ISïïl >en Is. lar. t. Hulshoff: „Liever Manchester Un." Volleybaltitel voor dames Haag '68 Lichttoren had geen geluk en degradeerde BEKER MEER IN TREK DAN COMPETITIE Zwart- [Fit haalde titel binnen: 1-6 MANCHESTER VREEST SNELLE SCHUTTERS VAN AC MILAN £1 Blaas begon met winst ïft ons k geld SCHAAKCOMPETITIE MOEILIJK Dammers van DOS haalden het niet DAMMEN FINALE Sloom GEEN DEGRADATIE IN EERSTE, TWEEDE EN DERDE KLASSE HEREN Onzeker Briljant Krabbendijke nog geen kampioen 12 DC STEM VAN DINSDAG 22 APRIL 1969 17 ïet bij de >plossing volle ouwen! :orgd. CB 69-06 ung. rogressieve fectionairs. t door jong mannen, itstrevende :>r jong ung etiket. Greep mnntoespelinO ou io§e[5.oirtó«n door het bpeny i het §oed,maar waar is (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Hij is 22 jaar oud, 1.88 m. lang, heeft dit voetbal seizoen een vaste plaats in het eerste elftal van Ajax veroverd na eerder tussen het eerste en tweede en daarvoor tussen het jeugdelftal en het tweede te hebben „gezweefd". Barry Hulshoff weet zich niet meer exact te herinneren, wanneer hij als ras-Amsterdammer uit de Dapperbeurt de overstap maakte van het bekende Zeeburgia naar het beroemde Ajax. En als is de stoere Ajax-verdediger wellicht niet zo sterk in het onthouden van concrete cijfers, een school opleiding inclusief vier HBS-jaren maken dat hij de belangrijke details wel degelijk weet te onderscheiden. pisch Stadion tegen Spartak Trnava. Een eenzaam Spartak-vaantje op de schoorsteenmantel, want vanwege verbouwingswerkzaamheden zijn schilderijtjes en wandversieringen tijdelijk opgeborgen, heeft de plaats ingenomen van de wedstrijdbal die herinnerde aain de triomf op Benfica. Stille getuigen van twee histori sche wedstrijden uit de carrière van Barry Hulshoff. De lange bakke baarden lachen mee, als hij eraan wordt herinnerd, dat hij als een van de beste, zo niet als de meest opval lende zonder meer wordt geschetst uit het laatste Europacup-duel. „Misschien is het wel zo. Op een gegeven moment voelde ik inderdaad dat ik niet meer kapot kon, dat ik me niet meer zou laten passeren. Dan voetbal je zo gemakkelijk, dan kan je niets meer gebeuren, lijkt het." Vandaar ook dat hij een bevesti gend antwoord niet wenst te geven op de vraag of hij ook bij Ajax blijft, nu zijn twee-jarig contract aan het eind van dit seizoen afloopt. „Dat hangt van verschillende factoren af", zegt hij en het is duidelijk dat hij daarbij vooral aan de financiën dlenkt Barry Hulshoff, de grote man uit de halve finale strijd in het Olym- Barry Hulshoff in actie „Het was misschien een moeilijke opdracht, die we kregen. Consequent 4-2-4 betekende afwisselend positie- en mandekking. Uren hebben Tonny Pronk en ik erover gepraat. Over het hoe en het wat. Want je krijgt een opdracht, die je eigenlijk niet geoefend hebt. Je moet het in het veld met z'n allen oplossen. Daarom is het zo fijn dat we er onderling gemakkelijk over kunnen praten. Zo goed is de sfeer momenteel in het elftal." Verklaart dat wellicht ook de op vallend grote inzet vam het hele elf tal, het minder praten en meer wer ken? „He, ik heb me eigenlijk nooit ge realiseerd, dat dat ook vanaf de tri bune valt te constateren. Het is, ge loof ik, weer de grote kracht van Michels, die hier achter steekt. Hij heeft elk seizoen een bepaald thema, waarop hij in de voorbereiding ha- (Van onze volleybalmedewerker) BREDA Haag '68 is de nieuwe Nederlandse kampioen bij de dames in de NEVOBO. Het won zonder problemen van Isala in drie sets. Oud-kampioen Valbovol bleef op de 2e plaats door een 30 zege bij Vredestein en Karanoi eindigde als derde door een 31 zege op SFC in Assen, Zonder Vermeulen, Trompetter en Tinga verschenen de heren van AMVJ in Tilburg. Geen galant ge baar tegenover Tornado en het Til- burgse publiek. Het werd dan ook geen grootse strijd hoewel Veldhuis- Jansen en Lodder nog voor een 32 zege konden zorgen. In de zuidelijke hoofdklasse dames werd het Rotterdamse AMVJ kam pioen door een 30 zege bij Lyceum in Breda. Lyceum bood de kampioe nen goed tegenspel, maar deed het even later tegen Hevok nog beter, met een 32 zege nam het Bredase team waardig afscheid van de hoofd klasse. Bij de heren zorgde Odulphus bij na voor een verrassing. Het nam een 21 voorsprong tegen Bekker- veld dat in de beslissende set enke le malen op de rand van een neder laag balanceerde. Na 145 minuten volleybal won Bekkerveld tenslotte met 1715. Onderaan is het pleit nog lang niet beslecht. PSV moest Bermi een 2—0 voorsprong toestaan, maar toen zakte de Roosendaalse tegenstand volledig in elkaar. Het werd 32 zodat PSV nog steeds op gelijke hoogte kan komen met Were Di. In de overgangsklasse dames be sloot MOC haar seizoen met een uit stekende overwinning op SVC, On deraan viel de beslissing. WVO won met 32 de derby van RHBS en daardoor zal EBVC volgend seizoen weer in de afdeling gaan spelen Marathon moest het hoofd buigen voor Concordia, maar LVC stuurde Heyendaa] met een 30 nederlaag naar huis. Bij de heren had RHBS weinig moeite met Delta 2. Ook Lyceum zorgde voor een forse zege op SVC. Eveneens 30 was het voor Moller V.C. in Roosendaal bij Bermi 2. Ma tador slaagde er niet in om kampi oen Orawi 2 te kloppen Het werd 13 voor het Dordrechtse team. (Van onze dammedewerker) MIDDELURG Door de vele be slissingswedstrijden van de afgelopen maanden is de clubcompetitie dam men in Zeeland nu eerst beëindigd. Normaal is de competitie altijd in de loop van februari afgelopen. Zoals verwacht kon DOS de gevoelige ne derlaag in de eerste wedstrijd tegen bt. Laurens niet geheel goedmaken. De kleine 119 zege was niet vol doende om tc promoveren. St. Lau rens handhaafde zich in de hoofd- (Van onze dammedewerker) MIDDELBURG Het fraaie resul taat van Jan Blom, die zich het vo rige jaar plaatste voor de halve fi nale van het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland, zal voor ar Zeeuwse kampioen Blaas en twee de aankomende Dekker uit Goes niet gemakkelijk zijn dit te evenaren. Zoals bekend spelen vier deelne mers uit Noord-Brabant met twee af gevaardigden uit Limburg en Zee land een enkele ronde in het gewes telijke kampioenschap. Slechts twee spelers kunnen zich plaatsen voor de halve finale. En wanneer wij de na men van onderstaande spelers be kijken, zal het een moeilijke opgave worden voor onze twee Zeeuwse ver tegenwoordigers om een plaats te veroveren. De deelnemers zijn: H. Berkers (As ten); Jac. Blaas (Meliskerke)J. Craane (Oss), W. Dekker (Goes), N. Koeken ('s Bosch); P. Lauwen (Den Bosch); F. Okrogelnik (Heerlen); W- Okrogelnik (Heerlen). Inmiddels hebben de eerste wed strijden tussen provinciegenoten plaatsgevonden. De uitslagen zijnN. Kocken-J. Craane 1-1; H. Berrkers-P. Lauwen 11; Jac. Blaas-W, Dekker 2—0, F. Okrogelnik-W. Okrogelnik nog niet gespeeld. Het rooster voor de volgende par tijen, die alle gespeeld worden in het .Philips Ontspanningscentrum" te Eindhoven (aanvang 13.00 uur) ziet er als volgt uitza 19 april: W. Dek- ker-F Okrogelnik en W. Okrogelnik- J Baas; zo 20 april F. Okrogelnik- Jac. Blaas en W. Dekker-W. Okro gelnik; za 26 april Jac. Blaas-J. Craa ne en H. Berkers-W. Dekker; zo. 27 april J. Craane-W. Dekker en N Koe ken-Jac. Blaas: za. 3 mei Jac. Blaas-P. Lauwen en W Dekker-N. Koeken; zo j mei P Lauwën-W. Dekker en Jac. Blaas-H. Berkers. mert. Het eerste jaar, dat we in de weekends in quarantaine gingen, heeft hij ons voortdurend proberen te overtuigen van de noodzaak van die afzondering. Vooral de ouderen, die daaraan niet gewend waren, had den er nogal wat moeite mee." „Vorig seizoen sprak Michels op vallend veel over de inzet, de nood zaak om hard te werken in het veld. Dit jaar heeft hij ons duidelijk ge maakt, dat het fel ageren tegen be paalde beslissingen van de scheids rechter en het onderling gepraat tij dens de wedstrijd niet bevorderlijk zijn voor de concentratie op het spel. Het gevolg is inderdaad, dat er nu meer gevoetbald en minder gepraat wordt. Vooral hebben we geleerd de fouten van de medespelers gemakke lijker te accepteren." Hebben de quarantaine-dagen hun nut? „Voor mij zeer zeker wel. Vooral toen ik nog geen vaste plaats in het eerste elftal had. Als er dan vrien den en kennissen waren, die tegen me zeiden, dat ik slecht gespeeld had, dat ik die en die fouten had gemaakt, dan geloofde ik dat bij voorbaat. En dat zat me niiet lekker, het deprimeerde me. Misschien ook een kwestie van onvolwassenheid." „Maar de dagen, dat je dan met de ploeg in afzondering zat, werd er niet meer tegen me aangepraat De fouten werden niet meer opgevist en als je dan voor de volgende wedstrijd ook nog een bepaalde opdracht kreeg van je trainer, dan hervond je op dat moment je zelfvertrouwen." „Momenteel voel ik me echter zo sterk, dat ik me van al die praatjes niets meer aantrek. Het lijkt me ook een kwestie van conditie. In augus tus, vlak voor dit seizoen, ik had geen tijd meer om vakantie te ne men; kwam ik uit dienst. En of schoon ik een vrjj gemakkelijke dienst draaide en bovendien nog bij het militaire elftal hoorde, was mijn conditie pertinent niet zo best als nu." „Daardoor voetbal je ook anders. Neem die wedstrijd tegen Liverpool, toen ik in Engeland moest invallen voor Wim Suurbier. Het enige waar je aan dacht is „afbreken". Zorgen dat je tegenstander geen schietkan sen krijgt, geen doelpunten maakt. Je was allang blij als dat lukte." Net ails tegen Torres bijvoorbeeld? „Nee, dat was toch wel wat an ders. Al is het een vrij negatieve op dracht, het tekent gewoon het ver trouwen dat je geniet, als je bij zo'n main wordt neergezet. Alhoewel, te gen Spartak heb ik er veel meer ple zier aan beleefd, omdat ik in die wedstrijd ook raog echt mocht voet ballen, meehelpen aan de opbouw." In Parijs verloor Barry Hulshoff zijn shirt, maar hij veroverde de wed strijdbal, die hij nu als een waardevol aandenken bewaart. Barry Hulshoff denkt „meermalen per dag" aan de wedstrijd, die don derdag in Trnava wordt gespeeld en waarin Ajax de finale zal moeten hal'en. De forse Ajax-verdediger „wel hard, niet unfair", zegt hij van zich zelf, voelt goed aan wat heel Neder land verwacht. „Toch krijgen we het nog moeilijk in Tsjechoslowakije". Maar dan meteen: „Persoonlijk geef ik in de finale de voorkeur aan Man chester United. Dat spel-type ligt volgens mij het hele team beter." De voetballers, die tijdens de qua rantaine-dagen nog altijd tot de „amateurs" wondt gerekend, met on der andere ook Inge Danielsson, Gerrit Mühren, Wim Suurbier, Ru- die Surendonk en Theo van Duiven- bode, tekenden een tweejarig con tract. Barry Hulshoff: „Nee, geen full prof contract. Ik was toen nog mili tair. Inmiddels is het wel zo, dat ik na mijn diensttijd alleen nog maar als full prof heb geleefd. Volgend seizoen wil ik gaan studeren om als nog het HBS-diiploma te halen." „In september hoop ik te trouwen. Ik heb in Zaandam een huis gekocht, dat tegen die tijd gereed komt. Ge woon bij wijze van geldbelegging. Want als je altijd maar zoveel geld om handen hebt, dan geef je het veel te gemakkelijk uit. En dat vind ik zonde." (Van onze schaakmedewerker) BREDA Zoals bekend was Vlis- singen door een met 5,54,5 van Charlois H te winnen reeds kampi oen van de tweede klasse D gewor den. Een prestatie, die des te meer waarde krijgt als men bedenkt, dat Vlissingen pas voor het eerste jaar in deze groep meespeelde. Het kam pioenschap betekent automatische promotie naar de eerste klasse van de KNSB; de op een na hoogste af deling in ons land. Max Euwe stuitte op een verbeten vechtend Europoort II, dat bij een nederlaag zou degraderen. De Rot terdammers namen al snel met 31 de leiding en wisten deze voorsprong te handhaven, zodat de slotstamd 64 werd. Dit betekende slecht nieuws voor Lichttoren, dat er niet in ge slaagd was het, de laatste ronden herboren Spangen de baas te blijven. Ook hier werd de einduitslag 64, Het had geen haar gescheeld of het aloude Dordrecht was gedegradeerd naar de onderbond. Het Bossche HSV in de vorige ronde reeds naar lagere regionen verwezen, zorgde voor een geweldige verrassing en dwong de Dordtenaren een gelijk spel af. Als we de slotstand aan een nade re beschouwing onderwerpen blijkt, dat de pasgepromoveerde teams Vlis singen en Max Euwe de hoogste plaatsen innemen. Daarna komen er niet minder dan vier teams met zeven punten, die dus precies vijftig procent hebben ge scoord. Lichttoren, dat slechts één punt minder heeft gehaald is de gro te pechvogel en degradeert. De enige troost is, dat Lichttoren II kampioen is geworden van de onderbond en vermoedelijk wel zal promoveren. HSV, tenslotte, was -duidelijk de zwakste, en zal wel moeite hebben het verloren terrein te heroveren ge zien de zware bezetting van de Noord-Brabantse competitie. De eindstand luidt: 1 Vlissingen (kampioen) 11 37,5 2 Max Euwe (Breda) 8 37,5 3 Spangen (Rotterdam) 7 39 4 Charlois II (Rotterdam) 7 36 5 Dordrecht 7 34,5 6 Europoort II (Rotterdam) 7 33,5 7 Lichttoren (Eindhoven) 6 34 8 HSV (Den Bosch) 3 28 BOBBY CHARLTON (Van onze sportredactie) ANTWERPEN In Brugge vindt men de strijd om de Belgi sche voetbalbeker veel belangrij ker dan het gevecht in de compe titie om de tweede plaats. Dat bleek in het afgelopen weekeinde duidelijk uit het spel, dat FC Brug ge in de thuiswedstrijd tegen Beer schot ten toon spreidde. De Brug se voetballers speelden negentig minuten lang op balbezit en maak ten zich niet ai te druk in verband met de derde wedstrijd tegen Lierse (de tweede wedstrijd speel den de clubs gelijk) om de cup. Voor Vandendaele. Lambert Deconmck en Baillieu was het he lemaal een makkelijke voetbalzon dag, want zij traden niet aan tegen de Antwerpenaren. Alleen Ballieu kwam in het laatste kwartier nog in actie, In 't korte tijdsbestek lukte het hem dit keer niet tot een doelpunt te komen. Achteraf be zien was dat niet zo erg, want het ene doelpunt van Axelsson bleek voldoende voor een Brugse over winning. Het was deze wedstrijd goed aan te zien, dat er weinig op het spel stond. Beide teams zetten zich niet voor de volle honderd procent in, zodat er voor de 9.000 toeschou wers 'n matige vertoning zonder veel hoogtepunten werd. Ondanks het feit, dat Brugge, alleen op bal bezit speelde, 'slaagde Beerschot er niet in het initiatief te nemen. Voor het Brugse doel is het in de ze match dan ook betrekkelijk rus tig gebleven. Ook de aanwezigheid van Pin- taric in de voorste linie van de Antwerpenaren kon da-ar geen ver andering in brengen. De man, die de meeste aandacht van het pu bliek trok was de scheidsrechter. De Mol, die met zijn foutieve be slissingen herrie tussen de spelers in de hand werkte. Na 44 minuten voetballen was het tenslotte de verdediger Axels son die voor de eerste en enige treffer zorgde. De bal werd in eerste instantie door Thio inge schoten. Zijn kogel werd echter afgeweerd, waarna de aanstor mende Zweed de terugspringende bal opnieuw inschoot. In de twee de helft zakte het enthousiasme van de spelers nog verder. Hoog tepunten in deze tweede 45 minu ten werden gevormd door een bui- tenspcldoelpunt van Turesson, en gemiste kansen ven Verheyen en Weyn voor Beerschot. Een ongeïnteresseerd St. Trui den heeft Beveren weinig proble men gegeven. Na een half uur spe len was de wedstrijd in feite al beslist. Nadat De Raeymaecker in de 4e minuut de score had ge opend, plaatste Rogiers in de 33e minuut de tweede treffer achter doelman Bosmans. Het was toen duidelijk dat St. Truiden een ne derlaag tegemoet ging. De gasten speelden sloom, terwijl Beveren een fris partijtje voetbal op de grasmat legden. De aanvallers van St. Truiden beperkten zich tot individuele ac ties, die keer op keer strandden op de Beverense verdediging. Tegen 't einde van de eerste helft kwam St. Truiden even los uit de greep van Beveren, maar de kan sen werden niet benut. Janssens ontnam de gasten in de 23e mi- ruut van de tweede helft de laat ste hoop, door uit 'n voorzet van Rogiers het derde doelpunt te sco ren. Sinibaldi is er nog niet in ge slaagd om meer fut in het elftal van Anderlecht te pompen. Aan vankelijk zag het er in de match van de titelverdedigers tegen Da ring wel naar uit, maar na een vlot begin verviel Anderlecht weer in de oude fout en bleef er slechts 'n verveloos voetbalpartijtje over. Nadat de rust bij een dubbelblan- ke stand was bereikt, opende Van Himst in de 6e minuut na de her vatting de score. Een kwarteirtje later hielp Beelen zijn team aan het verdiende gelijke spel. Met nog drie wedstrijdzondagen voor de boeg is Standaard met 4 punten voorsprong vrijwel zeker van de titel. Theoretisch zou alleen Charleroi de Luikse voetballers nog kunnen bedreigen. Brugge nes-telde zich na de overwinning op Beerschot op de 3e plaats. Voor Beveren-Waas, Gantoise en St Truiden zijn de laatste wed strijden slechts een formaliteit. Beerschot staat met 21 winstpun ten op de 4e plaats nog niet he lemaal vei-Iig. (Van onze hockeymedcwerker) BREDA Uit het door het bonds bestuur genomen besluit de zuide lijke le klasse heren met ingang van het seizoen 1969-70 van 8 op 10 elftal len te brengen vloeide tevens voort, dat er thans geen degradatie uit de le, 2e en 3e klasse zal plaats vinden. Een gelukkig besluit voor die elf tallen, die op de rand vam de degra datieafgrond stonden. Het gevolg van dit besluit was echter tevens, dat de spanning omtrent de degradatie in d-e 2e en 3e klasse, plotseling ver dwenen v/as. Vreugde in de Zwart Wit gelede ren, want het vlaggeschip (le elftal heren) maakte zijn promotie naar de 2-e klasse, door een grote zege op DES, een feit. Na alle leed toch ook gematigde vreugde bij Venlo, dat zaterdag op het terrein van Union over EMHC zegevierde en daardoor op de zuide lijke titel (le klasse) beslag legde. In de le klasse dames werd Keep Fit het kind van de degradatie reke ning, mede door het feit, dat HTCC een winstpunt op Push veroverde. In de wedstrijd Push-Rapidity (He ren 2e klasse) kom de aamvalslinie van Push, dat in de tweede helft een duidelijk overwicht demonstreerde, (Van onze sportredactie) MILAAN S.C. Milaan, dat in 1963 te Londen de eindstrijd te gen Benfica won en vorig jaar in de Feijenoordkuip zegevierde te gen Hamburger SV in het toer nooi der bekerhouders, staat woensdag voor de eerste wed strijd tegenover Manchester Uni ted in het kader van de halve finales van de Europese compe titie der landskampioenen. In het San Sirostadion zullen een kleine 60.000 toeschouwers hun favo rieten op de gewenste temperatuur brengen. Tot welke gevolgen dat kan leiden, heeft al menige ploeg onder vonden. Op papier hebben de „Dia- voli Rossi" dan ook betere kansen dan de cuphouder, al blijft het na tuurlijk een vraag of ze een gunstige uitgangspositie kunnen verwerven voor de tweede ontmoeting op don derdag 15 mei te Manchester. Wat ligt er in de halve finales voor Manchester United verborgen Het is duidelijk, dat de Mancunians hun feestneus verloren hebben. In de En gelse competitie tuimelen ze van de ene nederlaag naar de andere en wil len ze in de nog resterende wed strijden van de Europacup iets be reiken, dan zullen de wat ouder wor dende sterren zich toch danig moeten inspannen. De terugval is aan twee factoren toe te schrijven enerzijds de weer slag van een zwaar seizoen waarin op drie fronten werd gestreden: ander zijds aan een reeks blessures, die het zelfvertrouwen schokten. Maar men mag van de United-spe- lers zeggen wat men wil en ze zijn in de afgelopen maanden vaak in hun hemd gezet tot op heden zijn ze in de Europa Cup overeind geble ven en bereikten via Waterfort (3-1 en 71), Anderlecht (30 en 13) en Rapid Wien (30 en 0—0) op- i nieuw een plaats bij de laatste vier. Op weg naar de kwartfinales ont moetten de Engelsen dus geen tegen standers van formaat, waarbij moet worden opgemerkt, dat ze in Brus sel tegen de sterk teruggevallen Bel gische landskampioen door het oog van de naald gingen. Intussen blijkt uit alles dat de po sitie van Manchester United, Enge- lands beste na.oorlogsc elftal, op het ogenblik bijzonder onzeker is. Bus by's derde grote opstelling sinds 1946 is geen eenheid meer en zijn opvol ger, de 31-jarige McG-'nes, staat straks dan ook voor de moeilijke taak een nieuwe formatie te creëren. De jongste Manchester-aanwinst is de 21-jarige Italiaan Sartori, een voorhoedespeler. Hij heeft de harten van heel wat Engelsen gestolen en er is al druk op hem uitgeoefend, dat hij de Engelse nationaliteit moet aan vragen, waardoor hij zou kunnen mees-pelen in het Engelse team. Vooral de bazen van Manchester United maken zich over de Italiaan se nationaliteit van Sartori zorgen, omdat ze vrezen, dat hij vandaag of morgen voor het Italiaanse elftal ge vraagd wordt. Sartori, de jongste van drie broers, die samen met hun vader in Manchester het beroep van sleu telmaker uitoefenen, heeft overigens ai te kennen gegeven dat hij dol graag voor Juventus of een Milanese ploeg zou spelen. De taak, die Manchester United in liet San Sirostadion wacht, wordt bij zonder moeilijk. Milan heeft briljante aanvallers, die niet gemakkelijk ge remd kunnen worden, tenzij men hen tegen de grasmat werkt. Slechts een uitzonderlijk spelende Manches ter-verdediging, die wel versterkt zal worden, zal de Italiaanse furie kunnen stuiten. Traditiegetrouw hebben de „miljo nairs" van A.C. Milan zich in alle rust en kalmte in Milanello, het lu xueuze model-oefenkamp op 20 ki lometer afstand van Milaan, voorbe reid. In de huidige competitie, waar in Rivera en zijn mannen op het o- genblik bedreigd worden door Fio- rentina, volgt coach Lereo Rocco een lijn, die alleen de allergrootste clubs zich kunnen permitteren: hij speelt met geen typeploeg, maar doet een beroep op een uitgebreide kern. Zo komt het dat alleen Rivera, Lo- detti, Sorman en Anquiletti dit sei zoen in alle wedstrijden werden op gesteld. De spelers van Manchester United hopen op een frisse temperatuur. Zij vrezen dat de plotselinge overgang van koud naar warm hun nadeel en de Italianen voordeel zal bezor gen. Welk spelsysteem zullen Charl ton en zijn maats in dit treffen aan wenden „Het is doodeenvoudig", meent Bus by met een schalkse glim'aeh op de lippen. „Aanvallen als het kan, ver dedigen als het moet." geen vuist maken. De gasten namen een 0-1 voorsprong, die de thuisclub niet kon wegwerken. De ploegen, die tot de degradatiekandidaten zouden behoren, leden een nederlaag. Liber ty verloor van HOCO. terwyl Peli kaan met forse cijfers van MOP klop kreeg. De grootste nederlaag kreeg echter Forward op eigen terrein van Were Di te slikken. In het voor Zwart Wit zo belang rijke duel tegen DES hadden de Zwart-Witters een bijzonder zenuw achtige start. De situatie werd er niet beter op, toen de thuisclub de leiding nam. Toen echter voor rust de gasten toch nog 'n 1-2 voorsprong ver overd hadden liep het in de tweede speelhelft gesmeerd en op regelma tige wijze werd de 1-6-eindstand be reikt. Waalwijk moest bij Olympia met een puntenverdeling genoegen ne men. Warande stuurde Best met met een nederlaag huiswaarts. In de wedstrijd HTCC - Push (le klasse) stonden voor de gastvrouwen degradatie-belangen op het spel. Het was een uitstekend duel, waarin de combinaties in de Push-gelederen uitstekend liepen. Merkwaardige ar bitrale beslissingen onthielden echter de gaston van doelpunten. Nadat de thuisclub de score had geopend, wist L.Phaff de balans in evenwicht te brengen (1-1), wat tevens de eind stand werd. Keep Fit verloor van EMHC en degradeert. 's-Hertogen- bosch won van Were Di en Venlo ze gevierde over de zuidelijke kampioen Oranje Zwart. De twee kampioensgegadigden uit de 2e klasse A, MOP en Forward be haalden moeilijke overwinningen op resp. DES en Tilburg. Tempo, met e- nige jeugdige veelbelovende speel sters in haar midden, verloor op ei gen bodem van MEP. Geen verrassende resultaten wer den in de 3e klasse A genoteerd. Wa rande, gehandicapt door 8 invalsters, verloor van het bezoekende Pelikaan. Olympia moest de volle winst aan Waalwijk afstaan. Hopbel zegevierde thuis over Oirschot, terwijl Middel burg het bezoek aan HOCO met een nederlaag afsloot (Van onze sportredactie) BREDA In tegenstelling tot wat wij gisteren meldden is Krabbendijke nog geen kampioen in de vierde klas B van het zaterdagvoetbal. Als het protest van Chrislandia over de wed strijd Chrislandia-Krabbendijke (0-1 voor Krabbendijke) door de KNVB wordt toegewezen en deze wedstrijd ongeldig wordt verklaard, staat Krab bendijke momenteel slechts drie pun ten voor op Chrislandia, dat dan met nog twee wedstrijden te spelen 20 punten zou hebben Wint Krabben dijke volgende week van Nieuwland tan is de ploeg toch kampioen, on geacht de uitslag van het KNVB-on- derzock.

de Stem | 1969 | | pagina 13