Jennings arbiter ADAMEC: SCHUTTER MET Rotterdam leidt in titelstrijd Supporters gaan Dubois steunen GROTE KWALITEITEN Zege van Roger de Vlaeminck Zwemteam traint hard in Hm/uhuj (fjq 1/umA Finaleplaats Bescheiden Ronde van België Wastafel verstopt, is er nog Fifax? Nee! Haal het even bij de drogist. "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex Jeugclse^ectie- Rillandia St.-Aloy voor zivare opgave Bij Aj ax-Spartak I ruime zwemzaal van het overdek- [Gegevens pCHiKEJV IN BREDA 10l) HaLseelSRllwke ov®rwinninS 0co^-> FSC-Feijenoord op zaterdag Toestand Abebe Bikila bevredigend Uitslag Enthousiasme Uitslagen I' öe ST6M VAN DONDERDAG 10 APRIL 1969 Het stadion van Spartak Trnava, waar Aajax de return speelt in de halve finale van de Europa Cup voor landskampioenen. hebben de goede klasseringen in de voorj aa rs koersen voorlopig echter nog een bittere bijsmaak. Van Oosten „Wim haalt als kop man van de Etaloploeg nu wel goede uitslagen, maar dat levert hem in dit kleine Belgische team weinig op. De meeste grote wedstrijden waren tot nu toe ploegenkoersen. In de meeste gevallen moest het verdiende geld dus ook nog tussen de renners verdeeld worden. Daarom heeft de groep supporters het nodig gevonden cm hem door de zware tijd heen te helpen." De supporters van Dubois hebben nog geen vaste plannen voor wat er na de eerste bazaar moet gebeuren. Als het niet noodzakelijk blijkt be staat de mogelijkheid dat het bij dit ene evenement blijft, maar de kans is groot, dat er meerdere program ma's zullen volgen. Bij de wieler- liefhe-bbers in West-Zeeuwsch-Vlaan- cleren, een streek waar de goede ren ners momenteel erg dun zijn gezaaid, blijkt in ieder geval grote belangstel ling voor de nieuwe activiteiten te bestaan. ,,Dat merken wij wel uit de reacties, die wij dagelijks krijgen. Men vindt het over het algemeen een prachtig idee'', aldus Van Oosten. Van een onzer voetbalmedewerkers TERNEUZEN Zaterdag om half drie wordt op het Rillandia-ter- rein te Rilland Bath een wedstrijd gespeeld tussen de zaternag-nerde- klasser Rillandia en een elftal, sa mengesteld uit geselecteerde jeugd spelers. De wedstrijd is bedoeld als voor bereiding voor het op Hemelvaarts dag in Vlissingen te houden Vier- bondentoernooi tussen de jeugdelf- tallen Noord-Brabant, Nijmegen, 's- Gravenhage en Zeeland. De technische commissie heeft voor de selectiewedstrijd te Rilland Baih de volgende jeugdspelers uit genodigd: L. van Belzen (Arnemui- kerke), L. J. Uijtterhoeve (Hoede- kenskerke), J. Visser (Terneuzense Boys), N van Liere en W. Vinke (beiden Terneuzcn), J. Geluk (We- meldinge), W. Dekker en C. A. Reijnhoi'dt (beiden Middelburg), A. Sioreveld en G. J. van de Rafelaar (beiden Vlissingen). W. Lobbezoo (Rillandia), W. van Gink (Axel), J. Bal (Goes), A. Menhere (Lewed. Boys), P. van Anrooy (Yerseke). (Van onze tafeltennismedewerkei MIDDELBURG Zaterdag be ginnen de promotiewedstrijden vooi de twee St. Aloysius-teams met als inzet een plaats respectievelijk in de 'andelijkc hoofdklasse en de over gangsklasse. Het eerste team, be- ■taande nit Jo Delforge, Geert de vort en Frans van Waterschoot ont vangt om 3 uur in Graauw voor de erste thuiswedstrijd het zeer sterke Hunter'25 3 uit Amsterdam, reeds vorig jaar tegenstander van de Zeeuwen. De Graauwse kampioenen lullen ongetwijfeld alles in het werk .teilen beide punten in eigen huis te ïouden. St. Aloy 2 start met ce*, 'titweö- rijd, waarbij in Schiedam de strijd wordt aangebonden tegen T.S.F. 3. >e St. Aloy-reserves met Jo Boo- ,aert, Theo Vernimmen en Willy 'Jorcus zullen trachten in deze com- >etitie, waarvan twee van de vier earns voor promotie in aanmerking lomein, de aansluiting met hun eer- te team te bewerkstelligen. De an- 'ere tegenstanders uit hun groep ijn Aviolanda 2 uit Papendirecht en De Salamanders 3 uit Den Haag. (ADVERTENTIE) Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. (Van onze sportredactie) alMELO buil klinken de beve- Ivan coach George Geurtsen door II tlmelose bad: „vier banen vlin- I* (our lanes butterfly, vier bahnen ■toetten"- In een mum van tijd is ETladde waterspiegel veranderd in I n kolkende massa. Acht Nederland- lies Engelse en zes Duitse zwem- r' en zwemsters zijn begonnen I® een straf, anderhalf uur durend jninesprogramma. Als eerste fase I.-. ie internationale samenwerking llraemeebied houden zwemsters en IImmers uit West-Duitsland, Enge. j en Nederland een week lang ■(tn soort van trainingsuitwisseling, {((„einde de voor- en nadelen van ■eikaars trainingsmethoden te leren Kennen en deze te bespreken. We zijn erg blij met deze vorm van •menwerking, zegt ex-zwemmer Jan Jiskoot die samen met André van der iluys de algemene supervisie over lé Nederlandse afvaardiging heeft, ïe willen met z'n drieën een tegen licht vormen tegen de Amerikaanse .egemonie op zwemgebied. En drie «ten nu eenmaal meer dan een. We rillen de aansluiting met de interna. jonale zvvemlop niet helemaal ver- iezen. Ik dacht wel, dat deze stage- week in cle smaak is gevallen. Of het [werkelijk vruchten zal afwerpen neten we nog afwachten. We trai- len tweemaal anderhalf uur per dr,g. Ite wordt op een video-recorder "stgelegd. 's Avonds krijgen de „•emsters en zwemmers deze opna men te zien en aan de hand daar van wordt hen op de fouten gewe- rien. Het is niet de bedoeling dat ze de techniek van de zwemslagen (vlin- jder. en rug) verbeteren. Dat laten [we aan de clubtrainers over. Het gaat ons zuiver om het verza melen van gegevens. Aan het eind Ivan de week stellen we een rapport up en dat wordt dan doorgegeven aan ie clubtrainers. Wat erg jammer is, b dat we hier geen onderwateron- namen kunnen maken. Verder zijn we erg tevreden over de accommo datie en de medewerking van het tadpersoneel. Ook de Engelse trainer Gorton en zijn Duitse collega Piel iljt vol lof over de vele mogelijk heden die het Almelose zwembad telt. Jat Jiskoot: „We draaien hier een |iwaar trainingsprogramma af. We tai sprints, lange afstanden en in- itaürttaining. Zondag en maan- lehhet we aan conditietraining i. In totaal trainen we een kleine reven kilometer per dag. De j Nederlandse equipe bestaat uit Inge Séaapbrok, Mia Plantings, Irene garens, Arnold Rood, Paul van Da len, Herman Deekens, Jef Schimmer- mats en Rob Schoutsen, de Neder landse rugslagkampioen die net gis teren van wedstrijden in Boedapest is teruggekeerd. De Duitse afvaardi- l ging telt onder meer Claus Stoeklasa, de Europese recordhouder op de vlin derslag en de Mexico-ganger Butter. arot en Dorus Meister. In de Engelse ploeg zitten zwem- itcrs en zwemsters waarvan ver went wordt dat ze dit jaar naar de ngelse top zullen doorstoten. In Almelo wordt alleen de rug- en I, dersfeg getraind. Momenteel wor- m Lbach Balenberg schoolslag in Londen (vrije slag) soortgelij- rauungsb ij een komsten gehouden. ltd I BRïT>A°n2e sc'laakmedewerker) I door Woensdagmorgen werd I de £Ma.le, jeugdschakers, I !an de n van Nederland I Sat er ronde begonnen. Het J itrdam 5» 3 naar uitzien dat Rot- I heeft v?meeste kans op de titel 1 °P de wJ kwam Rotterdam IWdeHn rie van b®t leidende vijf- I »P volgens»tedehjke SB. In de daar- 1 "tterdam ronde- de vijfde, ging &„il? de leiding door met '•innen. Amsterdamse SB te 'ADVERTENTIE De heer Van Oosten, de initiatiefnemer lot de oprichting van de sup portersclub voor Wim Dubois. AMSTERDAM (ANP) De En gelsman Finney, die oorspronkelijk was aangewezen als scheidsrechter voor de wedstrijd Ajax Spartak Trnava, zal op 13 april in het Olym pisch Stadion worden vervangen door zijn landgenoot A. Th. Jennings. (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) TRNAVA Met het linkerbeen heeft Ferenc Puskas vele jaren paniek gezaaid op de Europese voetbalvelden. „De man, die met links harder en zuiverder schiet moet nog geboren worden", zei vier jaar geleden Willy Kment, nadat hij als trainer van Feijenoord in Madrid had moeten aanzien hoe de al op leeftijd gekomen Hongaar met vier moordende schoten de Rotterdamse illusies op het Europa- cupsucces tegen Real Madrid aan flarden had geknald. De stand met bordpunten na 5 ronden is: Rotterdamse Schaakbond 17,5; Amsterdamss Schaakbond 16; Ooste lijke Schaakbond 14; Noordelijke Schaakbond 13; Utrechtse Schaak bond 12; Haagse Schaakbond 11; Leid- se Schaakbond 10; Noordbrabantse Schaakbond 9,5; Twentse Schaakbond 8,5; Friese Schaakbond 7,5. 4e ronde: OSBO - Hoofdst. SB 2 2 1 afgebr.; Haagse SB - RSB 0,5 4,5. LSB - N.- Br. SB 2,5—0,5 1 af gebr. C. Kuypers - H. Swinkels af gebr.; D. Sikkel - H. Sibbing afgebr.; D. v. Dijken T. v. d. Weide 0.50,5; A. Kuiper - R. Nobbe 10; R. Mie renmei - P. Baudoin 10. SGS - NOSBO 2,5—2,5; FSB - Tw. SB 2,5—2,5. 5e ronde: Hoofdst. SB - RSB 1,5 3,5; OSBO - Leidse SB 2,5—0,5 2 afgebr.; NOSBO - Haagse SB 3,5 1,5. N.-Br. SB - Fr. SB 1,5—1,5 2 afgebr.: H. Swinkels - K. Praagman 0,50,5; H. Sibbing - H. Boersma afgebr.; T. v. d. Weide - J. Gabeler 01; R. Nobbe - H. Teeninga afgebr.; P. Baudoin - T. Cramer 10. 1 Twentse SB - SGS 1,53,5. DEN HAAG (ANP) In het com- petitieprogvamma van het betaalde voetbal voor het komende weekeinde zijn een paar wijzigingen aangebracht. Fortuna/Sittardia - Feijenoord wordt zaterdagmiddag in Geleen gespeeld en ook de ontmoeting SC Drente - Gooiland is een dag vervroegd. De wedstrijd Blauw Wit - Wageningen zal zondag pas om 17.00 uur beginnen. LONDEN (ANP) De toestand van Abebe Bikila, tweevoudig Olym pisch marathonwinnaar, is bevredi gend. De Etheopiër zal nog twee maanden in het ziekenhuis te Ayles bury moeten blijven waar hij mo menteel herstellend is van 'n onge luk. Bikila werd op 29 maart naar Engeland overgebracht (Van een onzer wielermedcwerkers) OOSTENDE De Belg Roger de Vlaeminck heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van België ge wonnen. Patrick Sercu was in de eind sprint net niet opgewassen tegen de rappe De Vlaeminck. Guido Rey- brouck legde beslag op dc derde plaats. Evenals in dc tweede etappe eindigde Harm Ottenbros ook nu als de beste Nederlander. Hij werd ze vende. De etappe van gisteren heeft in liet teken gestaan van de onwil van de ploegen om te koersen. In'de rit van Genk naar Oostende over een af stand van 230 kilometer is nauwelijks sprake geweest van enige strijd. De ploegleiders waren verontwaardigd omdat de ploegentijdrit tweede gedeelte van de tweede etappe in Genk meegeteld was voor de plaat sing in de individuele rangschikking. Protesten hielpen weinig, waardoor de renners besloten het rustig aan te doen om op deze manier uiting te geven aan hun ongenoegen over deze manier van doen. Slechts Herman van Springel van de ploeg Cools zorgde voor het no dige leven in de brouwerij. Van Springel, fel belust op winst in de Ronde van België ontsnapte al vrij snel, maar hij kreeg slechts medewer king van zijn ploegmaat In 't Ven. Er kwamen nog vijf renners onder andere Van Looy bij de leiders, die zelfs een voorsprong namen van ruim vijf minuten. De samenwerking entbrak echter in de vluchtersgroep. Slechts Van Springel en In 't Ven wensten de kop te nemen, de rest liet zich rustig meevoeren. Gevolg was dat vlak voor de finish de her groepering tot stand kwam. Roger de Vlaeminck slaagde erin vlak voor het einde tien seconden te pakken, maar door de sterke Sercu werd hij weer bij het peloton gebracht. In ae spurt kreeg De Vlaeminck echter wat hem toekwam: de overwinning. Grote verschuivingen kwamen er hierdoor niet in het klassement. De uitslag luidt1. Roger de Vlae minck (Belg.) 5.59.20 (met bonificatie 5.58.50); 2. Sercu (Belg.) 5.59.27 (bon 5.59.12); 3. Reybrouck (Belg.); 4 Haezeldonck (Belg.); 5. Steegmans (Belg.); 6. Verbeeck (Belg.); 7. Ot tenbros (Ned.); 10. Steevens (Ned.) 11. Dolman (Ned.); 12. Van der Hors (Ned.); 18. Jan Harings (Ned.); 24 Zoontjens (Ned.); 25. Vianen (Ned.); 26. Bukacki (Ned.); 31. Wim Sche pers (Ned.); 37. Poortvliet (Ned.); 48. Den Hartog (Ned.); 72. Nijdam (Ned.): 79. Duyndam CNed.) allen in dezelfde tijd ais de winnaar. Het algemeen klassement na dé derde etappe ziet er als volgt uit 1. Eric de Vlaeminck (Belg.) 14.50.15; 2. Van Springel (Belg.) op 25 sec.; 3 Vanneste (Belg.) op z.t.; 4. Van Clooster (Belg.) op 28 sec.; 5. Hou- brechts (Belg.) z.t.; 6. Julien Stevens (Belg.) op 30 sec.; 7. Schepers (Ned.) op 34 sec.; 8. Verbeeck (Belg.) op 45 sec.; 15. Steevens (Ned.) op 2.59; 25. Dolman (Ned.) op 3.29; 30. Van der Horst (Ned.) op 9.17; 31. Vianen (Ned.) op 9.17: 46. Ottenbros (Ned.) cp 17.00; 47. Duyndam (Ned.) op 17.02; 48. Zoontjens (Ned.) op 17.50; 53. Harings (Ned.) op 18.03; 55. Buc- kaki (Ned.) op 18.22; 68. Poortvliet (Ned.) op 18.37; 73. 'Nijdam (Ned.) op 24.22. (Van onze sportredactie) ZUIDZANDE De West-Zeeuwsch- Vlamingen zijn trots op Wim Dubois, de enige profrenner uit de streek. Zij zijn dat altijd geweest. Maar tot nu toe Is het er nooit van gekomen, om openlijk als supporters van Du bois naar buiten te treden. Want on danks de lange reeks van successen van Dubois, als adspirant, nieuweling en amateur, is er nooit een suppor tersvereniging voor de coureur uit Zuidzande geweest. Nu Dubois aan zijn tweede seizoen als prof bezig is, vindt men het in Zeeuwsch-Vlaande- ren te laat om nog een supporters vereniging op te richten, maar er is wel besloten om wat voor Dubois te gaan doen. Een aantal supporters van Dubois heeft onlangs besloten om hun favo riet in de toekomst bij te staan. Er wordt geen officiële supportersver eniging opgericht, maar men wil wel van tijd tot tijd evenementen organi seren om Dubois te kunnen steunen. Men begint op vrijdag 25 en zaterdag 26 april met een bazaar in hotel De Rode Leeuw te Zuidzande. „Wij organiseren dit met toestem ming van Wim Dubois", zegt J. van Oosten KNWU-jurylid en een van de initiatiefnemers, „hij is het er mee eens, als wij het houden op de ma nier zoals wij dat nu doen. Wim heeft nooit wat van een officiële suppor tersvereniging willen weten. Hij heeft ook nooit de steun van een supportersclub nodig gehad. In zijn carrière is het tot vorig jaar altijd gesmeerd verlopen". Vanaf zijn nieüwelingentijd is Van Oosten regelmatig met Dubois naai de koersen geweest. Ook toen het vo rig jaar slecht ging, hield hij zijn be langstelling voor de coureur, in te genstelling tot de velen, die het in de moeilijke periode lieten afweten. Met de successen van het voorseizoen is echter ook het enthousiasme van de wielerliefhebbers terug. Voor Dubois Kment moet toen nog niet hebben geweten van het bestaan van ene Jo zef Adamec uit Trnava, wiens linker been niet minder krachtig is dan dat van Puskas. In 1965 was de faam van Jozef Adamec nog niet doorgedron gen tot West-Europa, omdat zijn club Spartak Trnava niet meer dan een goede middenmoter in de Tsjechische eerste divisie was. In die situatie is inmiddels verandering gekomen. Spartak is door een reeks opmerke lijke successen uit de anonimiteit ge treden en Jozef Adamec wordt tegen woordig niet alleen door de verdedi gingen van elke tegenstander van de club uit het provinciestadje Trnava gevreesd, maar hij is tevens de speler, die vele Westeuropese topclubs graag zouden willen contracteren. Wie is deze Jozef Adamec, op wie de inwoners van Trnava voor de Europacupduels tegen Ajax hun hoop hebben gevestigd? „Hij is de enige echte ster in onze ploeg", zegt Jan Hucko, de 37-jarige coach van de Tsjechische landskampioen. „Wat Bobby Charlton is voor Manchester United, dat is Jozef voor ons". Jozef Adamec vierde op 5 decem ber zijn 27ste verjaardag. Hij heeft een bewogen loopbaan achter de rug. In 1958 kwam de 1.76 m lange en 77 kilo's wegende spitsspeler van het kleine clubje Iskra Vroove naar Spar tak. Op 17-jarige leeftijd had hij al een vaste plaats in het eerste elftal. En die behield hij tot 1961. Toen het vaderland hem riep en hij, zoals alle goed voetballende Tsjechische mili tairen, werd ingelijfd bij de Praagse (ADVERTENTIE) Vandaag op de laatste dag van de wedstrijden zal de uiteindelijke be slissing zeker vallen. Er wordt dan de zesde en zevende ronde gespeeld, waarin nog alle mogelijkheden zijn te verwachten. De bepaling voor de plaatsen wordt door de bordpunten beslist. Zouden deze gelijk zijn dan beslissen de wedstrijdpunten. allures van een ster. Hij is een be scheiden jongeman, die het met zijn ploeggenoten uitstekend kan vinden. Jozef Adamec is een spitsspeler. Hij zelf zou weieens iets anders willen. „Achter de voorhoede zou ik, dacht ik, ook goed kunnen spelen, maar zo lang ik in de spits niet kan worden gemist, heb ik weinig behoefte aan iets anders". De laatste weken is Adamec onge bruikelijk onproduktief. Met een doel punt m elf wedstrijden vindt niet al leen trainer Hucko maar ook de schutter zelf veel te weinig. „Geluk kig zijn er andere spelers, die de doel punten wel maken. Kuna kan het goed, en Svec ook. Bij Spartak kan eigenlijk iedereen scoren. Ons spel is zo aanvallend, dat iedere speler wel een paar keer bij een wedstrijd voor het doel van de tegenstander opduikt. Of we tegen Ajax ook zo aanval lend zullen spelen, in Trnava in ieder geval, in Amsterdam zal het wel niet mogelijk zijn. Ik heb Ajax een paar keer gezien op de Oostenrijkse televi sie, die we hier goed kunnen ontvan gen. De ploeg heeft indruk op me gemaakt. Wij zijn sterker dan een Dukla, dat Ajax een paar jaar gele den uitschakelde. Maar ik geloof dat Ajax ook sterker is. Het wordt, dacht ik, een open strijd. Dat wij eerst in Amsterdam moeten spelen vind ik geen nadeel, we weten dan tenminste wat er In Trnava moet gebeuren om de finale te bereiken Jozef Adamec in volle training. OVEZANDE Veel eerder dan aanvankelijk gedacht was, kwam cou reur Cees Rentmeester gisteren thuis uit het St.-Joannaziekenhuis in Goes, waar hij heeft gelegen sinds hij in februari tijdens een trainingsrit zijn been brak. Voorlopig moet de Ove- zandse coureur nog op krukken lo pen. De kans, dat hij nog dit seizoen in de profgelederen kan laten zien wat hij waard is, is echter aanmerke lijk gestegen. legerclub Dukla. Jozef Adamec was toen In Tsjechoslowakije al een ster. Met Dukla speelde hij in het Europa cuptoernooi 1961-1962. CDNA Sofia en Servette Genève werden uitgeschakeld, maar Totten ham Hotspur bleek in de kwartfinale een te zware opgave. In 1962 werd Adamec door de coach van het na tionale elftal Rudolf Vitlatcil geko zen in de groep van 22 spelers, die naar Chili reisden en Tsjechoslowa kije de finaleplaats bezorgden. Bo vendien speelde Adamec in dat jaar opnieuw voor de Europacup, na over winningen op Vorwarts Oost-Berlijn en Esjberg kwam wederom in de kwartfinale het einde tegen Benfica. Via Slovan Bratislava waarvoor hij speelde onder leiding van coch Jan Hucko keerde Adamec in 1965 terug naar Spartak, dat toen een greep naar de macht aan het voorbe reiden was. In het „elftal in opkomst" werd hi.i een belangrijke kracht en in 1967 werd Jozef Adamec met 22 doelpun ten de nationale topscorer. Vorig .laar eindigde hij met 17 treffers opnieuw bovenaan. Het is geen wonder, dat Adamec de favoriet van Spartak's grote suportersschare is. Dat is ook niets bijzonders, dat van hem tegen Ajax grootse daden worden verwacht, Jo^ef Adamec is er zelf op gebrand tegen Ajax goede wedstrijden te spe len. De 24-voudige international wil binnen enkele jaren naar West-Euro pa om daar een paar seizoenen goed geld te verdienen en hij weet, dat een goede beurt in de Europacup een uit stekende reclame is. Jozef Adamec heeft geen sterallu res. Hij is een rustige jongeman, die als hij niet op het voetbalveld ver blijft meestal thuis bij echtgenote en zoontje te vinden is Aoamec leeft van en voor voetbal. Hij is een professio nal, al kost het enige moeite hem dat te laten bevestigen. „Ik ben in dienst bij de autofabriek hier in Trnava", vertelt hij, „maar in dit voetbalsei zoen kom ik er niet veel. Hooguit een paar uurtjes 's morgens". Jozef Ada mec is een vriendelijk man, een ge sprek met hem vlot moeilijk, omdat hij alleen niet praatgraag is, maar bovendien geen andere taal dan het Tsjechisch beheerst. Het succes van Spartak is voor hem niet onverwachts gekomen. „We heben er jaren voor geknokt", zegt hij, „de systematische opbouw heeft resultaten gehad. De uitda ging om als club uit de provincie iets groots te presteren heeft ons vleugels gegeven. We hebben een jonge, energieke ploeg, een ploeg zonder sterren, maar met allemaal goede voetballers". Waarmee Adamec maar wil zeggen, dat hij zichzelf niet als de vedette beschouwt. En hij heeft ook niet de

de Stem | 1969 | | pagina 19