FC TWENTE VERDER ACHTER DOOR GELIJK SPEL TEGEN NAC De Kleine door Vultink gewipt Eddie Merckx spotte met reputaties DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Luid wil bijzondere vergadering van KNAU Donner won in Zevenbergen WÊBSÊÉsï )e kansen op een eindstrijd tussen „Rotterdam" en Amsterdamzijn iveer groter geworden Ijax en Feijenoord wonnen. rj 755 'd katoen? Het )oys bespannen tgeurvanhetV (Van onze sportredactie) I BREda Op de 25e wedstrijddag Lor ie eredivisie is FC Twente wat itbterop geraakt. De schuldige was [let Bredase NAC, dat na het 0-0 ge lijk spel in de thuiswedstrijd FC jlwente wederom een winstpunt af- handig waakte (1-1). I Zowel Ajax als Feijenoord boekten Be volle winst. De Amsterdammers bonnen met 2-0 in Volendam en ■Feijenoord maakte korte metten met Bo Ahead, waarbij Ove Kindvall voor ten gave hattrick zorgde. Go Ahead [te:':" dus „afgehaakt" en als FC iVente de terugval niet meer te bo- [ven komt, wordt de strijd om de landstitel toch nog een duel Feijen- [oord-Ajax. De Amsterdammers staan r.u zes punten achter, maar hebben leen wedstrijd minder gespeeld. In te genstelling met de resultaten van de [toste weken leden vrijwel ale laag ©klasseerde clubs verlies. Alleen KW wist een winstpuntje te bemach- ligen, want de formatie van George Kr.obel hield het tegen GVAV op 0-0. Lambert van Leur nederlaag in slotpartij (Van onze sportredactie) GOIRLE Henk de Kleine is er niet in geslaagd zijn titel ereklasse bandstoten te prolongeren. In de sfeerloze biljartzaal van café „De Linde" in Goirle, werd hij onttroond door Hans Vultink, de bands too tspe- cialist, die vorig jaar ais tweede ach ter De Kleine eindigde. Vultink bleef als enige in het gezelschap van de beste acht bandstoters boven een moyenne van 6.00. Weinig indrukwekkend vergeleken met de resultaten die in België wer den behaald door Ceulemams en Die lis. Zij eindigden in het Belgische kampioenschap met gemiddelden vam ruim 10.00. Hoe zwak er gespeeld is blijkt wel uit het feit dat de Alk maarder Ligthart met een gemiddel de van 4,81 op de tweede plaats be slag kon leggen. Dit dankte hij mede aan het verlies van Roodenburg te gen De Kleine in de laatste ronde, terwijl Ligthart zelf met Sundquest afrekende, Vultink behaalde de titel gemakkelijk in de finalepartij tegen Lambert van Leur. Van Leur reikte nog niet aan de 100 caramboles toen Vultink de 200 had volgemaaikt. In valler voor de Limburger Jean Be- sems, de Amsterdammer Toon Mol kon zich niet handhaven in de ere klasse. Hij degradeerde doordat hij de moyermegrens van 4.00 niet haal de. (Voor verslag zie vijfde sport pagina). (Zie verder de derde sportpagina) Fowd - Go Ahead CambuurRCH f HVC Den Bosch VeendamDFC HANS VULTINK ....makkelijke zege.. Ad Brouwers (rechts), de maker van het doelpunt dat FC Twente de volle winst kostte, ttjdens een van zijn acties. In het midden kijkt Jacques Visschers toe. E'wijkHaarlem EDO Roda EINDHOVEN (ANP) Het dis trict zuid van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) heeft zondagmiddag tijdens een vergade ring te Eindhoven besloten een bui tengewone algemene ledenvergade ring van de KNAU bijeen te roepen naar aanleiding van de jaarlijkse al gemene vergadering, die op 15 maart in Amsterdam is gehouden. (Van een onzer wielermedewerkers) GENT De wielerkracht van Eddie Merckx laat zich steeds moeilijker beschreven. Het ge weld waarmee „de zwarte van Tervuren" zich in de koersen be geeft grenst langzamerhand aan het ongelooflijke. Deze weten schap kon men vooral opdoen in de ronde van Vlaanderen, waar voor gisteren een select gezel schap profs naar België was ge komen. Eddie Merckx spotte met zijn beroemde concurrenten. Hj} reed ze van het wiel alsof ze geen enkele reputatie hadden. Zelden toonde Merckx zijn ta lent zo rjjk als in deze ronde van Vlaanderen die hij tenslotte na een schitterende solo met hij- na zes minuten voorsprong op Felice Gimondi won. (Zie ook de vijfde sportpagina). Het district Zuid nam het initiatief tot de buitengewone ledenvergade ring de tweede die de atletiekunid binnen vijf maanden moet uitschrij- ven omdat het de verkiezing vait i-°.!r zeven leden voor bestuur en natio* 'ïlilw'""1' ij naai technische commissie dermatd belangrijk vindt, dat een schriftelijke ffljt Éi stemming zijns inziens ongewenst is. Op de jaarlijkse vergadering, die 15 maart in Amsterdam werd gehou den en waar drie bestuursleden, vice- voorzitter Dijkstra, commissaris Lem- "s mens en n.t.c.-voorzitter V. d. Heij den zich terugtrokken, omdat zij zich niet konden verenigen met de ver- ij kiezing van de heer Koster tot pen- ningmeester, hadden de gedelegeer- j den zich uitgesproken voor schrif- !j telijke stemming over de opengeval len en opengebleven plaatsen. ■99 Het district zuid, dat aanvankelijk de verkiezingen op de jaarvergade ring ongeldig had willen laten ver klaren, omdat de mandaten van de gedelegeerden niet reglementair in orde zouden zijn geweest, wilde op de bijeenkomst die zondagmiddag in hotel Cocagne in Eindhoven werd ge houden, zo ver echter niet gaan. Men koos voor het argument van de be langrijkheid inzake de verkiezing voor de zeven vacatures. Overigens afstand liet hij zijn concurrenten werd tijdens de vergadering wel dui- Kees Koeken, Joop Zoetemelk en delijk dat de verkiezing van de heer Frans van de Ruit in de steek om Koster boven de zittende penning- aan een solo te beginnen. Het leek meester Breumelhof, die tot het zui een onmogelijke opgave onder de delijke district behoort, de afgevaar- krachtenslopende weersomstandighe- digden van zuid erg hoog zit. den. Maar Jo Spetgens lachte erom. Districtsvoorzitter Van der Heijden Hij daverde onhoudbaar over de we- stelde: „Op de jaarvergadering is de gen die naar Breda voerden en fi- zaak duchtig uit de hand gelopen, nishte er met royale voorsprong. Door ondergronds gedoe en machina- (Voor verslag: zie vijfde sportpagi- ties is een voortreffelijke penning na). meester weggestemd". v Een voorbeelduit dekolleküe 32-4Q 59.- D&Alïet TfZé i maken. I (Van onze schaakmedewerker) ZEVENBERGEN Jan Hein Don ner heeft het Nederlands kampioen schap snelschaken, dat dit weekeinde in Zevenbergen werd gehouden, ge wonnen. Hij was de sterkste in de finalepartij waarin hij Timman als tegenstander had. Voor de veie be langstellenden was het een boelende afsluiting van het geslaagde toernooi dat de belangstelling trok van een groot aantal topspelers. (Meer hier over op de vierde sportpagina). Zo finishten de mannen die door Jan Spetgens verslagen werden. Op kop Kees Koeken, achter hem Joop Zoete melk en Frans van de Ruit. (Van onze sportredactie) BREDA Jo Spetgens is „terug". Terug op de goede weg waar hij vo rig jaar door een ongeluk vanaf raak te. Toen raakte de Somerense ama teurwielrenner betrokken bij een valpartjj in. België en werd hij maan den lang verpleegd in een Antwer- pens ziekenhuis. Het seizoen, waar in hij volgens wielerkenners zou doorbreken, was daarmee vroegtij dig ten einde. Jo Spetgens kreeg geen kans zijn naam bij die van de aller- bekendsten te voegen. Daar moest hij mee wachten tot gisteren. Tot de Om loop van de Baronie, een voortref felijk werkstuk van de Bredase wie lerclub „Sportief". In die zware koers van ruim 160 kilometer bereikte Jo Spetgens wat hij wilde bereiken: een eerste plaats in een klassieker. Hij had er een geweldig waagstuk voor over. Met de finish op enkele kilometers indrukwekkende wedstrijd

de Stem | 1969 | | pagina 11