Schooltoets in Middelburg als éénjarig experiment PFAFF Zeeu een RAAD WILDE GARANTIES Convent van christelijk voortgezet onderwijs Vestiging v „De Sterre Op heterdaad betrapt LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE Italianen bezochten „Het Dorp Wisselvallig MIDDELBURG ZUID-BEVELAND BRESKENS HULST OOSTBURG TERNEUZEN Aanzet nieuw bouwplan in Souburg-Noord C. L. Martinet uit Heikant overleden Nieuw raadslid Bouwrijp maken Gouden bruiloft Rode-Kraisrit Wilking kampioen bedrijfsvolleybal Kleuterschool wil tweede speellokaal Bejaarden op school bij Meester Pennelik Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248,- tot 881,- Pfaff Naaimachsnehuis W. RIKKEN N.V. Samenwerking van 26 scholen Wat en waar? VANDAAG MORGEN Hoogwater Geringe coi Kooplust ch Geïsoleerde f Verzoek om gar lening van een m DE STEM VAN DINSDAG 22 APRIL 1969 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De leerlin gen van de zesde klassen van de lagere scholen in de Zeeuwse hoofdstad zullen worden onder worpen aan een „schooltoets". De Middelburgse raad is maandag middag met een desbetreffend voorstel akkoord gegaan, na de strikte toezegging van de wet houder van onderwijs M. Hu- bregtse, dat het hier ten minste voor een jaar om een experiment gaat. Het rapport over een leer ling van het hoofd van de betrok ken school blijft primair, aldus de wethouder. Zoals gemeld zullen aan deze school vorderingstests, mits de gemeente besturen daarmee akkoord gaan, alle leerlingen van de lagere scholen in West-Brabant en Zeeland deelnemen. Met de uitslag van de „toets" op de vakken Nederlandse taal en reke nen, wil men mede nagaan voor wel ke vorm van voortgezet onderwijs het kind het best geschikt is. Wethouder Hubregtse verzekerde de raad. dat er op zal worden toege zien dat dit onderzoek, dat zal wor den geleid door een speciale commis sie, niet zal ontaarden in een „ver kapt" toelatingsexamen voor het In de vergadering van maandag middag is mevrouw A. de Koning van Eekeren als nieuw raadslid be ëdigd. Mevrouw De Koning bezet de enige K.V.P.-zetel in de Middelburg se raad. Deze nieuwe K.V.F.-vertegenwoor- digster volgt de heer J de Cock op, die na een korte zittingsperiode om persoonlijke en zakelijke redenen voor het lidmaatschap van de raad bedankte. Ruilavond. De afdeling Middel burg van de internationale vereniging „Philatelica" organiseert op donder dag 24 april a.s. een ruil- en verga deravond in 't gebouw „De Schakel", aanvang half acht. Tijdens de verga dering zullen twee personen worden aangewezen, die de afdeling zullen vertegenwoordigen op de algemene voorjaarsvergadering van Phlilatelica te Amsterdam. Tentoonstelling Op woensdag 23 en donderdag 24 mei houdt de School voor Huishoud- en Nijver heidsonderwijs haar jaarlijkse ten toonstelling in haar gebouw aan het Molenwater alhier. Er zal een mode show zijn, een verkoping, een thee tent, terwijl verder diverse lekkere hapjes verkrijgbaar zijn, Philatelica Op de te Middelhar- nis gehouden rayontentoonstelling van de internationale postzegelver eniging „Philatelica" behaalden eni ge leden van de afdeling Middelburg enkele successen. De heer K. Otte behaalde een eerste prijs in de ere- afdeiing en de heer A. A. Theune een derde prijs. In de afdeling ge vorderden behaalde de heer K. Otte twee eerste prijzen, terwijl in de af deling beginners een tweede prijs werd behaald door de heer P. West- strate. Beëediging Te Den Helder is beëedigd tot luitenant ter zee der tweede klasse, medische dienst (tandarts), der Koninklijke Marine, de heer G. J. van Wiggen te Middel burg. DAGBLAD VOO» ZUIDWEST NEDERLAND Editie Aerial.t> ABONNEMENTSPRIJS 14 UO per kwartaal (excl 50 een! incassokosten), f 4,(5 p maand (excl 5 een, incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14. H tlst tel 01140 3751 Klokstraal I Goes tel 01100 «030 KLACH'I EN BEZORGING (na kantooruren» tel 01153-1940 teL 01130-5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie A F Koopman .01130-7438) REDACTIE ZEEUWS» H VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4366), J K dies. a 'II J. Robesin (01140-2005) en J. Dricskens (01140-3667). REDACTIE WALCHEREN: C, Schets (011HO-7704) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-Dill VELAND: mej. S. Maaskant (01100 5689) SPURTREDACTIE ZEELAND: Th Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakkei Terneuzen tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel 31170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 3. Schieman Axel, tel 01155-1224 voortgezet onderwijs. „Wanneer dit het geval zou zijn, zouden wij ons standpunt moeten herzien", aldus de wethouder. De heer Hubregtse zei het verder te betreuren, dat het psychologisch onderzoek van de leerling niet ver plicht is gesteld. „De schooltoets en het psycholo gisch onderzoek hebben beide een voorspellende waarde van 75 pro cent. Deze beide onderzoeken samen geven dus een grote mate van zeker heid", aldus de wethouder. De heer J. van Bennekom (AR) wees onder meer op de wenselijkheid dat men, ongeacht de uitslag van een dergelijke test de opnemende school, het voortgezet onderwijs dus. het recht op beslissing van toelating van de leerling niet zal mogen onthouden. Bij een voorstel tot het bouwrijp maken van een gebied in plan-Zuid haalde de heer H. Gillissen zich het ongenoegen van wethouder W. Baars op de hals door het als onjuist te be stempelen, dat bij de voorbereiding van een groter woningbouwproject de hele gang van zaken al op voorhand wordt uitgestippeld, zoals het aanwij zen van de architect en de bouwon dernemer. De heer Baars noemde dat een onjuist beeld. „We proberen wel alles met zo groot mogelijke spoed voor te bereiden, doch iedere betrok kene, ook woningbouwverenigin gen, krijgen de tijd om met hun „ach terban" te overlegen". aldus de heer Baars. De raad was eerder akkoord ge gaan met de benoeming tot gemeen te-geneesheer van de heer C. Kroes te Heerlen. De heer Kroes wordt tevens „dirigerend geneesheer" van het Gasthuis. De heer Gillissen sprak bij dit voor stel de hoop uit dat de heer Kroes een „beter en effectiever personeels beleid zou kunnen voeren in het Gast huis dan thans het geval is". Drs. H. Hitkamp (CHU) zei deze opmerking t.a.v. de huidige genees heer-directeur niet terecht te achten. Vooral ook omdat er onder zijn „be wind" een vorm van inspraak voor het personeel is gekomen. Hansweert Donderdag 24 april a.s. herdenkt het echtpaar P. M. den Toonder-Wit te het feit dat het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. De heer P. den Toonder is 73 jaar. De laatste 20 jaar van zijn werkzaam leven was hij zeilmaker van beroep. Tevens is de heer P. den Toonder 63 jaar lid (zij het dan nu rustend) van de mu ziekvereniging Scheldegalm te Hans- weert. Mevr. A. Witte is 69 jaar. Tot en met 1967 is mevr. Witte 42 jaar werkzaam gewesst als bode bij het Groene Kruis. Zij is in bezit van de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, haar uitgereikt bij 40 jaar trouwe dienst. Het echtpaar heeft 2 kinde ren, 11 klein- en 3 achterkleinkinde ren. Het bruidspaar geeft een gezel lige bijeenkomst in het muziekzaaltje van Scheldegalm. Rilland-Bath Koninginnedag Het programma voor koninginnedag ziet er als volgt uit: om 10 uur een gekostumeerde optocht door Rilland van alle school gaande kinderen met muziekver. Ril- landia; opstellen half 10 voor het be jaardencentrum. Onder het motto la chen is gezond verzorgt theaterbueau Freyters uit Tilburg een middag- en avondprogramma. Om 2 uur is er een kindervariété in het dorpshuis; er treden op de goochelaar Peter Oran, poppenkast Theater, de Kamees (clowns). Om 8 uur volgt een vijf uur durend cabaret-dansant, waarin op treden de twee Tobo's en het orkest The Skeyjumpers met zang van Ilse Berg. Zangavond De chr. gemengde zangvereniging Rilland heeft in het bejaardencentrum Huize De Vlied berg een zangavond verzorgd. Het geheel bestond uit koorzang en sa menzang met de bewoners. Tijdens de pauze werd koffie en thee geser veerd. Het was voor allen een ge slaagde avond. KaoaHe Jeugdsoos De jeugdsoos „De Ca- nus" te Kapelle heeft in het eerste halfjaar van haar bestaan duidelijk bewezen in een behoefte te voorzien. Het ledental is groot en er is veel animo voor de vele activiteiten. Dit deelde de voorzitter van de jeugd soos, de heer Rien de Schipper, mede op de in de consistorie van de Gere formeerde kerk gehouden jaarverga dering. Er zijn thans ruim 150 leden en gedurende de dagen en uren dat het gebouw aan de Ooststraat open is, zijn er steeds veel leden aanwezig. Een nieuw huishoudelijk reglement werd vastgesteld. In de vacature An- ja Lukasse werd als bestuurslid ge kozen Jacquelien Hamelink. Verder vertelden deze avond vier amateur fotografen over hun werk. Zij gaven tal van tips over fotograferen in het algemeen. NCVB bijeen Onder leiding van mevrouw Balkenende - Sandee hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar maandelijkse vergade ring. Spreker was deze avond de heer A. Kloos uit Barendrecht over het onderwerp „Welke kuil graaft gij", zulks naar aamleiding van Ge nesis 26. De volgende bijeenkomst zal zijn op 20 mei. Dan zal ds. v.d. Bosch uit Goes spreken over het spiritisme Autobotsing Bij de afrit van de provinciale boot moest een bestuur der van een personenauto, C. M. uit Aagtekerke, plotseling inhouden voor het invoegen van de twee rijstroken. De achteT hem rijdende personen auto kon nog op tijd reageren doch de daar achter rijdende A. V. uit Vlissingen veroorzaakte een aanrij ding welke een kop-staart botsing was. Materiële schade was het ge volg. Brommer aangereden De auto mobilist P. R. uit Breskens sloeg op de rijksweg rechts af om naar Bres kens door te gaan. Hierbij verleen de hij geen voorrang aan de brom mer B. S. uit Oostburg. Brommer en auto liepen schade op. Aardenburg De jaarlijkse Rode Kruisrit zal verreden worden op 15 mei (Hemel vaartsdag). Hef gehele traject ligt binnen de gemeente Aardenburg. Volleybal. De volleybalclub „De Kakkers" zal op koninginnedag demonstratiewedstrijden spelen in het sportpark bij gelegenheid van de kinderfeesten aldaar Met een ruime voorsprong van 3 punten is Wilking kampioen gewor den in het dames-bedrijfsvolleybal, In de laatste wedstrijden vielen geen verrassende uitslagen te noteren. De wedstrijd tussen Mulo en Morres was zeer geljjkopgaand en eindigde in een juiste puntenverdeling. Scholen- combinatie ondervond flinke tegen stand van Clitex, maar behaalde ver diend de overwinning. Olmulo was in de wedstrijd tegen Bondia duidelijk het beste team en won dan ook ge makkelijk. Olmulo en Morres waren van gelijke kracht en deelden broe derlijk de punten. Scholencomb. won met forfai'tcijfers vain Bondia wegens niet opkomen van laatstgenoemde da mes. MuloMorres 2-2, Scholencombina tieClitex 3-1, OlmuloBondda 4-0, MorresOlmulo 2-2, Scholencomb.— Bondia 4-0. De eindrangschikking: 1 Wilking 21-36, 2 Mulo 21-33, 3 Morres 21-31, 4 KPJ 21-29, 5 Scholencombinatie 21- 28, 6 Olmulo 21-28, 7 Milock 21-12, 8 Clitex 21-10, 9 Neckermann 21-10, 10 Lyceum 11-10, 11 Bondia 21-8, 12 Dageraad 21-7. Lyceum is pas in de tweede compe titiehelft gaan meespelen. Wandelen De wandelsportvereni ging „De Vrolijke Tippelaars" uit Vlissingen organiseerde j.l. zaterdag haar jaarlijkse voorjaarswandeltocht. Tot de deelnemers behoorden scho lieren van verschillende Vlissingse scholen, leden van gymnastiekvereni gingen uit Vlissingen (VTV, Oranje Nassau en LO), Grijpskerke, Mid delburg (Achilles en NTV), en Astro uit Souburg. Ais voornaamste wandelclubs ga ven acte de préaence 't Zandt (Mid delburg), Willen is Kunnen (Vlissin gen), Jong Kruiningen (Kruiningen), USV-vrienden (Roosendaal), Vlug (Bergen op Zoom), St. Bavo (Oost- burg), Jeugd'belang (IJzendijke), Oranje Nassau (Zaamslag) en de Lustige Trekkers uit Sas van Gent. Plattelandsvrouwen Door de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling West-Zeeuwsch- Viaanderen is in hotel de Eenhoorn te Oostburg een bijeenkomst gehou den. Voor deze bijeenkomst was speciaal uitgenodigd mevrouw Mars man uit Sluis, die een en ander vertelde over papierknippen. De aanwezige dames werden ook praktisch aan het werk gezet, het geen in verschillend opzicht tot ver rassende resultaten leidde. Jacht op Nuts-foldertjes In ver band met het 150-jarig bestaan van de Nutsspaarbank werden ook te Oostburg honderden foldertjes ge dropt, waaronder met zeer waarde volle prijzen. Uit heel Zeeuwsch- Vlaanderen was de jeugd komen op dagen. Ook uit heggen en bomen werden de foldertjes bemachtigd. De zeer fraaie vouwfiets was voor Har- rie Melis; de twee fototoestellen wa ren voor Danie Barra en Wim Dees en de draagbare radio werd buitge maakt door Jaqueline Scheele, allen uit Oostburg. R.-K. Vrouwengilde De uitslag van de ontspanningsavond in hotel „Du Commerce" die georganiseerd wordt door het R.-k. Vrouwengilde is als volgt: eerste: Th. Huisman; 2. P. Pollemans; 3. Mevr. Poldermans; 4. Dhr. Rijk; 5. Mevr. Pollemans. St.-Jansteen Burgemeester en wethouders willen in het Heikantse verenigingsgebouw enkele voorzieningen treffen, zodat de kleuterschool gebruik kan maken van het gebouw. Het college ontving van de r.-k. kleuterschool een verzoek in die rich ting, omdat de school behoefte heeft aan een tweede speelwerklokaal. In de raadsvergadering die vrijdag wordt gehouden, komen verder o.a, aan de orde: wijzigingverordening op de heffing van leges, verkoop woning Warandestraat, benoeming gemeen tearbeider, bouw garage naast huis van burgemeester en verhoging van de bezoldiging wethouders. Wcdohaartsdijk Vrouwenbond De afd. Wol- phaartsdijk van de Ned. Chr. Vrou wen Bond vergaderde onder leiding van mevr. E. C. L Goethals-Sneep. Spreker was ds. A. Heuseveld uit Goes, legerpredikant in Duitsland, met als onderwerp „met het evange lie te velde". Mevr. A. v. d. Berg- Kol dankte na de inleiding de aftre dende presidente mevr. E. C. L.- Goethals-Sneep voor haar werk. De nieuwe presidente mevr. P. Kool stra-Versteeg werd hierna door me vrouw Goethals geïnstalleerd. De vol gende vergadering zal zijn op 22 mei. Een groot aantal bewoners van de drie Terneuzense bejaardentehuizen heeft in de aula van de hervormde school aan de Leeuwenlaan een zeer aantrekkelijke opvoering bijgewoond van de „musical" Meester Pennelik door de zesdeklassers onder leiding van de heer J. P. Arnold. Deze voor stelling was een groter toneel waar dig. Goede articulatie en zuiver-mu- zikale weergave, samen met een spontaan en verfrissend spel, maak ten het zien en beluisteren van de jeugd tot een genot, zelfs voor de gehoorgestoorden. Na de pauze werden de bejaarden geconfronteerd met een brok onver valste Vlaamse humor. De heer Schoenmakers, eveneens onderwijzer aan de hervormde schoo-l, bracht drie sketches uit het Vlaamse leven, waarbij hij voortreffelijk wist in te spelen op de reacties van zijn gehoor. Tot slot verzorgde de heer A. de Ruij- ter nog een half uurtje samenzang. De belofte van de heer Arnold om dergelijke avonden te herhalen en er zo mogelijk een jaarlijkse traditie van te maken, vond algemeen bijval. Ter gelegenheid van de sluiting van de bejaardensociëteit, die in het pa tronaat op 29 mei a.s. zal plaatsheb- zullen de ,,musical"-spelers, hun „Meester Pennelik" opnieuw opvoe ren. Vouwfiets uit de lucht Voor Toosje van Wijck (10), Dubussyhof 163 in Terneuzen, kwam er zater dagnamiddag (figuurlijk) een vouw fiets uit de lucht gevallen. Zij vond bij de muntenregen van de Nuts spaarbank iin Terneuzen zo'n brief je, dat haar recht gaf op een der gelijke fiets. Sluis Plattelandsvrouwen De plaatse lijke afdeling vain de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdit morgen avond (woensdag) een bijeenkomst in café-restaurant „Wilhelmina". Na afwerking van het huishoudelijk ge deelte houdt de heer Riemslag uit Biervliet een lezing met dia's over de stand van de flora en de fauna in de dierenwereld. Samen met de afde ling Oostburg wordt 13 mei een tocht gemaakt naar Brussel. Daar wordt onder deskundige leiding een rondrit door de stad gemaakt en een bezoek gebracht aain de koninklijke serres te Laeken. Koninginnedag Op Koninginne dag zullen de schoolkinderen in de ochtenduren! o.l.v. het onderwijzend personeel op de voetbalweide aan de provinciale weg feest vieren, 's Mor gens worden er spelletjes gedaan voor alle leeftijdsgroepen, waarvoor door het plaatselijk Oranjecomité mooie prijzen in het vooruitzicht zijn gesteld, 's Middags spelen de meisjes van de r.-k. school een slagbalwed strijd tegen een combinatie van de Chr. Nationale schooi en de open bare lagere school. Daarna spelen de jongens van de r.-k. school een voet balwedstrijd tegen een combinatie van aindere scholen. Clinge Raadsvergadering Op donaerdag 24 april zal 's avonds om zeven uur 'n openbare raadsvergadering plaats hebben. Onder meer wordt een voor stel behandeld over de subsidiëring vain het woonwagenwerk. Een zestal verzoeken zal voorts behandeld wor den ter verkrijging van subsidie. Verder wondt besproken de verkoop van bouwgrond aa-n W. Lamsu, J. Pa raat en G. Verschueren. Aan de Regionale Zeeuwsch Vlaamse Woningbouwvereniging te Hulst zal een perceel bouwterrein verkocht worden in het uitbreidings plan NW-1 voor de bouw van 26 pre- miewwningen. IJzendijke Boerenleenbank In hotel Hof van Koophandel wordt vandaag de algemene jaarver gadering van de Boerenleenbank gehouden. Uit het verslag blijkt diat voor de bank het afgelopen boekjaar gunstig is verlo pen. Het aantal leden bedraagt nu 429, het aantal spaarrekeningen 2458 met een tegoed van meer dan 10 miljoen gulden. De agenda ver meldt verder nog de verkiezing van een bestuurslid en van een lid van de Raad van Toezicht. Raadsvergadering Maandag 28 april om half acht komt de raad bij een om een agenda af te werken waarop een groot aamital gromdaam- en verkopen voorkomt. Verder krijgt de raad te behande len de verkoop van de voormalige ambtswoning van de burgemeester en van de onderwijzerswoning aan de Tivo-li. Zaamslag Nieuwe Brandweerauto Van avond wordt een nieuwe brandweer auto in gebruik genomen. Om onge veer acht uur zal de wagen officieel worden overgedragen tijdens een bij eenkomst in het gebouw De Poort. De plaatselijke brandweer zal tevo ren vanaf ongeveer zeven uur een blusdemonstratie geven op het terrein aan de KoepoortstraatAdiriaan Wal- ravenstraat. Schore Hengelwedstrijd De hengelverenl- ging SHC heeft de eerste bekerwed strijd van dit seizoen gehouden. Door 31 hengelaars werden samen 225 vis sen gevangen, waarvan 52 boven maatse en 173 ondermaatse. De prijs voor de zwaarste vis (150 gram) kreeg de heer C. Zuidweg, die eerste werd. De uitslag was verder ais volgt: 2 M. C. Slootmaker; 3 J. de Meester, 4 M. Zuidweg, 5 J. Goedheer. Kloostarzande Opening Jongerensoos Burgemees ter C. J. van Hootegem heeft een nieuwe jongerensoos, „The Under ground" geopend. De burgemeester feliciteerde het bestuur van de soos met het prachtig ingerichte gebouw en sprak de wens uit, dat de soos een bijdrage zou leveren tot de onspan- ning voor de jeugd van 16 jaar en ouder. Nieuw- en St.-Joosland Gemeente-avond De kerkeraad vain de Nederlands hervormde kerk zal op woensdag 23 april om half acht een gemeente-avond houden in de Veerstraat. In de eerste helft van de avond, van 8 tot 9 uur, zal me vrouw Flipse uit Westkapelle dia's vertonen over Walcheren. Na de pau ze zal er gelegenheid zijn voor de gemeenteleden vragen te stellen. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag - machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merit, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 TERNEUZEN: Nieuwe Diepstraat 23 Verder verkrijgbaar bij: A. C. BASTIAANSË H. A. DE BRËUUK G. HEMELAAK: G. HEMELAAR: Papegaaistraat 4, Goes B. F. v Waesbergliestr. 16 Hulst Nieuwendijk 29, Vlissingen Langeviele, Middelburg tel. «1640-5878 tel. 01150-2291 tel. 01100-7476 teL 01140-2215 tel 01184-3729 tel. 01180-5211 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De gemeenteraad van Vlissingen krijgt in zijn vergade ring van a.s. vrijdag o.m. een voor stel te behandelen om een krediet van f 926.200,- beschikbaar te stel len voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingS' plan Souburg-noord. Hier zullen, met gebruikmaking van het comtingent-1969, 130 keuzewo ningen worden gebouwd. B. en w. hebben de raad meegedeeld, dat spoedig een aanvang met de bouw moet worden gemaakt. Het bouwrijp te maken gebied ligt tussen de be graafplaats en de Middelburgse- straat. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De samenwerking tus sen de besturen van de scholen voor het christelijk voortgezet onderwijs in Zeeland heeft vas tere vormen aangenomen. Opge richt is nu het Convent voor het Christelijk Voortgezet Onderwijs in Zeeland. In het convent werken alle 26 hier voor in aanmerking komende scholen samen. In de officiële oprichtingsvergade ring werd een groot aantal onderwijs problemen besproken. Ernstig bezorgd is het convent over het feit dat de realisering van de aanvragen voor het oprichten van nieuwe scholen en opleidingen ern stig wordt bedreigd door 't ontbreken van voldoende financiële middelen bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Voorts werd gesproken over de overweging van het ministerie de wettelijk vastgestelde getalsnormen (aantal leerlingen) om te kunnen ko men tot de stichting van nieuwe scho len en nieuwe opleidingen aan be staande scholen drastisch te verho gen. Het convent ziet hierin een „ern stige belemmering van de vrijheid van het bijzonder onderwijs". In een aan de staatssecretaris voor Onderwijs gericht schrijven laat het convent weten het in hoge mate te betreuren dat, nu de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs na jaren van voorbereiding juist enkele maan den in werking is getreden, nu al in de uitvoering wordt belemmerd. Volgens het convent zal een ver hoging van de normen, zoals men die nu overweegt, betekenen dat geen van de ingediende aanvragen voor het christelijk voortgezet onderwijs in Zeeland gehonoreerd kan worden. Het convent besloot van het schrij ven aan de staatssecretaris een af schrift te sturen aan de Kamerfrac ties van de KVP, GPV, SGP, CHU en ARP. Ook zullen de landelijke be sturenbonden van dit schrijven op de hoogte worden gesteld. MIDDELBURG Zondag J.l. om streeks middernacht werd aan het bu reau van politie een telefoontje ont vangen, dat enkele mannen zich via de kelder toegang verschaften tot een onbewoond perceel aan de Kouaanse Kaal. BIJ het verlaten van het pand vla de voordeur liepen zij in de ai- men van ae politie. Het bleken te zijn de 22-jatige W. uit Borssele en de 21-jarige H. uit Amsterdam. Zij verklaarden op zoek te zijn naar anitleke tegels. In een parna aan dezelfde Kaad werd achter aie openstaande voordeur oen koperen kroonluchter aangetroflen. De man nen bekenden ook deze gereed te hebben gezet oim mee te nemen. Het onderzoek duurt voort. TONEEL, FILM, CONCERT TERNEUZEN Luxor 20 uur Barbarella 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Dagvlinder 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Het uur van de wolf (ZVU) VLISSINGEN Alhambra 20 uur De 10 geboden, 14 j. GOES Grand 20 uur De getemde feeks, a.l. GENT KNS 20 uur De Prijs Rex Chitty chitty bang bang, i Savoy De gendarm gaat trouwt! alle leeft. Capitole Funny girl, 14 j. Astrid Twee huurlingen ST. NIKLAAS Century Asterix en Cleopatra, t Palace De dag van de Apachen M, Eden De schatjes, 18 j. ANTWERPEN Odeon Het zwembad, 18 j. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Rex Moord onder dwang, 18 j. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 213 Savoy Prinsessan, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens Funny girl, 14 j. 14, 17.15 en 20.30 uur Astrid De duivelse rakkers, H 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Pathé The long days sying, 18 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Ambassades Joaïima, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 ui DIVERSEN GOES Landbouwcentrum, Westsingel 10-12 en 14-16 uur Spreekuur vou lichtingscentrum huishouding e gezin (tel. 01100-6440) ST. PHILIPSLAND Gemeentehuis 20 uur Raadsve IJZENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsven Hotel Lievens 15 uur Verg. Boert leenbank TONEEL, FILM. CONCERT MIDDELBURG City 20 uur De blonde van Peking, 14 j. GENT Bioscopen als ander vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als ander vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag Opg. voor deze rubriek: tel, 01181- 7438 of Postbus 116 in MiddelM Morgen, woensdag 23 april. Bergen op Zoom: 7.41 en 2Mj uur; Made-Drimmelen: 10.24 en uur; Hansweert: 6.59 en 19.26 uK Terneuzen: 6.24 en 18.50 uur; Vfi> singen: 5.52 en 18.23 uur; Wenwl®1' ge: 7.31 en 19.54 uur. wilt u mevrouw de wjesidente van het dameskransje van el plomo even verwittigen dat de heer august oyster om het voorrecht van een onderhoud verzoekt ARNHEM Een groep vat twaalf Italiaanse journalisten ei sociologen, die op het ogenblik eet bezoek aan ons land brengt, heef „Het Dorp" in Arnhem bezocht Een van de leden van deze groep i: de broer van paus Paulus VI, se nator Lodovico Montini, die we hier zien tijdens dit bezoek. (Van onze correspondent) HEIKANT Na een kortstondi- ziekte overleed nog vrij onverwac[ in het St.-Ignatiusziekenhuis te Bi da, de heer C. L. Martinet uit Hi kant, gemeente St.-Jansteen. overledene heeft zich vooral vi dienstelijk gemaakt in de vlasser! en landbouwkringen. Hij was lid van de gemeenteraa te St.-Jansteen gedurende een aai eengesloten tijdperk van 45 jaar. H was begiftigd met de gouden m daille van Oranje-Nassau. (Van onze correspondent) CLINGE Eind vorig jaa. werd in een besloten zitting aai de raadsleden meegedeeld, da het voornemen bestond bij di Stichting De Ster-re te Sluiskil ont zich te vestigen in de gemeente! Clinge. Thans staat vast dat dezel vestiging absoluut doorgaat. Vooruitzichten voor woensdag donderdag, op&esteld door •iet K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Wisselvallig, enkele regen- Periodes en later weer stijging var temperatuur Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland Voor woensdag: aantal uren zonj tot 6 uur: min.-temp.: omstreeks, *®aalmax.-temp.: 0 tot 5 graden n„ .er, normaal; kans op een droge' eem? i van m'nstens 12 uur: 70 pro nt; kans op een geheel droog et- Waal-. 50 procent. 1 ,.or_ donderdag: aantal uren zon:] nor UUr' min-"tenlP-: omstreeks! rn.rri?aaih ma* temp., omstreeks nor-j a': kans <>r een drug-- periode van ,1" Ps uur: 70 procent: kans op geheel droog etmaal: 40 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2