Zeeschepen verantwoordelijk voor schade haven Walsoorden 1 1 §pE 0 v/u £«s~ _ti Raad van Sas van Gent stelde lastige vragen LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE >nnig ISVG versloeg leider Terhole 3 EVEN KIJKEN BRESKENS HULST Selectie wedstrijden Rode Kruis MIDDELBURG DIAMANT heetma Pools vliegtuig neergestort 51 doden Dame gewond „Wie repareert er nu eenschuur, die voor de sloop bestemd is" Heitje en karweitje Gevonden voorwerpen Biervliet Cadzand Burgemeester vraagt medewerking aan herindeling Hengstdijk Kloosterzande Schoondijke St.-Jansteen Duitse voetballers op bezoek bij Steen Zuiddorpe Schouwen-Duiveland Duiveland Eervol ontslag voor burgemeester A. A. van Eeten Nieuw kantoor van Raiffeisenbank 's-Heerenhoek Druk verkeer in Terueuzense sluis Zoeken vermiste nog zonder results VANDAAG MORGEN TotaalviJ DE STEM VAN VRIJDAG 4 APRIL 1969 (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN De zeeschepen op de Westerschelde, die de streek- haven van Walsoorden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen met een te grote snel heid passeren en daardoor een golfslag ontwikkelen, die schadelijk is voor de schepen en dokken van de scheepswerf in de haven, zullen hiervoor aansprakelijk worden gesteld. Dit heeft de heer P. J. Everaert, waarnemend burgemeester van de gemeente Hontenisse, waaronder de haven van Wals oorden ressorteert, meegedeeld naar aanleiding van een aantal opmerkingen van het raadslid J. Menu. „Uit hoofde van mijn beroep", al dus het raadslid, „kom ik vaak in de haven en heb ik veel met de schip pers te maken. Regelmatig hoor ik klachten, dat er kabels zijn afgebro ken of andere schade is. Het gaat soms om honderden guldens. Dat komt door de geweldige golf slag, die in de haven ontstaat als een groot schip veel te hard voorbij vaart. Ook de dokken hebben daar veel last van. „Het containervervoer", zo betoogde de heer Menu in de jongste gemeenteraadsvergadering, „neemt steed meer toe op de Westerschelde. Ik ben daarom bang dat het nog veel erger gaat worden in de toekomst, als niet onmiddellijk maatregelen wor den genomen". De waarnemend burgemeester zei, dat het gemeentebestuur contact had opgenomen met het loodswezen. Het vaststellen van een schaderegeling zou het resultaat zijn geweest. De schepen, die de monding van de haven bij Walsoorden naderen en zien, dat schepen in de haven liggen met een vlag in top zijn verplicht om vaart te minderen, 's Nachts zijn de schepen die in de haven liggen ver plicht lichten te dragen als waar schuwing voor het scheepvaartver keer op de Westerschelde dat Wals oorden gaat passeren. Merken de schippers in de haven, dat geen snel heid wordt verminderd dan hebben ze het recht dit te melden aan de bevoegde instanties. Alle schippers, die de haven van Walsoorden aan doen, worden van deze regeling in kennis geteld door middel van een circulaire. De dokken van de scheeps werf zullen worden uitgerust met speciale vlaggen, die door de gemeen te worden verstrekt. De heer Menu is er overigens voorstander van dat de ingang van de haven vernauwd wordt. „Dan heb je geen last meer van de sterke golf slag", meende hij. De heer Everaert merkte tot zijn teleurstelling op, dat hij er niet op behoefte te rekenen, dat dit in de eerste tien jaar zou gebeuren, omdat dit veel te veel geld zou kosten. De heer Menu zei ook nog in de haven klachten opgevangen te hebben van schippers over aanslibbing. „Eind vo rig jaar", zei hij, „is de haven pas uitgebaggerd en nu schijnen de sche pen bij laag water al weer moeite te hebben om binnen te komen". De heert Everaert beantwoordde deze opmerking enigszins ontwijkend: „We hebben nog geen peilingrapport ontvangen. Ik durf er niet over te oordelen". In een spannende wedstrijd heeft ISVG uit Sas van Gent kans ge zien het tot nu toe ongeslagen team van Terhole 3 de eerste nederlaag toe te brengen. ISVG dat in deze competitie steeds sterker is gaan spe len kon echter geen bedreiging meer vormen voor de eerste plaats van Terhole 3. Voor beide teams, die 1 en 2 ge klasseerd staan is de mogelijkheid aanwezig dat zij promoveren naar de eerste klasse. Aan 't spel van Ter hole 3 was duidelijk te zien dat er niet met de volle inzet gespeeld werd. Dat de twee reserves moeite hadden zich aan te passen bij het gevoerde spelpatroon deed aan de kracht van ISVG niets af. ISVG is de leider nu tot op vier punten genaderd doch kan deze niet meer bedreigen. Voorwaarts 2 dat op bezoek kwam bij Terhole 5 heeft na een lang ge vecht met 3-2 het hoofd moeten bui ten en de winstpunten te Hulst moe ten achterlaten. IJVC 2 dat Terhole 4 op bezoek kreeg heeft het ook niet tot een overwinning kunnen brengen en zag de overwinnaars met een 3-1 zege naar huis terugkeren. Zowel in de le klasse heren als bij de dames werden geen wedstrijden gespeeld De uitslagen van de gespeelde wed strijden waren: ISVG Terhole 3 3-1; IJVC 2 Terhole 4 1-3; Ter hole 5 Voorwaarts 2 3-2 (10-15, 8 15, 15-4, 15-10 en 15-8). GROEDE Op het kruispunt Bui- tenlust is mevr. M. V. J. uit Bres- kens met haar personenauto in bot sing gekomen met een personenauto bestuurd door P. de D„ eveneens uit Breskens. Mevr. V. die van de veer boot kwam, had op de uitvoeg- strook een tweetal lifters uit haar auto gelaten waarna zij haar weg wilde vervolgen. Bij het weer op de weg komen lette zij niet genoeg op het achteropkomende verkeer. Me vrouw V. werd zwaar gewond. Nadat dokter v,d. Maas uit Breskens eerste hulp had verleend, werd zij naar het ziekenhuis in Oostburg overgebracht met een hoofdwond. De beide auto's moesten worden weggesleept. (Van een correspondent) SAS VAN GENT De raadsverga dering in Sas van Gent stond letter lijk en figuurlijk in de bloemetjes. Op de tafels stonden twee bloem stukken, attenties van de Stichting Sasse Karnaval en het „Export-Co mité" t.g.v. de bewaarde zelfstandig heid van Sas van Gent. Burgemeester R. A. J. den Boer gaf in zijn openingswoord blijk van de grote dank, die Sas van Gent ver schuldigd is aan allen, die de zelf standigheid van Sas van Gent, zij het samengevoegd met Westdorpe en Philippine tot de nieuwe zuidelijke DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,(5 p. maand (excl. 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) teL 01158-1940 teL 01180-5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie- A. F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 4866) en J. Robesir. (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOL WEN-DIJIVELAND: mej. S. Maaskant (01100 5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen. tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. Dl 170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 3. Schieman Axel, tel. 01155-1224 kanaalgemeente, hebben bevorderd. De kwestie tussen de gemeente en de familie Gelderman-Vermeulen, door b. en w. uitvoerig toegelicht met een chronologisch overzicht van de gang van zaken, gaf de heer J. v.d. Abeele (Kath. Partij) aanlei ding te vragen hoe het mogelijk was, dat de gemeente in april '66 al een taxatie-rapport had over de voor sloop bestemde huizen, terwijl de fa milie Gelderman die een van deze huizen in eigendom had en op de plaats van de te slopen huizen een nieuw zakenpand wilde bouwen, pas bijna een jaar later kennis kreeg van deze taxatieprijs. De heer M. de Groff (P.v.d.A.) wilde weten hoe het stond met de betaling van f 1800,- ex tra-registratiekosten, die de gemeen te schuldig is, als de in het koopcon tract genoemde termijn zou zijn overschreden. „Enerzijds verho gen we heffingen en belastingen en anderzijds moeten we als gevolg van nonchalance f 1800,- extra betalen", aldus dit raadslid. De raad besloot tenslotte op voor stel van de heer J. Bockstael (Kath. Partij) een commissie in te stellen die over de gehele gang van zaken zal rapporteren. De ontwerp verorde ning inzake de heffing van rioolrech ten werd na enige discussie met de stemmen van de heren De Groff en Scheffer tegen goedgekeurd. Deze te genstemmers wilden, dat er wat meer differentiatie in de tarieve werd toegepast. Nadat de raad enige tijd in besloten zitting was geweest werd het onderhandse aanbesteden van het bouwen van kleedruimten met kantine op de cieuwc. sportvelden zonder enige disccusie goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer Scheffer hoe het stond met de sloop van de boerderij van de fami lie Audenaard, die in 1967 was ge kocht. Nadat hem medegedeeld was dat de sloop nog deze maand zou aanvangen wilde dit raadslid weten of het waar was, dat de tractoren van de Sluiskilse Groenvoederdroge- rij er in '67 en '68 waren gestald en wie dan de huur daarvoor had ont vangen. „Nou breekt m'n klomp" merkte de heer De Groff op, die in tussen ook nog een vraag had te stellen: „Is het waar dat van ge meentewege het dak van de schuur is gerepareerd?". Dit werd bevestigend beantwoord. „Wie gaat er nu", aldus de heer De Groff een schuur repareren, die toch gesloopt moet worden". Er kwam geen reactie op deze opmerking. Wel de mededeling, dat de huur voor de stalling der tractoren nog geïnd moest worden. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande Afscheid Door mevr. Focke- Verschoor is officieel afscheid geno men als hoofdleidster van de Open bare Kleuterschool Wilhelmina te Breskens. De voorzitter van de ou dercommissie, de heer J. Boekhout kon vele ouders alsmede het colle ge van b. en w. de hoofden der scho len en vertegenwoordigers van de kweekschool welkom heten. In zijn openingswoord dankte hij mevr. Focke voor het vele werk dat zij de afgelopen 11 jaar voor de school heeft gedaan. Namens de ouders bood mevr. Verduijn aan de vertrek kende leidster een antieke helmke tel aan. De burgemeester sprak namens het gemeentebestuur zijn dankbaar heid uit en overhandigde haar een boekenbon. Namens de leidsters sprak mej. Bron en namens Je hoof den der scholen de heer Robijn. Na de pauze vertoonde de heer Boek hout een drietal films welke het werk op de kleuterschool in Bres kens weergaven. De film van het hu welijk van de heer er, mevr. Focke sloot deze bijzonder geslaagde avond. De Rowans, Verkenners en Welpen van de St.-Willibrordusgroep te Hulst gaan van 26 juli tot en met 2 augus tus op kamp naar Wiltz in Luxem burg. Aan dit kamp wordt door 80 personen deelgenomen. Tijdens de kamp-week worden verschillende uitstapjes gemaakt. Gezien de grote kosten hieraan verbonden worden verschillende acties op touw gezet. Eén van de voornaamste acties is „Het Heitje voor een Karweitje", die wordt gehouden in de paasvakantie. Aan het bureau van politie te Hulst zijn onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven en nog niet afge haald: huissleutel „Nemef", huissleu. tel, regenbroek, bril, bruine gevoer de want, groene kindewant, blauwe regencape, bril met donker montuur, paspoort .cultureel jongeren", dames- paraplu in hoes, houten duimstok, rode sjaal, sjaal van bruin bont, wol. len sjaal, hoofddoekje, gebreide hand schoen, lederen kinderhandschoen, doublé dameshorloge met zwart bandje, halssnoer, sleutelring met sleutel, dameshandschoen, suède da- meshandschoen. Paasvoorbereiding De R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden van Hulst heeft een voorbe reiding gehouden voor 't paasfeest. Het werd gevierd met een eucharis tieviering en een oefening in de ba siliek. Na afloop werd in het Klein Patronaat door de heer Jongenele uit Utrecht een lezing gehouden, verdui delijkt met lichtbeelden over „het prentenboek van de Passietijd". Er was grote belangstelling. Prljskaarting In café R. de Vil der werd een grote prijskaarting ge houden als afsluiting van het win terseizoen. Er namen 56 kaarters deel. De uitslag is als volgt: win naarsronde: 1. F. de Wit L. de Bruijn, 2. A. v. Acker P. v. Cau- teren; 3. G. de Wit J. Pleunis; 4. A. de Nijs G. de Gijsel; 5. P. Collet G. Everaert; 6. F. Buys L. v. Landeghem; 7. A. Taelman Th. Schauwaert. Verliezersronde: 1. J. v. Helsland A. de Njjs; 2. P. Verschuren F. de Bruijn; 3. E. de Nijs A. Hoo vers; 4. R. Leeraert A. Pollet; 5. A. Dieleman D. Verbraecken; 6. Th. de Vet P- Smolders; 7. F. Fassaert K. de Bruijn. R.K. Vrouwengilde Het R.K. Vrouwengilde hield een bijeenkomst in hotel De Graanbeurs. De heer A. Hamelink uit Terneuzen hield een le zing over buitenlandse kaassoorten en demonstreerde verder enige re cepten zoals een Zwitserse kaasfon due. Dansavond De sociëteit Les Co- pains houdt dinsdag een dansavond in De Vriendschap. Hieraan wordt medewerking verleend door Tee-Set. (Van onze correspondent) Burgemeester J. Leenhouts, open de de gemeenteraadsvergadering met het uitspreken van de hoop, dat de bevolking van Cadzand hun "olie me- dewerking zou verlenen bij de herin deling van de gemeente. Het voor stel van b. en w. over te gaan tot de vasttelling van 't bestemmingsplan- Vlamingpolder, dat voorziet in de bouw van 69 woningen, werd door de raad met algemene stemmen aan vaard. De vergoeding van f 2604 t.b.v. de neutrale kleuterschool kon even eens de goedkeuring van de raad wegdragen. Op een vraag van het P.v.d.A.- fractielid de heer Lijser of het kre diet voor het vervoer van de kleu ters niet hoger kon worden vastge steld, antwoordde de voorzitter dat een dergelijk verzoek reeds was bin nengekomen en het college er zeker studie van zal maken. Prijsschieting In café P. v. Dijk werd een prijsschieting gehou den op de liggende wip. Er namen 31 schutters deel. De uitslag luidt als- volgt: De hoogvogel werd geschoten door J. Vernimmen te Stoppeldijk; de eerste zijvogel was voor A. Vink te Pauluspolder; de tweede zijvogel werd geschoten door E. Pauwels te Groenendijk. De meeste kleine vo gels, 3 stuks, werden geschoten door P. Schelfhout te Kruispolder. Speeltuin en Zwembad B. en w. hebben bekendgemaakt dat de Speeltuin De Honte te Kloosterzan de zal worden opengesteld op zater dag 5 april, het zwembad op zaterdag 17 mei. De uren van openstelling zijn als volgt: op zaterdag en zon dag van 13.00 tot 18.00 uur en gedu rende de schoolvakanties dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Kind aangereden In de Dorps straat te Schoondijke is de 7-jarige S. bij het oversteken van de voor- rangsweg aangereden door een auto, welke werd bestuurd door de heer M. uit Breskens. De heer M. reed in de richting Breskens en schepte de jongen toen deze al spelende plot seling de rijweg opkwam. Dokter van 't Hof uit Schoondijke verleende eer ste hulp. De jongen werd slechts licht gewond. Gedurende de paasdagen zal de Duitse voetbalclub Wattenscheid met haar A. junioren een bezoek brengen aan St.-Jansteen. Er zullen een twee tal wedstrijden gespeeld worden te gen de A junioren van de voetbal vereniging Steen. De spelers en be stuursleden zullen bij particulieren worden ondergebracht. Deze zomer brengt Steen een tegenbezoek. Afscheid Het gemeentebestuur van Sint-Jansteen zal op vrijdag 25 april afscheid nemen van de post- commandant der Rijkspolitie de heer A. Wegwijs die met pensioen gaat. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te St. Jansteen zijn onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven en nog niet af gehaald: 1 paar bruine kinderwanten, 1 bruine kinderwant, 1 zwarte kin- derwant, 1 grijze kinderwant. Overleden: E. M. Jesoirens 75 jr. e.v. de Clercq; E. E. Vermeire, 94 jr. e.v. R. v. Avermaete. (Van een onzer verslaggeefsters) KRABBENDIJKE De kring Zeeland van het Nederlandsche Roo de Kruis houdt op zaterdag 10 mei in Goes gewestelijke wedstrijden voor helpsters- en helpersploegen van de verschillende afdelingen. In verband hiermee worden op zater dag 28 april in Krabbendijke en Oost-Souburg selectiewedstrijden ge houden. In Krabbendijke wordt gestreden tussen helps tersploegen uit Axel, Goes, Terneuzen en Zierikzee, en de helpersploegen uit Axel, Goes, Krab bendijke, Rilland-Bath, Tholen en Terneuzen. De wedstrijden voor de helpsters worden gehouden in het cul tureel centrum, die voor de helpers in de brandweerkazerne. Aan de wedstrijden in Souburg wordt deelgenomen door helpstersploegen uit Souburg en Middelburg, en hel persploegen uit Arnemuiden, Kapel- Ie, Middelburg en Souburg. De wed strijden voor de helpsters zijn in het rode kruis-gebouw, die voor de hel pers in het gebouw Rehoboth. Alle wedstrijden beginnen 's mid dags om 2 uur. De twee best geplaat ste ploegen in Krabbendijke en Sou burg komen uit de de gewestelijke wedstrijden in Goes. Burgemeester A. A. van Eeten, heeft op zijn verzoek eervol ontslag ge kregen met ingang van 1 augustus. De heer Van Eeten verlaat de dienst wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. (ADVERTENTIE) Het nieuwe hoofdkantoor in Middel burg van de Coöperatieve Raifei- senbank vindt dinsdag 8 april plaats. Het is gevestigd in het geheel ver nieuwde en verbouwde pand Lange- viele no. 49. Vanaf die datum zal het oude kantoor aan de Vlasmarkt gesloten zijn. Kapelle Jaarvergadering jeugdsoos Op vrijdag 18 april a.s. om half acht 's avonds zal in de bijgebouwen van de gereformeerde kerk de algemene jaarvergadering worden gehouden van de jeugdsoos „De Canus". Tijdens deze bijeenkomst wordt een huishou delijk reglement vastgesteld en vind er een bestuursverkiezing plaats Voorzien moet worden in de vacature ontstaan door bedanken van mej. Anja Lukasse. Paaskerkdienst In de paasdienst om 9 uur 's morgens a.s. zondag in de herv. kerk zal medewerking wor den verleend door het mannenkoor Zang en Vriendschap onder leiding van de heer Tamminga te Goes. In de dienst die om half elf begint zingt de sopraan Lenny Soeters uit Goes. Bloesemrit VVV De onlangs op gerichte VVV afdeling Kapelle-Bie- zelinge en Schore heeft het initiatief genomen tot het uitstippelen van een bloesemrit door het fruitgebied Ka pelle Wemeldinge. Met bordjes wordt aangegeven op welke wijze men kan rijden om te komen op de mooiste plekjes in dit fruitgebied waarvan de bloei eind april kan gaan begin nen en duurt tot half mei. Verkoping Ten overstaan van no taris J. C. Kram werd gistermiddag in hotel „De Zwaan" publiek ver kocht een woonhuis met werkplaats, afdak en erf aan de Weststraat 6, groot 7 a 90 ca. Het huis i® bewoond geweest door de heer D. van Maris. Hoogste inschrijver was de heer M. Sinke met f 7777,-. Koper de heer Jos Remijnse voor f 8800,-. Groene Kruis Onder leiding van de heer J. P. Herselman werd in het wijkgebouw de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis. In zijn openingswoord sprak voorzitter Her selman zijn vreugde uit over het feit dat het afgelopen jaar een tweede wijkverpleegster benoemd kon wor den. De rekening over 1968 had een klein batig saldo en de begroting 1969 moest sluitend worden gemaakt met een contributie verhoging van f 12,50 tot f 15,- per jaar. Voor bejaarden die verplicht verzekerd zijn en de aantekening „Bej aardenverzekering" op hun kaart hebben, zal de jaar- contributie f 10,- bedragen. Uit het jaarverslag van mevr. v.d. Have-Wigman bleek dat er in 1968 40 nieuwe leden bijkwamen en dat het ledental nu 1340 bedraagt. De heren J. P. Herselman, J. Gertsen en Joh. van Liere werden als bestuursleden herkozen. Boerenleenbank Dinsdag 8 april zal de waarnemend burgemeester de heer J. L. Drogmans het nieuwe kantoor van de boerenleenbank „De Bevelanden" aan de Werrilaan offi cieel openen. De Boerenleenbank houdt reeds 25 jaar zitting in de gemeente. steen van de maand april Doorzijn ongeëvenaarde schittering en betoverende kleurenspel met recht "de koning der edelstenen", 'n Uniek en blij vend waardevol geschenk, dat als geen ander uw gevoelens vertolkt voor de vrouw die in april jarig is! diamant van,dj edelsteenknmL diamantexpert 3) LIJNBAAN 9! filiaal: oostzeedijk 155457 r( TERNEUZEN In de middensluis en de nieuwe westsluis in Terneuzen is het de laatste weken een dm-rte van belang. In de eerste drie maan den van dit jaar paseerden 1091 zee schepen van uiteenlopende grootte 't sluizencomplex. Vergelijking met honderd jaar ge leden: in het eerste kwartaal van 1869 werden in de Terneuzense sluis 43 schepen gescnut met een totale tonnage van 8198. Tegenwoordig zijn schepen van 20.000 ton in de sluizen van Terneuzen heel normale verschij ningen. Het grootste schip dat in het afgelopen kwartaal in de nieuwe westsluis werd geschut was de India se Chennie-Sevan van 42.530 ton weight. GOES Aan de scholengemeen schap „De Vakschool" te Goes slaag den voor het pedagogisch getuig schrift behorende bij de akte N 19 (landbouwhuishouden) de volgende leerlingen: L. Francke te Kloetin- ge; A. M. v. Nieuwenhuijzen te Le pelstraat; A. M. de Pree te Colijns- plaat, W. de Rijke te De Heen, T de Vries te Middelburg, A. C. de Wolf te Serooskerke. GOES Aan de scholengemeen schap „De Vakschool" in Goes slaag den voor het eerste gedeelte van de akte N 19 (landbouwhuishouden) de volgende leerlingen: M. C. den Baars te Melissant; M. van Dam te Goes; H. M. Klompé te Wolphaarts- dijk; E. Martens te Ovezande; J. N. Mol te Kamperland, A. C. de Muijnck te Borssele, C. A. Rijk te Borssele, W. J. Verwijs te St.-Philipsland. WARSCHAÜ (AP) Een speciale commissie van het Poolse ministerie van verkeer stelt een onderzoek in naar het neerstorten van een in de Sovjet-Unie gebouwd vliegtuig dat eergisteren verongelukte in Zuid- Polen. Alle 51 inzittenden kwamen om het leven. Bijzonderheden over de ramp zijn schaars. Het enige officiële bericht werd gisternacht doorgegeven door de persdienst van de regering, uren na het ongeluk. In het bericht werd gezegd, dat een Antonov-24 van de Poolse luchtvaart maatschappij „Lot", op weg van War schau naar Krakow, bij Zawoja een bergdorp 60 km ten zuiden van Kra kow neerstortte. De 46 passagiers en de bemanning van 5 koppen kwamen hierbij om het leven aldüs de persdienst. De mees te passagiers waren op weg naar de bergen in Zuid-Polen om daar htm Pasen door te brengen. Onder de slachtoffers bevindt zich een in Polen geboren Amerikaanse employe van de KLM in New York die met vakantie in Polen was. DE VRAAG of een eigen vereni ging voor de katholieke leger-offi- cieren nog zin heeft in deze tijd vormt het kernpunt van het congres, dat de Algemene Rooms-Katholieke Officie renvereniging ter gelegenheid van 't 50-jarig bestaan op 10 mei in Breda organiseert. (Van een onzer verslag» VEERE De rijkspolitie (j, heeft gisteren opnieuw en zt> sultaat op het Veerse Meert, naar het stoffelijk overschot, nog steeds vermiste Belg G j die zondag met twee landgeno het meer verongelukte, In deb de dagen zal de politie te enkele po-gingen doen om 1 te vinden. De ontzielde liehaimen vaiM andere Belgen, die maandag i, gevonden en naar het Berg, kenhuis in Goes werden overgm:- zullen vandaag, vrjjdag, naarj worden overgebracht. Morgen, zaterdag 5 april: L weert 4.33 en 16.52; Ternenat en 16.14; Vlissingen 3.20 i_ Wemeldinge 5.15 en 17.40. TONEEL, FILM, CONCERT MIDDELBURG City 20 uur Steve McQueen in Bullitt, II VLISSINGEN Alhambra 20 uur De vierkante rekruut, al GOES Grandtheater 20 uur Vier meedogenloze wreken, DIVERSEN DE KLINGE Op de Heide 15 uur Schietinf TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal 1418 uur Multipels en objekten TONEEL, FILM, CONCERT E.' OOSTBURG Ledel 20 uur De groene baretten, 14 TERNEUZEN Luxor 20 uur The great race, a.L HULST Bioscoopgebouw 20 uur Body guard P.J., 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Steve McQueen in Bullitt, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De vierkante rekruut, al GOES Grand 19 en 21 uur Vier meedogenloze wrelsn »l DIVERSEN IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur SchieW CLINGE Le de Vijlder 15 uur SdMW St.-Ceciüa KOEWACHT P. v. Steen 15 uur Verjaardag schieting TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal 14—18 uur Multipele en objekten Opg. voor deze rubriek: tel. 7438 of Postbus 116 in M»W (Van een MIDDELBURG In c gisteren een Zeeuws dee ■werkje dat in een grijze I ■feite is het een nota, op [waarin wordt nagegaan w en wat de mogelijkheden het ontstaan van industrie I In tegenstelling tot ander. Ihet grijsbruine boekje geen laan zeehaven en industriete jde omstandigheid dat het re; 1 scheppen van een equivalei f Westerschelde. i Uit het feit dat de Rottere! Llannen om een zeehavenbekkc 1 Hoeksche Waard in te ri< Ijeen bijval hebben gekregen, Ie nota van het ETI af, dat he zaak wordt aan de Westerscheids jmilieu te scheppen, dat agglonl ïende industrieën aantrekt. Er treken enkele factoren in het Zef - economische landschap, waar Be indruk is gewekt, dat vest) van bedrijven in de Westersche havens op zichzelf, en in alle ge llen, een dure zaak voor de on] [nemers zou zijn. De ontbrekende factoren kur én moeten, aldus het ETI, ec borden aangevuld om een vestigi milieu te scheppen dat de gewei, doordelen van de geografische teing van de Westerscheldehavens i Ledig tot hun recht doet komen.' .vestiging van de kerncentrale in| ISloegebied onder de rook var afnemers wordt in het grijsbr hoekje een eerste stap op de naar agglomeratievorming genot «Een volgende stap is de uitbrei<| Ivan de overslagbedrijvigheid, waa ook aan containerhavens is geds ;Een volgende hoeksteen voor ag. .meratievorming is een olieraffina rij. met daarbij behorende accomj Jxjatie van havens en een piipleiJ |naar Rotterdam. Het grijsbruine boekje breekt llans voor een andere aanpak werving. Daarin moet het toekoi^ beeld van de Westerschelde-ag meratie een rol gaan spelen, al de auteurs. Men moet bovendien) de ontwikkelingen vooruit dun gen, wetend dat de investering die men nu doet, later hun re) dubbel en dwars zullen opbrengen Zo moeten industrieterreinen voorhand in gereedheid worden bracht. Voor Vlissingen-Oost zal el achterwaarts kanaal moeten word. gegraven; de achterwaartse binn. vaartverbindingen moeten word verbeterd, de landingsbaan van l| Sloevliegveld zal bruikbaar moet worden gemaakt voor de afhandel) Ivan zwaardere vliegtuigen, die 1* [halve personen, ook machine-ond. Joelen e.d. kunnen aanvoeren. Zonder faciliteiten van de overhd i» j n'et- De nota vergelijkt I Nederlandse situatie met de Bel; I sche. De gehele Gentse kanaalzdl ontvangt b.v. faciliteiten. Aan Ned. kant is dat alleen Terneuzt net grijsbruine boekje pleit dan o ivoor de aanwijzing van de geh. izeeuwsch-Vlaamse kanaalzone I elingskern. Bovendien m« ustrieterrein Arnepoort t„» g, dat een „aanvullend functie t.o.v. Vlissingen-Oost hed (ADVERTENTIE) li» ""Uitzichten voor zaterdag loor^tf'* "PRësteld "liddeldin cijfers ge ?aR; aantal urerf^ ?<i: voor zatei 0 tot 5 J®3 6 of meer: mir SfX' temp.: omsbwi- °'ntler normaal 2Leen dr"ge MrioH normaal: kan] IT' 95 Procem"u VEm mil«tens li V^6tn,aa,: ^P^en?een nta.' 113,611 Z0!n: 5 0 norJ10™13"1' max f0t 5 graden °n I

de Stem | 1969 | | pagina 2