Sportnota van minister met beperkingen gezond drink Koffie Beslissing in vierde klasse H? HflBV ^Sbonen" Punten SCHEPERS TWEEDE UN EINDKLASSEMENT Nederland versloeg België: 3-2 Staartploegen staan voor belangrijke dag Voor Yerseke kan de beslissing vallen Nederlandse titelstrijd voor meisjes [beo otr„tJn"WelZiin m0ete" WOr Dr. Van Zijll: nota is teleurstellend Eric de Vlaeminck won ronde van België IJEFA-jeugcI niet naar Oost-Duitsland Gooi de "slaapremmen" los Volleybal Spartak won KORFBALCOMPETITIE KNVB-zater dagvoetbal Schulenburg leidt Nederland- Tsjechoslowakije NOG TWEE TITELKANDIDATEN OVER: RCS EN HVV'24 Noormannen en Zeelandia kunnen winnen TURNEN Programma voor reserve-ldassen DE STEM VAN APRIL 1969 17 iginnen 'ederlichte romp i reinigen. (Van onze sportredactie) l)EN HAAG Het aangeven van I ikel'e grote lijnen en vraagstukken 1betrekking tot het sportbeleid, I nonen de basis van een discussie- I I die minister Klompé de tweede ter heeft voorgelegd. Het is, bij I wij aan tijd en mankracht, geen Uitvoerige en volledig gedocumen- I rde nota geworden. Bovendien was I «een beperking in bet cijfer-materi- 1 I omdat de minister slechts kon be- I schikken over gegevens die enkele I jaren end zijn. De minister legt in de nota de na- I 1-4 0p de sociaal-economische bete- I tails van de sport. Deze materie «ordt in de vijfde paragraaf behan- Kjd na de vrije-tijdsbesteding, het I vormend aspect, het gezondheidsas- I peet en het sociale aspect. De minister litelt dat de sport een in betekenis ■«roeiende plaats in de belangstellings sfeer van de bevolking inneemt. Dit 'komt tot uitdrukking in: Het ontstaan van nieuwe categorie- |en en beroepen (beroepssport), groei- Itnde behoefte aan deskundigheid bij Sportleiders, sportartsen e.d., de how, exploitatie en het onderhoud |van sportaccommodaties, de groeien- I je recreatieve betekenis van de sport, welke van invloed is op de produktie Ivan en handel in sportartikelen en Jportkleding, de nog groeiende om- liet van de sporttoto. I De toenemende sociaal-economische I betekenis van de sport is van bete- llcnis voor I Het werkgelegenheidsaspect; het I aspect van arbeidsvoorwaarden en I rechtszekerheid (met betrekking tot life beroepskrachten werkzaam op het Iterrein van de sport): het aspect van I de bijdrage tot het nationaal inko pen; een mogelijk positieve beïnvloe- Kding van de werksfeer, hetgeen een gunstig aspect kan hebben op de ar beidsprestatie (geringer ziektever zuim en hogere produktie). De minister stelt dat de sport én op pond van haar sociale betekenis, én Ivanwege de grote actieve en passie- Ive belangstelling, die er in brede te lgen van de bevolking voor bestaat, Is:> verschijnsel niet meer uit de sa- I cienleving en de belevingswereld van 1 de bevolking is weg te denken. De 1 minister wil, zoveel als mogelijk is, lkiifagen in de bevordering van de |sswlieoefening en de lichamelijke gericht zowel op een zo agelijke deelneming van de ■broilingals op een zo verantwoord ^mogelijke wijze van sportbeoefening, ft sport wordt in de eerste plaats 'firn ik een zaak van de bevolking code gemeentelijke overheid. In dat I verband vraagt de minister zich af of :n de toekomst niet een grotere I financièle bijdrage moet worden ge- I rraagd van allen, die zich actief of I als toeschouwer met de sport bezig- I bonden, Zij is zich er echter van be- I wust dat zelfs een verdere verhoging pan contributies en entree-gelden 1 waarschijnlijk niet zal kunnen be- I werkstelligen, dat de sport hieruit geneel kan worden gefinancierd, ge- Va de hoge kosten, die met name laan de accommodaties zijn verbon- I,™ e overheid heeft derhalve met I strekking tot de financiering van de I -Port een complementaire taak. "P.1* termijn wordt gedacht It»i„ s'arid brengen van een Imii 1® voor maatschappelijk en Ntoeel welzijn, waarin obk de li»,; een ad«quate plaats zal dienen I ken! Jf11?' Voora'snog zal door de Iff™ budgettaire mogelijkheden llanif g aan a^e wensen en ver- poefk,,?11 de sP°rtbeweging tege- IzDll», .ne.n w°rden gekomen en lullen pesteld.' Prioriteiten moeten worden I Pt'oobsl (nota snijdt "''uriler Klom I Meid* il psP°rt aan- Van een goed I 'ia en Krl*PSP">rt kan een insP'reren- I "it gaan wl6" wer|dng op de jeugd I bij de vraï mee"' Zij werpt daar- I «aarderL °P of dc '«psporter alleen I iemand s Cn -steun v,'rdient als levert °Pzlenbarende prestaties I Vad steun Wcl °.f andere vormen I """tschanr Vr",r '''n l,ersoonliik en l::efcdT051°ï1.pé verduidelijkt dat I^-geleidin/an Psychologische I- en in ,80"an. de sportbeoefening I met een sevallen wellicht I 'eleidins J m?'? van sociale be- va" suciaie ne- bet°v«rifaar -1 vab te denken ,0or een even?6", uim faciliteiten r ""ortgezette ber"eP™pleiding votmins vnn maatschappelijke sociale hpo<,i°PjPOrters Voor wat 'Wachtennnfl?,dlng,betre«. rijn de Ji'Uiseerd aM.? j edig uitgekris lil0cendeNSFhP?Kmiun-ister He1 een nu "e^ben hierover 011- m raPPwt uitgebracht. De (ADVERTENTIE minister wil eerst de gedachtenwis seiing ovt'i dit rapport afwachten. De minister, zo blijkt voorts, streeft naar een verdere uitbouw en bredere opzet van de medische sportkeuring. Over de wenselijkheid van een wet telijke regeling inzake de bestrijding van het gebruik van doping vindt overleg plaats tussen het CRM en de NSF, waarbij de ministeries van So ciale Zaken en Justitie mede ten nauwste zijn betrokken. Opgemerkt wordt dat een wettelijke regeling geen eenvoudige zaak zal zijn. Over het eventueel tot stand ko men van een nationale raad voor de sport heeft de minister zich nog geen definitief oordeel gevormd. Het aantal in ons land aanwezige sportaccommodaties wordt door de NSF op 14.000 gesteld, globaal als volgt verdeeld: overdekte accommo daties (gymnastieklokalen, sporthav len, zweminrichtingen etc.) circd 4300 en openlucht-accommodaties circa 9800. In de nota van minister Klompe zjjn de volgende discussie-punten vervat: 1. De wenselijkheid van een onder zoek over de wijze waarop de be moeiingen van overheden en par ticulier initiatief kunnen worden gecoördineerd. 'i. De problemen van opleiding, in houd en opzet van cursussen, re- crutering en selectie, salariëring, financiering en eventuele subsidi ering van beroepskrachten. 3. Het stellen van prioriteiten bij de bouw van accommodaties. 4. Problemen verband houdend met het ruimer openstellen van sport accommodaties voor het vrijelijk beoefenen van sport en bewe gingsrecreatie. O. De problematiek van de z.g. so ciale hegeleiding van topsporters. b. De vraag of op nationaal niveau een bureau voor sportzaken tot stand moet komen. V. Vraagstukken met betrekking tot de financiering van de investe ringen en exploitatie van voorzie ningen in de sport. DEN HAAG (ANP) Dr. W. van Zijll, algemeen secretaris van de Ne derlandse Sport Federatie stelt zich uitermate kritisch op ten aanzien van de door minister Klompé, uitge brachte discussie-nota met betrek king tot het sportbeleid. „Het stuk ademt de geest van: hier sta ik, ik kan niet anders" al dus Dr. van Zijll. „Vooi de zoveelste maal is er geen sprake van de aan duiding van een nationaal sportbe leid, zelfs niet in grote lijnen". Volgens de heer Van Zijll blijkt dat de sport in het ministerie van CRM nog steeds een randgebied is, dat nauwelijks meetelt in het depar tementale beleid en helemaal niet in het kabinet. „De discussienota heeft het karakter gekregen van het spa ren van de kool (minister Witteveen) en de geit (de Tweede Kamer, die zo graag wat sportief leven in de CRM-brouwerij had willen bren gen)". Dr. Van Zijll vervolgt: „De regering ziet de sport nog steeds als een aar dige vrijetijdsbesteding, heeft geen begrip van de noden en lasten, en er niet aan toe om de sport ook maar enige prioriteit te geven in het raam van het regeringsbeleid". Ten aanzien van de resultaten van de discussie ministerKamerleden is de heer Van Zijll sotiber gestemd aangezien de aanbevelingen en sug gesties niet worden opgevangen in een beleid, dat kan worden uitge voerd dank zij daarvoor beschikbaar gestelde middelen. De heer Van Zijll vindt dat CRM de ontwikkeling van de recreatie sport te veel ziet ais een reactie op de georganiseerde sport. JAN JANSSEN en Jos van der Vleu ten kunnen niet meedoen aan de Am- stel Gold Race, die op vrijdag 18 april wordt gehouden. De KNWU heeft namelijk zoals verwacht de schorsingen, die de Franse wielerbond de beide renners heeft opgelegd, overgenomen. Jan Janssen is ge schorst tot 7 mei en Vin der Vleuten tot 7 juli. KEES KOEKEN, Frits Hoogerheide en Jan Aling nemen op 2 en 3 juni deel aan wedstrijden in Denemar ken. Op de eerste dag rijden ze een criterium, op de tweede een klassie ker met start en finish in Silkeborg. Als ploegleider gaat mee de heer Pieters uit Oosterhout- AD SEELEN uit Rijen is geen voor zitter meer van het wielercomité „De Leren Zool", maar van de „Konink lijk Erkende Wielervereniging De Leren Zool". Geen commando-wisse ling dus, maar een naamsverandering en daarmee een andere opzet van de organisatie. „We hebben nu als ver eniging rechtspersoonlijkheid", aldus Ad Seelen. Johan Cruyff beeft gisteren zijn Oei, oei, oei, wat een loei officieel op de markt gebracht. Het voetbalfenomeen was zelf aanwezig bij de eerste vrkoop van zijn platen en hij zette gewillig handtekeningen op de hoezen. Ruud Suurendonk (links) toonde ook zijn belangstelling. (Van een oinzer wieleirmedewerkers) BRUSSEL Eric de Vlaeminck heeft zoals verwacht gisteren de ron de van België op zijn naam bijge schreven. Dat was dus geen verras sing. Wel verrassend was de prestatie van Wim Schepers, de pupil van „Ca- ballero"-Frans van der Ende. Sche pers eindigde in de laatste etappe van Oostende naar Brussel via de sprintzege van het peloton als tweede en door de bonificatie, die hij hier mee verdiende schoot hij van de ze vende plaats in het algemeen klasse ment omhoog naar de tweede. De laatste etappe van gisteren was trouwens niet bijster interessant. De uiteindelijke winnaar in Brussel werd Willy Vekemans. De Belg was er 18 kilometer voor de meet alleen vandoor gegaan en doordat het pe loton niet aandrong, kon hij rustig naar de etappe-zege „peddelen". Hij werd daarbij nog geholpen door een valpartij in de gelederen van het DEN HAAG (ANP) Nederland zal niet deelnemen aan de eindron den van het UEFA-jeugötoernooi. Woensdag plaatste Zuidslavië zich als zestiende en laatste door een over winning met 2-0 op Hongarije. Aanvankelijk bestond de mogelijk heid, dat een van de landen zich zou terugtrekken. Dan zou Nederland als eerste in aanmerklig komen om de opengevallen plaats in te nemen. De UEFA heeft echter onlangs telegra fisch aan de KNVB medegedeeld, dat geen van de geplaatste landen van deelneming afziet en daarmee is de kans op een Oostduitse reis voor de nationale UEFA-jeugd verkeken. De landen, die van 18 tot 27 mei in achttien plaatsen rond Leipzig in actie komen, zijn: Bulgarije, Tsjechoslowakije, Oost- Duitsland, Engeland, Frankrijk, Zuidslavië, Malta, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Schotland, Rus land, Spanje, Turkije en West-Duits- land. LONDEN (ANP) De 34-jarige Tony Book, aanvoerder van cupfina list Manchester City, is gekozen tot voetballer van het jaar in Engeland. Hij deelt deze titel met Dave Maekay, de vroegere speler ven Tottenham Hotspur. Vierde op de lijst was Jim my Greaves (Tottenham Hotspur). peloton, die de lust tot inspanning bij velen ontnam. Eigenlijk is de gehele vierde etappe een samenraapsel geworden van alle maal kleine ontsnappingspogingen, die al bij voorbaat geen kans van slagen hadden, want Eric de Vlae minck controleerde de koers gewel dig. Niemand kreeg een kans om werkelijk gevaarlijk te worden. Sche pers, Dolman, Harings, Harry Stee- vens, Novak, Herman van Springel hebben geprobeerd aan de greep van Eric de Vlaeminck te ontkomen, maar zoals gezegd. d° Belg had ieder een in zijn „macht" Vekemans liet hii dan wel gaan. De uitslag 1. Willy Vekemans 'Brig.) 23° km in 128.00: 2 Wim Schepers (Ned) 5.26.10: 3 Guido Rrybrouck (Belg): 4. Ottenbros (Ned); 5 Schoeters (Belg): 6. Van Springel (Belg); 7. Eric de Vlae minck (Belg); 8. Van Sweevelt (Belg); 10. Wright (Eng); 21. Den Harto-g; 25. Dolmain: 31. Zoomtjens; 37. Van der Horst; 38. Harings; 43. Vianen; 48. Poortvliet; 50. Harry Steevens: 52 Duyndam: 69 Nijdam. Het eindklassement: 1. Eric de Vlae minck (Belg) 20.17.32, 2. Smhepers (Ned.) op 23 sec., 3. Van Springel (Belg.) op 25 sec., 4. Van Nes-te (Belg) op 29 sec., 5. Van Klooster (Belg) op 58, 6. Julien Stevens (Belg) op 1.03, 7. Bracke (Belg) op 1.07, 8. Verbeek (Belg) op 1.09, 9. Huysmans (Belg) op 1.37, 10. Vekemans op 1.59, 17. Steevens op 2.48, 23. Dolman op 3.38. 28. Van der Horst op 9.34, 29. Vianen op 9.45, 34. Den Hartog op 12.08, 38. Duyndam op 16.47, 40. Ottenbros op 17.00, 43. Zoontjens op 17.58, 46. Ha rings op 18.21, 55. Poortvliet op 20.09, 69. Nijdam op 28.31. ERIC DE VLAEMINCK (ADVERTENTIE) Last met Inslapen? Last van onrustig: slapen Volgende morgen nog vermoeid 't Kan van de koffie komen Drink dan in het vervolg Koffie Hag, waaruit de „slaapremmen" zijn verwij derd. De beste koffiebonen, maar dan vrij van coffeïne en andere schadelijke stoffen. Spaart hart, zenuwen, bloedsom loop en maag, lever en gal. Opwekkende, lekkere, geurige Koffie Hag. De beste koffiebonen... maar dan coffeïnevrij. HELSINSKI (ANP) Nederland heeft ook zijn tweede wedstrijd in de finalepoule van het Westeuropese volleybalkampioenschap in Helsinski gewonnen. De Oranje-equipe versloeg gisteren België met 3-2. De setstan den waren: 15-5, 13-15, 4-15, 17-15, 15-7. In de troostgroep (zevende tot en met dertiende plaats) versloeg Griekenland Zweden met 3-1 (18-16, 7-15, 15-7, 15-9) en won Denemarken met 3-0 (15-6, 15-0, 15-4) van Groot Brittannië. TRNAVA (ANP) Spartak Trna- va heeft in een wedstrijd voor de Tsjechische voetbalcompetitie met 3-1 gewonnen van Dukla Banska By strica. Deze wedstrijd werd vooruit gespeeld in verband met het duel tegen Ajax voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landkampioenen zondag in het Olympische Stadion te Amsterdam. Spartak heeft de leiding in de Tsje chische eerste divisie met 28 punten uit achttien wedstrijden. Slovan Bra tislava staat op de tweede plaats met 22 -punten uit zeventien ontmoetingen. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas se wordt het een belangrijke dag voor de staartploegen. Luctor ont vangt Animo II. De Terneuzenaren zullen er alles aan doen om de pun ten in eigen huis te houden. Met wat meer geluk kunnen de Terneuze naren een goede greep naar de over winning doen, maar we vrezen, dat het gebrek aan schotvaardigheid hen weer parten zal spelen. Tjoba 2 en Atlas is ook al een zeer belangrijke wedstrijd. Bij winst van Tjoba zullen de onderste drie van het moment niiet meer daar boven uit te komen, terwijl Atlfs dan bijna zijn eerste-klas-seschap van de Zeeuwse Korfbalbond na één jaar reeds verspeeld heeft. Niettemin re kenen we op een Tjoba-zege. Vedo draait momenteel bijzonder goed en we geven Blauw Wit dan ook weinig kan®. Olympia zal Zuidwesters geen moeilijkheden in de weg leggen naar het kampioenschap. Waarschijnlijk wordt het een monsterzege, waarmee Zuidwesters nog twee punten van de hernieuwde titel af is. In de tweede klas zijn we opnieuw benieuwd naar het optreden van Blauw Wit 2. De tweede helft van de competitie komt men verrassend uit de hoek, maar we geloven niet, dat ook het gerou tineerde Swift 3 zich zal laten ver rassen. K.V.L., opeens in degradatie, gevaar, zal het Zuidwesters wel moei lijk maken, maar aan een overwin ning zullen ze niet denken. Swift 4 zal aan Volharding de handen vol hebben, maar toch zijn titelkansen niet zien verminderen. In de derde klas krijgt B.K.C. een zaterdag vrij om van de schrik te bekomen. Ondo 2, dat zo succesvol tegen de Breskensen opereerden, treden nu aan tegen Stormvogels 2, dat het volgende slachtoffer zal zijn. Vedio 2 zal de punten aan Animo 4 moeten laten. In de derde klas B slechts één wedstrijd. Tjoba 4 gaat naar Olympia 2 maar zal daar geen punten aan overhouden. Bij de junioren krijgt Animo een gemakkelijke dag, nu het zwakke Volharding 2 op bezoek komt. Atlas kan tegen Stormvogels weer twee punten rijker worden, zij het met de nodige moeite. Swift 1 ontvangt (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA Zaterdag kunnen er en kele beslissingen vallen wat de hoog ste en de laatste plaats betreft. In de vierde klasse B kan Krabbendij ke de kampioensvlag hijsen, als men wint op eigen veld van Seolto, en dat zit er waarschijnlijk wel in. Hierbij komt nog, dat de twee riva len uit de Westhoek, Chrislandia en V.V.N. tegen elkaar in Klundert uit komen, en dat zal niet ver van een puntenverdeling afliggen. Nieuw- land, dat ook lang de race volhield, zal hier ook niets meer aan kunnen veranderen, al heeft men de beste kansen in Kapelle. In de vierde klasse A begint de hal ve competitie tussen Wilhelmina uit Wijk en Aalburg en Rust Roest uit Eindhoven, om uit te maken met Ni- vo Sparta wie naar de afdeling te rug moet. Wilhelmina staat hier re latief het gunstigst voor. Mochten alle drie de clubs namelijk weer ge lijk eindigen, dan beslist het doelge- DEN HAAG (ANP) De West- duitse scheidsrechter Gerd Schulen- burg zal de wedstrijd Nederland Tsjechoslowakije leiden. De ontmoe ting wordt op 16 april in het Feijen- oordstadion gespeeld. middelde dat voor Wilhelmina het gunstigste is. De verliezer van deze wedstrijd komt volgende week tegen Nivo Sparta uit. In de derde klasse gaat Yerseke naar Dinteloord. Van groot belang is hier wat Sleeuwijk gaat doen te gen Good Luck. Wint Sleeuwijk van de Raamsdonkers dan is het lot van Yerseke beslist. Good Luck zal zijn sportieve plicht doen, maar de man nen van Molhoek zijn momenteel in een overwinningsroes en lijken niet meer te stuiten. Woudrichem - S.V. V. en Terneuzense Boys tegen de Meeuwen is alleen maar belangrijk voor de statistiek, evenals Roda Boys - A.Z.V.V. In de hoogste klas kan zaterdag ook de beslissing vallen, maar dan moet Spakenburg op eigen veld van Sprang verliezen wat twijfelachtig lijkt, en Huizen winnen van D.O.V.O. wat wel aan te nemen is. Huizen zou dan zijn kampioenschap prolongeren. S.S.C. zal er een eer in stellen bo ven plaatsgenoot Sprang te eindigen en dat zit er in, aannemende dat men 's-Gravenzande S.V. met lege handen naar 't Westland terugstuurt Apeldoorn dat reeds gedegradeerd is, moet weer op verlies rekenen nu Kozakken Boys op bezoek komt. Het programma luidt: 2e klasse C: S.S.C. '55 's-Gravenzande S.V.; Huizen D.O.V.O.: Apeldoorn Kozakken Boys; Spakenburg Sprang; 3e klasse Zuid: Terneuzen se Boys Meeuwen; Sleeuwijk Good Luck; Woudrichem S.V.V. '54; Roda Boys A.Z.V.V.; Dintel oord Yerseke: 4e klasse A: Wil helmina '26 Rust Roest; 4e klas- Se B: V.V.N. Chrislandia; Kapel- Nieuwland; Kloetinge Wis- le senkerke Krabbendijke-Seolto; Wol- phaartsdijk Smerdiek. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Zondag kan in de vierde klasse H de beslissing over het kampioenschap vallen. Met nog twee competitiedagen voor dc boeg kunnen alleen RCS en HVV'24 nog in het bezit van de titel komen. Beide kanshebbers hebben een zwa re wedstrijd, respectievelijk tegen Ijzendijke en Biervliet op het pro gramma staan. Voor de Hulstenaren, met één punt achterstand, is het in ieder geval zaak de volle winst te halen. Verspeelt HVV in Biervliet een puntje, dan kan RCS bij winst op eigen terrein de kampioensvlag hijsen. Het zal voor Uzendijke bijzonder moeilijk worden om nu nog van de laatste plaats te komen. Het is zelfs mogelijk dat de degradatie voor de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg zondag reeds een feit wordt. Corn Boys en Hansweertse Boys treden namelijk aan tegen Oostburg en Walcheren, ploegen die al zeker zijn van een eindklassering in de middenmoot. Door met volledige inzet te spelen kunnen Corn. Boys en Hansweertse Boys misschien alsnog de punten veroveren om zeker van de laatste plaats weg te bljjven. IJzendijke krijgt het zelf zwaarder tegen Re- nesse, dat theoretisch no-g tot op de laatste plaats zou kunnen zakken e-n dus nog alle belang heeft bij een goede uitslag. In de eerste klas E zal Middel burg ook na zondag aan de leiding blijven. De hoofdstedelingen spelen dit week-end zelf niet, maar de voor sprong van drie punten is voldoende om hen boven de concurrentie te houden. ISC en DESK, de teams, die het Middelburg in de eindspurt van de competitie nog lastig kunnen maken, zullen zondag in respectieve lijk UNA en RKVVU koppige oppo nenten tegenover zich krijgen. Bei de teams verkeren namelijk in de gradatiegevaar VHssingen ontvangt Sparta'25. De Zeeuwen staan ook na het gelijke spel tegen RKC nog niet helemaal veilig. Het zal voor Vlissingen ech ter een moeilijke opgave worden om de ploeg uit Beek en Donk onder zich te houden Op het programma van de tweede klas B zondag weer een Zeeuwse derby: Terneuzen - Zeeland Sport. Laatstgenoemde ploeg heeft het meeste belang bij een winstpartij. Afgelopen zondag heeft Zeeland Sport met het gelijke spel tegen RWB bewezen dat het niet voor de overige staartclubs onder hoeft te doen. Om het tweede-klasserschap te behouden zal het echter in de laatste wedstrijden nog verschillen de punten moeten verzamelen. Terneuzen zou met een overwin ning dc aansluiting met de kop groep behouden, maar de kam pioenskans is voor deze club nog ma-ar zeer klein. Deze kans zou ze ker groter worden als Axel er in slaagde Alliance onder de duim te houden. Het valt echter te betwijfe len of de Zeeuwsch-Vlaamin-gen het bij de Roosendaalse debutant in de tweede klas zo ver kunnen brengen. De striid om de titel in de derde klas D zal tenslotte toch gaan tus sen DOSKO en SC Gastel. De con currenten van dit duo hebben i-n de tweede helft van de competitie meerdere malen de kans gehad de kop over te nemen, maai met nog twee wedstrijden te spelen zijn deze Brabantse teams tenslotte toch de sterksten gebleken. De enige, die het tweetal nog zou kunnen bereiken is Steenbergen. Voor de Zeeuwse clubs is er geen hoop meer. Goes krijgt zondag Breskens op bezoek. Alleen Breskens heeft nog wat aan de punten, omdat de ploeg nog niet helemaal safe staat. Het zelfde geldt voor Steen, dat Hon-te- nisse ontvangt. Ook het team uit Vogelwaarde heeft de kampioensiliu- sies in rook zien opgaan. Voor Steen waarschijnlijk de kans om een punt je te veroveren. De derde Zeeuwse derby in 3 D gaat tussen Vogelwaarde en Zierik- zee. Het Duivelandse team staat °P de nominatie voor een plaats in de vierde klas. Het zal dus hard voor de punten vechten, temeer omdat Meto waarschijnlijk tegen leider Gastel een nederlaag tegemoet gaat. Blauw Wit en is daar vermoedelijk veel te zwak voor. PROGRAMMA le klas: Luctor 1 - Animo 2; Tjoba 2 Atl-as 1; Vedo 1 - Blauw Wit 1; Olympiia 1 - Zuid westers. 2e klas: KVL - Zuidwesters 2; Swift 3 - Blauw Wit 2; Swift 4 - Volharding. 3e klas A: Vedo 2 - Ani mo 4: Stormvogels 2 - Ondo 2. 3e klas B: Olympia 2 - Tjoba 4. Junio ren: Animo - Volharding 2; Atlas - Stormvogels; Swift 1 - Blauw Wit. Adspiranten A: Stormvogels A - Swift A. Adspiranten B: KVL - Swift snel. Adspiranten C: Stormvogels C - Swift vlug. Adspiranten D: Luctor A - Blauw Wit B; Volharding - Togo B. Adspiranten E: Blauw Wit C - Zaamslag; Luctor C Tjoba B. Pu pillen A: Stormvogels A - Swift A: Atlas - Tjoba C. Pupillen B: KVL - BKC; Swift B - Stormvogels B. Pu pillen C: Volharding - Blauw Wit C Tjoba B - Olympia. (Van een onzer voetbalmedewerkers TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland zal de kampioens ontknoping nog wel even op zich la ten wachten. Noormannen zal zeker zonder kleerscheuren uit Lewedorp naar huis kunnen vertrekken en ook Zeelandia, hoewel momenteel zeker niet meer in topvorm, moet DFS met lege handen kunnen laten vertrekken. Schoondijke en Aardenburg zijn nog niet definitief uitgeschakeld. Schoondijke, met het voordeel van eigen veld, heeft wat betere papieren maar zal het toch wel erg zwaar te verduren krijgen. Domburg is goed voor winst op Luctor en Hulsterloo heeft betere winstkansen dan het Goese Robur dat naar Nieuw Namen komt. le KLAS: Lewed. Boys I - Noorman nen I, Zeelandia I - DFS I, Domburg I - Luctor I, Schoondijke I - Aarden- burg I, Hulsterloo I Robur I. RE3. le KLAS: Hontenisse II - Wal cheren II, HW '24 II - Oostburg II, Vlissingen IV - Renesse II, Zeelandia II - Steen II, Middelburg IV - Vo gelwaarde II, Terneuzen II Zeeland Sport III. 2e KLAS A: Aardenburg II - Bier vliet II, Terneuzen IV - Schoondijke II. 2e KLAS B: Domburg II 's H. Arendskerke III, DFS II - Cortgene I, Zonnemaire I - Kwadendamme I, Hansw. Boys II - Dreischor I, Goes III - Kruiningen I, Zierikzee III - Luc tor II. 3e KLAS A: Hontenisse III - Ria W II, Hulsterloo II - Axel IV. 3e KLAS B: Breskens III - Terneuzen V, Yzendijke II - Terneuzen VI, Corn. Boys III Vlissingen V, Hoofdplaat II Philippine II. 3e KLAS C: Robur II - Walcheren III, Luctor III - Zeelandia III, Volharding II - Zeelandia IV, Patrijzen II Noor mannen II, RCS IV - Zeeland Sport IV. 3e KLAS D: SVOWK I Volharding I, Cortgene II - Zonnemaire II, Drei schor II - Partijzen III, Kwadendam me II - Robur III, Hansw. Boys III - Goes IV. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In de Middel burgse sporthal worden op zondag 20 april (aanvang 11.15 uur) de Ne derlandse turnkampioenschappen (KNGV) voor meisjes gehouden. De dertig deelneemsters aan deze wedstrijden zijn verdeeld over vier poules. De twaalf hoogst geklas seerde meisjes uit de ochten-dwed- strijden komen 's middags uit in de finale. De deelneemsters leveren strijd op de volgende onderdelen: vrije oefening, brug, evenwichtsbalk en springen Bij de turnsters zijn geen Zeeuwse meisjes. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA Het voetbalprogramma voor de reserve-klassen in district Zuid I van de KNVB, vermeldt voor dit weekeinde de volgende wedstrij den: RES. le KLAS: UNA 2 - TSC 2 Veerse Boys 2 RKC 2, Vlissingen 2 - NAC 3, Brabantia 2 - De Spechten 2, Internos 2 - TOP 2. RES. 2e KLASB: Desk 2 - Noad 3 Uno Animo 2 - RKTVV 2, Voab 2 - PSV 4, Oss '20 2 - Taxandria 2. RES. KLAS C: Middelburg 2 Bres kens 2, Terneuzen 2 - Zeeland Sport 2, NAC 4 - RBC 3, MOC '17 2 - Axel RES. 3e KLAS C: Cora. Boys 2 - Vlissingen 3, Meto 2 - Alliance ?08ooC."nSteenbergen 2> Middelburg o - RCS 2.

de Stem | 1969 | | pagina 15