Dke Oranje-team staat voor zware opgaaf Gold Race: strijd tussen de groten ORGANISATIE VAN W.K. LIET PROFRENNERS „PROEF RIJDEN" rifcis irk. kiespijn? Feijenoord- Ajax niet opgenomen Tegen Tsjechoslowakije jxiet vier debutanten Vijf spelers van Spartak verkozen ^"TTE kruis 52^te^achêts. 1 HUIZEN-SPAKENBURG BRENGT BESLISSING m Beslissing Opstellingen Tegenstand Weer toernooi van FC Clitex Petrosjan won Sigmans: in Axelse cross TomOkker zonder te spelen ronde verder Hunter '25 te sterk voor St.-Aloysius lOtO 3 X X X X X X X X X X X X X KNVB zaterdagvoetbal „ZOLDER" PRESENTEERDE ZICH Snoep lekker en gezond Kwaliteitslekkernijen Na rel in Volendam Supporter van Holland Sport overleden DE STEM VAN WOENSDAG 16 APRIL 1969 Pit I M n gas zo betalen ppen nt geld. t over, er nooit. (Van onze sportredactie) BREDA Een „Ajaxloos" Nederlands elftal, dat gisteren boven dien nog eens werd geteisterd door het plotseling wegens blessures wegvallen van het door George Kessler opgestelde aanvalsduo Van Dijk—Pahlplatz, staat vanavond in het Feijenoordstadion in Rot terdam voor een zware opgaaf. De pupillen van de Nederlandse bondscoach ontmoeten in een vriendschappelijke ontmoeting het nationale elftal van Tsjechoslowakije. Het wegvallen van Dik van Dijk en Theo Pahlplatz was voor Kessler een complete verrassing. Een me disch onderzoek wees uit, dat het niet verantwoord was hen op te stellen. Ook al omdat het een vriendschap pelijke wedstrijd betreft, waarin de belangen niet zwaar genoeg wegen om enig risico te nemen voor de competitie. De bondscoach besloot Holland Sport-speler Sjaak Roggeveen in al- ierijl op te roepen, nadat hij had vernomen dat de twee spelers van FC Twente niet beschikbaar waren. Hij wees Roggeveen de linksbinnen plaats van Pahlplatz toe en stelde Klijnjan als rechtsbuiten op, de po sitie, die Van Dijk oorspronkelijk innam. Het aantal debutanten is hiermee op vier gekomen: Drost, Houwaart, Rijnders en Roggeveen. Staat er namelijk voor de oranje- hemden niets anders op het spel dan de grootte van de premie na af loop en de eer om in het Nederland se elftal te staan; de Tsjechen ne men dit treffen geheel au serieux. Immers, vier jaar geleden kreeg Jo se! Marco bij zijn aanstelling als Tsjechisch bondscoach louter de op tocht: breng het nationaal elftal te- Tug ssn de top van het Europese- s» nreldvoetbal. De bonzen van de Tsjechische voet balbond waren daarop gebrand, om dat Tsjechoslowakije na de tweede plaats in het wereldkampioenschap in Chili in 1962 achter Brazilië wat was teruggezakt. Jozef Marco begon met zijn taak net veel enthousiasme. Ondanks dat, werden de eindronden in Enge land niet gehaald. Een pleister op de wonde voor de Tsjechen was het feit, dat de winnaar van hun poule, Portugal op de eervolle derde plaats achter Engeland en West-Duitsland ',"a :de. Nu drie jaar later signa- Marco, zelfverzekerd, dat hij er in geslaagd is een elftal te for- moreiii dat sterker is dan dat van De Tsjechische bondscoach tegt dat natuurlijk niet zonder reden. de internationale ervaring van z'jn spelers betreft, heeft hij immers gelijk. De Tsjechische selectie, die be- rf 1111 vijf spelers van Spartak niava, vier van Slovan Bratislava n l" 'a Praag en een van Pil- w, heeft een ruime internationa- eryarmg. Marco weet, dat als vin (aanblijven, nu de eindronden toernooi om de wereldtitel a andenteams, die in 1970 in Me- •co worden verspeeld, zeker gehaaid 2! W0/den- Tsjechoslowakije '!t vimrr,!,^ twee wedstrijden in e amlt en wel tesen de Deen- iO nn ff^' die 20nder moeite met its SA Werden geklopt. Dat was beSfSS' Z0 moe«ijk. Jozef Marco te wern3?-00k '"dege dat het gro- ncn on Jum*nl">rt Pas gaat begin- fcije in rinhp61 dt Tsjechoslowa- «nwnnu i aan tegen Ierland en gedaan nmj r wor(lt Boedapest aan- den mp u de strÜd aan te bin- «et Hongarije. feland !!airco.is gelukkig met Ne- "lohde tw eetenpartaer voor de ko- co: „Het bjfa™Iare, wedstrijden. Mar- nisch en m„?ia voetbal is tech- zorgd „"Wutioneel uitstekend ver- Pfestafe6 s. .zi-'n el' gezien de het Vu- Jax en Feijenoord drongen tn, Pacup-toeifnooi doorge- se voetbal t 8 011 van het Europe- lbal' "lammer, dat het natio- ^e9pijn... fijn! (/XX\ Want helpt (en spaart bovendien de maag) nale elftal van Nederland wat be treft de successen hierbij wat achter blijft. Ik heb de indruk, dat het Ne derlandse elftal nog te weinig inter nationale ervaring heeft. Als dat eenmaai is veranderd dan ben ik er van overtuigd, dat ook op interna tionaal niveau de successen snel kun nen komen. In Tsjechoslowakije liggen trouwens de verhoudingen tussen de presta ties van de clubs en van het natio naal elftal geheel anders dan im Ne derland. De Tsjechen vinden het alle maal wel leuk, dat de clubs in Euro pese toernooien schitteren, maar het nationaal elftal gaat toch voor alles. Zij zien opvallende prestaties van 't Tsjechisch elftal als goede reclame voor het land. Jan Hucko bijvoorbeeld, de trai ner van Spajrtak Trnava, heeft zander morren vijf van zijn toch al zwaar belaste spelers afgestaan, Jozef Ada- mec, Karei Dobias, Dusan Kabat, La- dislav Kuna en Vladimir Hagara zijn maandag niet met de „rest" van Spartak terug gevlogen naar Trnava, maar hebben zich bij Josef Marco gemeld. Jan Hucko is ook achtergebleven om zijn bondscoach met adviezen bij te staan. En dat terwijl zondag de beslissing kan val len in de Tsjechische competitie. Spartak moet tegen Slovan Bratisla va uitkomen en winnen de tegen standers van Ajax dit duel dan zijn zij vrijwel verzekerd van prolongatie van de titel. De Spartak-trainer maakt daar geen enkel probleem van. Hucko: „Wat de Engelse voet ballers kun..en, moet voor mijn spe lers ook mogelijk zijn. In Engeland worden wed eens vier wedstrijden per week gespeeld. Daarbij steekt het programma van ons gunstig af" Die grote offervaardigheid voor het nationale team bestaat bij de Neder landse clubs niet zo sterk. Het Ne derlandse elftal is dan ook doordat de Ajacieden in verband met de Europa- cup-wedstrijden niet beschikbaar zijn in vergelijking met het elftal, dat Luxemburg eind maart in Rotterdam met 4-0 klopte, aanzienlijk gewijzigd. Immers bondscoach Kessler moest behalve de geblesseerden Van Dijk en Pahlplatz ook nog Theo van Dui- venbode, Joha® Cruyff en Henk Groot missen. De laatste vier afwezigen waren reeds lang bekend, maar de eerste twee kwamen er, zoals gemeld, gis teren pas bij. Kessler besloot, het aanvalsduo van FC Twente niet op te stellen, nadat een controle had uitgewezen dat Van Dijk en Pahlplatz licht geblesseerd waren. Als vervanger in de seleetiegroep heeft de bondscoach gistermorgen in allerijl Sjaak Roggeveen van Holland Sport opgeroepen en hem later op de dag in het elftal opgenomen. Het Nederlands elftal komt nu vanavond in de volgende opsteling in het veld: doel: Jan van Bevaren; achter Epi Drost, Rinus Israël, Plans Eiken broek, Theo Laseroms; midden: Wietze Veenstra, Nico Rijnders; voor Henk Herwaart, Sjaak Roggeveen, Wim Jansen, Rob Rensenbrink. Van deze elf maken Drost Houwaart, Rijnders en Roggeveen hun debuut in het Nederlandse elftal. De opstelling van Tsjechoslowakije is: Doel: Vencel (Slovan Bratisla va); achter Dobias (Sprartak Trna va) Horvath (Slovan Bratislava) Plas (Pilzen) en Hagara (Spartak Trnava) midden: Kuna (Sartak Trnava) en Geleta (Dukla Praag); voor: Bohu- mil Vesely (Sparta Praag), Jokl (Slovan Bratislava), Adamec (Spar tak Trnava) en Kabat (Spartak Trna va). ROB VAN DEURSEN De vier nieuwe gezichten in de formatie van bondscoach Georg Kessler, die vandaag uitkomt tegen Tsjecho slowakije (van links naar rechts): Epi Drost (FC Twente), Nico Rijnders (Go Ahead), Sjaak Roggeveen (Holland Sport) en Henk Houwaart (FC Twente). D:t is de man die de spelers van het ivedcrlands elftal vanavond als laat ste moeten zien te passeren: de Tsjechische keeper Vencel. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ruim 175 renners zullen vrijdagmorgen in Helmond vertrekken voor de vierde Gold Race, een interna tionale wielerwedstrijd over 257 km. Jan Janssen en Jos van der Vleuten die onlangs door de KNWU werden geschorst, zullen niet aan het grote spektakel kun nen deelnemen. Wanneer wedstrijdleider Bram Koopmans, organisator van Olym piads Tour door Nederland, de rode vlag om half elf omlaag zal laten vallen, vertrekken de grote mannen uit de internationale wielertop voor de eendaagse wielerwedstrijd, die door de KNWU het predikaat „klas sieker" kreeg opgeprikt. Het parcours is niet eenvoudig. Na het vlakke Brabantse larad duiken de renners de Limburgse bergen in. Via Helmond, Deurnie, Meijel, Haelen, Maasbiracht, Roosteren en Stein trekt de wielerkaravaan door Elsloo, wiaar de winnaar van vorig jaar, Harry Steevens zijn supporters club niet teleur zal stellen, naar Meersen. Aangekomen in het Zuid- Limburgse Meersen zullen de ren ners nog vier ronden moeten afleg gen. De winnaars van de vorige Gold Races zullen ook dit jaar aanwezig zijn. Jean Stablinski, winnaar in 1966, zal deze keer niet op de fiets Meereisen binnen trekken, maar als ploegleider vanSonolor. Arie den Hartog (winnaar 1967) en Harry Steevens (winnaar 1968) zullen hun Zuidlimburgse wielervrienden vuur werk laten zien. Beide renners rijden in de Cabafflero-formatie. De moge lijkheid, dat in de Sonolorploeg een waardige opvolger voor Stablinski kan worden gevonden, is niet erg groot. Zijn ploeg heeft 2 favorieten Bernard em Claude Guyot. Eddie Merckx „grote favoriet in Gold Race... De tegenstand zal echter te groot zijn. Alle grote sterren uit de wieler top zullen een hard gevecht moeten leveren, want topmensen als Eddy Merckx, Harry Steevens, Arie den Hartog, Rolf Wolfsholil, Walter Goo- defroot, zondag winnaar van Parijs- Roubaix, Daan Holst, Willy Flan- ckaert, Lesley West, Barry Hoban, Peter Post, Rini Wagtmans en Harm Ottenbros zullen niets aan elk aar cadeau geven. De belangstelling zal ook uitgaan naar het grote treffen tussen de twee Nederlandse wielerploegen Cabal- lero en Willem II Gazelle, Voor de eerste maal nemen twee Engelse ploegen aan deze klassieker deel. Na afloop van de Gold Race zullen ne gen renners, de eerste drie aanko menden, en zes renners die door het lot zullen worden aangewezen, zich aan een dopingscontrole moeten on derwerpen. (Van onze sportcorrespondent) CLINGE Voor de tweede maal zal de F.C. Clitex een voetbaltoernooi organiseren nu op 14 juni. Aan dit toernooi nemen acht elftallen deel. Ze worden in twee poules verdeeld, De wedstrijden zullen gespeeld wor den op bet gemeentelijk sportterrein. MOSKOU (ANP) Wereldkam pioen Tigran Petrosjan heeft de eer ste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tegen Boris Spasski, die maandag in Mos kou na 41 zetten werd afgebroken, dinsdag in zijn voordeel beslist. (Van onze sportredactie) AXEL De organisators van de derde Axelse motorcross (op zaterdag 3 mei) zijn er in geslaagd een aantal topcoureurs voor hun wedstrijd aan te trekken. Ruim twee weken voor de cross is het programma zo goed als rond en staat de deelname van de Nederlanders Frans Sigmans en Ger- rit Wolsink en de Belgen J. Teuwis- sen en Rogier Decoster al vast. Ook de juniorenploegen voor de Neder- Iand-België-wedstrijd zijn samenge steld. FONS VERSNICK, dè wieier- manager voor de winterbaanwed- strijden is op 73-jarige leeftijd in een Brussels ziekenhuis overleden- Hij werd daar al geruime tijd ver pleegd. Met Versnick ging een mar kante wielerfiguur heen. De kleine Belg kwam na een door de Eerste Wereldoorlog afgebroken rechten studie in de wielrennerij terecht en bouwde een enorme relatie-kring op. Na een start als wielerjournalist, or ganisator en ploegleider ontwikkelde hij zich tot een veel gevraagd mana ger bij wie in de loop der jaren alle draden van vooral baanactiviteiten samen kwamen. RINI WAGTMANS, Henk Nijdam, Harm Ottenbros, Cees Haast, Huub Zilverberg, Evert Dolman, Jan van Katwijk, Jules van der Flaes, Mar cel Maes en Ritten de Wolf vormen de ploeg van Willem II-Gazelle die deeluneemt aan de Ronde van Span je. Deze wedstrijd wordt van 24 april tot 11 mei verreden. MONTE CARLO (ANP) De als vierde geplaatste Tom Okker heeft zich zonder te spelen geplaatst voor de tweede ronde van de open ten niskampioenschappen van Monte Carlo. Zijn tegenstander, de Duitser Pohmann kwam namelijk niet op. In de tweede roinde versloeg de Australiër Owen Davidson Paul Hut- chins (G.B.) met 21 (46 86 60) en won Roger Taylor (G.B.) van de Rus Thomas Leius: 21 (61 5—7 6—4). (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Het eerste tref fen van St.-Aloysius in de promo- tiegroep B hoofd-overgangsklasse is tegen het Amsterdamse Hunter '25 3 een onverwacht grote neder laag geworden. Alhoewel de uitslag 0-10 wat ge flatteerd was, verdienden de bezoe kers de overwinning volkomen De an dere ontmoeting in deze groep De Treffers - Maasvotgels, werd met 2- 8 door Maasvogels gewonnen. St.- Aloysius 2 leed in Schiedam even eens een nederlaag tegen T.S.F. 3, zij het, dat het verlies tot een mini mum werd beperkt. Het werd 6-4 waarbij zowel Boogaert, Morcus als Vernimmen, elk een partij wonnen. (Van onze sportredactie) BREDA Het is raar, maar waar. Feijenoord-Ajax van zon dag staat niet op het totoformulier vermeld, zodat de tatoïsten dit treffen van de grootmachten in het Nederlandse voetbal niet kun nen voorspellen. Rouwig zullen zij daarover niet zijn, want een voor spelling van het eindresultaat is een moeilijke zaak. Feijenoord heeft Ajax in Amster- dag dit seizoen twee keer geklopt; een maal voor de competitie en een maal voor de beker, gesteund door het goede resultaat tegen Spartak Trnava zal dus alles op alles willen zetten om tenminste een punt op Feijenoord te verove ren. Een nadeel voor de Amster dammers is dat zij volgende week donderdag weer moeten aantreden tegen Spartak Trnava en dus moe ten uitkijken voor blessures. Feijenoord zal daar zeker profijt van trekken. De Rotterdammers zullen waarschijnlijk in de eerste vijftien minuten Ajax stevig aan pakken om de angst voor blessures uit te buiten. Zo is het moderne voetbal nu eenmaal. FC Twente, dat DOS zeker zal kloppen staat ook al niet op for mulier 36. PSV-NAC staat er ech ter wel op. Een wedstrijd trou wens, die wat de einduitslag aan gaat alle kanten op kan. NAC, de laatste twee maanden ongeslagen, krijgt een zware tegenstander aan PSV; dat is zeker. Maar de Bre dase ered'ivisionisten zijn bepaald niet kansloos tegen het onder de staffe leiding van Kurt Linders goed teruggekomen PSV. Het zou van NAC al een grote prestatie zijn als een een punt uit Eindhoven werd weggehaald. Het treffen tussen NEC en Hol land Sport is ook al niet „zeker" te voorspellen. NEC. de laatste weken wat afgezakt door gebrek aan interesse bij de spelers, om dat een paar wedstrijden wat on gelukkig verloren gingen, is - wij hebben het al vaker gezegd - in het Goffert-stffldion moeilijk te kloppen. Maar Holland Sport is ook niet „voor de poes'. Het wordt dus een thuisoverwinning of als tweede mogelijkheid, zij het een kleine, een gelijk spel. Piet de Visser, de trainer van Telstar zal het duel in IJmuiden tussen zijn Telstar en Volendam met zorg tegemoet zien. De al tijd zenuwachtige De Visser hoopt natuurlijk op een zege van Tel star en die zit er ook wel in, maar Volendam is een rare ploeg met onivrewachte uitschieters. In Lim burg kan zonder een van de twee eredivisieclubs nog dieper in de zorgen wórden gedrukt. Op het programma staat MW-FSC. Een drie lijkt het meest waarschijn NEC-Holl. Sport Telstar-Volenidam MVV-FSC DWS-Sparta PSV-NAC ADO-GVAV Veend.-Helm. Sp. Elinkw.-Vitesse HVC-RCH Haarlem-Heracles SVV-Den Bosch Graafsch.-Roda JC Limburg.-Excelsior lijk, al heeft MW de beste winst kansen. ADO-GVAV eindigt in een zege voor de Hagenaars. DWS-Sparta is zo'n wedstrijd die, op papier tenminste zal eindigen in een gelijk spel. In de eerste divisie gaat koplo per Vitesse op bezoek bij Eldnik- wij'k. Geen walk-over voor de Arn hemmers, maar winst zit er in. De andere promotiekandidiaat in de eerste divisie SVV krijgt FC Den Bosch in Schiedam als tegenstan der. De pupillen van Rinus Goos- sens hebben twee punten in het verschiet. Rumner-up Haarlem ont vangt Heracles, hetgeen ook al niet al te veel problemen mag opleve ren. Willem II moet de strijd aanbin den met SC Cambuur, vierde op de ranglijst. De Tilburgers mogen hopen op een gelijk spel, maar een nederlaag ligt dichter bij de werkelijkheid. Veendam-Helmond Sport moet door de Veendammers gewonnen worden, willen zij de aansluiting met de kopgroep in de eerste divisie niet verliezen. HVC treedt op als gastheer voor RCH, dat afgelopen zondag met moeite van RBC kon winnen. De Amera- foorters, dit seizoen slecht gestart maar langzaam maar zeker aan het herstellen mogen rekenen op een overwinning. RBC is, als het zondag verliest van Blauw Wit en Wageninigen wint van Eindhoven nog een week verwijderd van de gradatie naar de tweede divisie. De Roosendalers zullen de terug keer echter nog wel even willen uitstellen. Blauw Wit gaat dus geen gemakkelijke wedstrijd te gemoet. In de tweede divisie staat de topper De Graafschap-Roda JC op het programma. Een wedstrijd met veel mogelijkheden. Toch zal De Graafschap twee punten binnen halen. De laatste wedstrijd op for mulier 36 is Limburgia-Excelsior, die voor de Rotterdammers geen onoverkomelijke problemen mag opleveren. Baronie tenslotte ont vangt het Schiedamse Hermes DVS. Een Bredase overwinning is te verwachten. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA Zowel in de hoogste als laagste klasse kunnen zaterdag be slissingen vallen. In de hoogste klasse C gaan Huizen en Spakenburg uitmaken wie zich kampioen mag noemen. Beide clubs ontlopen elkaar niet veel dus de ploeg met d® minste zenuwen is favoriet. Sprang ontvangt 's-Gravenzande en een overwinning voor de tricolores brengt huin op gelijke hoogte met S.S.C., hetgeen geen slecht resuf taat zou zijn voor het eerste seizoen in d'e hoogste klas. In de vierde klasse A wordt bij Wilhelmina in het duel tegen Rust Roest te Wijk en Aalburg uitgemaakt wie voorlopig vrij van degradatie zorgen is. Wint Wilhelmina dan zijn zij zeker van behoud van hun vierde klasserschap. (Van onze sportredactie) ZOLDER Draglines, zandwagens en bulldozers markeren nu nog de toegangswegen rond het autocircuit Terlaemen bij Zolder, waar op 10 au gustus de sterkste beroepsrenners slag tullen leveren om de wereldtitel op de weg. Men is in Zolder druk bezig me* het asfalteren van wegen, aan leg van de speciale afrit naar de Bou- dewijnsnelweg en het bonwen van tribunes. Te midden van die drukte, noodzakelijk om voor augustus alles piekfijn in orde te hebben, trad gis teren de „Vereniging der Wielerclubs van het district Terlaemen" (VWDT) voor de eerste maal als organisator van de wielerkampioenschappen op de weg '69, officieel „naar buiten". Journalisten en renners kregen de fcairas om kennis te maken met de or ganisators en het 8760 meter lange parcours, voor het grootste deel ge vormd door het gestoten autocircuit vain Terlaemen. Van de aangekondig de grote groep „proefrijders" bleef door de stromende regen weinig over. Rik van Looy, Eddie Merckx en Feli ce Gimondi zagen er weinig lol im om met dit weer een rondje te rijden. Roger de Vlaeminck, Willy Veke- mams, Roger Swerts, Valeer van Sweefelt en Walter Godefroot brach ten wèl de moed op om op de fiets te stappen. Het Italiaanse trio Daincelli, Basso, Adorni bedacht zich in de kleedkamer en volgde de Belgische collega's vanuit hotel „De Pits". Voor de Belgische coureurs was er overi gens weinig nieuws onder de zon. De meesten kenden het autocircuit nog van de Belgische kampioenschappen '63, dat in Zolder door Rik van Looy werd gewonnen. De jonge Roger de Vlaeminck was er toen nog niet bij. De coureur uit Eekloo, een van de grote favorieten van vandaag in Gent - Wevelgem („Het zal wel op een eindsprint van een man of vijftien uitdraaien") kan het weinig schelen op welk parcours de wereldkampioenschappen worden gehouden. „Het zijn tenslotte de ren ners die de koers maken", aldus De Vlaeminck, die het traject in Zolder, met zijn .drie hellingen, niet al te zwaar vindt. Een gedetailleerd oordeel over het traject heeft Noël Forê, in 1963 deel nemer aan de Belgische kampioen schappen en met ingang_ van dit sei zoen coach bij een Belgisch merken- team. „Het trajtect is niet zwaar, maar ver raderlijk. Het is aantrekkelijk voor vluchters, die in de vele bochten snel uit het gezicht zijn. De grootste moei lijkheid - vormen de korte bochten, net voor Iedere klim", aldus Foré, die dlit parcours aantrekkelijk vindt voor het publiek. „De slag zal er niet zo vroeg vallen als vorig jaar op het parcours van Imola. Hier komt de ontknoping pas in de eindfase". Voor de organisators begon met de eerste kennismaking met de rennere en pers de laatste fase in de voorbe reidingen op het kampoienschap. Reeds vanaf 31 januari 1968, de dag waarop Zolder de titelstrijd door de BWB kreeg toegewezen, zijn enkele honderden mensen in verschillende commissies bezig met de organisatie van het kampioenschap. Eind vorig jaar zag de VWDT zich zelfs genood zaakt een man tot augustus in vaste dienst aan te stellen om de voorbe reidingen vlot te doen verlopen. In Zolder hoopt men op 10 augustus 100.000 toeschouwers te kuin-nen ont vangen. Bij een dergelijke belang stelling zal dit wereldkampioenschap voor de Limburgse wielerclubs en de sponsors van de titelstrijd een winst gevend zaakje worden. Het is voor de actieve wieleroffieials in Zolder te ho pen, dat het op 10 augustus beter weer is dan gisteren bij de eerete of ficiële gelegenheid. (ADVERTENTIE) In de vierde klasse B is de wed strijd Wissenkerke-Krabbendijke nog van belang. Krabbendijke kan zich nog geen kampioen noemen, omdat Chrisilamdia de verloren wed strijd op eigen veld tegen Krabben dijke ongeldig verklaard wil hebben, daar de scheidsrechter de invallers bepaling niet juist nageleefd heeft door twee invallers na rust toe te staan. De Heiningers hebben nu nog een theoretische kans, maar of Krab bendijke zich zal laten verrassen door Wissenkerke lijkt onwaarschijn lijk. Smerdiek - Kapelile en Seolto-Wol- phaartsdijk z(jn alleen maar goed voor de statistieken. Good Luck zal de kans op een eervolle tweede plaats niet uit handen geven door bij Roda Boys te verliezen. Dinteloord en Woudiichem zijn ook nog kansheb bers op de tweede plaats, maar het zou geen verrassing zijn als het te Dinteloord op een puntenverdeling uitloopt. Belangrijk is hier de wed strijd Yerseke-Sleeuwijk. Yerseke moe t winnen om de kans niet te ver spelen nog gelijk met Sleeuwijk te komen Een gelijk spel betekent de gradatie voor de Zeeuwen. Yerseke zal na het succes van vorige week tegen Dinteloord zich niet zonder meer gewonnen geven, reden genoeg om aan te nemen, dat het zal span nen aan de boorden van de Schelde. HET PROGRAMMA LUIDT: Interland: Frankrijk - Nederland. (Nancy); 2e 'klasse C: Huizen-Spa kenburg; Sprang-'s-Gravenzande; 3e klasse Zuid: Roda Boys-Goo'd Luck; Yerseke-Sleeuwijk; Dintefloord Woudrichem; 4e klasse A: Wilhel» mina-Rust Roest; 4e klasse B: Smer diek-Kapelle; Wissenkerke-Krabben dijke; Seolto-Wolphaartsdijk. PURMEREND De rumoerig ver lopen eredivisiewedstrijd Volendam- Holland Sport van afgelopen zondag heeft een slachtoffer geëist. De 55- jarige Haagsee voetbalsupporter G. J. Schaaf is gisteren in de loop van de dag in het Sint Liduinaziekenhuis in Purmerend overleden aan de gevol gen van een hartaanval, die hij zon dag op dc voetbaltribune in Volen dam opliep.

de Stem | 1969 | | pagina 13