WINTERSE DUIVENSPORT Twee aan twee f@l O JÖl O De kermisballon BONZO POSTHUMUS «s» PRODENT In de war Carla doet mee... de hele klas doet mee! Wij willen £.1000,-voor 'n machtig schoolreisje... daarom sparen we Prodent meisjeskopjes. HET WORDT LENTE WIE HEEFT WAT VERGETEN? 6 Kabouter Pimpelepim CHEM" REINIGEN KLEDING-TAPIJTEN-60RDIJNEN-MEUBELEN... alles! TEL. 32777 Textielindustrie doet te weinig aan marketing NS legt vervoer van goederen aan banden VOOR PARELWITTE TAN D EN! Je ziet hier twaalf tekeningetjes, waarvan er steeds twee bij elkaar horen. Probeer eens of je kunt ontdekken welke twee plaatjes bij elkaar horen. 2 3 5 6 7 8 11 PAPS 12 B15-69 •01 ua 8 '6 na l 'Zl ua Us S 'lï ua Z '9 na X :sl P-TOOAVJUG jag De koetjes lopen in de wei De schaapjes grazen op de hei De bloemen gaan weer open En ik ga weer buiten lopen De jonge schaapjes zijn geboren En de hand gaat in het stuifzand boren. De bloemetjes gaan weer bloeien En ik ga weer groeien Ludo v. Tichelt Grote Heistraat 8, Zundert, 9 jaar, zelf verzonnen. Deze jongeman is een beetje in de war. Een van de draden 1 2 3 of 4 zit aan ztfn gitaar vast, maar welke? Kun jij hem een handje helpen? C •g .Touuunu pBBip '.SI pjOOAVJUE jO[I Het duurde niet lang meer of het was kermis. De kermislui waren al druk bezig met het opbouwen van de tenten. Erik van Meneer en mevrouw van Casperen mochten meehelpen met het opbouwen wat hij dus gevraagd had. Toen ze klaar waren kreeg hij als beloning een ballon. Bljj en dolgelukkig ging hij naar huis. Moeder, Anita riep hij, ik heb een ballon gekregen van de kermis lui waar ik geholpen heb. „Dat is fijn voor je", zei moeder. „Er is nogal veel wind, dus pas op Jat hij niet wegvliegt". Vlug gingen ze naar buiten. Ze Welden de ballon stevig vast, maar ua een poosje begon het te vervelen. „Weet ie wat", zei Erik tegen z'n zus je „laten we hem weg laten vliegen". „Dat is zonde", zei Anita. „Ja maar als we er een naamkaar tje aan hangen en ons adres er op schrijven, kriigen we misschien wel een briefje van iemand waar hij te recht is gekomen". „Ja, dat is leuk", zei Anita. Zo gezegd zo gedaan. Zo gingen naar binnen en schreven op een dik stuk papier hun naam en adres- Toen ze klaar waren gingen ze naar bui ten om de ballon te laten opvliegen. Er gingen weken voorbij tot er op een dag een dikke brief uit Duitsland kwam. Vlug maakten ze de brief open en wat ze het leukste vonden, hij was in het Nederlands gescheven. Een meneer schreef dat de ballon aangekomen was. Deze had hij weer teruggestuurd naar Erik en Anita. Erik had er geen spijt van dat hij de ballon had laten opvliegen, want nu had hii die toch weer terug. Ina Vermuë, Boerendijk 5, Heinkenszand. i i i oV i 'Ji t 11'.. B 46-68 De zes kinderen op deze plaatjes willen allemaal iets gaan doen, maar ze hebben allemaal iets vergeten. Kun jij uitzoeken wat ze nu precies vergeten zijn? Om jullie een beetje te helpen staan de antwoorden hier onder, maar welk antwoord hoort nu bij welk plaatje? A Ik heb mijn geld vergeten. B Ik heb mijn vishengel vergeten. C Ik heb vergeten welk nummer het was. D Ik heb mijn voetbalschoenen vergeten. E Ik heb mijn schaatsen vergeten. F Ik heb mijn potloodzakje vergeten. ■a fiq wooq 9 'a ftq IJOoq g fiq pooq f !g fiq jjooq g !y ftq J-iooq Z '0 pjoomjue ftq poog i aCjBBfci :uftz uapjooAtjUB oq Kabouter Pimpelepim. was een heel klein ventje. En hij woonde in een heel klein tentje Pompelepom was zijn vrindje En dat was ook een heel aardig kindje Ze waren allebei wel eens stout Maar dat liet hen beiden koud. Ze moesten alle twee zuchten. Nadat ze hadden moeten vluchten. Ze zaten in het Wilde Westen Elkaar lekker te pesten. En toen ze daar mee klaar waren Gingen ze een bootje zoeken en varen Ze voeren naar de oceaan En zagen daar een baviaan Toen ze weer thuis waren Gingen ze nooit meer varen. Veronique v. Merode (8 jr.) Hendrik Berlagestraat 11 Breda (ADVERTENTIE) OLIFANT 1 HOUDT VAN TULPEN. Et iain Schiedam een Olifant die stapel is pp tulpen. Het is dan ook een uitzonderlijke Olifant. Het is de Olifant Vieux. Te goed om in een borrelglas te doen. Doe hem ia Ma tulpvormig cognacglas! In zijn „Dokterspraatje" schrijft de Nederlandse dierenarts dr. S. de aanbeveling om alle duiven te enten tegen paratyfus. Hij her haalt hiermee wat de Belgische professor Van Grembergen en de Franse dierenarts-specialist dr. Stosskopf al jaren hebben aan bevolen, zeer tot misnoegen van de geruchtmakende bond van graan en water. Toch hoeft dr. S. zich niet onge rust te maken dat ook hij de „hond se" behandeling zal ondergaan van zijn beklagenswaardige konfraters („de honden blaffen maar de kara vaan trekt verder"). De schrijvende graan- en water-pers zal gewoon doen, als dr. S., die nog steeds als hun paradepaard wordt beschouwd, een slip-of-the pen gemaakt heeft. Ook het feit dat hij meermalen gewaar schuwd heeft tegen het wrede z.g. la ten uitzieken, omdat dit onvermijde lijk tot gevolg heeft: 1, blauw vlees, 2. schilfers en pellen, 3. oud dons, 4. (als men met duiven in zo'n toe stand gaat vliegen) blijvend verlies van lichaamsgewicht! ook deze waar schuwing van dr. S. wordt dood ge zwegen. Voor het onzinnig principe van „vrij paren", aanhangen door dezelfde lie den, die vooral uitmunten door het geringe gewicht om niet te zeggen het vederlichte van hun intellectuele bagage, hebben ze, de onhoudbaar heid ervan tenslotte beginnende in te zien, een pracht van een nieuwe formule bedacht (afgang van de gie ter): De duiven waarvan men op grond van uitslagen, stamboom, ge zond verstand (indien aanwezig) over de nodige gegevens beschikt, op de gebruikelijke manier selecteren en koppelen. En de rest, laat ons zeg gen de tien percent die men nog niet opgeruimd heeft omdat men ze niet kan missen als „pumpers) (om jon gen van betere duiven groot te bren gen) samen te laten lopen op goed valle 't uit. Men mag deze politiek die de goed gelovige lezers natuurlijk even trouw blijven slikken als zoveel andere ja renlange nonsens, bewonderen om haar vindingrijkheid. Het is de genia le oplosing van de quadratuur van de cirkel of het zich op vrije voeten bevinden van de gedetineerde De vooruitgang wordt niet tegenge houden en we leven allemaal geluk kig en tevreden verder. Nog een aardig staaltje van men sen die de liefhebbers leiding zouden moeten geven: „Wanneer men ergens een hok betreedt waar van die geel- SPEEL SAVE! •J:ïn robberpartijtjes en viertallenbridge verdient het de voorkeur te trachten een zo veilig mogelijke manier te vinden om het gecontracteerde aantal slagen bijeen te garen, zonder al te veel te letten op eventuele overslagen. Deze laatste komen pas aan de beurt als er geen enkele manier te bedenken valt waarop u down zou kunnen worden gespeeld. Reeds eerder werd hierop in deze rubriek de aandacht gevestigd, maar het kan nooit kwaad bij herhaling te demonstreren wat onder veilig spelen moet worden verstaan. In het onderstaande spel, dat door de leider te vlug werd afgespeeld, ging het in de praktijk mis, hoewel het op te lossen probleem toch wel tot de eenvoudige moet worden gerekend. Als u de moeite wilt nemen de O-W-kaarten voorlopig te bedekken, kunt u voor uzelf nagaan hoe het met uw speeltechniek gesteld is. Zuid gever. Allen kwetsbaar. O A H 10 9 5 3 O H 10 8 3 10 9 5 A H V 9 O 7 O A V I H 6 4 •0 B 9 6 V S 7 2 7 S Het bieden: Zuid West 1 4 2 pas Noord 2 pas Oost pas pas West kwam uit met <9 Heer en speelde, na de dummy bekeken te hebben 410 na. Hoe moet zuid dit spel aanpakken? Als Vrouw of O Heer goed zit, kan dat door In deze kleuren te snijden en daarom werd ln noord de Boer gelegd, gedekt door Vrouw en Heer. Zuid vervolgde met drie troefronden, waarbij noord aan slag kwam en troefde een kleine*? af. De bedoeling van een en ander was, west aan slag te brengen op het moment, dat deze O of dubbele renonce moest spelen, maar de westspeler stak een fataal spaak in het wiel dqor de op de nagespeelde uit zuid de 9 af te gooien. Doet hij dat niet, dan kan zuid door of O te spelen zijn plan voltooien, maar nu was hij reddeloos. Noord nam met het Aas en speelde <9 Vrouw na, waarop zuid zijn laatste afgooide. West was nu echter in staat met 5 te vervolgen, die zuid wel moest troeven, omdat anders oost aan slag zou komen, die wél kon spelen. Het verlies van twee O-slagen was nu niet meer te voorkomen. Eén down. Het plan van zuid was, op éen detail na, uitstekend. Het is zeker, dat west <9 Aas heeft, dus kan hij altijd aan slag gebracht worden. Zuids fout was gelegen in het feit dat hij oost nog de kans gegeven heeft aan slag te kunnen komen. Als zuid in slag twee west de 1° laat houden, ontneemt hij de verdediging deze mogelijkheid: oost kan niet overnemen, want dan heelt zuid drie ♦-slagen an wat weet nu ook naspeelt, zuid wint zijn contract zoals boven aangegeven, met dien verstande, dat hij op '3 Vrouw de O-l achtige aanwassen langs ogen en sna vel aangetroffen worden, mag men overtuigd zijn, dat de eigenaar zijn favorieten te straf voedert. Die bran derigheid spruit voort uit te dik en onzuiver bloed. En niet van muggen zoals wel eens beweerd wordt". En op een andere plaats: „Wij blijven erbij dat pokken voornamelijk ver oorzaakt worden door te zware voe ding". Prof. Van Grembergen zegt er dit over: „De duivensportkronijkers dul den geen kritiek en daarom zal ik maar geen namen noemen. Doch zou men niet wanen te dromen als men zoiets nog moet lezen in 1969? Is het dan te verwonderen dat de meeste duivenliefhebbers op gebied van ken nis van duiveziekten het stadium van Wittouck (1880) nog altijd niet te boven zijn?" Het blijft maar winteren in onze lage landen. Desalniettemin zaten de duiven van de Bredase Bond alreeds met hun tractement op Vilvoorde. Het waren er 3665, niet van de poes. Leon Oomens (G.-zoon) was ze alle maal te vlug af, natuurlijk weer ras van „Bahamontes", doch vlakt ook ene Willem V. niet uit (spelen ze ook niet met zijn voeten), 3. Gebr. Oomens, 4. W. Van Reijthoven, 5. A. van Aart, 6 en 21 W. Gorissen, 7 J. van der Horst, 8 J. Malfait, 9 M. Re- mie, 10 J. Hanegraaf, 11 A. Nelemans, Veer en de Hang op Vilvoorde: 1 J. Leemans, 2 F. Hanegraaf, 3 J. Heeren, 4 J. Ribbens, 5 en 6 J. van Seeters, 7 en 11 A. Wintermans, voelt zich bij deze temperaturen bijzonder in zijn element, 8 A. Pruyssers, 9 A. de Kor te, 10 N. Sperber, 12 W. van Bremen, 13 C. Blok, 14 L. Verschuren, 15 en 23 A. van der Pluym, 16 Th. Nieuwen. huyzen, 17 C. de Rooij, 18 J. Smits, 19 H. Broeders en 20 R. Stultjens. In Zundert was J. van Nijnatten de watervlugge Gebr. Dictus net even te glad af: 3 F. Everaers, 4 Louis van Hassel, 5 A. Nelemans, 6 M. Verhaart, 7 R. Roks, 8 C. de Koning, 9 A. Bras- pennings, 10 W. Herijgers, 11 E. Her- ijgers, 12 J. Herijgers, allemaal blau we reigers, 13 en 14 F. Peemen, 15 A. Bastiaansen, 16 M. Kesters, 17 C. Aarts, 18 L. Herijgers, toe maar jon gens, weer een andere van die naam, 19 Vergouwen, met zijn ouwen blau wen, 20 B. de Wijs, ,21 en 22 Gebr. Maas, 23 A. Havermans, 24 J. Huy- bregts, 25 Alf. Neekx (bels) enz. We zetten de strijd voort met de Vliegsport te Steenbergen: 1 F. van Elsakker, 2 P. van Overveld, 3 Gebr. de Groot, 4, 7 en 13 Toontje Gorissen, 5 M. Brocatus, 6 Texeir, 8 Fr. Geert- se, 9, 14 en 21 J. Mathijssen, 10 P. van Agtmaal, 11 en 18 Jan de Weerd, 12 Th. Wijmans, 15 Jac. van Dijk, 16 en 22 R. Meesters, 17 M. Baardmans, 19 en 25 M. Delhez, 20 A. van Ber gen, 24 P. Magnus enz. Van Dirk nog geen enkele uitslag binnen, kan Twan hem niet eens een zacht porreke geven? C. C. Zuid-Beveland met 916 dui ven op Beaumetz: 1 J. Wildeboer te Kruiningen, 2, 7 en 11 J. Voois te Kruiningen 3, 15, 16 en 17 toe maar jongens C. Zegers te Biezelinge, 4 en 12 W. Krijnse te Waarde, 5 H. Sentse te Rilland, 6 en 18 J.. Wisse te Krui ningen, 8 A. de Leeuw, te Hansweert, 10 J. Theenaart te Hansweert, 13 Sorber-Huissen te Goes, 14 C. Koks te Goes, 19 H. van Koeveringe te Kruiningen en 20 Jac. Minnaard te Krabbendijke enz. Ik mag niet eindigen zonder De Zwaluw te St. Jansteen: 1, 3 en 10 L. de Bruyn te Heikant, 2 en 4 G. Duerinkx te St. Jansteen, 5, 6 en 7 E. Strobbe te Hulst, 8 Gebr. Blom- maert te St. Jansteen, 9 E. van der Walle te Hulst enz. Allemaal goeie DEN BRUINEN 12 P. H. Damen, 13 en 29 A. van der Linden, 14 en 16 V. Verstraeten, 15 C. Melissen, 17 F. Martens, 18 A. Lips, 19 G. Bervoets, 20 R. Lambregts, 21 W. Gorissen, 22 M. J. Puffer, 23 E. Buys, 24 H. van Os, 25 A. Derks, 26 J. C. Vermeeren, 27 G. Marijnissen, 28 L. Remie jr., 30 J. Schouten enz. De uitslag werd weer per computer uitgerekend en er was nergens een hoekje de punt af. C. C. van Ginneken en Ulvenhout met 605 duiven: 1 J. van Steen, 2 C. Wijgaarts, 3 en 14 J. C. Graumans, 4 A. van Rijkevorsel, 5 C. Jansen, 6 en 20 Verheijen en Ko., 7 H. van der Aa, 8 en 21 J. Roovers (struik?) 9 en 24 A. Jansen, 10 J. Antonissen, 11 F. van Gils, 12 J. van Eil, in ijltempo, 13, 17 en 19 Ch. de Kanter, 15. C. Graumans, 16 en 25 W. van Ooster- boseh, 18 M. Martens, 22 B. Jansen, 23 Chr. Martens enz. In de Oosterhoutse Bond begint J. Akkermans zeer lillek te doen: 1, 19, 21, 24 en 30 enz. J. Akkermans voor noemd, 2 en 28 B. van Rijthoven, 4 J. van Tilburg 5 en 27 C. van Don gen, 6 en 11 C. Dekkers, 7 Gebr. Stult jens, 8 J. Koreman, 9 K. Soeters, 10 M. Kops, 12 De Vries-Van Beek, 13 J. van Zon, 14 en 15 C. Kops, 16 J. Leemans, 17 G. de Hoogh, 18 C. Ligt- voet, 20 Joh. Kops, 22 L. van der Heij den, 23 W. Scherders (scheert met en zonder zeep), 25 L. Damen enz. Ook in Dongen met 820 duiven is zeer hard aangepakt: 1 J. van Gooi, 2 14 en 22 C. van Gerven, 3 J. van Gooi (Geer), 4 L. Botermans, 5 M. Van Wanrooij, 6, 8 en 10 J. Theewes, 7, 12, 19 en 27 enz. Gebr. Trommelen, deze jonge gastjes pakken geweldig 9 G. Backx, 11 Vebro, 13, 16 en 21 F. van Hoppe, 15 A. Vissers, 17 Jac. van Beek, 18 A. Coremans, 20 Fr. van Dongen enz. Combinatie Waspik-Raamsdonk- ADVERTENTIE) jforiskter niks (Van onze correspondent) ENSCHEDE - Als we eerst de hand in eigen hoezem steken zou ik voorop willen stellen dat een van de obsta kels op de weg naar een normale ren tabiliteit in de textielindustrie gele gen kan zijn ln 'n te weinig geschoold marketing-denlcen, aldus de Rotter damse hoogleraar, prof. dr. H. J. Kuhlmeijer op het congres „Toe komstperspectieven textiel". Dit .drie daags congres wordt georganiseerd door de Enschedese Hogere Textie Schoolvereniging EHTST, die haar tiende lustrum viert. Hij merkte op, dat één van de ge volgen van dit gebrek is dat er vaak een te grote nadruk op prijsconcur rentie wordt gelegd en dat er niet al tijd verstandig gecalculeerd wordt. Juist vernieuwing - en dat is meer dan alleen mode - schept speelruim te voor een eigen - meer zelfstandig prijsbeleid, meende hij. Over het textielverbruik in de toe komst maakte Prof. Kuhlmeijer zich geen zorgen. Weliswaar lopen de tex- tieluitgaven vooralsnog achter bij de inkomensontwikkeling, maar het gloort in het westen, omdat in Ame rika sinds enige jaren een procentu ele stijging van de textielbestedingen valt waar te nemen. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen gaan het vervoer van goederen, koffers, fietsen, expresgoed, post etc. in de bagageafdelingen van reizigers aan banden leggen. Met In gang van 1 juli a.s. zullen als eer ste stap in die richting fietsen en brommers niet meer per reizigerstrein worden vervoerd. In 1970 zullen ook andere goederen niet meer ln de bagageafdelingen terechtkomen. Zoals bekend beloven de spoorwe gen de reizigers het volgend jaar een aanmerkelijke bekorting vam de reis tijden. Die worden vooral bereikt- door bekorting van het oponthoud op de stations. Voor het laden en lossen van de bagageafdelingen zijn op vele stations enkele minuten meer nodig dan voor het in- en uitstappen van reizigers alleen. Het vervoer van fietsen en brom mers zal op 1 juli tegelijkertijd star ten met de nieuwe dienstregeling. Tën compensatie zal het seizoenver- voer met speciale rijwielttreinen wor den uitgebreid. (ADVERTENTIE) Twee op het kartonnen doosje van Prodent tandpasta, één op het doosje van Prodent tandenborstels. We plakken deze Prodent kopjes op het wedstrijdformulier. Dit heeft onze onderwijzeres). Je kunt 't ook aanvragen bij' Prodent, Postbus 200, Amersfoort Inzenden vóór 15 juni a.s. 3 prijzen per provincief 1000,-f 750; f 250;. In totaal stelt Prodent 22.000.-beschikbaar. Wie winnen?De klassen die gemiddeld per leerling de meeste kopjes hebben ingestuurd. Grote en kleinere klassen hebben dus gelijke kansen. Wie mee doet, gaat akkoord met de voorwaarden. Uitslag 16 juni 1969. De winnende klassen krijgen al op 16 juni een telegram.

de Stem | 1969 | | pagina 27