haast u: de Hema Hulst gaat 3 dagen dicht! jongens en meisjes, opgelet morgen gaat het zeeuwsche duiten regenen want de nutsspaarbanken in zeeland vieren feest Bent u ook zo ouderwets^ dat u meer op de kwaliteit dan op de prijs let? Des te beter... ...dan bent u bij Zanker aan het goede adres! 150 jaar zeeuwse nutsspaarbanken massee zoon 2 WINKELMEISJES Gemeente 's-Gravenpolder Deze nieuwe Zanker is 38 jaren oud*! Gevraagd Zorg dat u genoeg Hema in huis hebt: de Hema Huist zal vanaf a.s.maandag 5uurt/m donderdag 24 april gesloten zijn. Maarvanaf vrijdag 25 april half 3 kunt u veel royaler (en éven voordelig) winkelen in de NIEUWE, moderne, 2 x zo grote Hema aan de Gentsestraat 21. Welkom-vanaf vrijdag 25 april in de NIEUWE Hema Hulst. U komt toch ook? 90 VESTIGINGEN Wat zijn Zeeuwsche Duiten? ALTIJD PRIJS! Hoofdprijzen: DOE DUS MEE! JE WINTALTIJD! HOUD JE WELAAN DEZE SPEL REGELS: GOEDE VANGST! Waar en hoe laat wordt er ge dropt Wat moet je precies doen? 14 DE STEM VAN VRIJDAG 18 APRIL 1969 De burgemeester van 's-Gravenpoilder maakt in gevolge het bepaalde in artikel 28, 6e lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 21 april 1969 gedurende één maand voor een ieder ter inzage liggen: A. het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 1 april 1969, nr. 1874/349, 4e af deling R.O., tot gedeeltelijke goedkeuring van het raadsbesluit van 28 augustus 1968, nr. 7, waarbij werd vastgesteld het bestemmings plan ,,'s-Gravenpolder 1968". Door Gedeputeerde Staten is geheel respec tievelijk gedeeltelijk goedkeuring onthouden aan artikel 7, lid 6, en 28, lid 2, van de voor schriften behorende bij het bestemmingsplan ,,'s-Gravenpolder 1968". B. het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 1 april 1969, nr. 1828/348, 4e afdeling R.O., tot gedeeltelijke goedkeuring van het raadsbesluit van 28 augustus 1968, nr. 6, waarbij werd vastgesteld het bestemmings plan „Bedrijfsterrein Schoorkenszandweg '67" Door Gedeputeerde Staten is goedkeuring onthouden aam artikel 12 van de voorschrif ten behorende bij het bestemmingsplan „Be drijfsterrein Schoorkenszandweg 1967". De bestemmingsplannen met de daarbij beho rende voorschriften liggen mede gedurende bo vengenoemde termijn voor een ieder ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als toit Gedeputeerde Staten van Zee land hebben gewend, alsmede ieder, die be zwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten aan de voorschriften behorende bij de plannen kun nen gedurende de hierboven genoemde termijn van één maand tegen de genoemde beslissingen vain Gedeputeerde Staten van Zeeland beroep in stellen bij de Kroon. Beroepschriften moeten worden gericht aam H.M. de Koningin en worden ingediend bij de Minis- ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning te 's-Grawenhage. 's-Gravenpolder 14 april 1969. De burgemeester voornoemd. Quarles van Ufford Elk tientje, dat U meer uitgeeft voor een Zanker krijgt U terug in keiharde voor delen: Beter materiaal. Meer mogelijk heden. Langere levensduur. En als je het zó bekijkt, valt de prijs geweldig mee. Want U krijgt daarvoor een robuuste „allround'-volautomaat, die jaren en jaren en jaren meegaat. Deze volautomaat draait nu al 310 dagen aan één stuk. En dat betekent voor normaal huishoudelijk gebruik een levens duur van 38 jaren. Zo worden in keiharde tests levensduur en materiaal (roestvrij edelstaal!) onbarmhartig beproefd. Ondanks BTW geen prijsverhoging: 5-kg-voIautomaat v.a. 998,-, 5-kg-was- automaat met apart ingebouwde centrifuge V.a. 998,-, 5-kg-wasautomaat v.a. 758,-, centrifuge v.a. 198,-, afwasmachine V.a. 1.198,-. Ons voorlichtingscentrum is geopend: 's morgens van 8.30 uur tot 12.00 uur 's middags van 13.30 uur tot 17.30 uur 's avonds van 19.00 uur tot 21.00 uur ook 's zaterdags van 14.00 uur tot 16.00 uur. Komt U eens vrijblijvend kijken bij N.V. KONINKLIJKE HANDELMAATSCHAPPIJ WED. J. C. DAM 2-4 - GOES - TEL. 01100-5140 liefst met ervaring. 5-daagse werkweek. Aanmelden: Prof. Mulderslaan 33 Oudenbosch. Tel. 3009. Het is voor jullie geen schokkend nieuws, als we vertellen dat de Zeeuwen van de zee houden. Dat doen ze nu. dat doen ze al eeuwen. Vroeger hadden de meeste mannen dan ook hun werk op zee. In de visserij,. In de koopvaardij, noem maar op. Maar hoe graag ze ook op zee waren, na weken van niets anders dan water om zich heen, waren ze toch steeds weer blij, voet aan vaste wal te kunnen zetten. En Iedere keer, bij het ver laten van hun schip, werden ze voor hun werk beloond metZeeuwsche Duiten. Vele van deze zeelieden besteedden hun geld groten deels aan vrolijk passagieren, maar sommigen waren wel zo verstandig een gedeelte van hun duiten opzij te leggen. Eerst in een ouwe sok, later bij... da Nutsspaarbank. Dat was 150 Jaar geleden. Hoewel de Zeeuwen nu nog steeds een spaarzaam volk zijn, bestaat de Zeeuwsche Duit al lang niet meer. Maar spe ciaal ter gelegenheid van hun 150e verjaardag hebben de Zeeuwse Nutsspaarbanken deze duiten opnieuw laten maken. En die vallen morgen bij duizenden uit de lucht! Vang zo'n Zeeuwsche Duit. En win er één van de 1500 geweldige prijzen mee! Vouwfietsen, fototoestellen, kijkers, radio toestellen. En vele andere prijzen, zoats: Werphengels, rolschaatsen, tiener-wekkerklok jes, platen- en boekenbonnen, badmintonsets, puzzles, foto-albums, schrijfmappen, plastic ballen. Maar ook als je niet zo gelukkig bent een van déze prijzen te winnen, kom je niet met lege handen thuis. Want iedereen die zijn Zeeuwsche Duit bij de Nutsspaarbank fnfevert, krijgt een verrassing. dichtstbijzijnde Nutsspaarbank gaat, zul je daar horen welke prijs je gewonnen hebt. In dit lijstje vind je de Nutsspaarbank waar je het dichtst bij woont: Middelburg, Lange Delft 36. Middelburg, Maasstraat 66. Middelburg-Zuid,Wijkcentrum,Rentmeesterlaan. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 145. Vlissingen, Bonedijkestraat 161. Vlissingen - Paauwenburg, Alex. Gogelweg, hoek Vlissingsestraat. Breskens, Dorpsstraat 47. Goes, Grote Markt 12. Oostburg, Oprit 3. Souburg, Paspoortstraat 21. Terneuzen, Axelsestraat 104. Zierikzee, Havenpark 16. Ook als op het nummer van jouw Zeeuwsche Duit geen grote prijs valt, krijg je toch een verrassing. Je wint dus altijd! Om. mee te doen, mag je niet ouder dan zijn dan 14 jaar. Bovendien mag je maar één duit inleveren. Als je er meer hebt, geef die dan maar aan een vriend of vriendin, broertje of zusje, die er geen heeft. Deze maand vieren drie Zeeuwse Nutsspaar banken hun 150e verjaardag. Hiep hiep hoera, in de gloria! En daarom trakteren ze jullie op een geweldige duitenregen. Morgen zullen drie vliegtuigen boven Zeeland duizenden "Zeeuwsche Duiten" droppen. Vang ze en lever ze in bij een Nutsspaarbank, want je kunt er de prachtigste prijzen mee winnen! Zorg morgen dat je op tijd op de plaats bent, waar de drie vliegtuigen hun Zeeuwsche Dui ten zullen droppen. Om 11 uur wordt er gedropt inGoes op de Stengeweide aan de Poelweg. Souburg Zeelandiaplein - Doornlust- straat. Vlissingenop het Nollestrand. Zierikzee op het sportpark Bannink Om half 2 wordt er gedropt inBres kens op het Oranjeplein. Middelburg: Hof van Tange (achter de Kloveniers doelen). Oostburgop het bestem mingsplan Veerhoekpolder (bij de ver pleegstersflat). Terneuzen: Schubert- hof bij de Alvarezlaan. Let opals het erg slecht weer is, ga dan morgenvroeg langs de bank om te zien of de dropping doorgaat. Heb je een Zeeuwsche Duit te pakken gekre gen, kijk er dan binnenin. Op de rechterpagina staat duidelijk aangegeven op welke dag je deze duit bij de Nutsspaarbank mag inleveren. Bovendien vind je er een nummer in. Als je op de aangegeven dag met je duit naar de

de Stem | 1969 | | pagina 14