Raad Oostburg benoemd hoofd lagere school BOEKENPLANK Voorzitter Apers neemt afscheid van Boerenleenbank Ter hol Ames "OUTEN ele ma de stem k™ssF - - Speelgoed neer geperfi w ZwiJNDRECHT Even uitblazc H. Krediet 'OEPSNACKS Grondverkopen in Biervliet Sporthal Kritiek op paden van sportvelden e lustrum Axel Vijfd bevrijding groot feest Lagere omzet veiling Kapel!e Ruim vijftig schutters in Kwadendaimne Schieting in Ovezande THOMASSEN: Reclame voor Brabant in Japan Matige belangstelling voor blijspel in Oostburg Gesprekken met aanstaande bruidsparen Parochieraad in Middelburg krijgt duidelijk vorm Vergadering van P lattelands vrouwen „Dash" verliest geding van Prijsslag t GEBRUIKTE AUTO'S Gemeente Kruiningen afwezig Gemeente 's-Heer Arendskerke fes'zr: DE STEM VAN DONDERDAG 3 APRIL 1969 (Van onze correspondent) OOSTBURG De gemeenteraad van Oostburg heeft tot hoofd van de openbare lagere school benoemd de heer D. Malipaard, thans schoolhoofd in Nieuw- en St.-Joosland. De heer Van Dongen sprak zijn dank uit voor de bijzonder serieuze aanpak die deze zaak heeft ondervonden. De heer Van Barendregt uitte eveneens zijn waardering voor het college en de oudercommissie. Hij dankte tevens 't K.V.P.-raadslid voor diens grote belangstelling bij een be noeming aan de openbare lagere school. De heer Malipaard kreeg 7 van de 10 stemmen. De heer Van Hee noemde bij de behandeling van het voorstel, een krediet van f 18.000 te verlenen ter vernieuwing van de kleedkamer op het sportveld, het uit getrokken bedrag aan de lage kant. De voorzitter, burgemeester Van Leeuwen, deelde hierna mee, dat Tijdens de raadsvergadering van Biervliet heeft waarnemend burge meester Claeys meegedeeld dat het ontslag van burgemeester Kostense was ontvangen met de mededeling: dank voor langdurige diensten. Na mens b. en w. werd ook aan de heer Kostense ontslag verleend van zijn functie van ambtenaar van de bur gerlijke stand. Aan de heer W. Schilleman werd een perceel grond ter grootte van 384 m2 gekocht voor 20 gulden per m2. Ook aan de heer J. Vervaet werd een perceel grond ter grootte van 540 m2 aan de Boterzandestraat ver kocht voor 22,50 per m2. Aan de heer P. Puyenbroek werd 198 m2 erfpachtgrond verkocht voor 11, per m2 en aan de heer H. Ongenae 197 m2 voor 5,per m2. De heer I. Versluijs kreeg 600 m2 erfpacht grond voor f 3,per m2. Het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg kocht van de ge meente Biervliet een strook weg met een gedeelte halve sloot. Door het berm en een strook bouwland en waterschap zal de bestaande weg naar Steenoven nu kunnen worden verbreed en verbeterd. De heer Klaaijsen informeerde naar de uitslag van een vraag in de vorige vergadering, gedaan inzake het verbeteren van woningwetwo ningen door de bewoners. In verschil lende w.w.-woningen in Driewegen ontbreken nog enige noodzakelijke voorzieningen, o.a. plafonds op de slaapkamers. Door de heer Klaaijsen was in een vorige vergadering aan gedrongen op een vergoeding voor de bewoners die zelf verbeteringen hebben aangebracht. Waarnemend voorzitter Claeys deelde mede, dat een en ander in overleg met de ge meente-opzichter was besproken en dat men besloten had de kosten niet te vergoeden. De heer Dijk maakte er dan tenslotte een voorstel van dat met 4 tegen 3 stemmen werd aange nomen, met het oog op de nieuwe herinde ling van de gemeente het sportveld t.z.t. zal moeten verhuizen. De ge meente zal daardoor genoodzaakt zijn de kleedlokalen weer te verkopen. Verder ging de raad akkoord met het verlenen van een krediet van f 13.500,- voor de aan te brengen ver beteringen aan de gymnastiekzaal van de openbare lagere school. De voorzitter sprak echter de vrees uit dat over enige tijd opnieuw voorzie ningen zullen moeten worden getrof fen daar het onderhoud en toezicht bedroevend zijn. Naar aanleiding van het goedkeu ringsbesluit van G.S. inzake het aan brengen van paden rond de sport velden vroeg de heer Van Schaick wanneer deze paden aangelegd kun nen worden. Afgelopen zondag was het weer een behoorlijke slikboel. Ook het oefenveld ligt er droevig bij. Drie of vier weken geleden zou al toegezegd zijn, dat hier een laag zand zou worden aangebracht. Door wethouder Van de Hooft werd uiteengezet, dat het op het ogenblik niet mogelijk is om dit zand te be machtigen, daar het waterschap Het Vrije van Sluis hiervoor moet zor gen. Het zand komt uit afgravingen beschikbaar en op het ogenblik wordt nergens afgegraven. Toegezegd werd dat spoed wordt betracht. Een aantal bewoners van de Scheepvaartstraat had verzocht om het achterpad achter hun woningen te verbreden en te verharden ten einde hun panden met auto's via dit achterpad te kunnen bereiken. De ligusterheg za-1 verdwijnen en er zal een afscheiding van palen met draad worden geplaatst. De kosten wor den geraamd op f 600,-. Door de be woners zal echter een stuk grond moeten worden afgestaan tegen de gebruikelijke prijs van een gulden. Door de heren Vergouwen en Van Schaick werd toch gemeend dat hier een gevaarlijke situatie zal ontstaan voor de kinderen die daar spelen. Wethouder Zegers zei, dat wat de veiligheid van de kinderen betreft, dit wel zal meevallen, omda de ga rages iets meer achteruit gebouwd moeten worden. Er zal hierdoor een beter zicht ontstaan. Men ging toen met het voorstel akkoord. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De vereniging Axel-Po len te Axel is van plan het vijfde lustrum van de bevrijding op feeste lijke wijze te vieren op 17, 18, 19 en 20 september. Het feestcomité, bijge staan door enkele werkcommissies, is druk doende met de organisatie van de festiviteiten. Een definitief programma is nog niet opgesteld. Wel staat vast dat de herdenkingsplech tigheden gehouden zullen worden op 17 september. De Poolse oud-strij- dersvereniging SPK te Vlissingen zal hierbij aanwezig zijn. Het comité is o.a. van plan een kunstmarkt te organiseren. Voor de jeugd zullen er diverse attracties zijn. De stichting Streekcentrum Axel heeft plannen voor een aantal shows. Verder wil men een grote optocht houden, waaraan alle inwoners van Axel kunnen meedoen. In het pro gramma zullen ook een aantal sport evenementen worden opgenomen. Gedacht wordt o.m. aan "en wandel tocht en een oriëntatierit. Voorts deelde de voorzitter mee dat er begin 1970 een goede kans be staat dat er begonnen kan worden met de bouw van een nieuwe sport hal. Het voorstel, een gedeelte van het bestemmingsplan bouwrijp te maken kreeg de volledige instem ming van de raad. I.v.m. een voor bespreking inzake de benoeming van het nieuwe schoolhoofd aan de openbare lagere school ving de raads vergadering een uur later aan dan >vas gepland. KAPELLE (ANP) De fruitvei ling in Kapelle-Biezelinge heeft in het op 31 maart geëindigde boekjaar 1968-'69 een omzet behaald van f 10.827.688,26. Hierin is begrepen een bedrag van f 961.223,82, dat werd geveild voor andere veilingen uit Zeeland, zodat de omzet van de eigen leden bedroeg f 9.866.464,44. In het boekjaar 1967-'68 bedroeg de veiling- omzet van de eigen leden f 10.642.463,60. In de jaarvergadering van deze veilingvereniging werd door de voor zitter, de heer P. J. J. Dekker, te We. meldinge nog eens nadrukkelijk ge steld voor welke moeilijkheden het bestuur staat door het feit dat op 14 maart een bestuursvoorstel om over te gaan tot fusie van de veilingen in Midden-Zeeland, niet de vereiste meerderheid kreeg. De heer Dekker wees er ook op, dat rekening gehou den moet worden met het feit dat de meerderheid van de leden zich voor fusie heeft uitgesproken al was het dan niet de statuair voorgeschre ven meerderheid. Aan deze wens van de meerderheid kan niet zonder meer voorbij worden gegaan. Daarom zal worden bekeken wat thans dient te gebeuren, aldus de heer Dekker. KWADENDAMME De handboog vereniging ADLM hield haar schie ting op de liggende wippen bij de heer W. Huige. 52 schutters van 15 verenigen waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: 1 J. F. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande. Ie zijvogel: P. de Koeyer van Diana te Yerseke. 2e zijvogel: B. v. d. Dries van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek, bij loting, le boven- kal: L. Vermuë van Spes Nostra te Ovezande. 2e bovenkal: C. Remijn van Spes-Nostra te Ovezande. le onderkal: P. Vette van Concordia te 's-Heerenhoek. 2e onderkal: W. de Jonge van ADLM te Kwadendam- me, bij loting, le klep: A. de Jonge- Rijk van Willem Teil te Ovezande. 2e klep: L. Vermuë van Spes-Nostra te Ovezande. 3e klep: J. de Koeyer van Diana te Yerseke. Meeste kleine vo gels: C. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme, 7 stuks. Uitslag van de tweede wip. le hoofdvogel: P. Ver muë van Jac. v. Beiëren te Goes. 2e hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. le zijvogel: P. Timmerman van Vrye-Schutters te 's-Heerenhoek. 2e zijvogel: Jac. Ver muë van Jac. v. Beiëren te Goes. 3e zijvogel: P. Vermuë van Jac. v. Beie ren te Goes. 4e zijvogel: L. Vermuë van Spes-Nostra te Ovezande. le kal: W. Huige van Vooruitgang te Kwa dendamme. 2e kal: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. 3e kal: C. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ove zande. 4e kal: O. Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme, bij lo ting. Meeste kleine vogels: Jac. Lous van Ons-Genoegen te Oudelande, 6 stuks. (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogvere niging Zorgvliet hield haar schieting op de liggende wippen bij de Wed. C. Verbeek. Er waren 45 schutters van 16 sociëteiten aanwezig. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: J. Bon- gers van Zeelandia te Ovezande, le zijvogel: C. Bek van Soranus te Hein- kenszand. 2e zijvogel: C. Baart van Juliana te Oudelande. le bovenkal M. v. d. Geduchte van Spes-Nostra te Ovezande. 2e bovenkal; A. v. 't West einde van Willem-Teil te Ovezande. le onderkal: J. Goetheer van Juliana te Oudelande, 2e onderkal: J. Goet heer voornoemd, le klep: J. de Koeyer van Diana te Yerseke. 2e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 3e klep: C. D. Raas van Vooruitgang te Kwadendamme. Meeste kleine vogels: H. Goetheer van Ons Genoegen te Oudelande, 8 stuks. Uitslag van de tweede wip. De beide hoofdvogels werden door J. Bongers van Zeelandia te Ovezande geschoten. le zijvogel P. Timmermans van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek. 2e zij- Ovezande. 3e zijvogel: A. v. 't West vogel: J. de Rijk van Willem-Teil te einde van ADLM te Kwadendamme. 4e zijvogel: O. Steenaert van Voor uitgang te Kwadendamme. bij loting, le kal: C. v. d. Guchte van Spes- Nostra te Ovezande. 2e kal: C. v. d. Guchte voornoemd. 3e kal: P. J. Rijk van Soranus te Heikenszand. 4e kal: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek Meeste kleine vogels: F TOpns van Spes-Nostra te Ove zande. 7 stuks. SCHIPHOL (ANP) Met een DC- 8 van Japan Air Lines is gistermid dag onder leiding van burgemeester W. Thomassen de 20 man sterke of ficiële Rotterdamse Europoort missie van Schiphol naar Japan vertrokken. Burgemeester Thomassen legde er bij het vertrek de nadruk op, dat deze Rotterdamse missie er op uit is algemene Nederlandse belangen te behartigen. „Voor ons is Amsterdam de luchtpoort van West-Europa en Rotterdam de zeepoort. Dat is de gedachte, die wij in Japan bekend heid hopen te geven". De missie is er zeker niet op uit om de nieuwe Japanse vestigingen in Europa speciaal naar Rotterdam te lokken. „Rotterdam zoekt naar diep vaarwater" aldus de burgemeester, „en niet naar nieuwe vestigingen, want daar hebben we toch te weinig arbeidskrachten voor beschikbaar. Wij zullen proberen om in dit opzicht propaganda te maken voor Twente, Brabant en de noordelijke provin cies". (Van onze correspondent) OOSTBURG In een matig bezet Ledeltheater werd onder regie van Jan Retèl het blijspel „Er zit een haar in mijn so -p" gespeeld. Ton van Duinhoven en Trudy LaBij speelden de hoofdrollen. Was het omdat de zaal slechts half vol zat, of omdat de laatste boot nog gehaald moest worden dat hun spel de vereiste spanning miste? Hierdoor misschien klonk het applaus aan het einde van de voorstelling weinig ent housiast. (Van een correspondent! HULST Ten behoeve van be langstellende jonge paartjes in het. Land van Hulst, die in de loop van dit jaar denken te trouwen of onlanas getrouwd zijn, begint in het Dekenaat Hulst een reeks gespreksavonden Deze avond, die door de werkgroep Huwelijk en Gezin, in opdracht van het dekenaal pastoraal braad en in samenwerkjng met Domina de Nee- ling, worden gerealiseerd, hebben tot doel de a.s. huwenden enigszins weg wijs te maken in de nieuwe situatie, waarin zij zich straits zullen bevin den. Om de verschillende aspecten van het huwelijk veelzijdig te kunnen belichten, zijn de gesprekken ver deeld in vie<r groepen, die elk door een deskundige worden ingeleid. De onderwerpen ziin' 1. de jonggehuwden in hun jiieuwe omgeving. 2. hoe komen wij rond. 3. man en vrouw in huwelijk en gezin 4. christelijk huwelijk Het is de bedoeling deze vier on derwerpen. met als afronding een gesprek van alle inleiders met de deelnemers, over drie avonden te verdelen. Op 19 april 's avonds om 8 uur is het eerste gesprek, gevolgd door 'n tweede op 3 mei, en de slot- avond op 17 mei. De bijeenkomsten zullen daar wor den gehouden, waar de meeste deel nemers vandaan komen. De deelna me is kosteloos. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middelburg se r.k. parochie heeft een reeks van acht wijkbijeenkomsten, waarbij de vorming van een parochieraad het belangrijkste agendapunt was, afge sloten. Zestien personen zijn gekozen tot vertegenwoordigers van de parochie. Zij vormen tesamen een soort „romp- parlement". In een bijeenkomst met deze zestien zullen vervolgens nog zes personen worden aangewezen (in overleg tussen de parochiegeestelijk heid en het rompparlement). De dan voltallige parochieraad, uitgebreid met de drie Middelburgse pastores, kan zich vervolgens gaan beraden over taak, functie en werkwijze. Er zal allereerst een „dagelijks bestuur" worden gekozen, dat de naam „agendacommissie" krijgt. Men zal zich daarna oriënteren inza ke een programma van wensen en mogelijkheden voor de Middelburgse situatie. De bedoeling is. dat een ziel zorger uit een grotestadsparochie, waarbij gedacht wordt aan één der Bredase parochies, voorlichting zal komen geven over de wijze waarop in stedelijke agglomeraties een pa rochieraad functioneert, welke prio riteiten er moeten worden vastgelegd enz. BRESKENS De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen hield in restaurant Scaldis een vergadering. Door de presidente, mevr. v. d. Wel- le-Minderhoud werden verschillen de mededelingen gedaan. In het na jaar zal een cursus „beter bewegen" worden gehouden en een cursus fees telijke broodmaaltijd. Op 13 mei zal een bezoek worden gebracht aan de koninklijke serres in Laken en een bezoek aan Brussel. De heer Paridaen uit St.-Kruis hield hierna een lezing met dia's ove: zijn hobby orchideeën. RONALD JOHNSTON: MAAR 'S MORGENS DE RODE HEMEL. (Ad. M. C. Stok, Zuid-Holi. Uitge versmij.). Een romantisch verhaal met een snufje ruigheid over een clubje Cubanen, dat op weg is naar Cuba om daar het Castro-bewind omver te werpen Ze raken op een eiland, Bravo Key, verzeild na een schipbreuk. De serene paradijselijke rust op het eiland slaat weldra om als een daar aanwezige Amerikaan se journalist ontdekt dat er feitelijk maar enkele anti-Castro-figuren bij zijn. En dat zij als gijzelaars wor den meegenomen door de rest. Zelf denken de revolutionairen toch nog goed te kunnen doen met deze ex peditie De Amerikaan, die een en andei dooi krijgt, grijpt naar de wapens. Hij - een oud-commando - wii kost wat kost deze -,repa- triënng" voorkomen. Sinds we het dagboek van Che Guevera kennen, is het boek van Johnston in verge lijking slechts een zoetelijk, roman tisch relaas. JUAN GOYT1SOLO: OM HIER TE LEVEN Literair Paspoort 24 (Bezige Bij Meulenhoff). In de verhalenbundel van de 37-jarige- sinds 1957 uitgeweken Spaanse auteur Juan Goytisolo komt heel veel voor van wat de toeristen die jaarlijks Spanje overspoelen, ook ce zien krijgen. Wat voor de toerist echter hoofdschotel is, betekent in Goytisolo's verhalen niet meer dan decorum. De achtegrrond waartegen de .gebeurtenissen" (als men ten minste dit woord mag gebruiken voor het complex van vaak subtiele ervaringen, zieleroerselen en ge dachten van de figuren) zich afspe len. Zonder rechtstreeks te beschuldi gen, zonder enige felheid, maar daarentegen in mooi, gevoelig pro za, wordi de werkelijkheid van een anachronistisch Spanje meedogen loos blootgelegd. Het is beslist geen wonder dat dit boek (de meest re cente ervaringen er in beschreven, dateren a] van 1957) in Spanje zelf taboe is. De verhalen spelen zich af onder Spaanse jongeren én in het leger en de studentenmilitie. Het gaat door gaans om alledaagse voorvallen. Maar achter deze met zoveel kun stenaarschap beschreven onbeteke nende gebeurtenissen, rijst steeds weer de schaduw op van het Span je van generaal Franco' lethargisch of als het om veel jongeren gaat gefrustreerd, verarmd en ver stard, bekrompen en altijd onder drukt. Tot de mooiste verhalen in het boek behoren De Tocht, Herfst aan de haven bij motregen en Hier beneden Erg actueel, nu in Spanje de uitzonderingstoestand geldt, is het verhaal De Vrienden, spelend in Barcelona, waaruit ondubbelzinnig en op beklemmende wijze naar vo ren komt wat het betekent ..vogel vrij" te zijn voor een tegenstander van het regime. (Prijs f 12,50). CHARTERIS: DE SAINT OP T.V. (Bruna) Twee korte verhalen in één kaft: „Moordenaartje spelen" en „De Saint onder de Hippies", die nog nooit eerder zijn gepubli ceerd. Wei verschenen ze in een an dere bewerking op de televisie. Les lie Charteris koos deze twee afleve ringen als enkele van de beste tele- visieverhalen Simon Templar raakt inderdaad (weer) op heel onderhou dende wijze in de inmiddels overbe kende moeilijkheden. Vooral in het tweede verhaal vecht en redeneert hij zich (licht autoritair) in een voor hem wat onwezenlijke omge ving uit alle gecompliceerde toe standen. VAN HERWAARDEN: HOE VER ZORGEN WIJ ONZE HOND? (Voü- te.Kosmos) Een pocket die elke (aankomende) hondenbezitter zou moeten lezen. Een evenwichtig werkje - dat zbn vijfde druk beleef de - waarin wordt ingegaan op de keuze van een hond, huisvesting, voeding, psychologie. Ook wordt het fokken van een nest belicht. Hier over zou een bredere voorlichting mogelijk zijn geweest. De grote ver dienste van de schrijvende dieren artsen is de nodige nuchterheid, waarmee alles is benaderd. Zonder de overdreven honneponnerige taal, die fervente hondenliefhebbers wel eens eigen is. STENDHAL: DRIE JONGE VROUWEN (Amstel Literaire Vier kanten). Het is van L. J. Veen's Uitgeversmij. N.V. een goede ge dachte geweest om in kleine boek jes van een aantrekkelijk afwijkend formaat belangrijk literair werk van auteurs als Couperus, Gogol, Dos- tojewski, Tsjechow en Theun de Vries opnieuw onder de aandacht te brengen. Voor wat de uitgave in de ze serie van drie verhalen van de 19e eeuwse Franse schrijver Sten dhal betreft, kunnen wij er niet on deruit op een verregaande slordig heid bij het zetten en ook op enkele stijlfouten in de Nederlandse verta ling te wijzen. Geen enkel boek - zeker niet als men de huidige prij zen in ogenschouw neemt - ver draagt zet- en drukfouten, maar een bundel met klassiek-literaire inhoud eist een perfecte uitvoering. Dat het hieraan in „Drie jonge vrouwen" ontbreekt, maakt het voor ons moei lijk over te gaan tot een serieuze bespreking van deze drie novellen, die afkomstig zijn uit „De l'Amour", een theoretisch werk, dat Stendhal zelf als zijn belangrijkste beschouw de. In „Ernestine", „Mina de Van- ghel" en „Vanina Vanini" worden drie tragische liefdes beschreven, die zeer romantisch zijn en daarom voor een lezer van thans niet bijzon der veelzeggend. We] interessant is te ontdekken hoe een belangrijk auteur van vóór Freud (de „ontdek king" der psychologie) de reacties van jonge vrouwen op hun eerste (fatale) liefde weergeeft. In alle drie de verhalen is de hoofdpersoon een intelligent meisje, dat de dupe wordt van haar sentiment en harts tocht. Hun minnaars worden groten deels in het ongeluk meegesleept, maar weten zich op het juiste mo ment te redden. MARY MCCARTHY: HANOI (Sijthoff Leiden) Mary McCarthy, de bekende Amerikaanse schrijfster strijkt neer in Hanoi, op uitnodiging van de Noordvietnamese autoritei ten. Wie Mary McCarthy's eerder geschreven „Bericht uit Vietnam" heeft gelezen en haar kent als een niet zo koele maar wel uiterst kriti sche waarneemster ontdekt in „Ha noi" al direct een groot manco: zij heeft haar kritische geest blijkbaar in Saigon gelaten. Haai reportage over het leven in Hanoi en de heroïsche maar af en toe ook nogal eens kadaverdisciph- ne-achtig aandoende houding van de door bombardementen geplaagde be volking, is er niet te minder om, Mary McCarthy geeft het echter zelf toe. herhaaldelijk zelfs: er zijn dingen die je hier niet kunt of wilt vragen Met die reserves had Mary McCarthy in Zuid-Vietnam heel wat minder last Er rijzen, lezend wat zij schrijft, daarom ook nogal wat vragen. Vragen die zij verzuimde te stellen. Daarmee heeft Mary Mc Carthy haar eigen -eputatie én de mogelijke invloed die van haar re portage over Hanoi zou hebben kun nen uitgaan, afbreuk gedaan. HERBERT GOLD: DE VADERS (Meulenhoff). Een knap geschreven roman van een verdienstelijk schrij ver Hoofdpersoon in dit boek is de schrijver zelf. Als zoon van een in de eerste helft van deze eeuw naar Amerika geëmigreerde jood, vertelt hij zijt levensverhaal, vermengd met fragmenten uit het leven zijner voorouders Centraal in zijn opvoe ding en ook in zijn verdere leven stelt de verteller zijn vader. Het was de vader die hem de introduc tie in de wereld gaf, die fungeerde als bumper bij het ontdekken van de levensmoeilijkheden en nog eens was het de vader die hem veel la ter terzijde stond toen zijn huwelijk spaak liep Trefzeker zijn de be schrijvingen. Het is een boek in een geheel eigen genre, in een reële verteltrant, die getuigt van een groot menselijk gevoel. M E. TITTEL-SCHILPEROORT: DE GEHOORZAME HOND (Kos mos) Een wat minder geslaagde uitgave, waarin te omstandig, te weinig to-the-point wordt ingegaan op de opvoeding, opleiding voor ge drag- en gehoorzaamheidsdiploma en voorbrengen op een tentoonstel ling De heer C A. Kruis leidt het boek in. Hiermee is de band met dat „minder geslaagde" gelijk ge legd. Hij heeft een zeer ter zake doende, franjeloze uitgave verzorgd over dezelfde onderwerpen, die veel beter is dan die van mevrouw Tittel. Omdat zij vooral de verhouding ba zin-hond (en nu eens niet baas-hond) belicht, zullen vrouwelijke hondenop voeders zich wellicht meer tot dit boekje aangetrokken kunnen voelen. (Van een correspondent) TERHOLE De algemene leden vergadering voor de leden van de Boerenleenbank te Terhole werd voor de laatste maal gepresideerd door de voorzitter, de heer J. Apers, omdat deze wegens het bereiken van de ge stelde leeftijdsgrens niet herkiesbaar was. Nagenoeg alle leden waren ter vergadreing aanwezig. Als afgevaar digde van de Coöp. Centrale Boeren leenbank te Eindhoven was aanwezig drs. A. Bierings, districtsdirecteur. Voorzitter Apers schetste de enorme groei, die de bank de laatste jaren heeft doorgemaakt. Hieraan hadden vooral meegeholpen de vestiging van twee moderne kantoorgebouwen te Terhole en te Hulst, waar momenteel alle mogelijke dienstbetoon ten be hoeve van de leden k?.n worden ver leend. Uit de verslagen was te zien dat de groei der toevertrouwde middelen bijna 1 miljoen gulden bedroeg. Hier tegenover staat dat ook de vraag naar krediet groter is geworden. In 1968 bedroegen de kredietaanvragen bijna f 500.000, die werden verstrekt aan voorschotten tegen hypothecaire en andere zekerheden. Over het afgelo pen boekjaar werd een behoorlijk be drijfswinst gemaakt, die geheel aan de reserve zal worden toegevoegd. Verder bleek dat de vestiging te Hulst in een zeer grote behoefte voorziet, gezien het grote aantal nieu we leden en klanten dat zich aldaar heeft aangediend. Als opvolger van de heer Apers in het bestuur was kandidaat gesteld de heer H. van den Manacker. Deze werd bij acclamatie gekozen. In de raad van toezicht werd de heer J. Maerman herkozen. Door het benoe men van de heer v.d. Manackker als lid van het bestuur was er een vaca ture ontstaan in de raad van toe zicht. Hiervoor waren twee kandida ten gesteld, n.l. de heren W. Brooij- mans en H. Bruggeman. De heer Bruggeman kreeg 37 en de heer Brooijmans 32 stemmen toebedeeld, waarmee eerstgenoemde als lid van de raad van toezicht werd gekozen. Het verkiezen van een nieuwe voor zitter zal later geschieden. Vervolgens werd afscheid genot, van de heer Apers als voorzitter? Boerenleenbank Terhole. Drs rigs schetste hoe de heer Apers st op de bres had gestaan voor <jè langen der bank. Bij het hoofdlj stond deze bekend als een zeer z». vuldig man met veel belangstel]? voor het bankwezen en die niets? het toeval overliet. De scheiden voorzitter ontving namens de t tie en raad van beheer der Bank een oorkonde met ziljJ drcagmedaille. Hierna was het wS aan de vice-voorzitter, de heer Vi die de steeds prettige samenwert met de scheidende voorzitter r reerde. Alle bestuursleden zager, dan ook node vertrekken. Hij t namens de bank en bestuur s schenk aan. Bij deze hulde wi.,, mevrouw Apers-Kips betrokken"* (Van een onzer verslageversi BREDA De Amerikaanse I Procter en Gamble uit Cincia heeft enige tijd geleden een kon ding aangespannen tegen Jac. mans Prijsslag. Deze firma heeft fe hoofdkantoor in Amsterdam en i West-Brabant een tiental filialen. De Amerikaanse firma verzocht president van de Bredase rechtki Prijsslag te verbieden voortaan s uit Duitsland geïmporteerde wasö del Dash ver onder de in Nedala voor dit merk geldende prijs te i kopen. Bovendien verzocht Pm en Gamble aan de president I te verbieden verder nog I Duitsland te importeren. De beide eisen van de Amerika firma heeft de president van dc dase rechtbank in zijn vonnis f afgewezen, zoals Prijsslag off is meegedeeld, dat echter nog bekend is met de motivering erva 'SlIlUHIIIHill ■iiiiii manui Op 4 april a s. hopen onze ouders FL. BLOMMAERT.V. GEYT hun 35-jarig huwelijksfeest te herdenken. Op 2e Paasdag H. Mis uit dankbaarheid waarna gelegenheid tot feliciteren van 15 - 17 uur, Mo lenstraat 5 tc Clinge. Hun dankbare kinderen Nijmegen Ria Blommaert Antwerpen Garvy en Simmonne Blommaert- v. Cleemput Gino - Peter - Muriëlle ia ■iiiiii Je Heer Willy MAES, Mevrouw W. MAES, ge boren Tilly VAN RAVELS te Terneuzen; De Heer Ad VAN RAVELS, Mevrouw Betty VAN RAVELS-VAN BREDA te Hulst; De Heer Kees LAHEY, Mevrouw K. LAHEY, ge boren Riet van RAVELS te 's-Heerenberg; De Heer Wim VAN RAVELS, Mevrouw Gerda VAN RAVELS-GALJEMA te Spijkenisse; De Jongeheren Luc, Alex en Juffrouw Treesje VAN RAVELS; de Jongeheren Chris en Louis LAHEY, de Juffrouwen Lilian en Henriëtta LA HEY, de Jongeheer Luukje VAN RAVELS; De families VAN RAVELS en ROCKX, delen U met innige droefheid mede dat de Heer tot Zich heeft geroepen de ziel van mijnheer ALOySIUS ADRIANUS MARIA VAN RAVELS weduwnaar van mevrouw Cornelia Francisca Maria Rockx hun vader, schoonvader, grootvader, broer, schoonbroer, oom en oudoom. Geboren te Wouw op 23 december 1891. over leden te Roosendaal op 1 april 1969, voorzien van het Sacrament der zieken en gesterkt door de Apostolische Zegen „In Articulo Mortis", De uitvaartdienst, waarvoor u vriendelijk wordt uitgenodigd, vindt plaats op zaterdag 5 april 1969 om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Lam- bertus te Wouw. De gebeden voor de overledene worden gehou den op vrijdag 4 april om 18.00 uur in de kapel van „Leonardushof" te Wouw. Samenkomst a.s zaterdag om 10.20 uur aan de rouwkapel van „Leonardushof", waar de over ledene ligt opgebaard. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 5 april a.s. om 10.00 uur in het zusterhuis van „Leonar dushof" te Wouwz De bijzetting zal geschieden op het kerkhof te Wouw. Wouw, 1 april 1969 „Leonardushof". biedt aan: incl. B.T.W. V.W. CAMPINGCAR '61 3500,- V.W CAMPINGCAR '63 4000,- V.W. BESTEL met ruiten '67 3808,- V.W. BESTEL met ruiten' '68, f 4816,- V.W 1200' '64 2016,— V.W 1200 '65 f Mlr V.W. 1500 PONTON '64 f 2688,- V.W. 1500 PONTON '65 3698,- V.W. 1500 VARIANT BESTEL '66 2688,- V.W. 1500 VARIANT '66 4368,— I V.W. 1600 T.L '65 f 4811- 1 V.W. 1600 T.L. '66 f 53!!-/I Naast deze aanbiedingen vindt u een is» keuze in VW BESTEL, -KLEINBG -KAMPEERWAGENS, alsmede tong gens van de volgende merken: F®, OPEL, FIAT. VAUXHALL SAAB, SIMtt e.d. a/d Rijksweg DordrechtRotterdam Telefoon 01850 - 26 7 55. Op maandag 7 april a.s. hopen onze geliefde ouders H. VERLINDEN- LUTTER hun zilveren huwelijks feest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun kinderen. Gelegenheid tot feliciteren van 18 - 19 uur in Café Traas, St.-Jansteen. St.-Jansteen, Oude Drijdijck 42. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk .is eenieder persoonlijk te danken voor de vele blij ken van belangstelling die wij mochten ondervinden bij het overlijden van onze dierbare echtgenoot en va der ALFRED TALBOOM betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank aan allen. Fam. Talboom- Vernaeve Graaf Jansdijk A 108 Westdorpe. Dankbetuiging Hartelijk dank aan familie, buren, vrienden en ken nissen, voor de felicitati is en cadeaus, die wij bij ons huwelijk mochten ontvan gen. L. v. d. Velde-Kortvis Stekcne, Hellestr. 81. Wijziging bebouwingsvoorschriften „k°ra Kruiningen" en „Hansweert-oost 19f» De burgemeester van Kruiningen maakt bekend, dat bij besluit van gedeputeerde staten van Zee- bureau R.O-V. goedkeuring is verleend aan raadsbesluit van 7 oktober 1968 tot wia8"j: van de bebouwingsvoorschriften, behorende M- 1. de partiële herziening van het uitbreifflF plan (thans bestemmingsplan) in ondeido voor de „kom Kruiningen"; I. het bestemmingsplan „Hansweert-oost 1»M- Het besluit van gedeputeerde staten ligt a wijziging van de bebouwingsvoorschriften v 3 april 1969 tot en met 7 mei 1969 voor een ie ter gemeentesecretarie ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren, zowel't°' gemeenteraad als tot gedeputeerde staten net gewend, kunnen gedurende de termijn van inzageligging tegen de beslissing van gedepuiw de staten beroep instellen bij de Kroon. Kruiningen, 3 april 1969. De burgemeester voornof A SCHIPPER. olk< (Van een on; WILLEMSTAD De wi polkerak zullen dinsdag na lium komen. Dan zal de eet ,1e zeshonderd meter bredi plaats worden gebracht. D uilen stuk voor stuk snelh feevoerd. Het ingenieursteam van rijk: innemerscombinatie .Willemslj aast „militaire" organisatie di nproviseren is er niet bij? Eéi naanden en maanden vertrageij Ir. G. Swier, hoofd van de werke tij Willemstad, vertelde gisteren di i laatste acht caissons elk binne fen tijdsbestek van slechts twaa linuten moeten worden afgezonkei (en en ander is het gevolg van d Lterst geringe kenteringstijd (zgi jood tij) van het water in het Vo ■rak. „In dat poosje moeten we vei Jirikkelijk veel doen. Het zenuw lopende is, dat je Weet dat er niel put mag gaan. We hebben zes mi uten voor het afzinken en drie voo jet op de juiste plaats brengen va: «caisson. De overige drie minuutei Uen we hard nodig hebben voo andere handelingen." e caissons, die een waterverplaat ng van 3300 ton hebben, zullen me lehulp van zeven sleepboten naa lun plaats worden gemanoeuvreerd zeer wendbare slepers hebbei jen totaal aantal pk's van 7100 ei gezamenlijke trekkracht legentig ton. De dagelijkse gang van zaken tus en Pasen en 25 april is als volgt pige uren voor de kentering word en caisson uit het bouwdok gesleept lij wordt stroomafwaarts even ge (arkeerd op enkele honderden meter: ar de drempel, waarop de caisson: hoeten worden neergezet. Die drem lel is te vergelijken met een keien- ■lein van 600 bij 40 meter, dat op Het voorjaar is de tijd, dat - [enouden, o.a. die in het terecht 1 aan heeft dezer dagen een spe 'is in Neurenberg waren de intt «biedingen voor meisjes. ISpeelgoed voor jongens is wel aan- jepast aan de tijd; geen tinnen sol- [Tt ïïeer« wel cowboys en astro- ™en- Len variant op de autorace- - een steeple-chase met „echte" i errussen, die door de paarden ge- (rntfn m°eten worden hetgeen een leler t Van bebendigheid van de Dankbetuiging Bij deze betuig ik, ook namens de familie, mijn hartelijke dank voor de vele cadeaus en blijken van belangstelling, bij ge legenheid van mijn 90e verjaardag. A. Maas Walsoorden, Walsoordensestr. 32. ortbopaedisch chirurg van 4 april t/m 14 april Alleen spoedgevallen wor den waargenomen door H. Steenhuis, orthopaedisch chirurg te Goes, tel. 01100- 8558. ArendskerK „Ontwerp-Bestemmingsplan 's-Heer Zuid 1966". De burgemeester van 's-Heer Arendskerke wa bekend, dat vanaf 11 april 1969 gedureno maand ter secretarie van de gemeente vo ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemro plan ,,'s-Heer Arendskerke Zuid 1966 m behorende voorschriften en toelichting. Het plan omvat het gebied, begrensd d°°r Zandweg, Lange Achterweg, Wilhelmin Poldersedijk en de verbindingsweg tusse weg en Poldersedijk. Schriftelijke bezwaren tegen het FjSjfge- kunnen door een ieder binnen de merp noemde termijn worden ingediend bij meenteraad. 's-Heer Arendskerke, 3 april 1969. De burgemeester voori D. M. VERMET. I Lwk Eezegd. de leukste nieu- I rati?!?11 waren gereserveerd voor e inno an zlSende poppen is er tu nllT3' Naast de lopende, k en dle tussen kan. Een an- lehanrLr bÜ niet-zachtzinnige laar i1fibnf\builen:_deze pop kan ook Kch daar,T bevochtigen en beklaagt jchroi eveneens door g heïbi^v 6rne P0PPenhuis heeft echt Vet en kof,erin werkende stofzuiger, «dkamer F? water in de poppen- «hte» ,™i er. nu ook 1 met 'n aaosfl! j ?atisclle keuken, die «g wfn f huisvrouw de bedie- ttameVkanTenren.reek3 elektrische Jop? die^n0!?00"^ een fabrikant een mten Ook naar Fle kan gaan op- pch in 5? welvaart weerspiegelt faren in Vfu ereld.' In 1959 lie een nrm 3150 inzenders, Vlet -en ,KLEiw I JE" m schiel u raak.!... midden in ^Psnacks' df" kop;ie soeP eens kunt maken Va" restanties Pivoorbeeld; ^MatensoeP; f'eleSen Sm6f6n met koter en met koter en daarop Plak ham, l°tIUoUNr.k ei 65 f^eggen"^?*11 f1?* boter en kalkoen n! stukies kip of Plakjes »PKaM0p een Paar tomaat gebakken bacon en "PEsoeP: be°l?EgenSmP?erl i1"* b°ter t„ k|P. spieg®!-: stuk-ies gekookte kaas. el' uieringen en de ro»

de Stem | 1969 | | pagina 4