hetu. het doel van on 5 kransje is van el plomo een respektasele stad te maken... 06 onthullingen van oe heer oyster verplichten ons zonder aarzelen TE handelen. omdat ons over de trieste stand van zaken hebt ingelicht, zal u veel worden ver6even, meneer oyster. hebt u misschien! proef deze trek in een i droge koekjes kopje thee y eens.„als ze u p; ".--^vallen zal ik 0 he' 7^ recept geven.^, Met een onderzoek, dat c| aanspraak wil maken op tenschappelijke volledigh hebben wij gisteren aangetoond, Zeeuwsch-Vlaanderen een duul eiland is in het toch al niet goedkit Nederland. Wij willen niet bewe dat ons onderzoek een conck heeft opgeleverd waarmee men alles waterdicht kan bewijzen. A/V wel gaf het een duidelijke aan^ zing die verontrustend genoeg Wij zouden het van harte to chen als prijsdeskundigen zich eens gingen bezighouden met vraag of Nederland inderdaad re" regio's heeft, en als zij bovi dien zouden trachten één en an<| te kwantificeren. Deze deskundigen zitten bij Centraal Bureau voor de Statisti| maar dit instituut heeft (zoals een half jaar geleden heeft la^ weten aan het ETI voor Zeeland, i een vergelijkend prijzenonderzo heeft gevraagd), geen geld voor i dergelijk kostbaar project. Dat is heel jammer. Als er gesp: ken wordt over vestigingsvoorwa: den voor de industrie in bijvo< beeld de Kanaalzone dan wo. graag gewezen op het diepe va water, de goedkope elektriciteit de aanwezigheid van gedeminerJ seerd water. Dat zijn grote attracti; AAaar menige werkgever zal tq ook wel geïnteresseerd zijn in vraag of hij niet om sociale reden genoodzaakt zal worden een apai loonschaal te hanteren voor wei nemers die in Zeeuwsch-Vlaanderi worden te werk gesteld Hoge pr zen zijn een negatieve vestiginc factor! Dat de Zeeuwsch-Vlaming vo dagelijkse kosten staat die men ders niet kent,, js yoor de hand jij gend. De veertarieven drukken i reet en indirect op vele prijzen; drinkwater is duurder dan waar oei en voor de rest is alles nagenc even duur als elders in ons land. Wij zouden dat echter graag eer in kaart gebracht zien; niet om Zeeuwsch-Vlamingen te versterke in een gevoel van achtergsteld-zijr maar om de noodzaak aan te tone van een krachtige financiële steu vanuit „Den Haag" voor tal va voorzieningen, die als „extra" doe de plaatselijke bevolking moefe worden opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De gemeente politie van de Zeeuwse hoofd stad gaat zeer ver in het bieden van service aan de bewoners van 6e nieuwe wijken. Hoezeer dit korps zijn taak als „dienstverle nende instantie" opvat, blijkt uit het feit, dat in Middelburg-Zuid voortaan elke donderdagavond een politieagent „spreekuur" eal houden. In dat spreekuur van half acht tot half tien, za] iedere be woner van dit nieuwe gedeelte van Middelburg, het zijne ter zake doende natuurlijk te berde kunnen brengen. De agent zal zitting houden het vorige week vrijdag ge opende wijkcentrum „Zuiderba- ken". Wie slecht ter been is of om een andere reden zich niet naar net wijkcentrum kan begeven en toch de agent wi] spreken, kan dat op deze avonden ook tele fonisch doen, n.l. onder het num mer 3991. vooruitzichten t °or donderdag on vrijdag, Pgesteld door "ft KNMI op o'osdag om 18.00 uur: hn- en dan ?h>en, ook op dringen en vtemperaturen voor de tijt Van het jaar. rnL).fe,r,svoorutt^ichten in cijfers ge- gtddeld over Nederland Voor tot 7: over Nederland, donderdag: aantal uren zon: maal i"111' temp': van ongeveer nor tY, tot 4 graden onder normaal oD ptomp.: omstreeks normaal: kan: '2 uii „°se Periode van minsten: heal J: Procent: kans op een ge u °g. etmaal: 40 procent. 9- „Pn vrijdag- aantal uren zon 3 to tót 4 mP-' van nnveveer ne-ana temn erar,en hoven normaal; max omstreeks normaal. I

de Stem | 1969 | | pagina 2