GRIJSBRUIN ETI-BOEKJE OVER ONTWIKKELING VAN ZEELAND iidere aanpak noodzakelijl s. m iipittiatel Z.L.M. betreurt uitspraak over saneringsfonds Lagere school werkt aan onderwijsvernieuwingen nnig Directie van verpleeghuis Goes neemt ontslag BEHOEDZAAM TAKELWERK IN GOES Loeken vermiste Belg ïog zonder resultaat Hoogwater en waar? VANDAAG MORGEN Totaalvisie Zo Werving Beslissing over bus-c.a.o. verdaagd Ut). Dl/]utóaeró-f-^elterijen Geen verhoging uitkeringen NIVEAUCURSUS REKENEN IN CLINGE AL BEGONNEN Makkelijker Aangepast Voorstel van G.S. Financiële steun ontwikkelings fonds voor bouw sporthallen Middelburgs éénriclitingverkeer definitief GARNALENSTAND BETER DOOR AFSLUITING VAN VOLKERAK edelsteenkundigei J diamantexpert oj,"' LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157. rotterdj J (Van een onzer verslaggever VEERE De rijkspolitie te «J eeft gisteren opnieuw en zond» iltaait op het Veerse Meer eedr« aar het stoffelijk overschot va» j og steeds vermiste Belg (j j)L e zondag met twee landgenoten! et meer verongelukte. In de koJ e dagen zal de politie te water ikele pogingen doen om het lichai vinden. De ontzielde lichamen vam de twd idere Belgen, die maandag werd svonden en naar het Bergzichtj enhuis in Goes werden overgeb™ ïllen vandaag, vrijdag, naar BeU orden overgebracht. j Morgen, zaterdag 5 april: Hai. eert 4.33 en 16.52; Terneuzen 3.g 16.14: Vlissingen 3.20 en 15.43 jemeldinge 5.15 en 17.40. DE STEM VAN VRIJDAG 4 APRtï. 1969 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de economische „Regenboogreeks" is tósteren een Zeeuws deeltje uitgekomen. Een hoopvol boek werkje dat in een grijze kaft met bruine band is gestoken. In Ifeite is het een nota, opgesteld door het ETI voor Zeeland, ■waarin wordt nagegaan wat Zeeland te verwachten heeft van, L wat de mogelijkheden zijn voor agglomeratievorming en [het ontstaan van industriële complexen in de provincie. |a tegenstelling tot andere deeltjes van de Regenboogreeks geeft liet grijsbruine boekje geen precieze becijfering van oppervlakten [aan zeehaven en industrieterreinen en dergelijke. Het gaat uit van L omstandigheid dat het regeringsbeleid blijkbaar gericht is op het [scheppen van een equivalent van de waterwegterreinen langs de (Vesterschelde. ÏNEEL, FILM, CONCERT IDDELBUKG City 20 uur Steve McQueen in Bullitt. 14 j. ASSINGEN Alhambra 20 uur De vierkante rekruut. a.L 3ES Grandtheater 20 uur Vier meedogenloze wrekers, 14] DIVERSEN KLINGE Op de Heide 15 uur Schieting TENTOONSTELLINGEN IDDELBUKG Vleeshal 1418 uur Multipels en objekten 3NEEL, FILM, CONCERT ENZ OSTBURG Ledel 20 uur De groene baretten, 14 j. iRNEUZEN Luxor 20 uur *The great race, a.l. [JLST Bioscoopgebouw 20 uur Body guard P.J., 18 j. IDDELBUKG City 20 uur Steve McQueen in Bullitt, 14 j. jISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De vierkante rekruut, al >ES Grand 19 en 21 uur Vier meedogenloze wrekers, 1 DIVERSEN ZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur longerensociëteit 3NGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Schieting ■INGE te de Vijlder 15 uur Schietmg 3t.-Cecilia DEWACHT P. v. Steen 15 uur Verjaardag- schieting TENTOONSTELLINGEN DDELBURG Vleeshal 14—18 uur tfultipels en objekten g. voor deze rubriek: fail. 18 of Postbus 116 in M'd e I IUit het feit dat de Rotterdamse lannen om een zeehavenbekken in E Hoeksehe Waard in te richten [en bijval hebben gekregen, leidt e nota van het ETI af, dat het nu iaak wordt aan de Westerschelde een feu te scheppen, dat agglomere- Lde industrieën aantrekt. Er ont lieten enkele factoren in het Zeeuw- e economische landschap, waardoor indruk is gewekt, dat vestiging tan bedrijven in de Westerschelde- Jlvens op zichzelf, en in alle geval- een dure zaak voor de onder ■nemers zou zijn. [De ontbrekende factoren kunnen j moeten, aldus het ETI, echter orden aangevuld om een vestigings- iilieu te scheppen dat de geweldige foordelen van de geografische lig- linsvan de Westerscheldehavens vol- 'edig tot hun recht doet komen. De lestiging van de kerncentrale in het JSIoegebied onder de rook van de lafnemers wordt in het grijsbruine ije een eerste stap op de weg tor agglomeratievorming genoemd. |Een volgende stap is de uitbreiding n de overslagbedrijvigheid, waarbij ook aan containerhavens is gedacht. |Een volgende hoeksteen voor agglo- neratievorming is een olieraffinade rij, met daarbij behorende accommo datie van havens en een pijpleiding |naar Rotterdam. Het grijsbruine boekje breekt een lans voor een andere aanpak van i nerving. Daarin moet het toekomst- 1 beeld van Se Westerschelde-agglo 1 meratie een rol gaan spelen, aldus 1 St antais. Men moet bovendien op 1 Se ontwikkelingen vooruit durven liepen, wetend dat de investeringen I die men nu doet, later hun rente dubbel en dwars zullen opbrengen, Zo moeten industrieterreinen op sd in gereedheid worden ge bracht. Voor Vlissingen-Oost zal een pterwaarts kanaal moeten worden fcgraven; de achteiwaartse binnen- vaartverbindingen moeten worden wbeterd, de landingsbaan van het [Sloevliegveld zal bruikbaar moeten 1 gemaakt voor de afhandeling Ba zwaardere vliegtuigen, die he lp Personen, ook machine-onder- I "i e.d. kunnen aanvoeren. Zonder faciliteiten van de overheid int het niet. De nota vergelijkt de «erlandse situatie met de Belgi- nt. De gehele Gentse kanaalzone "tangt b.v. faciliteiten. Aan Neder- 't. lnt Is dat ahleen Terneuzen. Grijsbruine boekje pleit dan ook 7«L uanwi.izinK van de gehele «ïaf .1 mse kanaalzone tot tkkehngskern. Bovendien moet toai?US'r'eterrein Arnepoort te ïrg- dat een --aanvullende" ho-v. Vlissingen-Oost heeft, (ADVERTENTIE) 0 "'Uitzichten voor zaterdag en ""t Periode mJ.tniSdag.' laturen ^Cach?nd in c«fers ge- ltei?: aantal uren cd: v00r zater- Ifcftot 5 oraa of mee,rt min. Id» 'e,up.: om.ctleu °'nder taor-maal; l&^gepSnH normaa'l: kans It5 Procent kt,-VOT minstens 12 I^utttaal-on op geheel 'oor Procent. l?;<TeLaannta'"en ®5oi n^uul: max° *£5 graden on- is ,p- omstreeks Ititt ^tens lktrta^ periode n Scheel drnno JPoc,ent; kaT,s ar°og etmaal: 90 pro- de faciliteiten kern krijgen. van ontwikkelings- De rode draad, die door de nota loopt, duidt aan dat het niet gewenst meer is om afzonderlijke industrieën tot vestiging nabij het Westerschelde- bekken te bewegen. De werving van industrieën dient daarentegen te zijn gebaseerd op het complex waarin de ene tak van industrie de andere aanvult en versterkt dat men hoopt te realiseren. Over het onderwijs zegt de nota dat vestiging van een hogere econo mische en administratieve school in Middelburg gewenst is, evenals het invoeren van moderne beroepstech nieken aan de u.ts.'en en l.t.s.'en in Zeeland. De aantrekkelijkheid van een ves tiging is sterk afhankelijk van het toekomstbeeld dat de zich aanbie dende bedrijven van het gebied kan worden gegeven. Dit toekomstbeeld, zo zegt het grijsbruine boekje, zal des te gunstiger zijn, wanneer de industrieën kunnen aannemen dat zij deel zullen kunnen nemen in een groot industriecomplex. Dit laatste wordt door de opstellers van de nota beslist niet ais een Zeeuwse utopie beschouwd." Toevoeging van nu nog ontbrekende elementen zal vorming van een industriecomplex mogelijk maken, dat kwalitatief vergelijkbaar is met dergelijke bestaande com plexen in Rotterdam of Antwerpen; ja zelfs beter dan met name Ant werpen." (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De geneeskundig direc teur van de verpleeginrichting voor langdurige zieken „Ter Valcke" in Goes, mej. A. M, van de Brink, heeft met ingang van 1 juli haar ontslag gevraagd. In een persbericht van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, wordt als reden genoemd dat de geneeskundig directeur onder de huidige omstandigheden de me dische verantwoordelijkheid niet lan ger kon blijven dragen. Het verpleegtehuis Ter Valcke is in 1965 in gebruik genomen. Het heeft een vrij lange aanloopperiode nodig gehad, voordat het geheel kon wor den benut. Uit het persbericht blijkt dat de huisdirectie eind vorig jaar tot een volledige bezetting was gekomen. De ze bleek echter niet te kunnen wor den gehandhaafd vanwege een chro nisch gebrek aan personeel. Mej. v. d. Brink is inmiddels met ingang van 1 juli benoemd a-ara de „Hoogstraat" te Leersum, waar zij zich gaat specialiseren in de revali datie. Ook de directrice van het huis, zr. W. J. Davidse, heeft als directrice ontslag gevraagd. Zij deed dit onder de voorwaarde dat haar een andere zelfstandige werkkring bij de Stich ting kon worden geboden. Zr. David se zal nu bij de Stichting een staf functie gaan vervullen. Van de zijde van de huisdiirectie werd commentaar op de kwestie ge weigerd. De directie van de stichting wijst in verband met de personeels- moeilijkheden bij Ter Valcke op de vele seizoenbedrijven die Zeeland telt en die nogal wat personeel op slokken. In Ter Valcke is de verhouding personeel tot patiënten ongeveer 1 tegen Wz. Het is wat aan de krappe kant", meende de voorzitter van het bestuur van de stichting, gedeputeer de A. J. Kaland. Maar in vergelijking niet veel slechter dan elders. Deze en de komende weck wordt het carillon uit de grote Maria Magdalenakerk te Goes weggehaald om in verband met de algehele restauratie van de kerk nagezien en opnieuw gestemd te worden. Dit zal gebeuren door Klokkengieterij Eijsbouts te Asten (Brabant). Wanneer het carillon precies op zijn plaats teruggebracht zal worden is nog niet bekend. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Loonminister B. Roolvink heeft de termijn, waarbin nen hij een beslissing dient te nemen over de c.a.o. voor het autobusbedrijf (lijndiensten) met drie weken ver lengd. Hij heeft nu nog de tijd tot 29 april. De minister heeft dit gister avond de partijen bij deze c.a.o. me degedeeld toen hij hen op zijn mi nisterie ontving voor een gesprek over het contract. De bewindsnian, die vergezeld was van zijn ambtgenoten Bakker (Ver keer) en Lardinois (Sociale Zaken ad interim), heeft tijdens de bijeenkomst medegedeeld, welke bezwaren het kabinet heeft tegen de overeenkomst. De bewindsman kwam tot een loon kostenstijging van ruim 12 pet. De partners van de c.o.a. stelden hier tegenover, dat dit percentage slechts kan worden bereikt door degenen, die alle elementen van het contract gehonoreerd krijgen, met name de genen die een achterstand hebben in te halen. Neemt men echter de stij ging voor de groep als totaal, zo be toogden partijen, dan komt men slechts tot een stijging van 10,3 pet. Na over en weer argumenten gele verd en beluisterd te hebben werd besloten, dat zowel de minister als de partijen zich nog eens zullen bera den. Over enige tijd zal nog eens een ander gesprek tussen de minister en de c.a.o.-partners worden gehouden. (ADVERTENTIE) TILBURG - Gespecialiseerd in ALLE BONTSOORTEN Onze jarenlange ervaring is uw garantie HEUVELSTRAAT 101 - Tel. 04250 - 22913 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES In de vergadering van het dagelijks bestuur van de maat schappij tot bevordering van land bouw, tuinbouw en veeteelt in Zee land en Noord-Brabant, die in hotel „De Draak" te Bergen op Zoom is gehouden, is teleursteiing uitgespro ken over de mededeling van de mi nister van Landbouw, ir. J. P. Lar dinois, dat het niet de bedoeling van de regering is gedurende deze kabi netsperiode een verhoging van de uitkeringen voor het saneringsfonds voor de landbouw toe te passen. De minister heeft dit bij de be handeling van de landbouwbegro ting voor 1969 in de Tweede Kamer meegedeeld. In de Z.L.M.-vergadering werd er op gewezen dat het agrarisch be drijfsleven reeds lang heeft aange drongen op een verbetering van de bestaande beëindigingsmaatregeling. Verder vond de vergadering het een teleursteiing dat de E.EG.-raad van landbouwministers bij de be sprekingen in Brussel niet tot een overeenstemming wist te komen in zake de prijzen voor de gereglemen teerde produkten voor het jaar 1969- 1970. Voorzitter ir. J. Prins deelde mee dat er tussen het provinciaal be stuur van Zeeland en vertegenwoor digers van de georganiseerde land bouw in Zeeland een gesprek heeft plaatsgehad. Dit, om de goede sa menwerking tussen beide partijen in stand te houden, en zo mogelijk te verbeteren. Mogelijk zal er een pe riodiek overleg komen tussen het provinciaal bestuur en de land bouw. Ter voorbereiding van de K.N.L.C. conferentie op 28 april in Utrecht over het plan Mansholt werd op de Z.L.M.-vergadering namens de Z.L.M.-eommissie „Mansholt" een in terimrapport uitgebracht. In grote lijnen kan de commissie zich vereni gen met de gedachten, zoals deze zijn neergelegd in de discussienota van het landbouwschap Later zal de commissie haar standpunt Uit voerig schriftelijk kenbaar maken. Naar aanleiding van een schrij ven van een aantal waterschapsbe sturen in westelijk Noord-Brabant en gezien ook sommige perspubiika- ties inzake een concentratie van wa terschappen in dat gebied, toonde de vergadering zich verontrust over de huidige berichten ten aanzien van een mogelijk toekomstige opzet. Aangezien hier zowel de waterkering en waterbeheersing als de zuivering in het geding zijn, achtte de verga dering het van groot belang, dat de belangen van de landbouw in deze voldoende warden gediend. Het Z.L.M.-bestuur is bereid tot een nader overleg in deze tussen de waterschappen en de georganiseerde landbouw, teneinde te bekijken welke stappen genomen dienen te worden. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE „Veertig procent van de leerlingen in het basisonderwijs doubleert een of meer keren. Door de nieuwe aanpak van 't onderwijs zal het zitten-blijvers-probleem bin nenkort zijn opgelost. Hier ligt voor het onderwijzend personeel een be langrijke taak, maar het heeft daar bij de hulp nodig van allerlei instan ties en ook, in het bijzonder, van de ouders. De school van Ciinge is in grote verband met vernieuwin gen bezig". Dit zei de heer Otten, stafmede werker van het Katholiek Pedago gisch Centrum in Den Haag, tijdens een bijeenkomst voor onderwijzend personeel van de St.-Bernardusschool en ouders van de leerlingen in het Gemeenschapshuis te Clinge. Hij sprak over onderwijsvernieuwingen en het aandeel dat de lagere school in Clinge in deze vernieuwing kan hebben. Op deze bijeenkomst, waar ongeveer 250 belangstellenden wer den geteld, waren ook aanwezig ou ders en leerlingen van de kleuter school, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en het schoolbe stuur. De heer Otten wees er op dat door de veranderingen in het basis onderwijs de stap van de kleuter school naar de lagere school veel ge makkelijker zal worden voor het kind omdat grote verschillen zullen wegvallen. „De aanpak van de tra ditionele schoolvakken zal geheel veranderen. Vooral zal een accent op de taal worden gelegd". De heer P. Lansu, hoofd van de lagere school in Clinge, deelde mee dat zijn school dit jaar is begonnen met een niveaucursus voor rekenen in de eerste klas. „Wij zijn van plan", aldus de heer Lansu, „om het reken- en taal onderwijs te gaan geven door mid del van de zogenaamde differentiatie. Meer aangepast aan de verscheiden heid van de leerlingen dus". „Dat kan op verschillende manie ren. Wij kozen samen met 75 ande re scholen in ons land voor de zo genaamde niveaucursus. Niveaucur sus rekenen b.v. wil het volgende zeggen :in alle lokalen wordt op het zelfde uur les gegeven in rekenen. Een snel vorderende leerling kan op een zeker ogenblik naar een vol gend lokaal gaan, waar de leerstof moeilijker is;-een- langzame leerling blijft wat langer -bij de1 lessen van een bepaald niveau. Zo kan het voorkomen, dat een snelle leerling in het vierde cursusjaar al op niveau 6 A zal zitten en een wat langzamere leerling in diezelfde tijd pas op 5B". Voordeel van dit onderricht is vol gens de heer Lansum, dat de leer ling zelf zijn tempo kan bepalen waardoor er minder zittenblijvers zijn. „Wanneer een kind van een ver nieuwingsschool over moet gaan naar een school waar nog niet aan vernieuwingen wordt gedaan kunnen er eige problemen rijzen", verklaar de de heer Lansu. „Er zal in dergelij ke gevallen in overleg worden na gegaan waar de leerling het best ge plaatst ka-n worden. Dit soort moei lijkheden behoeft natuurlijk geen re den te zijn om de veranderingen maar achterwege te laten". Wat ge beurt er nu met de leerling, die in korte tijd alle niveaus doorloopt?, luidde een andere vraag. De heer Lansu: „Deze leerling zal dieper op de stof ingaan en daarom meer te verwerken krijgen". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wanneer de Provinciale Staten met het voorstel van G.S. akkoord gaan, zal voor elk van de te bouwen sporthallen in Goes, Terneuzen en Hulst uit het ontwikkelingsfonds van de provincie een bedrag van f 100.000 ter beschik king worden gesteld. In het schrijven aan de staten wij zen G.S. er op, dat de stichtings- kosten van deze sporthallen variëren van f900.000 tot f 1.100.000. De sport hallen te Goes en Terneuzen zullen door de gemeente worden geëxploi teerd, die te Hulst door de stichting Sporthal Hulst. Meegedeeld wordt voorts, dat via een rijksregeling aan Goes en aan de stichting Hulst reeds subsidies zijn toegezegd van resp. f 200.000 en f 178.500. Voor de hal te Terneuzen wordt een bijdrage van f200.000 verwacht. Binnenkort wordt tevens een be slissing van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk verwacht, op een voorstel van het provinciaal bestuur om uit de gelden voor de sociaal culturele infrastruc tuur voor elke sporthal een subsidie van f 100.000 te verlenen. Tenslotte worden ook nog bijdra gen verwacht van de Nederlandse Sport Federatie. G.S. delen mee, dat zij in beginsel ook bereid zijn om subsidieverzoe ken, tot nu toe nog niet ontvangen, voor de bouw van sporthallen in Oostburg en Zierikzee in overweging te nemen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gemeente bestuur van Middelburg heeft beslo ten om het vorig jaar ais tijdelijk in gevoerde eenrichtingsverkeer in de binnenstad definitief in te stellen. Uit een onderzoek is gebleken dat er door 't eenrichtingsverkeer 'n veel betere spreiding van verkeer is ge komen. Daarnaast is het aantal „ver keersongevallen" drastisch vermin derd. Ook op het punt van de verkeers veiligheid kan van een verbetering worden gesproken. Zo kwamen in de periode van 1 augustus 1967 tot 1 maart 1968 (in de periode van het twee-richtingsverkeer) 36 aanrijdin gen voor. In de periode van 1 augus tus 1968 tot 1 maart 1969 (eenrich tingsverkeer) werden er 23 verkeers ongevallen geteld. (Van onze hengelsport-medewerker) VLISSINGEN De sluiting van de Volkerakdam belooft een belang rijke verbetering van de stand van de jonge garnalen op de Oosterschel- de. Volgens dr. R. Boddeke; bioloog van het Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek, zijn de slechte garnaal vangsten in het Zeeuwse kustgebied en een deel van de Waddenzee voor al te wijten aan de sterfte onder de jonge garnalen, die bijzonder gevoe lig zijn voor minimale hoeveelheden insecticiden in het water. Het vervuilde Rijnwater, aat voor een klein deel via het Zijpe in de Oos- terschelde komt, voert dodelijke con centraties D.D.T. en Dieldrin mee. Door de sluiting van de Volkerak dam in de loop van april en mei komt een einde aan deze stroom Eiftige af valstoffen, die voortaan rechtstreeks via het Haringvliet zal worden af gevoerd. Verwacht mag worden, dat de verbetering van de garnalenstand in 't Zeeuwse kustgebied, ook de vis stand (prooi en voedsel) ten goede zal komen. En dat kan weer goed nieuws voor de hengelaars beteke nen. Het wonderlijke aspect van de zaak is dus, dat de sluiting van een Deltadam in dit geval, voordelen voor de visserij kan hebhen. Dr. Boddeke: een van de meest be kende garnaal-biologen ter wereld, heeft zich de laatste jaren aan vangst-voorspellingen op garnalen voor de vissersvloot gewaagd. Het afgelopen jaar zijn deze getallen niet helemaal waar gemaakt. De onthutste bioloog is de oorzaken gaan zoeken. Hij meent, dat de hoge rivierafvoeren tussen juli en oktober 1968 een rol hebben gespeeld. Met dat vele opperwater van de vervuil de Rijn zijn namelijk ook grote hoeveelheden landbouw- en tuin- bouwwater afgekomen, waarin con centraties van insecticiden zitten. Bij laboratorium-proeven is al ge bleken, dat jonge garnalen sterven als er 3 tot 10 microgram aan in secticiden per liter in het water zit ten endat te weten dat een micro gram slechts 1 miljoenste gram is. Dr. Boddeke is het vooral opgeval len juist de kustgebieden, waar dit vuile Rijnwater langs stroomt of uit mondt getroffen werden. Een deel van het rivierwater gaat via Den Oever en Kornwerderzand naar bui ten, ongeveer 5 percent van het Rijn water schiet via het Zijpe de Ooster schelde binnen, die als kinderkamer voor de jonge garnaal wordt be schouwd 't licht vervuilde Rijnwater moet de oorzaak van de slechte gar naalvangsten voor de Zeeuwsa kust en het waddengebied voor Den Oe ver zijn, meent dr. Boddeke, noor delijker zijn de garnaalvangsten van de vissersvloot beter geweest. Binnenkort wordt de kraan naar 't Zijpe (door de Volkerakdam) afge sloten. Tot vreugde ook van de oes ter- en mosselkwekers zal er weer prima zout water van volmaakte Oos- terscheldrkwaliteit in dit hele delta gebied voorhanden komen. Zelfs in het Volkerak zal verwatering van mosselen mogelijk worden, omdat achter de Volkerakdam vanuit de Oosterschelde gezien, het zoutgehal te zal stijgen. Aan de kant van het Haringvliet zal de zoetwater- en hrakxvatergrens gaan oprukken naar het westen, richting Tiengemeten. Een jaar later weer zal door de sluiting van de Haringylietdammen en sluizen, het gehele Haringvliet snel verzoeten. Een actuele vraag is of in dit grote bekken van stilstaand „Rijn water" ook geen poel van chemisch bederf ontstaat. Za] er voldoende doorspoeling komen? en zijn er vissen en andere organismen, die net zo ge voelig en kwestbaar voord ie lichte concentraties insecticiden zijn, als nu met de jonge garnalen het geval lijkt? Met de sluiting van het Volkenrak kunnen de biologen de praktijk proef op de som nemen. Binnen een jaar zullen we weten of de kinderkamer voor de jonge garnaal en platvis, want dat is de Oosterschelde, voor taan produktiever zal zijn, Mocht dat inderdaad het geval blijken, en Bod deke heeft al vaak gelijk gekregen met zijn garnalen-theorieën dan zul len we eens extra de wenkbrauwen fronsen over wat ons aan .vervuiling1 in het Haringvliet bekken te wach ten slaat.

de Stem | 1969 | | pagina 3