Okker te sterk voor Newcombe KOY 4U, ZFGF OP ZUIDAFRIKANEN Spakenburg en Krabbendijke behaalden kampioenschap J. VAN GILS Willy de Groote kampioene Weinig schokkends op vergadering N.K.G.B. Jan Ali makkei zege in F© 1 QCTIEF Achtste titel voor dames van EB.H.V. Vouwfietsen 113- Successen van Van Hamburg en Piederiet Halve finales van NKGB PHILIPS KLEUREN T V. ga [lik if 11 ■f 1111 iii li ik J 12 VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 21 APRIL 1969 16 MONTE CARLO. De eind strijd van het heren enkelspel in de open kampioenschappen van Monaco is zonder twijfel het hoogtepunt van het toernooi ge weest en Tom Okker, die John Newcombe in vier sets versloeg, was de grote man in deze gewel dige tennispartij, die de toe schouwers In Monte Carlo ruim tweeeneenhalf uur boeide. Te genover de kracht en de vaart van de Australiër plaatste Ok ker zijn precisie en spreiding, waartegen Newcombe naarmate de strijd vorderde minder ver weer had. Met uitzondering van de eerste set heeft Okker zijn tegenstander in alle opzichten, behalve In het power-play, overtroffen. De eerste reeks werd beheerst door de machtige opslag van bei de spelers. Pas in de dertiende game doorbrak Newcombe de op slag van Okker, maar de Neder landse ster revancheerde zich on middellijk. Op de stand 8— ver overde Newcombe weer m- vice van Okker en behie na zijn eigen opslag om de eerste set binnen te halen, 10—8. Van de eerste rally in de tweede set verhoogde Okker het tempo, niet door harder te slaan, maar door de bal sneller te ne men en nog scherper op de hoe ken te plaatsen. Het was bijna volmaakt tennis. Pas na 50 gunde Okker Newcombe zijn eer ste spel in deze set, daarna maak te hij de set uit, 61. Ook in de derde set begon Okker best, maar zowel na 20 als na 42 haperde de Nederlander even. Hij liet zich overbluffen door de geweldige moed van Newcombe, die steeds weer, grote risico's ne mend, naar het net stormde en met dit va-banque spel niet al leen zijn achterstand wegwerkte, maar zelfs een voorsprong van 54 nam. Newcombe kwam zelfs op een slag van setwinst, maar Okker ontnam hem die kans en stond hem daarna zelfs geen game meer toe, 75. Na de rustperiode verloren bel de spelers hun eerste service- game, maar daama beheerste Ok ker het spel. Okker ontving de eerste prijs van prinses Gracia van Monaco Willie de Groote, die in Middelburg het Nederlands turnkampioenschap voor meisjes veroverde, in actie op het onderdeel paardsprong. Zij werd na afloop van de wedstrijd gekozen in de Neder landse damesploeg, die op 4 mei in Boedapest tegen Hongarije zal aantreden. AMSTELVEEN (ANP) Het Ne derlandse hockeyelftal heeft zaterdag in het Wagener-stadion te Amstel veen een ruime 30 zege behaald op Zuid-Afrika, dat momenteel op tour nee is in Europa. Nederland had in de twee teruggekeerde internationals Ni- (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA In de 2e klas C is Spa kenburg met de titel gaan strijken, na de beslissingswedstrijd tegen Huizen. De Spakenburgers wisten één doelpunt meer te scoren dan de landskampioen van vorig jaar en be haalden nog onverwachts de titel. Sprang deelde met 's Gravenzande de punten Piet Paulides schoot zijn club tweemaal naast de Westlanders, in een na de rust wat rommelige wedstrijd. De laatste wedstrijd van het reeds gedegradeerde Apeldoorn eindigde in verlies tegen Kozakken Boys, dat hiermee naar de derde plaats klom. In de derde klas, wist Sleeuwijk door een gelijk spel te Yerseke zich voor degradatie te vrij waren. De Zeeuwen zullen volgend seizoen een klas lager moeten spelen. Dinteloord en Woudrichem gaven el kaar niets toe. De thuisclub, zonder de gebroeders Gellings, deelden broe derlijk de winst, hetgeen ook in de verwachting lag. Duijvelaar zorgde voor de gelijkmaker voor de West hoekers. Good Luck leed een verrassende nederlaag bij Roda Boys en dat kan de tweede plaats voor de Raams- donksveerders kosten, als Woudri chem zijn laatste wedstrijd wint. De beslissingswedstrijd tussen Wilhelml- na en Rust Roest te Wijk en Aalburg leverde een 21 overwinning voor de Aalburgenaren op, dat daardoor degradatie ontliep door een beter doelgemiddelde. In de vierde klasse B werd Krab bendijke kampioen door Wissenkerke geen kans te geven. Ook al zou het protest van Chrislandia doorgang vinden, kan het de Zeeuwen niet meer van hun derde-klasserschap af houden. Men blijft altijd één punt voor. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van het Bre dase EBHV hebben in de districts klasse voor de achtste keer het kam pioenschap gegrepen door met 103 SOA te verslaan. Hiermee droegen ztf bij in de feestvreugde van het 25- jarig bestaan van EBHV. De heren van het Vlissingse Olym pus (districtsklasse) hebben twee punten prijs moeten geven aan het Middelburgse EMM. Olympus be houdt nog wel de leiding met twee punten voorsprong op Fortuna uit Bergen op Zoom. Fortuna heeft ech ter een wedstrijd minder gespeeld. De beslissing zal dus vermoedelijk wel vallen in de wedstrijd tussen Olympus en Fortuna. In de afdeling West-Noord-Brabant mochten de dames van EVV 2 uit Rijen de vlag hijsen na een over winning van 234 op het Golrlese GHV. De dames van het Bredase EBHV hebben opnieuw het kampioenschap in de distrietsklasse behaald. Reeds in de eerste helft legde EBHV een goede basis voor de overwinning. SOA had geen enkel verweer zodat EBHV met de rust leidde met 70. De eerste aanval werd direct omge zet in een doelpunt door een hoog schot van Laurien Gelens. Met nog doelpunten van Iet van Berkel (3 x), Helma Boot, Dimph Maas en Riet Verharen had EBHV met de rust (ADVERTENTIE) in diverse kleuren Lamp 9,50, standaard 3, Compleet dus f 125,50 Gemotoriseerd Rijwielbedrijf Dijklaan 101 - Breda - Tel. 37544 een voorsprong van 70. Na de rust kwam SOA door Elly Faes snel op 71. Dimph Maas maakte er weer 81 van, maar het was weer Eliy Faes die met een hard schot de achterstand verkleinde tot 82. Het bleef in de tweede helft een gelijkopgaande strijd EBHV wist door Iet van Berkel en Helma Boot nog tweemaal het SOA-doel te vin den. SOA door Nanny Lommen nog eenmaal, zodat een eindstand werd bereikt van 103. De heren van EBHV hebben op het nippertje kans gezien om stadgenoot Rapid er onder te houden. In een gelijkopgaande strijd werd een 12 11 overwinning geboekt. De ope ningstreffer werd gemaakt door Jan Dirkse, zodat EBHV leidde met 10. Hierna werd om beurten gescoord, tot de stand 5—5. In de laatste minu ten van de tweede helft kwam EBHV nog met 86 voor. Na de hervatting gaf Rapid de toon aan en zag kans de stand op 88 te brengen. Hierna werd weer om beur ten gescoord tot de stand 1111. Met nog enkele seconden te spelen bracht Cees Willems met een schijnbewe ging de overwinning op 1211. De heren van Olympus (Vlissin- gen), die de leiding hebben in de distrietsklasse, hebben tegen EMM uit Middelburg een nederlaag moe ten incasseren. Beide partijen wa ren aan elkaar gewaagd, maar EMM wist de kansen beter te benutten. Twee treffers (Ad Luitwieler, Jan Jongepier) gaven EMM de leiding met 02. Olympus nam hierna het initiatief en met doelpunten van Nico Geelhoed en Adri Kopmels (2 x) werd de leiding overgenomen met 32. EMM kwam daarna sterk te rug en bepaalde de ruststand op 46 Na de rust duurde het twintig mi nuten voor Theo Jansen de achter stand kon verkleinen tot 56. Voor het eindsignaal werd zowel door EMM (Jaap Looise, Jan Jongepier) als door Olympus (Rinus Wijgman. Toby Lammers) tweemaal gescoord, zodat een eindstand werd bereikt van 78 in het voordeel van de Mid delburgse ploeg. Het reeds gedegradeerde Wolphaarcs- dijk had schijnbaar geen lust meer zich verder in te spannen. Met tien man bond men de strijd aan tegen Seolto te Zevenbergen. Met met tuin der dan negen doelpunten werden de Bevelanders gekraakt. Maas nam er vier voor zijn rekening, De Visser twee, Broeders, Ripmeester en Cre- zee elk een. Smerdiek klom verder omhoog door van Kapelle te winnen. (Van onze sportredactie) NAESSJOE. De Nederlandse jeugd- zwemploeg heeft dit weekeinde in Naessjoe de nederlagenserie tegen de per traditie zeer sterke Zweedse jeugdploeg onderbroken. Vooral dankzij de in Engeland wo nende, in Australië opgeleide en voor Nederland uitkomende Roger van Hamburg, die niet minder dan vijf individuele overwinningen behaalde, zegevierden de Nederlandse jongens en meisjes met 124106. Roger werd eerste op de 100 meter vrije slag (56,9), 400 meter vrije slag (4.25.2); 800 meter vrije slag (9.08.3); 200 meter wisselslag (2.27.5) en 100 meter vlinderslag. Zijn tijd op de 800 meter betekent een nieuw Nederlands aspiranten-record. De Bredanaar Hans Piederiet droeg ook een niet onbelangrijk steentje bij. De debutant behaalde twee overwin ningen. Eerst op de 100 meter rugslag (1.08.2), daarna klopte hij de con currentie nog eens op de 200 meter rugslag. Zijn tijd was 2.27.0. co Spits, die zijn come-back in het nationale team maakte als rechtsach ter, en middenvoor Jeroen Zweerts zijn schutters. Zij drukten de superio riteit uit in drie treffers, waarvan Ni co Spits er twee maakte, de oogst van negen strafcorners. Nederland speelde in een hoog tem po. Het resultaat was, dat de Zuidafri kanen steeds minder tegenstand kon den geven, doordat hun conditie-niet toereikend was. De derde straf corner leverde het eerste Nederlandse doel punt op. Nico Spits passeerde nog twee man in de slagcirkel alvorens hij hard inschoot (10). Na de her vatting had de ZuidaMkaanse doel man John Gardner ook veel werk te verrichten. De Zuidafrikaanse voor hoede miste stootkracht om de Ne derlandse defensie in ernstige moei lijkheden te brengen. Jeroen Zweerts zongde voor 20 door een voorzet van de naar links afgezwenkte Bol huis af te ronden. Bij de negende Ne derlandse strafcorner, ingeschoten door Nico Spits, moest Gardner op nieuw zwichten. In de slotfase for ceerden de Zuidafrikanen, nog wel twee strafcorners maar zij waren te ongeroutineerd om profijt van die goede mogelijkheden te trekken. De Zuidafrikanen namen gisteren in Zwolle gedeeltelijk revanche voor de nederlaag met een gelijk spel (11) tegen De Batavieren. In het eerste kwartier van de wedstrijd hadden de Nederlanders een veld- meerderheid. De Zuidafrikanen niet in de sterkste opstelling, hielden ech ter, zij het met moeite, stand. Zij kregen geleidelijk meer vat op het spel en namen zelfs de leiding. Links buiten Foz scoorde uit een korte doel- worsteling. Na de hervatting misten de snellere en gevaarlijkere Batavieren nog di verse kansen, voor zij in de 45ste mi nuut door Eikelboom gelijk maakten. Het Nederlandse dames b-team heeft zaterdag in het Frans Ottensta- dkm te Eindhoven een teleurstellen de 01 nederlaag tegen de reserves van België geleden. De Nederlandse dames hadden voortdurend een over wicht, maar de geheel uit zuidelijke speelsters bestaande voorhoede was niet op dreef. De Nederlandse meisjes (tot 18 j.). lieten, eveneens zaterdag in Eind hoven, hun Belgische leeftijdgenotes kansloos: 40. Catrien Hillebrand nam drie treffers voor haar rekening. Het vierde doelpunt werd gemaakt door Mango Plate. (ADVERTENTIE) Spelfragment uit de in Amstelveen gespeelde hockeywedstrijd NederlandZuid-Afrika (30). Twee Nederlanders en drie Zuidafrikanen kijken de bal na, die juist naast het Zuidafrikaanse doel zal gaan. (Van onze gymnastaokmedewerker) MIDDELBURG Willy de Groote van TIOS uit Erica heeft gisteren te Middelburg de finale van de Neder landse turnkampioenschappen voor meisjes gewonnen. Zij bereikte een totaal van 71.70 punten. De resulta ten bi de halve finale behaald, tel den ook mee. Marian Caferata van Kralingen uit Rotterdam eindigde op de tweede plaats met 1.40 punt min der. De wedstrijden hadden een grote belangstelling. En terecht. Reeds 's ochtends tijdens de halve finale bleek, dat de medsjes het peil van de topturmsiters al dliohjt benaderen. De oefeningen, die onderdelen bevatten, die tot voor enkele jaren nog als te moeilijk voor meisjes werden be schouwd, werden op spectaculaire en beheerste wijze uitgevoerd. Zestien juryleden beoordeelden de oefenin gen. Na de eerste tweie wedstrijdönder- delen van de finalle wist Marian Cafe rata de achterstand op Willy de Groote (1,2 punt) tot 0,6 punt te re duceren. Op de brug ongelijk, het op een na laatste wedstrijdonderdeel turnde Willy de Groote vol zelf ver trouwen een schitterende oefening, die met 9,2 punten werd beloond. Ma rian Caferata raakte hierdoor weer een vol punt achter. Ook bij het laatste wedstrijden der- deel, de vrije oefening, bewees Willy de Groote haar grote klasse. Hiervoor behaalde zij 9,1 punten, daardoor haar voorsprong met meer dan 0,4 punt vergrotend. Achter dit tweetal was een felle strijd ontstaan tussen Loes Boever van Olympia, Harder wijk, en Marijke Paulus van Kralin gen, Rotterdam. Uiteindelijk met 65 punten in het voordeel van Loes be slist. Marijke bezette met 64.05 pun ten de vierde plaats. Yvonne Raven- stijn van PSV Eindhoven, vijfde, werd tot op 0,2 punt benaderd door Conrie Peeters van KnaJiogen, Rotter dam: 62.85 tegen 62.65 punte" Namens het Koninklijk Ne' 'ds Gymnastiek Verband maakte i d- strijdleider, die heer J. Rosen ui. Am stelveen de uitslag bekend, en over handigde aan de drie hoogst geklas- seerden een fraaie medaille. Hij dankte de Middelburgse turnvereni ging 1969 bijzonder voor de werkelijk zeer goede organisatie. 1. en kampioene Willy de Groote, Tios, Erica, 71.70; 2. Mariaal Caferata, Kralingen, Rotterdam, 70.30; 3. Loes Bouver, Olympia, Harderwijk 65.00; 4. Marijke Paulos, Kmaüdngen 64.05; 5. Yvonne Ravenstijin, TSV 62.85; 6. Corrie Peeters, Kralingen, 64.05; 7. Toninle Poot, D.O.O. Utrecht 61.90; 8. Airie ToÓ, Martinus, Volendam 61.10; 9. Christina Duker, O.S.S. Zamdvoort 60.85; 10. Christina Veen- sttra Tios, Erica 59.80; 11. Jose Ver boeven, DOO Uitrecht 60.45; 12. Pe- tnonel Roodenburg, SSS Halfweg 58.25: 13. Tiinmefce Jegen, Alkmaar, De Halte 55.96. AMERSFOORT Het was ook een belangrijk weekeinde voor de turn sters van de NKGB, want in Amers- fort werden de halve finales voor de dames, dames jeugd en meisjes ge houden. meisjes: 1.' J. Nobbe (Amsterdam) 3375 punten; 2. C. Castricum (Castri- eum) 3295; 3. M. Brouwers (Breda) 3270; 4. J. Smit (A'diarn) 3260; 5. T. Tuil (Heemskerk) 3225; 6. M. van Amerongen (Utrecht) 3165; 7. W. Charmont (A'dam) 3090 8. P. Hen driks (Tilburg) 3055; 9. M. Omen (Tilburg) 3050; 10. J. Hante (A'dam) 3040; 11. N. Jansen (Blerick) 3020; 12. M. Kaiser (Enschede) 2990. Dames: 1. A. Verkerk (Amstelveen) 3670; 2. C. Zegwaard (Amstelveen) 3670: 3. M. Hilders (Haarlem) 3655; 4. C. v. d. Voort (A'dam) 3515; 5. T. v. d. Voort (A'dam) 3320; 6. I. Apeldoorn (Haar lem) 3265; 7. R. Vinke (Purmerend) 3240; 8. J. Franken (Prinsenbeek) 3210; 9. J. Koenen (A'dam) 3200; 10. M. Kennis (Tilburg) 3165; 11. W. Vrouwe (Purmerend) 3143 en M. Fie- vet (Bredla) 3115. Dames jeugd: 1. Y. Mol (Werversboof) 3380; 2. A. v. d. Voort (A'dam) 3360; 3. A. Smit (A'dam) 3245; 4. J. v. d. Sanden (Tilburg) 3205; 5. J. Schouten (A'dam) 3180; 6. H. Camas (Noord- sohiairwoude) 3175; 7. B. van Kleef (Noordscharwoude) 3160; 8. J. Broer- sen (Grotebroek) 3145; 9. L. Klein (Utrecht) 3135: 10. M. v. d. Tuin (Haairtem) 3130; 11. W. van Bilsen (Utrecht) 3080 en A. Wouters (Haar lem) 3045 punten. VOETBAL FC Barcelona heelt zich op eigen terrein geplaatst voor de finale van het toernooi om Europa Cup voor bekerwinnaars door een 41 overwinning op FC Köln. B(j rust was de stand nog gt. lijk: 11. Manchester United, dat woensdag de halve finalewedstrijd voor Europa Cup nummer 1 speelt I tegen AC Milaan, kan na Bobby Charlton en Tony Dunne nu ook Da- I vid Sadler bijschrijven op de lijst der geblesseerden. De Braziliaanse Waldir „Didi" Perereira, die op het ogenblik als trainer in Peru Werk- zaam is, heeft een aanbod om het Italiaanse Juventus te gaan trainen, afgeslagen. Voor Bayern München I komt het kampioenschap van West. Duitsland steeds dichterbij. Het won zaterdag van Borussia Dortmund met 10. In Engeland heeft Leeds Unl- ted zijn kansen op de landstitel he. houden door een 20 overwinninj op Leicester City. ATLETIEK Metro (Rotterdam) en Sagitta (Amsterdam), hebben i I 38e DOS-estafettes, waarmee tradi. tiegetrouw te Rotterdam het atie. tiekseizoen werd geopend, beheerst. I De 6000 meter (heren) werd gewon- nen door Metro in 14.33,3, de 1400 meter dames was voor Sagitta in een tijd van 3.15,9. Een race over tien ,'i kilometer, waarin overigens de bee. te lange-afstandlopers ontbraken, werd gewonnen door Ben Sijtvetc (AV/23) in 30 minuten en 30,2 se. conden. Te Venlo zegevierde Hans van Kasteren in een 25-kilometer. loop. Zijn tijd: 1.22,57. Vierde werd Eimerman van het Bredase Sprint (1.27,25) en diens clubgenoot Borst werd zesde (1.28,26). Een veldloop over acht kilometer te Woerden kwam op naam van Kees Hopman (Trias, Heiloo). ZWEMMEN De Rus Nikola Pankin heeft in Maagdenburg tijden! de landenontmoeting Oost-Duitsland- Rusland het wereldrecord 200 me ter schoolslag verbeterd. Hij bracht het op 2 min. 25,4 sec. Het oude re cord stond reeds op zijn naam met 1 min. 26,5. Na deze prestatie verbe terde hij ook het wereldrecord op de 100 meter schoolslag. Zijn tijd: 1.05,1 Daarmee bleef hij 0,4 seconden ondet het oude record, dat eveneens op zijn naam stond. De Oostduitser Roland Matthes evenaarde het Europese re. cord 200 meter schoolslag, dat sinds 6 november 1967 met 2.13,5 op naam van Frank Wiegand staat. Tijdens dt tweede dag van de internationale zwemkampioenschappen in Bonn zwom de Nederlandse Henny Penter- mann de 200 meter wisselslag in 2.29,2, waarmee zij tweede werd en met deze tijd als eerste onder het door de KNZB voor dit nummer ge stelde limiet bleef. BILJARTEN Bij het toernooi om het wereldkampioenschap biljar ten neo-pentathlon, dat in West-Btr- lijn is begonnen, is de Nederlander Joop Roodenburg gestart met een nederlaag. Hij verloor in het kader 71/2 van de Westduitser Spielmann. Roodenburg herstelde zich later en versloeg Spielmann in het drieban. den in 71 beurten. Jan Feeke uit Castricum heeft in Heerlen het Ne derlands kampioenschap anker kader 57/2 veroverd. Zowel Feeke als Win van Rosen uit Waubach behaalde tien wedstrijdpunten, maar in het gemeen gemiddelde was de Noord Hollander beter. In Rotterdam is dr Amsterdammer Lorlst Nederland kampioen hoofdklasse driebands geworden. In de beslissende part; versloeg bij de Hagenaar SundquK De eindstand: 1 Lorlst (A'dam) 2 Sundquest (Den Haag) 10, 3 Va Essen (Zeist) 6, 4 Kok (Veendair 6, 5 Sweering (A'dam) 6, 6 De Nij (Breda) 6, 7 De Beer (Tilburg) 6« 8 Van Ingen (Arnhem) 4 punten, MOTORSPORT De internat» nale cross in het Belgische Bolder berg heeft een dubbele Nederlands overwinning opgeleverd. Frans Sif mans won onbedreigd de beide mar ches in de 500 cc-klasse en Karsi» kers versloeg alle Belgen in de li ce. In de zware klasse moest Sigman fel duelleren met de Belg Walte Baeten voor hij beide manches - zijn voordeel kon beslissen. Hoewl de Belg Joël Robert in de Grote Pri.ir van Zwitserland, voor een kleine 10.000 toeschouwers gehouden ir Payerne gehouden, als derde eindig de, heeft hij de leiding behouden ir de strijd om het wereldkampioen schap 250 cc. De Fin Kalevi Vehko- nen met Husqvarna werd winnaar. De Belg Silvain Geboers (met word tweede. Jan Maas uit Gemeri heeft op het circuit van Zandvoort een nieuw nationaal record motor sprint gevestigd. Met zijn „Japolio 1000 cc legde hij de 400 meter al n 12,07 seconde. I Mill „„..li 'UI- In I I h lil (Van onze gymnastiekmedewerker) UTRECHT De jaarvergadering van de Nederlandse Katholieke Gym nastiek Bond, die zaterdag in het ge bouw „Tivoli" te Utrecht heeft plaats gevonden, heeft geen sensationele mededelingen opgeleverd. De alge mene verwachting, dat er naar aan leiding van het onlangs in de pers verschenen bericht omtrent de sa menwerking tussen de NKGB en het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond meer nadere mededelingen zouden volgen, is niet geheel bewaar heid geworden. Voorzitter A. M. A. van Gooi kon ie vergadering slechts meedelen, dat het hier gaat om een voorstel van de '.ijde van het NKGV, dat in het ver band van de NKGB een zeer nauw keurige stuidie zal vergen. Zoals be kend beoagit het voorstel een drieja renplan. In deze periode hoopt men te komen tot coördinatie van het top- turnen en cursuswezen, verruimen van deelname aan eikaars wedstrij den en tot slot een algehele fusie van beide organisaties. Te zamen met de afgevaardigden van de districten zal het hoofdbestuur een standpunt moe ten bepalen over dit voorstel men niet alleen zal denken samengaan tussen NKGB en maar hierbij tevens zou willen trekken het Koninklijk Nederlan® Christelijk Gymnastiek Verbond. hoopt hiermede zo spoedig mogen.'* een begin te kunnen maken, z00 verder overleg met het KNGV geschieden. Voor het overige leverde de eSe da geen al te grote moeilijkheden w De diverse jaarverslagen konden n genoeg ongehinderd de voorzitten mer passeren. Ook de bestuuisv kiezingen waren geen probleem, heren P. M. Hamel (Breda), J- de Beurs (Haarlem), M. Buck (Rotterdam) en C. Martens (UtreCj1 werden bij enkele kamdidaatstel in het bestuur herkozen. Ook de n J. Schets (Breda) zag zijn ziilibnPP riode in de Bonds Technische o missie verlengd. In de vacatures, staan doOr het bedanken BTC-leden mevrouw v. d. Brt*» Boom en de heer C. A. Thijssen, wefl< voorzien door de verkiezing van heren L. Th. Dudink (IJmuiden) Chr. M. Gelens (Tilburg). De twee belangrijke co Friesland; Jan Alting -I LEEUWARDEN (ANP) D( jarige Drentse wieleramateur Aling uit Bunne, die tot de sel groep van Joop Middelink behi zaterdag wmnaar geworden vi twaalfde ronde van Friesland, klassieker over 171 km met star finish in Leeuwarden. Hij ma deel uit van een kopgroep van tien renners. Vier kilometer voo finish demarreerde Aling zo ster! zijn belagers hem niet meer tot konden roepen. De Drent finishte een voorsprong van bijna 200 m. Hij legde het traject af in 4 uui 57 sec. Veel strijd is er in deze ronde geweest. Het langgerekte pel< hield zich-lange tijd bijzonder ru De eerste schermutselingen van e: betekenis kwamen pas na 135 nadat de Dokkumer Piet Hoe] lange tijd met Jan Hordijk voor peloton had-den uitgereden. Toe: twee vluchtelingen waren ach| haald, ontsnapte een groepje veertien renners uit de hoofdma Al spoedig kwamen zij to,t een bes; sende voorsprong. Van dit dertiei zag men Rink Cornelisse als de komstiige winnaar. Wamt sterke reurs als Harry Jansen, die door massale valpartij onder IJIst (na km) voortijdig gedwongen werder strijd te staken en de winnaar vai dorpenomloop van Drente, H Benjamins, die daardoor de aams ting had gemist, waren niet in kopgroep vertegenwoordigd. Cornelisse was dus favoriet, ir toen Aling demarreerde was Coi lisse de eerste, die het peloton beerde af te stoppen, om da< zijn ploeggenoot de gelegenheii geven de beslissing te forceren, opzet slaagde en zo was er ploegleider Henny Schouten toch reden tof juichen. Minder prettig stond het gezi van Joop Middelink, die nu zo Ia zamerhand de indruk heeft gekre dat het met onze amateurs niet best is gesteld. „Wanneer het zo dc I (ADVERTENTIE) Philips kleurentelevisieontvanger voor Zuid-Nederland. Geschikt voor perfecte ontvangst van Ne derlandse en Duitse kleuren- en zwart-wit uitzendingen en van Belgische zwart-wit programma's met 625 lijnen. Uiterst eenvoudig te bedienen door drukknop-elek tronische afstemming. Perfect beeld en geluid door veel automatische functies. Uitvoering m eonsolemodel, noten zijdeglans, voorzien van scharnierende deur tjes met slot2950,— Ga voor kleuren naar 'n specia list. ACTIEF weet er alles van. L. Brugstraat 4 Breda Tel. 40250 (3 lijnen)

de Stem | 1969 | | pagina 12