Plan voor stichting van een recreatiecentrum 5 boten gezonken op Yeerse Meer? schri HAVENTJE IN HOOFDPLAAT Omzet veiling Kapelle vorig jaar gedaald ZIERIKZEE GOES AXEL BRESKENS Onzekerheid over verdwenen Belgen TERNEUZEN MIDDELBURG LUCKY LUKE EN CALAMITY JANE ^ieer kouder ««"«pa™ J. G. L. Simmers ontvangt pauselijke onderscheiding Boeiende uitvoering Kunstmaandorkest Afscheidsreceptie van J. Schieman druk bezocht Prijsuitreiking tekenwedstrijd WALCHEREN VANDAAG MORGEN SCHMELZER: NC SAMENWERKINC Mr. E. Brongersma op congres sexualiteit: MODERNISEREN VAN ZEDENWETTEN IN ONS LAND HARD NODIG I Voor hoi f 'n z'in lezing «e strafh»0n£r?S sexualiteit over en het sexuele I Waren nu €c^ts enkele studenten Moo"? £fbrde Katholieke Hoge. boeiende en iw om zijn "ing te volgen 6 inleU I brongersma met? A,dus mr' feer rer met f-»5K - DE STEM VAN MAANDAG 31 MAART 1969 (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT De bewoners van Hoofdplaat hebben het in eigen hand of er in de naaste toekomst bij de kom van hun dorp een recreatiecentrum zal komen of niet. Nu het comité Havenbelang Hoofdplaat door de dem ping van het haventje zijn bestaansrecht niet meer kan bewijzen, is men van plan uit de burgerij een ander comi té te kiezen dat de stichting van het recreatiecentrum zal voorbereiden. Tussen de Dijksweg en de Provincialeweg is het zgn. Foldertje een terrein van 3 ha bestemd als kampeerterrein voor 350 personen. Bovendien kunnen er op een naastliggend terrein 64 zomerhuisjes worden gesitueerd. Verder zijn er plannen voor de aanleg van een zwembad met zonneweide en speelweide. Onder voorzitterschap van de heer R. Versaevel werd dezer dagen in het Wapen vain Zeeland een verga dering gehouden waarop burgemees ter Eekhout en Rijksmiddenstands- consulent A. Korstanie de plannen hebben toegelicht. Burgemeester Eekhout zei dat ongeveer 12 ha. van het Poldertje met zand zal worden opgespoten. De uitgifteprijs van de grond wordt op f 12 a f 13, per m2 geraamd. Het gemeentebestuur is bereid in samenwerking met de VW en een op te richten beheersraad aan de op te richten stichting mede te werken. De heer Korstanje deelde mee, dat uit een onderzoek was gebleken dat de demping van het haventje van Hoofdplaat de plaatselijke midden stand op een verliespost van vier tot vijf miljoen gulden per jaar is komen te staan. Hij wees op de gun stige mogelijkheden van 't recrea tiecentrum voor de ontwikkeling van Hoofdplaat. Misschien kan een Belgische ge meente Hoofdplaat adopteren vroeg hij zich af. De propagandakosten zou den uit een door de Hoofdplaatse middenstand te creëren fonds wor Zaterdagavond heeft pastoor H. van Deursen van Zierikzee tijdens een besloten bijeenkomst aan de heer J. G. L. Simmers (67) de ver sierselen uitgereikt, behorende bij de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" De heer Simmers werd aldus dank gebracht voor het vele werk, dat hij gedurende een aantal jaren ver richtte op sociaal en maatschappe lijk terrein ten behoeve van de ka tholieke gemeenschap van Schou- wen-Duiveland in het algemeen en Zierikzee in het bijzonder. De heer Simmers is ruim 40 jaar lid van de St.-Vincentiusvereniging geweest, waarvan 28 jaar voorzitter. Voorts is hij reeds lang voorzitter van de plaatselijke afdeling van de r.-k. middenstandsbond en bestuurslid van het gezelschap „De Stille Om gang". Sedert 1946 is de heer Sim mers onafgebroken lid van de Zie- rikzeese gemeenteraad geweest voor de KVP. DAÜBIiAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), 4,15 p. maand (excL 5 cent incassokosten) KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes teL 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158-1940 teL 01180-5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie. A. F Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 4866) en J. Robesii. (01140-2005) REDACTIE WALCHEREN: C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND: mej. S. Maaskant (01100 5689) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de Jong (inspecteur' Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen. teL 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 31170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 den geput. Verder stelt het ministerie van Economische Zaken ontwikke lingskredieten voor zakenmensen be schikbaar. Uit de reacties uit de zaal bleek dat men enerzijds wel oren had naar het recreatieplan maar anderzijds nog te weinig vertrouwen had in de totstandkoming daarvan met het oog op de gemeentelijke herindeling. De daartoe aangezochte mensen zullen zich spoedig over het gebruik van het opgespoten gedeelte van het pol dertje nader beraden MIDDELBURG Het concert dat het Kunstmaandorkest (Amsterdams Philharmonisch Orkest) onder direc tie van Anton Kersies in de concert en gehoorzaal te Middelburg bracht, heeft de liefhebbers waarschijnlijk slechts ten dele kunnen boeien. De ene categorie bezoekers (het aantal aanwezigen in de steeds groeiende stad Middelburg was dit keer niet zo groot) zai dit gevoel voor de pau ze ervaren hebben en een ander ge deelte daarna. Het programmage deelte na de pauze was het meest boeiend, toen het Kunstmaandorkest de Suite uit het baliet-pantomime (De wonderbaarlijke mandarijn) van Béla Bartók vertolkte. Het orkest gaf er een uitvoering van die nog lang zal heugen. De jonge Amerikaanse pianist George Katz was de solist in het eerste pianoconcert van Johannes Brahms De pianist gaf er we] een goede maar toch een enigszins weke vertolking van. Tussen orkest en so list schommelde het regelmatig, wat ook aan het geheel geen goed deed. Het concert werkte wat de tempi betrof eerder slaapverwekkend, dan dat mem er nu eens echt voor ging zitten. Het programma werd ge opend met de ouverture „Ruy bias" van Felix Mendelssohn-Bartholdg. KAPELLE De omzet van de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge in het boekjaar 1968-1969 dat vrij dag werd afgesloten, bedraagt f. 10.827.688,26. Hierin is echter begre pen een bedrag van ruim f. 900.000, dat werd geveild voor andere vei lingen, zodat de omzet van de eigen leden bedroeg f. 9.866.464,44. Dat is minder dan in het boekjaar 1967- 1968, want toen bedroeg de omzet f. 10.642.463,60. Dit deelde de voor- Kind onder auto Doordat het vierjarig meisje A. Pims al spelend de rijweg van de Kastanjestraat op liep, werd het aangereden door een passerende vrachtauto, bestuurd door J.O uit Goes. Zij moest met hoofdverwondingen naar het St.- Joaimaziekenhuis worden overge bracht. Passage - Lange Kerkstraat - Klo- straat. Een passage, omvattende de Lange Kerkstraat en de Klok straat, waar het publiek rustig kan winkelen en niet door het verkeer ge hinderd wordt was de onderwerp van gesprek tijdens een bijeenkomst van winkeliers uit deze twee straten. Er was een tekening voor dit pro ject aanwezig van architect H. Westerweel uit Bussum. Het is de bedoeling dat beide straten voor alle verkeer worden afgesloten, met uit zondering van het rijverkeer dat de zaken moet bevoorraden tot 's mor gens 11 uur. De overgrote meerderheid van de vergadering was er voor dat het be stuur de nodige contacten opneemt met het gemeentebestuur en de ar chitect. Harisweert Viering Koninginnedag In het dorpshuis Kaj Munk zijn vertegen woordigers van verenigingen en een voorlopig feestcomité in vergadering bijeen geweest. Doe] was te komen tot het opstellen van een voorlopig programma voor de viering van de verjaardag van koningin Juliana. Op 29 april krijgen de bejaarden om 19.20 uur een filmvoorstelling aan geboden in het dorpshuis Kaj Munk, terwijl er tevens een film vertoond gaat worden. Dit alles zal in de mor genuren plaatsvinden. Om 13.30 uur gaat de muziek een rondwandeling maken door het dorp en op het sport terrein zal een treffen plaatsvinden van een half uur tussen de voetbal ploegen van de r.k. en openbare school. Gekostumeerd voetballen volgt hierna tussen onderwijzend personeel en oudercommissies con tra de middenstand. Om 15 uur zijn er volksspelen op het Dorpsplein, om 20 uur lampionoptocht, daarna Oran jebal. Kapelle Schapenstal afgebrand In de vroege zondagmorgen is de scha penstal van de heer Van Stee uit Kapelle, gelegen tussen Kapelle en Kattendijke bij het hof „Veldzicht", afgebrand. Direct werd de brand weer gealarmeerd, maar deze kon niets anders doen dan de als een fakkel brandende stal met opslag plaats voor hooi en stro nablussen. Alles brandde met de grond gelijk af. De schapen bleken ongedeerd aanwezig te zijn in de vlakbij gele gen wei. De mogelijkheid van brand stichting wordt niet uitgesloten ge acht. De politie heeft de zaak in on derzoek De schade, die enkele dui zenden guldens bedraagt, wordt niet door een verzekering gedekt. zitter van de veiling in Kapelle-Bie- zelinge, de heer P. J. J. Dekker, mede in zijn openingsrede tijdens de zaterdagmiddag in de kantine van het veilinggebouw gehouden jaarver gadering van de veiling. De heer Dekker wees er op, dat er door de besturen drie jaar is ge werkt aan een plan om tot een nau we samenwerking tussen de veilin gen van midden Zeeland te komen. Dat doel is niet bereikt toen er op 14 maart over werd gestemd. De heer Dekker stelde echter nadrukke lijk dat in Kapelle de voorstanders van fusie in de meerderheid waren en ook in Middelburg was dat het geval. Het veilingbestuur kan thans niet zonder meer voorbij gaan aan de wens van de meerderheid van de leden die fusie wenselijk achtte even min als aan de wens van de grote groep om geen fusie te doen plaats vinden Hij dacht dat thans op korte ter mijn geen fusie tussen de veilingen te verwezenlijken is en zei dat dit voor de besturen grote problemen geeft. Het wordt steeds moeilijker de eindjes aan elkaar te knopen. Hij gaf echter de verzekering dat. de besturen zich bewust zijn van hun verantwoordelijkheid en dat gedaan zal worden wat kan, al is het een zware opgave. Bij de bestuursverkiezingen wer den herkozen de aftredende be stuursleden de heren A. J Berman en D. de Jonge te Kapelle en B. Leys te Kruiningen. Zaterdag heeft de heer C. J. Schie man die de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, na 44 jaar in dienst te zijn geweest van de Coöperatieve Boerenleenbank te Terneuzen, in Hotel-restaurant Zomerlust een af scheidsreceptie aangeboden gekre gen. Hiervoor bestond grote belang stelling. Nadat de heer Schieman in Mid delburg de handelsschool had afge lopen, werkte hij enkele jaren in de familiezaak Kappon. Op twintigjari ge leeftijd trad hij in 1924 in dienst van de Boerenleenbank te Terneu zen als kantoorbediende. Toen kort na zijn indiensttreding het pand in de Noordstraat te Axel door de Boerenleenbank werd aan gekocht, begon de heer Schieman hier enkele dagen per week zitting te houden. Hij wist dit filiaal op te bouwen tot een van de grootste ban ken in Axel. Zelf bereikte hij de rang van procuratiehouder, in welke functie hij afscheid nam. Op 28 april 1967 kreeg de heer Schieman voor zijn vele verdiensten reeds de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. in het goud uitgereikt In de jeugdherberg Bleije Haghe waren te gast het onderwijzend per soneel van de diverse scholen uit Axel en omstreken en vertegenwoor digers van de gemeente Axel. Tijdens de koffietafel werden door de wie lersportspeaker W. Hendriks uit Middelburg, die deze avond de lei ding had, de prijzen van de schoien- tekenwedstrijd bekendgemaakt. De groep van onderwijzend personeel en een groep van gemeentevertegen woordigers, elk met acht personen, kregen de opdracht een tekening te maken van de Bleije Haghe. Acht aanwezigen kregen ook nog een opdracht te vervullen: met pan nen, potten en ketels een huisorkest vormen. Door de Zeeuwse Comedie uit Vlissingen werd het blijspel: De Rare Familie van Arnold Bach op gevoerd. Dit stuk werd op uitsteken de wijze gebracht, niet zoals gebrui kelijk op het toneel maar a ronde (spel tussen het publiek) wat bij de aanwezigen goed in de smaak viel. Uitslag tekenwedstrijd: Algemeen winnaar Christelijke Lagere School Reuzenhoek, Zaamslag met een te kening van 7,5 meter lang en 80 cm hoog. Hieraan werkten mee 16 leer lingen van de 5e en 6e klassen van deze school. Verdere uitslag: eerste prijs 6e klasse: Christelijke Nationa le School Spui, eerste prijs 5e klas sen: Christelijke Nationale School Axel, eerste prijs vierde klassen: Christelijke Nationale School Spui; eerste prijs derde klassen: R.K.- school, derde klassen B Axel; eerste prijs tweede klasse; Prinses Marijke- school Axel, eerste prijs eerste klas sen: R.K.-school, Axel. Raadsvergadering De raad van Breskens komt vanavond om 19.30 uur bijeen. De agenda vermeldt o.a. dat aan de firma „de Oude" te Bier vliet is opgedragen het verrichten van grond en rioleringswerkzaamhe- dent ten behoeve van de firma N.V. Zeebad voor de som van f 100.825 en f 12.100 B.T.W. Door het bestuur van de r.k. lagere school is verzocht gelden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van centrale verwarming in de school. Door de christelijke zangvereniging (Van een onzer verslaggeefsters) VEERE Een groot aantal mensen van de rijkspolitie te water in We- meldinge en van het Watersportcen trum „Delta Marina" in Kortgene, evenals havenmeester Schets in Vee- re en directeur E. C. Keur van de jachtwerf Veere n.v. hebben zich gis teren urenlang beziggehouden met een mysterieuze zaak rond een aantal gezonken boten op het Veerse Meer. Allerlei tegenstrijdige berichten de den hierover gisteravond laat nog de ronde. Vermoed wordt dat het boten zijin van het watersportverhuurbedrijf Vam Belzen uit Arnemuiden. Deze ver huurde gisteren boten aan een Bel gisch gezelschap, dat met een bus in Veere zou zijn aangekomen. Deze bus zou gisteren tegen de avond weer naar België vertrokken zijn. Bij de waterpoütie in Wemeldinge zijn ech ter geen officiële berichten binnen gekomen over vermiste Belgen. De waiterpolitie kreeg omstreeks vijf uur een bericht van de heer Keur van de jachtwerf Veere, dat twee boten van Vain Belzen met ieder vier man aan boord niet waren terugge komen. De waterpoütie, die zelf van wege het slechte weer niet met de kleine beschikbare boten kon uitva ren, ging pr auto naar Kortgene. De waterpoütie is toen met ©en boot en een schipper van „Delta Marina" van uit Kortgene het meer opgegaan. De waterpoütie deelde gisteravond mee dat deze ploeg op het meer vijf boten zou hebben gelokaliseerd. Aan boord werden geen mensen aange troffen. De boten lagen volgens de politie vlak bij de wal. Vermoed wordt dat de mensen uit de geheel of gedeeltelijk gezonken boten aan wal zijn gekomen en vandaar naar Veere zijn teruggekeerd. Havenmeester Schets vertelde dat volgens zijn informatie vijf boten ge heel of gedeeltelijk gezonken waren. Volgens hem zijn in Kamperland drie en in Geensdijk vier mensen aan wal gegaan. Van een boot, die op de Ha- ringvreter was omgeslagen, zouden drie mensen zijn gered. Deze men sen zouden naar België zijn vertrok ken. De heer Keur sprak gisteravond van een zeer duistere zaak. Volgens zijn informatie waren er gisteravond drie boten met twaalf mensen zoek. Later bleek, dat er, zo vertelde hij, één boot was vastgelopen op de Ha ringvreter, De vier mensen, die aan boord waren, zouden aan de kant ge klommen zijn. Een tweede boot was vastgelopen, zo vertelde hij, in de buurt van Geersdijk. De mensen van deze boot zouden door de heer Van Belzen zijn opgepikt. De derde boot werd gevonden aan de oostkant van de Haringvreter. De vijf mensen aan boord van dit schip, zo werd later van de zijde van Delta Marina ge meld. zijn door de reddingboot van dit watersportoenitrum opgepikt. „Ik neem aan dat de zaak nu rond is", vertelde de heer Keur gister avond. Volgens hem hadden de boten niet mogen uitvaren i.v.m. het slech te weer. Naar zijn zeggen beschikt het botenverhuurbedrijf niet over een eigen reddingboot. „Er is dus een hoop mensen een heleboel narigheid bezorgd, maar het zal nu allemaal wel kloppen", concludeert de heer Keur. „God is mijn Lied" is gevraagd om f 1000 subsidie bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Filmliga Illegaal werk, roman tiek van vriendschap, spanning en avontuur. Dat is pas leven, denkt menig jong meisje, dat bewonderend naar je opkijkt. Maar toch, als er na dertig jaar nog niets veranderd is in Franco's Spanje, dan komt de twij fel. Is het nog steeds zo belangrijk om eigen leven en dat van je vrien den te wagen? Dit zijn de overpein zingen van verzetsman .Carlos" in de Franse film „Quand la guerre est finie" van Alain Resnais, die door de Filmliga te Terneuzen in 't Luxor Theater werd gedraaid. Yves Mon- tand speelt de hoofdrol. Schade bij aanrijding Op het kruispunt nieuwe weggedeelte-Sche- pendijk had een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door A.D. uit Biervliet en J.F. de K. uit Terneuzen. Eerstgenoemde ver leende geen voorrang. Er was aan zienlijke schade. Jongeren PvdA De voorzitter van de Federatie van Jongeren groepen van de PvdA, de heer Re- lus ter Beek, hield in lunchroom van Assche een inleiding „Jongeren van nu". Voor een klein maar zeer positief reagerend aantal jongere zette spreker een aantal problemen uiteen. Hij besprak onder meer de inspraak van de jongeren in de par tij, waarbij hij nadrukkelijk betoogde dat een goede communicatie tussen de jongeren en de oudere generatie onontbeerlijk is. Hij wijdde tevens zijn aandacht aan de situatiebepa ling van de PvdA in de huidige maatschappij. Tevoren werd een korte bijeen komst gehouden om te komen tot de oprichting van de afdeling Terneuzen van de FJG. Men kwam tot de con clusie dat het beter zal zijn eerst een vast-omlijnd programma op te stellen. Daarbij werd de mogelijk heid niet uitgesloten geacht dat er in de toekomst ook contact zal wor den gezocht met jongeren van ande re poütieke partijen. Aanrijding Gistermorgen reed P. F. C uit Mechelen met zijn auto vanaf de Axelsestraat in de richting Frederik van Eedenstraat en wilde op het kruispunt de Alberdingk Thijmstraat inrijden. Hij verleende daarbij geen voorrang aan de be stuurster van een bromfiets, mejuf frouw C. de K. uit Terneuzen, die tengevolge van de aanrijding, waar door zp kwam te vaüen, met in wendige kneuzingen naar het Juüa- naziekenhuis moest worden ge bracht. Loos alarm Een defect in de installatie van „Elopak", de Noorse papierfabriek aan de Mr. F. J. Haarmanweg, was er oorzaak van dat de brandweer gistermorgen om negen uur met twee wagens uittrok. Bij aankomst bleek er niets aan de hand te zijn en konden de brand weerlieden weer naar huis terug ke ren. Aardenburg AARDENBURG Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Aardenburg heeft burgemeester M. v. Berkel zijn vreugde uitgesproken over het feit dat Aardenburg (bij de behandeling van de herindeling in de Tweede Kamer) zijn zelfstandigheid heeft behouden. Hij noemde het een wijs besluit, waarbij eerbied is ge toond voor de historie. Reeds ver schillende gelukwensen waren bin nengekomen zowel schriftelijk als te lefonisch. De vergoedingen voor de kleuter scholen in de gemeente werden vast- gsteld en bedragen voor de r.k. kleuterschool Eede f 3879,25; r.k. kleuterschool Aardenburg f 5092,50 en de Alg. Aardenburgse kleuter school f 2909,-. De voorschotten voor het jaar 1969 bedragen respectieve- Hjk f 4037,13; f 5366,25 en f 3064,50. Aan de fa. Jansen en de Vos te Wa terlandkerkje werd gegund het uit voeren van rioleringswerken voor een bedrag van f 47.000. Het betreft rioleringswerken ten behoeve van het Sportpark, Elderschans, van Eeghen stichting. Cadzand Conferentie kerk-jeugd Van vrij dagavond 11 april tot zaterdagmid dag 12 april wordt op het vormings centrum Hedenesse te Cadzand een conferentie gehouden over het mot to „Mensen van morgen". Er zal worden gesproken over „Wat is de kerk?" en „Wat zÜn de jongeren?" Deze conferentie is speciaal bestemd voor hen die leiding geven in het jeugdwerk. Groede Raadsvergadering Burgemees ter J. Everaats is tijdens de raads vergadering van Groede nader in gegaan op het besluit van de Tweede Kamer inzake de herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen. Door de gemeente Groede zijn aan de gemeen tebesturen van Aardenburg en Sluis gelukwensen aangeboden voor 't be houd van hun zelfstandigheid. Voor het kamerdebat kon hij geen goed' woord over hebben Steeds wordt over schaalvergroting gesproken, doch een gemeente als Breskens wordt op geheven en Sluis en Aardenburg die minder inwoners hebben, wordt zelf standig gehouden. Ook Groede dat een goed verzor- gingspeil heeft en aanvaardbare be- lastinignoirmen moet van de kaart worden geveegd Hij meende dat het hier een politiek besluit is geweest en de partijbelangen hoogtij hebben gevierd. Passiedienst In de Evangelisch Lutherse kerk zal dinsag een pas siedienst worde® gehouden. Aan deze passiedienst zal medewerking wor den verleend door ds. Stol en pastoor Fassaert. Muzikaal zal worden mede gewerkt door kinderen van de lagere scholen te Groede en een dubbel- kwartet o.l.v. C. Schijve uit Oostburg dirigent van het Zeeuwsch Vlaamse kamerkoor. Vogelwaarde Raadsvergadering' Het raadslid de heer E. Schelfhout heeft tijdens de jongste raadsverga dering van de gemeente Vogelwaar de geprotesteerd tegen en uitlating van de minister Beernink, (Binnen lands Zaken), die aldus het raadslid bij de behandeling in de Tweede Ka^ mer van de herindeling van Zeeuws- Vlaanderen, had gezegd dat de ge meenteraad van Vogelwaarde zich had uitgesproken voor aansluiting bij Hontenisse. „Wij hebben o-ns ech ter steeds uitgesproken voor een aan sluiting bij „groot Hulst", aldus de heer Schelfhout. De raad heeft verder een bedrag van f 14.000,- uitgetrokken voor de tweede fase van het z.g. verüchtings plan in de buitenwijken. Deze fase omvat evenals de eerste een 26-tal lichtmasten. De raad besloot verder om de stichting „Instituut Stad en Landschap" te Rotterdam te belas ten met het z.g. Welstandstoezicht voor de gemeente. De heer E. J. M. Coüet werd als gemeentearbeider in vaste dienst aangesteld, met ingang van 1 april 1969. De stichting Katholieke Levens school voor jonge werknemers in Zeeuwsch-Vlaanderen, die in finan ciële moeilijkheden verkeert, waar door het voortbestaan van de Levens school in gevaar kwam, kreeg een extre subsidie verleend van f 1020,- over 1967-1968. De gemeenteraad ging akkoord met de begroting voor 1969 van het recreatiebedrijf „De Vogel". Trein grijpt bromfiets Bij de spoorwegovergang nabij de Arnebrug heeft een uit Middelburg komende trein een bromfiets 500 m meege sleurd. De 81-jarige W. L. uit Middel burg üep met de bromfiets aan de hand over de spoorwegovergang. De bejaarde man bleef ongedeerd. Inbraak In de nacht van 28 op 29 maart is ingebroken bij de firma G. H. te Middelburg. Via de achter zijde van het pand kregen de inbre kers door het forceren van een ruit toegang tot de kantoorruimte. Bu reauladen werden doorzocht en een geldkistje met f 400,- werd ont vreemd. De uit Middelburg afkom stige P. de B. is gearresteerd en heeft inmiddels bekend. Van onze adverteerders VERBOUWING VIOLA GOES Na de verbouwing die Viola te Goes heeft ondergaan, geeft deze kousen- en bonnetteriezaak aan de Lange Vorststraat een wel bijzon der ruime indruk. Dit wordt nog in de hand gewerkt, doordat vanaf de straat door de etalages een vrije blik in de winkel mogelijk is. Voorin is nu een aparte nylon-afdeling in gericht, waarvan de indeling uniek is. Het ontwerp hiervoor is afkom stig van de heer Verbruggen, die die ook een deel van kasteel „Dra- kestein" heeft ingericht. Het pubüek kan zich nu veel vrijer bewegen, ter wijl het in de nieuw ingerichte zaak zijn keus maakt. Morgen, dinsdag 1 april; weert: 2.13 en 14.38 uur; TentZj 1.39 en 14.04 uur; Vlissingen^ en 13.31 uur; Wemeldinge: 2,55 1 15.13 uur. TONEEL, FILM, CONCERT TERNEUZEN Luxor 20 uur Peyton Place 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Dokter Zjivago 14 jaar OOSTBURG Ledeitheatcr 20 uur Studio met; „Er zit een haa mijn soep" MIDDELBURG City 20 uur De groene baretten 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur De rimboevechters van Birma Britannia 20 uur Produktie: „En ik dan?" GOES Grandtheater 20 uur Wat niet weet wat niet deert ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50,19.lt 21.30 uur Buona sera a.l, Rubens 14, 17.15, 20.30 uur Funny girl a.l. Ambassades 12, 14, 16, 18, !5 22 uur Des gargons et des 1' 18 jaar Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 8 Clambake a.l. Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 2; Prinses 18 jaar Astrid 10, 12, 14, 16, 18, 20 e.. uur Die duivelse rakkers a.l. Quellin 14, 17.15 en 20.30 uur De schoenen van de vissen] Astra: Maeyerling 18 jaar GENT Scala: Het bal der vervloekte 18 jaar Astrid: Opgepast voor de t> Normandie: Tweegevecht il schaduw 18 jaar ST.-NIKLAAS Palace: Coogans bluf 18 jas. Renova: De tien geboden ai Select: Het jungle-boek a.l. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal 14—18 uur Multipels en objekten DIVERSEN GOES Slot Ostende 20 uur Deelnemersavond stichting 2 fruitcorso MIDDELBURG Zuiderbaken 20 uur Bijeenkomst r.-k. schoolbsslo| BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering BIERVLIET Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering TONEEL, FILM, CONCERT f TERNEUZEN Luxor 20 uur Peyton Place 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur De groene baretten 14 jaar Schouwburg 20 uur Produktie „Met man en 1 VLISSINGEN Alhambra 20 uur De rimboevechters van Birr GOES Grandtheater 20' uur Ik, een minnaar 18 jaar ANTWERPEN Als onder Vandaag. GENT Als onder Vandaag. ST.-NIKLAAS Als onder Vandaag. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal 1418 uur Multipels en objekten DIVERSEN GOES Landbouwcentrum, 10—12 en 14—16 uur SP» Voorlichtingscentrum Huis en Gezin (tel. 01100-61 Opgaven voor deze rubriek: ttjjj] 7438 of Postbus 116 in WD P. v.c (Van onze p DEN HAAG Neder achter de rug waarin op was. In Groningen schreef de vrouw Haya van Someren-Do partij. Drs. W. Schmelzer, voorz de KVP, daarentegen zei in de hoop te koesteren dat er constructief kan worden sam CHU-parlementariër J. M genoten van de Kamerkring - KVP, ARP en CHU in De KVP-leden, verenigd in constateerden in een verklari de KVP van de heren Crijns wingsdrang in de katholieke de KVP". De algemeene vergadering van VVD nam zaterdag unaniem moties aan, waarin aangedroni I wordt op: 1. Onverkorte doorvoering pe tl an een onzer verslaggevers) TILBURG De tijd lijkt ge komen dat men zich in ons land eens gaat bezinnen op de moder nisering van onze zedenwetten. Het is redelijk dat de wetgever net kader schept op dit gebied om de menselijke vrijheid te garanderen. Daarbij dient men ervan uit te gaan dat vrij ge laten moet worden, wat de mens individueel zelf kan beslissen, slechts daar waar anderen ge hinderd kunnen worden, of ge- wetst, zonder dat ze een vrije nebben gemaakt, zouden sancties moeten bestaan. „Dat betekent dat er volko en vrijheid moet zijn voor ie- r individu om zich pornogra- ue aan te schaffen, om bepaalde toneelvoorstellingen te gaan exn'i,ms te bekijken, om Bovenrt'eS b'n"en te stappen. Sf,„ eiVzouden we een veel Liim leerder vervolgings- mi„rg.el«k moeten '"Oken b'l een ede?-"fen-en •1eu«(liKen Men U'U z,Jn betrokken, innpf slechts tot vervolging kl c,fVVer saan als er een in ieder ve„el? e" dan zou ramxirt een Psychologisch maakt M„m°eten wnrden ge- beiamr ^?ar„vooral is bet van WjsheVheettrt ,eVe"S' I EeKte^ C°"Clusies kwam het «Sn?» ÏT* 'd mr' E- Hron- lodénnvIeei d^ 124 van de 150 I Wetgevintr T '"eede Kamer de modernisercT ai' gehic(' wi'len niets. Waarn aa,r„ er gebeurt jsteld m.' °Pgo- |.NVld°0r het tot 5. minnStdag: aantal maal tot 3 lmp\ van «W- max. tem ^rad„en onder "mal. Ka p: 2 tot 7 graden o minstens 12 ee" dr0Se pe een geheel d "r 40 Dr0«nt. •Noor wo °°K etmaal f MineS:n™ '«a Ul tui Z( 1 ongeveer J_,r norn onder 1 periode a tot 8"- Min0IïSdaS: aan' rter n°rmaai mP' tot ^eri onder max' ten»" drogp normaal ^rVe^t6 van mi, elmaa] [o' Kans °b w Procent. M. 4 Xi Kans minstens uren zon nor normaa nor va; Kans o] procem uren zo: graden on 1 tot 7 gra op eei 12 uu droo 1 30 geheel 1

de Stem | 1969 | | pagina 2