HULP BIJ GEBRUIK VREEDZAME KERNBOM" Russen nek met nek aan V.S. in race om meeste super-raketten Onzekerheid over Nederlandse inbreng in Cliur W li"1™!!! Plan V.S. en Rusland: ¥/\4>£icA Conflict om plastic kunsthart NEDERLANDERS LIJDEN AAN HOGE BLOEDDRUK IN 'T KORT Gentse patiënten maken het goed Aiïrink: „Kaarten niet op tafel" communisten ook goed ft Commentaar Wat nu Nieuw conflict Verbod Niet Jongen (13) schiet op voorhij gangers 4-meiherdenki n g STRATEGISCH OVERZICHT'68: Oorlogsschip Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen "«'Clrs Supermacht Egypte verwacht vergeldingsactie Kiem in Italiaans blad: Geruchten rond pater Hermans houden aan PHILIPS m batterijen festie SuggC Geloofsbeleving Witteveen ivil besparing van kantoor meubilair In Rotterdam: Vrouwen stellen onderzoek naar prijzen in Bejaarde vrouw lag vier weken dood in woonkamer DE STEM VAN VRIJDAG 11 APRIL 1969 11 (Van onze redactie buitenland) GEN'èVE Maandag beginnen Amerika en de Sovjet-Unie in Wenen aan besprekingen over een plan om de landen zonder kern wapens, die het niet-verspreidingsverdrag hebben ondertekend, te helpen bij de toepassing van kernenergie voor vreedzame doelein den. In de eerste plaats zal er overeenstemming bereikt moeten wor den over de definitie van de „vreedzame kernbom". De voordelen van het gebruik van kernenergie voor onderontwikkelde linden zijn nog bijna geheel onbe kend. Er is bijvoorbeeld nog leen manier om met behulp van een vreedzame kernbom" kanalen te gra- nn Amerikaanse experimenten heb ben'al wel aangetoond dat nucleaire ladingen een belangrijke rol kunnen HET kabinet is heelhuids uit het prijzendebat in de Tweede Ka mer te voorschijn gekomen. Maar zijn gezag heeft toch wel een deuk gekregen. Vriend en vijand rijn het er over eens: het kabinet heeft zich in de prijsontwikkeling vergist en heeft te laat ingegrepen. Afgewacht moet worden, wat het effect zal zijn van de nu getroffen algemene prijsmaatregel. De ver wachtingen dienaangaande zijn niet hoog gespannen. Waarschijnlijk zul len ongemotiveerde prijsverhogin gen nu minder voorkomen, maar van een terugval van het huidige prijsniveau tot het peil waarop de prijzen zouden behoren te staan, zal wel niet veel terecht komen. Gezien al deze twijfels en onze kerheden staat de vakbeweging voor een moeilijke vraag: moet de eis van twee procent méér loon (als compensatie voor de prijsstijgingen) ytadhaafd worden, ja of nee? Tmfaj wordt hierover vergaderd in de Stithting van de Arbeid. Als de prijzen nu wel in de hand ge- toi/den zouden worden en de lo nen daarentegen „doorschieten" Mjven we m de loon- en prijsspi- raal zitten en dat is ook niet in het belang van de werknemers. Daarom lijkt voorzichtigheid gebo den. OP hetzelfde moment, dat opposi tieleider drs. Den Uyl in de Tweede Kamer minister De (Block uit zijn ministerszetel pro beerde te wippen, probeerde Nieuw hnks de poten door te zagen onder stoel van de politieke leider der PvdA. vrede tussen de gematigde socialisten en Nieuw Links is maar w korte duur geweest. De strijd is weer in alle hevigheid ontbrand boor een interview van Den Uyl in jj'ii Nederland. Daarin stelt de ^A-fractieleider dat er „binnen Nieuw Links -poren zijn aan te tref- van een elite-theorie, hier en i aar smakend naar een totalitaire benadering". Over deze en soortgelijke uitla den heeft het PvdA-hoofdbe- e uurslid Laurens ten Cate, een der 6 angrijkste voormannen van _euw Links zich bijzonder boos 'e [en Cate, hoofdredacteur en.de Friese Koerier, ziet de ver- ar'n9 van Den Uyl als een „open de,, oorlogsverklaring" aan Nieuw sIpm 'n verleden s aan de confessionele partijen weten dat deze het onverzoen- fleerden te verenigen. Op da D ?,tS! 9eb°uden congres heeft Den u i de trachten te doen. y' beeft dit ingezien. Hij heeft inzet gemaakt van zal n, T tor|b''ct, dat beslissen een 'raa9> of de PvdA nog in j. y.an betekenis kan spelen ®r'"ndse politiek. De hui- «i;Seelde-PvdA daartoe nu zichzelf tot teen nieuw spelen bij het winnen van aardgas en delfstoffen. De Sovjet-Unie heeft gisteren het Amerikaanse voorstel tot een inter nationaal gecontroleerd verbod op de produktie van splijtbaar materiaal voor kernwapens verworpen. Zij stel de een gedeeltelijk verbod van het gebruik van kernwapens voor. Daar door, aldus de Russische afgevaardig de Rostjsjin, wordt het gevaar van een kernoorlog kleiner, terwijl hei door Amerika voorgestelde verbod niets afdoet aan de bestaande voor raden kernwapens. Men moet naar zijn mening beginnen het gebruik van kernwapens als aanvalswapen te verbieden. Later zou er een alge heel verbod moeten komen. Volgens een Amerikaanse woord voerder geeft een verbod als door de Russen wordt voorgesteld geen garantie dat de wapens niet toch zullen worden, gebruikt. Rosjtsjin zei dat de Amerikanen gemakkelijk een aanmaakverbod kunnen voorstellen, omdat er in Amerika al overproduktie van splijt baar materiaal voor militaire doel einden bestaat. Bovendien is te ver wachten, zei hij, dat Frankrijk en China, die zich afzijdig houden van de ontwapeningskwestie, zich niet aan een aanmaakverbod zullen sto ren. (Vaq een onzer verslaggevers) GENT De Belg A. Vereecken, die in november vorig jaar een nieuwe rechterlong kreeg ingeplant, in het Academisch ziekenhuis te Gent, is zo goed als genezen. De patiënt bereid zich reeds voor op zijn vertrek uit het ziekenhuis. De heer J. Borre- mans, de Belg die in dezelfde kliniek in februari van dit jaar een strotten hoofdtransplantatie onderging, kan nu tegen alle verwachtingen in, met stembuigingen spreken. Het zag er eerst naar uit dat hij mettertijd wel zou kunnen praten, maar dan op de zelfde toonhoogte. De heer Vereecken moet voorlopig nog in een half steriele kamer ver blijven omdat er de laatste tijd nogal wat griep in Gent heeft geheerst. Maar volgens het Academisch Zie kenhuis mag hij als praktisch gene zen worden beschouwd. De heer Borremans, politieman in het Belgische Galmaarden, ademt weer normaal. Ook het slikken gaat veel beter. Hij gebruikt weer vast voedsel. LEEUWARDEN (ANP) De po litie in Leeuwarden heeft gisteren de 13-jarige scholier O. S. gearres teerd, die eergisteravond vanuit een school met een geweer enkele scho ten loste op twee voetgangers en en kele ramen van het stadsziekenhuis. De iongen, die normaliter in een inrichting verblijft waar hij geplaatst is op last van de kinderrechter, was met vakantie in Leeuwarden. „Om ze aan het schrikken te ma ken" had hij op twee voorbijlopende vrouwen geschoten en vervolgens op de ramen van het ziekenhuis. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De nationale her denking (4 mei) za) dit jaar, in te genstelling tot 1968. wel plaatsvin den. Dit heeft de ministerraad giste ren bepaald. Vanaf zes uur 's avonds tot zons ondergang zullen vain alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Ook zullen er weer stille tochten en plechtigheden op herdenkingsplaatsen worden gehou den. Vanaf 19,45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Mgr. Felici (waarnemer van isuropese bisschoppen-conferenties) woont ook het pastoraal concilie bij. LONDEN (ANP) De Sovjet-Unie heeft de Verenigde Staten inge haald op het gebied van de intercontinentale ballistische raketten en het ziet er naar uit dat Moskou Washington op dit gebied halver wege dit jaar voorbij zal streven. Dit staat in een strategisch jaaroverzicht over 1968 van het Institute for Strategie Siudies te Londen (een t ru Leukere niaar gezaghebben de instelling waarin militaire en politieke deskundigen zitting heb ben). „Gedurende het (afgelopen) jaar is de Sovjet-Unie numeriek op gelij ke hoogte (met de VS) gekomen op het gebied van ICBM's (interconti nentale ballistische projectielen), het geen in 1965 door de heer McNamara (de toenmalige minister van defen sie) nog onwaarschijnlijk wei-d ge acht", aldus het overzicht dat giste ren tegelijkertijd met de uitgifte in Londen in de Internationale Specta tor is verschenen. In het totaal zullen de Verenigde Staten echter op het gebied van de kernwapens door hun met kernraket ten uitgeruste onderzeeboten en vliegtuigen met kernbommen het overwicht behouden op het gebied van de nucleaire wapens. Het instituut noemt in zijn over zicht de Russische opbouw van zijn (ADVERTENTIE) ijCNllN'GTON (DPA) hart- CVf ?licha<9 De- 5» tb n .nkt zi'n ohe- iia? pon Cooley S houfl V00r hel S C r van Haskell telfiguur in dit conflict is de Argentijnse arts dr. Domingo Liotta, die assis tent van Debakey is ge weest maar vier maanden geleden bij Cooley in lienst kwam. Hij hield dch bezig met de bouw an kunstharten. Debakey vraagt zich voorts af, of de daartoe aangewezen commissie van artsen wel van tevoren van de ingreep van Cooley gekend is. Dat is voorge schreven als er met subsi die van de overheid wordt gewerkt. Cooley heeft la ten weten dat het kunst- hart in zijn eigen taborato rium ls gebouwd, zonder gebruik van overheidsgeld. Dr. Liotta heeft volgens persberichten verklaard dat er wel overheidsmid delen zijn gebruikt om er varing met de prothese op te doen, maar dat het kunsthart zelf met andere middelen is gefinancierd. intercontinentale raketwapens van meer belang dan de mogelijk slechts korte verschuiving van het evenwicht op het gebied van de conventionele strijdkrachten in Europa door de in val in Tsjechoslowakije. In september vorig jaar hadden de Russen 1000 intercontinentale raket ten gevechtsklaar.'Daaronder bevon den zich wapens die zijn te vergelij ken met de Amerikaanse „Minute- man". In dezelfde tijd werd in de Sovjet-Unie het eerste oorlogsschip van een nieuwe klasse met kernaan- drijvin gin dienst gesteld, evenals met raketten uitgeruste onderzeebo ten terwijl een nieuwe faket met een bereik van 1500 mijl werd beproefd. Het raketverdedigingsstelsel van de Sovjet-Unie, „Galosj" ondervond daarentegen technische moeilijkhe den, terwijl stijgende kosten de ont wikkeling vertraagden, aldus het in stituut. In de jongste Amerikaanse verge lijking van krachten op het gebied van intercontinentale ballistische ra ketten sprak de toenmalige minister van defensie Clark Clifford in okto ber 1968 van 1054 Amerikaanse tegen 900 Russische. De Russische rechtvaardiging voor het optreden in Tsjechoslowakije zou kunnen betekenen dat de regering in Moskou zich het recht voorbehoudt zo nodig in Syrië of andere linksge oriënteerde Arabische landen landen in te grijpen of zelfs in China. Gedurende het jaar 1968 zette de Sovjet-Unie de lyijzigingen in zijn strijdkrachten voort, overeenkom stig verscheidene jaren eerder geno men besluiten, teneinde de mogelijk heid te verkrijgen ook buiten zijn di recte grenzen tussenbeide te komen. Weer kon geen duidelijk bewijs- worden verkregen dat een actieve interventie-strategie in de maak is of dat deze strijdkrachten meer vereist zijn om de Sovjet-Unie het beeld te geven van een supermacht. (Vam onze redactie buitenland) CAIRO Volgens het Egypische dagblad El Achram verwachten de Egyptische strijdkrachten langs het Suez-kanaal een uitgebreide vergel dingsactie van de Israëliërs voor de beschieting van Eilat door de ver zetsbeweging El Fatah. Langs het gehele Suez-kanaal heeft gistermiddag weer een artillerieduel gewoed. Egypte en Israël beschuldi gen elkaar ervan met schieten te zijn begonnen Het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Israël ver antwoordelijk gesteld voor het be sluit van VN-bemiddelaar Jarring zijn vredesmissie voor onbepaalde tijd op te schorten. (Van een onzer verslaggevers) NOORDYVIJKERHOUT Wat denken de bisschoppen straks in Chur en in Rome te gaan doen? YVelk standpunt zullen zij daar innemen? Zullen zij er vechten voor de ontkoppeling van priesterschap en celibaat Of zullen zij zich met een kluitje dat is met een beroep op de collegialiteit in het riet laten sturen? Dat waren enkele van de vragen, die gistermiddag op het episcopaat werden afgevuurd. Het pastoraal concilie maakte een dankbaar gebruik van de mogelijkheid om de rapporten eens even de rapporten te laten en zich over actuele kwesties te buigen. (Van onze redactie buitenland) ROME/PARIJS De Vietcong is bereid iedere regering in Zuid-Viet- nam te ondersteunen die gebaseerd is op de politieke constellatie van het land zelfs al zouden de communisten hiervan worden uitgesloten. Dit heeft het hoofd van de delegatie van het bevrijdingsfront Tran Buu Kiem, verklaard in een interview met een Italiaanse Krant. „Het is voldoende, dat deze coali tieregering die de Thieu-Ky-regering zal vervangen voor de vrede werkt, voor onafhankelijkheid, neutraliteit en de welvaart van het land". De vredesbesprekingen in Parijs hebben gisteren weinig positiefs op geleverd. De vertegenwoordigers van de vier delegaties beperkten zich tot het naar voren brengen van reeds eerder gedane voorstellen en de ge bruikelijke beschuldigingen over en weer. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Er bestond gisteren nog steeds verwarring rond geruch ten als zou pater 3. Hermans, provin ciaal van de Nederlandse jezuïeten zijn ontslag hebben aangeboden. De berichten dat dit het geval zou zijn hielden ook gisteren aan doordat een woordvoerder van het Vaticaan, mgr. Fausto Vallainc weliswaar ontkende dat pater Hermans de jezuïetenorde zou hebben verlaten, maar anderzijds wel meedeelde dat pater Hermans zijn functie van provinciaal der Ne derlandse jezuïeten zou willen neer leggen. Overigens zou een verzoek hiertoe a)l zijn gedaan door pater Hermans, lang voor de kwestie tussen generaal Arrupe en de studentenpastores ont stond, een kwestie waarvoor pater Hei-mans onlangs naar Rome reisde. Pater Hermans zelf is nergens te vin den voor commentaar. Het proviinciailaat van de jezuïeten in Nederland acht de verklaring van mgr. Vallainc ongeloofwaardig. Ook het KNP veronderstelt dat van een ontslagaanvraag van pater Hermans geen sprake kan zijn. Er zijn aanwijzingen dat de stroom geruchten rond pater Hermans, af komstig uit Romeinse kringen, ont staan zijn in groepen die pater Her mans niet bijster welgezind zijn. (ADVERTENTIE) die rfTlilfci móéten ifiJJjHHH N wel MlilijliiiliiaiiE Afgevaardigde Al zei, dat het be roep op de bisschoppelijke collegiali teit, zoals dat door kardinaal Alfrink bij herhaling wordt gedaan, een nieu we slogan dreigde te worden, die remmend op de ontwikkeling werkt. Vicaris Ruygers sloot zich hierbij aan. Hij zei niet te geloven in een collegialiteit, die mgr. Illich door een beschamende procedure uit de kerk laat drijven en die er niet tegen op komt, dat religieuzen zonder vorm van protest uit hun orde worden ge zet. Beide heren kregen tegenwind uit de hoek der verontrusten. Den Otto- lander vond dat de bisschoppen in tal van kwesties niet collegiaal waren geweest tegenover Rpme. Pater Maltha stelde enkele regels op voor de dialoog met Rome, waar van de eerste luidde, dat men de paus niet mocht doodzwijgen en hem ook niet lelijk mocht behandelen. Ineke Meester, een van de jongste afgevaardigden, diende hem terstond van repliek. „U zegt, dat wij niet le lijk mogen doen tegen de paus, maar de paus doet lelijk tegen ons. Het eni ge dat. ons dan rest, als we tenminste niet lelijk willen doen is hem dood zwijgen". Kardinaal Alfrink meende, dat in de discussie verwarring heerste over het begrip collegialiteit. „Men stelt het ongeveer geliik aan solidariteit. Maar dat is heel iets anders dan het concilie bedoelt. De collegialiteit, waarover het concilie spreekt, vraagt van ons, dat wij binnen het college van de bisschoppen een oplossing zoeken voor moeilijke kwesties". Wat de bisschoppen in Chur pre cies gaan doen wilde hij niet zeggen. „Het is niet goed nu al de kaarten op tafel te leggen. Wij vragen uw ver trouwen en menen daarop aanspraak te kunnen maken". Hij zei in Chur niet te zullen spreken, hoewel hij daartoe was uitgenodigd, zulks om niet nader te noemen redenen, die naar hij aannam de vergadering wel zou begrijpen. Het pastoraal concilie erkende gis terochtend in grote meerderheid het goed recht van veelvormigheid van geloofsbeleving binnen de kerk. Het j wil in gesprek blijven met degenen die zich sterk op de traditie baseren, met hen die zich bekennen tot een religieus agnosticisme en met de groepen die geloven verstaan als eer bied voor het mysterie of als inzet voor de medemens. „Ieder die zich katholiek wil blijven noemen, dient welkom te zijn in de kerk". Dit uitgangspunt werd uiteraard niet onderschreven door de commis sieleden Maltha en Den Ottolander, die een minderheidsnota hadden in gediend. Maltha noemde het concilie „het partijcongres van de progressie ven". Hij voelde niets voor een chris tendom boven geloofsverdeeldheid en wenste de voorgestelde pluriformi teit niet te aanvaarden. Er is uitvoerig gediscussieerd over het experiment in de Nederlandse kerk. Hoewel de beschouwingen in beginsel algemeen zullen worden ge houden, gingen de gedachten bij her haling naar de recente ontwikkelin gen in de Utrechtse studentenparo chie. Mgr. Ernst deelde, als secreta ris van de Raad van Kerken mee, dat het oecumenisch experiment in de eerstvolgende vergadering van de raad aan de orde zal worden gesteld en dat kardinaal Alfrink bij de be sprekingen aanwezig zal zijn. IN ANGU1LLA zijn nieuwe demon straties gehouden uit protest tegen de Britse politie en de Britse com missaris Lee. AMSTERDAM (ANP) Mil joenen mensen in Nederland lij den aan hoge bloeddruk. Een par ticulier onderzoek van een huis arts heeft zelfs aangetoond, dat vijftig procent van zijn patiënten een hoge bloeddruk heeft. In ver reweg de meeste gevallen on geveer 85 a 90 procent is de zaak psychisch. Daarom heeft de psychosomatische behandeling de laatste jaren 'n belangrijke plaats ingenomen. Dit vertelde gisteren de Amster damse psychiater, dr. H. Musaph, aan het begin van het driedaagse internationale symposium, dat door de Nederlandse Sociëteit voor Psychosomatisch Onderzoek in de hoofdstad wordt gehouden. Een honderdtal artsen en psy chologen uit Nederland en enkele andere Europese landen en zelfs uit Amerika en Rusland, zijn gis teren in het Zwammerdaminsti- tuut van de universiteit van Am sterdam bijeengekomen om met elkaar van gedachten te wisselen over de oorzaken van de essentië le hoge bloeddruk, de gevolgen er van en de te voeren therapie. Onder essentiële hoge bloeddruk wordt verstaan die vorm van ho ge tensie, waarvan de oorzaak op het psychische vlak gezocht moet worden. In vele gevallen komen hart- en vaatziekten uit een te hoge bloeddruk voort. Daarom is het onderling contact van artsen en psychologen volgens de heer Musaph uitermate belangrijk voor de behandeling van dit soort pa tiënten. In zijn openingswoord zei de heer Musaph, die voorzitter is van de Sociëteit voor Psychosomatisch Onderzoek, dat de studie van de hoge bloeddruk de laatste jaren een sterkere stimulans heeft ge kregen door de ontwikkeling van de ruimtevaart. Door de frequente medische controle bij de ruimte vaarders is de enorme techniek ontwikkeld in het registreren van de lichaamstemperatuur, de bloed druk en andere lichaamsfuncties. „De Amerikanen zijn zelfs zo ver dat wanneer dit jaar een van de ruimtevaarders een eerste stap op de maanbodem zet een medisch team op aarde onmiddellijk de veranderingen in zijn bloeddruk kan meten", aldus de Amsterdam se psychiater. (Van onze correspondent) DEN HAAG Minister Wit teveen van Financiën heeft maat regelen bekendgemaakt die moe ten leiden tot besparingen op de uitgaven van het rijk voor aan schaffing van kantoormeubilair en andere kantoorbehoeftenHet voordeel van deze maatregelen wordt op ongeveer acht miljoen gulden per jaar geschat. Voor de uitvoering .van deze maatregelen heeft minister Wit teveen een beschikking uitge vaardigd, waarin naast algemeen geldende normen voor de aan schaffing van kantoormeubilair, voorschriften zijn opgenomen voor de aanwijzing van functio narissen, die onder meer belast zullen worden met de opstelling van aanschaffingsprogramma's. Een en ander heeft ten doel een efficiënt aanschaffingsbeleid voor de staat te bevorderen. Voor zo ver hiertegen geen wettelijke be zwaren bestaan, zullen de maat regelen eveneens gelden voor in stellingen, die van het rijk een subsidie ontvangen van 50 pro cent of meer van hun jaarlijkse exploitatie-uitgaven. (Van onze conrespoodent) ROTTERDAM Enkele vrouwe lijke groeperingen binnen de P. v. d. A. in Roterdam willen niet langer klakkeloos de prijsopdrijvingen ac cepteren die aan de B.T.W. worden toegeschreven: ze zullen met enkele honderden leden op de linker Maas oever van Rotterdam een drie weken durend prijsonderzoek doen. Het is de bedoeling dat zij het prijsverioop van consumptie en huis houdelijke artikelen volgen en de prijsopdrijvingen, en verschillen in prijs per winkel te constateren. Het onderzoek richt zich daarbij op su permarkten zelfstandige winkeliers en grote magazijnen in huishoude lijke artikelen. OOSTDUITSE grenswachters heb ben gisteren een vluchteling die door het prikkeldraad naar de Ameri kaanse sector in West-Berlijn wilde komen met machinegeweren neerge schoten. De vluchteling viel neer en werd achter een muur gesleept waar hij ruim een kwartier roerloos lag voordat hij door een ziekenauto werd opgehaald. EEN RECHTER in de Argentijnse stad Colon heeft bevel gegeven tot de aanhouding van politieagenten uit het nabijgelegen San Jose, die er van worden verdacht twee voetbal lers te hebben gemarteld. DE 9-JARIGE Corrie Korpel uit Rot terdam, die werd verpleegd in een epileptisch centrum in de Haarlem mermeer, is gisteren in een vaart te Heemstede door verdrinking om het leven gekomen. YVIM SONNEVELD zal op 19 en 20 april voorstellingen geven in See- dorf in Duitsland. Op 2 mei zal hij in New York een voorstelling voor Nederlanders geven. PROF. DR. W. DREES JR. is met ingang van 1 oktober 1969 benoemd tot thesaurier-generaal van het mi nisterie van Financiën. De heer Drees is directeur der rijksbegro ting bij dat ministerie. WALTER CUNNINGHAM, de Ame rikaanse astronaut die vorig jaar heeft deelgenomen aan de reis van de, ApoIlo-7, is benoemd tot direc teur van een elektronicabedrijf in Los Angeles. NA EEN AUTO-ONGELUK in de buurt van Fulda is West-Duitsland is gisteren de 29-jarige Joseph Kraus gearresteerd, die wordt gezocht in verband met de moord op zijn 26-ja- rige echtgenote en zijn vier kinde ren. In de verongelukte auto van Kraus is volgens de politie een ge weer gevonden en munitie. UTRECHT (ANP) De rijkspoli tie in Nieuw-Loosdrecht heeft giste ren in een bejaardenflat de 69-jarige mej. M. C. P. van Loenen dood in haar woonkamer aangetroffen. Aan genomen wordt dat de alleenwonen de vrouw bijna 4 weken geleden een natuurlijke dood is gestorven. Het sterfgeval van de vrouw kwam aan het licht, toen gisteren omstreeks één uur haar 83-jarige zuster een bezoekje wilde afleggen. Ze zag licht branden in de voonkamer en de te levisie stond aan. Toen de vrouw na herhaald bellen niet werd openge- 1aan waarschuwde zij de politie. Er zal een nader onderzoek worden in gesteld.

de Stem | 1969 | | pagina 9