Ceulemans aan kop in Tokio Kees Pellenaars over Gerben Karstens HET LAG NIET AAN DOPING JANHUCKO:mCRUYFF OEILIJK TE DEKKEN Titel na zege bijna binnen Zuidwesters krijgt het tegen Vedo moeilijk J Brouwers iin groep iiiii zestien DRIEBANDENTITELSTRIJD fc^avond r°^% hem\k: ,"het zal zeer Hij ontdekte dat hij niet all-round was Omloop van de Braakman voor nieuwelingen Middelburg ontmoet laatste gevaarlijke concurrent Korfbalcompetitie PHILIPS batterijen AKKER GEBLESSEERD K f 325.00. avans Rijksweg trainer in Nederland b-^Ajax vanVlt aUes kon .J**, idekken"- Clinge kreeg bondsvlag Hindemissen Kans Wielerkoers in Wemeldinge Commissie benoemd Utrecht bekijkt situatie van betaald voetbal UEFA stelt data vast voor Milan- Manchester United Uw sleutel tot opgewekter autorijden is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor u nèt iets sneller reageert. Orndat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter DE STEM VAN VRIJDAG 4 APRIL 1969 21 slanke 170 Slechts 45 veel koel- klein vloerop een groot (2 Hak met een [an -12° tot ir snelkoelen. 3t bewaren van en gedurende vendien: mo- iautomaat en eregelaar voor warme dagen, ir rVan onze sportredactie) onFDA - De kans dat Ad Brou- «ffll worden opgenomen in het SLiands elftal dat op woensdag 16 _J HnhetFeijenoord-stadion in Rot kan uitkomt tegen Tsjechoslowa- je is groot. ..jo-naeh Georg Kessler heeft de ,®S NAC-linksbuiten in de Evan zestien spelers opgenomen •ruit het Nederlands elftal zal Sen geformeerd. De kans is er te- S daar er voor deze interland, in kader van de voorbereiding op wedstrijden voor de voorronden het wereldkampioenschap, geen jacieden van de partij zullen zijn. nAC-trainer Leo Canjels: „Er is .'luurlijk nog niets definitief. Kess- «1 de kandidaten voor het oran- Lm nog aan het werk willen zien tweede Paasdag en bovendien is de centrale training nog. Pas daar. i zal het elftal definitief worden mengesteld". Mens de training van gisteravond leek Brouwers een lichte blessure hebben opgelopen. Canjels: „Dat aakt de zaak er niet gemakkelijker Het meespelen van Brouwers op Me Paasdag tegen MVV uit is nog AD BROUWERS: in de groep van zestien TOKIO ANP) Titelhouder Raymond Ceulemans is ook op de derde dag van het wereldkam pioenschap driebanden, dat in Tokio wordt gehouden, ongesla gen gebleven. De Belg behaalde gisteren een overwinning in 52 beurten op de Amerikaan Wil liam Hynes, die op 52 bleef staan. Ceulemans heeft de leiding met acht punten uit vier wedstrijden. De Japanner Koya Ogata, tweede bij het vorige wereldkampioenschap, zag zijn kansen aanmerkelijk dalen zijn landgenoot Kashiki. Tevoren had Ogata gewonnen vam de Deen Kurt door een remise in 64 beurten tegen Thögersen. De Amerikaan Allen Gil bert en de Japanner hebben na Ceu- lemams de minste verliespunten. Gil bert, die evenals Kebayashi een ne derlaag op zijn conto heeft, bedwong de Argentijn Martinez (6055), die, evenals Suigimitzu (Peru) - 3360 tegen Kobayasihi, die ook vain Bou- langar won (6041) - voor de tweede maal verloor. De uitslagen van de donderdag gespeelde partijen zijn: 1.111 0.611 1.071 0.732 0.857 0.786 1.429 0.786 1.154 0.712 0.938 0.938 0.952 0.952 7.071 0.730 (Jap.) Thögersen (Den.) Kashiki (Jap.) BouLanger (Belg.) Gilbert (V.S.) Martinez (Arg.) Kobayashi (Jap.) Suigamuzi (Per.) Ceulemans (Belg.) Hynes (V.S.) Kashiki Ogata Martinez Thöngersen Kobayashi Boultanger 60 54 8 33 54 7 60 56 9 41 56 5 60 70 10 55 70 5 60 42 6 33 42 4 60 52 5 37 52 6 60 64 8 60 64 9 '60 63 6 60 63 7 60 56 9 41 56 5 Laurent Boulanger: niet erg op dreef in Tokio. De kop vam hst klassement is als volgt: Ceulemans 3 gesp. 6 pt. Ogata 5 gesp. 7 pt. Gilbert 3 gesp. 6 pt. Kobayashi 3 gesp. 6 pt. VOETBAL De eerste wedstrijd tussen 1 FC Koin en Barcelona uit de halve finales van het Europese toernooi van de bekerwinnaars is te Keulen in een gelijkspel van 2-2 ge eindigd. Ook bij rust was de stand gelijk 1-1. De score kwam als volgt tot stand: 8 Lohr 1-0, 22 Zabalza 1-1, 75 Ruhl 2-1, 79 Fuste 2-2. Er waren 45.000 toeschouwers. (ADVERTENTIE) die móéten wei goed lijn! JOHANNESBURG (ANP) Tom Ikker was één van de vier geplaat- ite spelers en speelsters, die woens- lag tijdens de open Zuidafrikaanse inniskarapioenschappen een bezoek aan de dokter. De Neder- tatt last van een enkelbles- Eraials Rod Laver, die zich medische behandeling stelde „tennis-elleboog" werd door de dokter in staat geacht o'm den. Het meespelen van Billie King en Rosemary Casals is sr zeker. Zij schenen griep te tben. (Van onze sportredacteur) BREDA „Als alle renners waren als Karstens, zou er wat de dopingaffaires betreft in Nederland geen vuiltje aan de lucht zijn". Aan het woord: Kees Pellenaars, drie jaar ploegleider geweest van Gerben Karstens en sinds die overging naar Peugeot contactman tussen hem en de Franse bazen. „Wat Sportexpres beweert (dat Karstens door gebruik van stimulantia in een psychiatrische inrich ting terecht kwam, zoals wij gisteren schreven, red.) is schandalig", bast de Pel. „Karstens was juist de man over wie iedereen zich verbaasde, omdat hij zich afzijdig hield van de doping. Vraag het de renners maar. Ze zullen allemaal zeggen, dat er op Karstens nooit iets was aan te merken. Ik heb het daar dikwijls over gehad met jongens die in de rondes op dezelfde kamer als Karstens sliepen. Hij wil de met doping gewoon niks mee te maken hebben. Dat hij nooit iets pak te zal ik niet zeggen. Dat doe ik van geen enkele renner. Daarmee wil ik niet suggereren dat Karstens wel eens wat slikte, maar het is nou een maal mijn principe. Voor geen en kele renner steek ik mijn handen omhoog. Ook voor Karstens niet, al geldt hij onder zijn collega's als de gene die van het spul afbleef. In al die jaren heb ik bij hem nooit iets ontdekt. Gaston Plaud van Peugeot heeft dezelfde ervaring. Karstens was een van de zeer weinigen die zonder zich zorgen te maken naar de controles ging." Kees Pellenaars verwerpt dan ook fel de in Sportexpres gesignaleerde aanleiding voor Kastens' inzinking. „Dat kwam niet van de drog. Dat kwam omdat hij ontdekte, dat hij niet all round was. Daar kon Kars tens niet tegen. Ik heb van alles ge probeerd om hem dat waanideee uit zijn hoofd te praten. Hij moest be seffen, dat hij een geweldige coureur was die in klassiekers tot formida bele prestaties kon komen, maar als ronde-renner nooit bij de uitblinkers zou horen. Dat is helemaal geen schande. Er zijn genoeg vedetten ge weest, die in meerdaagse wedstrij den tekort kwamen. Ze wonnen wel een of meer ritten en vielen er door op, maar als winnaar waren ze kans loos. Karstens kon dat niet van zich afzetten. Hij wilde de absolute su perman zijn en daarom viel het hem zo geweldig tegen, dat Jan Janssen als kopman van de nationale ploeg in 1967 werd aangewezen. Na die be spreking waarop dat werd beslist kwam hij teleurgesteld bij me. „Pel", zei ie, „waarom nemen ze nou Jans sen en niet mij." Ik heb hem erom uitgelachen en gevraagd waar hij de moed vandaan haalde om zich met Janssen als ronde-renner te verge lijken. Volgens mij heeft hij toen, omdat Janssen de voorkeur kreeg en hij geconfronteerd werd met een minder sterk punt in zijn kwalitei ten, de grote klap gekregen. Karstens stond ineens niet meer in de belang stelling. Als amateur bewierookte men hem, als beginnend prof met met veel talent kreeg hij ook bij mij (ANP) Een Nax GVAV t0eSCh°U' Ian H«cko. PVoelens die (6-0) was Spartk-trainer met gemengde - ■■npu-rK s-'-'cuguc ?e k°mendtVernchtingen van ïalve finsin- *e§enstander in de We sloeg S V3n c'e ®ur°pacup [gastonder1 \i,S,GVAV een povere 'szo Zei J- Europese topklas- Cmvt[hli"a. uf'oop. Hij vond Ke Amsterdam de beste ma>> G\ïcrmoeide i?n rs en zei met de kost Ji" °gen b« deze wed. ?A^ening gevormd"' H'j 'lad zich ™d ov-v vrijwel al- vasovic en te1 spes:t het hem Keizer niet in actie had kunnen zien. Wat sommigen overigen betreft: „Danielsson heeft een enorm sterk rechter been". „Suurbier is een uitstekende mo derne back". Muller is een type dat het midden veld beheerst". „Groot was de architect achter de aanval". Over de nieuwe lichtinstallatie van het Olympisch stadion was hij niet helemaal te spreken: „Ik heb de in druk gekregen, dat de spelers bij be paalde ballen veel last van dit licht hebben. We zullen het echter straks zelf uitproberen". Spartak Trnava zal op 11 april 's- middags om twaalf uur op Schiphol aankomen Hucko zelf blijft dan na de wedstrijd tegen Ajax een paar dagen in ons land om op 16 april de natio nale trainer in de vriendschappelijke landenwedstrijd Nederland - Tsje- choslowakije bij te staan. veel aandacht. Daarin voelde hij zich toen verlaten. Hij ging sukkelen en kreeg een tweede tegenvaller bij Peugeot. Daar was hij niet, zoals bij ons, een belangrijk man maar een nummer. Een renner uit de rij. Ik ben ervan overtuigd dat als onze ploeg niet opgeheven was, ik Kars tens terug aan de top had gebracht. En hij kan er nog komen. Zoals ik het kon bekijken is hij er weel hele maal bovenop. Hij ziet er fris en ge zond uit en praat met ambitie voor het vak. Dat miste ik de laatste tijd. Waar het nu om gaat is dat hij zich bij de trainingen niet forceert. Dat heeft Plaud, met wie ik vorige week bij Karstens ben geweest, ook ge zegd. Hij moet het zes of acht weken kalmaan doen en zichzelf niet voor bij willen hollen. Dan moet hij ver der accepteren, dat hij een grote was en het weer kan worden in alle koersen behalve de rondes. En ten slotte moet hij beseffen dat de be langstelling niet alleen op hem ge richt kan zijn. Dat was zijn ergste kwaal en daar hebben we allemaal aan meegeholpen. De renners die met hem in de ploeg zaten, Televi- zier als werkgever en ik als ploeg leider. We zijn er eigenijilk allemaal schuldig aan dat hij zich belangrijk ging voelen." PETER HEERKENS. Kees Pellenaars en Gerben Karstens als een succesvol duo na Parijs-Tours 1966, waarin Karstens winnaar Werd. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse Korfbalbond gaat Zuidwesters een moeilijke wedstrijd tegemoet, nu het Vlissingse Vedo op bezoek komt. Vedo is de laatste wedstrijden uitstekend op dreef en is in een maand tijd opgeklommen naar de derde plaats. Bovendien be zit Vedo goede schutters. Luctor 1 zal de strijd tegen Storm vogels 1 met een bezwaard hart te- gemoetzien. Waarschijnlijk is het voor de Terneuzenaren te moeilijk om voldoende doelpunten te fabriceren. Atlas 1 heeft ook al weinig kans te gen Animo 2, terwijl Olympia 1 te gen Blauw Wit 1 ook al geen illusies zal koesteren. Tjoba 2 zal het Togo 1 bijzonder moeilijk maken, maar toe nemen de Goesenaren de punten mee. Als één en ander zo gaat, als we verwachten, blijven Olympia 1, A las 1 en Luctor 1 op de onderste drie plaatsen, ir:et bijzonder weinig kans om nog wat te klimmen. In de tweede klas kan All Ready weer een overwinning behalen tegen Animo 3. Het is jammer, dat All Ready in het begin wat moeilijk aan paste, anders had men nu hoge ogen gegooid. Het kampioenschap komt nu vermoedelijk terecht bij Swift 4, dat tegen Swift 3 aantreedt. Geen on overkomelijke moeilijkheden voor de jonge Swift 4 spelers. K.V.L. is ge waarschuwd, dus het is niet te ver wachten dat Blauw Wit 2 weer zo'n huzarenstukje als afgeopen week zal uithalen. In de derde klas A is de belang rijkste wedstrijd Ondo 2 tegen B.K.C. Geen geringe opgave voor de Bres- siaanders, maar met enige inspan ning moeten ze zonder puntenver lies kunnen blijven. Vedo 2 zal het thuis tegen Tjoba 3 niet kunnen bol- (Van onze sportredactie) PHILIPPINE Het wielercomité van Philippine houdt op zaterdag 3 met een van stad tot stad wedstrijd voor nieuwelingen. Deze nieuwe koers, gelanceerd als de omloop van de Braakman komt in de plaats van de cyclocross, die het comité aanvan kelijk eind februari wilde organise ren. Heit comité wil de sterkste nieuwe lingen aantrekken voor deze 87 kilo meter lange koers. De deelnemers rij den tweemaal een omloop van 38,5 kilometer (Zeelamdiastraiat - start en ftadsh -, richting Sluiskil, linksaf over polderwegen naar de Braakman, Hoek, voor Biervliet linksaf, over binnenwegen terug naar Philippine) en tenslotte een ronde van tien kilo meter door de Mosselpolder en de Kanaalpolder. Het comité van Philippine wil de omloop van de Braakman doen uit groeien tot dé Zeeuwse nieuwelin- genklassdeker. Als wedstrijdleide'- in de koers zal het KNWU-iurylid Wim Jeremiasse ontreden. Do het parcours van één kilometer, ook met start en finish in de Zeelandiastraat, rijden de aspiranten om half drie (een half uur na de start van de nieuwelingen) een afwachtóngswedstrijd over 30 ki lometer. VOETBAL Op de jaarvergade ring van Hertha BSC is bekendge maakt, dat de schuld van de Ber- lijnse bundesliga-vereniging op het ogenblik 300.000 mark (ongeveer 270.000 gulden) bedraagt. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Moest Middelburg in de eerste klas van het amateur voetbal vorig jaar nog op 5 mei In de laatste competitiewedstrijd tegen TSC de beslissing forceren, dit keer krijgen de hoofdstedelingen de kans de titel eerder te veroveren. Maan dag treden zij namelijk aan tegen de laatste gevaarlijke tegenstander het Tilburgse DESK. Als de titelver dedigers deze topmatch op eigen ter rein winnen kan hen in de drie res terende competitiewedstrijden wei nig meer gebeuren. Er mag tenmin ste worden aangenomen, dat Middel burg de drie punten voorsprong op de naaste concurrenten in de laatste wedstrijden tegen UNA en Veerse Boys (uit) en Brabantia (thuis) niet Iaat schieten. (Van onze sportcorrespondent) CLINGE Tjjdens de jaarlijkse feestavond van de voetbalclub Clinge werd door de KNVB een bondsvlag aangeboden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereniging. Dit achtste jubileum werd vorig jaar reeds gevierd, maar met de uit reiking van de vlag heeft men ge wacht tot de traditionele feestavond. Het eerste treffen tussen beide ploe gen viel voordelig uit voor DESK: 2-1. Het krachtsverschil tussen de elf tallen bleek toen miniem. Gezien de resultaten van afgelopen zondag be gint Middelburg voor eigen publiek als favoriet. Het toonde vorige week duidelijk beter op dreef te zijn dan DESK. De Brabanders moesten Vlis- singen een gelijk spel toestaan, ter wijl Middelburg 't nog altijd gevaar lijke Sparta '24 er met 2-0 onder hield. Middelburg betreedt maandag het Nadorst-terrein met het volledige ba sisteam Ook Schoenmaker staat dus weer opgesteld. Vlissingen reist maandag voor de tweede achtereen volgende maal naar Brabant. Dit keer speelt de Walcherense ploeg uit tegen RKC, dat nog steeds in de gradatiegevaar verkeert. Het zal voor de Vlssingers geen gemakke lijke wedstrijd worden. Hoewel het einde van de competi tie, met nog drie wedstrijden te spe len, snel nadert, durft men bij RCS nog niet aan een kampioenschap in de vierde klas H te denken. Toch be gint het er nu op te Hjken, dat de Souburgse formatie HVV '24 alsnog van de titel af gaat houden. Twee weken geleden won het de topwed strijd tegen de Hulstenaren en vori ge week eindigde de moeilijke match tegen Biervliet in een draw. Daar mee heeft RCS de moeilijkste hin dernissen genomen. Er rest de Souburgers nog een wedstrijd waar punten lcunnen wor den verloren: het treffen van vol gende week thuis tegen Sluiskil Daar tegenover staat voor HW nog de zware uitwedstrijd tegen Biervliet, de door beide koplopers meest ge vreesde ploeg. Maandag zullen HVV en RCS tegen respectievelijk Com. Boys en IJzendijke geen fouten ma ken. Zowel in de tweede klas B als in 3D zijn de kampioenskansen voor de Zeeuwse clubs nu wel verkeken. Theoretisch zouden Terneuzen (2B) en Goes (3D) nog aan bod kunnen ko men, maar in de praktijk zullen de Brabantse clubs dit keer onder él- kaar uitvechten wie er promoveert. In 2B verspeelde Terneuzen vori ge week door een ongelukkige 0-1 nederlaag tegen RKTW de leiden de positie. Maandag komen de Zeeuwsch-Vlamingen niet in actie. Zonder zelf te spelen zullen zij waar schijnlijk echter opnieuw enkele plaatsen op de ranglijst prijs moeten geven. Axel .speelt thuis tegen RKT- VV. Er valt 'n deze wedstrijd voor de gastheren toch zeker een puntje te verdienen. Zeeland Sport is door het gelijke spel tegen Axel opnieuw op de laat ste plaats terecht gekomen. Thuis hebben de Vlissingers maandag te gen RW'b een redelijke kans op winst. Internos krijgt het zwaarder tegen Uno Animo, zodat de Etten- se ploeg waarschijnlijk vanaf ..iaan- dag weer als hekkesluiter gaat fun geren. In de derde klas D worden in het komende weekeinde slechts drie wedstrijden gespeeld. Spanning zal er ongetwijfeld zijn bij Vogelwaarde- Grenswachters. Beide teams hebben de punten hard nodig om aan degra datie te ontkomen. Steen heeft op ei gen veld een redelijke kans op zege tegen Goes, terwijl Steenbergen en Homtenisse elkaar niet veel zullen toegeven. werken. In de derde klas B worden geenw edstrijden gespeeld. Bij de junioren allemaal gemakke lijke wedstrijden voor de thuisclubs. Volharding 1 ontvangt Atlas, dat van z'ijn verre reis wéinig plezier zal on dervinden. Blauw Wit krijgt het tegen Stormvogels iets moeilijker, maar is toch favoriet. Swift 2 is een klasse apart en daar zal Togo niet veel aan kunnen veranderen. Animo is zonder meer beter dan Swift 1 en zal dat graag in doelpunten uitdrukken. Programma: le klas: Luctor 1 Stormvogels 1; Atlas 1 Animo 2, Olympia 1 Blauw Wit 1; Tjoba 2 Togo 1; Zuidwesters 1 Vedo 1. 2e klas: All Ready Animo 3; K.V.L. Blauw Wit 2; Swift 3 Swift 4. 3e klas A: Ondo 3 B.K.C.: Vedo 2 Tjoba 3; Junioren: Vol harding 1 Atlas: Blauw Wit Stormvogels; Swift 2 Togo. Adspi- ranten A: B.K.C. Togo A; Swift B Swift A; Adspiranten B: Swift snel Ondo A; Stormvogels B Zuidwesters; K.V.L. Animo B. Adspiranten D: Blauw Wit B Olympia A. Adspiranten E: Olym pia B Luctor C; Luctor B To go C. Pupillen A: Tjoba C Atlas; Swift A Stormvogels A; Animo hip Tjoba A. Pupillen B: Animo kick K.V.L.; Stormvogels B B. K.C.; Pupillen C: Blauw Wit B Volharding; Tjoba B Zaamslag. (Van onze sportredactie) WEMELDINGE Op zaterdag 12 juli zal er voor de eerste maal in Wemeldinge worden gekoerst. Dat werd gisteren besloten tijdens een vergadering in zaal Beenakker in We meldinge. Op deze bijeenkomst spra ken de heren Muider en Hendriks (bestuursleden van de wielerclub „Theo Middelkamp") op verzoek van een groep wielersupporters over de organisatie van wielerwedstrijden. Na deze uiteenzetting werd beslo ten om dit jaar een wielerwedstrijd voor amateurs te organiseren. Om dit te verwezenlijken werd er een wielercomité opgericht. Hierin heb ben zitting: Frans Hoogesteger (voor zitter), Adri Beenakker (secretaris), Wim van Stel (penningmeester), Adri Klap. Stoffel Weststrate, Peter Tissing en Marius Weststrate (leden). Het nieuwe comité neemt over de plannen dezer dagen contact op met de consul van de KNWU in Zeeland, Ben IJsebaert. B. en w. van Wemel dinge hebben het bestuur reeds alle medewerking toegezegd, terwijl ook verschillendle verenigingen in We meldinge de nieuwe organisatie zui len steunen. (Van onze sportredactie) UTRECHT B. en w. van Utrecht ongerust geworden over de proble matiek in het betaalde voetbal in Utrecht hebben een commissie in gesteld, die het college moet advi seren omtrent de positie van het be taalde voetbal in de Domstad. De commissie zal zich ocuk moe ten uitspreken over de vraag welke maatregelen eventueel van gemeen tewege zouden moeten worden ge nomen om aan deze slechte positie een einde te maken. In de commis sie hebben zitting de voorzitter van de Utrechtse sportraad, de heer J. B. P. Biegelaar, de voorzitter van de Utrechtse stichting voor lichame lijke opvoeding, dir. J. Jongh en de voorzitter van de 'afdeling Utrecht van de K.N.V.B., de heer E. van der Kaa. Van de zijde der gemeente zijn in de commissie opgenomen de heer T. Renes, afdeling financiën en de heer J. van Dam van het bureau sport en openluchtrecreatie. ZURICHT (ANP) De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de data vastgesteld voor de wedstrijden van het Europese bekertoernooi van de landskampioenen moeten spelen na dat de clubs het met elkaar niet eens hadden kunnen worden. De eerste wedstrijd zal worden ge speeld op woensdag 23 april in Mi laan en de tweede wedstrijd volgt op donderdag 15 mei in Manchester. Een eventuele beslissingswedstrijd zal op dinsdag 20 mei, acht dagen voor de finale in Madrid dus, worden gespeeld te Brussel. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1969 | | pagina 13